Amnesty Festival 1994 F-™ Koffieconcert in theater De Beun De Foresters 9 bijna geheel geveld VOETBAL Kinderkoor De Blommenkinders Bridgeclub Sans Atout Katholiek Vrouwengilde Heiloo gaat overstag DE FORESTERS Nieuw Leven presenteert 'Paulus' van Mendelssohn' Toneel in het Trefpunt Wijkvereniging plan Oost NVvH Heiloo Tweedehands boeken markt in 't Trefpunt Klaverjasclub E.H.K. Katholiek vrouwengilde Regina Albrink in de Valbrug Conquista tafeltennis-parcours Jazzdance voor 55 plus Plattelandsvrouwen Info-avond over neuro- linguïstisch programmeren Handbal Meervogels Schaken in Limmen Brandwonden Stichting Jantje Beton in Limmen Schoentje zetten bij Radio 80 Osu-sportief ondergaat metamorfose "Egmond Binnen gewoon een dorp" SV De Vrijheid Programma Radio 80 Programma OSU PAGINA 24 UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 1994 HEILOO - De uit Heiloo afkomstige concert-pianiste Carmen Keijser ver zorgt op zondag 27 november om 11.30 uur in Theater De Beun een koffie concert. De in de Ned. Antillen geboren Carmen startte haar muzikale opleiding op zeer jonge leeftijd in Duitsland en zette deze voort in Heiloo, Alkmaar, Atlanta (V.S.) en Amsterdam. Aan het Sweelinck Conservatorium voltooide ze haar opleiding tot concertpianiste onder leiding van Danille Dechenne. Zij volg de tijdens haar studie verschillende masterclasses en nam deel aan enkele concoursen. Voor de pauze vertolkt Carmen werk van Mozart Sonate in F. gr. t. K.V. 280: Mendelsshohn Variations serieuses opus 54; Debussy Suite pour le piano en Chopin Berceuse opus 57. Na de pauze speelt ze samen met fluitiste Barbara Langendijk Sonate in g kl.t. van J. S. Bach; Sonate Undine van C. Reinecke en Sonate van F. Poulenc. Ook Barbara is afgestudeerd op concertniveau aan het Sweelinck Conservatorium. Sinds 1986 vormen Carmen en Barbara een muzikaal duo en velen hebben reeds van hun .samenspel genoten. Carmen treedt regelmatig op als soliste. Naast haar musiceren in het duo speelt ze ook in een trio met viool en cello. Haar optreden in Heiloo, de plaats waar ze het grootste deel van haar jeugd heeft doogebracht, is een primeur. Kaarten voor dit concert, waarbij de koffie inbegrepen is, zijn verkrijgbaar op werkdagen van 13.30-17.00 uur aan de kassa van het Theater de Beun te Heiloo en vanaf een uur voor aanvang. Reserveren is mogelijk tel. 072 333156. HEILOO - Een van de belangrijkste rechten van de mens is het recht op vrij heid van meningsuiting. In vele landen bestaat dit recht niet en worden mensen die voor hun (politieke) mening uitko men vervolgd of vermoord. Amnesty International verzet zich hiertegen. Voor dit verzet is steun nodig. Steun van bijvoorbeeld vrijwilligers, of rege ringen van democratische landen. Jij kunt Amnesty ook steunen. Door lid te worden. In samenwerking met Amnesty heeft jongerencentrum BukBuk een spe ciaal Amnesty festival georganiseerd waarbij de mensen die lid worden van Amnesty gratis toegang krijgen. Men sen die geen lid worden betalen tien gul den. Wat speelt er op het Amnesty festival? Koffers zonder vergunning Opener van Amnesty '94 is de Heilooër formatie No Licence. Zij waren vorig jaar al te zien op het Heilooër slagfesti val en het jaar daarvoor op het Ypetstock feest. Zij zijn voor de meeste Heilooërs derhalve geen onbekende. Zij verrichten het betere coverwerk met een sympathieke line-up, waarin overigens Michel Nieuwenhuis het slagwerk voor zijn rekening neemt. Evergreens van on der andere de Red Hot Chili Peppers staan op het repertoire alsmede enig werk uit eigen huis. Gitaargorilla's Na No licence richten wij onze blik op het bukcafe waar in een intieme sfeer het Amerikaanse singer/songwriter duo Bright Blue Gorilla een optreden zal ve- zorgen. Het uit Los Angeles afkomstige tweetal brengt akoustische nummers ten gehore waarin afwisselend ontroering en humor de hoofdrol spelen. Met een minimum aan instrumenten (twee gita ren, een mondharmonica en wat percus sie) weet Bright Blue Gorilla een maximum aan muziek te brengen wat eens te meer de kwaliteit van deze muzi kale levenspartners onderstreept. Vroeger straatarm, nu