DRINGEND VERZOEK Foresters wint en pakt de eerste punten Inleveren pakketten voor Polen De kursus: Samen bevallen Oratorium Vereniging Nieuw Leven zoekt nieuwe leden Nederlands Kampioenschaps fietscrossen Scholengemeenschap Petrus Canisius College Bridgeclub Sans Atout Oosthonk start kinderkoor Uitslagen Alkmaarse Bedrijfs hockeycompetitie Jeugdclub kampioenschappen TV HSV Zangkoor zingen houdt jong Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Heiloo Ponyclub Heiloo en omstreken Wijkvereniging Plan Oost ledenvergadering Commissie blundert Tennisvereniging Heiloo K.y.G. St. Monica Heiloo Gorefest in Buk Buk The Scene in Buk Buk Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Vrijdag 7 oktober, tweedehandsboeken markt in 't Trefpunt Kermis Egmond-Binnen Jolande Brasser erelid AV Trias Belangrijk bericht voor korte-afstandwandelaars Mooi succes voor Nijenburg uit Heiloo Nieuwe peuterspeelzaal in plan Oost PAGINA 12 UITKIJKPOST 28 AUGUSTUS 1994 De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan aile schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. HEILOO - In een boeiende partij voet bal trok Foresters tegen DCÓ uit Haar lem eindelijk aan het langste eind en pakte zodoende de eerste punten in dit seizoen. De mazzel was eindelijk op de hand van de Foresters, een eerste doel punt uit een strafschop wegens ver meend handspel (1-0). Het tweede doelpunt vlak voor rust, via een leuk hakballetje. Dan rustig de kleedkamer in met een 2-0 voorsprong, wat een luxe. Dan dat "engeltje" van bart Mo- leman, die zich verdacht veel in de buurt van het doel van Foresters Ophield, want DCO schoot dan wel 2-1 in, maar ze schoten daarnaast ook op de paal en lat. Dave Bleekemolen schoot 3-1 op het scorebord uit een snelle aanval over rechts, en deze voorsprong gaven de "onzen" niet meer uit handen ondanks de druk van DCO zijde en het warrie fvluiten van de scheidsrechter. Komende zondag opnieuw een thuis wedstrijd op de "Egelshoek" tegen Hil- legom, zal Bert Onclin de'trainer van Foresters wederom een winnende for matie in het veld brengen? Wie weet. Het tweede team van Foresters ging hard onderuit tegen SVW'27, en verloor met 0-4, opgelopen in de laatste vijf mi nuten. Dit jonge team onder leiding van Peter Keyzer, moest al snel een in de eerste minuten opgelopen achterstand goedmaken, ondanks het harde werken slaagde de ploeg hier niet in. Zaterdag 1 van Foresters en supporters worden verwend. Het eerste team van Foresters zaterdag, werden verwend door "Eetcafe de Uit komst" en Jan Bolten, de spelers kre gen een schitterend nieuw tenue. Zelfs de vaste supporters kregen een lekkere warme jas voor de koude wedstrijddagen, zodat de aanmoedigin gen ook op de winterdagen over het veld zullen klinken. Volgens mij is het toch vrij uniek om supporters te sponsoren in Nederland, kortom wederom een leuk initiatief bij "de Foresters", een club die leeft. Op bijgaande foto de overhandiging van het tenue op 24 september bij Uitgeest die gelijk een overwinning bracht. (2-3). HEILOO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan ge schieden bij: fam. Beers, Hovenierstraat 39 te Alkmaar op woensdag 5 oktober, van 18.30 - 22.00 uur en donderdag 6 oktober van 18.30 - 19.30 uur. Voor informatie kunt u bel len: telefoon 072-613196. Uw pakket kan ook worden ingeleverd bij fam. Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo op donderdag 6 oktober van 13.00-20.00 uur en te bereiken onder te lefoon 072-331802. