Open huis bij Echte Bakker Hemmer Heiloo krijgt locale radio SUPER JEANS nu 129,- heropent compleet vernieuwde winkel ra Drukkerij Uitkijkpost BV SPECIALE AANBIEDING KUYPER A.J.VOS Heiloo door de jaren heen in Winkelcentrum 't Hoekstuk EEN HUURWONING...? Vanaf 1 december '94 f een kwestie van zelf KIEZEN m Zie de huurkrant elders in dit blad. J ub ileumaanbieding Wy.-v i DRUKKERIJ UITKIJKPOST 16 NOVEMBER 1994 KEM 59e JAARGANG NO. 46 1 XMOLENDEHOOfi door Henk Oostendorp Een tip voor Sint Nicolaas en Kerst van Drukkerij Uitkijkpost BV, al 60 jaar een begrip in Heiloo. 5 kleuren, 36 t/m 46, normaal 199,- Stationsweg 85 - 1851 LJ Heiloo 072 335 465 Zie de advertentiepagina's elders in deze Uitkijkpost CEES HACHMANG LOODGIETERS De Theeklipper bestaat vijf jaar DRINGEND VERZOEK Amels v.h. v.d. Ridder Makelaardij o.g. Wie geeft er presentjes weg op zijn verjaardag...? (kijk snel op pagina 7) n™i MAKELAAR Hi TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Intocht Sint Nicolaas Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115,1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 JXTOK Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. SILO V/fob*. In de fonkelend nieuwe ruimte legt bakker Jan Hemmer de laatste hand aan banket van eigen makelij. De grondstoffenopslag, waaronder natuurlijk de meelsoorten van Molen De Hoop, is volledig gesitueerd op de eerste etage. HEILOO - Om aan de stijgende vraag naar goed en vooral lekker brood en banket te kunnen blijven voldoen, heeft Echte Bakker Hemmer zijn bakkerij aan de Heerenweg in Heiloo rigoreus verbouwd. Het resultaat mag gezien worden: een moderne, ambachtelijke bakkerij, waarin alle technische snufjes verwerkt zijn. Bovendien is het de bak kerij van Jan Hemmer ten voeten uit: perfect georganiseerd, tot en met de kleurvoering met geel en wit, de huisstijl van de Heilooër ambachtsman. Echte Bakker Hemmer is nu nog beter in staat om u aan uw dagelijkse kra- kendverse voorkeursbroodje te helpen. Maar ook als er iets te vieren valt staat Jan Hemmer met zijn medewerkers en medewerksters, samen vijftien mensen, zijn mannetje. Met een grote keus uit heerlijke taarten, Limburgse vlaaien, overheerlijk gebak en hartige lekker nijen. Een kijkje in de keuken van de banket bakkerij laat zien dat op niets bespaard is om de beste inrichting te realiseren. Roestvrij stalen meubilair van Josto is van alle gemakken voorzien: gekoelde laden voor ingrediënten, kasten voor hulpmiddelen enzovoort. Daarnaast is er een eigen vrieskast voor het gebak, naast de grote vries- en koelcellen voor brood- en andere waren in een aangren zend gedeelte van de bakkerij. Maximaal rendement In alle opzichten heeft Jan Hemmer in samenspraak met architect Kees Hoope ervoor gezorgd dat het maximale rende- MAKELAARDIJ O.G. aan-en verkoop Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo ASSURANTIËN S3 Tel 072 331895 Fax: 072 338209 TAXATIES ment werd gehaald uit de beschikbare ruimte en middelen. De routing in het pand is de meest voor de hand liggende, met heen en weer lopen gaat geen kost bare tijd verloren. Maar ook voor het schoonhouden is de gerenoveerde bak kerij een plaatje: ronde hoeken, aflo pende vloeren, roestvrij stalen goten en nog zo wat. Aannemer Ton Hink heeft kennelijk precies aangevoeld hoe Jan Hemmer het wilde hebben. Het gedeelte boven de bakkerij en de winkel is eveneens veranderd. Daar geen productie meer, maar een ruim kantoor, een kleed- en eetruimte voor het personeel, een 'kamertje' voor de ontbijtservice en natuurlijk een royale opslag voor de grondstoffen, compleet met silo's, die van buitenaf per slang ge vuld worden. De wat kleinere hoeveel heden gaan met een goederenlift naar boven. Deze lift staat weer nabij de ex peditieruimte, zodat alles in een moeite door kan naar de plek waar het hoort. Euro-certificaat De bakkerij van Echte Bakker Hemmer voldoet aan de strengste eisen van de Keuringsdienst van Waren, de ARBO- wet en is zelfs naar Europese normen z'n tijd vooruit. Jan Hemmer verwacht dan ook binnenkort als eerste Noord hollandse bakker het Euro-certificaat te KENNEMERSTRAATWEO 63. HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 kANTOOHHOUB^'»- KENNEMEKSTRAS'WtG 33 POSTBUS 263. 