sstsasïïfts-ia: ss=saas=- - - Erepenning Heiloo voor N. Greeuw r.inno Voordeelmarkt Ij h A.J.VOS Michiel Duursma in de prijzen Pannekoekentoernooi bij Double Stars Heiloo Succesvol kerstconcert door leerlingen Benedictusschool t DRUKKERIJ UITKIJKPOST 59e JAARGANG NO. 51 E N 21 DECEMBER 1994 Jeugdkomedie Amsterdam speelt ,Laat ze maar praten' Foresters zaterdag 1 staat bovenaan 1 Regionale kunstenaars tonen werk in kapel Willibrord MAKELAARDIJ O.G. hypotheken Zeeweg 20,1852 CR HeilOO assurantiën mil Tel 072 331895, Fax: 072 338209 TAXATIES Oud en Nieuw Buk Buk in Winkelcentrum 't Hoekstuk Zie de advertentiepagina elders in deze Uitkijkpost CEES HACHMANG LOODGIETERS Geslaagd Scriptieprijs voor Martine van der Blij Overgewicht te lijf Woonwagenpark Oosterzij Kapsalon in't Loo overgenomen door Annette Dekker AmelS v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 Wij bedanken al onze relaties, kennissen en vrienden voor het in ons gestelde vertrouwen en wensen u fijne feestdagen en een gelukkig I995. TANKSTATION INSTALLATIEBEDRIJF RIJWIELHANDEL AKERSLOOT Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1,1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte! HEILOO - De Jeugdmusical ,Laat ze maar praten' is de tweede produktie van leuedkomedie Amsterdam. Het verhaal eaat over een broer en een zus die heel goed met elkaar op kunnen schieten. Jammer genoeg heeft hun vader het zo druk op zijn kantoor dat hij eigenlijk daar woont, in plaats van thuis, en is hun moeder bijna altijd op reis voor haar baan. Daardoor zijn ze haast nooit met z'n allen bij elkaar. Maaike en Michiel hebben samen af gesproken dat Maaike een beetje op haar moeder zal passen' en Michiel op zijn vader, dus woont Maaike bij haar moeder in huis en Michiel bij zijn vader op kantoor, maar het allerliefste waren ze natuurlijk gewoon bij elkaar. Als hun ouders opeens allebei tegelijkertijd op reis moeten krijgen ze een prachtige kans om weer bij elkaar te komen, waar ze op een hele slimme en spannende ma nier gebruik van maken. En dan gaat er natuurlijk van alles gebeuren! Deze voorstelling is te zien in Theater De Beun te Heiloo om 14.30 uur op dinsdag 3 januari 1995. Entree 10,00 p.p. Kassa van het Theater geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.30- 17.00 uur, tel. 072. 333156. HEILOO - Door de knappe uitoverwin- ning op OFC, met 1-2, hebben de man nen van Klaas Baars en leider Jaap Godijn de steigende lijn voort kunnen zetten en bezetten nu de eerste plaats in de competitie. De stand is iets vertekend omdat BPV en Zaanlandia nog inhaal wedstrijden moeten spelen maar Fo resters gaat als winterkampioen het jaar 1995 in, en dat is een prima prestatie. Ondanks de achterstand bij rust met 1-0 tegen OFC waar Foresters zaterdag, nimmer won, konden ze door hard te werken en goed te voetballen de achter stand ombuigen door doelpunten van Edward Avis en Rik Romijn, 1-2. Het zondagteam van Foresters speelden dinsdag 13 december op hun eigen trai ningsveld een goede oefenwedstrijd te- een het eerste van AZ dat tot tien minuten voor tijd nog maar met 0-2 voor stond. In de laatste tien minuten scoorden de gasten simpel vier keer zo dat de teller op zes bleef steken (0-6). Voornaamste oorzaak hiervoor was de mindere conditie en concentratie in de opbouw van achteruit die iets te makke lijk werd uitgevoerd. Het bestuur van de voetbalvereniging Foresters, hebben wederom drie leden van verdiensten gedecoreerd het gaat om de heren: Ger Fahrenhorst, Piet Oud en Piet Stoffers (allias Sinter klaas). Deze heren hebben zich jaren lang ingezet voor de vereniging op velerlei gebied. Foresters toont op deze manier hun waardering voor hun inzet en hopen nog jaren van hun diensten ge bruik te kunnen maken. AAN- EN VERKOOP HEILOO - In de kapel van Psychia trisch Centrum Willibrord in Heiloo is van 26 t/m 30 december een expositie van kunstwerken gemaakt door in de re gio woonachtige kunstenaars. Het the ma van de expositie is: "moeder en kind". De tentoongestelde werken variëren van schilderijen, tekeningen en litho's tot beelden en andere driedimensionale werken. Het thema "moeder en kind" past in de sfeer en gedachte van kerstmis. Vorig