4 Dolby Surround Show bij Videotheek 't Centrum Apothekers adviseren: maak gebruik van de medicijnbezorgservice aan huis m Politieberichten Damesbiljartclub Het Felle Stootje Leeskring Literatuur Laatste weekend Robert Heindel expositie Adventsviering H.S.V. verliest opnieuw Kerstbloemschikken in de Ypsalon Activiteiten KBO-ANBO Verkiezingen waterschappen Hobbyfarm surprise-avond Seniorendag 1994 Zondag 27 november geopend van HEILOO Vennewatersweg 15, tel. 072-332727 WARENHUIS GROENE HET PAGINA 12 HEILOO - In een woning aan de Hoghe Weijdt werd ingebroken. Via de achter deur is men binnengekomen. De gehele woning werd doorzocht. Vanuit de vrie zer werd al het vlees weggenomen. Ver der werd een sieradendoosje weggeno men. Op de Kennemerstraatweg vond een aanrijding plaats. Oorzaak van de aan rijding was het niet voldoende afstand bewaren. Er was alleen materiële schade. Vanaf een parkeerplaats op de Vlei werd een personenauto ontvreemd. De personenauto werd de volgende dag aangetroffen op de Goodeslaan. Op de Kennemerstraatweg in het Hei- looërbos werd op 15 november van 14.00 tot 16.45 uur een verkeerscontrole gehouden. Er werd 3x procesverbaal opgemaakt. Verder werden enkele per sonen verzocht zich op het bureau te melden voor het tonen van verzeke ringsbewijzen etc. Op de Kanaalweg \terd diezelfde dag van 10.45 uur tot 12.30 uur een snel heidscontrole gehouden. De maxi mumsnelheid is daar 50 km. Aantal passanten 502. Aantal overtreding 136. De hoogst gemeten snelheid was 91 km. Op dè Hoogeweg werd een voorwerp aangetroffen wat mogelijk aan land mijn zou kunnen zijn. De EOD zal het voorwerp verwijderen. Op het parkeerterrein van het Raad huisplein vond een aanrijding plaats. Oorzaak was het niet verlenen van voor rang. Er was alleen materiële schade. Een winkeldief werd aangehouden bij een winkel in het Loo. Hij had getracht 5 jacks weg te nemen. Procesverbaal werd opgemaakt. In een bedrijfspand aan de Handelsweg werd ingebroken. Dë daders werden be trapt door een medewerker van een be veiligingsbedrijf. De daders zagen kans weg te vluchten richting Oosterzijweg. Een geldkistje werd weggenomen. Een caravan aan de Slootenslaan brand de volledig uit. De bewoonster van de caravan was niet aawezig. Vermoedelijk werd de brand aangestoken. Bij de ingang van Mariënstein vond een aanrijding plaats. Een automobiliste lette niet op het verkeer en botste fron taal tegen een andere auto. Er was al leen' materiële schade. Op de Vennewatersweg vond op 17 no vember een snelheidscontrole plaats van 14.45 uur tot 15.15 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Van de 188 gecontroleerde voertuigen kregen er 10 een procesver baal wegens het overschrijden van de snelheid. De hoogst gemeten snelheid was 84 km. Tijdens de surveillance werd een tweetal automobilisten gecontroleerd op het ge bruik van alcohol. Dit resulteerde in 1 maal procesverbaal. Tijdens de surveillance viel het op dat een snorfiets wel erg hard reed. Bij con trole bleek het te gaan om een brom fiets. De bestuurder kreeg procesver baal voor het onterecht voeren van een oranje plaat en een defekt aan de bromfiets. Op een parkeerplaats aan de Kenne merstraatweg werd een personenauto aangereden. De veroorzaker is weg- cq doorgereden. Uit een klaslokaal van een school aan het Slimpad werd uit een handtas een portemonnee en een lederen mapje ont vreemd. Bij een supermarkt aan de Stationsweg werd een winkeldief aangehouden. Hij had getracht een pakje sigaretten weg te nemen. Procesverbaal