BP-station Zonneveld ondergaat grote verbouwing Voor verkopers en kopers GevoreA 1 Et ,zit V intórcatd-Waart. DE DIERENBESCHERMING Uit de historie van onze gemeente: 'HEILOO VOORUIT' Ranald Een nieuw bouwplan? Lees het elke week in de Uitkijkpost, hét gratis week blad voor Heiloo en omstreken! ELK JAAR WORDEN DUIZENDEN WELPJES DOODGESLAGEN DOOR JAGERS! ds> infcminl Ze zeaaeri/ c/at itl deze ^^elijtekaarten Nooit meer moe naar huis DRINGEND VERZOEK Heilooër Bridgeclub J. BOOD, Algemene beschouwingen door raad Egmond Th. ROZING, Dit is slechts één voorbeeld uit de nieuwe aeboorte-kollektie van Intercard. Xg- M intcrcsaril tel. 072-330175 fax 072-335644 Bezoekt het Café-Billard „De Vriendschap" Hst adres voor ^est en 9°ec"<o°p dames-, heeren- PAGINA 6 UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 1994 (mzsi der Lijst van Pensionhouders. Wed. J. Ruiter, Bondshotel, Café-Restaurant „de Onderneming", 5 kamers, 6 bedden en aardig zitje in tuin. P. Kruk „Pension Hackfort" Zandersloot, zitkamer met veranda, 2 groote en 2 kleinere slaapk. en mooie buitenzit. D. Harder Jr, Heerenweg B 289, Te huur gemeub. zitkamer, slaapk. en gebruik van keuken. (Desgew. pension.) Jb. Modder, Rijksstraatweg, gemeub. zit- en slaapkamer met keuken. J. A. Merks, Hotel Runxputte, Kapel, geheel apartement met slaapkamers, ongemeubileerd. Wed. Pleging-Assenbroek, Hoogeweg 168a, by het Station, 1 zitkamer en 2 slaapkamers. S. Akkerman, Stationsweg, 1 zit- en 1 slaapkamer gemeubeld te huur. P. Hoefnagel, Stationsweg, 1 zit- en 1 slaapkamer met gebruik van keuken. 14 P. Toepoel, Molenweg 185b, 2 kamers cn suite met slaapkamertje. P. Dekker Albz., „Café Genadeoord" Kapcllaan, 2 zit-, tevens slaapkamers. K. Ruiter, Kapellaan, slaapkamer, verder ovérhttis, met aparte bediening. Wed. van der Horst, Café „de Rustende Jager", 3 slaapkamers met gemeenschappelijke zitkamer, met of zonder pension. Wed. Magré, Rijksstraatweg by de Vier Staten, 2 groote kamers en 1 kleinere, met of zonder pension. H. Tax, Willibrordusweg, 1 zit- tevens slaapkamer met klein kamertje en gebruik van keuken. Mej. Nannc, Huize „Lincoln" Zuiderhout E 4, Alkmaar, bij remise Paardentram Alkmaarderhout, te huur zitkamer met 1 ruime en 1 kleine slaapkamer. 15 Het zal niemand echt verbazen dat er regelmatig een beroep op mij wordt gedaan bij het schrijven scripties, werkstukken en meer van dat soort produkten uit onderwijskringen. Men sen, die veel meer verstand hebben van het door hun gekozen onderwerp dan ik, vertrouwen mij hun gedachten en ideeën toe met het verzoek de spel ling, de stijl, de indeling, de conclu sie, de aanbevelingen en de samenvatting eens goed onder handen te nemen. En op die manier ben ik natuurlijk heel wat te weten gekomen. Wat ik met al die informatie moet, mag Joost weten, want hij is in dat opzicht de specialist. Joost weet im mers ook waarom mensen de zinloze roddels uit de hierin gespecialiseerde weekbladen tot zich nemen. Zo las ik eens een scriptie over DNA- structuren van de mens en de effecten hierop van allerlei chemicaliën. Ten minste, zoiets was het wel, en het had ook met vruchtbaarheid te maken en kinderen krijgen. Bij dat laatste had ik toch wat minder ingewikkelde en zeker plezieriger gedachten dan het verhaal dat me werd voorgeschoteld. Begrijp niet dat ik de verhandeling niet naar waarde kon schatten, maar het wordt ook mij wel