m m J Veel ruiten Lekkere ruime trui Strakke lijnvoering Warme kleur combinaties UITKIJKPOST - 21 SEPTEMBER 1994 - MODE LOCALE - PAGINA 1 Voor de vierde keer in successie ontvangt u bij de Uitkijkpost een spe ciale bijlage over mode, 'Mode Locale'. Hierin een overzicht van wat er lo kaal zoal verkrijgbaar is, zodat u op en top gekleed de herfst en winter tege moet kunt treden. In dit ar tikel enkele algemene ken merken van de mode voor het nieuwe seizoen. Er is daarbij sprake van richtlij nen, nergens van een 'must'. Evenals voorgaande jaren blijft combineren namelijk ac tueel en daarbij kan men alle kanten uit. Met enkele nieuwe kledingstukken of vooral ook accessoires kan de garderobe uit de afgelopen seizoenen al -flink geactualiseerd worden. Beperken we ons toch even tot het specifieke aangezicht van de mode voor het najaar en de win ter, dan wordt deze voor een flink deel bepaald door de gebruikte stoffen. Daarnaast is er veel aan dacht voor details. Deze grote lij nen zorgen voor een aantal trends, die de grote ontwerpers hebben geïnspireerd voor hun nieuwe collec ties: landelijk, naturel, uni form, jazzy en fluweel. Over de hele linie zijn so ber heid mantiek duidelijk waarneembaar. Het silhouet is daarbij aangesloten, natuur lijk blijft het laag-over-laag actueel en leggen minirokjes en shorts de nadruk op de benen. In de landelijke trend worden verschil lende wollen stoffen gecombineerd. Bijvoorbeeld traditionele jasjes op de Britse leest geschoeid in combinatie met lange of kortere gilets en rokken met bloem- en meubelstofdessins. Twinsets en truien van wol worden makkelijk gedragen op rokken in Schotse ruiten. Het ruit-dessin wordt in zowel de dames- als herenmode voor het najaar en de winter weer royaal toegepast. En echt niet alleen de al ge noemde Schotse variant. Ook.de grote vierkanten in goud, groen en bruin vor men een fraai geheel met de najaars kleuren in de natuur. Een opvallende ontwikkeling in het modebeeld: de ruit terug van weggeweest? De kleuren in deze trend - niet alleen de ruiten - zijn natuurlijk landelijk: bruine tinten, groen en camel. Ogenschijnlijk wat saai en somber, maar in hun combinatie gedistingeerd en fraai. Als accessoires zijn wollen petten en omslagdoeken bijna wèl een must, terwijl ook rijglaarsjes erbij ho ren. Deze laatste bijvoorbeeld in de meer op de stad gerichte variant van de landelijke trend, met broekpakken en combinaties met een korte rok. Wie kiest voor een wat lichtere kleur schakering, kan terecht bij het aanbod in de naturel-trend. Neutrale tinten, zo als wit, ecru, beige en zachte pastels. De stoffen zijn van wol en heel zacht: tweed, jersey en mohair, om er een paar te noemen. Natuurlijk herkenbare elemen ten uit andere trends, zoals het broekpak, in combinatie met een lange mantel, die er in vele uitvoeringen is, en royale truien met sterk uitgewerkte breisteken. De lekkere grote trui hoort welhaast vanzelf sprekend bij het 'puur natuur' in de mode, in alle varianten, zowel qua kleur als uit voering. ro- Typerende accessoires zijn houten en glazen sieraden. Wie houdt van grijs, komt de komende winter ook zeer aan z'n trekken. Gemêleerd grijs is weer helemaal in. Mooie ruiten en visgraatdessins worden gecombineerd. Diverse materialen, zo als wol, fluweel en flanel, leggen de ba sis voor een fraai grijze, maar tevens ty pisch vrouwelijke mode. Het uniform biedt, anders dan men in eerste instantie zou vermoeden, vele mogelijkheden om kleding te ontwer pen. Met als basis de kleuren groen, olijf, blauw, bruin en grijs en typerende details als metalen knopen wordt de 'le- gerstijl' gecreerd. Maar uniform ogen natuurlijk ook overalls en cabans, afge leid van de werkmanskleding. De keuze van de stof is fluweel, flannel, ribcord, canvas en denim, terwijl als accessoires petten en metalen sieraden worden ge dragen. Een wat militaire aanblik door de strakke lijnvoering, maar toch een elegante stijl voor het komende sei zoen. Ook in de jazzy trend gaat men 'in stijl'. We zien daarbij opnieuw - ook voorgaan de jaren was dit al het geval - de vrou welijke mannenpakken met streep in donkere tinten: zwart, grijs, bruin en donkerblauw. Hierbij horen een vest en een witte blouse met royale kraag en manchetten, terwijl hoe den en stropdassen het aangezicht afmaken. Deze trend is in feite klassiek en tijdloos, maar door de details toch weer net even an ders. Is in de vorige trends met name de kleding van be lang, een afwijkend thema is fluweel. In allerlei va riëteiten en in diepe war me kleuren biedt dit vele mogelijkheden. Jasjes, gilets en lange jurken in warm paars en donker rood, met opvallende ac cessoires als boa's en veel goudgekleurde sieraden. Het is makkelijk een feeste lijke combinatie te maken, bijvoorbeeld met zijde en fij ne transparante stoffen. Dit levert tezamen een krachtig uitstralende mode op, vol vrolijkheid en levenslust. In het bovenstaande is een aantal trends aangegeven, maar - zoals in de inleiding al aangestipt - dat wil niet zeggen dat andere stijlen van kleden niet modieus zijn. In feite, en dat geldt al langere tijd, is alles mogelijk, van het ene uiterste tot het andere. Tijdens de presen taties in modestad Parijs werd het een bonte, kleurrijke mengeling, met natuurlijk talrijke laag-over- laag en/of kort-over-lang combina ties. In deze bijlage van de Uitkijkpost kunt u kennis nemen van het aanbod van meer dan twin tig Heilooër modezaken. Natuurlijk dames- en herenkleding, maar ook schoenen, haarmode enzovoort ko men aan bod. De redactie wenst u veel lees- en kijkple zier. Veel ruiten en petten, een bonte kleurschakeling en talrijke accessoires in de herfst en winter rv- rh*"« JV; m

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 17