Limmen Jachthaven Uitgeest op het nippertje aan overstroming ontkomen Jeugdtoernooi bij Black Birds Lezing over Jugendstil Een baby....een verandering in je leven. Kleinkoor Castricum Groep gescheiden moeders Een eigen bedrijf beginnen? Candlelight-concert Gespreksgroep Astma Fonds Gasbedrijf reikt energiecertificaat uit Behoefte-onderzoek naar kinderopvang Katholiek vrouwengilde Raad Egmond HSV Limmen Biljarttoernooi in Limmen Bruidsmodeshow met bruidsinformatiebeurs Aktiviteiten 50-plussers HSV Limmen Inleveren kopij voor de Uitkijkpost Politieberichten Limmen Dunking Limmen Bazaar in de Cameren Lezingenserie 'Op reis met' in bibliotheken PAGINA 14 UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 1994 UITGEEST - 's Nachts heeft de brandweer in de jachthaven van Uitgeest met man en macht ge werkt. Overal werden zandzakken neergelegd. Want door de forse re genval steeg het water snel en het scheelde niet veel of het water was niet meer te keren geweest. En dan maar hopen dat er geen bui en meer vallen en de wind niet ver der toeneemt. Deze foto werd zondagmiddag om 17.00 uur ge maakt. Als het water nog een paar centimeter zou stijgen was het fout gegaan. Gelukkig is dat niet ge beurd en 's avonds mocht men weer pompen. AKERSLOOT - Naast dit grootse toer nooi, georganiseerd door het jeugd- bestuur van honk- en softbalvereniging Black Birds, zullen er niet alleen 11 deelnemers aanwezig zijn die een aantal mooie wedstrijden laten zien, maar zul len er ook de nodige nevenactiviteiten plaatsvinden, zoals een demonstratie met een opwerpmachine (primeur) en een mini fancy fair. Kortom veel vertier voor speler en toeschouwer. De toegang is gratis. Dit toernooi is mede mogelijk gemaakt door diverse sponsors en vrij willigers van de club. We hopen dat de weergoden en het publiek ons niet in de steek zullen laten. U kunt zich die dag ook opgeven als lid of donateur of de club te steunen door een echt BB shirt te kopen. Het programma is op zondag 25 sep tember, aanvang 10.00 uur, einde 16.00 uur op sportpark Cloppenburg Bosweg in Akersloot. Deelnemers: Black Birds uit Akersloot, Flying Petrels uit Purme- rend, Alcmaria uit Alkmaar, Double Stars uit Heiloo, Vitesse uit Castricum, Rooswijk uit Velsen, Bears uit Bergen, Beagles uit Bovenkarspel, Herons uit Heerhugowaard, ABC uit Amsterdam en Koedijk. Informatie: Cor Admiraal 02513-14278 of Ton Kerssens 02513- 10036. CASTRICUM - Na 1895 ontwikkelt zich in de bouwkunst een nieuwe stijl, de zogenaamde Jugendstil, die wordt gekenmerkt door veel sierlijke lijnen en het gebruik van bijzondere materialen en siersmeedwerk en geglazuurde baksteen. Over de toepassing van deze bouwkunst in Amsterdam gaat de lezing van de heer H. Tulleners, een deskundi ge bij uitstek over dit onderwerp. Deze lezing en ook de dagexcursie daarna worden georganiseerd door de Volksu niversiteit Castricum. De lezing is op vrijdag 23 september in De Schakel, Kerkpad 3 in Castricum. Aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs 7,50 (CJP 5,-) voor deelnemers aan de dagexcursie gratis. De dagexcursie van 24 september is volgeboekt, voor de excursie van 1 oktober is nog plaats. Prijs 40,00, incl. het bijwonen van de lezing. Telefonische informatie op tel. 02518-59933, donderdag van 10.00 - 12.00 uur. EGMOND - Als je een baby hebt veran dert je leven. Ineens is er iemand bij. De baby vraagt aandacht en verzorging. Gelukkige gevoelens worden afgewis seld door bijvoorbeeld zorgen en ver moeidheid. Deze nieuwe verantwoorde lijkheid vraagt om een verandering en aanpassing van je ritme. Hoe kun je hiermee omgaan? Hierover organiseert de Regionale Thuiszorg een themabij eenkomst. Aan bod komen