Falkland Toneel presenteert 'Het einde is zoek' in Beun Regionale Thuiszorg breidt nachtzorg uit Semi-permanente huisvesting voor asielzoekers regio Geslaagd Geslaagd Kans op gratis auto bij Garage Bleeker Leerling De Springschans met ANWB naar Europese verkeerswedstijd Engels voor 55-plussers Politieberichten Hypotheek met 'bedenktijd' NÜ HUIS KOPEN; STRAKS RENTE BEPALEN Skischool De Beeck Jack Zeeman kampioen Humanitaire hulp voor Cuba Voorlichting voor coeliakiepatiënten V.O.G.G.-dag Massage-cursus Beginnerscursus bridge Het hertenkampje zoekt vrijwilligers Nivon fietst de pontjesroute Postzegelvereniging Heiloo Open dag Odd Fellows Bijzondere bloembollen Vakantie door en voor ouderen Clubscene Buk Buk 50+ beurs en festival KVK-training spreekvaardigheid Grote tentoonstelling op komst in Washington en Den Haag Kleuren Vermeer weer tevoorschijn gehaald. PAGINA 8 UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 1994 Falkland Toneel speelt een jeugdstuk in De Beun. HEILOO - Falkland Toneel zag op 10 oktober 1924 het levenslicht. Al 70 jaar presenteert Falkland haar theaterpro- dukties van uiteenlopende genres aan een breed publiek. Sinds decennia brengt Falkland jaarlijks vier produk- ties op de planken: 2 voor volwassenen en 2 voor kinderen. Dit najaar speelt Falkland het vrolijke en spannende kin derstuk "Het einde is zoek". In een groot en donker bos wonen tove naar Merlinus en heks Kippevel die bei den om de eer strijden. Ze beweren namelijk allebei dat ze goed kunnen to veren. Zij krijgen de kans hun kunsten te vertonen als ze op een dag bezoek krijgen van Marie-Louise, een rijkeluis dochter die van huis is weggelopen en haar vriendin Willemijn. Kort daarop verschijnen ook de ouders van Marie- Louise in het bos en dan zijn de poppen helemaal aan het dansen. De strijd tus sen Merlinus en Kippevel breekt nu pas echt los. Wie zal er winnen? Dit stuk is geschikt voor kinderen van 4 tot 12 jaar en is een goede tip voor een geslaagd kinderpartijtje. Het stuk wordt opgevoerd op zaterdag 15 en zndag 16 oktober om 13.30 en 16.00 uur (vier voorstellingen!) in theater De Beun, nabij wink'elhof 't Loo in Heiloo. Entree: 5,00, donateurs 2,50. Kaarten zijn vanaf zaterdag 1 oktober verkrijgbaar bij de volgende adressen in Heiloo: Reisburo Holland International (Raadhuisweg), Boekhandel Avis (Stati onsplein), Sigarenmagazijn 't Hoekstuk (winkelcentrum 't Hoekstuk) Sandy's Bloemidee (Grosmarkt Ypestein) en zwembad het Baafje werden enkele ket tingen en spanners weggenomen. Tijdens een controle werd een 24-jarige automobilist aangehouden. Hij bleek gedronken te hebben. Zowel de adema nalyse als bloedproef werd geweigerd. Procesverbaal werd opgemaakt. Een personenauto die geparkeerd stond op een parkeerplaats op de Matthijs Zonderhuisweg werd aangereden. De veroorzaker is doorgereden, doch het kenteken werd genoteerd. Tegen de ver oorzaker wordt procesverbaal op gemaakt. In een winkel aan de Nijverheidweg werd een vrouw aangehouden die enkele goederen had meegenomen zonder te betalen. Op de kruising Korte Kapellaan- Westerweg vond een aanrijding plaats tussen een fietser en een personenauto. De fietser klaagde over pijnlijke benen doch hoefde zich niet verder onder be handeling te laten stellen. Op de Kanaalweg vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De aanrijding werd veroorzaakt omdat een automobilist zonder voorrang te geven uit een uitrit de Kanaalweg opreed. Op de kruising Ewisweg-Termijen vond een aanrijding plaats tussen twee perso nenauto's. De aanrijding werd veroor zaakt door het niet verlenen van voorrang. Er was alleen materiële schade. Uit een winkel aan de Stationsweg werd een suède jas gestolen. Door de dader werd een tas en een bruine jas achter gelaten. Op de Kennemerstraatweg vond een aanrijding plaats tussen twee persone nauto's. De aanrijding werd veroor zaakt omdat een automobilist te snel optrok toen het verkeerslicht op groen sprong. Een aanrijding met een voor hem rijdende personenauto was niet meer te vermijden. Aan een winkel aan de Stationsweg wer den enkele ruitjes van de voordeur vernield. Een personenauto die geparkeerd stond op de Ewisweg werd bekrast. In de periode van 12 september tot en met 18 september werden 6 fietsen ont vreemd. HEILOO - Bij de Universiteit van Amsterdam slaagde onze oud-plaats ge noot, de heer D.E. Woudhuizen, Fysio therapeut te Alkmaar, op 16 september voor het doctoraal examen Geneeskun de vrije studierichting, op het onder werp „De Prevalentie van Psychiatri sche stoornissen in een Fysiotherapie- praktijk". theater de Beun, maandag t/m vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. In Alkmaar kunt u terecht bij boekhandel Bruna in winkelcentrum De Hoef. