A Rijksweg officieel in gebruik: 'Forse klus met verve geklaard' Diensten in Limmen Werkgroep Archeologie Limmen krijgt eigen onderkomen mm Raad Limmen Oud Nieuw in Limmen SV De Vrijheid Film in Conquista Verhoging contributie biliotheek T.T.V. Limmen Inleveren kopij voor de Uitkijkpost Politieberichten Boerenkool met worst bij de Uylenspieghels Haarlem Basketbal Week Unicef en Albert Heijn PAGINA 22 UITKIJKPOST 7 DECEMBER 1994 LIMMEN - Belangrijkste punt uit de vergadering van dinsdag 29 november was uiteraard de vaststelling van de be groting 1995. Deze begroting is niet slui tend, maar laat een tekort zien rond de f. 560.000,-. Voor het huidige college was de tijd te kort om -zoals zij dat zelf verwoordt- wonderen te verrichten. De aanbiedingsbrief van het college geeft aan dat öf Limmen een zogenaamde artikel-12 gemeente moet worden (de gemeente krijgt een extra tegemoetko ming, maar moet dan haar uitgaven van tevoren laten goedkeuren, daarmee een belangrijk stuk eigen verantwoordelijk heid inleverend) óf moet verdergaande bezuinings-maatregelen nemen. Na onderzoek bleek de kans op de-ac ceptatie als 'artikel-12 gemeente' klein te zijn (ondermeer zouden eerst de eigen heffingen/belastingen in 1995 met 20 en in 1996 met nog eens 20 moeten worden verhoogd), reden waarom het college voorstelt via bezuinigingsmaa tregelen het tekort te dekken. Een aan tal maatregelen heeft echter een incidenteel karakter en daarmee dus een tijdelijk effect. De uitwerking van het collegeprogram ma zal in het Financieel Meerjaren Perspectief (FMP) worden opgenomen en in de raadsvergadering van december worden behandeld. Verder is voor begin 1995 een 'kerntaken-discussie' gepland. Daarin zal moeten worden gesproken over de vraag welke taken het bestaan van de gemeentelijke organistie recht vaardigen. In de begroting 1995 wil het college de besparingen o.m. vinden door: uitstel renovatie zwembad (F. 54.000.-); - verlaging exploitatiekosten Vrede- burg/Wollewei (f. 20.000.-); - 10 korting op subsidies (f. 45.000); - afzien van storting in het fonds 'Wet voorziening Gehandicapten' f. 108.500.- (incidentele besparing); - verhoging legestarieven (f. 40.000); - halvering van de storting in het 'rente- schommelfonds' (f. 100.000.-). Met nog enkele andere voorstellen wil het college voor 1995 in totaal ca. f. 560.000,- door deze maatregelen bespa ren. Daarmee zou het tekort voor 1995 zijn gedekt. Namens LG gaat dhr Schijf in algeme ne zin in op de begroting 1995. LG wil een behoudend financieel economisch beleid. Verhoging van OZB met 4% en overige lasten met 2'/2-% passen binnen dit beleid. Geld voor nieuw beleid is er niet. Voor nieuw beleid moet oud wor den ingewisseld. Volgens dhr Schijf zijn er in het verleden verkeerde keuze's ge maakt. LG wil de burger niet opzadelen met weer hogere lasten. Daarom is LG akkoord met het niet aanvragen van een aanvullende bijdrage op grond van 'Ar tikel 12'. Dhr de Graaf gaat vervolgens finan- cieel technisch in op enkele aspekten. Hij wil de korting op subsidies splitsen in bibliotheek (f. 27.000.-) en overig (f. 18.000.-). Indien voor de bibliotheek meer geld benodigd is, dient dit met een afzonderlijk voorstel te \yorden aange vraagd. Opvallend vindt hij de verschil len tussen kosten in 1994 en .1995 van gemeentehuis (f. 414.000.- hoger) en de bibliotheek (f. 91.000.-hoger). Inclusief de kapitaalslasten restant kredieten a f. 145.000 (in 1994 nihil) maakt dat samen ca. f. 600.000.- extra aan lasten, die niet door verhoging van OZB kunnen wor den gedekt. Het college heeft z'n best gedaan en is er in geslaagd een begroting te brengen waarmee te werken valt. Waardering is er ook voor het terugbrengen van de besparing ten koste van de Wet voorzie ning Gehandicapten tot f. 34.000.