J 0SEPH VAN SCHAGEP i C1000 Voordeelmarkt Gala MoGoJoKo groot succes Vijftien jaar Sporthuis Johan Jansen De Schrijverij werd schitterende winkel Drukkerij Uitkijkpost BV Martinus Cantorij verzorgt choral evensong in Witte Kerk Zaterdag komt Sinterklaas in Heiloo Heiloo door de jaren heen 30% korting lit Jubileumaanbieding op japonnen, wollen mantels en coats Winkelhof 't Loo 20-21 - HEILOO .J.VOS Zeewe92o-i852CRHeilo° SSSS» m DRUKKERIJ UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 1994 59e JAARGANG NO. 47 UWSBLAD Pastor Helsloot viert koperen priesterfeest CEES HACHMANG LOODGIETERS AmelS v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Cursus stem en dans Jeu de Bouleclub Morus door Henk Oostendorp (auteur Straatnamenboek Heiloo) Een tip voor Sint Nicolaas en Kerst van Drukkerij Uitkijkpost BV, al 60 jaar een begrip in Heiloo. Winkelhof 't Loo verbouwt ruimt op in Winkelcentrum 't Hoekstuk Zie de advertentiepagina elders in deze Uitkijkpost Al W/^O MAKELAARDIJ o.g. ^ofS00» Gevonden voorwerpen Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Openingstijden: maandag t/m dondèrdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1,1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115,1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte! HEILOO - Dit weekeinde, 26 en 27 no vember viert pastor Helsloot zijn kope ren priesterfeest en dat gaat niet ongemerkt voorbij. De parochianen hebben een feestprogramma samen gesteld waar jong en oud aan mee kun nen doen. Het was de nadrukkelijke wens van pastor Helsloot feest te vieren met de hele parochie. Zaterdag 26 november is er om 19.00 uur in de Willibrorduskerk een eucha ristieviering. Hieraan werken mee het kinderkoor "Wikiko" en "Die Schaec- kelsingers", na de viering is er koffie en limonade. Zondag 27 november is er een eucha ristieviering in de Moeder Godskerk, deze begint om 10.30 uur. Hier wordt medewerking verleend door het dames en herenkoor. Om 13.30 uur begint het parochiefeest in de Moeder Godskerk, iedereen is hier hartelijk welkom. Er zijn daar een stel ambachtslieden te zien, een bloemist, een timmerman, een juwelier, een grutter, een kaarsenmaker en een kok. Wat hier gemaakt wordt, kunt u winnen door loten te kopen. Pastor Helsloot wil geen persoonlijk ka- do. Alles wat hij ontvangt stelt hij be schikbaar voor de inventaris van het zorghuis in Swietochlowice. In de kerk is mooie muziek waar u onder het genot van een drankje naar kunt luisteren. In de koffiekamer van de Moeder Gods kerk is er poppenkast voor de kleintjes, en kun je je laten schminken. Wie is pastor Helsloot? Na vijf jaar als pastoraal werker aktief te zijn geweest, koos hij bewust voor de priesterwijding. Dat was in 1982 uniek. Er wordt nogal eens lyrisch gesproken over priesters en hun roeping. Je bent weliswaar geroepen, maar "priester- pastor" zijn in deze tijd is een beroep. Het vraagt veel denkwerk, gebruik van hoofd, hart en handen, bijna zeven da gen per week. Het betekent omgaan met een pluriforme parochiegemeenschap en daarin voorgaan. Het vraagt om meeleven in vreugde en verdriet. Het vraagt je positief ingesteld te blijven, als er weinig waardering voor je beroep is. Steeds weer moet je op zoek naar nieu we wegen voor de kerk van vandaag en morgen. Na Bussum en Zwaag houdt Pastoor Helsloot zich nu al weer vier jaar in Hei loo hiermee bezig. Voorwaar geen een voudig "karwei". Het betekent: aandacht, inzet, en meeleven met men sen en een priester. Pastoor is