7a t: V mm Fo^L?°Slerd: doe Concertreeks in de Witte Kerk l°E£*" Bufe"*»" 'Wens Jeugdfilmhuis Akersloot Veel belangstelling voor voorstellingen in Theater De Beun Theater Buk Buk Heiloo: nieuw talent en grote namen Voor elk wat wils bij de Culturele Raad Limmen Veel variatie in concertprogramma Slotkapel Passiemuziek 4» >ÓZ> lp* m m PAGINA 8 UITKIJKPOST 28 AUGUSTUS 1994 f I Erna Sassen en Winneke van Groningen Foto: Piet Weyman. «gen6"00" HEILOO - Voor het komend wintersei zoen zijn in de Witte Kerk in Heiloo weer diverse concerten gepland. Deze concertreeks, die zich inmiddels evenals de serie zomeravondconcerten in regio nale bekendheid mag verheugen, ziet er als volgt uit. Op zaterdag 5 november treedt het pia noduo Dorothé Crijns en Wim Vlaar op met werken van onder andere Mozart en Gershwin. Dit concert, dat begint om 20.15 uur, wordt uitgevoerd op twee vleugels. Zondag 18 december is er een Kerst concert door het kamerkoor Good Company en een barok-ensemble onder leiding van Laura Hassler. Vanaf 15.30 uur is er een programma van oude Advents- en Kerstmuziek te beluisteren, dat op boeiende wijze zal worden vertolkt. Op zondag 5 februari, waarschijnlijk 's middags, is er een vrij unieke combina tie te beluisteren in de Witte Kerk: brass- en orgelmuziek. Uitvoerenden zijn het Amsterdams Brass Ensemble en Gerard Leegwater, organist van de Wit te Kerk. Uitgevoerd zullen worden spe cifieke werken voor brass en orgel van Italiaanse en Nederlandse componisten. Tenslotte concerteren op vrijdag 17 maart Aukje Broers (kabinetorgel), Hans Vader (cello) en Guibert Vrijens (contrabas) onder de naam Trio Violo- ne. Dit concert begint om 20.15 uur en zal bestaan uit een programma van ba rok, romantiek en moderne muziek. Telefonische informatie over deze con certen is bij de volgende nummers ver krijgbaar: 331721, 332882 of 334804. I Maarten van Boussu AKERSLOOT - Sinds maart 1989 is er in Akersloot een jeugdfilmhuis. Eens per maand, op de zaterdagavond van 19.00 tot 21.00 uur is er een film voorstelling in de zaal van Poppenthea ter Dibbes. De films zijn geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar. Voor het komende seizoen is weer een achttal prachtige jeugdfilms uitgezocht. De eerste daarvan werd het afgelopen weekend vertoond. De volgende data zijn: 22 oktober (Mio mijn Mio), 19 no vember (Mijn leven als hond), 17 de cember (Hook), 28 januari (Who framed Roger Rabbit), 25 februari (Ronja de roversdochter), 25 maart (Free Willy) en 22 april (Le ballon d'or). De afgelopen seizoenen was het film huis bijna iedere avond uitverkocht. Het is dus aan te bevelen om zo snel mo gelijk te reserveren. Dat kan vanaf he den bij Jeugdfilmhuis Akersloot, Wilhelminaplein 3, tel. 02513 13447. Bij de kassa van het theater zijn gratis strip penkaarten verkrijgbaar. Na elk bezoek wordt er na betaling van de vaste entree van vijf gulden per persoon een strip af gestempeld. Met een volle kaart is elke vijfde film gratis. De strippenkaart is niet aan één persoon gebonden, dus ook voordelig voor groepen (verjaarspar- tijtjes). HEILOO - Aanstaande zondag gaat de reeks professionele voorstellingen in theater De Beun van start met een con cert door The Deep River Quartet. Het is de eerste van veertien uitvoeringen, waarvan de laatste op 21 maart gegeven wordt. Opnieuw is de programmacom missie van De Beun erin geslaagd om vele bekende namen, maar ook nieuw talent te boeken. De theaterliefhebber wacht derhalve menig aangenaam avondje in het Heilooër theater aan de Willibrordusweg vlak naast winkelhof 't Loo. Zondag 2 oktober dus The Deep River Quartet met een repertoire van Engelse en Amerikaanse melodieën uit het mid den van de twintigste eeuw. Geen imita