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling te verkrijgen aan de kas sa van theater De Beun. Telefonisch ge reserveerde kaarten dienen een kwartier voor aanvang van de voorstelling aan de kassa te zijn afgehaald. Voor meer in formatie en reserveringen kunt u zich wenden tot Jaap Schuuring: tel. 072- 115511. HEILOO - Wie nu een auto koopt bij Bleeker B.V. maakt kans de transactie som terug te ontvangen. Gedurende tien dagen organiseert Renault Nederland een actie waarbij iedereen die in deze periode een nieuwe Renault heeft ge kocht de aankoopsom minus de wette lijk verplichte belastingheffingen kan terugkrijgen. Een notaris kiest uit de stapel aankoop contracten de geluksvogel die hiervoor in aanmerking komt. Daarbij maakt het niets uit, of het nu een vrolijke Twingo dan wel een luxueuze Safrane betreft. De uitslag van deze bijzondere actie is van 22 september tot en met 3 oktober dagelijks te 'zien op de televisie bij RLT4: even voor half negen maakt pre sentator Jack van Gelder bekent wie de dag de gelukkige is. In totaal bepaalt de notaris dus de namen van tien kopers van een nieuwe Renault. De speciale actie is bedoeld om de aan dacht te vestigen op de nieuwe Re- naults, die sinds kort bij Bleeker B,V. in de showroom staan. Het gaat hier om vier nieuwe modellen: de Renault 19 Phase III, de Twingo Nouvelle Collecti on, de Clio Oasis en de E^pace Cyclade. Ter gelegenheid van déze introductie houdt Bleeker B.V. van 22 september tot en met 3 oktober de zogenaamde Groot Nieuws'-dagen. Wie geen auto koopt, maakt tijdens dit festival toch kans op een bijzondere prijs: elké be zoeker van de showroom die een inge vulde coupon uit de krant inlevert, ontvangt een kraskaart. Daarmee zijn televisies, videorecorders en andere hifi- apparatuur te winnen. De hoofdprijs is een nieuwe Renault Twingo. Met deze Groot Nieuws'-dagen on derstreept Bleeker B.V. nog eens de uit stekende verkoopresultaten: in de eerste zeven maanden van dit jaar stegen de verkopen maar liefst 34 procent ten op zichte van dezelfde periode in 1993. Bleeker B.V. aan de Westerweg 226 te Heiloo nodigt iedereen uit het succes te vieren en te profiteren van deze bijzon dere actie. Hij kan u dan meteen infor meren over de voorwaarden voor deelneming hieraan. HEILOO - Onze oudplaatsgenoot Arco Elsman is op 16 september aab de Uni versiteit Twente afgestudeerd als inge nieur technische bedrijfskunde. Aan de Erasmus Universiteit te Rotter dam is op 15 september Alied Nydam geslaagd voor het doctoraal examen economie. HEILOO - Op vrijdag 23 september vertrekt een ANWB-team, bestaande uit 2 begeleiders en 6 kinderen, naar Ge- nève in Zwitserland om deel te nemen aan de negende Europese AIT-verkeers- wedstrijd. De AIT, de overkoepelende organisatie van toeristen- en autoclubs uit de gehele wereld, organiseert jaar lijks de Europese verkeerswedstrijd voor jongeren met het doel om de ver keersveiligheid te bevorderen en ver broedering te bewerkstelligen tussen Europese jongeren. AIT-clubs in Euro pa, waaronder ook de ANWB, vaardi gen drie jongens en drie meisjes af geboren in 1981, 1982 of 1983 naar de internationale verkeerswedstrijd in Zwitserland om aldaar te strijden voor de titel .Kampioen op twee wielen'. De wedstrijd bestaat uit een theoretisch en praktisch deel. Het theoretische deel bestaat uit diverse verkeersvragen die het team gezamenlijk moet beantwoor den. Bij het praktische deel gaat het om voertuigbeheersing. Tijdens een test moet elke deelnemer op de fiets over een hindernisbaan rijden met daarin ver keerssituaties uit de praktijk. Naast de wedstijd staan excursies en ontspan- ningsspelen op het programma. Tijdens de in februari '94 gehouden Junior-FietsRAI te Amsterdam werd door de ANWB uit 