-. Dhr Kroone (VVD) vindt het betreu renswaardig dat het college nu pas met een begroting konjt die uiterlijk 15 no vember bij G.S. op tafel had moeten lig gen. Hij vindt dit een slechte start bij deze eerste begroting. Had anders ge kund, want het college (dus LG) had immers alles in eigen hand. Dat geldt overigens ook voor het FMP. De VVD kan zich niet vinden in het ad hoe dek kingsplan met veel incidentele dekkings- voorstellen en onthoudt daarom haar goedkeuring aan deze begroting. Ook mevr. Mareschal (PvdA) is zeer ontevreden dat alles zo laat is toegezon den. Het lijkt wel of de mening van de oppositie niet zo belangrijk is. Subsidie vermindering zal wel weer op rekening van de hoge kosten voor het gemeente huis worden geschreven, maar vertel de verenigingen ook eens over de exploita tiekosten van Vredeburg. Zij vindt ver der dat de besparing op onderhoud sportvelden in ieder geval niet ten koste mag gaan van de WNK. De WVG gel den dienen voor WVG-doelen te wor den benut, reden waarom zij tegen dit onderdeel van het dekkingsvoorstel is. Verder wil de OZB met slechts 2 °7o ver hogen. Het uiteindelijke tekort van ca f. 100.000.- in haar alternatieve rekensom wil Mevr. Marechal dekken uit het ren- teschommelfonds. LIMMEN - Op een oude stoomwals van de NBM Zaandam, bestuurd door bur gemeester Huisman, werd de Rijksweg officieel in gebruik genomen. Bij de borden Limmen welkom tot ziens, een geschenk van de aannemers J.G. Nelis, G.P. Groot en NBM Zaandam, werd vuurwerk afgestoken en hiermee was de vernieuwde Rijksweg een feit. De weg is een stuk smaller geworden, van elf naar zeven meter, er zijn mid denstukken geplaatst en wie, komende van Heiloo linksaf de Kerkweg in wil, kan niet meer voorsorteren. Dit alles zorgt voor de nodige vertraging, want de Rijksweg is aand e top van zijn capa citeit. Op deze natuurlijke wijze is deze nu aangepast en de veiligheid is ver beterd. Burgemeester Huisman ziet maar een oplossing voor dit probleem en dat is een aansluiting op de A9, tussen Heiloo en Limmen. „We moeten proberen Hei loo te overtuigen van de noodzaak van deze aansluiting". Huisman trok de vergelijking met Willibrord die 1300 jaar geleden Heiloo bezocht, zijn missie bleek ook geen heilloze zaak te zijn, en daar moet moed uitgeput worden. De vernieuwing van de Rijksweg heeft 3,5 miljoen gekost, 1,4 miljoen is voor rekening van Rijkswaterstaat. Ook de beplanting kreeg veel aandacht, maar waar voorop staat de veiligheid. Limmen onderhandelt met Rijkswa terstaat nog over de verbetering van de kruispunten met de Uitgeesterweg en de Westerweg (Zuidkerkenlaan). Het Rijk is nog niet bereid hier subsidie voor te geven, er gebeuren te weinig ongeluk ken. Men is nu in beroep gegaan, omdat lang niet alle ongelukken gemeld worden. Mocht er toch nog een aansluiting op de A9 komen dan is de aannemerscombi natie NBM Zaandam Nelis en Groot be reid deze klus te klaren. "De regionale werkgelegenheid vaart wel bij dit soort klussen", zie woordvoorder Kamstra. Dhr. Van Noord (CDA) stelt dat de be groting in tegenstelling met wat men zou mogen verwachten, nauwelijks af wijkend is van vroegere begrotingen. De lastenverhoging OZB is conform het CDA-programma. Daarom is er voor het CDA geen reden om niet akkoord te gaan met deze begroting. Maar na alles wat er aan vooraf gegaan is zou je toch iets anders verdachten. Het college wacht op wonderen, maar die komen niet. Onze voorzieningen zijn veel te duur, omgerekend jaarlijks f. 200.