ties echter, maar gloednieuwe bewerkingen. Een avond vol muziek, sfeer, humor sentiment en bovenal warmte. Aanvang 20.15 uur, entree f 30,00. De in de Beun-gids aangekondigde gro te onbekende is, zoals twee weken terug bekend werd, niemand minder dan Freek de Jonge, die een try-out van zijn nieuwe theatershow in Heiloo zal geven op 21 oktober. Deze avond is inmiddels uitverkocht. Het theaterconcert van Hans Visser and Friends met als titel 'One night hot music' zit vol warmbloe dige Amerikaanse swing in een nieuw, maar herkenbaar jasje. Door omstan digheden gaat deze voorstelling niet door op 22 oktober. Men is in onder handeling over een nieuwe datum, waa rover zo snel mogelijk bericht volgt in de Uitkijkpost. 'De vrouw van de zanger', de muzikale komedie van Paul Haenen, werd met gemengde reacties ontvangen. Maar met ondermeer Brigitte Kaandorp en Ingeborg Elzevier in de hoofdrollen is het een topproductie, die gezien mag worden op woensdag 26 oktober. Aan vang 20.15 uur, entree f 30,00. Evenals in de afgelopen twee jaren is er ook in het nieuwe seizoen weer een ca baretabonnement samengesteld voor De Beun. Vier uiteenlopende voorstellin gen, waarvoor natuurlijk ook los kaar ten gekocht kunnen worden. Op dinsdag 15 november opent Marjolijn Touw de rij met haar voorstelling 'Een boel touw', de opvolger van 'Hoeren en heiligen', waarmee deze vakvrouw vorig jaar met veel succes in De Beun optrad. Aanvang 20.15 uur, entree f 17,50. Op zaterdag 17 december kan men gaan kijken naar Cabaret Basterd in hun pro gramma 'Doodgewoon'. Met snel, ge raffineerd, shockerend, slapstickma- tisch, ontroerend maar vooral integer absurdistisch cabaret boeit dit tweetal hun publiek met hun eigen visie op es sentiële hedendaagse vraagstukken. Aanvang 20.15 uur, entree f 17,50. Vlak voor de Kerst, op vrijdag 23 de cember brengen Erna Sassen en Wivine- ke van Groningen hun muziek-theatrale programma in De Beun, dat handelt over het streven naar onafhankelijkheid en alle misverstanden die daarmee ge paard gaan. Voor alles deelt het tweetal één passie: de muziek. Aanvang 20.15 uur, entree f 20,00. In de kerstvakantie is er op dinsdag 3 ja nuari een voorstelling voor de jeugd: 'Laat ze maar praten' door Jeugdkome- die Amsterdam. Een musical over een jongen en een meisje rond actuele the ma's. Aanvang 14.30 uur, entree f 10,00. Op vrijdag 13 januari brengt Toneel groep Het Volk 'Nooit meer dansen, geen dansproductie'. Met de kenmerken intrige, spanning en melancholieke hu mor wordt het verhaal vertelt van de laatste poging van een man om te schit teren in een dansproductie. Aanvang 20.15 uur, entree f 25,00. Lenette van Dongen brengt op dinsdag 17 januari in haar cabaret-voorstelling 'Mag het wat zachter' veel zelfspot en gezonde relativering naast prachtige liedjes. Naast eigen werk ook teksten van Jan Boerstoel, Ivo de Wijs en Jac ques Klöters. Aanvang 20.15 uur, en tree f 17,50. Philippe Elan is een uitstekend zanger, die tijdens een koffieconcert op zondag 22 januari zal putten uit een breed aan bod van Franse chansons en Nederland se liederen. Hij wordt begeleid door Martijn Breebaart, een veelzijdig pia nist en toetsenist. Aanvang 11.30 uur, entree f 17,50 (inclusief koffie). Lachend verkocht de voorstelling 'Pur per 10' in het vorig seizoen uit. Veel mensen moesten teleurgesteld worden. Daarom komt Purper op dinsdag 7 fe bruari nogmaals met '10' naar Heiloo. Op het moment van schrijven zijn er nog kaarten beschikbaar. Aanvang 20.15 uur, entree f 25,00. Een brede cast, met onder andere Jim Berghout, Marlous Fluitsma en Jules Hamel, maakt er op zondag 19 maart een bijzondere toneelavond van wan neer het Haarlems Toneel het stuk 'Ar cadia' van Tom Stoppard in De Beun opvoert. Een intelligente komedie over wetenschap en liefde. Aanvang 20.15 uur, entree f 30,00. Reinder van der Naait neemt de laatste professionele voorstelling van het ko mende seizoen voor zijn rekening. 