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde èn afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschre ven te worden. De pakketten mogen ook brieven, tijdschriften, e.d. bevat ten, echter géén geld. Hier zijn speciale geld-pakketten voor. Het maximale ge wicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn 7,50 per pakket plus 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. HEILOO - Zoals de naam al aangeeft is het uitgangspunt dat de zwangere en haar partner zich samen voorbereiden op het baren van hun kind. De voorbe reiding is erop gericht, dat de partner een ondersteunende en stimulerende rol heeft tijdens de bevalling. Hoewel het eigenlijk vanzelfsprekend lijkt dat a.s. ouders de zwangerschap en de bevalling "samen doen", is de praktijk in veel ge vallen anders. De partner kan, omdat de medische begeleiding vanzelfspre kend vooral gericht is op de zwangere vrouw, ook ondanks zichzelf gemakke lijk een beetje naast de gebeurtenissen komen te staan. Dit is jammer, omdat het samen beleven van de zwangerschap en de aktieve aanwezigheid van de part ner bij de bevalling zowel in emotioneel, relationeel als in praktisch opzicht van groot belang is. Naast het samen voorbereiden is het op bouwen van kennis een belangrijk uit gangspunt. Een goede begeleiding geeft de mogelijkheid om de opeenvolgende ontwikkelingen en de zwangerschap te begrijpen. Kennis over wat er bij de be valling gebeurt c.q. kan gebeuren neemt in veel gevallen de angst voor het onbe kende weg. Omdat de kennis bij beide ouders aanwezig is kunnen ze erover praten en elkaar in de gebeurtenissen ondersteunen. Het derde uitgangspunt dat de kursus kenmerkt is de gezamen lijke lichamelijke voorbereiding. Het goed leren ontspannen, het vertrouwd raken met ademvariaties voor de ver schillende fasen van de ontsluiting, én het uitproberen van verschillende ba- renshoudingen met bijbehorende uit drijvingstechniek zijn daarin belangrijke aspekten. Voor verdere informatie: Elise Zonneveld-Kemper, Bosvaren 6, 1852 XL Heiloo, tel.: 072-337378. HEILOO - Bij de Heiloose oratorium vereniging "Nieuw Leven" kan men wat versterking gebruiken. Wij zouden graag nieuwe bassen en tenoren verwel komen, maar ook alten en sopranen zijn van harte welkom. Bent u allang van plan om eens te gaan zingen in een koor, maar durft u nog niet zo goed, stap dan eens over de drempel en kom een keertje bij ons luisteren en of mee zingen. Ook als u geen noten kunt lezen, hoeft dat geen belemmering te vormen. Er zijn per stemsoort cassettebandjes ver krijgbaar, waarop uw partij wordt voorgezongen. Wij zijn een bloeiende vereniging met ongeveer 85 leden. We hopen volgend jaar uitgebreid ons 50-jarig jubileum te vieren. Wekelijks oefenen we op dins dagavond van 20.00 tot 22.00 uur onder de enthousiaste en kundige leiding van onze dirigent Marcel Joosen in een zaal van het Open Huis in 't Loo. Op het ogenblik zijn we druk aan het studeren op Paulus, een oratoriumwerk van Felix Mendelssohn Bartholdy. De uitvoering hiervan, met orkest en solisten, zal 29 november a.s. plaatsvinden in de Moe der Gods Kerk. Voor meer inlichtingen: Mieke ter Avest-van Veen, tel. 334777 of Noor Lamers-Puts, tel. 338669. HEILOO - Op zondag 2 oktober wordt op de fietscrossbaan van F.C.C. ,De Boscrossers' gelegen aan het sportpark Het Vennewater te Heiloo de 7de wedstrijd voor het Nederlands Kampi oenschap verreden. In totaal zullen zo'n 420 deelnemers hun krachten meten on der elkaar om zoveel mogelijk punten bijelkaar te fietsen om zodoende bove naan in het klassement te komen. Na deze wedstrijd komt nogeen laatste .me ting' te Veldhoven en dan kunnen we zien wie zich Nederlands Fietscross Kampioen mag noemen. De Boscrossers gooien ook dit jaar weer hoge ogen door met zo'n 20 rijders mee te dingen naar deze zetel. De thuisbaan voor deze jongens is op deze dag in hun