- per inwoner of f. 600.- per huishouden. Dat moet weer naar een normaal nivo toe. Het CDA vindt dat deze gehele sektor moet worden doorgelicht en dat daarop via een integraal plan f. 250.000.- moet worden bespaard. Het CDA mist echte besluiten. De dekkingsvoorstellen zijn soms boterzacht. Het CDA vraagt in een motie de meeropbrengst OZB te be nutten om de korting voor verenigingen ongedaan te maken en met het restant de korting op het WVG-fonds kleiner te maken. In zijn beantwoording gaat burge meester Huisman allereerst in op de op merkingen m.b.t. de art.l2-status. De notitie was gericht op een redelijke kans op het verkrijgen van die status. Inge schat moet worden wat de art. 12-status per saldo oplevert. De meping van de inspecteur is daarbij belangrijk. Vol gens het college had de art. 12-status meer nadelen dan voordelen en was het daarom niet zinnig de aanvraag in te dienen. Het verzoek tot splitsing van de subsidie in een apart gedeelte voor de bibliotheek acht het college niet nodig. De korting is voor een ieder duidelijk en helder. Voorts zal het college sober met voorlichting omgaan, maar wel zal de burger naar behoren worden gein- formeerd. Uitgebreid ging burgemeester Huisman ook nog in op het late moment van ge reedkomen van de begroting. Oorzaak hiervan is uitsluitend de invulling van het dekkingsplan. Het is geen sinecure f. 560.000.- besparing te vinden, zonder dat de burgers daar veel van merken. Het is waar dat sommige voorstellen in cidenteel van karakter zijn en dat ande re nog niet geheel zijn ingevuld. Maar we gaan die inspanningsverplichting aan. Overigens geen ongebruikelijke si tuatie. De verhoging van de OZB (4 dient te worden bezien iri het totale ef- fekt van de lastenverhoging. Volgens burgemeester Huisman is dat effekt voor een voorbeeldhuishouden 2Vi-°7o, hetgeen gelijk is met de inflatiecor rectie. Wethouder Hes vervolgt de beantwoor ding van het college met in te gaan op de opmerkingen over Vredeburg. De werk groep overweegt wat de mogelijkheden zijn. Daar wordt hard aan gewerkt. In de decembervergadering komt het colle ge met een voorstel. Ook wethouder Hes gaat nog in op de WvG-gelden. Als gevolg van dat wij op dat punt demo grafisch gezien een gunstige gemeente zijn, hebben wij een onderbesteding. Daarom is het ontrekken van geld uit de WvG-pot volkomen legaal. Met betrek king tot de subsidie-kortingen verzekert Hes een zo goed en correct mogelijke in formatie naar de verenigingen. 1995 zal een overgangsjaar worden om de 10 °7o uiteindelijk te bereiken. Dit zal gepaard gaan" rtfef meer vrijheid "voor de verenf1 gingen aangaande hun financiële huis houden. De motie van CDA, gesteund door VVD, wordt door het college ontraden. In tweede termijn richt dhr de Graaf (LG) zich met name tot de andere frak- ties. LG kan niet met de voorstellen van PvdA meegaan. LG zal ook geen steun geven aan de motie van CDA. De VVD (dhr Kroone) stelt nog duidelijk dat het niet aan hem is om beleid te voeren. Dat is een collegetaak. Hij blijft bij het ont- Geconcentreerd stuurt burgemeester Huisman de stoomwals over de houden van goedkeuring aan de begro- vernieuwde Rijksweg. Luide knallen klonken op toen burgemeester Huisman het doek voor het naambord van Limmen verwijderde. ting. Mevr. Marechal (PvdA) ziet het nog niet gebeuren dat in de vergadering van december al een voorstel voor Vre deburg op tafel ligt. Want dat zal toch eerst in een commissievergadering moe ten worden besproken. Voorts acht zij de 10% korting op de subsidies niet voor alle verenigingen haalbaar (peu terspeelzaal, bibliotheek). Het WvG geld is