111 kandidaten het Nederlandse team geselecteerd. De se lectie bestond uit het beantwoorden van verkeersvragen en het op de fiets rijden van een parcours met obstakels. Niels Suurbier van de OBS De Springschans in Heiloo wist zich uiteindelijk te kwali ficeren en zal deel uitmaken van het ANWB-team. In Zwitserland is het team te gast bij de Touring Club der Schweiz, een zuste rorganisatie van de toeristenbond ANWB. In Genéve zal het ANWB-team het moeten opnemen tegen de teams uit België, Bulgarije, Duitsland, Hongari je, Kroatië, Luxemburg, Oostenrijk, Polen, Slowakije, Tjsechië en Zwitser land. Maandag 26 september wordt het ANWB-team vanuit Genève terug ver wacht op Schiphol. HEILOO - Volgende maand begint de Stichting Ouderenwerk Heiloo weer een cursus Engels voor beginners. Op een aangename en tevens nuttige manier wordt overdag Engelse les gegeven. Er wordt niet voor een diploma opgeleid. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Ook voor gevorderden zijn er nog mogelijk heden. U kunt zich opgeven of inlichtin gen krijgen bij J. Linnekamp, tel. 333872. HEILOO - In een garagebedrijf aan de Kennemerstraatweg werd ingebroken. De achterdeur werd geforceerd. Uit de showroom werd een demonstratiekast met 3 autoradio-cassetterecorders en 6 speakers gestolen. Uit een auto op een parkeerterrein aan de Zeeweg werd getracht de autoradio weg te nemen. Wel werden een zonne bril een gewone bril en enkele cassette bandjes weggenomen. Om binnen te komen werd een raampje van de auto vernield. Op 9 september werd een grijze perso nenauto merk Opel type Omega op het parkeerterrein aan de Willibrordusweg, achter het winkelcentrum 't Loo aange reden. Het linker achterportier werd daarbij beschadigd. De veroorzaker is weggereden. Mogelijke getuigen wor den verzocht zich bij de politie te mel den, tel. 072 337676. Op de Willibrordusweg ter hoogte van de Beun vond een aanrijding plaats tus sen een bromfietser en een personenau to. De bromfietser werd licht gewond aan zijn knie. Bij technisch onderzoek bleek de bromfiets een te hoog vermo gen te hebben. Procesverbaal werd daarvoor opgemaakt. Op het fietspad van de Kennemerstraat weg ter hoogte van St. Willibrord vond een aanrijding plaats tussen twee fiet sers. Bij het passeren week een fietser naar links uit waardoor zij ten val kwam, de gevallen fietser werd voor on derzoek overgebracht naar het MCA. Daar wenste zij niet onderzocht te wor den en keerde weer huiswaarts. Uit een woning aan de Vinkenbaan werd geld weggenomen. Bij de bejaarde bewoonster werd aangebeld door een vrouw die zich voordeed als bejaarden hulp. Deze hield haar aan de praat ter wijl de voordeur openstond. Vermoede lijk heeft een ander tijdens dit gesprek de woning doorzocht en het geld wegge nomen. Een en ander heeft zich af gespeeld op woensdag 7 september tussen 13.15 en 13.40 uur. Op de Kennemerstraatweg ter hoogte van de Kattenberg vond een aanrijding plaats. Een bestuurder van een perso nenauto remde plotseling. Daarbij kwam hij op de andere weghelft terecht. Een aanrijding met een tegemoetko mende personenauto was niet te vermij den. De bestuurder van deze personen auto liep hierbij een armbreuk en ge scheurde enkelbanden op. Bij technisch onderzoek bleek de personenauto die de aanrijding veroorzaakte een niet deug delijke rem te hebben. Procesverbaal wordt opgemaakt. Uit een kleedkamer van een sportcom plex aan de Bayershoffweg werd een spijkerbroek met daarin een portemon nee en een sleutelbos gestolen. De goe deren zijn later teruggevonden langs de Zeeweg. Nu blijkt dat er is ingebroken in cara vans die gestald staan op het Slimpad. De inbraken zijn vermoedelijk gepleegd tussen ongeveer half augustus en heden. Uit een caravan werd een föhn en een vest ontvreemd. Uit een andere caravan werd niets ontvreemd. Op de Vennewatersweg raakte een per sonenauto in de sloot. De bestuurster van deze personenauto moest uitwijken voor een onbekend gebleven tegemoet komende personenauto, die op haar weghelft kwam. De auto raakte in een slip en belandde in de sloot. Er was al leen materiële schade. Vanaf een dieplader die geparkeerd stond op het parkeerterrein bij het Wat doet de hypotheekrente? Gaat die omhoog of juist omlaag? Niemand die het echt weet; de rente ontwikkelt zich niet volgens een duidelijke trend. Dat brengt veel mensen die nu een huis ko pen, aan het twijfelen. 