C1000 Voordeelmarkt Medicijnen kunnen eikaars werking beïnvloeden Zondag 11 december open! sssintratuin Muziektheater met Erna Sassen en Wivineke van Groningen in Beun Ondernemers 't Loo trakteerden kinderen op toneelstuk in Beun A.J.VOS MAKELAARDIJ O.G. aan-en verkoop EEN EEN HUURWONING...? Vanaf 1 december '94 f een kwestie van zelf KIEZEN m Zie de huurkrant elders in dit blad. 'Heiloo door de jaren heen' nu verkrijgbaar iSfirigr m<. *-m Amels vh v.d. Ridder Makelaardij o.g. CEES HACHMANG LOODGIETERS Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 in Winkelcentrum 't Hoekstuk Zie de advertentiepagina elders in deze Uitkijkpost Creatieve Kerst Instuif 'HEILOO - Voor het vierde jaar reeds wordt op zaterdag 10 december in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo van 10.30-16.00 uur een Creatieve Kerst In stuif georganiseerd. De gehele dag kan men zelf met van allerlei creatieve tech nieken, zoals pergamano, kalligrafie, fi guurzagen, filligraan, papier, architectuur, kaarten borduren, origa mi, bloemschikken, zandschilderen, kaarsen schilderen, beeldhouwen, pa- piervouwen en dergelijke bijvoorbeeld kerststukjes, kerstkaarten, kerststerren of andere kerstkleinoden maken. Iedereen is van harte welkom, de toe gang is gratis (het door u gebruikte ma teriaal wordt uiteraard wel afgerekend), de kerststol en warme chocolademelk staan klaar en onze pianist dhr. P. de Bruin zorgt als vanouds weer voor sfeervolle muziek. U mag op zaterdag de hele dag gewoon binnenlopen en zo lang blijven als u wilt. Om zelf mee te doen, of om alleen maar even te kijken wat er zoal te doen is, om ideeën op te doen of de.kerstsfeer alsvast te proeven. Deze dag wordt georganiseerd door Stichting de Hobbyfarm, Algemene Bond voor Onderen, Katholieke Bond van Ouderen en 'Aktief, trefpunt voor 55 Voor eventuele nadere informa tie: mevr. R. Terol, telefoon 331825. HEILOO - Ruim 500 kinderen en vele vaders en moeders hebben afgelopen za terdagmiddag kunnen genieten van een toneelstuk ,Wat er gebeurde toen Sin terklaas een keertje ziek was'-. De to neelverenigingen Forento en Pancratius uit Castricum hebben er een traditie van gemaakt om een keer per jaar gezamen lijk voor de kinderen een toneelstuk in te studeren en op te voeren. Bas Bruin- sel, regisseur van het toneelstuk, is te vens de schrijver van het stuk. Hij heeft ïnmiuueia ai veie oimciiaasvciiiaieii up zijn naam en het stuk wat afgelopen za terdag werd gespeeld is er een van een tiental jaren geleden. Dat het zeker nog eigentijds te noemen is, bewees het en thousiasme van de kinderen. Van begin tot het eind leefden zij mee met de twee ondeugende pieten die het de hoofdpiet 7 DECEMBER 1994 Charme, een winkel vol byoux, tassen en shawls HEILOO - "Charme" is een nieuwe winkel in de winkelhof en valt onder de zelfde leiding als Nouveauté. Een win kel voor vrouwen, hoewel mannen natuurlijk ook welkom zijn. In deze winkel kom je ogen te kort. Een groot assortiment kettingen onder andere van het merk Karin. Op deze sieraden krijg je garantie. Tasjes zijn er in vele soorten en maten, ook leuke uitgaanstasjes. Sokjes met een speciale kerstvoorstel ling erop, maar ook beren en nog veel meer dessins. Ze zijn in de openingsaan bieding in een leuk tasje en nog een ban dana erbij met hetzelfde motief. Lekkere warme wollen sjaals maar net een tikje exclusiever, onder ander met wollen pompoenen eraan, maar ook zij den en voile sjaals en poncho's. De mouwophouders beginnen steeds meer een sieraad bij de kleding te worden "charme" heeft ze in vele soorten (ook die niet knellen). De kralenketting is ook weer helemaal in, zelfs de gitten komen weer terug in kettingen