voordeel, omdat ze alle kombochten, dubbell- jumps en andere obstakels kunnen dro men. Ook de start is heel belangrijk. Als éérste moet je weg zijn, dan heb je je ra ce al voor 80% gewonnen. Dus deze Boscrossers zullen hier op 2 oktober op het scherpst van de snede rijden. De fietscrossbaan ligt er weer schitterend bij. Mede door de hulp van vele vrijwil ligers ziet alles er weer piekfijn uit. Bij het sportcomplex 't Vennewater zal het a.s. zondag dan ookj een drukte van be lang zijn waar de omgeving misschien iets last van kan hebben en waarvoor het bestuur van de Boscrossers zich ver ontschuldigt. Maar het is nu eenmaal zo, dat geen een vereniging bij wedstrij den zonder publiek kan. Zaterdag 1 ok tober is er vanaf 14.00 uur trainen welk vrij toegankelijk is voor het publiek. Zondag 2 oktober begint de wedstrijd om 11.00 uur. Na 14.00 uur is de toe gang voor publiek gratis. Daar deze wedstrijd de enigste grote thuis wedstrijd is die F.C.C. ,De Boscrossers' dit jaar mogen organiseren, hopen zij dan ook op een geslaagd evenement. HEILOO - Als bedrijf/instelling heeft u in het verleden te maken gehad met één van de zes scholen voor katholiek voor tgezet onderwijs in de regio Alkmaar, te weten: het Petrus Canisius College te Alkmaar, de LTS Sint Willibrord te Alkmaar, de SG de Rotonde te Alk maar, de Comeniusmavo te Alkmaar, de Sint Jan Mavo te Heiloo en/of de Antonius Mavo te Bergen. Genoemde scholen zijn perl augustus 1994 gefu seerd tot een brede scholengemeenschap voor Gymnasium, Atheneum, Havo, Mavo, VBO, en IVBO. De naam van de scholengemeenschap is, het Petrus Ca nisius College, ofwel het PCC. De nieu we brede scholengemeenschap is zodanig georganiseerd, dat de bestaan de vestigingen zullen blijven bestaan als onderdeel van het grotere PCC. De al gemene leiding is in handen van een cen trale directie van twee personen: H. N. Jongerius, voorzitter, met de portefeuil les: Algemeen beheer en beleid, Onder wijs, PR en Marketing en Financiën, A. B. M. Termaat, lid, met de portefeuil les: Personeelszaken en organisatie, Beheers- en huisvestingszaken. HEILOO - Uitslagen maandag 26 sep tember 1994. A-lijn: 1. de Winter-v. Zo meren 62,08% 2. Hr. N. Schipper 60,42% B-lijn: 1/2 d'Arnoud-de Groot 57,92 2/1 Cornelissen-Bakker 57,92% C-lijn: 1. Krieger-Overtoom 57,08% 2. ds. Kuiper-Werdmuller 56.67% D-lijn: 1. fam. H. Toby 61.88% 2. ds. Dekker- Visscher 58.85% E-lijn: 1. ds. Oosterling-Slemmer 59,17% 2. ds. Krul-de Winter 55,00 F-lijn: ds. de Jager-Harreveld 63,0 2. Brugman-v. Nierop 55,2%. HEILOO - Op dinsdag 4 oktober start het Oosthonkmet een koor voor kinde ren van 7 tot en met 12 jaar (groep 4 tot en met 8 van de basisschool). Deze eerste keer betreft het een inschrijvings- /kennismakingsuurtje van 19.00 tot 20.00 uur. De eerste echte repetitie wordt gehouden op dinsdag 18 oktober in het Oosthonk aan de Oostkanter 4. Daarna zal er wekelijks gerepeteerde worden op de dinsdagavond van 19.00 tot 20.00 uur onder leiding van Gert- Paul van der Horst. De kosten bedragen f 2,50 inschrijfgeld en f 1,00 per avond. Zowel jongens als meisjes kunnen zich opgeven. In princi pe is het voor kinderen uit Plan Oost, maar kinderen uit andere delen van Hei loo kunnen zich ook opgeven. Voor na dere inlichtingen of voor opgave kan men vanaf heden bellen met Gert-Paul van der Horst, tel. 333775 (tussen 17.00 en 20.00 uur). Er is nog geen naam voor het koor. Als je wilt meedoen, probeer dan ook een leuke naam te verzinnen. Er is al wel een uitvoering. Die staat in december op het programma in het Oosthonk. Ouders, familie, vrienden en bekenden kunnen dan naar het koor komen kijken en na tuurlijk luisteren. Uitgangspunt voor het