eens te veel om altijd maar serieus te blijven geloven in de zin en voortgang van dè weten schap. Altijd maar moeilijk doen, zwaarwichtig en vooral zwaar op de hand en tenslotte tot de conclusie ko men dat je zo net het wiel opnieuw hebt uitgevonden. Het leukste van al die scripties vind ik de algemene gedeeltes: inleidingen boordevol historische opsommingen, voorgesch ieden issen, sociaal-culturele aspecten en nu en dan een vleugje fi losofie. Kijk, dan voel ik me in m'n element en ongevraagd verdubbel ik de omvang van de goed bedoelde schrijverijtjes van ijverige studenten. Met mooie, trage zinnen, vol kom ma's en dubbele punten, vertaal ik de op zich simpele uitgangspunten voor het hoofdthema van de scriptie in een prachtige verhandeling. Geen speld is er tussen te krijgen en dat is natuur lijk ook hardgrondig de bedoeling. Wanneer ik immers zelf een artikel schrijf zorg ik er wel voor dat ik het zo verwoord, dat geen zin of regel ge mist kan worden. Als redacteur van de Uitkijkpost ben ik wekelijks op zoek naar al die stukken overbodige informatie in de aangeboden artikelt jes. Want kort, krachtig en zoveel mogelijk onderwerpen in de krant is het uitgangspunt. De dikke zwarte stift is mijn wapen en bepaald niet ie dereen is er blij mee dat ik zo kwistig streep. Naar mijn idee kan je de be schikbare ruimte het beste met zoveel mogelijk schrijvers delen. Maar daar gaat het nu even niet om. Een college redigeren en/of artikelen schrijven houdt u nog wel eens van me te goed. Even terug naar die scripties van an deren. Op de middelbare school en het vervolgonderwijs kon men mij niet zwaarder straffen dan met een schrijfopdracht. Liever schreef ik uit de lucht gegrepen verhalen op de mo menten dat ze in me opkwamen, dan die verplichte onderwerpen, die bo vendien aan strakke schema's gebon den waren. Dat laatste treft nu mijn kennissen, die een beroep op me doen: zij moeten; maar ik mag me over hun schriftelijke lijdensweg bui gen. Natuurlijk heb ik daar tijd voor - fronsende en bedenkelijke blikken zijn in dit opzicht even verboden - maar ik kies er ook wel zelf voor. Ik ben immer nieuwsgierig, al ben ik geen doorgewinterde nieüwsjager. Toevalligerwijs hielp ik een jaar of vier achtereen studentes met werkstuk ken op het gebied van personeel en organisatie. Bijvoorbeeld over sexuele intimidatie op de werkvloer, de pro blematiek van herintredende vrouwen of - gewoon - over de gevolgen voor het personeel bij een reorganisatie van hun bedrijf. Als simpele werknemer sta je er niet bij stil hoe ingewikkeld het gemaakt kan worden. Regeltjes zus, bepalinkjes zo. Het scheen mij wel eens toe, dat als ik zelf een regelt je had bedacht en dat goed verwoord zou hebben in een scriptie, dat dat re geltje nu in een wetsontwerp omschre ven zou zijn. Langs het informele circuit komt, met een goed gedoseerde portie manipulatie, heel wat regelge ving tot stand. Dat gaat ongeveer als volgt. Stel je voor, ik ben van mening dat elke werkdag moet beginnen met het gezamenlijk drinken van koffie. Dat motiveert, is goed voor de zaken en dus moet de werkgever voor koffie en koffietijd zorgen. Vervolgens moeten de werknemers even een moment voor zichzelf krijgen om zich te concentre ren op de aanstaande werkdag. Dat kan volgens mij het beste via het le zen van het ochtendblad. Ook daar moet de baas dan vanzelfsprekend voor zorgen. Hierna