1800 AG ALKMAAR ontvangen. Een compliment niet alleen voor de bakker en zijn personeel, maar ook voor de bij de renovatie betrokken Heilooër bedrijven, waaronder loodgie ter Steenhoek, Van der Peet voor de electra en schildersbedrijf Kraakman. Jan Hemmer is apetrots op het resul taat. Stralend loopt hij door de nieuwe bedrijfsruimtes: „We zijn hier klaar voor het jaar 2000!", zegt hij lachend. Direct gevolgd door: „Dan is de brood bakkerij aan de beurt. Voor dit moment is die uitstekend uitgerust, maar we heb ben natuurlijk de boel wel een beetje opgeknapt, samen met de rest". Donderdag open huis Morgen, donderdag 17 november, mag iedereen het resultaat van de verbou wing en uitbreiding bij Echte Bakker Hemmer komen bekijken. Er is geen of ficiële opening, maar wel een open huis van 13.00 tot 20.00 uur, waar iedere be langstellende van harte welkom is. Iede reen kan dan met eigen ogen zien hoe al het brood en banket op ambachtelijke en traditionele manier, maar wel met de modernste hulpmiddelen, worden ge maakt. Doorlopend geven de brood- en banketbakkers van Hemmer de monstraties. En natuurlijk is er van al les te proeven en te keuren. Maar meer nog dan.alleen een kijkje in de keuken van Jan Hemmer is de open dag een vakpresentatie. Allerlei aspec ten van het bakkersvak worden onder meer door externe deskundigen in stands verteld. Molen De Hoop Zo vertelt Arie Peereboom graag over het meel dat hij maalt in zijn molen De Hoop, de hofleverancier van Jan Hem mer. De Stichting Vakopleiding is er om u over het beroep van bakker te infor meren. Er zijn kramen met presentaties van speciale bakkersprodukten voor de decembermaand en natuurlijk kunt u zien wat er zoal in een ontbijtpakket van de Echte Bakker zit. Het wordt smikkelen en smullen, uw ogen uitkijken, de geuren opsnuiven en veel te weten komen, wanneer u een be zoekje brengt aan de bakkerij van Jan Hemmer aan de Heerenweg 162. Iede reen is van harte welkom. Behalve gratis proeven kunt u ook voordelig inkopen doen. Zie daarvoor de advertentie op de achterpagina van deze Uitkijkpost. HEILOO - Binnen afzienbare tijd heeft de Heiloo een eigen locale omroep. Bij de gemeente zijn twee aanvragen ont vangen van organisaties, die de verzor ging van plaatselijk georiënteerde programma's op zich willen nemen. Enerzijds de Stichting Omroep Heiloo, anderzijds Radio 80, ondergebracht in de Stichting Radio Heiloo en Egmond (i.o.). Beide groeperingen werken mo menteel aan de samenstelling van een programmaraad, waarna het aan de po litiek van Heiloo is om een keuze te bepalen. De komst van locale radio in Heiloo is natuurlijk geen unicum. Je kan eerder zeggen dat de gemeente wat aan de late kant is: in Akersloot, Limmen en Uit geest, als ook in Egmond en Alkmaar zijn al langere tijd locale zenders actief. In het beleidsplan 1994-1998 is de komst van een locaal station voor het eerst daadwerkelijk opgenomen: 'Bij particu lier initiatief van de bevolking wordt lo cale radio positief tegemoet getreden'. „De gemeente.heeft hierin geen actieve rol", aldus wethouder Roelof Bos. „Het is geen specifieke gemeentetaak. Wel het scheppen van voorwaarden". Stichting Omroep Heiloo Overigens zijn de initiatieven op dit mo ment niet nieuw. Al in 1992 klopten de initiatiefnemers van de Stichting Om roep Heiloo, Richard van der Veen, John Geels en Geert Bouma, bij de ge meente aan. „De gemeente was er toen nog niet klaar voor", aldus V-an der Veen en Geels. Men heeft het wat laten rusten, maar ging in stilte wel verder met de voorbereidingen. Inmiddels is er een complete opzet gemaakt voor de start van locale radio in Heiloo, een programmaraad is onlangs opgericht. In tegenstelling tot de andere kandidaat is Stichting Omroep Heiloo op dit mo ment niet 'radio-actief'. De initiatiefne mers en programmamakers in spe kunnen echter bogen op een ruime erva ring bij andere stations - waaronder een aantal in het buitenland - in het recente verleden. Het door de SOH geschreven concept-beleidsplan laat daarbij nog eens zien, dat met alle facetten van lo caal radio maken rekening wordt ge houden: van verstrooiing tot informa tie, van organisatiestructuur tot fi nanciën. De SOH meent terecht aanspraak te kunnen doen op de zendmachtiging, die