Jubileumfeest Tintoretto start met uitgave van unieke kalender 1995 Druk openingsweekend bij jongerencentrum Buk Buk rttzwrTTxrrrrriTaw.uuwJiil-.Vi WONINGSTICHTING HEILOO e. Freek de Jonge: grote onbekende in theater De Beun organiseert een INFORMATIEDAG DRUKKERIJ UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 1994 KEM 59e JAARGANG NO. 37 Ai makelaardij o.g. J^Kevkeernk00« J VOS Ze&Neg 2°. 1852 CR Heil0° ASSURANTIËN H W -w w Te| 072 331895, Fax. 972 338209 TAXATIFS ËT5 Nationale collecte Prinses Beatrix Fonds Vredesweek Wandelen en fietsen met het Nivon over de 32 luxe huurappartementen: zaterdag 17 september a.s. van 10.30 - 14.30 uur in wijkgebouw Ypsalon, De Hucht4 in Ypestein. AmelS v.h. v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 Gevonden voorwerpen Open handbal-middag Geslaagd Op berenjacht bij C1000 Paddestoelen-excursie in Heilooër Bos Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW) Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175 Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte! Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 HEILOO - Van 18 tot en met 24 sep tember gaan tienduizenden collectanten van deur tot deur om geld op te halen voor het Prinses Beatrix Fonds. Ook hier in de regio collecteren deze vrijwil ligers voor meer dan 100.000 mensen die leven met de gevolgen van ziekten aan het centrale zenuwstelsel of de spieren. Oorzaak hiervan zijn ziekten als polio, Parkinson, Huntington, spierziekten, spasticiteit en multiple sclerose. Ziekten die vaak ernstige handicaps met zich meebrengen. Om al die Nederlanders zo goed en zelfstandig mogelijk te laten functioneren, is er nu al 38 jaar het Prinses Beatrix Fonds. Het Fonds met als beschermvrouwe H. M. de Koningin is een particuliere in stelling en ontvangt geen overheidsgel den voor de noodzakelijke hulp. Giften zijn hard nodig in de collectebus of door storting op giro 969 of bank 70. 70.70.325. Het Prinses Beatrix Fonds ondersteunt gehandicapten, die onder de doelstelling vallen, wanneer onmisbare hulpmidde len en voorzieningen in huis of voor stu die en scholing niet op andere wijze bekostigd kunnen worden. Daarnaast steunt het Fonds projecten die de zorg voor patiënten nastreven. Medisch wetenschappelijk onderzoek naar oorzaak en behandelingsmethoden van de ziekten wordt door het Prinses Beatrix Fonds actief gestimuleerd en ondersteund. Zo is in samenwerking met de Vereniging Spierziekten. Neder land (VSN) een bijzondere leerstoel Neuromusculaire Ziekten (spierziekten) ingesteld aan de Universiteit van Amsterdam. Patiënten en hun familie kunnen boven dien tegen een geringe vergoeding ge bruik maken van de negen aangepaste vakantiebungalows die door het Fonds worden beheerd. Het Huis Nijenburg, weergegeven door Nel Tjaden in de schitterende Tintoretto-jubileumkolender De grote onbekende, Freek de Jonge, treedt op vrijdag 21 oktober op in Theater De Beun. HEILOO - Zo'n vier maanden geleden rolde bij iedereen de nieuwe theatergids van De Beun in de bus. Daarin een over zicht van alle voorstellingen, welke in het seizoen 1994 - 1995 in het Heilooër theater gegeven zullen worden. Alles met naam en toenaam, op één na: een grote onbekende bekende cabaretier, die aanvankelijk op 5 november een try- out van zijn nieuwe programma zou ge ven in De Beun. Inmiddels is deze voor stelling verschoven naar vrijdag 21 oktober a.s. Die avond zal niemand minder dan Freek de Jonge met zijn nieuwe voor stelling 'De Tol' in De Beun optreden. Kaarten voor deze voorstelling zijn va naf heden verkrijgbaar in de voorver koop bij theater De Beun, van