KORTING 4 eut#e u>ootiptez'en T/a 'Telselier': cassette van Gert-Paul van met kinderliedjes der Horst Lenny maakt een kerstplaatje van bloemenzaak in Hoekstuk De afdeling klassieke meubelen gaat op zijn kop. De zaag gaat erin, de kwast wordt ter hand genomen, wanden worden geplaatst en een modern eigentijds milieuvriendelijk tapijt wordt gelegd. Voordat dit gaat gebeuren wordt er eerst een grote gehouden. De mooiste zit- en wandmeubelen, salontafels, lampentafels, eethoeken, gaan NU weg met Profiteer van deze geweldige korting op onze showroommodellen, die u heel snel in huis kunt hebben. Dat is reeds genieten tijdens de feestdagen. Hiervoor in de plaats komt de Een authentieke collectie massief geloogd, streng geselecteerd Scandinavisch grenenhouten meubelen. Dus daarom moeten wij ruimte maken. Start van deze opruiming vrijdag 9 december P.S. Andere etages hebben ook speciale plaatsmakersmeubelaanbiedingen. Vrijdag koopavond Westerweg 261, Heiloo, Tel. 072-331738 Opening Albert Heijn DRINGEND VERZOEK Heiloo en de waterschapsverkiezingen NZH-Bus voor het Noordhollands Landschap UW en dementie De N.V.V.H. Themamiddagen voor kankerpatiënten Van Mexico tot Panama PAGINA 8 UITKIJKPOST 7 DECEMBER 1994 4® BEKENDMAKING van de KERSTMAN PLAATSMAKERS MEUBELOPRUIMING 50 Sottage COLLECTIE 2» a HEILOO - Van augustus tot en met no vember is onze plaatsgenoot Gert-Paul van der Horst druk doende geweest met de opnames van 14 zelfgeschreven kin derliedjes. Vorige week heeft hij samen met Fred Kosters in de Oterleek Recor ding Studio, de laatste hand gelegd aan de geluidsmix en nu is het bandje uit. Voor 14,95 is er zo een origineel kerstkado te koop. Het bijbehorende tekstboekje met als extraatje een kin derverhaal kost 9,95. De liedjes zijn over het algemeen vrij vlot en vrolijk. Ze gaan over dingen die kinderen in de leeftijd 4 t/m 14 jaar be zig houden. Van chocola eten van zi-za- zeilen; van paardrijden tot compu terspelletjes; van verliefd zijn tot knik keren; van spelen in het bos tot dansen in de stad. Het meezing gehalte is zeer hoog. Dit is reeds gebleken op diverse scholen in Heiloo, op kinderfeestjes en tijdens het Sinterklaasoptreden van het kinderkoor De Blommenkinders in het Oosthonk op 26 november. Naast Gert-Paul, die zingt en bijna alle instrumenten bespeelt', zijn er nog 4 an dere kindervrienden op de muziekcas- sette Telselier te beluisteren. Zus Margot van der Horst zingt en speelt ac cordeon. Skyline drummer Tom Min (ook uit Heiloo) en Skyline zangeres Marjan Botter zijn van de partij, alsme de Fred Kosters (zang techniek). De muziekcasstte Telselier en het tekst boekje met dezelfde naam zijn verkrijg baar bij Gert-Paul van der Horst, Westerweg 371, 1852 PR Heiloo, tel. 072-333775. 1 HEILOO - Vorige week woensda gavond opende burgemeester Nico Schoof de nieuwe winkel van Al bert Heijn in 't Loo. Op de foto neemt bedrijfsleider Greve (rechts) de ge lukwensen voor de mooie zaak in ontvangst. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan aile schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. HEILOO - De verkiezingen van het wa terschap "Het Lange Rond" waarin het grondgebied van Heiloo gelegen is, zal op 13 december a.s. plaatsvinden. Evenals de gemeente Heiloo is het wa terschap Het Lange Rond een overheid sinstantie die democratisch moet worden gekozen. De Waterschapswet van 1992 heeft een aantal veranderingen teweeg gebracht. Onder andere hoe de toekomstige samenstelling van het alge meen bestuur zal moeten zijn. Tot nu toe waren deze algemeen bestuursleden uitsluitend eigenaren van gebouwde ei gendommen zoals huizen en bedrijfsge bouwen en eigenaren van gronden. De waterschapsbelasting kwam alleen van bovengenoemde groepen. De nieuwe waterschapswet bepaalt dat iedereen, dus ook huurders van woonruimten, moeten meebetalen. Het is immers zo dat als er geen waterschappen waren, niemand hier zou kunnen wefken, wo nen en recreeëren. Als alle inwoners be lang hebben, moeten zij ook meebetalen. Maar dan