'Moet ik de rente nu voor 5, 10 of misschien wel voor 15 jaar vastzetten?'. Een beslissing die je in de huidige onberekenbare situatie niet zomaar even neemt. In dat geval is een hypotheek met zogeheten 'rente bedenktijd' een ideale oplossing. Zelf bepalen Er zijn financiële instellingen die u de mogelijkheid bieden nü de hypotheek af te sluiten, zonder dat u meteen vast zit aan een bepaalde renteVorm. De Rabo bank heeft bijvoorbeeld de zogenaamde Hypotheek met Startrente. Deze hypo- theekvorm kent twee belangrijke voordelen: - U heeft een ruime periode de tijd om, zonder kosten, over te schakelen op de rentevorm van uw keuze. Als u een nieuwbouw-woning koopt, kunt u maximaal twee jaar wachten met het vastleggen van de definitieve rente. Voor kopers van een bestaande woning geldt een termijn van maximaal één jaar. Zo kunt u mooi profiteren van eventuele renteverlagingen. - De rente die gedurende deze zogehe ten Startperiode moet worden betaald, is extra laag. Alleen al hierdoor geniet u een voordeel van honderden guldens. De Rabobank Starthypotheek kan aan iedere gewenste aflossingsvorm worden gekoppeld. Rente nog steeds laag Historisch gezien is de huidige ren testand nog steeds laag. Het is dus nog steeds interessant om juist nu een huis te kopen. De Rabobank Hypotheek met startrente voorkomt dat u (overhaast) een rentevorm kiest waardoor u onno dig duur uit bent. En dat is een prettig idee voor huizenkopers die bang zijn om rentevoordeel mis te lopen. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Rabobank bij u in de buurt. HEILOO - Sinds kort is het mogelijk dat een verpleegkundige 's nachts bij mensen thuis kortdurende verpleegkun dige hulp verleent. Dit betekent een be langrijke uitbreiding van de nachtzorg die al door Stichting Regionale Thuis zorg wordt verleend. Deze uitbreiding houdt in dat er nu twee soorten nacht zorg mogelijk zijn, namelijk Intensieve Thuiszorg en Ambulante Nachtzorg. Intensieve thuiszorg is bedoeld voor ter minale patiëntenten, als vervanging van mantelzorg (hulp door familie en ken nissen van de zieke) en als overbrugging naar een verpleeghuis. Deze zorg wordt de gehele nacht gegeven. Om in aanmer king te komen voor Intensieve Thuis zorg is een indicatie van de huisarts noodzakelijk. De kosten worden meestal door de verzekering vergoed. Ambulante Nachtzorg bestaat uit 1 a 2 huisbezoeken per nacht. Een verpleeg- HEILOO - Lang en veel is er over gesproken: wisselwoningen voor asiel zoekers. Om in Heiloo de taakstelling van 2 promille van het inwonertal te kunnen halen. In goed overleg met de woningbouwcorporaties was reeds een aantal huurwoningen beschikbaar gesteld. Het gemeentebestuur heeft ech ter - mede gezien de lange lijst van wo ningzoekenden in Heiloo - besloten voor deze taakstelling niet alleen te put ten uit de bestaande woningvoorraad maar ook extra woningen in de vorm van wisselwoningen te bouwen. De kosten voor deze woningen worden ge heel gedekt door de rijks vergoeding. In mei dit jaar is een principe-afspraak tussen het college van burgemeester en wethouders en de Woningstichting Hei loo gemaakt: met spoed plekken aan wijzen en bouwrijp maken voor vier tijdelijke wisselwoningen door de ge meente en vervolgens de bouw ervan door de Woningstichting. Tijdelijk be tekent vijf jaar. De lokaties zijn na zorgvuldige afwegingen bepaald aan de Nic. Beetsweg en de Bergeonstraat. In juni en juli informeerde het gemeen tebestuur de omwonenden en gaven de betrokken raadscommissies positieve adviezen aan het college. In augustus volgde de verlening van bouwvergun ning en begin september was de behan deling van het voorstel tot verlening van krediet voor het bouwrijp maken in de gemeenteraad. Zoals het er nu uitziet kunnen de veelal in stilte werkende vrij willigers van de Werkgroep Vluchtelin genhulp in de tweede helft van oktober de woningen inrichten voor de nieuwe bewoners. Vervolgens zullen deze vrij willigers ook voor de gebruikelijke be geleiding zorgen. De overeenkomst met de Woningstich ting (het 'convenant') is op 5 september door de raad geaccordeerd. De onderte