de nachtploeg Dan is het tijd voor muzikaal theater van de Nachtploeg (voorheen: Straa tarm). Dit "orkest" weet als geen ander te bewijzen dat muziek en theater on losmakelijke met elkaar verbonden zijn. Elk bandlid speelt een type'tje wat iede reen wel kent uit de showbizz wereld. Zo staan bij De Nachtploeg de gladde entertainer en de "loser" zij aan zij en wordt onder het motto alles kan en alles mag een waar spektakel vertoond. Noem het geen bluesgrass-punk op folk-rap, noem het geen reli-jazz of house-blues, maar noem het beestje bij HEILOO - Aanstaande zaterdagmiddag 26 november gaat het al gebeuren: Het eerste optreden van het net opgerichte kinderkoor De Blommenkinders. De ontvangst van Sinterklaas en zijn zwarte pieten om 14.00 uur in het Oosthonk aan de Oostkanter (plan Oost) zal opge luisterd worden door Gert-Paul en zijn zangvogeltjes. Naast een aantal overbe kende sinterklaasliedjes, die uit volle borst meegezongen kunnen worden, zullen er ook als kado voor sint en pie ten 2 a 3 eigen liedjes door het koor ge zongen worden. Op deze liedjes wordt, nu het koor com pleet is, zeer serieus geoefend. Alleen lol maken is er niet meer bij. Het echte zin gen komt nu meer op de voorgrond, maar omdat het goed lukt wordt het plezier alleen maar groter. Alle 20 kin deren zijn daar ook van overtuigd en doen hun uiterste best om het eerste op treden van De Blommenkinders zo goed mogelijk uit de verf te laten komen. Een tweede optreden hangt ook al in de lucht. Als we de geruchten mogen gelo ven is er sprake van een kerstoptreden in de Loet. We wachten het maar even af. Het loopt in ieder geval heel lekker bij De Blommenkinders. De repetitie op dinsdagavond wordt goed bezocht en thuis wordt er door de kinderen in groepjes extra geoefend. Succesvolle optredens kunnen op deze manier niet uitblijven. We hebben er alle vertrou wen in. Inlichtingen: 072-333775 (Gert- Paul van der Horst). HEILOO - Uitslagen maandag 21 no vember: A-lijn: Fam. v. Diepen 60% 2. Fam. Kaashoek 56,7% B-lijn: 1/2/3 Ds. Tuinstra, Fam. Mak 2. Helvoort- Ravenzwaay 59,6C-lijn: 1. Mw. loersen-Nuyens 61,7% 2. Ds. Visscher- Bierman 54.6% D-lijn: 1/2 Ds. Oosterling-Slemmer 55,8% 1/2 Fam. H. Tony 55,8% E-lijn: 1. Ds. Winter- Hoogzand 69,2% 2. Bonnewit-Theunne 60,2% F-lijn: 1/2 Fam. Maas en Krül. 2. Buyzer 57,3%. HEILOO - Voor 16 november had het K.V.G. mevr. Joke Forceville van Ros- sum uitgenodigd, om voor ons de bezin ningsdag te verzorgen. Voor 70 dames hield spreekster een boeiend betoog, met als thema "Moderne Godsbeel den". Door gedichten voor te lezen van bekende Nederlandse schrijvers, bracht zij naar voren, hoe hun gedachten, gelo ven, aanvaarden en beleven van een mo dern godsbeeld kan zijn. Het thema werd van alle kanten belicht en besproken. Na de lunch werd de dis cussie in groepen hervat, en om 14.30 uur werd de dag met een viering afgeslo ten, voor een ieder was het een dag van verdieping, verrijking en verbon denheid. Een woord van dank aan de Juliana zusters voor hun gastvrijheid. Dinsdag 29 november aanvang 20.00 uur in de gereformeerde kerk aan de Noorder geeststraat, wordt u uitgenodigd voor de gezamenlijke avond van de Federa tieve Vrouwenraad. Het cabaretgezel schap uit Heerhugowaard van de N.C.V.B. treedt deze avond op met hun programma. "Alle mensen" voor 5,00 heeft u een gezellige avond, we hopen op een grote opkomst. Voor de kerstavond van 21 december, kunt u zich opgeven tot 10 december bij I. Schrama, Oudburgerlaan 2 of bij G. Panis de Moestuin 10. Voor deze avond zijn de kosten 10,00 gaarne bij opga ve te voldoen. de naam: De nachtploeg. Crazy scenes with...Julia P. Hersheimer Afsluiter van Amnesty '94 is het gitaar pop ensemble Julia P. Hersheimer. Dit illustere trio onder leiding van Julia P. herself wist deze zomer indruk te maken op het Lowlands festival en bracht een CD uit met de titel "Crazy scenes with..." welke zich mocht verheugen op een uiterst symphatieke ontvangst door de pers. Vergelijkingen met de collega's van Bettie serveert berusten niet op toe val want zowel de gitarist als de bassist van laatstgenoemde verleenden hun me