en oorbellen. Er is heel veel te zien in deze winkel, die op zich zelf al heel mooi is om te zien, nog niet eerder wat er zo'n winkel in 't Loo. "Charme" is beslist een aanwinst te noemen. van het paleis van Sinterklaas met hun streken maar wat moeilijk maakten. Na afloop deelde Zwarte Piet nog een man darijntje uit en gingen de kinderen met rode konen en voldaan naar huis. Video-lezing over Ufo's HEILOO - Op uitnodiging van de stich ting voor natuurgeneeskunde Arbor Vi- tae verzorgen Eugene Vriend en Huib Groenenberg op maandag 12 december in de Gereformeerde Kerk, Noorder geeststraat 8 in Heiloo een video-lezing over U.F.O's. De aanvang is om 20.00 uur en de entreeprijs bedraagt 10,00. Op deze avond kunnen we kennis ma ken met het fenomeen vliegende scho tels ofwel U.F.O.'s. Bestaan ze nu echt of zijn de zeventig-duizend geregistreer de meldingen per jaar zomaar uit de lucht komen vallen? Is er een verband tussen de U.F.O's en de graancirkels? Wordt er door de overheden informatie achter gehouden? Wordt er in het ge heim onderzoek verricht? Wordt er be wust rekening gehouden met buiten- aardsen? Waar komen ze vandaan en wat komen ze hier doen? Er wordt o.a. film-materiaal getoond van U.F.O's zo als die zicht regelmatig aan de Zwitser Edward Meyer hebben gemanifesteerd. Voor inlichtingen kunt u bellen met 072 330523. Openingstijden: Uitkijkpost is.De overhandigingen vonden plaats in het restaurant van Klein Varnebroek in het bijzijn van een aantal genodigden, waaronder het personeel van het 60-jarige gra fische bedrijf uit Heiloo. Bestellingen Inmiddels is het overgrote deel van Hardwerkend Foresters met lege handen HEILOO - Foresters moest tegen Ko ninklijk HFC uit Haarlem het één en ander recht zetten voor de geleden ne derlaag tegen HBC en de eerder geleden nederlaag tegen HFC met 6-0. (Ie comp.wedstr.) De geplaagde trainer van Foresters Bep Onclin en leider Jan van Duuren hadden een zeer gemotiveerd team in het veld gebracht. Ondanks een elftal geblesseerden, een goede eerste helft van Foresters die vochten voor ié-- dere meter en elk duel wonnen. Kon. HFC stond met de rug tegen de muur. Ze wankelden maar vielen niet om. Er waren wat kleine kansjes op het hobbe lige veld, het veld is nog nooit zo slecht geweest. De zuiverheid was er niet altijd mede door de dwarrelwind, maar de in zet van Foresters vergoede veel. Tot het moment van de tweede gele kaart van Rits van der Lee had Kon. HFC niks in te brengen hierna moest Foresters met 10 man proberen het de Haarlemmers lastig te maken. Dit was een te grote opgave voor de ploeg van de "Egelshoek" die juist van der Lee, als rustpuntje en verdeler, miste. Een zeer discutabele beslissing van de scheidsrechter die op appeleren van HFC deze kaart uitdeelde, terwijl hij zelf niet meer wist wie de "overtreding" maakte. Foresters moest verder met spitsen die veel te geïsoleerd stonden om gevaarlijk te worden, dat HFC nu wel gevaarlijk werd was te voorspellen, dat ze ook nog tweekeer scoorden was on verdiend. Foresters blijft niks bespaard op dit moment, op voetbalgebied gaat het wat minder terwijl het sociale ge deelte zoals bijvoorbeeld een gezellig Sinterklaasavondje, het uitstekend gaat, met de vereniging Foresters, en dat is wel een geruststellende gedachte. Als we met z'n allen achter het eerste team gaan staan, dan moeten de punten gaan komen, veel meer pech kan er vol gens mij niet meer bij komen. Het tweede team van Peter Keyzer, haalde een knappe overwinning op het altijd lastige DTS, met 6-3. Deze korf baluitslag kwam tot stand mede door schitterende doelpunten uit mooie aan vallen. De laatste wedstrijddag is ko mende zondag, waar