nieuwe koor is dat je geen super zan ger of zangeres hoeft te zijn om mee te doen. Het motto is: 'Muziek is feest, dus hou het simpel'. ALKMAAR - 22 September: voor de Media Support Business Trophy: Mar- cova - Ritzen Boys 4-1, Marcova bekert verder. Zonneveld competitie: Vlieg advies-Tandartsen 3-1, Kon. Marine- BIC 1-0. Programma 29 september: 20.30-21.45 uur: Veld B Marcova-Tuco (competitie) 20.30-21.45 Veld A Ritzen Boys- Heerlijkheid (competitie). Standen per 22 september: Eerste klas se: Eerste klasse 1Vlieg Advies Groep 1-3 pnt. 3-1 doelpnt. 2. Marcova 0-1 pnt. 0-0 doelpnt. 3 Balie 0-0 pnt. 0-0 doelpnt. 4. Tuco 0-0 pnt. 0-0 doelpnt. 5. Tandartsen 1-0 pnt. 1-3 doelpnt. Tweede klasse: 1. Kon. Marine 1-3 pnt. 1-0 doelpnt. 2. Ritzen Boys 0-0 pnt. 0-0 doelpnt. 3. Heerlijkheid 0-0 pnt. 0-0 doelpnt. 4. Dutch Diving 0-0 pnt. 0-0 doelpnt. 5 BIC. 1-0 pnt. 0-1 doelpnt. HEILOO - Wat één week had moeten duren, duurde uiteindelijk drie weken; de jeugdclubkampioenschppen van TV HSV. Het begon zo goed, met spannen de wedstrijden, een heerlijk pannekoek- festijn op woensdag en de barbeque op vrijdag. Dit jaarlijks terugkerend evene ment werd gevolgd door een bingo met vele prijzen en een disco. Daarna lieten de weergoden het afweten en moesten vele partijen worden uit gesteld. Afgelopen zondag vonden uit eindelijk de finales plaats, gevolgd door de langverwachte prijsuitreiking. On danks het slechte weer kan TV HSV we derom terugkijken op een geslaagd jeugdtoernooi. Clubkampioen bij de meisjes is gewor den Eva Zijlmans, die in de finale met 6-3, 4-6 en 6-4 won van Mischa van Raam. Bij de jongens mocht Lars v.d. Steen de wisselbeker meenemen. Hij speelde de finale tegen Bram v.d. Broek en won met 6-2 tn 6-4. HEILOO - Als een van de oudste activi teiten mag wel genoemd worden het zangkoor. Al ruim 22 jaar heeft dit koor zijn stem ten beste gegeven. Nog steeds wordt er aktief gezongen, want een menselijke stem is het mooiste instrument: "Het zingt". Het repertoire is zeer gevarieerd, er worden liedjes gezongen in verschillen de talen en maten. Als afsluiting van ie der seizoen geeft het koor een uitvoering met een feestelijk tintje. Gro te waardering heeft het koor geboekt in de afgelopen jaren van velen die kwa men luisteren. De open dag, die gehou den wordt in Het Trefpunt, geeft u de gelegenheid om kennis te maken met het zangkoor. Bent u misschien iemand die van zingen houdt? Stap over de drempel en zing mee in het koor! Uw zangademhaling levert een goede bijdrage aan uw algehe le conditie. U weet toch, de ademhaling is noodzakelijk voor het menselijk li chaam. Zingen is gezond!!! Opgave of nader inlichtingen: telefoon 072 335936. HEILOO - Met 18 dames (in 5 auto's) brachten we 22 september jl. een bezoek aan "het beste dorp van Nederland" - De Rijp. Na de koffie met appeltaart bezichtigden wij de Nederlands Her vormde Kerk (van 1656) en het door Jan Adriaenszoon Leeghwater gebouwde raadhuis. Beide gebouwen zijn een be zoek meer dan waard! Onder leiding van 2 gidsen (Joke en Nel) maakten we een wandeling door de oude dorpskern met z'n mooi gerestaureerde huizen en gezellige buurtjes. Gelukkig, dat er mensen zijn die hun tijd en energie wijden aan het in stand houden van zo'n fraai stuk Nederlands historie. Na de middag volgde een rond vaart door het waterrijke gebied in de omgeving van De Rijp. Aan boord bij Prak Smit (die 't allemaal heel mooi kan vertellen) zagen we diverse inpolderin gen (nu erg nat!); veel verschillende soorten watervogels en in de verte de kerktorens van Driehuizen en Groot schermer. Ook vingen we nog een glimp op van het oude raadhuisje van Graft. Mede door het fraaie weer een bijzon der