werd opgemaakt. Bij een clubgebouw aan het Zevenhui zen wed getracht in te breken. Om bin nen te komen had men een fiets door een ruit gegooid. Verder dan het voor portaal is men niet gekomen. De fiets werd naar het buro meegenomen. In een woning aan de Kennemerstraat weg werd ingebroken. Toegang werd verschaft door met behulp van schroe vendraaiers een raam open te wrikken. Uit een handtas werd een bankpas en cheques weggenomen. Uit de woonka mer werd een videorecorder weg genomen. Bij de Middelhof werd een personenau to aangereden. De veroorzaker regelt de schade met de benadeelde. Op de Kanaalweg werden twee jongens aangehouden waarvan een in het bezit was van een luchtdrukpistool en een aantal strijkers. De goederen werden in beslag genomen. In een winkel in het Loo werd ingebro ken. Toegang werd verschaft door een dakkoepel te verwijderen. Voor zover bekend zijn geen goederen weggeno men. Twee personen werden aangehou den die in het bezit waren van een alarmpistool, waarvan later bleek dat zij niets met de inbraak hadden te maken. Vanaf de Kennemerstraatweg werd een bromfiets ontvreemd. In een winkel aan de Stationsweg werd ingebroken. Toegang werd verschaft door een deurraam met glaslatjes uit de deur te halen. O.a. werden drie kasla- de's weggenomen. In de periode van 14 t/m 20 november werden 3 fietsen ontvreemd. HEILOO - Uitslagen vorige week: Thea-Tiny 3-1, Thea-Truus 0-3, Vroon- Henny 1-3, Marjolein-Tiny 3-0, Ella- Truus 0-2, Marjolein-Vroon 0-3, Ella- Marja 0-3, Henny-Marja 0-2. HEILOO - Wat biedt het lezen van ro mans: ontspanning, wegdromen in een andere wereld of een schok van herken ning omdat de roman de werkelijkheid weergeeft op een ander niveau? Van een boek kan je genieten vanwege het ver haal of vanwege de stijl van schrijven en het woordgebruik. Misschien wilt u na het lezen van een boek iets meer weten over de auteur, de achtergrond, de sym boliek van het boek en wilt u daar met anderen over praten. Deze gelegenheid wordt u nu geboden! Op vrijdag 3 fe bruari, 10.00 uur kennismaking en bespreking van de gang van zaken. Op vrijdag 24 maart ook om 10 uur vindt de boekbespreking plaats onder leiding van een bevoegd docente. Kosten voor deze bijeenkomst 7,50. Bent u geïnte resseerd, dan kunt u voor opgave te recht bij Aktief, trefpunt voor 55 WpctAmtpn OQ/1 tpi 331 ^07 HEILOO - Zaterdag 26 en zondag 27 november organiseert videotheek 't Centrum i.s.m. Gerard Schoon au dio/video een show waarbij de intergra tie van audio en video centraal staat: Dolby Sorround. Vanaf 15.00 uur za terdagmiddag zal videotheek 't Cen trum omgebouwd worden tot thuisbios coop en kunt u de unieke sfeer van Dol by Surround ervaren. Televisie kijken krijgt een nieuwe dimensie. Vogels flui ten om u heen, vliegtuigen scheren over uw hoofd. Televisie kijken wordt weer leuk. Wat is Dolby Surround? Om die vraag goed te kunnen beantwoorden moeten we terug in de tijd. Toen het bioscoop bezoek eind jaren zeventig af begon te nemen gaf de filmindustrie Dolby lab. opdracht een meerkanaals geluidsys teem te ontwikkelen voor de bioscoop. Zij noemde dit systeem 'dolby stereo'. Naast links en rechts bevatte dit systeem 2 extra geluidskanalen namelijk center en surround. Doel van het center/mid den kanaal was om het gesproken woord beter te kunnen verstaan en het surroundkanaal om informatie over de ruimte mee te geven. Met het surround kanaal wordt een derde dimensie gege ven aan geluid, dat u maar al te goed kent vanuit de bioscoop. Bedoeling van dit 4 kanaals