15jaar j johanJansen! j i D H B Info Wonen Zorg Voor Ouderen Heiloo langer zelfstandig wonen in Heiloo Wonen Zorg op Maat Johan Jansen had als jongen één grote droom een eigen sportzaak In 1979 realiseerde Johan zijn droom en Heiloo J was een sporthuis rijker. De opening werd verricht door Henk van j Rijnsoever en John Metgod, spelers van het grote AZ' 67. J Nu 15 jaar later staat de naam Sporthuis Jansen voor kwaliteit service en deskundig j advies. De uitgebreide collectie sportartikelen met een ruime keus aan merken en prijzen is J aangevuld met speelse vrijetijds kleding en schoeisel Johan weet als sportman dat succes j niet vanzelfsprekend is. daar moet je steeds weer hard voor werken. Samen met zijn team staat hij dus dagelijks in de startblokken om er voor te zorgen dat u als klant kunt scoren. j Sporthuis Jansen bedankt al haar klanten door middel van dit speciale jubileum aanbodj Bij inlevering van deze reusachtige bon ontvangt u t/m zaterdag 24 december 15 korting op alle artikelen. niet geldig bij reeds afgeprijsde artikelen. r^/='£J//V7- Kennemerstraatweg 113 Heiloo thema nr. waarom Zorg Op Maat in Heiloo 26 oktober in de krant zo ziet de nieuwbouw er uit 9 november in de krant wie komen ervoor in aanmerking 23 november izi de krant wat zijn de woon-voordelen 7 december in de krant welke zorg wordt er geboden 21 december in de krant hoeveel gaat het kosten 4 januari in de krant algemene informatie en oplevering 18 januari in de krant In een reeks van 7 artikelen in de Uitkijkpost krijgt u informatie over Wonen Zorg voor ouderen in Heiloo. Eerder verschenen artikelen kunt u afhalen bij de zorgcentra, de gemeente, het SIC en Woningstichting Heiloo. Nadere info: 072 313131 tabel norm huur/inkomen Omdat het aantal belangstellenden voor specifieke seniorenwoningen groter is dan het beschikbare aanbod heeft de gemeente in overleg met de zorgcentra en Woningstichting Heiloo criteria vastgesteld voor de toewijzing van de 15 koppelwoningen van de nieuwbouw bij zorgcen trum Overkerck. Deze criteria zullen tevens gelden voor de toewijzing van bestaande en nog te bouwen koppelwoningen. Huurprijs per maand (excl. servicekosten) Huishoudinkomen van alleenstaanden netto per maand Huishoudinkomen van meerpersoons huishoudens netto per maand van ƒ600,- tot ƒ701.- tot ƒ2.450,- tot ƒ2.900,- van ƒ701,- tot ƒ811,- van ƒ2.450,- tot ƒ3.100,- van ƒ2.900,- tot ƒ3.350,- De verwachting is dat het aantal urgent woningzoe kenden van 65 jaar en ouder de komende jaren zo groot is dat alle reeds gebouwde en nog te bouwen koppelwoningen aan hen zal worden toegewezen. Ouderen met een urgentieverklaring krijgen voorrang bij de toewijzing. Woningzoekenden Wie in Heiloo woont kan zich vanaf de 18e verjaardag bij de Afdeling Sociale Zaken van de gemeente laten inschrijven op de lijst van woningzoekenden. Bij deze afdeling kunt u zich ook melden wanneer u andere woonruimte zoekt. In de Uitkijkpost van 16 november jongsdede is de eerste huurkrant van de gemeente Heiloo verschenen. Hierin waren ondermeer de spelre gels voor woningtoewijzing opgenomen. De gemeente raad van Heiloo heeft deze regels op 1 juli 1994 vastge legd in de Huisvestingsverordening. Aan de hand van deze verordening wordt bepaald wie voor een woning in aanmerking komt. Woningen worden tegenwoordig via de huurkrant aangeboden. Belangstellenden voor een woning kunnen zich daarvoor middels de woon- keuzebon in de huurkrant aanmelden. WBO-indicatie (info bij de heer A.T. Delleman afdeling Sociale Zaken) De 15 woningen die momenteel bij Overkerck wor den gebouwd, worden koppelwoningen genoemd omdat zij gekoppeld zijn aan zorgcentrum Overkerck. Ook de woningen van De Horn (bij