maandag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.00 HEILOO - Op 29 december 1995 bestaat de amateur schilder- en tekenve reniging Tintoretto exact 50 jaar. Maar de op dit moment dus nog 48-jarige ver eniging uit Heiloo wacht echt niet tot die dag om het halve eeuwfeest te vie ren. Sterker nog: al een iaar of drie is men bezig met de voorbereiding. Bin nenkort zijn de eerste perikelen tast- en vooral zichtbaar. Voor het jubileumjaar 1995 - een jaar lang feest - heeft Tinto retto namelijk een schitterende kalender samengesteld. Uniek materiaal van de eigen leden, waarvan er twaalf na een strenge selectie een bijdrage mochten le veren: hun interpretatie van een plekje in Heiloo siert steeds één van de maan den van het jaar. Tintoretto werd kort na afloop van de tweede wereldoorlog opgericht door on dermeer de heren J. Dekker, C.N. Troostheide en P.A.C. Nieuwpoort, ze ker geen onbekende namen in Heiloo. Een ander bestuurslid, J.A.A. Pater be dacht de naam, die zijn oorsprong vindt in Italië. In de zestiende eeuw was Jaco- po Robusti daar bekend onder de naam II Tintoretto: het ververtje. Een prima naam voor de vereniging, die zich ten doel stelt om door gezamenlijk werken de kunst in het algemeen en de beelden de kunst in het bijzonder te bevorderen. Op dit moment telt Tintoretto een klei ne honderd leden, van beginners tot ge vorderden. Allen kunnen bij de uitoefening van hun hobby rekenen op de steun van een achttal docenten, ver deeld over verschillende disciplines (olieverf, aquarel, etsen, enzovoort). Als eigen onderkomen heeft de vereni ging haar atelier in De Hofdijk in Ma- riënstein. In november 1993 verhuisde men daar naartoe, nadat vele jaren ge bruik was gemaakt van De Zevensprong aan de Ewisweg, hoek Het Zeven huizen. Er zijn tal van activiteiten. Van oudsher is er op donderdag de clubavond, waar men kan werken aan een zelfgekozen onderwerp, o.a. portretmodel, stille ven, ook met bloemen. Op de derde donderdag van elke maand is er schilde ren en tekenen naar naaktmodel. De eerste dagen van de week, maandag tot en met woensdag, zijn er verschillende groepen, die tweewekelijks bij elkaar komen. Deze houden zich bezig met aquarelleren, olieverf, basistechnieken en sinds kort etsen op de woensdagmor gen, waarvoor Tintoretto over een etsDers beschikt. HEILOO - Het motto van de vredes week 1994 is: Europa belooft wat! Het is een dubbelzinnig, cynisch thema. Het is zo dat Europa alleen een belofte kan inhouden wanneer we onze onmacht weten te overwinnen. Om hier iets aan te doen organiseert het Interkerkelijk Vredesberaad Heiloo in samenwerking met de kerken van Heiloo een aantal ac tiviteiten. Zondag 18 september om 19.00 uur in de Witte Kerk een oecumenische dienst voor de vrede. Voorgangers: pastor G. Walstra-Bosma (Rooms Katholiek), ds. H.C. van het Maalpad (Ned. Her vormd) en ds. A.E. van der Woude (Ge reformeerd, IKV; verkondiging). Zondag 25 september om 10.30 uur in de Moeder Godskerk een oecumenische dienst van schrift en tafel. Voorgangers: pastor H. Helsloot (Rooms Katholiek) ds. F.J. van der Wind (Ned. Hervormd) en mevr. ds. A. Boezewinkel (Gerefor meerd; verkondiging). Het oecumenisch koor onder leiding van mevr. Lida van de Hilst «al medewerking verlenen. Er is ook een kinderwoorddienst. HEILOO - Evenals vorig jaar is een groepje enthousiaste Nivonners van plan regelmatig een wandeling of fietstocht te gaan maken in de omgeving van onze woonplaats. Gemiddeld een maal per maand op donderdagmiddag. Als eerste staat op het programma mor genmiddag, 15 september, een wande ling rond de Sammelpolder ten westen van