m Kerstconcert bij kaarslicht in de Witte Kerk Gert-Paul van der Horst maakt muziek met jonge mensen Proeven van lekkernijen in 't Loo KUYPER Jacks f48,- C1000 Voordeelmarkt Beentjes Groentebroers in Loo heropend juwelier Leuke gouden Zirkonia oorknoppen 59e JAARGANG NO. 50 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OAASTREK DRUKKERIJ UITKIJKPOST 14 DECEMBER 1994 Woongeriefonderzoek in Ypestein Kerstpakketten naar Polen CEES HACHMANG LOODGIETERS Excursie Heilooërbos Theater Buk Buk Heiloo Creatieve Kerstinstuif groot succes OSU opent haar deuren Kerstsamenzang Unicef bij Albert Heijn MAKELAAR EU TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN AmelS v.h. v.d. Ridder Makelaardij o.g. normaal 239,- nu ƒ129,- Stationsweg 85 - 1851 LJ Heiloo 072 335 465 nu per paar in Winkelcentrum 't Hoekstuk Zie de advertentiepagina elders in deze Uitkijkpost A-JVOS Zeewe9 20 1ss?cr Heiloo „sjuranul:; B Speciale eik voor Willem Brinkkemper Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1,1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De VAC en Woningstichting Heiloo verrichten een woongeriefonder zoek in de Wijk Ypestein in Heiloo. Het onderzoek, dat in januari 1995 zal plaatsvinden, zal worden uitgevoerd on der de bewoners van het complex van 41 meer fasewoningen aan het Brugstuk. Het project van 41 meerfasewoningen werd in januari 1993 opgeleverd. Zowel Woningstichting Heiloo -de ver huurder van de woningen- als de VAC zijn zeer geïnteresseerd in de woonerva- ringen van de bewoners. Woningstich ting Heiloo en de VAC hebben daartoe gezamenlijk een vragenlijst met vragen over de woonkwaliteit opgesteld. Begin december hebben de bewoners een brief ontvangen en in januari 1995 zullen le den van VAG de bewoners bezoeken. Aan de hand van een vragenlijst wordt hun mening gevraagd over de woon kwaliteit van de woning en de omge ving. De antwoorden worden uiteraard anoniem behandeld. De onderzoeksre sultaten zijn onder meer van belang voor toekomstige bouw- en renovatie plannen. De resultaten van het woonge riefonderzoek zullen in maart/april 1995 worden gepresenteerd. HEILOO - De kerstpakketten naar Po len zijn onderweg. Vorige week ging er in totaal ruim 2300 kilo aan pakketten weg uit het huis van de familie Velthuis aan de Zeeweg 17 in Heiloo. Daaronder ook de 21 pakketten voor geadopteerde gezinnen, die zo verrast worden vlak voor de kerst. Wilt u een gezin adopte ren? Bel voor meer informatie met me vrouw Velthuis, tel. 331802. Good Company is dit weekend te beluisteren in de Witte Kerk. KENNEMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOOR HOUDEND; KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 8 O O AG ALKMAAR HEILOO - Op zondagmiddag 18 de cember, 15.30 uur is er in de Witte Kerk te Heiloo een bijzonder concert van zeer oude kerstmuziek te horen. Het Alk- maars kleinkoor Good Company, o.l.v. Laura Hassler, en een renaissance in strumentaal ensemble reizen terug naar de tijd van de vroefste meerstemmige muziek van de westerse cultuur, good Company is in onze regio bekend vanwege het uitvoeren ^an zelden'ge hoord repertoire en vanwege de aan dacht voor presentatie. Voor het kerstconcert is gekozen voor een pro gramma van muziek uit de middeleeu wen, renaissance en vroeg-barok. Vaak gaat het hierbij om de vroegste versies van melodieën, die eeuwenlang gezon gen zijn, soms tot op de huidige dag. Sommige melodieën zijn afgeleid van het Gregoriaans, zoals de bewerking door de 15e eeuwse componist Dufay van "Christe redemptor omnium", een hymne voor de kerstochtend. Anderen hébben hun wortels in de volksmuziek en vertellen hun verhaal in simpele woorden. Veel van deze muziek is ge componeerd door mensen waarvan de namen niet meer bekend zijn; maar ook werken van componisten als Da Victo ria en Praetorius worden uitgevoerd. De instrumentalisten Els Kiesewetter, Bernadette Pollen, Kees Borst en Hugo .van Veen zorgen voor begeleiding en brengen ook een aantal instrumentale Verjaardagsfeestjes