kening door de burgemeester- een tikje BERGEN - In de advertentie van In- door Skischool De Beeck in de Uitkijk post van vorige week woensdag zijn abusievelijk de telefoonnummers niet geplaatst. Voor meer informatie over de skischool kan men bellen met nummer 02208 - 97514. Bij geen gehoor: 02208 - 94933 (privé: 02208 - 12796). HEILOO - Jack Zeeman uit Heiloo is het afgelopen weekend Nederlands kampioen geworden bij de titelstrijd ra diografisch speedboot varen. De wedstrijden werden gehouden op de Alkmaarse Zandput. Zeeman, die al ve le jaren deze hobby beoefent, werd kampioen in de klasse 6,5 cc. HEILOO - Regelmatig lees ik in dit weekblad over hulp aan Oosteuropese landen zoals Polen en Roemenië. Waa rom dan ook geen hulp aan Cuba? Om dat het een socialistisch land is? Dat mag toch niet de reden zijn om mensen in nood van hulp uit te sluiten. Sinds de revolutie in 1959 waarbij de door de VS gesteunde dictator Batista het veld moest ruimen en het socialisme werd ingevoerd is er een enorme voor uitgang geboekt. Het analfabetisme werd uitgebannen en de gratis gezond heidszorg is de beste van heel Zuid- en Midden Amerika. Ook de culturele en sociale zekerheid is een belangrijke ver worvenheid van het Cubaanse volk. Deze vooruitgang door het socialisme was en is een doorn in het oog van de V.S.-regeringen. Al 33 jaar wordt een economische blokkade tegen Cuba ge heven. Deze blokkade is in strijd met al le internationale regels van relaties tussen landen en in strijd met het Hand vest van de VN en de overeenkomsten over Handel en Tarieven (GATT). In de V.S. wordt de roep onder de be volking voor einde van de boycot en hu manitaire hulp steeds luider. Zo zal op 12 november in Washington voor de vijfde maal een grote manifestatie wor den gehouden mede georganiseerd door Pastors for Peace. In ons land wordt sinds drie jaar door de Stichting CUBA SI te Amsterdam met giften van partcu- lieren materiële hulp verstrekt door het zenden van pootaardappelen, melkpoe der, medische apparatuur enzovoort. In de IJmond is het echtpaar van Gel dorp tel. 02550-16533 zeer aktief bij het inzamelen van nieuwe en tweedehands artikelen voor het Cubaanse volk. Re gelmatig komen er in IJmuiden Cu baanse schepen die citrusvruchten brengen en vis komen laden. Bij vertrek zijn deze schepen - naast de lading vis - volgestouwd met allerlei artikelen die mensen uit vele plaatsen spontaan aan bieden. Onder meer zijn fietsen, meu bels en kleding zeer welkom. Ook in deze door de Nederlandse Ker ken georganiseerde vredesweek komt er weer een Cubaanse vrachtboot in IJ muiden. Mocht u het Cubaanse volk willens teunen in haar strijd om te over leven, dan kunt u voor Alkmaar e.o. ook contact opnemen met nummer 072-334588. Aangeboden goederen zul len dan ook via IJmuiden naar Cuba worden verscheept. kundige komt thuis langs om kortdu rende verpleegkundige hulp te verlenen. Zij komt langs op een vantevoren af gesproken tijdstip. Een paar voorbeel den van haar werkzaamheden zijn: het toedienen van medicijnen, het verzor gen van wisselligging bij doorliggen en de verzorging van een stoma. Ook in een noodsituatie kan verpleeg kundige hulp geven worden. De dienst doende verpleegkundige kan worden opgeroepen via het alarmnummer 072-619818. Aan deze ambulante nacht zorg zijn voor leden en voor mensen die bereid zijn lid te worden, geen kosten verbonden. Niet-leden zijn een bijdrage verschuldigd. De aanvraag van beide vormen van nachtzorg loopt via de hulpverlener van Stichting Regionale Thuiszorg die overdag al hulp verleent. Meer informatie is mogelijk via tele foon 072-127066. officieel - heeft plaatsgevonden op dins dag 20 september in het gemeentehuis van Heiloo. De gemeente Heiloo behoort hiermee tot de ruim 175 gemeenten, die de taakstelling van twee promille van het inwonertal aan asielzoekersplaatsen hebben gehaald. In juni spraken mi nister en staatssecretaris er reeds hun te vredenheid over uit, dat een groot aantal gemeenten, en daarbinnen met name sociale verhuurders, gevolg gaven aan hun verzoeken om een plaats in te ruimen voor de huisvesting van mensen, die hun land moeten ontvluchten. De samenwerking tussen gemeente en woningstichting in dit welliswaar be scheiden, maar lastige