geluidsysteem is om de kij ker meer bij de werkelijkheid/actie te betrekken. Als u bijvoorbeeld op dit moment van lezen luistert dan zult u be merken dat geluid van verschillende kanten naar u toe komt. Zo kan er rechts van u een radio aanstaan, voor u hoort u een stem terwijl het geluid van de deurbel van achter komt. Uw herse nen weten perfect de plaats van geluid en de daarbij behorende actie te lokali seren. Met Dolby surround wordt die werkelijkheid dus nagebootst. De techniek van surround was tot voor kort een vrij kostbare aangelegenheid die alleen weggelegd was voor biosco pen. In 1987 wist Dolby Lab. door mid del van Chip techniek een veel kleinere maar vooral een veel goedkopere dolby- surround decoder te ontwikkelen voor huiskamer gebruik. De thuisbioscoop was "geboren". Met relatief simpele en betaalbare apparatuur kunt u dankzij Dolby surround genieten van de specia le sfeer, de impact van de film, die voor heen voorbehouden was aan bioscopen. Een van de leuke aspecten van Dolby surround is dat er veel software is. Zo zijn meer dan 4700 (video)films vanaf 1978 voorzien van Dolby surround. Ook t.v. uitzendingen kunnen voorzien worden van Dolby. Zo zijn sommige se ries, de meeste videoclips en commerci als al voorzien van Dolby surround. Dat de thuisbioscoop nog ondergewaar deerd is heeft volgens medeorganisator Gerard Schoon te maken met onwe tendheid van de consument. „Vandaar ook dat ik contact met videotheek 't Centrum heb gezocht om dit geluid systeem meer onder de mensen te bren gen". Jaap de Kroon, eigenaar van de videotheek 't Centrum is altijd wel in voor nieuwe dingen. Vandaar dat een afspraak snel gemaakt was. Bovendien verhuurt 't Centrum C.D.I. plaatjes en die bezitten een formidabele geluid en beeldkwaliteit, aldus Gerard Schoon. Zaterdag en zondag kunt u dus genieten van het nieuwe fenomeen op gebied van audio en video. De Dolby surround show zal om 15.00 uur beginnen en duurt tot 21.00 uur, dus voor de echte filmliefhebber een must, broodjes en koffie mee. Plaats videotheek 't Cen trum Heereweg. UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 1994 HEILOO - Afgelopen weekend is onder grote belangstelling de expositie van de Amerikaanse schilder Robert Heindel geopend. Onder de belangstellenden waren ook vele kunstliefhebbers uit Heiloo en omgeving. Robert Heindel ontleent zijn inspiratie al meer dan tien jaar aan alle vormen van dans en het werken met dansers. Hij wordt dan ook gezien als de Degas van deze tijd. De samenwerking met toonaangevende musical-, dans- en bal letgezelschappen heeft Heindel in de studio's van het Nationale Ballet ge bracht. Sterk emotionele uitingen, ontstaan in de intimiteit van instuderen en vorm zoeken door de dansers, weet Heindel op onnavolgbare wijze vast te leggen. Zijn persoonlijke beleving en artistiek meesterschap maken zijn interpretaties tot ervaringen van kracht, buitengewo ne elegantie en uitdagende spanning. De uitnodigingen van onder andere The Royal Ballet, The American Ballet Theatre, en The Monte Carlo Ballet hebben tot succesvolle exposities geleid in de belangrijkste hoofdsteden. De sa menwerking met Sir Andrew Lloyd Webber (onder meer Cats en Phantom) en het Noh Theatre in Tokyo heeft tot wereldwijde erkenning geleid. Schilde rijen van Robert Heindel zijn onder meer opgenomen in de collecties van het Engelse Koningshuis, The Royal Acade my of Dancing (Londen), The Smithsi- an Institute (Washington) en The National Portrait Gallery (Londen). Van Robert Heindel, die