'Heerlijk avond-lullend cabaret' in de voorstelling 'Pendelen'. Aanvang 20.15 uur, entree f 17,50. Kaarten voor alle genoemde voorstellin gen in De Beun zijn vanaf heden ver krijgbaar aan de kassa van het theater, op werkdagen tussen 13.30 en 17.00 uur en vanaf één uur voor aanvang van de hier genoemde voorstellingen. Voor in lichtingen kan men op de genoemde tij den bellen: 333156. HEILOO - Onder de noemer Theater Buk Buk Heiloo heeft jongerencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muijen- weg onlangs het theaterprogramma voor het nieuwe seizoen gepresenteerd. Inmiddels heeft ook de eerste voorstel ling al plaats gehad. Maarten van Roo- zendaal en Arthur Umbgrove zorgden op 16 september voor een uitstekende ouverture. Ook de aangekondigde ze ven overige voorstellingen zijn een be zoek zeker waard. Op vrijdag 14 oktober brengen De Bloeiende Maagden onder het motto 'Moeders houdt uw zonen binnen' hun meest recente programma, waarin de tragedie van het bestaan, de uitdaging van het leven en meer dan een vleugje sex het publiek zal uitdagen. Mannen krijgen korting op de entreeprijs! Aan vang 21.00 uur, entree tien gulden. Jules Deelder is op vrijdag 4 november te gast in Theater Buk Buk met een try- out voor zijn nieuwe theaterprogram ma. De inhoud staat nog niet geheel vast, maar dat het bijzonder wordt wel. Aanvang 21.00 uur, entree vijftien gulden. Op vrijdag 16 december is Hester Hof man met haar cabaret-programma 'Een slimme meid' in Heiloo. Hiermee won ze anderhalf jaar geleiden het Leids ca baretfestival. Haar zoektocht naar het leven na de televisie, de vrolijke o zo wijde wereld is zonder meer boeiend en vermakelijk. Aanvang 21.00 uur, entree tien gulden. In januari - de datum staat nog niet vast - is er theatersport bij Buk Buk, een to neelwedstrijd tussen twee teams, veel improvisatie en een belangrijke rol voor het publiek, dat vijf gulden entree betaalt. Jeugdtheater 18+ uit Heiloo debuteer de vorig jaar met het stuk 'Groetjes uit het hiernamaals' in De Beun. Bij Buk Buk gaat op 31 maart het nieuwe stuk als try-out het podium op: 'De trappen van het AM-theater', boordevol mu ziek, ruzies, romances en veel meer. Aanvang 21.00 uur, entree tien gulden. Hans Teeuwen was onlangs te zien en te horen op televisie tijdens de opnames van Cabarestafette. Met een program ma zonder pauze jakkert hij in hoog tempo langs heilige huisjes en alledaag se herkenbaarheid, iedere vijf minuten een andere personnage. Een tip voor het nieuwe seizoen, op 14 april in Theater Buk Buk. Aanvang 21.00 uur, entree tien gulden. De theaterrij wordt gesloten door routi nier Jan Rot, die op 26 mei met zijn programma 'Hard zingend in het don ker' te zien zal zijn. Een programma geïnspireerd door de liefde met veel liedjes, die hij zingt en daarbij zichzelf begeleidt op gitaar of piano. Een avond met een lach en een traantje. Aanvang 21.00 uur, entree tien gulden. Kaarten voor de voorstellingen zijn va naf een half uur voor aanvang verkrijg baar aan de zaal. In enkele gevallen is er mogelijk een voorverkoop; hierover verschijnen berichten in de pers. Voor meer informatie: Jongerencentrum Buk Buk, Pastoor van Muijenweg 12, Hei loo, tel. 335242. LIMMEN - In Limmen worden vele ac tiviteiten georganiseerd, waar grote groepen inwoners aan deelnemen. De Culturele Raad Limmen zorgt daar naast voor een aantal kleinschalige eve nementen met frisse culturele waarden. Er is voldoende aanbod. Van knusse concerten in de Nederlands-Hervormde