jaar werd in de kapel van Willi brord een tentoonstelling gehouden van kerstgroepen. Deze expositie die werd gehouden rond de kerstdagen trok veel belangstelling. De expositie "moeder en 1 kind" wordt gehouden in de Kapel van Willibrord op 26,27, 28, 29 en 30 de cember, telkens van 14.00 - 17.00 uur. De expositie is vrij toegankelijk. De of ficiële opening met muzikale omlijsting vindt plaats op Tweede Kerstdag om 14.00 uur. HEILOO - Als je zondagochtend 1 ja nuari van 0.45 uur tot sluitingstijd 5.30 uur echt feest wil vieren, moet je voor dit nieuwe jaar eerst een kaartje kopen. De kaarten zijn te koop vanaf 15 de cember alleen bij Buk Buk tijdens ope ningstijden. Voor een kaartje betaal je 10,00. Let wel, per persoon worden maximaal 5 kaarten verkocht. De kaar ten zijn te koop tot en met 30 december. - noiruiork - RiooIreiniaina A^nleq - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging 9 Holleweq 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. HEILOO - Onze plaatsgenoot Paul Mars is geslaagd voor de opleiding tot technisch-bedrijfskundig ingenieur aan de Technische Universiteit Eindhoven. HEILOO - Tijdens een feestelijke bij eenkomst is aan de heer N. Greeuw de erepenning der gemeente Heiloo uit gereikt. Burgemeester N.P.M. Schoof reikte de onderscheiding op 16 december 1994 aan de heer Greeuw uit in café-coffee- corner de Klok in Egmond aan Zee. De heer Greeuw stopt op 31 december 1994 met zijn werkzaamheden als secre taris van de Vereniging voor Volkshuis vesting Heiloo. na 23 jaar gaat hij zich met andere zaken bezighouden. In zijn werk als secretaris heeft hij veel HEILOO - De van oorsprong uit Heiloo afkomstige Martine van der Blij heeft onlangs de Boekman-Scriptieprijs ge wonnen. Deze prijs wordt jaarlijks uit gereikt aan de maker van de beste scriptie over maatschappelijke aspecten van kunst en cultuur en bedraagt 2.500 gulden. Bovendien wordt de scriptie ge publiceerd door de Amsterdamse Boek manstichting. Martine van der Blij studeerde vorig jaar af als sociologe aan de Rijksuniver siteit Groningen met de scriptie 'De kunstmatige kloof: een empirisch- theoretisch onderzoek naar het bestaan van een duale structuur van het podi umkunstenveld in Nederland'. Voor haar universitaire studie was Martine van der Blij leerlinge van respectievelijk de Rehobothschool in Heiloo en het Murmellius Gymnasium in Alkmaar. meegemaakt. Al vrij snel na zijn aantre den startte hij een spreekuur, zodat de mensen informatie konden inwinnen. Voor die tijd kon dat alleen op het ge meentehuis. Het belang van de huurders heelt bij hem altijd voorop gestaan. Daarbij had hij een 'zwak' voor jongeren. De intro ductie van een vorm van kamerverhuur met gemeenschappelijke voorzieningen in De Oude Pastorij, Tater gevolgd door de realisering van appartementen aldaar is voor de heer Greeuw een hoogtepunt in zijn loopbaan. Het laatste succes is het in zijn ogen uit stekende nieuwe systeem voor de toe wijzing van huurwoningen. Naar aanleiding van de in de huurkrant aan geboden woningen kunnen woningzoe kenden actief zelf reageren. Nu stopt de heer Greeuw met zijn werkzaamheden voor de Vereniging voor Volkshuis vesting Heiloo. Voor de vereniging ligt de fusie met woningbouwvereniging Willibrord in het verschiet, om als Wo ningstichting Heiloo' verder door te gaan, maar dan zonder de actieve heer Greeuw. c ENNIMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOOR HOUPIND: KENNEMEMTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 SOO AG ALKMAAR Een trotse familie Duursma, met Michael asl tweede van links. HEILOO - Woensdag, 28 december 1994, is het weer zover. Zes peanut- teams uit Noord-Holland zullen weder om, mede dankzij een bijdrage van Buro van Duin in de sporthal Vennewa- ter de degens gaan kruisen. Deelnemers zijn dit jaar The Bears, Pirates, Cromti- gers, Flying Petrels, Rangers en uite raard, Double Stars Heiloo. Vanaf 9.30 uur zullen de ballen het veld ingeslagen worden onder de vertrouwde leiding van scheidsrechter Arjan Doef. In de pauze kunnen de deelnemers zich tegoed doen aan de pannekoeken die door de ouders van de spelers en speelsters van Double Stars Heiloo aan geleverd