thans nog geoormerkt en moet voor dat doel dan ook worden gebruikt. Dhr van Noord (CDA) beklemtoont nogmaals dat het praten over Vrede burg langer duurt dan hem lief is. Voor ts verduidelijkt hij dat de motie is ingegeven om eerlijk met de verenigin gen om te gaan. Hij wil de situatie eerst integraal bezien en vervolgens in de kerntakendiskussie meenemen. In de daarop volgende stemming wordt de motie met twee stemmen voor (CDA en VVD) en negen stemmen tegen ver worpen. Vervolgens wordt gestemd over de begroting de eerste wijzigings voorstellen, het uurtarief van de sport zaal en de OZB-verordening. Voor stemmen LG en CDA (9 stemmen) en tegen VVD en PvdA (2 stemmen). Het voorstel om een representativiteits- verklaring af te geven aan de Omroep stichting Uitgeest werd tenslotte zonder kommentaar aangenomen. LIMMEN - Een echt knallend spektakel in Sportcentrum de Enterij tijdens de jaarwisseling, vrijdag begint het met Dance-Night '94", zaterdag het cham- pagneb.al en op zondag een gelukkig nieuwjaar optreden van Corry Konings. Op vrijdag 30 december tijdens ,Dance- Night'94' staat de Enterij in het teken van de Dance Music. De Showband .Pick Up The Pieces', Het Alkmaars showballet en de ,Ten Dance Music Ex perience' presenteren op deze avond de muziek van dr. Alban, 2 Unlimited, 2 Brothers on the 4 floor, D. J. Bobo, en de.Rednex, maar ook muziek van: The Bluses Brothers, Prince, James Brown, Gloria Gaynor en Wham behoort tot de mogelijkheden. Tijdens deze avond ook een speciaal optreden van twee populai re Dance D. J.s uit Noord-Holland: ,The Magic Creation Team'. Op zaterdag 31 december staat vanaf 22.00 uur de topformatie Sesam op het podium. Deze 6-mans formatie met 2 spetterende zangeressen weten het pu bliek elke keer weer te overrompelen met hun show. Muziek van Queen, To to en Brian Adams, maar ook het mo derne jaren '90 werk van bijvoorbeeld Genesis, Incognito en House behoren tot hun repertoire. Om 24.00 uur luiden wij het oude jaar op .spektakulaire' wijze uit en verwel komen wij 1995! Tot 03.00 heeft u de gelegenheid om vrienden, familie en (vage) kennissen een gelukkig nieuwjaar te wensen. Zondagmiddag 1 januari vanaf 16.00 uur, bent u wederom in de gelegenheid om een ieder het beste voor 1995 te wen sen. De feestband Deining zorgt voor echte ouderwetse gezelligheid met num mers van André Hazes tot de Rolling Stones. Om 18.00 uur staat de popu laire zangeres Corry Konings op het po dium om met heel Limmen ,ik krijg een heel apart gevoel van binnen' ten gehore te brengen, en natuurlijk haar'allerbe- kendste hit: huilen is voor jouw te laat'. De toegangskaarten voor dit spek takel zijn verkrijgbaar bij: Albert Heijn Limmen en Sportcentrum de Enterij, Vrijdag 30 december 10,00 en zater dag 31 december 7,50. Zondag gratis pntrpp LIMMEN - Klasse E: K. Hooiboer 100 punten, T. Vermolen 100 punten; Klas se A: R. Schaft 99 punten, K. Admiraal 96 punten; Schilder 98 punten: Klasse B: P. Duivenvoorden 94 punten, J. Pepping 97 punten, J. Hageman 93 punten: Klasse C; E. Wijers 95 punten, B. Sassen 93 punten, J. Nuyens 92 pun ten, Klasse D: E. Koppens 93 punten, C. Weyers 86 punten. LIMMEN - Komende zaterdagavond draaien we voor de tieners weer een leu ke flim. Dit weekend draaien we de film kickboxer'. De entree is 1,00. De zaal is open vanaf 19.00 uur. De film start om ongeveer 19.45 uur. Aanslui tend op de film draaien we tot ongeveer 23.00 uur een disko. Zaterdagochtend zijn we geopend voor de kinderen van 4 tot 7 jaar. Voor deze kinderen houden we een disko, die is aangepast aan deze leeftijdsgroep. We starten om 10.30 uur en gaan door tot 