kerk tot een Sint Nicolaas-spel voor de jongsten. Er worden diverse accommo daties gebruikt. Ook zijn er speciale ac tiviteiten, zoals een fotowedstrijd, een talentenjacht, de expositie Limmen Creatiever en tot slot een grootse bevrij- dingsweek. Zaterdag 1 oktober: Rindert Kromhout vertelt over zijn eigen werk en over jeugdliteratuur in de bibliotheek in het kader van de kinderboekenweek. Aan vang 14.00 uur, entree gratis. Kaarten verkrijgbaar in de bibliotheek. Zaterdag 8 oktober cencerteert Trio Boussu in de Nederlands-Hervormde kerk. Het trio bestaat uit Annemieke Corstens (viool), Marjolein Dispa (alt viool) en Cecil Stroucken (cello). Het programma is gevarieerd, van Bocherini tot Xenakis. Aanvang 20.15 uur, entree f 7,50. Kaartverkoop aan de kerk vanaf 19.30 uur; telefonisch reserveren via 1456 (gemeentehuis). Zaterdag 15 oktober: talentenjacht door carnavalsvereniging De Uy- lenspieghels in partycentrum Sint Maar ten. Iedereen vanaf een jaar of zestien kan meedoen, ook al is het in principe bedoeld voor inwoners van Limmen. Voor informatie: tel. 3326, 4009 of 2830. De avond begint om 20.00 uur. Na de intocht van Sint Nicolaas op zon dag 20 november is er op zondag 4 de cember een Sint Nicolaas-spel voor de jeugd van 3 tot 9 jaar in partycentrum Sint Maarten, gebracht door Pancratius en Forento uit Castricum. De aanvang is 13.30 uur, de entree bedraagt f 2,50. Op zaterdag 26 november kunt u spor thal De Enterij genieten van een concert met bijzonder gehalte. Gemengd koor De Vredeburgers, mannenkoor Canti- flora uit Hillegom en harmonie-orkest Excelsior zullen de bezoekers vergasten op een scala van klassieke en heden daagse werken, voor elk wat wils. Aan vang 20.15 uur, entree f 7,50. Kaartverkoop vanaf 19.30 uur aan de zaal; reserveringen tel. 1456 (gemeen tehuis). Emi Saeki, Harry Mooy, Peter Rijs en Rob van der Sande zorgen op vrijdag 20 januari voor een concert met een oosters tintje in partycentrum Sint Maarten. Op het programma staat een keur aan klassieke en licht klassieke mu ziek. Aanvang 20.15 uur, entree vijf gulden (kaartverkoop aan de zaal). Op zaterdag 28 januari zijn Miranda Bakker (fluit) en Ernst Binnekamp (pia no) te beluisteren in de Nederlands- Hervormde kerk met muziek uit ver schillende stijlperiodes. Aanvang 20.15 uur, entree f 7,50. Kaartverkoop vanaf 19.30 uur aan de zaal; reserveringen tel. 1456 (gemeentehuis). In het kader van de boekenweek zal op donderdag 9 maart de schrijfster Mens je van Keulen een lezing geven over haar eigen werk en de literatuur in het alge meen in de openbare bibliotheek. Aan vang 20.15 uur, entree f 7,50. Kaartverkoop vanaf 19.15 uur aan de zaal; reserveringen tel. 1456 (gemeen tehuis). Na de expositie 'Limmen Creatiever' op 11 en 12 maart in Vredeburg en party centrum Sint Maarten en de uitvoerin gen van de Limmer Plankeniers op 18, 23 en 25 maart in partycentrum Sint Maarten, is het op zaterdag 8 april aan het vocaal dubelkwartet Cigale om een concert te geven in de Nederlands- Hervormde kerk. Met close harmony, easy listening, bewerkingen van pop songs en uniek nederlandstalig is er een gevarieerd programma. Aanvang 20.15 uur, entree f 7,50. Kaartverkoop vanaf 19.30 uur aan de zaal; reserveringen tel. 1456 (gemeentehuis). Van alle genoemde activiteiten zullen in de loop van het seizoen ook aparte be richten verschijnen in de Uitkijkpost. Daaenaast heeft de Stichting Culturele Raad Limmen een handzaam gidsje uit gegeven met alle informatie. Het correspondentie-adres van de stichting is 't Kieftenland 23 te Limmen, tel. 1977. EGMOND - De organisatie van de Slot kapel is er wederom in geslaagd om een zeer gevarieerd concertprogramma te preseneteren voor het naderende