Foresters 1 naar Velsen moet tegen VSV om 14.00 uur. Het tweede speelt uit tegen Vitesse om 12.00 uur. Joods leerhuis Heiloo DRUKKERIJ UITKIJKPOST 59e JAARGANG NO. 49 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E N OMSTREKEN HEILOO - Tegelijkertijd verschillende medicijnen gebruiken kan soms proble men opleveren omdat geneesmiddelen eikaars werking kunnen beinvloeden. Daarom is het verstandig om zoveel mo gelijk steeds in dezelfde apotheek kun nen dan een goed overzicht houden van alle geneesmiddelen die een patient op een bepaald moment gebruikt. De me dewerkers in de apotheek maken daar bij gebruik van een computer die een ongewenste combinatie signaleert. Een bekend voorbeeld van een ge neesmiddel dat minder werkzaam kan worden is de anticonceptiepil. Wanneer een gebruikster van de pil -om een infec tie te bestrijden- een antibioticum krijgt voorgeschreven, dan kan de werking van de pil afnemen. Het is dan verstan dig om tijdelijk aanvullende ancitcon- ceptie te gebruiken, bijvoorbeeld een condoom. Een dergelijk advies kan al leen maar worden gegeven als het pilge bruik in de apotheek bekend is. De computer signaleert namelijk bij de start van nieuw medicijngebruik of dit zonder bezwaar ingenomen kan worden met andere geneesmiddelen. Een ander voorbeeld van ongewenste werking is het gebruik van de vrij ver krijgbare pijnstiller acetylsalicylzuur in combinatie met een op recept voorge schreven bloedverdunner. Ook acetylsa licylzuur werkt bloedverdunnend en in de apotheek zal dan ook direct hierop gereageerd worden met het advies een andere pijnstiller te gebruiken. Niet alleen de werking van de anticon ceptiepil en de bloedverdunner kunnen beïnvloed worden. Vele andere midde len, ook homeopatische, kunnen bij ge lijktijdig gebruik eikaars werking beinvloeden. Zo kan een medicijn door zijn werking of bijwerking van een an der geneesmiddel verster kern. En ook is het mogelijk dat twee middelen die de zelfde werking hebben elkaar verster ken. Maar even ernstig kan het zijn wanneer twee verschillende medicijnen eikaars werking juist verminderen of zelfs opheffen. Ook voeding kan overigens van invloed zijn op de werking van een medicijn en de opname van een geneesmiddel in het lichaam vertragen. Wanneer er sprake is van zo'n situatie staat op het etiket van het geneesmiddel een aanwijzing voor het tijdstip van innemen, bijvoorbeeld twee uur na de maaltijd of juist een half uur ervoor. De medewerkers in de apotheek staan er voor garant dat de geneesmiddelenge bruiker wordt gewaarschuwd wanneer een combinatie van geneesmiddelen on gewenst is. Daarvoor is het wel nodig dat het gebruik van medicijnen in de apotheek bekend is. Haal geneesmidde len dus om die reden in uw "eigen" apotheek. Daarnaast biedt de bijsluiter van een geneesmiddel altijd extra infor matie,. ook over ongewenste combi naties. Nationale Proefdagen bij de Echte Bakker HEILOO - Binnenkort gaat het Joods Leerhuis weer van start, dat dit jaar ver zorgd zal worden door de heer Binjamin Heyl uit Amsterdam. De heer Heyl heeft daar regelmatig meegewerkt aan studentengespreksgroepen. Hij heeft daarbij getoond een bekwaam spreker te zijn. De data zijn: donderdag 12 ja nuari - bij de zusters Juliana - Hooge- weg 65 in Heiloo; woensdag 25 januari - zaal van de Gereformeerde Kerk te Heiloo. Het thema voor beide avonden is: ,Kan Jezus ook een verbinding tus sen Joden en Christenen zijn?' Woens dag 1 februari - zaal van de Gereformeerde Kerk - te Heiloo met als thema: ,Hoe spreken Joden en Christe nen nü met elkaar?' (50 jaar na Ausch witz). Alle avonden zijn van 20.00 tot 22.00 uur. Iedereen is welkom, ook zij die weinig (voor) kennis van deze onder werpen hebben. De kosten voor de drie avonden samen bedragen 15,00. Uit organisatorische overwegingen vragen wij u zich voor 5 januari, aan te melden. Dat kan bij: Ellie Verplancke Beste- vaerslaan 11, 1851 VK Heiloo, tel. 332726 of bij Bert van Engen, Goodes- laan 29, 1852 ER Heiloo, tel. 334948. De computer in de apotheek geeft ook informatie over een al dan niet gewenste combinatie van geneesmiddelen. Kans op gratis auto bij Autobedrijf Bleeker HEILOO - Wie tussen 8 december en 2 januari een nieuwe Renault koopt bij Autobedrijf Bleeker B.V. maakt kans de transactiesom, minus de wettelijk verplichte belastingheffingen terug te ontvangen. Kortom, de Grand Luxe Weken bij Renault' zijn begonnen. Da gelijks kiest de notaris uit alle aankoop contracten één geluksvogel. Daarbij maakt het niets uit, of het nu een vrolij ke Twingo dan wel een luxueuze Safra- ne betreft. De uitslag is elke avond te zien op de televisie bij RTL4: Jack van Gelder maakt bekend wie die dag de ge lukkige is. In totaal wordt tijdens de ac tie aan eenentwintig kopers van een nieuwe Renault het geld teruggegeven. De speciale actie is bedoeld om de aan dacht te vestigen op de bijzondere mo dellen, die bij Autobedrijf Bleeker B.V. in de showroom staan. Het gaat hier om de Renault Twingo .Nouvelle Collecti on', de Clio ,Club Med', de Renault 19 Europa, Latitude en Elysée, de Renault Laguna, de Safrane Manoir en de Espa ce Cyclade. Wanneer u tijdens de .Grand luxe We ken bij Renault' bij Autobedrijf Bleeker B.V. een nieuwe Renault koopt krijgt u sowieso een fantastisch Club Med Vittel-arrangementen voor twee perso- nene in de Franse Vogezen. Daarnaast maakt iedere showroombe zoeker kans op één van de 250 Vittel Club Med-arrangementen en op de hoofdprijs, een exclusieve Clio Club Med. Bovendien verlaat niemand de showroom met lege handen, voor iedere bezoeker ligt een leuke pluche verras sing klaar. U bent dus van harte wel kom bij Autobedrijf Bleeker B.V., die u dan meteen kan informeren over de deelname voorwaarden. Kerstmarkt Freinetschool HEILOO - De Freinetschool heeft op 19 december om 16.00 uur de jaarlijkse kerstmarkt. De kinderen kunnen dan op allerlei plaatsen in de school kerstversie ring maken, kerststukjes en kerstkaar ten maken. Graag nodigen we hiervoor alle 'aankomende' leerlingen en hun ou ders uit. de bestelde boeken bezorgd. Don derdag 8 december wordt het laatste deel van de via de bank bestelde boeken aan huis afgeleverd. Wie na morgen zijn of haar bestelling nog niet heeft ontvangen, wordt ver zocht contact op te nemen met Drukkerij Uitkijkpost BV, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo (tel. 072-330175). Het is mogelijk dat het adres namelijk niet bekend is, maar wel de naam en/of het banknum mer, zodat bezorging niet mogelijk bleek. HEILOO - Bij Echte Bakker Jan Hem- mer worden voor het tweede achtereen volgende jaar de 'Nationale Proefdagen' gehouden. Op vrijdag 9 en zaterdag 10 december wordt er een voorproefje gegeven op kerstmis en kan er gesmuld worden van diverse traditio nele kerstlekkernijen. Tijdens de proefdagen worden typische kerstprodukten aangeboden. De Echte Bakker presenteert zijn eigen assorti ment en dat kan variëren: kerststollen, timpjes, roomboterramandelkransen en de nieuwste aanwinst de feestelijke Caramel-broodtaart De Caramel-broodtaart is een feestelij ke broodtaart voor de kerst die alleen door de 350 Echte Bakkers, die aan gesloten zijn bij het Echte Bakkersgilde, wordt gebakken. Een typische kerstpro- dukt dat zich het best laat omschrijven als een gevuld rond brood met de ingre diënten: patentbloem, gist, zout, room boter, zuivere