onder andere: daginde ling als je een baby hebt en ouderschap, prettige en moeilijke kanten. U krijgt informatie en wisselt van gedachten met andere ouders van baby's. Twee wijk verpleegkundigen Ouder- en Kindzorg leiden de bijeenkomst. De bijeenkomst is donderdag 13 okto ber van 14.00 tot 16.00 uur in het wijk- gebouw aan de Prins Hendrikstraat 20 te Egmond aan Zee. Er is géén oppas aanwezig! Er wordt een bijdrage ge vraagd van 5,00. U kunt zich aanmel den door tussen 8.30 en 9.00 uur of tussen 12.30 en 13.30 uur te bellen met 02206 7297 (ma., di., do., vr.) of 02206 1444 (woe.). U kunt op deze nummers ook terecht voor meer informatie over de bijeenkomst. CASTRICUM - Het Kleinkoor Castri cum is dit seizoen weer met frisse moed begonnen. Een seizoen dat niet zal zijn als alle voorgaande. In 1995 bestaat het koor namelijk 15 jaar. Om dit niet on gemerkt voorbij te laten gaan wordt er momenteel hard gewerkt aan de organi satie van een korendag met festivalka rakter op zaterdag 13 mei 1995. Naast deze korendag wordt het derde lustrum gevierd met een lustrumconcert in november 1995. Ook is het koor voornemens om in het voorjaar van 1996 een reis te maken naar Toulouse. Daar zal een tegenbezoek afgelegd wor den bij "Les Chantesgrives", een Frans koor dat in april te gast was bij het Kleinkoor. Om het beoogde repertoire te kunnen uitvoeren zijn er meer mannenstemmen nodig dan dat er nu zijn. Daarom heeft het koor dan ook tenoren en bassen no dig. Het liefst mannen die reeds koorer varing hebben. Mocht u al lang op zoek zijn naar een koor, dan kunt u bij het Kleinkoor vrijblijvend een aantal repeti ties meemaken. Er wordt gerepeteerd op woensdagavond van 19.45 tot 22.15 uur in de Maranathakerk te Castricum (Pr. Beatrixstraat, hoek Kleibroek). Geïnteresseerden kunnen desgewenst te lefonisch contact opnemen met Paula Walta, tel. 02513-12080, of Miriam La- ses, tel. 072-334341. ALKMAAR - Het Fiom-bureau in Alk maar begint binnenkort weer met een groep voor gescheiden vrouwen, die de dagelijkse zorg hebben voor hun kind(eren). De groep komt 10 keer bij een op de maandagavond van 19.30 - 22.00 uur en wordt begeleid door twee maatschappelijk werksters, Elly Kramer en Gerda Andriesma, beiden werkzaam bij de Fiom. Om deel te kunnen nemen aan de groep is aanwezigheid bij de informatie- en kennismakingsbijeenkomst verplicht. Deze is vrijdagochtend 23 september van 9.30 - 11.30 uur op het Fiom- bureau, Van der Meijstraat 6 in Alk maar. Graag vooraf telefonisch aanmel den (072 118812), zodat bekend is op hoeveel vrouwen er gerekend kan worden. ALKMAAR - Een eigen bedrijf begin nen is nog altijd de droom van velen. Elk jaar starten er in Nederland zo'n 35.000 nieuwe bedrijven, waarvan blij kens onderzoek na 5 jaar nog maar 50% actief is. Eén van de oorzaken hiervan is een onvoldoende voorbereiding. Er wordt teveel gelet op kansen en te wei nig gekeken naar de problemen. Een goede voorbereiding is dan ook essen tieel. Daarom organiseert het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf Noordwest-Holland (IMK) in samen werking met de Kamer van Koophandel een cursus „Een eigen bedrijf begin nen?" Tijdens zes zaterdagen wordt onder lei ding van ervaren adviseurs een prak tisch programma doorlopen. Veel aandacht is er voor een planmatige aan pak, vooral op het gebied van de com merciële en financiële bedrijfsvoering. Natuurlijk wordt de startende onderne mer daarin begeleid en krijgt hij/zij de nodige adviezen aangereikt. Want de starter die vooral leert veel gemaakte fouten te vermijden, heeft meer kans van slagen. Daarnaast biedt de cursus ruimte voor eigen inbreng. De cursus groepen zijn klein genoeg voor ruime