zullen worden. Echter, er is meer. Het huidige peanut- team van Double Stars zal volgend jaar in de pupillencompetitie uit gaan ko men. Jonge, talentvolle, aanstormende peanuts zullen er in Heiloo ongetwijfeld zijn. Alleen, zij hebben zich nog niet ge meld. Daarom stelt Double Stars Hei loo de jeugd van Heiloo van 6 tot 8 jaar in de gelegenheid om van 12.00 uur tot 13.00 uur in de sporthal kennis te ko men maken met het peanutspel, uite raard onder deskundige leiding. Kom dus naar het Vennewater, je wordt op gevangen bij de ingang van de sporthal. Je hoeft allen maar je gymschoenen mee te nemen, Double Stars Heiloo zorgt voor de rest. En wie weet, is er voor jou na afloop ook nog wel een pannekoek over. HEILOO - Tijdens de jaarlijkse gala avond van de Koninklijke Nederlandse Honk- en Softbal Bond werden de per soonlijke prijzen van 1994 uitgereikt. Tot meest talentvolle speler werd de jeugdige Michael Duursma van Double Stars Heiloo uitgeroepen en mocht de Ron Fraser Award in ontvangst nemen uit de handen van de legendarische Han Urbanus. Daarmee treedt hij in het voetspoor van illustere voorgangers als Win Remmerswaal, Charles Urbanus, Robert Faneyte en Robert Eenhoorn. Michael Duursma denkt zijn verkiezing te danken te hebben aan zijn prestaties HEILOO - Teleac start half januari de kursus 'Overgewicht te lijf'. Een kursus voor mensen met een overgewicht van 10-20 kg. Vermageren is niet •makkeluk. Teleac biedt een goede handleiding. Om de kans op succes te vergroten orgaiyse- ren de diëtisten van Heiloo in dezeitde periode 10 avonden extra begeleiding. Begin januari volgt nader bericht. Voor informatie kunt u bellen met: lm Nij- dam 332287 of Ria Penders, tel. 336673. tijdens het Europees Kampioenschap, tijdens de trainingsstages en competitie. Hij heeft zijn blikken alweer op 1995 staan, want de Nederlandse selectie van jongens van 17 en 18 jaar zijn zich reeds aan het voorbereiden voor de wereld kampioenschappen in Houston, Ameri ka waar naast Amerika onder andere ook Cuba, Japan, Taiwan en Canada tot de deelnemers zullen behoren. Nog maar nauwelijks bekomen van zijn benoeming, betraden Ted Vermeulen van OAD Sportreizen en Paul Feijen van de KLM het podium. Ted Vermeu len maakte bekend dat OAD en de KLM 2x 4 wijd uitgedeeld hadden, dat wil zeggen twee vrij lopen, dit keer ech ter niet naar het eerste honk, maar naar het mekka van het honkbal, namelijk een twee-persoonsreis «ïaar Toronto, Canada met kaartjes voor honkbal- wedstrijden in het skydome van de To ronto Blue Jays. Deze prijs mocht op voordracht van de bond, Michael Duursma uit handen van Paul Fijen ontvangen. Desgevraagd lichtte Paul Fijen toe waarom de KLM en OAD een dergelijke prachtige prijs ter beschik king gesteld hadden. "Jonge, talentvol le spelers moeten ten opzichte van hun leeftijdsgenoten sommige dingen laten voor wat ze zijn om tot topprestaties te komen en wij willen hun laten zien waar dergelijke topprestaties toe kunnen lei den door ze een bezoek aan het skydo me aan te bieden en hun daardoor een prikkel te geven om door te gaan met het leveren van die topprestatie. Qok de peanuts van Double Stars Heiloo komen in actie HEILOO - De kinderen van de Benedic tusschool hebben afgelopen zaterdag hun beste beentje voorgezet voor een bomvolle zaal van 'Het Kruispunt'. Zo'n kerstconcert begint voor de Bene dictusschool al bijna traditie te worden. Door het brede aanbod van muzikale activiteiten dat is ingebouwd in de les sen, is het ieder jaar weer mogelijk om een gevarieerd programma te brengen van ruim anderhalf uur. Omdat je vlak voor het Sinterklaasfeest moeilijk met kerstmuziek aan de gang kunt, is het he le programma in 2 weken tijd ingeoe fend, en met succes! Het schoolorkest, bestaande uit onge veer 40 kinderen bracht op enthousiaste wijze een aantal kerstliedjes ten gehore. De blokfluiters, de xylofoon- en meta- lofoonspelers, ukelelespelers en bespe lers van slaginstrumenten worden door de school zelf opgeleid. Verder kan ie- HEILOO - De kapsalon van Coos de Joode heet voortaan Annet Haar Zaak m/v. Nog even zal de naam van de vori ge eigenaar op de zaak staan, want i.v.m. de verbouwing van 't Loo zal half januari pas