amandelspijs, caramel, nootjes, krenten en rozijnen. Na een in tensief procédé van kneden, modelleren ontstaat er een bolvormige taart van brooddeeg. De garnering is in echte kerstsfeer, de broodtaart wordt besto ven met poedersuiker en gedecoreerd met toefjes crème, hulstblaadjes en kaarsjes. De Nationale Proefdagen zijn de gele genheid bij uitstek om zich eens goed te laten informeren omtrent de vele toe passingsmogelijkheden van het kerstas sortiment. Men kan ongetwijfeld ideeën opdoen voor een kerstontbijt, brunch of borrelhapjes. Wil men verzekerd zijn van specifieke kerstprodukten, dan is het verstandig om naar een kerstbestel- lijst te vragen. De meeste Echte Bakkers werken hiermee. Thuis kunnen dan in alle rust dié specialiteiten ingevuld wor den die men voor de feestdagen beslist in huis wil halen. De Echte Bakker zorgt voor de rest. Base-dance in Tendenz HEILOO - Zaterdag 10 december is het weer zover: Base Dance. Alleen voor kinderen uit de groepen 8 van de basis scholen. Lekker uit je dak gaan op lek kere dans-muziek van de mega top 50. De entree is gratis. Fris kost slechts één gulden. En de prijzen van snabbels ligt tussen de tien cent en een gulden. Voor alle duidelijkheid vermelden we dat in de maand december alleen op 10 decem ber Base-Dance is. Erna Sassen en Wivineke van Groningen (foto Mark Sassen HEILOO - Met als titel 'Heerlijk dat Bertje d'r niet is' brengen Erna Sassen en Wivineke van Groningen op vrijdag 23 december een avondje muziektheater in De Beun aan de Willibrordusweg in Heiloo. De aanvang van de voorstelling is 20.15 uur. De entree bedraagt f 20,00 per persoon (f 17,50 cjp/65 Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van De Beun op werkdagen tussen 13.30 en 17.00 uur. Over de voorstelling: Een vrouw, die besloten heeft in het leven voortaan al les alleen te kunnen, krijgt er een buur vrouw bij. Het blijkt hierbij ook nog te HEILOO - Sinds vórige week woensdag is het boek 'Heiloo door de jaren heen', een uitgave van Drukkerij Uitkijkpost BV en ge schreven door Henk Oostendorp, in de Heilooër boekhandel verkrijg baar. Die zelfde dag overhandigde adjunct-directeur Arnoud Mars van Drukkerij Uitkijkpost het eerste exemplaar aan de schrijver. De heer Oostendorp retourneerde op zijn beurt het boek aan Arnoud Mars: als blijk van waardering voor de inspanningen van het bedrijf èn omdat het boek 'Heiloo door de ja ren heen' de eerste officiële eigen uitgeversactiviteit van Drukkerij gaan om een erg aardig type. Wat nu? De buurvrouw: Als je geen vrienden hebt, dan laten ze je ook niet in de steek. Zo zie ik het. Als je zeker weet, dat niemand je op zal bellen, dan hoef je ook niet naast de telefoon gaan zitten wachten. Dat is een groot voordeel. Een muziektheater-voorstelling over het streven naar onafhankelijkheid en alle misverstanden die daarmee gepaard gaan. Over vriendschap en eenzaam heid. Over dat het er in het leven vooral op aan komt je eigen hartstocht te dur ven volgen. In dit geval hebben de da mes een gezamelijke passie: de muziek. Twee Zwarte Pieten trakteerden de kinderen in De Beun ook nog eens op een heerlijk mandarijntje. rmrn.% mm i mrnm. m t. ms-mmmtumt Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo ASSURANTIËN ;Bfl Tel 072 331895 Fax 072 338209 TAXATIES TELEFOON: 072 - 330550 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1£52 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Bezoek zondag van 10,00 tot 17,00 uur onze schitterende kerstmarkt. Een leuke tip voor een gezellige zondag. HET GROENE WARENHUIS Heiloo, Vennewatersweg 15, tel. 072 - 45444 ^75 im.vUUa*'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1