krijgen zij ook zeggenschap. Men hanteert de "trits" belang-betaling-zeggenschap. Het alge meen bestuur wordt dan ook uitgebreid met de nieuwste categorie: ingezetenen. De noodzaak van een goed functioneren waterschap werd helaas nog eens extra duidelijk aangetoond tijdens de grote wateroverlast enkele weken geleden. De waterschappen en een aantal bewoners werden voor grote problemen gesteld door de zware regenval. Goede waterkeringen zijn een noodzaak als het om veiligheid gaat. Een belang rijk deel van Noord-Holland ligt im mers beneden het zeeniveau. Maar ook de waterbeheersing, als het gaat om de afvoer van regenwater, waardoor het in uw staat en rondom uw huis leefbaar blijft is een zaak van het waterschap. Ook al is en blijft het bovenstaande de belangrijkste taak van het waterschap, toch moet het in de toekomst mogelijk zijn om binnen het waterschap nog meer actief bezig te zijn met natuur en milieu. Het is dan ook zo binnen het al gemeen bestuur een vaste zetel is inge ruimd voor natuur en milieu organisaties. Men helpt mee beslissen over bepaalde maatregelen om het gestelde doel te be reiken. Aan de meeste beslissingen hangt een prijskaartje. Het draait zoals altijd om geld. Geld van de burger waar zuinig mee omgesprongen dient te wor den. De lasten voor de burger dienen laag gehouden te worden. Geen franje, maar goed en degelijk werk om dit ge bied lètterlijk boven water te houden. Laat een ieder op 13 december naar de stembus gaan en gebruik maken van zijn of haar democratisch recht. Fraaie decoraties met oog op de kerst in Lenny's bloemenzaak. CASTR1CUM - Donderdag 1 december 1994 werd een speciale "Noordhollands Landschap-bus" officieel in gebruik ge nomen. Deze bus is gratis beschikbaar gesteld door de NZH en zal de komende jaren aandacht vragen voor het land schap van Noord-Holland. Bovendien wordt opgeroepen de Stichting Het Noordhollands Landschap te steunen en lid te worden. De opvallende bus rijdt op verschillende lijnen, door alle delen van de provincie. De bus is uitgevoerd in de kleuren blauw en groen en is verder uitgedost met een flinke wolk weide- en watervo gels. Het zijn deze vogels waarvoor Noord-Holland een bijzondere beteke nis heeft. In het zomerhalfjaar broeden op veel Noordhollandse weiden grote aantallen weidevogels, in het winter halfjaar verblijven in het open, water rijke landschap grote groepen watervogels. Het Noordhollands Land schap beheert in dit open deel van de provincie veel natuurgebieden. Bij de officiële ingebruikname zei mr. L.H.M. Quant,, voorzitter van Het Noordhollands Landschap, bijzonder blij te zijn met deze vorm van samen werking met de NZH en overhandigde de heer Boersma, districtmanager van de NZH, een reproduktie van een door Nic Jonk gemaakte aquarel. Beide orga nisaties hebben uitgesproken ook in de toekomst met elkaar te willen samen werken. HEILOO - De decembermaand bij uit stek is de maand waarin menige bloe mist zich helemaal uit kan leven. Bloemiste "Lenny" in het Hoekstuk heeft dat ook helemaal gedaan en haar winkel is een kerstplaatje. De ruitjes op de glazen wanden geven direkt al een ge zellige sfeer. Binnen is het al net zo veel aparte kerstdoceraties in mooie kleuren en ook gezellige kerstsnuisterijen zoals kandelaars, potjes, kaarsen en mooie flessen. De fraai spiegels aan de wand laten u van al dit moois voor de tweede keer genieten. Lenny is een vrouw met smaak en dat zie je in haar winkel. Het oude raam, wat achteloos in de winkel staat, vormt een mooie achtergrond voor de planten en kerststukjes. Het plafond is versierd met doeken die, door middel van chablonen bedrukt zijn met gouden sterren en engelen in het midden bijeen gehouden door een grote gouden bal. De roodgroene gordijnen zorgen voor de intimiteit. Lenny is een vrouw van weinig woorden, maar haar creativiteit spreekt des te meer. Voor iets aparts kun je altijd haar terecht, ze maakt er wat van en vaak net even anders. HEILOO - Medewerkers van de Unie Van Vrijwilligers (UW) -Heiloo