project is vrucht baar gebleken en belooft veel goeds voor de volkshuisvestingstoe'komst. ALKMAAR - Het bestuur van de regio- werkgroep Noord-Holland van de Ne derlandse Coeliakievereniging organi seert in samenwerking met het Medisch Centrum Alkmaar een regioavond voor haar leden en overige belangstellenden. Deze bijeenkomst is op dinsdagavond 27 september van 19.30 tot 22.15 uur in de Gehoorzaal van het Medisch Cen trum Alkmaar, Wilhelminalaan 12, Alkmaar. Op deze bijeenkomst stellen deskundigen verschillende aspecten van coeliakie aan de orde. Gastsprekers zijn de heer J. Lourens, gastro-enteroloog en mevrouw C. Bak ker, diëtiste. Op deze avond zullen ook leveranciers aanwezig zijn die gluten vrije produkten verkopen. Voor meer informatie en aanmelden kunt u contact opnemen met het Informatiecentrum, telefoon 072 483500. ALKMAAR - De V.O.G.G. afdeling Alkmaar (vereniging voor Ouders en verwanten van mensen met een verstan delijke handicap) organiseert op 1 okto ber in het gebouw van de sector Econo mie van de Hogeschool Alkmaar, Jan Ligthartstraat 4, Alkmaar, een feestelij ke dag voor haar leden en geïnteresseer den rond mensen met een verstandelijke handicap. Centraal staat deze dag de informatie over en communicatie met mensen met een verstandelijke handicap. Er zijn stands aanwezig waar alle mogelijke in formatie over sport, spel, andere vrije tijdsbesteding, logeermogelijkheden, thuiszorg en vele andere zaken verkre gen kan worden. Er worden demonstra ties gegeven door de diverse clubs. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met Z. Swart (02260-14254, na 18.00 uur). ALKMAAR - Phoenix organiseert in Alkmaar de cursussen ontspan ningsmassage en voetreflexmassag. De start hiervan is eind september - begin oktober. Er wordt gewerkt in kleine groepen om de individuele begeleiding zo goed mogelijk te laten zijn. Nadere informatie: Phoenix, Sportlaan 64 te Zuid-Scharwoude, tel. 02260 - 12101. HEILOO - Bij ANBO/KBO in 't Tref punt is het nieuwe bridgeseizoen inmid dels van start gegaan met volle zalen op de speelmiddagen (zondag, maandag, vrijdag). Iedereen kan deze fijne en ge zellige kaartsport leren. Op woensdag 14 oktober begint er weer een cursus voor beginners onder de vakkundige lei ding van de heer Van der Zijden. Er is nog plaats, dus geïnteresseerde 50-plusser aarzel niet en bel voor inlich tingen of aanmelding met tel. 331676. HEILOO - De medewerkers van het hertenkampje in het Gemeentebosje zijn opzoek naar vrijwilligers ter ver sterking van hun team. Het herten kampje is momenteel 1 keer per maand opengesteld voor publiek. De wens is echter om dit uit te bereiden naar 2 keer in de maand. Om dit te realiseren heeft men echter de hulp nodig van vrijwilli gers die het leuk vinden om mens en dier met elkaar in contact te brengen. Voor meer inlichtingen kunt u bellen met mevrouw Ilse Plasmeyer, afdeling Groen en Landschap van de Gemeente Heiloo, tel. 072 313230. Of met de Seni oren Vacature Bank welke tot doel heeft vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties met elkaar in contact te brengen. De Se nioren Vacature Bank bevindt zich op de Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 072 331297. HEILOO - Op zondag 25 september or ganiseert de afdeling Heiloo van het Ni von een fietstocht langs de Pontjes route rond het Alkmaarder- en Uit- geestermeer. De route dankt haar naam aan de pontjes die in de route zijn opge nomen: in de Woude, Krommenie (het Molletjesveer), Oost-Knollendam, Spij kerboor en Akersloot. Twee daarvan zijn zelfbediening: met behulp van een lier en kettingen trek je jezelf naar de overkant. Zo mogelijk zal ook een be zoek worden gebracht aan het gemaal in Akersloot. Verder gaat de tocht langs het fietsdijkje tussen Uitgeestermeer en Binnen-Krommenie. Hollandser kan het niet! De route is ongeveer 40 a 45 km lang. Vertrek: 10.00 uur vanaf het stationsplein in Heiloo. Kosten: pont- geld ca 3,50 p.p.; koffie onderweg voor eigen rekening. Meenemen: lunch pakket en regenkleding. Inlichtingen: Joop Koorn, tel. 334001, of Ina Ben nen, tel. 336427. Door het al te slechte weer is de wandel tocht naar de Sammerpolder van 15 sep tember uitgesteld tot donderdag 22 september; zelfde tijd, zelfde