dewerking aan de CD. Zaterdag 26 no vember 21.00 uur. Entree 10,00. HEILOO - Op zaterdag 26 november gaat de bekende Friese Gospelband 'Overstag' een avond-concert in de Ge reformeerde Kerk, Noordergeeststraat 9, te Heiloo. De band bestaat uit een toetsenist, bassist, drummer, gitarist en een koperensemble (saxofoon, trombo ne en trompet). Een groep enthousiaste musici met een geheel eigen stijl en een koersverleggende boodschap, staan ga rant voor een onvergetelijke avond voor jong en oud. Iedereen is van harte wel kom!!! Aanvang 20.00 uur en de toe gang is gratis. Informatie: Dirk Best, tel. 072-333605. HEILOO - Foresters heeft het moeilijk op dit moment. Kan het in goede doen nog aardig de bal in de ploeg houden, ook dat onderdeel beheersen ze nu veel minder. Kon Foresters in de eerste helft nog de schijn ophouden door een 1-0 achterstand om te buigen naar 1-1 door een afstandsschot van Walter Hoeben in de kruising. Na rust was er geen houden meer aan voor de rood-witten die door flinke om zettingen niet in de "normale" opstel lingen speelden deze middag, (schorsing Paul Fahrenhorst en blessures). Al in de tweede minuut benutte Bernardos in de herkansing een voorziet van Mathieu Niesten in het heiligdom van Bart Moleman. Doordat De Vré uitviel moest Bert On- clin de opstelling nog een keer wijzigen wat het spel niet ten goede kwam na tuurlijk. Ralph Heyboer kwam als aan valler erin en Robert Kemmere moest met de punt naar achteren spelen. De sondanks kon Velsenoord makkelijk naar 4-1 uitlopen, vooral ook omdat Foresters toch wat meer risico's nam in de slotfase. Het tweede team liep in de laatste 20 mi nuten van de wedstrijd tegen "buur" HSV tegen een geflatteerde nederlaag op, ook al was de overwinning voor HSV verdiend. De A-selectie beleefde zo een zwarte zondag met nul punten, met andere woorden de komende twee thuiswedstrijden worden cruciaal voor de afloop en het vervolg van dit seizoen. Komende zondag 27 november spelen het eerste en het tweede respectievelijk tegen HBC (14.00) en Always Forward (11.00). Dirk. van o harte beterschap HEILOO - Na het romantische concert, dat de Heilooër oratoriumvereniging Nieuw Leven in 1993 uitvoerde, is dit jaar gekozen voor het oratorium 'Pau lus' van Felix Mendelssohn-Batholdy. Dit grote oratoriumwerk voor voli, koor en orkest is samen met de "Elias" van dezelfe componist in de kunst van het 19e eeuwse oratorium een absoluut meesterwerk. Solisten bij- dit concert zijn: Hanneke Kaasschieter (sopraan), Mieke van Laren (alt), Robbert Over- pelt (tenor), Henk van Heijnsbergen (bas) en Gonnie van de Maten (orga nist). De begeleiding wordt verzorgd door het Amsterdams begeleidingsor kest Philharmonie. De algehele leiding berust bij Marcel Joosen, dirigent. Het concert zal plaatsvinden op dinsdag 29 november om 20.00 uur in de Moe der Godskerk, Holleweg te Heiloo. Toegangsprijzen normaal voorverkoop 20,00 aan de kassa resp.: 22,50. CJP/65+voorverkoop/ 17,50, aan de kassa (resp. 20,00. Donateurs voor verkoop 12,50, aan de kassa resp.: 15,00. HEILOO - Op donderdag 1 december organiseert de aktiviteiten commissie van ANBO en KBO hun traditionele sinterklaasviering. Dan treedt ook onze toneelgroep weer op met een daverende klucht, getiteld vergif. Sien is een goede werkster, dat niet...maar ze snaait van alle eten. Kee en Toosje ergeren zich dood aan die eeuwig kauwende mond en ook aan de vervelende gelieg daarbij. Mevrouw durft haar daarover niet aan te spreken. Er is weer uit de zak gedroogde appelt jes gesnaaid. Sien geeft de muizen de schuld. Om die ellende te bestrijden besluiten Kee en Toosje rattenkruid in een pudding te doen om daarmee de muizengaatjes dicht te stoppen. Sien kan de verleiding niet weerstaan en graait er twee flinke plakken vanaf. En dan barst het drama theatraal los. Om te lachten, want met de wonderolie van de tante van Toosje loopt de narigheid snel af. Plaats: 't Trefpunt, Westerweg, Heiloo. Datum: donderdag 1 dec. a.s. Aanvang: 13.30 uur. Entree: 2,50 (incl. 2x bingo) HEILOO - Vrijdagavond 25 november wordt er weer bingo gespeeld in het Oosthonk. De oktober bingo was druk bezet. De prijzen gingen deze avond over het algemeen steeds naar dezelfde tafel. Aan u de kans om dit deze keer te verhelpen en zelf Bingo te halen. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. Bingo kaarten kosten 2,00 p.p. ronde, voor zes ronden 10,00. De superprijs gaat er in de zevende ronde uit. Volleybal toernooi Ons jaarlijks volleybal-toernooi is dit jaar op 27 november. De gymzaal aan de Burenweg ligt geduldig te wachten op nieuwe slachtoffers (hiermee worden de teams bedoeld die zich durven op te ge ven voor ons toernooi). Een team moet bestaan uit minimaal 6 vrouwen/man- nen ouder dan 16 jaar. Kosten per team zijn 10,00. Per team kan men zich op geven voor 24 november op telefoon nr. 335179. De zaal is open vanaf 11.00 uur. De eerste .wedstrijd staat gepland voor 12.00 uur. Team Onderhands is wederom de verdediger van de wis selbeker. HEILOO - Het zag er zo goed uit na een mooie seizoen als 8e! Brede selectie, goede resultaten èn bij aanvang in sep tember een nog hoger cijfer: 9. Ware het niet, dat er wat anders om de hoek kwam kijken. Een kwart kon door werkzaamheden in IJmuiden of buiten land enkele weken niet meedoen, ande- ..ren waren .nog op vakantje, Jpch de grootste klap kwam door hét aantal zie ken c.q. geblesseerden. Eerst was daar Gert-Paul, die wat min der zoete noten op z'n zang kreeg, en Jurriaan en Hans, die iets vervelends onder de knie hadden. Bovendien brak Ad z'n teen, en kort daarop iets een me- tertje hoger! Het meest rampzalige overkwam aanvoerder Frans in de zaal, bovendien juist gediplomeerd arbiter, die van hak tot middel in het gips, als bankzitter vereeuwigd is. Er mankeerde gelukkig niets aan de koppen, welke bij elkaar gestoken wer den en de neuzen, welke alle dezelfde kant op gingen staan! En dat bleven, ook nqdat doelwachter Dirk zonder pa rachute een bal uit de lucht plukte, en nagenoeg al zijn ribben kneusde, waar door hij de komende tijd slechts z'n lol op kan met "bar"-keepen in z'n eigen Italiaanse straatje. Inmiddels zijn de eerste inzamelingen van start gegaan, om het leed bij de geblesseerden eniger lei te verzachten! HEILOO - Meer dan veertig nieuwe le den in 1 jaar, is voor onze vereniging een succes! Daarom besloot het bestuur deze dames uit te nodigen voor een na dere kennismaking. Dinsdagmiddag 15 november kwamen wij in het Open Huis bij elkaar en al snel bleek, dat de groei van onze vereniging te danken is aan de hedendaagse sfeer die er in de vereni ging heerst. Veel dames vertelden, dat zij altijd gedacht hadden dat het nogal een .stoffig' clubje was, maar dat zijn de leden van de NvvH bij lange niet. Wie nog te jong is voor de Anbo of KBO is bij de NvvH goed op zijn plaats. Wij bridgen, handwerken, gymmen, wij hebben 3 leeskringen en 3 museum clubs, en zijn bezig een tweede beleg gingsstudieclub te organiseren. Voor het koor kunnen we nog wat sopranen gebruiken. Cursussen zijn er volop! Verder is er zeker een keer per maand een lezing o.i.d. en ook de excursies worden niet vergeten. Eén december vieren wij met zijn allen Sint Nicolaas en op 20 december wordt Kerstmis ge vierd met een diner bij Klein Varne- broek. Dus zoals u ziet, lid zijn van de NVVH is zo gek nog niet. HEILOO - Iedere eerste vrijdagochtend van de maand organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo een tweedehands boekenmarkt in haar gebouw: 't Tref punt, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo. Vrijdagochtend 2 december van 09.00 - 12.00 uur is de tweede tweedehandsboe kenmarkt. Alle boeken worden vanaf 1,00 verkocht. De opbrengst is bestemd voor aanschaf van materiaal van de door de Stichting georganiseerde sociaal culturele activiteiten. Wat doet u met niet niet meer gebruikte boeken? Vaak heb je boeken in de kast, die je zelf niet meer leest; wel weg wilt doen, maar niet weg wilt gooien. Veel mensen zoeken een goede bestemming voor hun boeken. De Stichting Ouderenwerk Hei loo is blij met uw boeken waarvan de opbrengst nuttig besteedt wordt: Van de opbrengst van de eerste markt werd een passé partoutsnijder en een professione le verstekzaagbak aangeschaft