12.30 uur. De entree is eveneens 1,00. Voor de jongeren zijn we op vrijdaga vond open van 20.00 uur 01.00 uur en op zondagmiddag van 14.00 tot 18.00 uur. Zoals het er nu uitziet zal J.O.C. Conquista op 15 januari haar laatste openingsdag hebben in het huidige pand. De afgelopen tijd is er veel tijd gestoken in het zoeken naar vervangen de ruimte. Zo goed als zeker zal het tij delijk onderkomen vanaf 15 januari als volgt worden: de kinderen zullen hun aktiviteiten voortzetten in de Wollewei en de tieners hebben als tijdelijk onder komen gekozen voor sporthal de Hoge- weg. Om enigszins tijd vrij te houden voor de nieuwbouw is besloten om de jongerenavonden tijdelijk stop te zet ten. Meer informatie over ons nieuw- bouwprojekt kunt u de komende tijd lezen in ons artikel in de Uitkijkpost, het programmaboekje, van Conquista en huis-aan-huisinformatie. LIMMEN - Met ingang van 1 januari 1995 ziet het bestuur van de bibliotheek zich genoodzaakt de contributie met 5,00 te verhogen. Bovendien gaan jongeren vanaf 16 jaar in plaats vanaf 18 jaar betalen. Voor de leerplichtige leeftijd (tot 16 jaar) blijft de bibliotheek gratis. De nieuwe tarieven (per jaar) per 1 januari zijn: jongeren 16 en 17 jaar: f 12,50; jongeren 18 t/m 20 jaar 22,50; volwassenen 21 t/m 64 jaar 32,50; 65 jaar en ouder/volwassenen met CJP f 22,50. Nieuwe leden betalen bij inschrijving 2,50 administratie kosten. De vitrine van de bibliotheek is deze maand ingericht door Joke Beentjes uit Limmen. U kunt haar zelfgemaakte be ren en poppen tot 1 januari bekijken tij dens de openingsuren van de bibliotheek. LIMMEN - Na het kleine slippertje een paar weken geleden tegen De Roemer 1 gaven de spelers van het eerste team van de Limmense tafeltennisvereniging op ondubbelzinnige wijze aan dat zij en niemand anders de sterksten zijn in klasse 2B van de afdeling door concur rent DisnieRats 3 met maar liefst 9-1 klop te geven in de thuiswed strijd...Daarbij waren nog wel vier par tijen in drie games, maar daarvan wer den er toch weer drie gewonnen - niet eens een geflatteerde zege, dat moeten ook de tegenstanders beamen!! Daarna het treffen met De Treffers 5 in Bovenkarspel, met die sterke Piet Peer- deman - zo taai als hondeleer - en nu werd er "slechts" weer een 5-5 behaald. Toch nog steeds ongeslagen gaan Mark, Giovannier (een beetje Noors al) en Henk-Jan op weg naar het kampioen schap. Volgende week weten we of de vlaggen weer uit kunnen voor dat nog nooit behaalde le klasserschap...! Het tweede kon ondanks de inzet van Cor Schaap en het weer gewonnen dub belspel tegen Disnie Rats 13 ditmaal niet verder komen dan een kleine 4-6 neder laag en herhaalde diezelfde score tegen Dito 7, maar dat zat 'm vast in de naam van de tegenstander? Nu ging het dub bel verloren en dat kostte het verdiende gelijkspel... Het derde kon het ditmaal ook net aan niet bolwerken tegen Spirit 10: na een uitermate spannende ontmoeting met ook weer zes partijen in drie games ble ven de punten met 6-4 in Oudkarspel. De volgende tegenstander was het sterke Puinhoop United 1 en daartegen wer den wel wat meer punten gescoord dan bij de eerste ontmoeting, maar de ne derlaag was toch duidelijk: 3-7... Het vierde trof achtereen de kampioens kandidaat, Doko 2 en het ook al niet" zwakke Duintreffers 5 en verloor twee maal met 2-8. In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost. Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. LIMMEN - In de nacht van 24 op 25 november werd op de Koningsdam in drie verschillende huizen ingebroken. In een van die huizen gelukte het de da- der(s) binnen te komen. Bij twee andere bleef het bij een poging. Bij de eerst ge noemde woning werd een tas en porte monnee gestolen. Bij deze huizen is een zogenaamde "gaatjesboorder" actief geweest. De meest voorkomende werk wijze bij deze lieden is: men boort met een handboor meestal een gaatje van 10 mm vlak onder of boven een raam of schuifpuiklink. Door dat gat steekt men een stuk ijzerdraad o.i.d. en tracht zo de raamklink te openen. Dat is te voor komen door een raamklink met een slotje te monteren en bij een schuifpui een stok tussen dat gedeelte van de pui welke naar binnen schuift, te leggen, (simpele oplossing) U kunt natuurlijk ook op het politiebu reau alle informatie m.b.t. inbraakpre ventie krijgen. Schroom niet, u wordt altijd vriendelijk te woord gestaan en de agenten bijten niet. Op vrijdagmorgen de 25e november vond er een aanrijding plaats tussen een auto en een bromfiets op de kruising Rijksweg/Visweg. De bromfietser reed over het fietspad en de auto sloeg af de Visweg op. De bromfietser kwam ten val en had letsel aan haar heup. Op zondag 27 november omstreeks 02.00 uur meldde een bewoner van de Middenweg dat er mogelijk inbrekers om zijn huis liepen. De politie trof ter plekke een fiets aan, mogelijk af komstig van deze verdachte lieden. De ze personen zijn niet meer aangetroffen. De fiets is door de agenten meegeno men. Er was niet ingebroken. Er is dus tijdig gereageerd door de bewoner. Op zondagavond 27 november werden op de Dusseldorperweg twee fietsers aangereden door een personenauto (sta tion). De bestuurder van deze persone nauto reed na het ongeval door en liet de twee gewonde fietsers op het wegdek achter. De twee fietsers zijn met diverse letsels overgebracht naar het zieken huis. Diverse getuigen hebben gezien welke auto deze fietsers aangereden had, ook de bestuurder was bekend. Die nacht is de politie bij de verdachte bestuurder thuis geweest, maar deze zag de bui kennelijk hangen en verscheen niet meer bij zijn woning. De volgende dag meldde deze bestuurder zichzelf bij het politiebureau, waar hij bekende. Het rijbewijs van deze bestuurder is in genomen. In de nacht van 27/28 november werden bij een huis op de Uitgeesterweg twee buitenlampen vernield. In de nacht van 4 op 5 december is ge tracht in een winkel aan de Kerkweg in te breken. Kennelijk waren deze 'pieten' te zwaarlijvig om via het geopende bo venlicht naar binnen te kruipen en za gen van hun plan af. Verloren voorwerpen: sleutel aan oran jekleurig etui, bankpasje Rabo-bank, horloge, goud/zilverkleurig, merk Pul sar, gouden oorbel, (hanger) met steentje. Gevonden voorwerpen: een damesfiets. Openingstijden buro Limmen (ingang via receptie gemeentehuis) maandag morgen van 09.00 tot 12.00 uur, don derdagmiddag vanaf 14.00 tot 17.00 uur,.teL 3086. U ku,nt dit nummer altijd bellen, is er 'niémand wordt u doorver bonden met de politiemeldkamer. Pa niek: altijd 06-11. LIMMEN - Zoals u vorige week al kon lezen houdt carnavalsvereniging De Uy lenspieghels zondag 11 december haar traditionele eetmiddag. Deze keer is eht een Amsterdamse Middag en zal party centrum St. Maarten, de Leutbunker van de Uylenspieghels, omgetoverd zijn in een echte Amsterdamse buurt. Dankzij de inzet van slagerij Klaas Meegdes, restauranthouder en oud prins Dick Denekamp, en, ni^t te verge ten, kok Gerrit Hartogh van bejaarden huis De Cameren plus de werkcommissie "Eetmiddag" van de Uylenspieghels wordt er deze middag een oerdegelijke hollandse pot geser veerd. Boerenkool met worst. Daar naast zal de Amsterdamse-viskraam er zijn. De muziek wordt deze middag verzorgd door twee rasartiesten uit de Amster damse stal, te