sei zoen. Een scala aan muziek en zangvor men, van renaissance en romantiek tot hedendaagse muziek. Naast deze con certreeks zal de Slotkapel nog meer cul turele activiteiten ontplooien, zoals exposities van beeldend kunstenaars en informatieve tentoonstellingen. Wij houden u per gebeurtenis op de hoogte. Zondag 9 oktober: Polder Vokaal, een uitstekend amateur-ensemble, dat licht muziek, opera en operettemelodieën ten gehore zal brengen. De entree is tien gulden. Zondag 30 oktober cencerteert het Bo reas Ensemble, een houtblazerstrio. Zij brengen vroeg barok via acttiende eeuws klassiek tot hedendaagse muziek. Aanvang 15.00 uur, entree tien gulden. Op donderdag 3 november is er een con cert, georganiseerd door de Lions Club Heiloo, door het Argos Trio, een pia nist, een violist en een cellist. Aanvang 20.00 uur, entree vijftien gulden. Op zaterdag 12 november is er van 10.00 tot 19.00 uur een najaarsmarkt in de Slotkapel. Zondag 13 november treedt op The Sunday Brass, een brass-choir van ko perblaasinstrumenten. Aanvang 15.00 uur, entree tien gulden. Op donderdag 22 december is het tijd voor het Slotakkoord, het laatste con cert van het jaar, een kerstconcert. Een close-harmony groep onder leiding van Wim Noteboom en het mannenkoor Stedebroek onder leiding van Peter Pee tam zullen optreden. Een versierde ka pel met kerstboom en lichtjes alsmede een heerlijke warme drank zullen u een waar kerstgevoel geven. Aanvang 20.00 uur, entree tien gulden. Op zondag 22 januari kan men luisteren naar de Yellow Plastic Whistle Birds, een Egmonds octet, dat alleen uit man nen bestaat. Zij zingen a capella in close-harmony en brengen een geheel nieuw programma. Aanvang 15.00 uur, entree tien gulden. Zondag 19 februari: muziek van de straat. Een akoestische band van vier man uit Texel, The Small Buzz, brengt een gezongen repertoire uit de jaren zestig en zeventig. Bij dit optreden is een buffet samengesteld door Dora en haar staf. Aanvang 15.00 uur, entree dertig gulden. Zondag 26 maart treedt het Heraclion Ensemble onder leiding van dirigent Marko Kassenaar op. Daarnaast ook een concert door De Heeren van Aemstel, een trombonekwartet. Aan vang 15.00 uur, entree tien gulden. Zaterdag 22 april: Egmonds Podium. Bekend en onbekend talent uit de Eg- monden laat horen wat zij doen. Wim Noteboom stelt het programma samen. Aanvang 15.00 uur, entree tien gulden. Bariton Hans Zomer brengt op zondag 21 mei een lenteconcert. Te beluisteren zullen zijn liederen van Schubert, Grieg en Britten. Aanvang 15.00 uur, entree tien gulden. Zondag 11 juni: Formatie Joost. Inha kend op het jazz en sail gebeuren in Eg- mond aan Zee speelt dit trio op orgel, drums, accordeon, trompet en saxo foon. Aanvang 15.00 uur, entree tien gulden. Wie voor meer dan drie concerten kaar ten bestelt, krijgt tien procent korting. Kaarten kunnen besteld worden bij de Stichting Gebruik Slotkapel, p/a mw. Th.A. Thyssen, Julianaweg 35, 1934 CE Egmond aan den Hoef. HEILOO - Traditiegetrouw zal ook dit seizoen in de Witte Kerk door de Scola Cantorum onder leiding van Hendrik Timmerman weer passiemuziek van J.S. Bach in de Witte Kerk ten gehore worden gebracht. Maar dit keer niet zo als gebruikelijk de Johannes Passion, maar de Matthaus Passion. De uitvoe ring hiervan in Alkmaar vervalt. Aange zien de kerk maar een beperkte capaciteit voor toehoorders heeft, zal de Matthaus Passion zowel op zaterdag 8 als zondag 9 april (palmzondag) worden uitgevoerd. ST En"SSTsio5kap" I!" ""o Anhrodite-Foto) M n* O*. )e vrouw van de zanger. Brigitte Kaandorp, Ingeborg Elsevier, Egidius Pluymen en Ernest Piet. Auteur: Paul Haenen.Foto: uibo de Sitter 3 ter. I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 8