ten be hoeve van het inlijsten van door tekenclubs gemaakte schilderijen. Me dio oktober kan hierdoor een cursus 'in lijsten' georganiseerd worden. Indien u contact met ons opneemt, ha len wij de boeken op! Het adres is: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Wester weg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 33 12 97 (bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 09.00-17.00 uur en vrijdag van 09.00-12.00 uur). HEILOO - Maandagavond 28 novem ber houden wij weer onze open drive in het Open Huis in 't Loo te Heiloo. We beginnen precies om 20.00 uur. Om 19.30 uur kunt u zich reeds aanmelden! U kunt zich ook telefonisch opgeven bij de volgende bestuursleden: dhr. K. Knegt (tel. 335056) of dhr. D. Leurink (tel. 334366). LIMMEN - Op woensdag 16 november hebben we onze ledenavond gehouden. Na de opening door onze voorzitter Ans Bloedjes, las Jo Neelen een heel toepas selijk gedicht voor over de liefde en het geluk van je kind, maar ook over het verdriet dat je als ouder kunt mee maken. Het sloot goed aan bij onze gastspreker van de avond. Mevr. Ottespoor-Kouse- maker kinderrechter in Alkmaar kwam deze avond spreken over haar werk. Het grootste deel van haar werk bestaat uit onder andere adoptie, echtscheiding, bezoekregeling, en voogdij. 20% uit jeugdcriminaliteit en wel in de leeftijd tussen 17 en 23 jaar. Er komen steeds meer jongeren bij en de feiten worden ernstiger. Vanaf 19 jaar krijgt men een strafregister. Bij jeugdigen proberen ze met alternatieve straffen hun'alsnog op het rechte pad te krijgen. Justitie is hier omtrent gematigd optimist. Met dank aan haar uiteenzetting sloot Ans deze avond. UITGEEST - In de hooiberg van boer derij De Valbrug in Uitgeest, Geester- weg 24, zal Regina Albrink zondagmid dag 27 november een pianorecital ver zorgen. Voor velen zal de pianiste al lang geen onbekende meer zijn. Haar optredens beperken zich al jaren niet meer tot de kleinere podia maar breiden zich steeds meer uit tot de grote concert centra in Nederland en daarbuiten. Zo maakt zij dit seizoen concertreizen naar Engeland, Portugal en Duitslartd. Door laatstgenoemd land is zij uitgenodigd om op 1 december het vierde pianocon cert van Beethoven te spelen. ♦Het pianorecital in De Valbrug vindt plaats in de zeer intieme sfeervolle am biance van een eeuwenoude stolpboer derij wat op zich een unieke ervaring zal zijn. Het programma bevat werk van Mozart, Beethoven, Liszt en Chopin. Aanvang 14.30 uur. Toegangsprijs 20,00. Telefonische reservering .is noodzakelijk (02510)-12166 of 12098. LIMMEN - Komend weekend organi seert Conquista een tafeltennis- parcours voor de tieners van 12 tot 16 jaar. Dit wordt georganiseerd in de sportzaal aan de Hogeweg. Deze avond gaan we laten zien wat je allemaal met een tafeltennistafel kunt doen, naast een competitie. De entree is gratis. De sportzaal is vanaf 19.00 uur geopend. Conquista is deze avond gesloten. Zaterdagavond van 10.30 tot 12.30 uur gaan we met de kinderen van 7 tot 12 jaar een videofilm kijken. In deze film komen Huckleberry Hound, Pixie en Dixie, Breezle en Sneezle aan bod. Ver der zijn we nog geopend voor de jonge ren vanaf 16 jaar. De openingstijden zijn dan: vrijdagavond van 20.00 tot 01.00 uur; zondagmiddag van 14.00 tot 18.00 uur. Na onze oproep van afgelopen week in Conquista weer vier vrijwiligers rijker, maar daar kan nog veel meer bij. Mocht je interesse hebben om vrijwilliger te zijn in een jongerencentrum met een mooie toekomst voor de boeg (een jon gerencentrum dat vlak voor een gigan tisch nieuwbouwprojekt staat) neem dan contact met ons op tijdens onze openingstijden (tel. 02205-2811). Ook door de week kunt u ons bereiken, dan op telefoonnummer 02205-2614. De contactpersoon is dan Edwin Kuijper. LIMMEN - Om de zich nog jeugdige voelende groep onder de 55 plussers een afwisselend "menu" te bieden stelt de SWOL voor om een jazzdance-groep op te richten in De Wollewei, en wel voor iedereen die zich jong en fit wil blijven voelen. Jazzdance is namelijk beweging op swingende en vitale muziek. Geen keihard gedreun zodat horen en zien je vergaan