individuele aandacht en groot genoeg voor een interessante uitwisseling van ervaringen. De cursus „Een eigen bedrijf begin nen?" is op de zaterdagen 15 en 22 ok tober en 5, 12, 19 en 26 november van 10.00 tot 16.00 uur in Motel Akersloot. Voor nadere informatie en/of aanmel dingen kunt u contact opnemen met de Kamer van Koophandel te Alkmaar, Anita Kerssens, telefoon 072 195761, of het IMK Noordwest-Holland te Zaan dam, Brenda Scheermeijer, telefoon 075 310954. AKERSLOOT - Op zaterdagavond 1 oktober zal om 20.15 uur in de dorps kerk aan het Dielofslaantje in Akersloot de serie Candlelight-concerten van start gaan met een solo-optreden door de blokfluitist Eric Fennis. Met de eerste gure dagen vers in het geheugen kan het geen kwaad nogmaals te vertellen dat de kerk in Akersloot goed te verwarmen is. Dat maakt een avondje uit wel zo pret tig in dit jaargetijde. Eric Fennis, geboren in 1961 in Hilver sum en cum laude afgestudeerd aan het Sweelinck-conservatorium zal een pro gramma brengen dat de tijd overbrugt vand e 14de eeuw tot heden. Voor de pauze staan werken uit Europa op de lessenaar: van onder andere Bach, van Eyck, Debussy en Strawinsky. Na de pauze wordt werk uit Japan uitgevoerd. Ook nu een reis door de tijd, beginnend in de 14de eeuw en eindigend met een modern stuk dat een geheel eigen leven is gaan leiden. Maki Ihii schreef 'Black Intention' om de weerslag van de dagelijkse indrukken op de mens weer te geven. Het eerste deel gaat over iemand die de indrukken niet kan verwerken en uiteindelijk gek wordt. Die radeloze gekte wordt op in dringende wijze weergegeven. Het twee de deel verhaalt over een Shinto- monnik die deze indrukken wel weet te verwerken. De uitvoerng van dit stuk is nog niet eenmaal zonder incidenten verlopen. De allereerste keer dat Eric dit stuk speelde, bleek opeens een hond in de zaal te zit ten. Deze moest tijdens het stuk meteen afgevoerd worden. De tweede keer schoot de klopper, waarmee hij op de gong slaat, van de steel, regelrecht en op ooghoogte het publiek in. Daarna speel de hij het stuk in een kerk gelegen in de weilanden. De pinken in de weide heb ben het stuk geheel overstemd met ge loei. Ook in een stedelijke omgeving kan er genoeg gebeuren. Op het mo ment van de radeloze gekte reed een zie kenauto met loeiende sirene voorbij: een voorteken voor de volgende uitvoe ring waarin een bezoeker moest worden afgevoerd. Misschien is het stuk te ge vaarlijk voor de podia. In Akersloot krijgt u in ieder geval de kans om dat zelf te beoordelen. De kerk gaat om 20.15 uur open. De toegangsprijs bedraagt/ 12,50; CJP en Pas 65 betalen 10,- kinderen tot en met twaalf jaar betalen 1,-. Voor in lichtingen en reserveringen kunt u bel len met (02513) 13221, 12598 en 15047. ALKMAAR - Het Astma Fonds, afd. Noord-Kennemerland, heeft nog enkele plaatsen vrij bij de gespreksgroep, die weer start op vrijdagochtend 23 septem ber. De groep komt, onder leiding van een deskundige, eens per maand in Alk- maaf bij elkaar. Er wordt gewerkt met thema's die betrekking hebben op situa ties in het dagelijks leven, die door Cara kunnen ontstaan. U kunt hier met al uw vragen en problemen terecht. Inlichtin gen: maandag t/m vrijdag tel. 072 153031 of 02271 2102. EGMOND - Op 16 september reikt Gas bedrijf Kop Noord-Holland een ener giecertificaat uit voor 53 eengezinswo ningen aan de Montgomerystraat en de Eisenhouwerstraat in Egmond aan Zee. In bijzijn van de heer J. Houtenbos, we thouder van de gemeente Egmond, overhandigde de heer P. H. van den Berg, hoofdafdeling Technische Klan tenservice, het certificaat aan de voor zitter van woningbouwvereniging Egmond aan Zee, de heer J. Zwart. Het is voor het