mm* y Voor de allerkleinsten: de knuffeldierendokterdag A.J.VOS Nieuws regio W ROOD 159e JAARGANG NO. 43 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E N OMSTREKEN UITKIJKPOST 26 OKTOBER 1994 CEES HACHMANG LOODGIETERS SEN Thema-ochtend NVvH Buk End-concert: Ripping Ohio De Schrijverij schrijft nieuws verbouwingsuitverkoop vanaf 7 t/m 18 november MAKELAARDIJ O.G. ^^nverkoop Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo ÏsSUrSntiËN M Capella in Bob's Turbo Saloon Vocaal ensemble zingt voor India Lustrumweek Freinetschool Cursus opera bij muziekschool Sportinstuif 50 Creatieve musici voor creatieve ontwikkeling Romantic night bij Tendenz Senioren vrijwilligers vacature bank van onze dan geheel vernieuwde winkel de Schrijverij Stationscentrum Heiloo The Bob Color in Buk Buk Eenzaamheid: wat doe je er aan? AmelS ,h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. y\y Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Uitslaande brand legt Driessen in de as Aanleg - Onderhoud - Gas Water - C.v. - Sanitair Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. DRKSStN: LIMMEN - Donkere wolken pakten zich samen boven Limmen. Het is woensdag 19 oktober dat 's middags het noodlot toeslaat. Een felle brand ver woest in een paar uur het oude pand van Driessen Aircraft interiors. Het dak moest gerepareerd worden. Dit werd de oorzaak van deze brand, het oude droge gebouw vatte al snel vlam en in korte tijd stond het hele gebouw in lichter laaie. De brandweer uit de règio schoot snel te hulp maar konden niet voorkomen dat het pand helemaal verloren ging. Per soonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Een geluk bij een ongeluk is, dat de computerbanden die in een kluis zaten, behouden zijn gebleven. Waardering De heer C. Kroone, woordvoerder van de firma Driessen is vol waardering over de gemeente. Bij deze brand is namelijk asbest vrij gekomen. Hierdoor moesten zo'n 16 woningen ontruimd worden. Men had in café De Pook een crisiscen trum ingericht, waar de ongeveer dertig mensen tijdelijk opgevangen werden. Een schoonmaakbedrijf begon nog die zelfde avond met het schoonmaken van de huizen die vlak bij de plaats van de brand liggen. Sommige gezinnen brach ten de nacht bij familie door en een paar sliepen in Motel Heiloo. De volgende ochtend kon iedereen weer naar huis gaan. Via een aantal brieven van de ge meente werden de bewoners geïnfor meerd wat te doen als er zich onverwachte dingen voordeden. In het pand zelf waren ook nog asbest- deeltjes, hier werd meteen alles geïm pregneerd om de asbestdeeltjes vast te houden. Burgemeester Huisman denkt er over misschien nog een informatieavond te beleggen, daar alles pas veilig is als alles is opgeruimd. Uit voorzorg werden regenwaterputjes gereinigd, omdat misschien asbestdeelt jes in het bluswater terecht waren gekomep. Foto Toen de eerste berichten de ronde deden dat er brand was uitgebroken klom een van de personeelsleden op het dak om wat foto's voor het personeelsblad te maken., Langzaam drong toen de ernst van de zaak door en werd een veilig heenkomen gezocht. Iedereen maakt een aangeslagen indruk, - het pand is helemaal verloren. Machines zijn zo zwaar beschadigd dat men nog maar moet bekijken of er nog iets aan op te knappen valt. Men schat de scha de op 20 miljoen gulden; pand en inboe del zijn gelukkig goed verzekerd. Met de levering is nu enige stagnatie ontstaan. Voor