mooie vaartocht door een uniek ge bied. Om circa half vier meerden we weer af bij ons vertrekpunt, waarna we zeer voldaan terugreden naar Heiloo. HEILOO - Uitslagen wedstrijd 24 sep tember Zaanse Ruiters ocht. progr. B. dress. Ie Stephanie da Silva Curiel 135 pnt. LI. dress. leTanja Houtenbos 122 pnt. M2. dress. Ie Monique Hoogland 118 pnt. midd.progr. B. dress. Ie Step hanie de Silva Curiel 134 pnt. M2. dress. Ie Monique Hoogland 124 pnt., wat Monique tot Z-ruiter promoveerde. HEILOO - Het bestuur van wijkvereni ging Plan Oost nodigt de leden uit tot het bijwonen van deze extra ledenverga dering op: maandag 17 oktober om 20.15 uur in het Oosthonk, Oostkanter 14. Tijdens deze bijeenkomst zal het bestuur verantwoording afleggen voor het in 1993 gevoerde financiële beleid. Tevens zullen op deze avond een aantal bestuursleden gekozen of herkozen worden. Mevr. S. Bijwaard, dhr. P. de Vries en mevr. J. Schmersal hebben zich herkiesbaar gesteld. De heren H. We genwijs en M. v.d. Horst hebben zich bereid verklaard in het bestuur plaats te nemen. Kandidaten en medekandidaten kunnen zich tot uiterlijk 24 uur van te voren opgeven bij het secretariaat, tele foon 339249. Agenda: 1. Opening voorzitter. 2. Financieel verslag. 3. Verslag kaskommissie. 4. Verkiezing nieuwe bestuursleden. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Graag tot ziens op de ledenvergadering. HEILOO - Door een kapitale blunder van de commissie is de eerste prijs in de dames enkel B/C tijdens de clubkampi oenschappen van TV Heiloo bij de ver keerde terecht gekomen. Als gevolg van ernstige nalatigheid is de wisselbeker aan de neus van titelhoudster Mascha Vos voorbijgegaan. Met onterechte trots nam haar opponente, die ze enkele dagen tevoren nog van de baan had ge veegd, de beker in ontvangst. De ver antwoordelijke mensen van de commissie mogen ernstig bij zichzelf te raden gaan inzake deze droevige ver toning. HEILOO - Nu de clubkampioenschap pen 1994 weer achter de rug zijn herin neren wij de seniorleden aan het volgende. De racketdag ter afsluiting van de racketavond vindt plaats op zon dag, 2 oktober a.s. van 10.30 tot 15.00 uur. Hetty Sprenger hoopt op een goede opkomst, maar gezien het grote aantal seniorleden, die de afgelopen racketa- vonden hebben bezocht, hoeven wij daaraan niet te twijfelen. Alle seniorle den zijn van harte welkom. HEILOO - Woensdag 21 september hield het K.V.G. haar eerste bijeen komst van dit seizoen. De avond begon met een liturgieviering, welke door pastor T. Walstra werd verzorgd. Daarna vond de jaarvergadering plaats met als belangrijkste agendapunt de bestuurswisseling. Mevr. Janny van Dijk trad na 11 jaar als bestuurslid (waarvan 8 jaar als penningmeester) af. Als dank voor haar inzet en het vele werk wat zij in die jaren heeft gedaan, mocht ze van de voorzitter een cadeau en een boeket bloemen in ontvangst ne men. Als nieuw bestuurslid is mevr. J. Goozen gekozen. De avond werd af gesloten met een gezellig bingospel. Woensdag 5 oktober houden we onze jaarlijkse fietstocht, naar de St. Adel- bertabdij in Egmond-Binnen. Om 9.00 uur vertrekken we bij het postkantoor. Het programma is als volgt: 9.30 uur eucharistieviering; 10.15 uur koffie met koek, daarna dia-lezing over de abdij en een rondleiding door de kaarsenmakerij en de potterij. Na afloop krijgt u een kaars in verpakking mee naar huis. De kosten voor deze ochtend zijn 10,00. Voor degene die na afloop nog een fietstocht door de duinen willen maken, gelieve een eigen lunchpakket mee te ne men, en een duinkaart. HEILOO - Als er een band is die de deathmetal van nieuwe impulsen voor ziet dan is er het Gorefest wel. Het eerste album "Mindloss" bewees