eerst in het verzorgings gebied van het Gasbedrijf dat eenge zinswoningen door renovatie in aanmerking komen voor een energiecer tificaat. Dit certificaat geeft aan in wel ke mate de woningen energiezuinig zijn. De woningen in Egmond aan Zee beha len 9 van de 10 punten. Woningbouwve reniging Egmond aan Zee heeft de huizen laten voorzien van een nieuw dak met isolatieplaten. Daarnaast is iso latieglas aangebracht en zijn de cv- leidingen in de kruipruime geïsoleerd. De centraal gestookte blokverwarming is vervangen door een hoogrendement combi-ketel. In 1979 had de woning bouwvereniging de spouwmuren al la ten isoleren. Voor de bewoners betekent dit een verlaging van de energiekosten. Het renovatieproject wordt uitgevoerd door bouwbedrijf Tervoort uit Egmond-Binnen en installatiebedrijf Wesselingh uit Egmond aan Zee in op dracht van de woningbouwvereniging. Adviesbureau Prodam uit Almere houdt toezicht op het project. LIMMEN - In mei van dit jaar ontvin gen bijna alle bewoners van Limmen een vragenlijst. Uit de antwoorden op deze vragen wilden we graag een idee krijgen, hoe de bevolking van Limmen de kinderopvang op dit moment gere geld heeft en waar in de nabije toekomst de behoefte naar uit gaat. Tevens werd de mogelijkheid geboden om een mening te geven over wat men van de diverse vormen van kinderop vang vindt. Tot onze grote tevredenheid hebben veel mensen de moeite genomen om serieus te reageren, zodat we een be hoorlijk representatieve uitslag van deze enquête kunnen publiceren. Op het eerste gezicht lijkt de Limmer bevolking voor elkaar de kinderen op te vangen. Een veel genoemde mening is dan ook "Ik heb al voldoende opvang" en "ik regel de opvang wel in de privé sfeer". Bij de uitslagen scoorde de privé-opvang weliswaar het hoogst, maar het ging vaak om een relatief klein aantal uren opvang per week. Hiervoor kan men ook niet terecht bij de georganiseerde kinderopvang omdat het aannamebeleid dit niet toestaat. Als we kijken naar de keuze voor "ge organiseerde" kinderopvang scoort het kinderdagverblijf het hoogst en is daar het gemiddeld aantal uren ook het hoogst, namelijk 24 uur per week. De gastouderopvang komt hier op de twee de plaats. Als je echter het aantal gezin nen telt die daadwerkelijk van de gastouderopvang gebruik maken, dan lijkt het erop dat deze groep eventueel zou hebben gekozen voor een kinder dagverblijf indien deze opvangvorm aanwezig zou zijn. Erg interessant vonden wij de bezetting van het kinderdagverblijf. Stel dat er in mei van dit jaar een kinderdagverblijf zou zijn geopend, dan was er elk dag deel voldoende animo voor ongeveer 20 kinderen! Zelfs in het weekend waren er per dagdeel 6 a 7 kinderen. Hieruit zou geconcludeerd kunnen worden dat een aantal ouders die nu privé-opvang gere geld hebben, toch gebruik willen maken van een kinderdagverblijf als deze er is. De reacties op dit onderzoek waren leuk om te lezen en over het algemeen erg be moedigend voor de K.O.V.L. om door te gaan in hun pogingen om het aanbod van kinderopvang af te stemmen op de wensen van de Limmer bevolking. Toch wil ik u een reactie niet onthouden van iemand die vindt dat: "een moeder thuis hoort te zijn en voor haar kinde ren dient te zorgen." Over hoe het verder gaat met de kinde ropvang houden wij u op de hoogte. De volgende (en niet onbelangrijke) stap is het contact met de gemeente over hun visie en beleid ten aanzien van de kinde ropvang. U wordt hartelijk bedankt voor uw reacties! LIMMEN - Op woensdag 28 september houden we onze eerste ledenavond in het winterseizoen. Majoor Bosshardt van Het Leger Des Heils is uitgenodigd om de avond te verzorgen. Introducées zijn op deze avond van harte