de SAS stond een partij stuwkasten (kledingkasten) gereed en voor de Lufthansa zo'n 1000 containers om ijs in te bewaren. Deze zijn allemaal weggesmolten. Men wil nu de produktie bij de dochteronderneming in Duitsland zien onder te brengen. Gelukkig waren er van bepaalde onderdelen dubbele mallen. Van het personeel gaat ongeveer een kwart naar Wieringerwerf. Het betreft administratie en automatiseringsperso neel en enkele mensen van de eindpro- duktie. De firma Driessen heeft aan 66 gezin nen, die overlast van de brand hebben gehad een bloemetje gestuur. Toen deze krant gemaakt werd, was nog niet be kend wat er met de vestiging Limmen gaat gebeuren. Men was nog in bespre king. Wij hopen u volgende week hiero ver meer te kunnen vertellen. HEILOO - Op donderdag 3 november organiseert het Gewestelijk Bestuur van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen voor haar leden en belangstel lenden een themaochtend met als onderwerp: 'Het broeikaseffect'. Spre ker is de heer Lucas Reijnders, hoogle raar Milieukunde aan de Universiteit van Amsterdam. Plaats: theater de Beun, te Heiloo, gelegen naast winkel centrum 't Loo. Aanvang: 10.30 uur, zaal open om 10.00 uur. De opwarming van de aarde, wat is er van waar, wat zijn de gevolgen? Milieubewust huis houden, heeft dat er mee te maken? Een ieder is welkom. HEILOO - Last but not least in oktober staat Ripping Ohio op de planken van het Buk-café. Ripping Ohio is een brok rock uit Alkmaar. Het eigen repertoire is moeilijk te omschrijven. Pixies, Rage against the Machine, Therapy? Het zit erin maar d'r is meer. Waar deze band ook speelt, ieder publiek wordt vanzelf thuispubliek. Ripping Ohio, weer een waardig afscheid van de maand okto ber! Zondag 30 oktober om 15.00 uur. De entree bedraagt 5,00. Tel 072 331895, Fax: 072 338209 TAXATIES - UITGEEST - De absolute topper in hit land Cappella komt zaterdag 29 okto ber naar Bob's Turbo Saloon in Uitgeest. Dit optreden is één van de wei nige optredens die Cappella in Neder land verzorgt, dus een absolute aanrader. De in 1988 opgerichte groep Cappella heeft de afgelopen jaren hit na hit gescoord en is één van de best verko pende platenmakers van Europa. De grote internationale doorbraak kwam met de plaat 'U got to know' waar meer dan 800.000 singles van zijn verkocht. Tijdens het optreden in Bob's Turbo Saloon zal Cappella hits ten ge hore brengen, maar ook hun huidige top 10 hit 'Move it up'. Natuurlijk ko men ook hun toekomstige hitnummers aan bod. Bob's Turbo Saloon is geopend van 01.00 tot 05.00 uur. Natuurlijk kun je vanaf 22.30 uur ook in Turbo 2000 te recht, de entree bedraagt 10,00 en dan heb je toegang tot zowel Bob's als Turbo 2000. Turbo 2000-zal geopend zijn tot ca. 04.00 uur. ALKMAAR - Op zaterdagavond 29 ok tober om 20.15 uur vindt in de Don Bo- scokerk, Geert Groteplein te Alkmaar een bijzonder concert plaats. Dan zal het Hollands Vocaal Ensemble o.l.v. Hugo van Veen de Missa .Ecclesiae Tu- ae' en een Magnificat uitvoeren van de Alkmaarse Componist en organist Kees Bornewasser. De heer Bornewasser is jarenlang in de Don Boscokerk aktief geweest al organist. Hij zal het koor zelf op het orgel begeleiden en ook een paar solowerken spelen. Ofschoon het hier om hedendaagse mu ziek gaat is de Missa .Ecclesiae Tuae' duidelijk geënt op het gregoriaans. Het koor zingt verder nog composities van Strategier, Albert de Klerk en Duruflé en er worden tussen de werken in ge dichten voorgedragen. De opbrengst van dit concert is bestemd voor een onderwijs-projekt in het diocees Vellore in Zd.