en geen acrobatische toeren in een hoog en afmattende tempo. Iedere les wordt rustig opgebouwd. Be gonnen wordt met korte loop- en bewe gingsoefeningen. Daarna spierverstevi- gende oefeningen afgewisseld met grond- en strekoefeningen, dit alles ter voorbereiding op de dans zelf. Het is echt heerlijk om op tintelende muziek de aangeleerde passen tot een dans te zien worden. Belangrijk is daarbij dat iedereen met zijn eigen mogelijkheden zowel de oefe ningen als de dans doet: wil je even wat rusten, nou dan laat je de volgende dans een keer voorbij gaan. Je doet mee voor jezelf, maar wel om met elkaar een uur- lang gezellig bezit te zijn, met als resul taat om je daarna heerlijk fit en ontspannen te voelen. De bedoeling is op vrijdagen te dansen van 13.30 tot 14.30 uur. Ons eerste tref fen 6 januari 1995. De docente is mevr. Carla Bakker uit Heiloo. Verdere infor matie dan wel opgave voor de lessen: mw. An van Bleisem, tel. 1295. LIMMEN - Woensdag 14 december brengen de Plattelandsvrouwen een be zoek aan de gezelligste kerstshow van Nederland, bij Kees en Marja Braas in Scharwoude. Wij krijgen een rondlei ding langs alle feestelijke kerstartikelen, wij zien enkele demonstraties en uiter aard ontbreekt het ons niet aan koffie met gebak! Wij hopen op voldoende au to's voor ons vervoer. Vertrek vanaf partycentrum St. Maarten om 9.30 uur. Prijs; 12,50 entree, rondleiding en koffie 5,50 benzinekosten). Opga ve voor 30 november bij Wil Segerius, Meidoornlaan 21, tel. 1772 onder beta ling van de kosten. EGMOND - Het Nederlands Training sinstituut voor NLP verzorgt een informatie-avond over NLP op maan dag 28 november in Rest. De Alkmaarse Poort, Omval 72-76 in Alkmaar. (Ring weg Alkm.richting Leeuwarden, bij de afslag Hoorn/Stompetoren). Aanvang: 19.30 uur, einde 22.30 uur. Zaal open om 19.15 uur. Op 3 februari 1995 zal in Egmond aan Zee gestart worden met de 8-ste NLP Practioner Opleiding. In fo/opgave: Bouke de Boer/Dorien Groot, tel.:02205-3501. AKERSLOOT - Het is de dames gelukt ook van medekoploper OSC beide pun ten te pakken. Stond Meervogels binnen 10 seconden 1-0 achter, het antwoord was niet mis en de stand werd snel 1-4. De kracht van Meervogels was dat tij dens soms onterecht tijdstraffen er toch gescoord werd. Ruststand 8-12. Na rust waren Silvia Overpelt en Mirjam Kers- sens succesvol op de hoeken. Het krachtsverschil was na de rust duidelijk, de dames konden naar hartelust scoren (15-23) Meervogels staat nu stevig aan de kop. Meervogels heren moest het tegen Ber- dos opnemen, dit team heeft nog geen punt kunnen bemachtigen en juist met die teams moet men alert zijn. Meervo gels startte fel en liep van 1-3 uit naar 3-7 voorsprong via een aantal fraaie treffers van Jako Langeveld. Tot de rust werd er geconcentreerd gespeeld wat een 8-14 voorsprong opleverde. Na rust werden de tijdstraffen van Meervogels door Berdos niet benut; daarentegen kon Meervogels zelfs met vier man tot scoren komen. Keeper San- der Verduin stopte twee strafworpen en stond bij veel doelkansen van Berdos op de goede plaats. Na de nederlaag van vorige week een flinke opsteker (15-27). Beide teams hebben zondag een rust dag, waarna zondag 4 december een volledig thuisprogramma. De wedstrijd van de dames A met als uitblinkster Jeanette Krom, werd pas in de laatste minuten in het voordeel van Meervogels beslecht. Bij de stand 12-14 werden twee terecht strafworpen fataal voor WGW, een break-out in de laatste seconden van Meervogels en de over winning was een feit (15-14). Een prima prestatie van een collectief sterk team. LIMMEN - Vredeburgs A-groep van 33 deelnemers blijft van onder tot boven volop in beweging. De beweging bove naan kwam dit keer van L. Zentveld die zijn derde plaats tegen koploper J. Ad miraal niet wist veilig te stellen. Zijn verlies leverde T. Schut en E. Stolp die C. Limmen en J. Tebbens klopten, stij ging op naar de derde respectievelijk vierde plaats op de ladder. Marlies Sturk verkeek zich in de eindfase van haar levendige partij tegen Ronald van der Storm op een slechts denkbeeldige mat-in-drie situatie, verspeelde daaren tegen