reeds het technische kunnen van de Zeelan ders maar de echte doorbraak kwam met de opvolger "False", waarin death metal vermengd werd met het hardcore- verleden van bassist/grunter Jan-Chris de Koeijer. Na het overweldigende suc ces op Dynamo open air '93 kwam er een live-album uit met de titel "The Eindhoven insanity". J.C. de Koeijer beperkt zich in zijn teksten gelukkig niet tot de bekende praatjes over hel en ver doemenis maar snijdt de onderwerpen aan die hem interesseren en waar hij zich, oprecht, kwaad over maakt. Niet voor niets gaf hij zijn baan als pijpfitter op een booreiland op omdat hij naar ei gen zeggen "schijtziek werd" van het "racistische gelul" om hem heen. Woe de dus waar Rage against the machine een puntje aan kan zuigen en muziek die op deze planeet zijn weerga niet kent. Een en ander is mede te danken aan het enorme talent van drummer Ed Warby, volgens velen de de beste metaldrummer van Europa. In juni jongstleden kwam de nieuwe CD van Gorefest uit met de titel "Erase". Deze schijf oogste zeer goede kritieken en is de definitieve be vestiging van de kwaliteit van deze band. In het voorprogramma staat ons aller Evisceration, de band die zich mag verheugen in een groeiende bekendheid en twee jaar geleden de Big Buk Buk Band Battle op haar naam schreef. De band speelt naar eigen zegge "melodie and aggresive deathmetal" en doet dat compleet met keyboards met een lekker duister sfeertje tot gevolg. Kortom een metal feestje wat je niet mag missen. Komt dat zien! Zaterdag 1 oktober is het zover. Wij zijn geopend van 9.00 tot 2.00 uur. Kaarten a 12,50 zijn nog in de voorverkoop bij Centerdisc, Buk Buk en Pop eye. HEILOO - Vrijdag 30 september is het The Scene die het Buk podium zal bestormen. De aanvang is 21.00 uur en de entree is 15,00. Kaarten zijn vanaf donderdag 15 september te verkrijgen in de Buk en vanaf zaterdag 24 september bij Popey en Centerdisc. Na Herman Brood die het nieuwe seizoen van Buk Buk spetterend heeft geopend is het aan The Scene om weer zo'n fantastisch op treden te geven. En dat zal ze zeer zeker lukken. Live verrast The Scene het pu bliek door spontanteit en een krachtige gedreven podiumpresentatie. Na num mers als "Blauw", "Rigoreus", en "ie dereen is van de wereld", werd The Scene in 1993 onderscheiden met de Popprijs. The Scene speelt in hun huidi ge tour beter dan ooit, alle optredens worden ogenomen en de hoogtepunten zullen in najar '94 verschijnen op een li ve CD. The Scene behoort tot de abso lute top. Een avond om nooit meer te vergeten. Wees er bij dus!! HEILOO - "Mevrouw Otterspoor, kin derrechter in Alkmaar, kwam op onze afdelingsbijeenkomst van 19 september jl. ons op boeiende en duidelijke wijze uitleggen, wat haar werk inhoudt als kinderrechter. Het kinderrechter be vindt zich nog in experimentele fase, het publiek denkt bij rechters altijd aan strafrecht, dit is echter slechts 20% van het werk. Hoogste straf, oplegbaar aan minderjarigen, is 6 maanden tucht school of een geldboete van 500,00. Grootste criminaliteit komt voor tussen 17 en 23 jaar. Er komen steeds jongeren bij, feiten worden ernstiger. Gelukkig komt 80% van de jeugdcriminelen niet terug. Vanaf 19 jaar krijgt men een strafregister, bij jeugdigen wordt straf blad later geschoond. Heeft men een strafblad dan wordt geen alternatieve straf meer gegeven. Aan een groep kin deren vroeg men alternatieve straffen te bedenken, hier werd een boek overge maakt. Kinderen geven strenge straffen, bijvoorbeeld hak zijn hoofd er maar af. Andere straf: spookrijders in rubber doolhof 100 km. per uur laten rijden; kind dat vogels doodt bij vogelopvang of dierenambulance laten werken. Men