woont en werkt in Easton-U.S.A. worden in Hei loo originele werken en silkscreen prints getoond. Tevens zijn enkele eerste schetsen beschikbaar op basis van de sa menwerking met het Nationale Ballet. Komende weekeinde is alweer de laatste gelegenheid om met het werk van deze wereldberoemde schilder kennis te ma ken. De tentoonstelling wordt gehouden aan de Kennemerstraatweg 382 en is ge opend op zaterdag en zondag van 13.00 tot 18.00 uur. HEILOO - Alle apotheken in Neder land bezorgen medicijnen aan huis. Veel mensen weten niet dat de apotheek deze service verleent en dat uitsluitend de bedlegerige patiënt hiervan gebruik kan maken. De praktijk is echter an ders: als een klant niet in staat is om zelf zijn medicijnen te komen halen, kan met een simpel telefoontje geregeld worden dat de geneesmiddelen aan huis worden afgeleverd. De bezorgservice van geneesmiddelen door apotheken is een van de onderwerpen in een serie te levisiespots over medicijnen. De geza menlijke apothekers benadrukken daarin dat alle vragen over geneesmid delen, ook bij bezorging aan huis, aan de apotheker en zijn medewerkers gesteld kunnen worden. Sommige mensen zijn genoodzaakt om zeer regelmatig medicijnen te gebrui ken, zoals mensen met suikerziekte of astma. Behalve mensen met chronische aandoeningen zijn het vaak ook oude ren die regelmatig een medicijn nodig hebben. Immers ouderdom komt nogal eens met gebreken. Uit onderzoek is zelfs gebleken dat 25 tot 30 procent van de in ons land voorgeschreven medicij nen wordt gebruikt 65-plussers. Het re gelmatig gebruik van medicijnen houdt in dat ook regelmatig een apotheek be zocht moet worden om de middelen te verkrijgen. En daarin schuilt voor som migen een probleem. Mensen die het bed moeten houden, slecht ter been of invalide zijn, kunnen niet zonder meer de deur uit om de medicijnen zelf te ha len. Zij kunnen al snel afhankelijk wor den van de goedwillendheid van hun omgeving. Om niet altijd een beroep te hoeven doen op iemand uit die omge ving kan gebrujk worden gemaakt van de service van de apotheek. De meeste apotheken verlenen de servi ce van het bezorgen al jaren. Naast het telefonisch bestellen van de gewenste middelen kan het recept ook worden opgestuurd per post of per fax naar de apotheek. Na het samenstellen van de bestelling wordt het vervolgens zo snel mogelijk meegegeven aan de bezorger. Deze bezorger doet overigens meer dan alleen het aanreiken van geneesmidde len. Wanneer dat gewenst is, zullen ook instructies over het gebruik van de me dicijnen worden gegeven. Ook maakt de HEILOO - Op dinsdag 29 november a.s. is er voor de leden van de KBO een adventsviering in het Trefpunt. Me vrouw Walstra zal hierin voorgaan in samenwerking met de leden van de litur gische commissie. Om 10.00 uur wordt de adventskrans ontstoken. Nu de don kere dagen zijn begonnen, gaan we ons samen voor bereiden op het kerstfeest. Na de viering drinken we gezellig koffie en kunnen we nog wat napraten. Wie problemen heeft met vervoer kan bellen HEILOO - Vanaf het beginsignaal liet het fel aanvallende HSV zien wel dege lijk over schotvaardigheid te beschik ken, dit in tegenstelling met voorgaande wedstrijden. Ondanks dat en de specta culaire reddingen van de HSV keeper, liep HSV drie minuten voor rust tegen een achterstand op. Gezien het vertoonde spel was er voor de HSV aanhang nog geen reden tot wanhoop.'Zo dachten ook de spelers er over en fanatiek toog men ten aanval. Helaas werd daarbij het veilig verdedi gen uit het oog