-India. De toegangsprijs is 12,50, CJP, 65 10,00. Kinderen tot 12 jaar mits onder geleide 5,00. Giften zijn uiteraard ook zeer welkom. U kunt die overmaken op postbanknr. 51 73 503 t.n.v. Holl. Voc. Ens. te Alkmaar, onder vermelding van ,gift Indiaprojekt'. Kaarten en inlich tingen over het koor zijn verkrijgbaar bij het secretariaat: Koks Moerbeek, Tulpencroftlaan 40, 1851 XN Heiloo, tel. 072 330596 en voor de aanvang van het concert aan de kerk. Groot feest bij de Freinetschool ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. welke werd gebruikt om iedere leerling een T-shirt met het Freinet-logo mee te geven als aandenken aan deze week. HEILOO - De feestweek in het kader van het 10-jarig jubileum van de Frei netschool is een groot succes geworden. Op maandagochtend 17 oktober kregen de leerlingen een spetterend toneelstuk voorgeschoteld met in de hoofdrollen hun eigen juf of meester, hetgeen een diepe indruk heeft achtergelaten, 's Avonds was er een lampionoptocht met zelfgemaakte lampions. De dinsdag werd gevuld met het klaarmaken en opeten van een feestmaal, waarbij elke groep z'n eigen specialiteit leverde. Woensdag was spelletjesdag. De receptie/expositie op donderdag werd druk bezocht en was tot in de puntjes verzorgd, van de champagne bij binnenkomst tot de andere drankjes en hapjes en de sfeervolle achtergrondmu ziek. De week werd afgesloten met een optreden van Theater-Sport', waar de enthousiaste, doch vermoeide leer krachten ook even van konden meege nieten. Langs deze weg wil de Freinetschool een ieder bedanken die deze lustrumweek tot een geweldig feest heeft weten te ma ken. Onze speciale dank gaat uit naar schoonmaakbedrijf De Dreu, wegens fi nanciële sponsoring, alsmede een fan tastische inzet en medewerking van haar personeel op onze school. Tevens een bedankje aan Kitty Hoogland, vanwege de leuke en snelle fotoreportage en aan Matthias Stolwijk uit groep 8. Hij maakte een kleurplaat voor de jubi leumkrant en ook de linoleumsnede, HEILOO - In de maand november or ganiseert de Muziekschool i.s.m. De Openbare Bibliotheek Heiloo een cur sus Opera. In de Bibliotheek is in deze periode (7 november tot 5 december) een tentoonstelling over de Opera en de ze zal tijdens de cursus aangepast wor den aan de onderwerpen en componisten welke die week ter sprake komen. Kees de Bruijn, free-lance zanger bij de Nederlandse Opera en docent zang aan de Muziekschool Heiloo, zal in vier avonden een beknopt overzicht geven van de geschiedenis van de opera. Dit gebeurt aan de hand van video opnamen, live optredens en een uitge breide toelichting. Aan de orde komen o.a.: Monteverdi, Mozart, Verdi, Wagner (Fliegende Hol lander en Parsifal), Berg (Wozzeck), de Leeuw (Antigone) en Peter Schat (Sym posion). De cursus wordt gegeven op dinsdagavond 1, 8 en 15 november van 20.00 tot 22.00 uur. Op dinsdag 22 no vember wordt ter afsluiting van de cur sus een video van de opera ,1a Traviata' gedraaid op een grootbeeldscherm. In schrijfformulieren liggen o.a. bij de Openbare Bibliotheek. HEILOO - Wie de smaak te pakken heeft van de wekelijkse sport-instuif voor ouderen raakt er aan verslingerd. Eerst lekker rondlopen en je hele lijf een beurt geven in de warming-up. En dan je uitleven in een van de vele zaalspor