Twee zaterdagen feest bij jubilerend MoGoJoKo (fcraöra® lu Drukkerij Uitkijkpost BV Arnoud Mars slaat eerste paal voor nieuwbouw Uitkijkpost jij OVERHEMDEN Heiloo door de jaren heen 'ra© Jubileumaanbieding irisiuo AmelS v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. HACHMANG LOODGIETERS SUPERAANBIEDING: in de kleuren kobaltbruin, blauw, groen en beige van 89.95 nu voor 59*95 MAKELAARDIJ O.G. aan-enverkgop door Henk Oostendorp (auteur Straatnamenboek Heiloo) Een tip voor Sint Nicolaas en Kerst van Drukkerij Uitkijkpost BV, al 60 jaar een begrip in Heiloo. 59e JAARGANG NO. 45 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E M OMSTREKEN DRUKKERIJ UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 1994 Base-Dance voor kinderen van baisschool bij Tendenz Op goede voet met...diabetes Mw N. Brugman-Kindt viert 100e verjaardag STATIONSWEG 61, 1851 LJ HEILOO TELEFOON 072-330068 Vogeltentoonstelling Kleurenpracht Drie katten vergiftigd Kijk snel op pagh De Schrijverij schrijft nieuws verbouwingsuitverkoop vanaf 7 t/m 18 november van onze dan geheel vernieuwde winkel de Schrijverij Stationscentrum Heiloo Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 TD01Ï In juni jl. was het een drukte van belang tijdens het koorfestival in het 1V.V.V.J ,v.\v Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. Zeeweg 20,1852 CR HeilOO ASSURANTIËN öfl Tel 072 331895. Fax: 072 338209 TAXATIES NVM MAKlLAAA Ruim 200 pagina's historie uit Heiloo: - Liefde in de pastorie - Moord in de Kerkbuurt - Van onbewoonbaar verklaarde woning tot monument - De burgemeester die zijn eigen ambtsketen kocht - De relatie tussen de Amsterdamse Munttoren en Heiloo - en veel meer. Uitvoering: gebonden met stofomslag en voorzien van vele tientallen illustraties. Verkrijgbaar in de boekhandel vanaf 1 december 1994. Winkelprijs: 47,50. Wie voor 1 december één of meer exemplaren van dit unieke boek over de geschiedenis van Heiloo bestelt, betaalt slechts 39,90 per stuk. Bestellen kan alleen op de volgende manier: u maakt het bedrag van 39,90 (of een meervoud hiervan wanneer u meerdere exemplaren wilt ontvangen) over naar bankrekeningnummer 32.70.27.762 t.n.v. Drukkerij Uitkijkpost te Heiloo o.v.v. uw naam, adres en het aantal exemplaren. Per postgiro gaat het als volgt: u maakt het bedrag over naar giro nummer 269978 t.n.v. Rabobank te Heiloo o.v.v. rekeningnummer 32.70.27.762, uw naam, adres en het aantal gewenste exemplaren. Bestelde boeken worden zo mogelijk voor 4 december en anders uiter lijk vóór 8 december aan huis afgeleverd. Zie ook pagina 6 van deze Uitkijkpost. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-33564*4. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier t tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De tiener-avonden (teenage dance party's) van Tendenz werden de laatste tijd nogal eens bezocht door kin deren uit groep 8 van de basisscholen. Tienercentrum Tendenz richt zich ei genlijk op de wat oudere tieners: vanaf de brugklas en ouder. Om de kinderen van de basisschool niet in de kou te laten staan, start tienercen trum Tendenz nu met speciale avonden voor kinderen van de basisschool: Base- Dance. Lekker swingen op onwijs gave muziek (en met D.J. Dennis kan de avond niet meer stuk)« Zaterdag 12 november ^s de allereerste Base-Dance. Tendenz is open van 19.30-22.00 uur en de entree is gratis. Bij tienercentrum Tendenz kan je allèen alcohol-vrije drankjes kopen. Voor alle duidelijkheid vermelden we dat tijdens Base-Dance er niet in Tendenz gerookt wordt. Je vindt Tendenz aan de Pastoor van Muyenweg 12, ingang achterom. HEILOO - De Wereld Gezondheids Oragnisatie (WHO) en de Internationa le Diabetes Federatie (IDF) hebben 14 november uitgeroepen tot wereld diabe tes dag. Dit was de geboortedag van Banting; de heren Banting en Best zijn de ontdekkers van de levensreddende insuline. Het doel van