ook maar een gewoon mens. Daarom gunt ieder een van ganser harte, pastor Helsloot een heel fijn koperen priesterfeest toe. In grote verlichte cijfers verschijnt het geldbedrag in beeld dat MoGo- JoKo in haar jubileumjaar bijeen heeft gebracht voor de Bobshop. HEILOO - Waar vind je dat tegenwoor dig nog bij een kerk? Een overvol par keerterrein, ja zelfs parkeeroverlast in de buurt. Dat je notabene moet zoeken naar een plekje voor je fiets en daarna ook nog eens staat te wachten in een lange rij alvorens naar binnen te kun nen. Het kan niet anders dan dat er iets speciaals stond te gebeuren in die kerk. Dat was dan ook het geval. In de Moe der Gods Kerk aan de Holleweg te Hei loo organiseerde het populaire jongerenkoor MoGoJoKo afgelopen zaterdagavond 19 november een gala avond. Dit ter gelegenheid van haar 20 jarige jubileum en ten bate van de Bob Shop (een verrijdbare kinder video theek) van het MCA te Alkmaar. Het geheel stond in het teken van een grote gezellige reünie. Niet alleen oud koorleden, oud-comboleden en oud dirigenten, maar ook 750 man publiek haalden enthousiast herinneringen met elkaar op. Daarnaast was er muzikaal zeker het nodige te genieten. Het begin klonk wat aarzelend, maar vanaf het derde nummer "Opzij, opzij"! waren het koor, de dirigenten en de muzikan ten goed op dreef en telde het gala ei genlijk alleen maar hoogtepunten. Het geheel werd bovendien aan de hand van de historie van MoGoJoKo onderhou dend aan elkaar gepraat, terwijl geluid, licht en beeld zeer goed verzorgd waren. In het tweede deel van de show had men het officiële moment gestopt. Middels het doorknippen van een lint verscheen in grote verlichte cijfers het bedrag van 25.000,00 op de zijmuur, wat door MoGoJoKo bijeen gebracht was en aan de Bob Shop geschonken werd. Daarna zong het koor heel toepasselijk het lied "Heal the world". Dit was overigens het laatste stuk voor het afscheid ne mende oude vertrouwde combo. Het nieuwe combo zette vervolgens het Rock Roll feest repertoire in, maar het duurde tot net slotnummer "Oh happy days" voordat het publiek "en masse" meezong en zwaaiend met slin gers aan het dansen ging. Het-podium stond toen vol met medewerkers; de pic colo's, de dansgroep, het koor, alle diri genten en muzikanten, de technici en de presentatoren. De kerk swingde werke lijk de pan uit en iedereen kon tijdens de borrel achteraf terugkijken op een zeer geslaagde gala avond. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. ÈÈk NVM Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 De voetbalvedetten van AZ 67, Johnny Met god en Henk van Rijnsoe ver (rechts) openden vijftien jaar geleden de sportzaak van Johan Jan sen (midden). ALKMAAR - De klanken waar het bij de cursus stem en dans om gaat zijn oorspronkelijk en deze basale geluiden zijn de basis voor onze bewegingen in de ruimte. In deze cursus zoeken we de beweging van het geluid en het geluid van de be weging. De klanken vertellen hun eigen verhaal, het lichaam geeft antwoord in de dans. Of de dans vertelt en de klan ken vullen dit aan. Door elke beweging komen er nieuwe verrassingen in geluid en ieder geluid zorgt voor uitdagingen in beweging. We proberen de stem en de dans een innerlijke en een ruimtelijke taal te laten spreken. Er wordt intensief en fysiek met elkaar gewerkt. Deze cur sus is inclusief één individuele sessie. Aanvangsdatum: maandag 9 januari 1995 van 20.15 tot 22.15 uur, Ver- doesstraat 2a te Alkmaar. Informatie en opgave: Gré Braaksma, tel. 