worden op een muzikale manier opgeluisterd door Gert-Paul van der Horst. HEILOO - Gert-Paul (38) is al vanaf zijn 15e jaar bezig met muziek. Deze week is er een bandje op de markt ge bracht waarop liedjes worden gezon gen, waarvoor hij zelf de tekst en muziek schreef. Medewerking werd ver leend door Tom (drums), zus Margot (zang en accordeon), Marjan (zang), Fred (zang en techniek) en Gert-Paul (zang, gitaar, bas en percussie). Het bandje kreeg de naam Telselier, afgeleid van een troetelnaam voor zijn dochtert. Bij het bandje is een boekje verkrijg baar waarin de teksten staan. „Eigenlijk heb ik deze liedjes voor m'n eigen kinderen geschreven, maar al gauw bleek dat ook anderen deze liedjes erg leuk vonden. Daarom heb ik dit bandje gemaakt", zegt Gert-Paul. De onderwerpen hebben allemaal betrek king op dagelijkse dingen, waar elk kind wel iets in zal herkennen, zoals: chocola is heel lekker, gymmen, oma's bloementuin, verliefd op hem en nog veel meer. De Blommenkinders Sinds september heeft Gert-Paul een kinderkoor, dat hij de Blommenkinders noemde. Met zo'n 35 kinderen repeteert hij elke dinsdagavond van 19.00-20.00 uur in Het Oosthonk aan de Oostkanter 14. Als dat je wat lijkt mag je gerust eens langs komen. Ze zingen onder an dere liedjes uit kinderen voor kinderen. Met een bandje en de begeleiding van stukken ten gehore op blokfluiten, vio la's da gamba, kromhoorns, renais sance-trombone en dulciaan. De ker nachtige, vaak nasale klanken van deze instrumenten is kenmerkend voor de sfeer van de muziek uit deze periode en geeft ook aanwijzingen over hoe er toen gezongen werd. Good Company neemt die klank als uitgangspunt voor het zin gen van deze bijzondere kerstmuziek. Toegangsprijs 12,50 10,00 voor 65 CJP en kinderen t/m 12 jaar). Kaarten zijn vóór het concert aan de kerk verkrijgbaar. Aanleg - Onderhoud - Uas - Water C.v. - Sanitair Dakwerk.- Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. HEILOO - Wat er zoal voor lekkers in de winkelhof 't Loo te koop is, kunt u aanstaande zaterdag van 10.00 - 16.00 uur zelf gaan proeven. Een aantal win kels zal in gezellige stands hun produk- ten uitstallen en iedereen mag proeven. Wat kunt u deze dag verwachten? De Konkelboet laat u zijn salades proe ven. Beentjes, de groenteman, brengt zijn rauwkostsalades onder uw aan dacht. Albert Heijn heeft zo'n groot ee- tassortiment, die zal hieruit een keuze maken en daarvan mag u proeven. Jamin laat zien wat een grote keuze koekjes en chocolaatjes zij hebben. Kees Zoon van de croissanterie laat u kennis maken met zijn kerststollen. Als u dan aan wat hartigs toe bent, dan moet u even bij de stand van keurslager Kees Burger langs gaan, die heeft heer lijke ham. De Deel verwent u met een wijntje, aan gekleed met een zoutje en een blokje kaas. De Hema laat u, misschien ten overvloede, proeven van zijn roo kworsten. Bij Gall Gall kunt u proe ven welke biersoorten zij zoal verkopen. Ondanks 'de ongemakken van de ver bouwing doen de winkeliers er alles aan om het u zo veel mogelijk naar de zin te maken. Dat zal zaterdag 17 december met deze proeverij vast wel lukken. Gert-Paul begint het repertoire al aardig te groeien. „Het is een ideale ruimte daar aan de Oostkanter en er komen kinderen uit heel Heiloo. Bovendien is er nu ook weer wat leven geblazen in Het Oosthonk", aldus Gert-Paul. Verjaarspartijtje Wie niet weet wat te doen op een ver jaardagsfeestje, daar heeft Gert-Paul ook een paar leuke ideetjes voor. Een kennis van hem, Fred, heeft een studio in Oterleek. Daar kunnen liedjes op een bandje worden ingezongen, waar de be geleiding reeds op staat. Na afloop krijgt elk kind een bandje mee naar huis. De ouders mogen ook meekomen en er is frisdrank en chips. Een ander idee is om Gert-Paul bij je thuis te vragen en dan met z'n allen leu ke liedjes te gaan zingen met gitaarbege leiding. Wie is Gert-Paul? Hij heeft gestudeerd, maar kwam toch in het bedrijfsleven terecht, waar hij een volledige baan heeft. Muziek is zijn