Heiloo. Wie van wandelen houdt, Nivon-lid of niet, is welkom. Wel graag even van te voren opgeven bij Ina Ben nen, tel. 336427. Verzamelen om 13.30 uur bij de Woonheuvel aan de Zeeweg; aan deelname zijn geen kosten ver bonden. Op donderdag 13 oktober volgt een ge combineerde fiets- en wandeltocht naar en door de Egmonderhout bij Alkmaar. Meer bijzonderheden zijn vermeld in het winterprogramma van de afdeling Heiloo. opgericht 14 november 1919 - aangesloten bij de NWR - KvK Alkmaar nr. 30879 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water "Cv.- Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. Voorts zijn er de bifltenactiviteiten. Dit zijn schilderdag»» waarbij men er in groepsverband op uit trekt om op loca tie te schilderen: landschappen en stads gezichten. In hoofdtaak werken de leden van de Heilooër vereniging rea listisch. Een minderheid van hen kiest voor een meer abstracte werkwijze, waarbij kleur en vorm de belangrijkste drijfveren zijn. In het jubileumjaar staan er, zoals eer der gezegd, een aantal bijzondere activi teiten op het programma. Hoewel nog niet alles exact bekend is, dan wel nog even een verrassing moet blijven, staat al wel vast dat niet alleen de leden kun nen profiteren van het Tintoretto-feest. Ook de inwoners van Heiloo kunnen dat, bijvoorbeeld via een aantal exposi ties in de tweede helft van het jaar en enkele open dagen. Een bijzonder eve nement is een schilderdag, die in het Heilooër Bos gehouden zal worden. Niet alleen leden van Tintoretto, maar ook van andere verenigingen worden hiervoor uitgenodigd, waarbij de dag besloten wordt met een expositie van het op die dag vervaardigde werk. Het programma voor 1995 wordt be kend op 29 december 1994, de 49-ste verjaardag. In die periode is ook de tra ditionele kerst- en nieuwjaarexpositie. Binnenkort is de genoemde Tintoretto- kalender de eerste tip van de sluier. Al drie jaar geleden werd het plan hiertoe gelanceerd. Via een tweetal selectieron den, waarbij de docenten van de vereni ging een oordeel gaven over de werkstukken van de leden, werden er twaalf hiervan geselecteerd. De schitte rende kalender werd bij Drukkerij Uit kijkpost BV gedrukt in een oplage van 2.500. Een fiks deel hiervan is 'ver kocht' aan de gemeente Heiloo, de fir ma G.P. Groot en aan de vereniging Oud Heiloo (ten behoeve van haar le den). Het restant zal los verkocht wor den aan belangstellenden. Wie een kalender wil bestellen (prijs f 15,00 per stuk), kan zich in verbinding stellen met mevrouw T. Noom-Jansen (tel. 335585) voor een bestelling. Voor meer algeme ne informatie over Tintoretto kan men hét beste de voorzitter benaderen: J. Hoek, tel. 129262. HEILOO - Tussen 1 en 8 september werden bi i de rijkspolitie te Heiloo de volgende gevonden voorwerpen ingele verd: sleutels, lichtbruine leren porte monnee met inhoud, horloge, bankbil jet, gele overtrek voor hockeyschoenen, lichtbruin konijn, voetbal, zwarte por temonnee met inhoud, rode kater, twee kilometertellers voor de fiets, een schof fel en een cd van Ray Mentura. uur bij de kassa van het theater aan de Willibrordusweg (naast winkelhof 't Loo). De kaarten kosten 25 gulden per stuk. Bij het ter perse gaan van deze Uitkijkpost was nog een aantal kaarten beschikbaar. Het fluistercircuit heeft in de afgelopen dagen al /oor een flinke run op de kaarten gezorgd, dus wie Freek de Jonge in De Beun wil zien, doet er goed aan zich te haasten. Tijdens de kassa-uren van De Beun kunnen ook losse kaarten gekocht wor den voor de overige voorstellingen. Nog geen enkele avond is volledig uitver kocht, maar bij enkele wordt het toch al