072-124014. HEILOO - De tijd vliegt! Het lijkt nog niet zo lang geleden, maar het is toch al weer 15 jaar terug toen de twee vedetten van AZ 67, Henk van Rijnsoever en Johnny Metgod letterlijk de deur van de nieuwe sportzaak Johan Jansen open- trapten. In het pand van vader Jansen begonnen Johan en Greet vol enthousiasme in hun voor die tijd modern aangeklede zaak. Hout, jute en bruin waren in die tijd po pulair. Je kwam binnen in een gezellige, donkere sportzaak waar het assortiment niet al te uitgebreid was. De nadruk lag op de "grote" sporten in Heiloo, voet bal, tennis en hockey aangevuld met wat volley-, basketbal en badmintonkle- ding. Op de maandagmiddagen werd in de zithoek nagekaart over vooral de voetbalresultaten van het voorafgaande weekend. Johan was immers jaren een vaste kracht van het eerste elftal van de Foresters. De tijden veranderden echter snel, voor al toen uit de Verenigde Staten de rage van het joggen overwaaide. Diverse loopschoenen en bijbehorende kleding van de bekende merken vulden de schappen. Het was met name in deze pe riode, dat sportkleding en schoeisel een belangrijk deel gingen uitmaken van het modebeeld op straat. Van functioneel werden mooi, comfortabel en kleurig steeds belangrijker. De materialen ver anderden: Leer werd kunststof en mari neblauw werd rose. Het interieur van de zaak moest natuurlijk meeveranderen en de winkel onderging dan ook een wa re metaformose. Van donker en bruin werd de sportzaak omgetover tot een moderne winkel, die aan alle eisen van deze tijd voldoet. Gebruik werd ge maakt van lichte materialen en ook de verlichting zelf werd aangepast. Voor het personeel van de zaak veran derde ook veel. Behalve dat er nu een veel grotere keus aan artikelen is en het assortiment enorm werd uitgebreid, moet men ook zeer goed op de hoogte blijven van de ontwikkeling en de eigen schappen van de steeds moderner wor dende High-Tech materialen. Zo zijn er nu Goretex, carbon en kevlar om maar eens iets te noemen. Ondanks al deze veranderingen is spor thuis Johan Jansen een echte sportzaak P.VAN DE MAKELAAR KENNEMERSTRAATWEG 63. HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOOR HOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 BOO AG ALKMAAR gebleven. Er is dan welliswaar een ruim assortiment vrijetijdskleding aanwezig, maar ook de "echte" sporter kan er nog steeds zijn hart ophalen. Leden van de diverse sportverenigingen uit Heiloo en omstreken kunnen voor kleding, schoei sel en diverse asseccoires prima op de Kennemerstraatweg terecht. Het streven van Johan en zijn personeel is dan ook nog steeds, om de klant zo goed mogelijk voor te lichten en veel persoonlijke aandacht te geven bij het bepalen van de keus. Dat hoopt men ook nog lang vol te houden zodat over 10 jaar, in 2004, een kwart eeuw Spor thuis Johan Jansen kan worden gevierd! HEILOO - De jeu de Bouleclub Morus in Ypestein is dit najaar heel gezellig van start gegaan op de baan in het hart van de wijk. Helaas gaf het voor een aantal mensen, met name de jongeren, wat problemen om op de zaterdagmid dag van de partij te zijn. Daaróm zal er in de wintermaanden op zondagmiddag -vanaf 14.00 uur gespeeld worden. Iede reen is welkom. Voor meer informatie: Bep Langedijk, tel. 334629. HEILOO - De winkel van de familie Borst De Schrijverij aan de Heerenweg heeft een ware metamorfose ondergaan. Een aanwinst voor het Stationscentrum. Een compleet nieuw interieur laat alles duidelijk en overzichtelijk zien. De