straks door het Commissariaat van de Media afgegeven wordt. „We hebben onze zaken voor elkaar en we zien on szelf als locaal initiatief voor puur loca le radio", aldus de woordvoerders. „Men kan niet om ons heen". Met de kersverse programmaraad en een aantal programmamakers uit Heiloo wil men de komende weken alle zeilen bijzetten om een gunstig effect te hebben om de uiteindelijke beslissing van de Heilooër politici. Radio 80 Dat zelfde geldt natuurlijk ook voor - kortweg - Radio 80. Deze in eveneens een stichting ondergebrachte groep van vrijwilligers is momehteel actief als lo caal station in Egmond: daar te be luisteren via de kabel en via de ether in een ruimer gebied, waaronder Heiloo. Het idee om de in de activiteiten ook Heiloo te betrekken komt volgens woordvoerders Dennis Landman en Cor Keeman van de medewerkers, van wie bijna de helft afkomstig is uit Hei loo en dateert uit de begindagen van Ra dio dag, inmiddels ruim een jaar geleden. Eerst wilde men echter de zaken in Eg mond voor elkaar hebben en pas in april 1994 kwam Heiloo weer serieus in beeld. In de daarop volgende maanden was er contact met de gemeente, resulte rend in de huidige aanvraag. Ook Radio 80 wil programma's maken, die speci fiek voor Heiloo zijn. De gewekte sug gestie dat Radio 80 één programma wil uitzenden voor Heiloo en Egmond is niet terecht. „Dat geldt wel voor de mu ziekprogramma's", aldus Landman en Keeman, die zelf hun 'roots' in Heiloo hebben. „Maar niet voor de informatie ve uitzendingen. Dan wordt via de kabel in Heiloo en Egmond aparte program ma's uitgezonden". Een technisch niet al te moeilijke zaak. In de afgelopen maanden heeft Radio 80 haar voelhoorns in Heiloo uitgesto ken. Er kwamen vele positieve reacties op het voornemen om ook in deze ge meente locale radio te verzorgen; niet alleen van de genoemde medewerkers, maar ook van particulieren, bedrijven en instanties. „Voor ons een goede mo tivatie het een en ander op te starten. Je «kan zeggen dat Heiloo op ons af kwam", aldus voorzitter Landman. Uitgangspunt voor Radio 80 is dat de verbreding van de activiteiten moet pas sen in de werksfeer, die men inmiddels in Egmond bewerkstelligd heeft. Samenwerking Wanneer er twee kandidaten zijn voor het verkrijgen van één zendmachtiging, kan je denken aan het realiseren van een samenwerking tussen beiden. Noch SOH noch Radio 80 stond aanvankelijk negatief ten opzichte van dit idee. Het voorstel om de twee groepen met elkaar in contact te brengen via een gesprek in het gemeentehuis viel echter verkeerd. Sindsdien gaan de kandidaat-program mamakers hun eigen weg en hebben hun aanvraag bij de gemeente gedeponeerd. „De gemeente had graag een gesprek met beide groepen tegelijk gehad, mits zoiets vruchtbaar was geweest. Het luk te niet en gedwongen samenwerking werkt niet. Het college zal geen verdere poging tot samenwerking doen", aldus verantwoordelijk wethouder Bos. Verlevendiging „Voor de gemeente is locale radio een uitstekend extra communicatiemiddel, voor allerlei activiteiten", licht Roelof Bos toe. „Het kan bijdragen tot me ningsvorming en het uitwisselen van ideeën die onder de bevolking leven. Ze ker wanneer luisteraars bijvoorbeeld di rect op en in een uitzending kunnen reageren per telefoon". Voor de ge meente zelf ziet Bos een mogelijkheid om de eigen voorlichtingsactiviteiten te verlevendigen. De besluitvorming rond locale radio is voor een groot deel de taak van de ge meente. Allereerst mo.et getoetst wor den of de programmaraad van de aanvragers representatief is voor de Heilooër gemeenschap. Daarna is het aan respectievelijk het college, de raad scommissie en de gemeenteraad om haar mening te geven over de kandida ten. Roelof Bos is er ook voorstander van dat de gemeenteraad zich over dit onderwerp uitspreekt. „Gezien het bij zondere belang van deze zaak. En om dat de gemeenteraad een verantwoor ding heeft naar de burgers toe", aldus de wethouder, die er geen moeite mee heeft dat er twee kandidaten zijn: „Juist niet. Je kan verschillende initia tieven met elkaar vergelijken". Voortgang Zoals gezegd zal de komst van locale ra dio en de keuze uit beide initiatieven binnenkort op diverse niveaus bespro ken worden. Eerst wordt een ambtelijk advies