kan het werk be ginnen, maar niet langer dan een uur: de concentratie verslapt. Tijd voor een tweede retraite met een versnape ring en een korte wandeling in de bui tenlucht, bij voorkeur in een fraaie bedrijfstuin. Zo gaat een dag voort en tenslotte bedankt de werkgever alle werknemers persoonlijk met een com pliment en een handdruk voor de door hen geleverde inspanning. Stel je nogmaals voor, dat dit mijn mening is. In het aangegeven werk schema kruip ik achter m'n computer en maak er een prachtig verhaal over. Ik citeer beroemde wetenschappers en haal onderzoeken aan over werkdruk en stress. Het resultaat, dat in dit tempo wel een maand of wat op zich zal laten wachten, is een zeer aanne melijk en goed verdedigbaar verhaal. Ik overtuig eerst mijn eigen werkgever van mijn gelijk en zorg dat de nota bij de juiste mensen op het bureau be landt. Een artikeltje in de krant, een vaktijdschrift, en zie: op een dag is mijn verzinsel gespreksonderwerp bij cao-onderhandelingen. Het experiment loopt zelfs volkomen uit de hand, wanneer het in de praktijk wordt doorgevoerd onder het motto 'Nooit meer moe naar huis'. Natuurlijk zal ik een dergelijke ver handeling nooit schrijven: ik heb wel wat beters te doen. Maar ik wilde er maar mee aangeven dat een idee dat in een mooie verpakking - in dit ge val: de taal - wordt gepresenteerd, best een kans op succes heeft. Geluk kig is dit niet vanzelfsprekend. Dat zie je maar in de locale politiek. Prachti ge nota's zijn een geliefd onderwerp voor volksverzet, acties en ingezonden brieven. Het spreekwoord van het ge geven paard en z'n bek gaat niet meer op. Iedereen mag (moet?) altijd kri tisch zijn, wanneer iets gladjes en mooi wordt gepresenteerd. Van de scripties, die ik heb mogen le zen, zijn er enkele, die waar mogen worden; van één weet ik het zeker. En dat is niet mijn scriptie in wekelijkse afleveringen in dit blad. Daarin staat soms de meest grote onzin. Die ver pak ik, naar ik hoop, aangenaam, zo dat iedereen het volhoudt tot de laatste alinea. Maar wat verpak ik nu eigenlijk? Een gedachte, een herinne ring, een beetje herkenning ook. Laat u maar niet in de luren leggen door de schrijver dezes, die 'kort krach tig' propageert. Laat ik het bo venstaande met een kort rijmpje samenvatten: De mooiste woorden staan geschreven op het duurste perkament. Maar de inhoud van het meeste blijft voor velen onbekend. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Bij voorbaat dank! De redactie. HEILOO - Sinds vorige week wordt er volop verbouwd bij het BP-benzinesta- tion Zonneveld op de hoek van Zeeweg, Westerweg en Pastoor van Muijenweg. Het station zal in ongeveer twee maan den tijd een complete opknapbeurt on dergaan. De reden hiervan is dat het benzinestation moet voldoen aan be paalde eisen ter bescherming van het milieu. Wat gaat er gebeuren? Naast het afgra ven van vervuilde grond en zuivering van het grondwater worden er nieuwe pompen geplaatst. Bij deze speciale multi product pompen kunnen de klan ten in de toekomst alle soorten benzine en natuurlijk ook diesel tanken. Men hoeft niet meer op zoek naar de juiste pomp: elke pomp biedt het product dat de betreffende auto nodig heeft. Met uitzondering van LPG dat alleen bij een aparte pomp verkrijgbaar is. Om het milieu verder te beschermen wordt speciale vloeistofdichte bestra- Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei- loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331 840 of 02206 3525. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Geen plastic zakken. De Springschans, Breedelaan 6. Bren gen tijdens de schooluren, tussen 8.45 - 15.30 uur (in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43. Bren gen tijdens de schooluren. Ook gebruik te kleding. Muziekschool Heiloo, Het Veld 1Tus sen 9.00 - 12.00 uur en 14.00 - 19.30 uur. ting neergelegd en komt er een damp- retoursysteem, waardoor men geen last meer heeft van 'kwalijke dampen'. Het benzinestation wordt uitgerust met nieuwe tanks, waarvan de plaatsing ge rust spectaculair genoemd mag worden en tegelijkertijd zeer ingrijpend. Door alle werkzaamheden aan het stati on, waarbij ook de shop een facelift zal ondergaan en er ondermeer een goed bereikbaar toilet voor klanten komt, zal het voor iedereen zo nu en dan even im proviseren zijn^ fylaar geen nood: de verkoop gaat gewoon door, al i? het korte tijd met noodpompen langs de Westerweg. Tijdens de verbouwperiode zal het personeel en de familie Zonne veld zelf bij de pomp helpen om het tan ken zo snel en soepel mogelijk te laten verlopen. Extra service derhalve, maar dat mag u van BP-station Zonneveld verwachten. In de tweede helft van ja nuari is de klus - bijzondere omstandig heden daar gelaten - geklaard en is er een fraai vernieuwd benzinestation dat aan alle milieu-eisen voldoet. HEILOO - Uitslagen: dinsdag 15 no vember: A-lijn: fam. Happe 67.90, Moscou-Weehuizen 58.20. B-lijn: Manshanden-v. Veen 61.80 Fam. Kraakman 61.80. Donderdag 17 november: A-lijn: fam. Nieuweboer 63.30, Arnold-Huting 62.10, B-lijn: Fam. Boukens 62.10, Leek-Theune 55.00 C-lijn: Fam. Schoonhoven 65.10, fam. Koot 60.40 D-lijn: fam. de Jong 62.50, fam. G. Dijkstra 58.90. HEILOO - Ruim 87 jaar geleden werd opgericht de Vereeniging voor het Vreemdelingenverkeer "Heiloo Voor uit". Op de natte en winderige avond van de 10e oktober 1907 besloten de he ren W. Kuppers, W.J. Vermeer, F.W. Buijze, A.J.C. Maas Geesteranus en J.S. Schreuder "hunne schouders onder dat zware culturele geval te plaatsen". Voorzitter Kuppers begon met 19 leden en veel medewerking van de plaatselijke middenstand. Alhoewel de voornaam ste taak van de vereniging het naar Hei loo "lokken" van toeristen behoorde te zijn, is daarvan in de beginjaren abso luut geen sprake geweest. "Heiloo Vooruit" had wel andere zaken te rege len dan de huidige V.V.V. Men spande zich bijvoorbeeld in voor het vervoer van kinderen naar school met de tram en een betere verlichting van het stationsemplacement. Wat de schoolgaande jeugd betrof bleek de N.Z.T.M. niet in staat meerdere trams te laten rijden en ten aanzien van de ver lichting kreeg men te horen "dat door uitbreiding der petroleumverlichting aan de geopperde bezwaren zou worden tegemoet gekomen". Pas in 1919 bracht de voorzitter tijdens een bestuursvergadering de vraag naar voren: "Kunnen en zullen wij iets doen voor het bevorderen van het vreemde lingenverkeer?" Maar geld is nu een maal de ziel van de negotie en aangezien de penningmeester alleen maar de bo dem van zijn schatkist zag, werd beslo ten de gemeente om een subsidie te vragen opdat "Heiloo Vooruit" zijn vleugels iets wijder kon uitslaan. Maar men kreeg het teleurstellende bedrag van 25,00. Toch had de door de voor zitter gemaakte opmerking resultaat want