bre de looppaden aan de zijkanten suggere ren of de winkel veel breder is geworden. De Schrijverij kan zich een van de mooiste kantoorboekhandels uit de naaste regio lioemen. Ook het assortiment is uitgebreid. Me teen al bij de ingang valt het oog op een groot assortiment kaarten, voor elke smaak. Er is een apart rek met kaarten voor jongeren (tot 30 jaar). Maar ook de mooie kunstkaarten ontbreken niet. De creatieve mens komt bij de Schrijve rij ook goed aan zijn trekken, schilders artikelen, een mooi assortiment teken potloden van sanguine en houtskool potloden. Nieuw is de Fimoklei, die kun je zelf in de oven bakken. De Schrijverij beschikt over twee kleurcopieerappara- ten. „We hebben er één bij de toonbank staan, voor de mensen, die maar een en kele copie nodig hebben, dan zijn ze snel geholpen," zegt de heer Borst. In fotoalbums en andere opbergsyste men is een grote keus. Achterin de zaak is een speciale hoek gecreëerd waar men zich rustig over allerlei apparatuur kan laten voorlichten. Mocht er misschien toch nog iets niet voorradig zijn bij de Schrijverij, dan kan dat altijd besteld worden. En heeft u apparatuur waar iets aan mankeert, gaat u gerust even langs, samen kunt u dan vast wel een oplossing vinden. De Schrijverij mag zich een moderne zeer ruim gesorteerde kantoorboekhan del noemen. Het nieuwe interieur van De Schrijverij aan de Heerenweg. j'TDOlï HEIL O 6 Ruim 200 pagina's historie uit Heiloo, met o.a.: - Liefde in de pastorie - Moord in de Kerkbuurt - Van onbewoonbaar verklaarde woning tot monument - De burgemeester die zijn eigen ambtsketen kocht - De relatie tussen de Amsterdamse Munttoren en Heiloo. Uitvoering: gebonden met stofomslag en voorzien van vele tientallen illustraties. Verkrijgbaar in de boekhandel vanaf 1 december 1994. Wie voor 1 december één of meer exemplaren van dit unieke boek bestelt, betaalt 39,90 per stuk, (normaal 47,50). Bestellen kan op de volgende manier: u maakt het bedrag van 39,90 (of een meervoud hiervan wanneer u meerdere exemplaren wilt ontvangtn) over naar bankrekeningnummer 32.70.27.762 t.n.v. Drukkerij Uitkijkpost te Heiloo o.v.v. uw naam, adres en het aantal exemplaren. Per postgiro gaat het als volgt: u maakt het bedrag over naar gironummer 269978 t.n.v. Rabobank te Heiloo o.v.v. rekening nummer 32.70.27.762, uw naam, adres en het aantal gewenste exem plaren. Per bank of giro bestelde boeken worden zo mogelijk voor 4 december en anders uiterlijk vóór 8 december aan huis afgeleverd. Inschrijven kan tevens bij Libris Boekhandel Deutekom, Heerenweg 67-69 te Heiloo. Wie voor 1 december a.s. bestelt, betaalt eveneens de inschrijfprijs van 39,90. De bij Libris Boekhandel Deutekom bestel de boeken liggen vanaf 1 december voor u klaar in de winkel. Zie ook pagina 6 van deze Uitkijkpost. i Tel 072 331895, Fax: 072 338209 TAXATIES De Martinus Cantorij in de specifieke antifonale opstelling. HEILOO - Aanstaande zondag is de Martinus Cantorij uit Schelinkhout te gast in de Witte Kerk in Heiloo. Met medewerking van organist Gerard Leeg water verzorgt de cantorij onder leiding van dirigent Egbert Wassink vanaf 19.00 uur een choral evensong. Voor ganger is dominee F.J. van der Wind. De Martinus Cantorij werd opgericht in 1979 en was oorspronkelijk de cantorij van de Martinuskerk in Schellinkhout. Sinds 1982 legt het koor zich onder lei ding van de huidige dirigent en 'master of the music' Egbert Wassink toe op het zingen van Anglicaanse kerkmuziek. Dat impliceert muziek uit