ten die in sporthal Het Vennewater be oefend kunnen worden. Badminton en volleybal zijn favoriet, maar elke week is er wat anders om uit te kiezen. Er wordt bijvoorbeeld ook gehockeyd, gevoetbald, basketbal of lijnbal gespeeld. Door oefening van techniek en taktiek komt het spelpeil op een hoger nivo. En van slecht weer heb je in de verwarmde sporthal geen last. Dames en heren van 50+ tot in de Ze ventig houden er hun conditie en hun humeur op een gezonde manier op peil. Want sfeer en gezelligheid zijn bij de prijs inbegrepen en de sportlerares kent genoeg variaties om het plezier er in te houden. Iedereen doet mee in eigen tempo en op eigen nivo. Opgave vooraf is niet nodig en eerste eens de kat uit de boom kijken mag ook. Afzeggen als u een keer niet kunt, hoeft niet. De sport-instuif voor 50 wordt gehouden op donderdagmiddag van 14.00 - 15.30 uur en kost 5,50 per keer. De sporthal ligt achter Het Zeven huizen en er is nog ruimte voor nieuwe gezichten. EGMOND - Het concert dat de Lionsc- lub Heiloo-Limmen-de Egmonden ieder jaar organiseert voor een goed doel, draagt dit jaar wel een heel bijzonder karakter:, creatieve musici willen de creatieve ontwikkeling van zeer moeilijk lerende kinderen mogelijk maken. Ber- na van de Hulst, cello, Doroté Crijns, piano en Ankie Teunisse, viool, tesa- men het Argos Trio vormend, zullen al hun creatieve vermogens aanspreken om het jaarlijkse concert van de Lionsc- Hub tot een succes te maken voor de leer lingen van "de alk"' in Alkmaar (en uiteraard voor de bezoekers!) Het concert vindt plaats op donderdag 3' november in.de Slotkapel te Egmond aan den Hoef en vangt aan om 20.00 uur. Kaarten zijn a 15,00 verkrijg baar bij: Silhouet Binnenhuisarchitec tuur, Kennemerstraatweg 99; Hanraads schoenen, Stationsweg 81; J. Veldman, Romplaan 24; H. Morshuis, Fontijn Verschuirlaan 12; T. Steenaert, Boe- kenstein 9, allen in Heiloo. KENNEMERSTRAATWEG 63.HEILOO TELEFOON: O72 - 330550 KANTOOR HOU DE ND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263. 1 800 AG ALKMAAR HEILOO - Tijdens deze avond zullen niet alleen de laatste hits uit de mega top 50 gedraaid worden, maar vooral ook veel "romantische" liedjes. De zaal wordt leuk en vooral romantisch aange kleed en het licht wordt natuurlijk aan gepast. Tevens zullen er de (zelf) gemaakte ge dichten of raps, van dinsdag 25 oktober uit een samenwerkingsproject met de bi bliotheek, voorgedragen worden en vindt de prijsuitreiking plaats. Datum: vrijdag 28 oktober van 19.30 - 22.30 uur. Entree: gratis. HEILOO - De Senioren Vrijwilligers Vacature Bank is op zoek naar een vrij williger die mee wil helpen deze Vacatu re Bank meer inhoud en bekendheid te geven. Hoofddoel hierbij is aspirant vrijwilligers en de organisaties die met vrijwilligers werken dichter bijelkaar te brengen. Wij denken aan de volgende mogelijk heden om deze doelstelling te bereiken: - Het opstarten van een register waarin de gegevens staan van diegene die op zoek zijn naar vrijwilligerswerk. - Het houden van een spreekuur waar vrijwil ligers terecht kunnen met hun vragen. - Het schrijven van persberichten welke als doel hebben het promoten van de va caturebank. Bovenstaande taken zullen in overleg en met ondersteuning van het Senioren Info Centrum worden uit gevoerd. Wilt u meer informatie omtrent het vrij willigerswerk dan kunt u terecht bij het Senioren Infocentrum, Westerweg 294, Heiloo, tel. 