heel spoedig daarna verscheen de eerste "Gids voor Heiloo (Station van de Hollandsche Spoor en de Noord- Zuidholl. Tram") Dit boekje, waarin opgenomen 12 fo to's van Heiloo met begeleidende tekst van de heer F.W. Buijze, werd ingeleid met het onderstaande "schone" gedicht: Den Lezer Heil! Zoekt Gij een plaats, waar eenvoud heerscht van zeden; Waar men nog leeft gelukkig en te vreden; Waar land- en tuinbouw bloeit, en waar U de natuur Haar schatten daag'lijks toont op elk te kiezen uur; Waar 't bosch met .zijn zoo roerend schoone paden Geeft rust den mensch, soms zwaar met zorg beladen, En op zoo menig punt met prachtig ver schiet Den wandelaar in 't gras een aardig zitje biedt; Waar zuiv're lucht en woudgeur u om ringen, en 't vog'lenheir niet moede wordt van zingen; Waar vaak de houtduif kirt, de koekoek roept, en laat In d'avondstond met lust het nachte gaaltje slaat; Dan zal 't zoo uw als mijn geluk ver- hoogen Als Gij dit woord wilt houden steeds voor ogen: Lokt U voor Uw verblijf een plekje aan, juist zóó, Kom dan en toef een wijl' in 't liefelijk HEILOO. Daarnaast bevatte het voor die tijd dure gidsje (vijftig cent) een Lijst van Pensi onhouders en zo'n 35 advertenties van plaatselijke middenstanders. Deze lijst bevatte 15 adressen, die u kunt lezen in de afbeelding bij dit artikel. Uit het aantal adverterende mid denstanders moest helaas vanwege de plaatsruimte een keuze uit de prachtige nostalgische advertenties worden gemaakt. Om tot meer leden te komen organiseer de "Heiloo Vooruit" eens een gemeng de "soiree", waar zang en spel elkaar afwisselden. Bij een andere ledenwerf- aktie werd tien cent betaald voor het aanbrengen van een nieuw lid. Het plan om ter gelegenheid van het 12'/2-jafig bestaan van de vereniging een bloemen corso te organiseren ging niet door, om dat feestvieren geld zou kosten. Ook het idee voor een middagcorso met versier de bokkenwagens, sportkarren, enz. vond geen doorgang, omdat Bruin dat niet kon trekken. Aan het begin van de 20-er jaren, men had toen ongeveer 137 leden, drong "Heiloo Vooruit" er bij de gemeente op aan bij de voornaamste wegen naam bordjes te plaatsen. Ook richtte men zich tot de Hollandsche Spoor met het verzoek trein 448, die om 5.33 uur uit Alkmaar vertrok, en op verzoek in Castricum stopte, ook in Heiloo halt te laten houden. Op 25 oktober 1924 legde het bestuur van "Heiloo Vooruit" het bijltje er bij neer. De aftredende bestuursleden Maas Geesteranus en Buijze stelden zich niet herkiesbaar, ter wijl de heren Bouwman, Vermeij en Hoekstra bedankten. Men zag te weinig aktiviteiten. Maar dat ging een aantal middenstanders toch te ver, want nog geen week later werd tijdens een in café Rozing aan de Kennemerstraatweg ge houden vergadering een nieuw bestuur gekozen bestaande uit de heren K. Veld kamp, J. Akkerman, H. Bakker, P. Jongejan en H.J. Roovers. Vanaf 1932 liep het ledental gestadig op en er verschenen een aantal brochures Vrachtrijder Heiloo-Alkmaar, Heerenweg B 296a, HEILOO. Dagelijksche dienst. TELEFOON No. 9. Aanbevelend. J. PRANGER. EGMOND - Volgende week maandag (28 november) en dinsdag (29 novem ber) komen de leden van de Egmondse gemeenteraad bijeen. Niet voor de ge bruikelijke maandelijkse vergadering, maar voor een bijzondere aflevering hiervan, namelijk de algemene beschou wingen. Het gaat hierbij om de tweede termijn voor zowel fracties