kon den irt de maand november 1994 deelne men aan de RIAGG-cursus "Omgaan met dementie". Deze cursus werd ge houden voor twee groepen van elk 16 deelnemers en vond plaats in de verzor gingshuizen "de Loet" en "Over- kerck". De enthousiaste docenten waren een psychologe van de RIAGG- Alkmaar en iemand die dagelijks met demente ouderen omgaat. De cursus bestond uit vijf bijeenkomsten, elk met een eigen onderwerp: 1. De normale veroudering; 2. Herkennen van demen tie; 3. Omgaan met zorgverlenen aan dementerende ouderen; 4. Begeleiden van de familie van de dementerende ou dere; 5. Gespreksvaardigheden. Elke bijeenkomst duurde 2Vi duur en daarin werd aan de hand van een les, een vide ofilm, literatuur en gesprekken het on derwerp van die middag uitgediept. Een heel leerzame cursus voor iedereen (en wie is dat niet?) die met dementie in aanraking komt! HEILOO - De eerste december vierde de N.V.V.H. weer eens Sint Nicolaas. Ons bestuur is zich ervan bewust, dat je zo'n Nederlands feest niet moet laten verdringen door de Amerikaanse kerstman. Wij hebben het deze keer gedaan met een spel, iedereen moest drie cadeautjes meenemen, samen mocht het niet meer kosten dan vijf gulden, liefst met een gedicht. We hebben veel plezier gehad. Kerstmis vieren wij natuurlijk ook, na melijk op 20 december! 's Middags gaan we onder leiding van Heieen Groot kerststukjes maken. Kosten 15,00. 's Avonds diner in Klein Varnebroek, kosten 50,00. Een ieder, die hier wel eens iets heeft gevierd, weet wat een voortreffelijke kok de heer Ranzijn is. Bent u nog nooit in Klein Varnebroek geweest, dan is dit ook voor u een bui tenkansje om dit sfeervolle restaurant eens te bezoeken. Aanmelden tot 15 de cember a.s. ALKMAAR - Het Medisch Centrum Alkmaar en de Regionale Thuiszorg houden een serie van acht themamidda gen voor kankerpatiënten en hun naasten. De derde bijeenkomst is op dinsdagmiddag 13 december. Het the ma van deze middag is: goede voeding en kanker. Vanwege de grote be langstelling voor dit onderwerp is een extra themamiddag georganiseerd op dinsdagmiddag 3 januari 1995. Deze bijeenkomsten zijn van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van De Regionale Thuiszorg, Gasthuisstraat 2, Alkmaar (centrum). Bij iedere bijeenkomst is een deskundige aanwezig. De gastspreker van deze middagen is de heer P. Keesom, diëtist. Hij geeft een inleiding over verschillende soorten voe ding en voedingsmiddelen. Als je kan ker hebt vragen patiënten zich vaak af of zij iets aan hun voeding moeten ver anderen. En of ze op die manier hun ziekte gunstig kunnen beïnvloeden. Ie dereen wil immers graag zelf iets doen aan zijn herstel. Op deze en andere vra gen geeft de diëtist antwoord. Er is ruimschoots gelegenheid om vragen te stellen. Aan het bijwonen van deze middagen zijn geen kosten verbonden. Het maxi male aantal deelnemers per middag is zeventien. Als u meer informatie wilt of als u één van deze middagen wilt bijwo nen, dan kunt u zich aanmelden bij het Informatiecentrum van het Medisch Centrum Alkmaar, telefoon 072- 483500. HEILOO - De heer Ad Sanderse maak te een trektocht door een aantal landen in Midden-Amerika, waarvan hij een prachtige dia-serie maakte. Wij zullen hem op deze reis volgen, startend in Mexico, waar we kennismaken met de bevolking en de cultuur kunnen proe ven. Het Chapultepec Park in Mexico City en de archaeologische vondsten uit de prehistorie in het National Museum of Anthropology zijn te bewonderen, waarbij de Maya-cultuur natuurlijk ex tra aandacht krijgt. Daarna de veel kleurige kleding van de vrouwen in Gu atemala en dan gaat de tocht naar Hon duras, Nicaraqua en Costa Rica, waar ook de specifieke flora en fauna zal worden bekeken. Panama is het eind doel van de reis, waarvoor de Koninklij ke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde u uitnodigt op dinsdag 13 december, aanvang 20.00 uur in de Ge reformeerde Kerk aan de Noorder geeststraat te Heiloo. Toegang gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 8