deze dag is om de aandacht te vestigen op de problemen van de meer dan 120 miljoen diabeten in de wereld. Ieder land vult deze dag op zijn eigen manier in. Nederland heeft dit jaar gekozen voor het thema "de diabetische voet". Het is gebleken, dat in Nederland ongeveer 12.000 mensen, die al een aantal jaren diabetes hebben, als compicaties hier van voetproblemen hebben. Deze zoge naamde diabetische voet wordt veroorzaakt door zenuw- en/of bloed vatafwijkingen. Van de opbrengst van de landelijke collecte voor het Diabetes Fonds Nederland (DFN), die in de week van 13 t/m 19 november wordt gehou den, wordt het onderzoek gefinancierd naar de oorzaak van diabetes met deze complicatie en het voorkomen daarvan. Laat daarom de collectant niet in de kou staan als hij of zij bij u aan de deur komt. Mevrouw N. Brugman-Kindt met haar beide dochters, mevrouw P. Bak ker (rechts) en mevrouw A. van Dijck. HEILOO - Het was zaterdagochtend feest in Huize de Loet. Het gebeurt ook niet dagelijks dat iemand zijn 100e ver jaardag viert. Aan de arm van direkteur P. van Baar kwam ze de zaal binnen. Onder de indruk van zoveel belangstel ling kreeg ze een ereplaats terwijl iede reen haar toezong. Mevrouw P. Bak ker, de dochter van de honderdjarige stond haar moeder deze ochtend bij, zo als zij trouwens altijd doet. Natuurlijk waren er toespraken. De heer Wester huis, vicevoprzitter, noemde „hon derd" een magische klank, het passeren van de eeuwgrens blijft een uniek ge beuren. Hij schetste mevrouw Brugman als een sterke vrouw, die tot op hoge leeftijd haar eigen kamer heeft onder houden. „Oud worden is iets anders dan oud zijn. U bent altijd zorgzaam geweest voor uw medemens en hebt dit aan uw kinderen doorgegeven" aldus de heer Westerhuis. En dan was daar burgemeester Schoof met echtgenote, daar was mevrouw Brugman toch wel even van onder de in druk. „Wij zijn altijd trots als iemand HEILOO - De komende twee weekends is het druk voor de leden van het Moe der Gods Jongeren Koor. Dit koor, dat in 1994 op uitgebreide schaal het 20- ja rig bestaan viert, sluit via de gebeurte nissen op 12 en 19 november het feeste lijke programma af. Met een eucha ristieviering en een grootse gala-avond, beide in de Moeder Godskerk geeft Mo- GoJoKo dan nog maar eens het visite kaartje af: vele leden, die hun steentje bijdragen, die zich inzetten voor een ge varieerd repertoire en die tijd willen spenderen aan de organisatie. De eucharistieviering aanstaande zater dag om 19.00 uur moet bovenal een feestelijk karakter hebben. Het thema is 'Twintig jaar jong'. Daar het een vie ring betreft zal er in hoofdzaak liturgi sche muziek ten gehore worden Gala-avond gebracht. Wie bekend is met de wijze waarop MoGoJoKo dat doet, zal graag naar de kerk komen. dienst, waarin de beide pastores van de parochie voorgaan, is er voor iedereen een kopje koffie. Hoewel het geen echte reünie is, zou je de viering en de onder linge ontmoeting van huidige en oud koorleden na afloop toch wel een beetje zo kunnen opvatten. Een ieder is welkom. honderd jaar wordt". Een bijzonder woord van waardering gaf Schoof aan de dochter, mevrouw Bakker, die veel zorg aan haar moeder besteedt en daar zelf veel voor opoffert. Mevrouw Brug man kreeg van de burgemeester het bord met een afbeelding van het Witte Kerkje erop. Zij liet wederom blijken hoe blij ze was met zijn bezoek. Me vrouw Bommel, voorzitter van de be woners commissie sprak ook een .enkele lieve woorden tot de honderdjarige. Toos van de groepsverzorging droeg een gedichtje voor en mevrouw Kliek be schreef in kleurrijke bewoordingen hoe een leven verloopt vanaf de geboorte tot je honderdste en misschien wel hon derdtien. Toen wilde mevrouw Brugman eerst een kopje koffie om even bij te komen, met een welgemeend „Zalig" liet zij het zich goed smaken. Tot slot sprak direkteur van Baar nog een paar woorden en ver klapte dat mevrouw