opgesteld, waarna het college van burgemeester en wethouders zich over de zaak buigt. Voor de raadscom missievergadering van dinsdag 20 de cember a.s. staat locale radio op de agenda, waarna het in januari of febru ari in de raad behandeld kan worden. De redactie van de Uitkijkpost houdt u op de hoogte. JWH - red. ITEILO C (auteur Straatnamenboek Heiloo) Ruim 200 pagina's historie uit Heiloo, met o.a.: - Liefde in de pastorie - Moord in de Kerkbuurt - Van onbewoonbaar verklaarde woning tot monument - De burgemeester die zijn eigen ambtsketen kocht - De relatie tussen de Amsterdamse Munttoren en Heiloo. Uitvoering: gebonden met stofomslag en voorzien van vele tientallen illustraties. Verkrijgbaar in de boekhandel vanaf 1 december 1994. Wie voor 1 december één of meer exemplaren van dit unieke boek bestelt, betaalt 39,90 per stuk. (normaal 47,50). Bestellen kan op de volgende manier: u maakt het bedrag van 39,90 (of een meervoud hiervan wanneer u meerdere exemplaren wilt ontvangen) over naar bankrekeningnummer 32.70.27.762 t.n.v. Drukkerij Uitkijkpost te Heiloo o.v.v. uw naam. adres en het aantal exemplaren. Per postgiro gaat het als volgt: u maakt het bedrag over naar gironummer 269978 t.n.v. Rabobank te Heiloo o.v.v. rekening nummer 32.70.27.762. uw naam. adres en het aantal gewenste exem plaren. Per bank of giro bestelde boeken worden zo mogelijk voor 4 december en anders uiterlijk vóór 8 december aan huis afgeleverd. Inschrijven kan tevens bij Libris Boekhandel Deutekom, Heerenweg 67-69 te Heiloo. Wie voor 1 december a.s. bestelt, betaalt eveneens de inschrijfprijs van 39.90. De bij Libris Boekhandel Deutekom bestel de boeken liggen vanaf 1 december voor u klaar in de winkel. Zie ook pagina 6 van deze Uitkijkpost. C1000 Voordeelmarkt SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 - Schilderwerken, wandafwerking - Kwaliteit en vakmanschap - Eerlijk advies en kosteloze offerte Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. HEILOO - Volgende week woensdag, 23 november, is het precies vijf jaar ge leden dat De Theekiipper aan de Hee renweg in Heiloo van start ging. En om het eerste lustrum te vieren zijn er speci ale acties en aanbiedingen: extra aan trekkelijk nu de decemberfeesten voor de deur staan. Allereerst is er voor de jeugd tot en met 12 jaar een kleurwedstrijd. De kleurpla ten zijn verkrijgbaar in de winkel. Voor ieder kind dat de plaats voor 19 novem ber inlevert is er sowieso een klein ka- dootje. De Theeklipper heeft contact opgenomen met het hoofdkwartier van Sint Nicolaas en het is zeer waarschaijn- lijk dat één van de Zwarte Pieten op 26 november in de winkel paraat is voor de prijsuitreiking. In de tweede plaats is er ook voor alle andere klanten van De Theeklipper een leuke attentie, wanneer zij minimaal vijftien gulden besteden. Wie bij De Theeklipper binnenloopt zal in dat op zicht nauwelijks de verleiding kunnen weerstaan. Met het oog op Sint Nico laas en Kerstmis is er een groot assorti ment van bekers, kopjes, servetten, theelichten en natuurlijk thee. Heel bij zonder zijn de handgemaakte bonbons. Natuurlijk is het ook mogelijk om bij De Theeklipper een mooi, lekker enaan- trekkelijk pakket samen te stellen. Tenslotte zijn er de exclusieve theeboe ketten en theewaaiers: deze moet u ge woon eens gaan bekijken. Voor elke portemonnaie en voor iedere smaak heeft De Theeklipper wel een geschikt cadeau in huis. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan aile schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. NVM MAKilAA* Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 Heerenweg 167,1851KN Heiloo.TeJ.: 072-331716. HEILOO - Volgende week zaterdag komt Sint Nicolaas op bezoek in Hei loo. Om 11.00 uur wordt hij met zijn talrijke Zwarte Pieten verwacht bij de Willibrorduskerk aan de Westerweg. Vanadaar gaat het in optocht door het dorp naar het gemeentehuis, waar bur gemeester Schoof hem officieel zal ver welkomen. Aansluitend is er de ontvangst in de raadszaal en gaat de Sint naar de verschillende wijkvereni- gingen. Volgende week zullen wij in de Uitkijkpost meer informatie geven over de feestelijke intocht van de Goedheilig man in onze gemeente.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1