zorgcentrum De Informatie aangeboden door: Gemeente Heiloo Woningstichting Heiloo Stuurgroep Zorgcentra Heiloo Loet) vallen binnen die categorie. Mensen die ouder zijn dan 65 jaar. die over een WBO-indicatie beschik ken en aan de overige criteria voldoen komen voor de koppelwoningen in aanmerking. WBO staat voor Wet op de Bejaardenoorden. Een onafhankelijke indicatie commissie beoordeelt wie in aanmerking komt voor een koppelwoning of voor een appartement in een verzorgingshuis. Toekomstige bewoners van een kop pelwoning moeten zelfstandig willen en kunnen wonen en ook zelf kunnen aangeven welke zorg gewenst is. Dat is namelijk het grote voordeel van de koppelwo ningen. Bewoners kunnen zelf bepalen waarbij zij geholpen willen worden. Vanuit het zorgcoördinatie- punt wordt de zorg aangeboden. Zo is er personeel vanuit de zorgcentra beschikbaar dat het alarmerings systeem van de koppelwoningen in de gaten houdt. Bij ziekte kan vanuit de zorgcentra eerste hulp worden geboden in afwachting van verdere hulp. Ook kan van bijvoorbeeld de open tafel en de recreatieve voorzie ningen die de zorgcentra bieden, gebruik worden gemaakt. De criteria De koppelwoningen bij Overkerck worden volgens de regels van de Huisvestingsverordening verdeeld. Die regels zijn: de verhouding tussen huur en het inkomen. De huurprijzen zijn nog niet precies bekend. Die han gen mede af van het type en de ligging van de woning. De prijzen liggen tussen de 650.- en 750.- per maand. Hierbij komen nog de servicekosten. In Info Wonen Zorg Voor Ouderen Heiloo nummer 6 zal verder worden ingegaan op de huurkosten van de woning en de kosten voor de gewenste zorg. In de bovenstaande tabel ziet u de inkomensnorm die voor de huren van de nieuwe koppel woningen zal gaan gelden. de bezettingsnorm. Er worden twee- en drieka merwoningen gebouwd. Dit houdt in dat de woningen alleen beschikbaar komen voor één- en tweepersoons huishoudens. zelf kiezen. woningen voor doorstromers De huurwoningen in Heiloo worden tegenwoor dig gelabeld. Dit betekent dat wordt gekeken voor welke groep op de woningmarkt de woning het meest geschikt is. De nieuwbouw bij Overkerck heeft het label doorstromers gekregen. Dit is de groep die elders in de gemeente een andere woning achter laat. Het achterlaten van een huurwoning met een prijs tot 963.- wordt als een extra voorrangscriterium bij de toewijzing gezien. Verder is bij de woningtoe wijzing bepalend hoe lang iemand staat ingeschreven bij de gemeente Heiloo. Wanneer sprake is van een gelijke inschrijvingsdatum, dan wordt gekeken naar de laatste verhuisdatum of de bewoningsduur. Urgentieverklaring Naast deze regels zijn er speciale bepalingen voor urgent woningzoekenden. Urgent woningzoekenden vinden hun woning niet via de huurkrant. Zij krijgen een woning toegewezen via de lijst van urgent woningzoekenden. Uiteraard zijn de beschreven crite ria ook voor urgenten van toepassing. Alleen het col lege van burgemeester en wethouders, geadviseerd door de urgentiecommissie, geeft urgentieverklarin gen af. Hierover kunt u nadere informatie inwinnen bij de Afdeling Sociale Zaken van de gemeente Heiloo. De koppelwoningen worden meestal niet via de huur krant aangeboden omdat het aantal ouderen met een urgentieverklaring hoger is dan de beschikbare hoe veelheid koppelwoningen. Ook seniorenwoningen die vrijkomen zullen veelal aan urgenten worden toe gewezen. Via de huurkrant worden overige vrijko mende seniorenwoningen aangeboden. £2* UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 1994 PAGINA 19 Sportvis Johan Jansen bestaat KORTING °P vile artikelen Wie komen ervoor in aanmerking?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 19