plaats. In lichtingen Ina Bennen, tel. 336427. HEILOO - Nu de wintermaanden nade ren komt de postzegelvereniging weer in actie. Postzegelverzamelen blijft een in teressante hobby en vele liefhebbers houden er dan ook een goede verzame ling op na. Landen, thema of andere onderwerpen kunnen een mooie verza meling opleveren. Onze vereniging belegt enkele ruil- en koopavonden per seizoen. De eerste bij eenkomst wordt gehouden op woensdag 21 september in het Open Huis, aan vang 20.00 uur. Na afloop van de alge mene ledenvergadering vindt de grote verloting plaats. Het lidmaatschap be draagt 10,- per jaar en nieuwe leden zijn van harte welkom. Inlichtingen bij de secretaris de heer R.A. de Wijs, De Laghe Weijdt 56 te Heiloo, tel. 072-332985. Het postzegelrondzendverkeer is een be langrijk onderdeel van onze vereniging. Kistjes met boekjes postzegels worden rondgezonden en ieder lid kan er iets van zijn gading uit nemen. Afrekenin gen geschieden per giro of contant. Mensen die postzegels willen verkopen kunnen deze in boekjes plakken en inle veren op bovengenoemd adres. ALKMAAR - De Odd Fellows in Alk maar en omgeving houden op zaterdag 24 september van 11.00 tot 16.00 uur open dag voor belangstellenden. Odd Fellows en Rebekkah's (vrouwelijke le den) leden van de Independent Order of Odd Fellows, een wereldwijde organisa tie, die zich ten doel stelt, de broeder schap onder de mensen te bevorderen ongeacht politieke of godsdienstige richting. De open dag wordt gehouden in het Odd Fellowhuis, Varnebroek 17a (nabij Kamer van Koophandel) in Alkmaar. HEILOO - Op donderdag 29 september zal Rita van der Zalm uit Noordwijker- hout een lezing met diabeelden houden over bloembollen. Deze lezing wordt ge houden in de Gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat in Heiloo, aan vang 20.00 uur. Rita van der Zalm is een bekend specialiste op het gebied van bloembollen en tevens columniste van het tijdschrift ,Onze Eigen Tuin'. In de pauze is er een verkoop van een groot aantal bloembollen. De avond wordt georganiseerd door tuinclub ,De Ronde O'. De toegangsprijs bedraagt 4,00. HEILOO - Zaterdagmorgen 10 septem ber vertrok de laatste reis van dit sei zoen van de Stichting Vakantie door en voor ouderen te Heiloo, naar België met als standplaats Beauraing in de Arden nen. In Ulvenhout werd op koffie en ge bak getrakteerd en in Brussel werd een uitgebreide lunch aangeboden. Om streeks 16.30 uur kwamen wij in ons ho tel aan. Op het programma van deze 7-daagse reis stonden twee hele- en drie halve dagtochten. Zondagmiddag reden we eerst naar de plaats Saint Hubert en bezochten daar de laat gotische St. Hubertusbasiliek uit de 16e eeuw. Vervolgens reden we naar het mooie stadje La Roche en Arden nen, aan de oever van de rivier de Our- the. Dit stadje wordt geheel gedomi neerd door de ruïne van een middel eeuwse burcht. Maandagmiddag be zochten we de plaats Dinant aan de Maas. Dinsdagmorgen kwamen we via een schitterende natuurtocht langs het smal le riviertje de Lesse hooggelegen op de top van een rots bij het massieve kasteel van Vêves uit de 15e eeuw. We kregen een rondleiding van ruim een uur. Na de lunch reden we naar Dinant voor een boottocht op de Maas. Deze mooie vaartocht duurde anderhalf uur. Op on ze vrije woensdagmorgen bezochten ve len de grot, het Mariamuseum en het bedevaartscentrum van Beauraing. Uit de hele wereld bezoeken pelgrims dit stadje. Na de lunch reden we naar Han-sur- Lesse. Hier bezochten we het Nationale park. In dit domein reden we met een safaricar door het wildpark. Hier lopen verschillende diersoorten vrij rond, o.a. wilde paarden, oerossen, bruine beren, damherten, moeflons, en everzwijnen. Donderdag hadden we een dagtocht naar Boullon. Deze plaats is bekend om haar robuuste middeleeuwse kasteel van Godfried van Boullon. 