dringen. Bijvoorbeeld bij The Deep Ri ver Quartet (2 oktober) en Purper (7 fe bruari). De overige voorstellingen c.q. artiesten die in De Beun te zien zijn, zijn: Hans Visser and Friends (o.v.b. 22 oktober), 'De vrouw van de zanger' (26 oktober), Marjolijn Touw (15 novem ber), Cabaret Basterd (17 december), Sassen Van Groningen (23 decem ber), jeugdvoorstelling 'Laat ze maar praten' (3 januari), 'Nooit meer dansen' (13 januari), Lenette van Dongen (17 ja- HEILOO - Op zaterdag 17 september organiseert handbalvereniging De Fo resters de jaarlijkse handbalmiddag voor meisjes vanaf 6 jaar. Handbal is de aangewezen sport wanneer u als ouder uw dochter op een leuke en relatief goedkope manier in teamverband wilt laten sporten. Om 14.00 uur worden de meisjes op sportcomplex De Egelshoek aan de Laan van Muijs ontvangen door een aantal bestuursleden en door speelsters van het eerste damesteam. Onder hun leiding maken zij daarna kennis met de eerste beginselen van de handbalsport. Na afloop is er voor de deelneemsters in de kantine een groot festijn met panne koeken. Om 16.30 uur is de middag af gelopen en kunnen zij hun ervaringen aan hun ouders gaan vertellen. nuari), Philippe Elan (22 januari), 'Ar cadia' (19 maart) en Reinder van der Naait (21 maart). De Beun is telefonisch bereikbaar onder nummer 333156 (tij dens de kassa-uren). HEILOO - De verbouwing en uitbrei ding van de C1000 in winkelcentrum Het Hoekstuk is in volle gang. Maan dag 22 augustus jl. stond het groot ma terieel van de firma Groot klaar om de voorbereidende grondwerkzaamheden te verrichten. Onder meer moest de rio lering vernieuwd worden, de electraka- bels verzwaard en ook de PTT kwam er aan te pas. De week van 29 augustus was het hei werk en het storten van de fundering aan de orde. Dit had heel wat voeten in de aarde. Door de trillingen van het hei en kwamen de potjes jam je soms te gemoet. Deze week gaat de uitbreiding duidelij ke vormen aannemen. De vloer en de staalconstructie zullen worden geplaatst en als het weer een beetje meezit gaat de week daarna het dak erop. Vanaf dat moment zal inpandig de verbouwing be ginnen, maar daarover berichten wij in een later stadium. Nu eerst de berenjacht. Om de eventue le overlast enigszins te verzachten zal Cl000 naast scherpe aanbiedingen ook nog wat leuke activiteiten organiseren. Met ingang van woensdag 14 september (vandaag) krijgt elke klant, bij aankoop van vier berenburgers (lekker gekruide hamburgers), een lot waarmee u kans maakt op een reuze teddybeer van maar liefst 130 centimeter. In totaal zijn er ze ven beren te verloten. Tot zover de stand van zaken van de Cl000-verbouwing in winkelcentrum Het Hoekstuk. Over drie weken zullen Onder leiding van de kunstenaar Bo Thie (rechts) werkten de tieners van Tendenz aan het kunstproject voor de buitenzijde van het Brunogebouw. HEILOO - Eindelijk is het zover, het openingsweekend van de Buk. In dit openingsweekend worden een aantal bands herhaald van het vorig seizoen. En wel door middel van het The Best Of...festival! De bands die zich aan de ze uitdaging wagen zijn: Damaged Goods, The Gisburns, Valley of Hin- non, April en Graduate Love. Dit wordt dus echt een feestavond. De beste café- acts zullen 3 nummers gaan spelen: hun eigen beste nummer, het beste nummer dat zij het afgelopen jaar door de Buk hoorde galmen en hun persoonlijke nummer 1 uit de top 40. Zaterdag 17 de cember om 21.00 uur openen wij onze deuren. Om binnen te komen betaal je 7,50. Brood op de bühne Buk Buk heeft nog maar net haar deu ren geopend of Herman Brood staat al weer paraat op het podium. Nederlands enige