Brugman altijd, dol op dansen is geweest, graag had hij en dansje met haar gemaakt, maar be nen die al honderd jaar zijn zijn niet meer zo soepel. Er waren veel bloemen en kadoos en mevrouw Brugman ge noot van alle belangstelling. Met name nodigt het koor ook alle oud leden uit om aanstaande zaterdag de viering mee te maken. Na afloop van de Dat laatste kan wat betreft de gala avond op 19 november ten dele slechts in de verleden tijd worden gezegd: alle toegangsbewijzen voor deze avond, die om 20.00 uur van start gaat, zijn uitver kocht. Met 750 mensen, het bijna Kapelbos, waarbij MoGoJoKo in een dubbelrol ook als gastheer optrad. honderd-koppige koor en muzikanten en diverse gasten zal de Moeder Gods- kerk aan de Holleweg deze avond tjok vol zitten. Het wordt dan ook een bijzondere avond, hetgeen al opvalt bij benadering van de kerk: een bijzondere entree, pic colo's, die de mensen naar hun plaatsen begeleiden enzovoort. In de kerk een uitgebouwd podium, professioneel licht en geluid. In het programma gaat het vooral om de (niet-liturgische) muziek, gekozen uit de koorhistorie; de presen tatie zal kort en bondig zijn. Vanwege de speciale entourage is het natuurlijk leuk, wanneer de bezoekers deze avond ook in gala-kleding verschijnt, maar een verplichting is het natuurlijk niet. De Bobshop Het absolute hoogtepunt is op 19 no vember de symbolische overhandiging van een flink geldbedrag aan de Bobs hop, een stichting die zich inzet voor vi deoprojecten in diverse ziekenhuizen. Alle activiteiten in het jubileumjaar van MoGoJoKo hebben in het teken van dit doel gestaan. Hoewel we het bedrag hier niet verklappen, kunnen we de gala- gangers en hen die geen kaartje konden bemachtigen beloven dat zij zullen op kijken van het resultaat. Na afloop van de gala-avond is er een receptie met een hapje en een drankje, waarvoor - en hoe kan het anders met meer dan 800 mensen en de wens om geld over te houden voor een goed doel - een kleine bijdrage wordt gevraagd. Een kniesoor, die daar op let. Het is im mers feest deze avond. Feest van Mo GoJoKo, feest voor de Bobshop. En om op die manier het programma voor de twintigste verjaardag af te sluiten, daar zal niemand bezwaar tegen maken. HEILOO - Zoals vorige week reeds vermeld in het jubileumartikel over Drukkerij Uitkijkpost BV was het woensdag jl. zover dat de eerste paal voor het nieuwe pand van het bedrijf geslagen kon worden. Na een weg vol files stond de hei installatie om 12.00 uur gereed en was het aan Arnoud Mars, adjunct directeur en derde generatie in het familiebedrijf, om nu eens daad werkelijk echt de eerste paal de grond in te slaan. Het was een tij drovender klus dan verwacht, maar het lukte, waarna de professionals het werk overnamen. Inmiddels is de installatie alweer afgevoerd en zijn de volgende werkzaamheden aangepakt. Drukkerij Uitkijkpost hoopt in het voorjaar van 1995 over te gaan van het huidige pand aan de Rechte Hondsbosschelaan naar het nieuwe onderkomen op bedrijven terrein De Oude Werf. HEILOO - Vogelvereniging Kleuren pracht uit Heiloo organiseert op vrijdag 11 november, zaterdag 12 november en zondag 13 november weer haar jaarlijk se vogeltentoonstelling bij Jan Ranzijn Tuin Dier aan de Stationsweg 88 te Heiloo. Net als voorgaande jaren ken merkt zich deze tentoonstelling door een verscheidenheid aan vogels, zoals kanaries, parkieten, zebravinken, vruchten- en insektenèters in diverse kleurenvariaties. Grotere vogels zijn ook aanwezig. Er is een verkoophoek voor vogels, een stand waar u dierenbenodigheden tegen rede lijke prijzen-kunt kopen en een tombo la, voor jong en oud met prachtige prijzen. Koffie, frisdrank en een hapje treft u er ook aan. Donderdag 10 no vember om 20.00 uur wordt de ten toonstelling geopend door de voorzitter van Kleurenpracht de heer A. Ruiter. U kunt de vogels komen bekijken op: vrijdag 11 november van 10.00 tot 