verloren. Opdringen tot over de middenlijn gaf MFC kans uit te breken en de stand op 0-2 te brengen. Geen paniek dacht HSV, ging weer ten aanval en kreeg de aansluiting 1-2. Het was slechts van korte duur, een listige direkt gespeelde boogbal verschalkte de HSV keeper en het werd nog erger toen MFC de stand nog op 1-4 bracht. Een compliment aan de ploeg van trainer van Wijk mag nog gegeven worden voor het feit dan men door bleef gaan voor een bpter resultaat. Dat kwam nog via een penalty 2-4. Het crediet dat HSV via uitstekende resultaten in het begin van de kompetitie verzamelden begint ech ter al aardig op te raken. Genoeg rede- '1 a 1/rtorr ta \in i "71 (TPtl HEILOO - Ook dit jaar owrden er, net zoals voorgaande jaren, weer twee avonden gehouden in de Ypsalon waa rop kerststukken gemaakt kunnen wor den. Dit zal zijn op: maandag 19 en dinsdag 20 december, van 19.30 - 22.00 uur. Per avond worden er twee kerststukken/versieringen gemaakt Voor 40,00 kunt u aan een avond deelnemen. Bij deze prijs is inbegrepen: al het materiaal, een kopje koffie en na tuurlijk een gezellige avond. Voor ver dere informatie en opgave (graag voor 8 december kunt u contact opnemen met Atie Maas (tel. 072-336995). HEILOO - De biljartclub 't Treffertje, onderafdeling van genoemde bonden, speelde vrijdag in Limmen tegen Wolle- weydt. Het was een zeer gezellige mid dag, vooral toen de meeste partijen waren gespeeld! Voor het eerst werden twee partijen van 20 beurten per man gespeeld, wat een zeer goede oplossing is. De uitslag Wolleweydt Limmen 27 pnt.. Treffertje-Heiloo 33 pnt. De re turn i« r»n rtincHap 2.4 iamiari. assistent of apotheker die de medicijnen bezorgt de klanten attent op veranderin gen in de receptuur, het gebruik of sa menstelling van een geneesmiddel en levert zodoende zorg op maat aan elke klant. Uiteraard kunnen vragen over de bezorgde medicijnen ook nog via de te lefoon aan de apotheker worden gesteld. Alle vragen over bezorging aan huis, de keuze en het gebruik van een bepaald geneesmiddels zijn in de apotheek aan het juiste adres gesteld. De apotheker en zijn medewerkers staan klaar voor het geven van een deskundig advies. HEILOO - Vanaf maandag 21 novem ber worden door de vijf waterschappen Hollands Kroon (Wieringerwerf), Groot-Geestmerambacht (Warmenhui- zen), Westfriesïand (Hoorn), Het Lange Rond (Alkmaar) en De Waterlanden (Middenbeemster) de ruim 275.000 oproepingskaarten voor de directe ver kiezingen op dinsdag 13 december aan de kiezers verzonden. Elke roepingskaart gaat vergezeld van een folder waarin de desbetreffende kandidaten zich met foto en gegevens presenteren. Op de oproepingskaart treft men het adres van het stembureau aan, aanwijzingen over het gebruik en informatie over machtigingsmogelijk heden en kiezerspas De directe verkiezingen op 13 december betreffen de categorieën gebouwd en omgebouwd', en bij Hollands Kroon ook pachters. Voor meer informatie kan men ?ich tot de vijf waterschappen wenden of (nogmaals) de eerder huis- aan-huis-verspreide verkiezingskracht raadplegen. De waterschappen hopen dat vele stemgerechtigden van hun stemrecht gebruik zullen maken. HEILOO - U kent het vast wel dat ge voel. Leuk zo'n sinterklaasavond en die surprises zijn op die avond ook heel erg leuk, je hebt er altijd een hoop lol om samen. Maar de voorbereiding is een heel gedoe. Hoe kom ik aan een idee? Welke materialen kan ik gebruiken en waar haal ik dat vandaan? Wat is nu een geschikte knutselruimte? De Hobbyfarm heeft op deze vragen het