echte Rock Roller, beeldend kunstenaar, tekstdichter en filmacteur zal ook dit jaar de Buk weer geheel op zijn kop weten te zetten. Met zijn kers verse band The Wild Romance wist Herman een keur aan nieuwe nummers te schrijven. Die hij ook zeker door de Buk zal laten galmen. De nieuwe aan winst van Brood's nieuwe band is Gus Genser. Een voortreffelijke drummer en zanger. wij u verder informeren en tevens een nieuwe C1000-actie inluiden, waarbij 13.000 artikelen gratis te verkrijgen zul len zijn. HEILOO - Onze plaatsgenote Emma Oostermeijer heeft op 26 augustus haar studie in de agrarische economie aan de landbouw universiteit te Wageningen met succes voltooid en daarmee haar ingenieurs-diploma behaald. HEILOO - Het roestrode kogelzwam- metje, de aardappelbovist, de grote stinkzwam, ze zijn allemaal weer te vin den in het Heilooër Bos. Zondag 18 sep tember wordt uw aandacht gevestigd op deze en andere paddestoelen, tijdens een excursie die om 11.00 uur start bij de Katteberg aan de Kennemerstraat weg in Heiloo. Deze excursie duurt on geveer 1,5 uur, is gratis en wordt door IVN-natuurgidsen geleid. Nadere in lichtingen tel. 072 337736. De fundering is gestort; de uitbreiding van de Cl000 Voordeelmarkt in Het Hoekstuk is in volle gang. De in september uitkomende bioscoop film Rock 'n Roll Junkie laat meer zien over de dagelijkse belevenissen van Brood. (Hij is een jaar gevolgd door verschillende filmcameraploegen) Zondag 18 september is het vanaf 15.00 uur zover. De kaarten a 17,50 zijn in de voorverkoop bij Centerdisc en Pop Eye. Niet bij Buk Buk, want die is dan nog gesloten. Wees er als een haas bij om een kaartje te bemachtigen. Opening kunstproject Komende zondag 18 september wordt het alom bekende Brunogebouw in haar nieuwe jasje aan het publiek voor gesteld. Dan is namelijk de officiële opening van de kunstwerken die op het gebouw zijn aangebracht. De kunstwer ken zijn gemaakt door vrijwilligers van Tendenz en Buk Buk onder de artistieke leiding van de Amsterdamse kunstenaar Bo Thie. Zij hebben bijna hun hele vakantie op geofferd aan de kunst. Dat ze daarvoor niet naar Zuid-Europa hoefden is te zien na de onthulling die de deelnemers zelf zullen verrichten. Kom en kijk bij de onthulling die bewuste zondag om 14.00 uur. Maarten van Roosendaal De eerste theateravond in het nieuwe seizoen belooft een afwisselende avond, te worden, met een dubbel optreden van Arthur Umbgrove en Maarten van Roo sendaal. Maarten van Roosendaal speelt als geboren Heilooënaar een thuiswedstrijd. Met behulp van zijn pia no, sigaret, zondagse pak en zijn schor gekleurde stem zal hij zijn programma "Vrolijke Treurnis" laten horen. Zijn zelf geschreven Nederlandse teksten zijn zeer de moeite van het beluisteren waard. Hij brengt je in de sfeer van een laat café, rook, drank en sediment. Dat de droevenis van de blues ook succes kan opleveren blijkt wel: april '94 woh Maarten van Roosendaal de Wim Son- neveld prijs op het kleinkunstfestival in Amsterdam. Ook zeer muzikaal is Arthur Umbgro ve, de tweede artiest van de avond. Zijn optredens zijn een speciale combinatie van comedy, improvisatie en muziek. Al jaren is Arthur Umbgrove actief in de comedytrain en vorig jaar heeft hij met veel succes in de comedy-clubs in Amerika opgetreden. Het is dus niet vor niets dat een krant hem pas omschreef als: "Een podiumpersoonlijkheid van jewelste". Deze twee mannen zullen sa men zeker garant staan voor een fan tastische eerste theateravond van het seizoen. De aanvang is om 21.00 uur en de entree bedraagt 10,00 CJP 9,00.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1