welkom. De kosten bedragen de kosten 7,50 incl. koffie/thee. Aanvang 20.00 uur in het party-centrum St. Maarten. EGMOND - Op maandag 26 september vanaf 19.30 uur vergaderen de leden van de gemeenteraad van Egmond in het gemeentehuis aan de Zwartendijk 1 te Egmond aan Zee. Tijdens deze open bare vergadering wordt ondermeer gesproken over diverse voorbereidings- besluiten, de SNK en enkele onderwijs zaken. De volledige agenda en bijbeho rende stukken zijn ter inzage te verkrij gen bij de gemeentelijk voorlichter, tij dens kantooruren tussen 9.00 en 12.00 uur. LIMMEN - Zaterdag 3 september vond in het Maalwater te Heiloo de selectie wedstrijd voor het Nederlands kampi oenschap baars plaats. 50 Deelnemers trotseerden wind en regen, maar al snel bleek dat de vangsten tegen vielen. Dit leek in eerste instantie ook voor Rob Jak en Tinus Veldt. Zij vingen ieder slechts 4 baarzen. Bij de prijsuitreiking bleek dit echter genoeg om zich te kwa lificeren voor het N.K., dat zal worden gevist op 1 oktober in de wateren van Edam. In totaal werden 124 baarzen ge vangen. LIMMEN - Deze week en volgende week wordt in het biljartcentrum van Hans van Ammers (café de Lantaarn) te Limmen een groots biljartevenement gehouden. Het betreft hier de „Open Limmer kampioenschappen Tien over Rood", waaraan wordt deelgenomen door biljarters van verenigingen uit Limmen en omliggende gemeenten, door spelers van de organiserende vere niging B.I.O.S. en door liefhebbers wel ke niet gebonden zijn aan een vereniging. Dit toernooi wordt gehou den ter gelegenheid van het 40-jarige ju bileum van de thuisclub B.I.O.S. (Biljarten Is Ons Streven). Nadat de vereniging B.I.O.S. in 1993 ten dode leek opgeschreven vanwege ge brek aan belangstelling, hebben de en thousiaste overgebleven leden de vereniging weer gebracht tot wat zij nu is: een gezellige vereniging waar alle spelsoorten beoefend kunnen worden. De speelavond is op dinsdag in het eer der genomend café. Vandaag (woensdag) is de 3e speela vond van het jubileumtoernooi en vana vond vindt de le herkansing plaats voor die deelnemers die in de le ronde (maandag of dinsdag) verloren hebben. Er moet dus gewonnen worden anders volgt uitschakeling. Morgen (donder dag) gaan we verder met de 2e ronde. Ook na deze 2e ronde volgt er weer een herkansing voor de verliezers. Volgende week (van maandag t/m don derdag) hervatten we het toernooi met de wetenschap dat er na de 3e ronde geen herkansing meer zal zijn, zodat verlies dodelijk is. Uiteindelijk zal don derdagavond de kwartfinale, de halve finale en de grote finale het slot moeten zijn van dit evenement. Wij hopen op enthousiasme van de deelnemers en sup porters zijn welkom. UITGEEST - Op zondag 2 oktober zal Bob's Party Saloon als locatie dienen voor een wervelende bruidsmodeshow. Het podium van de Saloon wordt omge toverd tot een echte Catwalk waar pro fessionele mannequins van Alida Bruidsboutique meer dan 50 prachtige bruidsjaponnen zullen showen. Ook voor de bruidegom is een bezoek aan de show meer dan de moeite waard. Erva ren dressmen laten vlotte bruide- gomspakken en aparte combinaties van John Mode de revue passeren. Exclusieve lingerie voor onder de trouwjurk wordt in deze bruidsmode show ook niet vergeten. Natuurlijk wil er op je trouwdag zo mooi mogelijk uit zien. Ook voor het haar en de make-up kun je leuke ideeën opdoen. Iedereen die er op z'n trouwdag adembenemend uit wil zien, kan z'n hart ophalen tijdens deze prachtige show. Als je van plan bent om in de toekomst te trouwen mag je deze middag absoluut niet missen. Na de bruidsmodeshow kun je je verder laten informeren op de bruidsinformatiebeurs. Hier vind je alle informatie om van