haar eigen naam op het raam staan. Annet heeft een lange ervaring in het kappersvak. Vijftien jaar zit ze al in het vak; vijf jaar heeft ze in Heiloo gewerkt en 10 jaar heeft ze elders een leidingge vende funktie gehad. Zij startte nieuwe zaken op en liep de zaak goed, dan ging ze weer naar een andere. Er zijn mis schien mensen die denken, ken ik die Annette Dekker nou of niet. Ze is het echt, maar heeft een gedaante verwisse ling ondergaan. Het mollige, stekelkop- pie is veranderd in een slanke vrouw met lang haar, die er erg goed uitziet. Annette heeft veel cursussen en trainin gen gevolgd bij Wella, zij is dan ook met de nieuwste snufjes op haar gebied op de hoogte. Het personeel is hetzelfde gebleven, dat heeft ze allemaal overgenomen. De zaak is ook op maandagmiddag en vrijdaga vond geopend. Er wordt het liefst op af spraak gewerkt, maar komt het ineens over je dat je naar de kapper wilt, dan kan dat ook. Toon Brouwer, Annette's man, is be drijfsleider van de zaak en tevens haar boekhouder. Dat houdt dus in dat An- nets Haar Zaak Toons kopzorg is. Volledig geconcentreerd bespelen de leerlingen van de Benedictusschool hun instrumenten. der kind dat een instrument kan bespe len meedoen. De xylofoon- en metalofoonspelers brachten vier prachtig 4-stemmig num mers van F. Schubert en Ch. Maas. Zoals de kinderen hier St. Maartenlied jes zingen zingen de kinderen in Enge land "Christmascarrols". Zo zong een groep kinderen 'Away in a manger en 'God bless you'. Ze werden begeleid door het keyboard, ukeleles en gitaren. De kleuters mochten met hun 'kinder belletjes' het podium betreden. Als je zo jong mag optreden voor een zaal met 250 mensen dan is dat een geweldige be levenis! Alle kinderen van school heb ben hun steentje bijgedragen aan het concert; citerspel, trompetspel en een solonummer op de gitaar, het werd alle maal met enthousiasme gebracht. Een drietal schimmenspelen leverde een belangrijke bijdrage aan de kerstsfeer. Een spel met licht en donker past bij de ze tijd van het jaar. Hiervoor werd ge bruik gemaakt van een toverlantaarntje achter een groot doek. Hierachter speel den de kinderen zelf of hanteerden ze schimmen die uit karton gesneden wa ren. Ook een overheadprojector bleek zeer goed bruikbaar te zijn voor een schimmenspel. De organisatie van een dergelijk festijn vraagt een grote inspanning van velen. Door de enorme hulp van vele ouders kan de Benedictusschool terugkijken, op een zeer geslaagd evenement! HEILOO - De meerderheid van het col lege van Burgemeester en wethouders van Heiloo is voornemens \oor 1 febru ari 1995 te starten met de aanleg van een woonwagenpark in Ypestein in deze ge meente. Om tot uitvoering over te kunnen gaan en een aanvullend krediet hiervoor te verkrijgen zal aan de Raad hiertoe een voorstel worden gedaan. In de raadsvergadering van 29 oktober 1992 heeft de gemeenteraad van Heiloo al besloten aan de Oosterzijweg een woonwagenpark aan te leggen voor een achttal plaatsen. De benodigde financiële middelen wer den hiervoor ter beschikking gesteld. In een later stadium yerden deze middelen teruggebracht tot het bedrag van de rijksbijdrage van 554.800,- in ver band met de noodzakelijke uitbreiding van het minimabeleid. De meerderheid van het college van bur gemeester en wethouders is voornemens met de aanleg van het park te starten voor 1 februari 1995. Wethouder me vrouw J. Wuijster-Schuddeboom kan zich met deze beslissing niet verenigen, daar zij niet overtuigd is van de nood zaak. Het college is van mening dat een deel van de bezuinigingen niet op ver antwoorde wijze kan worden doorge voerd, gelet op de gewenste kwaliteit die past in de wijk Ypestein en past in Hei loo. Zij stelt derhalve aan de gemeente raad voor, aanvullend aan de rijksbij drage/een bedrag van 300.000,- be schikbaar te stellen. Het college-voorstel om tot uitvoering van het plan over te gaan en het aanvul lende krediet beschikbaar te stellen zal worden besproken in de vergadering van de raadscommissie grondgebiedza ken van 21 december 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis te Heiloo. NVM AKERSLOOT 02513-13560/125

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1