een loper en verloor. De tweede plaats blijft aldus voorlopig voor van der Storm. Onderaan verliet R. Dene kamp de laagste plaats met een zege op H. Levering en bracht verlies van B. van Diermen tegen J. de Graaf van Diermen de rode lantaren. In de B-regio stegen V. Deen (winst op L. v.d. Eng) en C. Out (zege op W. Könst) ieder twee plaatsen. Ook hier dus leven in de brou werij. In de C-groep is C. Pepping na vijf partijen ongeslagen en zijn achter hem de volgende vier plaatsen voor W. Kaandorp, N. Admiraal, R. Termes en J. Kaandorp. Overige uitslagen: A: J. Zentveld-M. Limmen 0-1; J. Limmen- M. Out; K. Aafjes-R. Rommel 0-1; B. de Waard-P. Vlaar 1-0; G. de Graaf-B. Kerkhof 1-0; F. Nijman-R. v.d. Storm jr. 1-0; A. Duikersloot-T. Al 1-0; H. Druijven-G. Pouw 1-0. B: N. Admiraal-G. Hes 1-0; W. Koenekoop-R. Lammers Zi-ZiW. Pepping-J. Kramer 0-1; N. Glas-R. Limmen 0-1; K. Kramer-M. Bos 1-0; L. Winder-L. de Boer 1-0; B. Kos-E. Kra mer 0-1. C: J. Valkering-N. Admiraal 0-1; V. Dolman-H. Zomerdijk 1-0; R. Termes- S. Meijer 1-0; J. Kaandorp-W. Meijer 1-0; W. Koot-J. Duin 1-0; W. Kaandorp-M. Beentjes 1-0; P. Evenhuis-M. Kos 1-0; P. Mooij-L. Ad miraal 1-0; C. Pepping-R. Weijers 1-0; C. Pepping-P. Evenhuis 1-0. LIMMEN - De nationale collecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting in Limmen, die in de week van 30 oktober - 5 november jl. is gehouden heeft 3.855,25 opgebracht. De Nederlandse Brandwonden Stichting dankt, mede namens de plaatselijke collecte-organisator, de gulle gevers en de collectanten die voor dit mooie resul taat hebben gezorgd. De opbrengst van de collecte zal worden besteed aart ver betering van de behandeling van brand wondpatiënten, voorlichting aan diverse groeperingen over het voorko men van brandwonden, wetenschappe lijk onderzoek en het beheer van de Nationale Huidbank. LIMMEN - De opbrengst van de Jantje Betonaktie in Limmen bedroeg 2.070,00. Door hoofdzakelijk jeugd leden van de Limmer IJsclub is dit mooie bedrag bijeengebracht. De helft van dit bedrag is bestemd voor het jeugdwerk van deTTirtmer IJsclub. EGMOND - In het weekend van 26 op 27 november is het voor kinderen tot 12 jaar mogelijk om hun schoen te zetten in de studio van Radio 80. Op zaterdag 26 november tussen 10.00 en 14.00 uur kunnen kinderen hun schoen langs komen brengen bij de Ra dio 80 studio, aan de Zeeweg 52 in Eg- mond aan Zee, aan de rechterkant van de parkeerplaats bij badhotel 'Het Zuiderduin'. In de daarna volgende uren zal de goedheiligman de studio van Radio 80 eer aan doen en de schoenen vullen met allerlei lekkere dingen. Op zondag 27 november tussen 12.00 en 14.00 uur kunnen de kinderen hun (ge vulde) schoen weer ophalen en mogen ze tevens sinterklaas op de radio be danken. UITGEEST - Het was wel even wennen voor de medewerkers van OSU-sportief het sportprogramma van de Omroep Stichting voor Uitgeest, Akersloot en Limmen verhuisde onlangs van de zon dagavond naar de zondagmiddag. Ze ven jaar lang bracht OSU-Sportief alleen maar beschouwingen van de di verse sportwedstrijden uit de regio, maar nu is dat totaal anders geworden. OSU-sportief moet live verslag gaan ge ven en dat is iets heel anders dan ze ge wend waren. Wil van der Heijdt, al geruime tijd me dewerker van OSU-Sportief, was al ja ren lang voorstander van de verplaatsing naar de zondagmiddag. In het begin van het jaar kwam de pro grammaleiding van de OSU met het ver zoek of het niet verstandig was de zondagavond te verlaten. Het team van OSU-sportief mocht hierover nadenken en besloot op het aanbod in te gaan. Bij de lokale radio-omroep zochten ze naar een formule om op een aardige manier het sportnieuws uit de regio zo spoedig mogelijk bij de luisteraars te krijgen. Het principe waarop OSU-Sportief is gaan werken was snel gevonden. Het sportprogramma functioneert nu gelijk aan het populaire NOS-sportprogram- ma Langs de Lijn, met als enige verschil dat OSU-Sportief een uur korter diiur- de. Het sportnieuws van Uitgeest, Akersloot en Limmen is elke zondag middag van 15.00 tot 18.00 uur te be luisteren. De mogelijkheden bij OSU-Sportief zijn groot. Het grote