je trouwdag een on vergetelijk feest te maken onder 1 dak! Onze Grieks-Romeinse Cleopatrazaal, waar veel bruiloften plaatsvinden, zal geheel in het kader van trouwen staan. Speciaalzaken uit de omgeving staan klaar om al je vragen te beantwoorden en hebben hun mooiste spulletjes mee gebracht. Het team van Partycentrum Uitgeest staat uiteraard klaar om je te informe ren over alle mogelijkheden om van je bruiloft een onvergetelijk feest te ma ken. Kortom: een middag die je niet mag missen. Aanvang show 15.00 uur. Toegangskaart 12,50. Reserveren voor de show op telefoonnummer: 02513-15150. LIMMEN - De aktiviteiten die de SWOL voor onze senioren gaat organi seren zijn: biljarten, iedere door de weekse middag van 14.00 tot 17.00 uur; klaverjassen op maandag en woensdag van 14.00 tot 17.00 uur: kienen op dins dag van 14.00 tot 17.00 uur eens in de 14 dagen: volksdansen op woensdag van 09.30 tot 11.00 uur. Hiervoor kun nen liefhebbers zich nog aanmelden. Gymnastiek qp donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. Ook voor deze bezigheid kunnen gegadigden zich nog opgeven: yoga op maandag en dinsdag van 09.00 tot 10.00 uur en van 10.30 tot 11.30 uur. Voor beide dagen kan men zich nog aanmelden voor de les van 10.30 - 11.30 uur. Engelse les nu op dinsdagavond van 18.00 tot 19.00 uur van 19.00 tot 20.00 en van 20.00 tot 21.00 uur. Nieuw voor dit seizoen is de cursus brid gen wellke van start gaat op maandag 26 september om 20.00 tot 22.00 uur. Heeft u interesse voor dit interessante kaartspel kom dan op 26 september voor een gezellige kennismakingsavond. Onze docent is de heer De Graaf die het bridgespel al 35 jaar in de vingers heeft. Op vrijdag 30 september begint ook een serie van 10 lessen over kunst en cultuur welke heel boeiend belooft te worden. Lesuren zijn van 9.30 tot 11.30 uur. Uit eraard vinden al deze aktiviteiten we derom plaats in ons clubgebouw De Wollewei aan de Lage Weide la. Mocht u nadere informatie wensen bel dan An van Bleisem, tel. 1295. LIMMEN - Vanwege de hoge water stand is de wedstrijd baarsvissen niet doorgegaan. Het bestuur en de wed strijdcommissie hebben besloten de wedstrijd zondag 25 september te hou den aan de Schulpvaart. Verzamelen om 7.30 uur bij Garage Schilder (denk om einde zomertijd). In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N. Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. LIMMEN - Op 11 september werd er op het Vislaantje, een kermisvierder door een passerende taxi aangereden. De au to reed met een wiel over de hak van de 25-jarige inwoner uit Castricum. De taxi reed na de aanrijding door. Na een kort onderzoek kon de taxichauffeur door de politie aangesproken worden. Tegen hem zal proces-verbaal worden opgemaakt. Het slachtoffer moest met een gebroken binnenenkel in het zieken huis opgenomen worden. Op 11 september reed een beschonken fietser met zijn fiets even tegen een ge parkeerd staande auto aan. Toen hij daarop door de ter plaatse lopende poli tiemensen werd aangesproken gaf hij een valse naam op. De jongeman werd toen aangehouden en naar het bureau gebracht. Aldaar kwam zijn juiste naam boven water. Tegen hem zal proces verbaal worden opgemaakt. Een 41-jarige inwoner van Uitgeest werd op maandag 12 september betrapt op het besturen van zijn auto terwijl hij teveel alcoholhoudende drank had ge nuttigd. Bij de ademanalyse bleek dat zijn rijbewijs moest worden ingevor derd. Tevens bleek deze man kort tevo ren een jongen op de fiets te hebben aangereden. Gelukkig bleef het bij ma teriële schade. De kermis 1994 is in Limmen redelijk rustig verlopen. Behoudens enkele ver velende kleine vernielingen werden er bij de politie geen ernstige zaken ge meld. Wellicht heeft de overvloedige re genval daartoe bijgedragen. Tijdens de kermis werden er drie fietsen als gestolen opgegeven. Op 13 september raakte de bestuurder van een fiets licht gewond toen hij met zijn fiets ten val kwam als gevolg van de wegwerkzaamheden aan de Rijksweg. De man zal een dwars over de weg ge graven sleuf te laat en reed er in. Op 15 september werd der langs de Rijksweg een snelheidscontrole gehou den. Van de 1034 gepasseerde voertui gen reden er 177 te snel. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 85 kilometer per uur. De controle werd uitgevoerd tussen 16.00 en 18.00 uur. Gevonden voorwerpen: gouden arm band met naamplaatje en enkele fietsen. Openingstijden bureau Limmen: maan dag van 9.00 tot 12.00 uur en donder dag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even een afspraak maken. LIMMEN - Ook voor Dunking Limmen geldt dat het nieuwe basketbalseizoen weer voor de deur staat. Naast het weer zien met de onze heren-, dames- en (in- troduktie) jeugdleden na het zomerreces hoopt de vereniging in deze weken in contact te komen met veel nieuwe bas ketballers. Uit de vragen van belangstellenden uit Limmen en omgeving ervaart Dunking dat basketbal zeker bij de jeugd wint aan populariteit. Dat is natuurlijk goed te verklaren, basketbal is een sport waarbij de begrippen groot en klein niet half zo belangrijk zijn als snelheid, kracht, techniek, souplesse en teamspel. Zowel in de jongensgroep van 12-16 jaar (ook voor direkte deelname aan competitie) als in de damesgroep zijn per direkt plaatsingsmogelijkheden voor beginners. Geïnteresseerden kun nen vrijblijvend kennismaken met deze spectaculaire sport door de trainingen te bezoeken. De trainingen worden allen gehouden in de sportzaal aan de Hoge- weg volgens onderstaand (voorlopig) schema: Dinsdag 20.00 uur: dames senioren en junioren (vanaf 16); donderdag 19.00 uur: jongens 12 - 16 jaar; donderdag 20.00 uur: herensenioren. LIMMEN - Verzorgingshuis De Came ren houdt op zaterdag 1 oktober voor het eerst sinds haar bestaan een bazaar. De opbrengst komt ten goede aan de ontspanning voor de bewoners. Voor de stand ,Waterloo-plein' kunnen zij nog allerhande artikelen gebruiken, zoals glaswerk, servies, boeken, huishoudelij ke artikelen, etcetera. Als u spullen over hebt, dan wel niet gebruikt, breng ze dan naar de Cameren of bel even 02205 1744, zodat wij de spullen bij u kunnen ophalen. LIMMEN - De bibliotheken Bergen, Egmond, Akersloot, Limmen, Castri cum, Uitgeest en Schoorl organiseren dit jaar een lezingenserie. Bekende, maar ook minder bekende reisboeken- schrijvers gaan met u op reis naar alle uithoeken van de wereld. De tweede cylcus van deze serie start op donderdag 29 september met Marion Bloem in de bibliotheek van Uitgeest. Een passie van Marion Bloem is reizen, grote trektochten door China, Vietnam, Bangladesh en natuurlijk Indonesië. In Uitgeest zal zij voornamelijk over Indo nesië praten, het land waar haar wortels liggen. Arita Baaijens komt op dinsdag 11 ok tober in de bibliotheek van Bergen. Zij heeft gekozen voor een onzeker bestaan als woestijnnomade, 's Winters trekt zij met haar kamelen door de uitgestrekte woestijn van Egypte op zoek naar spo ren van oude beschavingen. Haar de buut 'Een regen van eeuwig vuur' gaat over de kamelentochten die zij geduren de de eerste drie jaar ondernam. In Ber gen vertelt zij aan de hand van dia's over haar reizen. Peter Quatfass volgt op donderdag 3 november in de bibliotheek van Schoorl. In 1990 heeft hij een jaar in China gewoond en gestudeerd. In zijn vrije tijd reisde hij naar de binnenlan den. In Schoorl vertelt Peter aan de hand van dia's