's Avonds kre gen we nog een gratis bingo aangeboden met mooie prijzen. Vrijdag vertrokken we huiswaarts in de stromende regen. Ons afscheidsdiner was in Bocholz. De reis, die uitstekend werd geleid door de heer J. Hooyberg, was voor de deelne mers een bijzonder geslaagde vakantie, terwijl we in de heer Martin Takes een prima chauffeur hadden. HEILOO - Steeds meer dance-minnen- de mensen weten hun weg te vinden naar dit kleine spektakel. Clubdance, house en trapce voeren ook nu weer de boventoon. Vorige edities hebben al be wezen dat het een gezellige boel wordt met een café vol dansende mensen. Groots zijn in haar knusheid is de sterke troef van deze happening. Vrijdag 23 september om 21.00 uur. De entree be draagt niets. DEN HAAG - Zaterdag 1 oktober is uitgeroepen tot Internationale Dag van de Ouderen. In het kader hiervan orga niseert het Nationaal Comité een mani festatie 50+ beurs en festival. Deze beurs trok vorig jaar 20.000 ouderen uit het hele land. De 50+ beurs geeft u een schat aan informatie rond de thema's wonen, reizen, zorg en gezondheid, geldzaken, oudere actief en veiligheid in de woonomgeving. De muzikale omlijsting wordt verzorgt door diverse artiesten waaronden Ber- dien Sternberg, Eddy Christian en The Ramblers. De beurs wordt gehouden op 30 september, 1 en 2 oktober in het Ne derlands Congresgebouw in Den Haag en is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Toegangsprijs bedraagt 12,50 per persoon. Voor meer informatie kunt u bellen tel. 020-6446886. ALKMAAR - De Kamer van Koophan del organiseert in samenwerking met In stituut Rhetorica weer een training .Spreekvaardigheid - presenteren voor publiek'. De training bestaat uit 5 avon den en start op donderdag 20 oktober. Tijdens de training worden vaardighe den en technieken aangeleerd om het spreken en presenteren voor publiek soepeler te doen verlopen. Doelstelling is de deelnemers aan de training staps gewijze zo ver te brengen, dat zij na af loop van de training in staat zijn zichzelf, het bedrijf en het produkt op een effectieve wijze te presenteren. De laatste avond wordt gewerkt met een vi deocamera. Voor nadere informatie en aanmelding kan men contact opnemen met de Kamer, mevrouw A. Kerssens, tel. 072 195761. Vijf maanden zijn experts in het Mau- ritshuis bezig geweest met de restauratie van twee wereldberoemde schilderijen van Johannes Vemeer. Het gaat om 'Meisje met de parel' en 'Gezicht op Delft'. Geïnteresseerden konden de gro te 'schoonmaakbeurt' van heel dichtbij volgen. Vanachter glas was te zien hoe de restaurateurs de oorspronkelijke fris se kleuren onder de doffe vernislaag te voorschijn haalden. Vanaf 4 oktober kunnen de twee topstukken weer wor den bezichtigd in de museumzaal van het Mauntshuis. Wereldberoemd Samen met Rembrandt en Van Gogh is Vermeer een van Nederlands be roemdste schilders. De waarde van de twee schilderijen die onder handen zijn genomen, is onschatbaar. Ooit werd het schilderij 'Meisje met de parel' verkocht voor 2,30. Nu is het topstuk onbe taalbaar. Eind 1995 gaan de twee schilderijen naar Washington, waar ze te zien zullen zijn op een gtote overzichtstentoonstel ling over Vermeer. Dezelfde ten toonstelling verhuist in 1996 naar het Mauritshuis. Sponsor Zowel deze tentoonstelling alsook de restauratie zijn financieel mogelijk ge maakt door de Rabobank. De bank voelt zich betrokken bij de Nederlandse kunst en cultuur. Zo krijgen bijvoor beeld alle houders van een Europas bij de Rabobank, gratis een museumjaar kaart. Ook sponsort de bank onder meer het Nationaal Jeugdorkest, het In ternationaal Liszt Concours en het Ra bobank Concerttournee. Verspreid over de hele wereld In tegenstelling tot Rembrandt en Van Gogh, heeft Vermeer maar weinig schil derijen nagelaten, in totaal slechts 32 werken. Bijna alle Vermeers zijn in het bezit van musea die verspreid zijn over de hele wereld. Het zijn echte pu- bliekstrekkiers en dat maakt het moeilijk om ze op één tentoonstelling bij elkaar te brengen. Mede dankzij het Maurits huis en de Rabobank is dit toch gelukt. Naar verwachting zullen honderddui zenden bezoekers uit Nederland en ver daarbuiten, naar Den Haag komen om de unieke tentoonstelling te bezoeken. De gerestaureerde schilderijen zijn in het Mauritshuis in Den Haag te bezich tigen elke dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zon- en feest dagen van 11.00 tot 17.00 uur. Van 4 oktober tot en met 4 december 1994 is een speciale presentatie georganiseerd rond de restauratie. Voor meer informatie kunt u terecht bij het Mauritshuis, Korte Vijverberg 8 in Den Haag, tel. 070-3654779.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 8