331297. HEILOO - The Bob Color is de laatste paar maanden uitgegroeid tot een van Nederlands meest bekende feestbands. Vrolijke, positieve muziek, een kanjer van een zangeres, en een lust voor het oor én het oog. Het is de bedoeling dat je jezelf op nul zet en er helemaal voor gaat. Ook als je niet zo'n dansmarieke bent, zal je je niet vervelen, er blijft ge noeg te zien. En natuurlijk zal zanger Rob Wiedijk er weer alles aan doen om ook jou te porren voor een dansje. Al met al een band die je moet zien op 29 oktober. De zaal is geopend vanaf 21.00 uur. Er is nog voorverkoop bij Center- disc, Popeye en Buk Buk. De kaarten kosten 12,50. HEILOO - Over dit onderwerp spreekt de heer Ph. Ouwendijk op donderdag 3 november om 14.00 uur in het Tref punt. Hij is lid van een werkgroep die startte onder de naam Preventie een zaamheid', maar die naam later veran derde in .Aandacht voor elkaar'. Eenzaamheid is niet te voorkomen, zij is onafscheidelijk met de mens verbon den, vanaf het kind zijn tot het ouder worden. Maar wat doe je ermee? Wordt het een positieve kracht, een bron van inspiratie? Denk aan de kunstenaar, maar hetzelfde geldt ook voor de scho lier die een opstel moet schrijven, de huisvrouw die zich afvraagt wat zij van daag zal gaan koken. .Scheppende een zaamheid'. Vorm geven aan je eigen leven. ,Wat doe je er aan?' is een vraag met een dubbele bodem. Wat doe je er zelf aan? Maar het is ook een vraag aan de ander: Staan we er open voor?' Na de inleiding is er gelegenheid tot vragen stellen en discussie. Iedereen is welkom. Deze middag wordt georganiseerd door de commissie Senioren Voorlichting van de ANBO, de KBO en de Stichting Ou derenwerk Heiloo. Toegang gratis. Huisarts F.A. Poelakker is aanstaande zondag ook 'knuffeldieren dokter'. HEILOO - Dat wordt zondag vast een drukte van jewelste als alle knuffelbezit- tertjes van Ypestein en omstreken langs komen in het "knuffeldierenhospitaal de Ypsalon"! Maar een heel team me dewerkers met als specialist, niemand minder dan de Ypesteiner huisarts Dr. Poelakker zijn er klaar voor. Welke knuffel is na zóóveel maanden of zelfs jaren trouw gezelschap nog ongeschon den? Sommigen zijn wel eens een oogje kwijt of hebben last van een loszittend pootje, ook slecht gevulde knuffels die een zaagseltransfusie nodig hebben zijn niet zeldzaam. En ook al ziet hij er nog gaaf uit, ook knuffels kunnen wel eens ziek worden en een medicijntje nodig hebben. Eindelijk kan er nu een oplossing gebo den worden. De kindertjes kunnen hun onafscheidelijke makkertjes door een deskundig maar bovenal zeer vriende lijk team van specialisten laten nakij ken, repareren, genezen of een medicijntje laten voorschrijven. De Ypsalon zal voor deze gelegenheid onderdak bieden aan een echt knuffel dierenziekenhuis met receptie, specia listen, behandelkamer en apotheek. Iedere doktervrees of ziekenhuisangst zal na een ervaring met dit ziekenhuis verleden tijd zijn. De medische leiding zal in handen zijn van Dr. Poelakker en voor de organisatie tekent "Afdeling Welzijn van Wijkvereniging Ypestein". Alle "Fondspatientjes", tot 7 jaar, kunnen op vertoon van hun Wijkvereni- gings lidmaatschapskaart gratis langs komen, ieder andere "particuliere pa tient" betaalt 1,- per consult. Spree kuur: zondag 30 oktober van 14.00 tot 17.00 uur in "Knuffeldierenhospitaal de Ysalon" de Hucht 4. NVM

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1