als het colle ge van burgemeester en wethouders. onder de titel "Heiloo, een ideaal vacantie- en woonoord" waarin de ge meente in al zijn facetten werd aange prezen. In de oorlogsjaren was het ledental flink teruggelopen. Na de bevrijding hebben de diverse besturen zich enorm voor het werk van de V.V.V. ingezet. Was vóór de tweede wereldoorlog de heer Jac. van Gemeren (22 jaar bestuurslid) een stu wende figuur in "Heiloo Vooruit", na de bevrijding was de heer P. Avis de spil waar alles om draaide; hij was secreta ris, penningmeester en informateur. In 1963 nam de heer Avis na een bestuurs-periode van ruim 27 jaar af scheid van zijn V.V.V. In 1962 vond de opening plaats van het V.V.V.- informatiekantoor, dat in samenwer king met de N.A.C.O. (thans N.Z.H.) in het stationscentrum werd gerea liseerd. Dit informatiebureau voorziet in een duidelijke behoefte; er wordt niet alleen jaarlijks een groot aantal inlichtingen verstrekt, zowel telefonisch als schrifte lijk, maar ook voor duizenden toeristen uit vele landen wordt bij het vinden van onderdak bemiddeld. Henk Oostendorp K. VELDKAMP, ARCHITECT. RIJKSSTRAATWEG, HEILOO. Heerenweg lioek Kerklaan, HEILOO, BEVEELT ZICH BELEEFD AAN V O O R HE ERENKLE E DING NAAR MAAT. Aansluitend wordt besloten over de be groting voor 1995. De eerste avond is ook de Najaarsnota 1994 aan de orde. Op dinsdagavond wordt ondermeer gesproken over het aanpassen van de komgrenzen, de vaststelling van een in spraakverordening, ontwikkelingssa menwerking en de winkelsluitingswet. Beide bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur. Wie de politieke beraadsla gingen vanaf de publieke tribune wil aanhoren, is welkom bij deze openbare vergaderingen. Ik kwam op de wereld met een luide kreet en ze noemen mij voor zover ik weet. :n. Vandaag tegen deze DRUKKERIJ UITKIJKPOST B.V. RECHTE HONDSBOSSCHE LAAN 22 POSTBUS 68,1850 AB HEILOO TELEFOON: 072-330175 TELEFAX: 072-335644 x>stzegel hoeft International, 020-6264436. AT ION AL en'93- POSTBUS68. 33oVrS m Elk vooijaar worden in Nederland duizenden weerloze vossewelpjes uit hun burchten gehaald door jagers. Soms met behulp van honden. De babyvosjes worden vervolgens vaak doodgeslagen met een geweerkolf, een spade of een stok. De Dierenbescherming heeft samen met Stichting Kritisch Faunabeheer in een brandbrief aan staatssecretaris Gabor geëist dat de jacht op vossen onmiddellijk wordt gestopt in de periode dat ze jongen hebben. Help ons dit zinloze dierenleed snel te beëindigen. Met 'n gift, adhesiebetuiging of lidmaatschap. Doe 't vandaag nog, want zonder uw be- schenning hebben dieren geen leven. Noteer'mij als lid'van de Dierenbescherming voor 36,- per jaar. Ik wacht op uw acceptgiro. Ik stort een eenmalige bijdrage van op uw actiegiro 309. Het bedrag is onderweg! Ik betuig mijn steun aan uw actie en wil dat de moord op vosse welpjes onmiddellijk stopt. aankruisen wat van toepassing is. Naam: m/v Straat nummer: P.C. Plaats: Geboortedatum: bk iitft>i Stuur deze bon in een envelop naar: De 1 Jierenbcschemiing, Antw.nr. 2105, 2508 VD Den Haag. Postzegel inag wel, hoeft niet. Goede Consumptie. Billijke prijzen. Beleefd aanbevelend, J. GROOT, bij de FT K. Kerk. en KINDERSCHOEISEL is Westerweg bij de R. K. Kerk. R e p a rat i e w e r k. Nette en vlugge afwerking. Beleefd aanbevelend. J. GROOT.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6