over de manier waarop hij tussen de Chinezen leefde. Op woensdag 30 november komt Bou- dewijn Büch in de bibliotheek van Castricum. Hij noemt zichzelf een lijder aan eilandenziekte. Hij heeft een voor liefde voor slecht bereikbare, onbe woonde, puntige, hobbelige of platte stukjes land in zee. In Castricum zal hij over zijn reizen vertellen. De cyclus zal worden afgesloten in de bibliotheek van Egmond aan Zee. Op donderdag 15 december is Henk de Vel de daar om te vertellen over zijn drie grote zeereizen. Henk is bekend door zijn poging om binnen honderd dagen met een catamaran non-stop de wereld rond te zeilen. De dramatische afloop is bekend. Op 600 mijl van zijn einddoel wordt de catamaran zwaar beschadigd en moet Henk de reis afbreken. In Eg mond vertoont hij dia's en vertelt over zijn reizen. De avonden worden gehouden in de bi bliotheken, aanvang 20.00 uur. De toe gang is 10,00 per avond (Boudewijn Büch 15,00), een passe-partout kost 45,-- voor vijf avonden. Informatie en kaarten zijn verkrijgbaar bij de bibli otheken van Uitgeest, Bergen, Schoorl, Castricum, Egmond, Akersloot en Limmen. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-52800522. U itvaartverzorging Begrafenisondernemning Hoogeboom tel. 02205-3009. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Regionale Thuiszorg Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkverpleging: Wijkgebouw Midden weg 26a, Limmen. Ouder- en Kindzorg: telefonisch spree kuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.00 en van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: telefonisch spree kuur maandag tot en met vrijdag van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Alarmnummer: 072-619818. Uitleenmagazijn: Middenweg 26a, maandag, woensdag en vrijdag van 17.30-18.00 uur, tel. 02205-1250. Diëtisten: lidmaatschap Regionale Thuiszorg is noodzakelijk, afspraken via tel. 072-199222. Kraamverzorging: aanvragen voor kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.00-17.00 uur via tel. 072-199222. Oproepen van kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.30-17.00 uur via tel. 02208-90600. Alarmnummer kraam: 072-483790. Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur. Alarmnummer: 072-619818. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Geen spreekuur in het wijkgebouw te Limmen. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 19<)6 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. Afdeling sociale zaken: u kunt terecht na het telefonisch maken van een af spraak; belt u hiervoor tussen 9.00-11.00 uur, tel. 1456. Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans- sen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere dinsdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2418. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 02205-2135. Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 woensdag 14.00-17.00 vrijdag 14.30-20.30 Dierenbescherming Limmen Honden en katten: tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Dierenartsen Dierenkliniek Castricum, Laan van Al- bertshoeve 140, Castricum, tel. 02518-54345. Dierenartsen: H. Wolters en mw. S. Asyee. Spreekuur zaterdag 13.00-14.00 uur, verder volgens telefo nische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotter bloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u even tueel automatisch doorgeschakeld. Be handeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00-19.00 uur). Ned. Hervormde Gemeente Limmen Predikant: ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 072- 331473. Scriba: J.P. Hartog, Kapellaan 11 b, Heiloo, tel. 02205-3403.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 14