antwoord. De Hobbyfarm organiseert namelijk een surprise-avond. Voor de genen die de Hobbyfarm nog niet ken nen, dit is een ruimte die wordt gebruikt voor creatieve doeleinden. Er kan met hout worden gewerkt, klei, gips, kar ton, stof, naaimachine, zaagmachine. Er is dus alle gelegenheid om een prach tige surprise in elkaar te knutselen. Er zullen mensen aanwezig zijn die u kun nen begeleiden in materiaal- of tech niekkeuze. Ze kunnen u een beetje helpen met uw idee, maar het is beter als u dat zelf verzint. We kunnen niet hele maal voorbereid zijn op uw materiaal keuze. Heeft u zelf iets specifieks in gedachten, neem dit dan mee. De gewo ne dingen zijn aanwezig, hout, papier, klei, gips. Is dit de oplossing voor u, geef u dan op bij Renate van der Steen, tel. 338850. De surprise-avond is op woensdag 30 november om half acht. De kosten zijn vijf gulden, inclusief een kopje koffie of thee. De hobbyfarm is in De Hofdijk, Mariënstein 178. ALKMAAR - Op zaterdag 26 november a.s. organiseert de Ouderenrraad Alk maar een seniorendag in de Vest van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is vrij. Vorig jaar was de seniorendag in het ka der van het jaar van de ouderen een groot succes. Daarom dit jaar een her haling. Deze manifestatie is niet alleen bedoeld voor senioren, ook niet senio ren zijn van harte welkom. De integratie van ouderen in de samenleving is tenslotte een van de doelstellingen van de ouderenrraad. In de bovenzaal wordt gebridged en ge schaakt. Een bekend grootmeester zal simultaan spelen tegen de winnaars van een schaakwedstrijd van jongeren tegen ouderen. Er zijn nog plaatsen voor schakers beschikbaar. Aanmelden 's morgens in de zaal. In de foyer zijn di verse informatiestands aanwezig. Een notaris, de Alzheimerstichting, de SKWO Ouderenwerk Alkmaar, 't Gilde Alkmaar en omstreken, de Thuiszorg en. andere organisaties en instellingen wil len de bezoekers graag informeren over hun activiteiten. Meer bewegen voor ouderen, zwemmen voor ouderen, t'ai- chi, yoga, al deze activiteiten komen tij dens de seniorendag aan bod. 's Middags onder begeleiding van het ouderenorkest communitysinging. In de Hooge-Huys zaal wordt een aantal des kundigen in een symposium de beleids nota "onze wil staat niet achter de deur, een visie op wonen, zorg en dienstverle ning van de ouderenraad besproken. Om 11.00 uur start een veiling door vei lingmeester Koortens. Een aantal schil derijen met een hoge kwaliteitswaarde gemaakt door ouderen zullen worden geveild. Een goede gelegenheid om voor weinig geld iets moois aan dê wand te krijgen of evt. een leuk cadeau voor 5 december. Wij hopen veel senioren te mogen be- rio-To imiplrp cpninrpTiHao markt? Leuke cadeautjes voor 5 december natuurlijk. Want daar hebben we er nogal wat van. Hartveroverend stuk voor stuk. Maar pas op. er zitten hele ondeugende types bij Wat Sint zoekt op onze kerst- Pluche beertje In felle kleuren.Hoogte 20 cm Van 5.75 voor Pluche eland Hoogte 19 cm Van 2,50 voor Dickensdorp In kerstsfeer. Kleurig keramiek. 10 onderdelen Incl. verlichting. Van 49.95 voor Hedera (klimop) In de vorm van een kerstboom. Hoogte35cm. Van 5,95 voor Jasminum officinale (kamerjasmijn) Staat graag in de volle zon. Bloeit overvloedig met heerlijk geurende witte bloemetjes. Van 12,95 voor PI 10.00 tot 17.00 uur. Routebeschrijving: 1. Afslag Heiloo-west (tussen Heiloo en Limmen). 2. Over het spoor. 3. U staat bij Intratuir Vrijdag koopavond. «niratuin 4

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 12