probeert de positie van het kind te ver beteren door leercursussen". Graag vragen wij onze leden aandacht voor de ontmoetingsdag voor al leenstaanden en andere belangstellen den. Het thema van deze dag is "woonvormen". Deze dag wordt in Hoorn gehouden, kosten incl. koffie, lunch en rondleidingen 42,00. Voor nadere informatie en opgave (vóór 1 ok tober) belt u naar Gré Bakker, tel. 333521. HEILOO - Iedere eerste vrijdagochtend van de maand organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo een tweedehands boekenmarkt in haar gebouw: 't Tref punt, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo. Vrijdagochtend 7 oktober van 09.00-12.00 uur is de tweede tweede handsboekenmarkt. Alle boeken wor den vanaf 1,00 verkocht. De opbrengst is bestemd voor aanschaf van materiaal van de door de Stichting geor ganiseerde sociaal culturele activiteiten. Wat doet u met niet meer gebruikte boeken? Vaak heb je boeken in de kast, die je zelf niet meer leest; wel weg wilt doen, maar niet weg wilt gooien. Veel mensen zoeken een goede bestemming voor hun boeken. De Stichting Ouderenwerk Hei loo is blij met uw boeken waarvan de opbrengst nuttig besteed wordt: van de opbrengst van de eerste markt werd een passé partoutsnijder en een professione le verstekzaagbak aangeschaft ten be hoeve van het inlijsten van door tekenclubs gemaakte schilderijen. Me dio oktober kan hierdoor een cursus 'in lijsten' georganiseerd worden. Indien u contact met ons opneemt, halen wij de boeken op! Het adres is: Stichting Ou derenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 331297. (be reikbaar van maandag tot en met don derdag van 09.00-17.00 uur en vrijdag van 09.00-12.00 uur) EGMOND - De kermis in Egmond Bin nen wordt weer gehouden op het Kerk plein en begint op vrijdag 30 september tot en met zondag 2 oktober. Er staat een mooie kermis opgesteld. De ritten- prijzen zijn weer niet hoger dan twee gulden. De aanvangstijden zijn vrijdag drie uur, zaterdag en zondag twee uur. De uitreiking van de beker door gastheer Tonny Leerink. Jolande Brasser krijgt de oorkonde be horende bij het erelidmaatschap, van de bestuursleden Erik van Zoonen en Nick van Baar. HEILOO - Vorige week dinsdagavond was de kantine van de atletiekvereniging Trias bomvol. Toen werd namelijk het feit herdacht dat vijfentwintig jaar gele den de trimafdeling van Trias van start ging. Het doel was en is het werken aan de conditie zonder zich te richten op wedstrijdsport. Heel bijzonder is dat de herengroep al vijfentwintig jaar geleid wordt door dezelfde persoon: Jolande Brasser. Dat was natuurlijk reden ge noeg om haar eens in het zonnetje te zetten. De eerste spreker was de nestor van de herengroep, Nico Akkerman, die HEILOO - Donderdag wordt dinsdag vanaf 4 oktober. De wandelclub op donderdagen van 14.30 - 15.30 uur voor liefhebbers van een wandeling over een korte afstand zal met ingang van 4 ok tober voortaan haar wandeldagen naar dinsdag verplaatsen. De plaats van sa menkomst blijft zoals vanouds de kanti ne van tennispark 'de Dors (Hoek Belieslaan en de Dors). Korte afstands-wandelaars weer opge let: donderdag 29 september aanstaande, zal de laatste keer zijnd at op donderdag gelopen wordt. Op deze laatste donder dag wordt vertrokken vanaf woonheu- vel 'de Westerzij', Zeeweg 412 te Heiloo. Nieuwe deelnemers welkom. De wandelclub staat open voor iedereen die graag in een niet te hoog tempo wan delingen wil maken van niet te lange duur. Voor nadere inlichtingen: mevr. M. van Gans, telefoon 340281; dhr. B. van Unnik, telefoon 157830 of mevr. F. Bos, telefoon 334762. zelf al vanaf het begin lid is. In een met humor doorspekt betoog beschreef hij het wel en wee