22.00 uur, zaterdag 12 november van 10.00 tot 22.00 uur en zondag 13 november van 10.00 uur tot 16.00 uur. De entree is gratis. Het publiek is van harte welkom en van al dit moois te ko men genieten. Er is gelegenheid om vo gels te kopen of om lid te worden van vogelvereniging Kleurenpracht. HEILOO - In het gebied van de Zeven- huizerlaan, Haesackerlaan en de Haver- camplaan zijn de afgelopen dagen drie katten met vergiftigingsverschijnselen aangeboden bij de plaatselijke diere narts. Eén der katten kon na behande ling weer terug naar zijn baasje, de twee anderen verkeren nog in levensgevaar. Uit onderzoek is gebleken, dat de dieren voedsel met daarin gif hadden gegeten. Of hier sprake is van boze opzet, is niet duidelijk. De kwestie is in handen gege ven van de politie, die een uitgebreid onderzoek naar deze gebeurtenissen in stelt. Tot er verder duidelijkheid komt, is het raadzaam vöor' katte-eigenaren in de betreffende buurt om hun huisdier zoveel mogelijk binnen te houden, op dat er zich geen nieuwe gevallen zullen voordoen. TELEFOON: 072 - 330550 KANTOOR HOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263. 1 800 AG ALKMAAR HEILOO - Vanaf donderdag 10 novem ber is er een nieuwe expositie te bezichti gen in het gemeentehuis van Heiloo. In de hal en gangen zijn schilderijen van Eliane Küpfer en Rina Snel. In de vitri nes staat erk van vijf kunstenaars. Dit zijn Marjolein de Bruin, Ab van Wije, Wilma Hoebee, Romee Kanis en Joris Verdonkschot. Wethouder Roelof Bos zal op 10 november 16.00 uur de ten toonstelling openen. De expositie in het gemeentehuis duurt tot en met 5 januari 1995 en is te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van het gemeentehuis. Eliane Küpfer komt uit Zwitserland, maar woont al een aantal jaren in Hei loo. Voor Eliane Küpfer is schilderen een doorgaand proces van experimente ren met lijnen, vormen en kleuren, die in een samenhangende compositie een emotie uitdrukken. Rina Snel is een gevoelsmens, die zich gemakkelijk laat inspireren. Het zijn vaak de omstandigheden, die voor in spiratie zorgen. Zij probeert haar ge voelens in kleur op groot doek weer te geven. Daarbij wordt niet gedetailleerd gewerkt, grote streken verschijnen in kleur op het doek. Marjolein de Bruin werkt voornamelijk figuratief en met de materialen brond en aluminiumcement. Zij beeldhouwt vanaf haar zestiende jaar en heeft de laatste vier jaar les van Karei Gomes uit Badhoevedorp. Ab van Wijhe is autodidact en werkt voornamelijk figuratief. Naast zijn werk in het atelier werkt Ab van Wijhe in een bronsgieterij. Op die manier is het mogelijk het beeld van wasmodel tot brons met eigen hand te volgen. Zijn beelden tonen de schoonheid van de eenvoud en spreken voor zichzelf. Wilma Hoebee is begonnen op haar achttiende als leerling van Karei Gomes. Figuratief beeldhouwen spïeekt haar enorm aan. Het stelt haar in staat om dat, wat je ziet, tastbaar te maken. Het is niet alleen weergeven van bouw en vorm maar ook de karakteristiek, sfeer en harmonie. Romee Kanis is autodidact. Op haar achttiende is zij begonnen met portret-, tekenen in Spanje en Parijs. Later volg de zij lessen op het gebied van tekenen, drukken en verftechnieken. Sinds 1989 houdt zij zich professioneel bezig met beeldhouwen. Ook zij werkt in een bronsgieterij, zodat zij in staat is haar werkstukken vanuit de eerste opzet in was of klei tot aan het eindprodukt in brons zelf te vervaardigen. Joris Verdonkschot richt zich in zijn werk voornamelijk op de figuratieve beeldhouwkunst. Hij probeert binnen het figuratieve een verbinding te leggen tussen de traditie in de beeldhouwkunst en het beeldhouwkundig reageren als kunstenaar op het heden. Hij probeert de essentie van de beeldhouwkunst te doorgronden en van daaruit te zoeken naar de meest zeggende uitdrukkings kracht van zijn beelden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1