weten: duo Dick Huys en Piet Visser. Tot donderdagavond kunt u nog kaarten kopen voor deze middag, die om 16.00 uur begint. Alleen met een kaart heeft u recht op eten; de prijs 7,50 per persoon vanaf dertien jaar en kinderen van 6 t/m 12 jaar 3,50. Aan de zaal worden geen kaarten meer verkocht. De entreeprijs is dan wel 7,50. Kaarten kunt u tot donderdaga vond verkrijgen bij: Tinie Baars, Burg, Nieuwenhuyzenstraat 97 te Limmen, tel. 2338 of Jack Burgering, Vredeburg- laan 2 te Limmen, tel. 3612. Mocht u nog geen lid zijn van de carna valsvereniging dan kan dat altijd, even een telefoontje naar adjudant Ronald Baars, telefoon 2338 en u bent meteen lid. U krijgt dan de Uylenbabbel en u heeft altijd voorrang met kaarten. Zondagmorgen om half elf geven Prins Tyl VIII, de Raad van Elf en de Hofmu- zikanten acte de présènee in het bejaar denhuis De Cameren. De bewoners en het personeel van de Cameren kunnen dan weer kennis maken met de nieuwe Raad van Elf en tevens worden er de grondvesten gelegd voor het feest later in het seizoen op 27 februari. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-52800522. Uitvaartverzorging Begrafenisondernemning Hoogeboom tel. 02205-3009. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Regionale Thuiszorg Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkverpleging: Wijkgebouw -Midden weg 26a, Limmen. Ouder- en Kindzorg: telefonisch spree kuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.00 en van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: telefonisch spree kuur maandag tot en met vrijdag van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Alarmnummer: 072-619818. Uitleenmagazijn: Middenweg 26a, maandag, woensdag en vrijdag van 17.30-18.00 uur, tel. 02205-1250. Diëtisten: lidmaatschap Regionale Thuiszorg is noodzakelijk, afspraken via tel. 072-199222. Kraam verzorging: aanvragen voor kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.00-17.00 uur via tel. 072-199222. Oproepen van kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.30-17.00 uur via tel. 02208-90600. Alarmnummer kraam: 072-483790. Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur. Alarmnummer: 072-619818. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. V erloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Geen spreekuur in het wijkgebouw te Limmen. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510-33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De burgemeester en wethouders kunt u alleen spreken na telefonische afspraak. Voor de wethouders is het spreekuur op dinsdagavond van 19.00 tot 20.30 uur; zij-ingang gemeentehuis. Afdeling sociale zaken: u kunt terecht na het telefonisch maken van een af spraak; belt u hiervoor tussen 9.00-11.00 uur, tel. 1456. Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis- Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Lim men, tel. 02205-1410. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere dinsdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2418. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 02205-2135. Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Dierenartsen Dierenkliniek Castricum, Laan van Al- bertshoeve 140, Castricum, tel. 02518-54345. Dierenartsen: H. Wolters en mw. S. Asyee. Spreekuur zaterdag 13.00-14.00 uur, verder volgens telefo nische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotter bloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u even tueel automatisch doorgeschakeld. Be handeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal,werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00-19.00 uur). Ned. Hervormde Gemeente Limmen Predikant: ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 072-331473. Scriba: J.P. Hartog, Kapellaan 11 b, Heiloo, tel. 02205-3403. mimmWi Directeur J. Bos van de firma Min feliciteert Mark van Raaij met het onderkomen voor de vereniging Oud-Limmen. LIMMEN - De Werkgroep Archeologie van de Stichting Oud-Limmen heeft een werkruimte gekregen, ter beschikking gesteld door bouwbedrijf fa. R. Min. Al sinds de succesvolle opgravingen aan de Zuidkerkenlaan heeft de Werkgroep veel materiaal, maar geen goede plek om dat te bewerken. Het materiaal werd dan weer eens hier, dan weer eens daar opgeslagen. Voor de geboden hulp wa ren wij dankbaar, maar van comfortbal werken was geen sprake. Reeds enige tijd had de fa. R. Min zich bereid getoond een van hun directieke- UAAI>ICW ten achter het bedrijf op te stellen ten HAARLEM - Over twee weken, op vrij- behoeve van de werkgroep. Na enig dag 23 december a.s., begint de 13e wikken en wegen heeft ook het gemeen- Haarlem Basketball Week. Op de ope- tebestuur aan dit plan haar goedkeuring mngsavond spelen om 19.00 uur het Ne- gehecht. derlands team tegen Rode Ster Belgrado Zaterdag 3 december was het dan zover en om 21.00 uur nationaal bekerwin- De bouw was op vrijdag reeds gestart naar Goba tegen het Egnelse Man- door de medewerkers van de fa Min Chester Giants. Andere deelnemers zijn: Op zaterdagochtend kwamen zij' er de Southern University (USA) Hapoel laatste hand aan leggen, geassisteerd Galis Elyon (Israel), Sao Paulo (Brazi- door leden van de stichting. Daarna kon he) en Australië. het verzamelde materiaal verhuisd wor- Z1jn na de genoemde openingsdag den en is een aanvang met de inrichting wedstrijden op: zaterdag 24 december gemaakt. i3 0?,6™5 00 u™' maandaê 26 decern- Op maandag 5 december mocht archeo- ber 13.00 en 15.00 uur, dinsdag 27 de- loog Mark van Raaij de sleutel in ont- cember 13.00, 15.00, 19.00 en 21.00 vangst nemen van directeur Jan Bos van uur Woensdag 28 december 19.00 en de fa. R. Min. Wij zijn hiermee bijzon- 21.00 uur. donderdag 29 december der in onze nopjes en hopen dat we nog 17.00, 19.00 en 21.00 uur. Vrijdag 30 geruime tijd van deze faciliteiten ge december 17.00 19.00 en 21.00 uur bruik kunnen maken. Maar nog is de (halve finales). Zaterdag 31 december Stichting Oud-Limmen niet klaar- wij 13.00 en 15.00 uur (finales). blijven reikhalzend uitkijken naar een ruimte voor onze museale werkzaamhe den. Helaas zijn de perikelen rond de toekomst van Vredeburg en van het bloembollenmuseum nog lang niet op gelost. LIMMEN - Evenals vorig jaar wordt er ook nu weer een Unicef-verkoopactie georganiseerd in Supermarkt Albert Heijn in Limmen en wel op vrijdag 9 de cember a.s.. Vanaf half 10 's morgens t/m de winkelavond zullen Unicef- vrijwilligers u graag helpen bij uw even tuele aankoop. Met het oog op de ko mende feestdagen is het goed te weten, dat er veel mooie cadeau-artikelen ver krijgbaar zijn o.a. kalenders, agenda's, schrijfmappen, spellen, puzzels, kerst boek, prentenboek, T-shirts, geschenk bonnen van/ 15,00 en 25,00, etc. En niet te vergeten een grote sortering kerst- en algemene wenskaarten o.a. met werken van de Ned. Schilder Piet Mondriaan. Naast het plezier dat u of een ander heeft van Unicef artikelen, helpt u Uni cef helpen. Met de opbrengst helpt Uni cef kinderen en moeders in nood overal ter wereld. Komt u even bij de kraam langs? Bij voorbaat hartelijk dank voor uw steun. Voor informatie of bestelling kunt u terecht bij mevrouw R. Bos, Ka pel weg 6b, tel. 02205 2193.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 22