voordeel van deze radio-omroep is dat zij hun eigen oplei ding hebben. Doordat vele medewer kers louter voor hun hobby bij de OSU zijn gaan werken, was hun voorkennis van het maken van een radio programma zo goed als nihil. Om de medewerkers toch enige houvast te bie den is de OSU in de beginjaren al be gonnen met het geven van interne cursussen, of het nu om presetatoren of technici ging. EGMOND - De schrijver van het boek "Egmond Binnen gewoon een dorp" is Jos Apeldoorn. De opbrengst van het boek komt ten goede aan de bouw van een nieuwe muziektent. De oude werd in de oorlog gesloopt omdat het lijf meer warmte vroeg dan het oor gestreeld wilde worden. Opgestookt dus. Het boek heeft een oplage van ruim 11.00 stuks, bij de voorintekening alleen al werden 800 exemplaren besteld. Afgelopen zaterdagavond vond de pre sentatie van het boek plaats. De bedoe ling wat het in het voorcafé van de familie Swart te houden, dit is het oudste café van Egmond Binnen. Maar ja, al gaal er veel makke schapen in een hok, alles heeft z'n grenzen, zelfs het café van Swart. Er kwamen zo veel mensen dat de halve achterzaal erbij be trokken moest worden, de muziek een beetje in het nauw kwam, maar, het was allemaal voor het goede doel. De muzi kale omlijsting was van Marielle Zent veld, piano en enkele leden uit het fanfare orkest van "Eensgezindheid". Tijdens deze gevarieerde avond stond de presentatie van het boek centraal. Jos Apeldoorn las zelf verschillend fragmenten uit het boek voor en een groot aantal mensen bestelden weer. Er zijn nog enkele exemplaren te verkrij gen bij drogisterij Zentveld op de krijt en bij kapsalon Zentveld op de Kerke- laan. Men hoopt op 5 mei 1995 de nieu we muziektent officieel in gebruik te nemen. LIMMEN - E. 1K. Hooijboer 100 pnt. 2. J.M. Drenth 96 pnt. A: 1K. Pepping 98, 2. S. Schilder 97 pnt. B 1. Jolande Hageman 99 pnt. 2. C. Onderwater 95 pnt., P. Duivenvoord 95 pnt. C: 1. B. Sassen 98 pnt. 2. Fr. Bakker 94 pnt. C. Weijers 94 pnt. D 1. E. Koppes 98 pnt. 2. C. Weijers 88 pnt. Maandag: Radio 80 Musicbox 00.00 In het hol van de leeuw 22.00 Dinsdag: Radio 80 Musicbox 00.00 De Horoscopen 18.00 Baksteen 20.00 De rechtop in je bed show 22.00 Woensdag: Radio 80 Musicbox 00.00 No Nonsens 20.00 Easy to listen 22.00 Donderdag: Radio 80 Musicbox 00.00 May-Day 19.00 Alle remmen los 21.00 Vrijdag: Radio 80 Musicbox 00.00 Zaterdag: Radio 80 Musicbox 00.00 Rob in de morgen 7.00 Te vroeg voor woorden - 'wS.OO Ochtendhumeur 10.00 De boer is troef 12.00 Radio 80 Musicbox 14.00 Lukraak 16.00 Weekje 80 18.00 Kroniek der muziek 20.00 Radio 80 Musicbox 22.00 Zondag: Radio 80 Musicbox 00.00 De Vroege start 8.00 Ronde van Egmond 10.00 Zeg je zegje 12.00 Zondagsport 80 14.00 Happy Hour 17.00 P.S. 18.00 Classics 20.00 Nighttime 22.00 Radio 80 is in de ether te ontvangen op 107 FM en op de Egmondse kabel op 96.5 FM. Maandag: Delicabesse 9.00 OSU continu 12.00 AKKU Kort 18.30 Broodje met 19.00 Let the good times roll 20.00 Nachtprogramma 21.00 Dinsdag: Welcome to my world 9.00 Voor ouderen door ouderen 10.00 Welcome to my world 11.00 OSU continu 12.00 Platencollage 18.30 Gemeentevoorlichting Akersloot 19.00 Platencollage 19.30 OSU-bliem 20.00 OSU-jazz 21.00 Nachtprogramma 22.00 Woensdag: Delicabesse 9.00 Broodje met 12.00 OSU continu 13.00 Holland Omstreken 19.00 Wegwijzer 20.00 Met Tien tot 10 21.00 Nachtprogramma 22.00 Donderdag: OSU continu 9.00 Trammelant ledikant 18.30 AKKU aktualiteiten 19.00 Muziekboetiek 20.00 Ritmo Popular 21.00 Nachtprogramma 22.00 Vrijdag: Delicabesse 9.00 OSU continu 12.00 Radio-poelen 17.00 Luisteren en wegwezen 18.00 Hitstory 19.00 De Nootzaak 20.00 Til' midnigjit 22.00 Nachtprogramma 24.00 Zaterdag: OSU continu 9.00 CD-show van klasse 17.00 Flash-back 18.00 OSU Top 25 19.00 Pop-store 21.00 Rhythm of the night 22.00 Nachtprogramma 24.00 Zondag: Trammelant ledikant 9.00 Wie wat waar op zondag 9.30 Ziezozondag 11.00 OSU sportief 15.00 Zendtijd voor de kerekn 18.00 Dick Non-Stop 20.00 Holland en omstreken 21.00 Pop around the clock 22.00 Nachtprogramma 24.00

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 24