gro te hobby en heeft in zijn leven altijd een belangrijke plaats ingenomen, evenals het werken met kinderen. Daarnaast speelt hij nog in de band Skyline, en gaat zich ook wel eens te buiten aan house en hardrock. Heeft u interesse in het bandje Telselier met leuke liedjes 14,95) en het tekst boekje 9,95) wendt u dan tot Gert- Paul van der Horst, Westerweg 371, HEILOO - Er zijn natuurgidsen, die an derhalf uur kunnen vertellen over een vierkante meter bos. Er zijn natuurgidsen, die in dezelfde tijd het hele Heilooërbos laten zien. Wat er gebeurt moet u afwachten, in ieder ge val staan zondag, 18 december 1994, 's morgens om 11 uur, twee gidsen klaar bij de kattenberg aan de Kenne- merstraatweg in Heiloo, om een excur sie door het bos te leiden! Wilt u inlichtingen over deze gratis rondleiding, bel dan 072-337736. HEILOO - Helaas kan Hester Hofman door overspannenheid niet komen op treden op vrijdag 16 december. Hier voor in de plaats hebben we "Dichters uit Epibreren" uitgenodigd. Dit is geen losse groep dichters die saai en doods slaapverwekkende gedichten voor draagt. Nee, deze dichters brengen mo derne gedichten in een amusante show naar Heiloo, die zelfs mensen die niet vaak lezen zeer zeker zullen aanspreken. Kom kijken en luisteren op vrijdag 16 december om 21.00 uur in theater Buk- Buk in Heiloo, Pastoor van Muijenweg 12. De entree bedraagt 5,00/cjp 4,00. HEILOO - Op zaterdag 10 december werd de 4e creatieve kerstinstuif gehou den, georganiseerd door de beide Oude renbonden, Stichting Ouderenwerk Heiloo en de hobby-fhrm. De dag werd geopend door mevrouw Wuijster- Schuddeboom door het aansteken van een kaars. Zij sprak tevens de wens uit, dat de 6e creatieve instuif (1996) in het nieuwe Trefpunt gehouden zal kunnen worden. Het was de hele dag een gezelli ge drukte in het Trefpunt. Men kon er kerststukjes maken, kaarten bordueren, zandschildern, beeldhouwen, origami, pergamano, houtbewerken, kaarsen versieren, enz. Zelfs de achtergrondmu ziek ontbrak niet. Na de verloting met schitterende prijzen o.a. beschikbaar gesteld door de diverse medewerkers, werd nog even nagekaart onder het genot van een hapje en een drankje. Unaniem was men van me ning, dat deze kerstinstuif een grandi oos succes was en alle voorgaande overtrof. Tot besluit werd door de aanwezigen enkele kerstliederen gezongen en de kaars gedoofd. Uitslag verloting: Op de volgende nummers zijn de prijzen geval len: 712, 734, 752, 762, 779, 784, 789, 792, 799, 802, 818, 822, 823, 835, 857, 859, 872, 875, 876, 902, 912, 924, 932, 948, 972, 9^5. Prijzen af te halen aan het Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. UITGEEST - Zaterdag 10 december opent de Omroepstichting voor Uit geest, Akersloot en Limmen officieel haar deuren. De opening zal, middels een speciale uitzending, om 12.30 uur worden verricht door de burgemeesters van deze gemeenten. Eerder dit jaar was de OSU gedwongen haar locatie aan het Irispas te verlaten vanwege een brand. Sindsdien is er eni ge tijd vanuit het politiebureau in Uit geest uitgezonden. In juni verhuisde de OSU definitief naar de Westerwerf 5, het voormalige gebouw van de hockey club. Vele vrijwilligers zijn de afgelopen maandeh bezig geweest deze hockey- kantine om te bouwen tot een professio nele studio. Het resultaat mag er wezen. Niet alleen zijn er twee volwaardige stu dioruimten, de OSU beschikt vanaf me dio januari over PC-Radio. Hierdoor wordt het mogelijk 24 uur per dag uit te zenden. Het programma van de opening bestaat uit twee gedeelten. Van 12.00 tot 14.00 uur is er een receptie voor ge- nodigen. Vanaf half drie is ook de luisteraar van harte welkom. De hele dag zal er een feestelijk openingspro gramma uitgezonden worden, waarin tussen twee en vijf de Vijftig-gulden man drie keer zijn opwachting zal maken. HEILOO - Op zondag 18 december is er een kerstsamenzang in de Moeder Godskerk te Heiloo. Iedereen is van harte welkom om te komen luisteren en/of mee te zingen. MoGoJoKo ver leent net