van de groep onder lei ding van Jolande, waarna een envelop met inhoud werd aangeboden. Daarna was het de beurt aan de trainster van de dames, Truus de Graaff die op rijm de verdiensten van haar collega opsomde en namens de damesgroep enkele ca- deau's aanbood. Vervolgens nam na mens het bestuur van Trias secretaris Erik van Zoonen het woord. Hij refe reerde aan de vele verdiensten van Jo lande Brasser voor Trias als kaderlid en als atlete. Nog steeds staat zij bij de ve teranen aan de top bij het discuswerpen en is ze actief in de damesploeg van Tri as. Dit was allemaal reden genoeg om Jolande Brasser tot erelid van de atle tiekvereniging Trias te benoemen, iets wat ze ten volle verdient. Na deze offi ciële daad volgde er nog een gezellige avond in de kantine. HEILOO - Het Tamboer- en Majoret- tenkorps Nijenburg uit Heiloo heeft veel succes gehad tijdens een optreden in het Ponypark Slagharen. Dat gebeur de zondag 25 spetémber. De waardering van de kant van het publiek was groot. Uit handen van Tonny Leerink, de gast heer van het Ponypark, ontving de vere niging een schitterende herinerringsbeker. HEILOO - In plan Oost is al enige tijd behoefte aan een peuterspeelzaal. Een enquete onder de ouders van de Bene- dictusschool heeft dat uitgewezen. Het aanbod aan de bestaande peuterspeelza len is al enige tijd groter dan het aantal peuters dat men kan plaatsen zodat er wachtlijsten zijn. Ouders van de Bene- dictusschool hebben daarom het initia tief genomen om een nieuwe stichting in het leven te roepen die in het gebouw van de Benedictusschool opvang voor peuters gaat realiseren. De naam van de nieuwe peuterspeelzaal is 'Pino'. Pino is een goedaardige, ge zellige en bekende t.v. figuur. Peu terspeelzaal Pino moet daar op gaan lijken: gezellig en bekend. Op vele plaatsen in het land zijn al peu terspeelzalen gehuisvest in scholen en dit blijkt een goede formule te zijn: voor alle duidelijkheid: iedere peuter is welkom op deze peuterspeelzaal. Het is dus beslist niet zo dat alleen peuters die daarna de Benedictusschool gaan be zoeken op peuterspeelzaal 'Pino' ge plaatst kunnen worden. De Stichting Peuterspeelzaal Plan Oost heeft welis waar zijn 'roots' in de Benedictus school, het is echter een volslagen onafhankelijke stichting die van zelfsprekend op goede voet wil staan met de Benedictusschool maar ook met de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo. Voor de begeleiding van de peuters zijn twee bevoegde leidsters aangetrokken en het betreffende lokaal heeft een com plete metamorfose ondergaan en is nu een vrolijke, gezellige ruimte geworden die voldoet aan alle eisen die je aan een moderne peuterspeelzaal moet stellen. Vanaf 3 oktober gaat de eerste peuter- groep van start op de maandag en de donderdag. Wellicht zal op niet al te lange termijn een tweede groep kunnen gaan draaien op dinsdag en vrijdag: veel peuters heb ben zich reeds aangemeld. Indien u uw kind wilt aanmelden of als u vragen heeft kunt u bellen met mw. M. Konijn, tel.: 400186. U kunt ook een inschrijfformulier met een informatie boekje ophalen bij de peuterspeelzaal aan het Kleijn Bar la ken naast bejaar dentehuis 'De Loet' in plan Oost. Om iedereen die geinteresseerd is de mogelijkheid te geven een kijkje te ne men in het lokaal en kennis te maken met de leidsters en het bestuur zullen de deuren op zaterdag 1 oktober van 10.30 tot 12.00 uur geopend zijn. U wordt ontvangen met een kopje koffie en er is limonade voor de kleintjes. U bent van harte welkom! Wethouder J. Wuyster- Schuddeboom onthuld het speeltuig in verband met de afsluiting woningbouwplan Ypestein III.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 12