alle stijlperio den, van Tallis tot Howells en van Tom- kins tot Leighton. Het koor is dan ook aangesloten bij de Britse Royal School of Church Music. De cantorij heeft veel gezongen als 'visi ting choir' in Britse kathedralen en ab dijkerken. Ook in Nederland zingt de cantorij op uitnodiging choral even songs naar Anglicaans model, zoals op zondag 27 november in Heiloo. Enkele keren werden er opnames gemaakt voor NCRV en Ikon en voor sponsor DanAir werd een plaat uitgebracht: 'Christmas at St. Martin's'. Daarnaast verschenen enkele muziekcassettes. De cantorij zingt in de zogeheten antifo nale opstelling, dat wil zeggen dat er twee volwaardige koren tegenover el kaar staan opgesteld: rechts de 'decani' en links de 'cantoris'. Deze koren zin gen nu eens samen dan weer elkaar af wisselend. Vooral bij de Engelse manier van psalmzingen, het 'Anglican chan ting', komt deze kooropstelling zeer tot haar recht. De Martinus Cantorij geeft zelden con certen, maar zingt veelal choral even songs: het Anglicaanse avondgebed, waarbij het koor, plaatsvervangend voor de wereld, bidt, luistert naar de le zingen en vooral de lofzang gaande houdt. Dat laatste gebeurt middels het zingen van psalmen, introits (op muziek gezette openingswoorden), hymns (ge zangen), responses (getoonzette gebe den), canticles (de lofzangen) en anthems (meestal meerstemmige gezan gen). In de Witte Kerk kan een ieder die dat wil zondag deze choral evensongs meebeleven. HEILOO - Hij komt, Hij komt, de goe de Sint hij komt, en wel aanstaande za terdag. Om 11.00 uur vertrekt de stoet vanaf de parkeerplaats aan de Wester- weg tegenover de Willibrorduskerk. In het gevolg van Sint Nicolaas bevinden zich de fanfare en showband, de Bos- crossers, tamboer en majorettenkorps "Nijenburg", volksdansgroep "Pridi- ni" en Ponyclub Heiloo. Daarbij na tuurlijk de zwarte pieten van de Sint en een heleboel kinderen! Om ongeveer 11.45 uur zal de officiële ontvangst op het gemeentehuis plaats vinden door burgemeester N. Schoof. Hier spelen muziekvereniging Eensgezindheid en het harmonieorkest "Caecilia". Als de sint zich dan terugtrekt in het ge meentehuis krijgen de kinderen alle maal een presentje. In de raadzaal waar het "altijd reuze gezellig is en waar iedereen, maar dan ook iedereen van harte welkom is, zal de Sint enkele men sen toespreken en hij doet dit altijd op zijn eigen, gevatte, manier. Iets wat u, met de kinderen, niet mag missen, 's Middags bezoekt de Sint met zijn pie ten de wijkverenigingen Oost 14.00 uur, Ypestein 14.00 uur, Termeijen 15.20 uur en Vredenoord 16.00 uur. Elk be zoek duurt een half uur. De route van Sinterklaas en zijn gevolg gaat aldus. Woont u aan deze route, wilt u dan om het extra feestelijk te ma ken, de vlag uitsteken? Hoog en Laag, Westerweg, Stations weg, Heerenweg, Butterlaan, noordzij de Butterlaan, Breedelaan, Stations weg, Heerenweg, Ter Coulsterlaan, Holleweg, Bergeonstraat, Schuine Hondsbosschelaan, v.d. Veldenstraat, Heerenweg, Laarmanstraat, 2e links van Aostastraat, Heerenweg, Raadhuis- weg, Raadhuis. Stel de Sint niet teleur, steek de vlaggen uit en kom naar de raadzaal! HEILOO - Tussen 11 en 17 november werden de volgende gevonden voorwer pen ingeleverd bij de politie in Heiloo: sleutels, een zilveren armband, een lees bril met rood montuur en een horloge met een groen leren bandje. Tevens wer den een aangetroffen zwarte labrador en een pauw naar het politiebureau ge bracht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1