als andere jaren haar medewer king. Naast de traditionele kerstliederen zal MoGoJoKo een aantal modernere nummers ten gehore brengen. Aan de kinderen vragen wij een ritme instrumentje mee te nemen. Samen met de kinderen, zullen een paar liedjes ge zongen woiden, waarbij ze zichzelf op deze ritme-instrumentjes kunnen bege leiden. De samenzang begint om 19.00 uur in de Moeder Godskerk, Holleweg 111, Heiloo. Na afloop staat de koffie, thee en chocomel klaar. HEILOO - De afdeling Heiloo van Uni cef staat op vrijdag 16 en zaterdag 17 december met een kraam in de nieuwe winkel van Albert Heijn in 't Loo. U kunt er terecht voor de nieuwe collectie wenskaarten, kerstkaarten, kalenders, agenda's en andere Unicef-artikelen. Uw aankoop draagt bij tot een beter 'kinder-nestaan'. Heerenweg 167.1851KN Höloo.Te!.: Ó72-331716. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 1852 PR in Heiloo, tel. 072-333775. Cassette en boekje zijn tevens te koop bij Libris Boekhandel Deutekom (Hee renweg), speelgoedzaak De Gelaarsde Kat (Heerenweg), Centerdisc (Heeren weg) en Disco Heiloo ('t Loo), alle te Heiloo. SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap - Eerlijk advies en kosteloze offerte A WAO MAKELAARDIJ O.G. «^evkeebnk0°p W Tel 072 331895. Fax: 072 338209 TAXAT1FS HEILOO - De Werkgroep Heilooër Bos verricht al meer dan vijftien jaar twee keer per maand vrijwilligerswerk op de zaterdagochtend in het Heilooér Bos: wilgen knotten, Amerikaanse vogelkers verwijderen, bomen planten enzovoort. Gedurende vijftien jaar was Willem Brinkkemper voorzitter van de werk groep. Aangezien hij in februari 80 jaar oud hoopt te worden, heeft hij in sep tember jl. deze functie neergelegd. De werkgroep besloot daarop om Brink kemper tot erevoorzitter te benoemen en ter gelegenheid van dit heugelijke feit heeft hij twee weken geleden een eik de 'Brinkkemper Eik') mogen planten op de trimbaan in het bos. Op de foto Wil lem Brinkkemper, die 'zijn eik' vast houdt terwijl leden van de werkgroep het gat vullen met zand. De nieuwe toonbank en opstelling van Beentjes Groentebroers in winkel hof 't Loo. HEILOO - Er is een oud Iers volkslied je, dat gaat over 3 broers, waarvan de één ploegde, de tweede zaaide en de der de maaide. De tekst z^gt verder dat ze absoluut niet zonder elkaar konden, omdat de ploeger geen maaier was enz. enz. en ze hielden elkaar in evenwicht. Deze tekst zou van toepassing kunnen zijn bij de Beentjes Groentebroers uit Castricum, drie broers die zakelijk en emotioneel volledig op elkaar aangewe- zëh zijn. Gerard, de inkoper die het meest op de veilingen inkoopt, dus ver ser kan het produkt niet zijn, is de ploe ger. De tweede van het trio is Cees, die met zijn iedeeën en bezieling de regel- STATI0NSWEG61,1851 U HEILOO TELEFOON 072 330 068 TELEFAX 072 340 237 neef van het trio is. Hij is de man met het zaad, als zaaier zorgt hij voor het gewas wat de derde broer Ber moet oogsten. Ber is de man van de verkoop, zijn zeer menselijke manier van handel - bedrijving is de basis van een succes trio die met vasthoudendheid zaken doet. Onlangs zijn de Beentjes Groentebroers uitgebreid met een filiaal in de Beverhof in Beverwijk, daarmee komt het aantal filialen op vier, namelijk Beverwijk, Castricum, Alkmaar en Heiloo. Na de opening van het nieuwe filiaal in Bever wijk werd gelijk begonnen met de ver bouwing van de winkel in 't Loo. Deze verbouwing stond geheel in het teken van de nieuwe succesformule, de for mule die zich in Alkmaar en Beverwijk al dubbel en dwars bewezen heeft. De winkel staat al bijna 13 jaar onder de bezielende leiding van Sjaak Boode die het de laatste tijd niet makkelijk heeft gehad met al die verbouwingen om zich heen. Overtuigend van het feit dat dit verhaal boekdelen spreekt kan gezegd worden, dat als er op deze manier tegen mensen aangekeken wordt, een ieder de gebroe ders en Sjaak nog meer succes gunt. De zaak in 't Loo is afgelopen week her opend.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1