Yellow Plastic Whistle Birds PAGINA 8 UITKIJKPOST - 18 JANUARI 1995 The Basement Hype Dia's en film in het nieuwe bezoekerscentrum 'De Hoep' te Castricum op donderdag 16 februari a.s. Tendenz Nieuws Het popconcours Cursussen wijkgebouw-salon Ypestein De ideale vrouw in haar glazen kooi PvdA-Heiloo blijft tegen kap populieren witte kerk Ingezonden Wat ik zeggen wou... Swing Delight" Bond van Plattelandsvrouwen Workshop handlezen Hobbyfarm Beeldhouwclub "Heiloo" MUZIEKSCHOOL HEILOO Inleveren kopij voor de Uitkijkpost Cursus schilderen Cursus aquarelleren en/of schilderen Cursus Improviserend Toneel "Kijk op kunst" Een oriëntatiecursus op zondagmorgen C.D.A. Info-uur Stichting Egmonds Bloemenzee in teken "Gala, een kleurig tenue" Oproep kinderjury zelfmaakmodeshow tijdens Egmondse Bloemenzee Expositie van Carry Borst Ladiges Jaarlijkse midwinterloop Egmond Binnen Handbal Koop/Home Meervogels Stichting Doorstroom verkoopt 2e hands spullen voor Uganda Grote rommelmarkt The Basement Hype. HEILOO - De uit Egmond-Binnen af komstige band The Basement Hype bestaat uit zes muzikanten, die eerder bezig waren in onder andere Tijd is Geld, Wanted en Split. De band is in de huidige bezetting zo'n twee jaar bezig. De band is begonnen met het spelen van covers, maar heeft zich het laatste jaar toegespitst op het schrijven en spelen van eigen nummers. Invloeden van de band zijn het oude werk van The Rol ling Stones, The Black Crowes en The Tragically Hip. Door het gebruik van meerstemmige achtergrondzang en een hammondorgel heeft de band een zeer eigen geluid ge kregen. The Basement Hype bestaat uit: Rob Diemeer: zang, Raymond Apeldoorn: gitaar, Rob Verhoogt: basgitaar en ach tergrondzang, Marco Verhoogt: gitaar en achtergrondzang: Petet Zentveld: pi ano en hammondorgel. Marco de Groot: drums. Zaterdagavond is The basement Hype in Buk-Buk. Aanvang 21.00 uur. Zon dagavond bij J.O.E.B. aan de Heren weg 69 te Egmond-Binnen. HEILOO - Bij deze nodigt de Culurele Commissie van ANBO, KBO en Stich ting Ouderenwerk u uit voor een bezoek aan het schitterend vernieuwde bezoe kerscentrum. Het geeft uitgebreide in formatie over het 5000 ha grote duinreservaat. Behalve informatie over flora en fauna, geeft het ook een beeld over de zorg voor ons drinkwater in de toekomst. Na aankomst krijgen wij in de filmzaal een film "Duinen te kust en te keur" 15 min.) Daarna bezichti gen we op eigen gelegenheid de ten toonstelling. Links van de ingang is een wisseltentoonstelling "Vlinders, in de duinen". Na die bezichtiging krijgen we nog een dia-vertoning "Duinsynthese". Voor diegenen, die daarna, toch in de natuur zijnde, een frisse neus willen ha len, ligt er voor f 1,50 een mooi in kleur uitgevoerd gidsje voor een wandeling van 2200 m rond Johanna's Hof. In Jo hanna's Hof kan men eventueel lun chen. Een en ander in overleg met uw chauffeur. Men kan echter ook op eigen gelegenheid gaan. Er zijn dus twee mo gelijkheden. 1) U gaat met het door ons georgani seerde autovervoer (max 20 perso nen). In dat geval kost het u f 4,00. 2) U gaat mee op eigen gelegenheid. Dan wordt u verzocht f 1,00 te betalen i.v.m. de voorbereidingskosten. Datum: donderdag 16 februari. Vertrek vanaf 't Trefpunt 9.30 uur. Opgeven bij B.M. Dekker, Ewisweg 108, 1852 EM Heiloo, tel. 333248. Na betaling ont vangt u een bewijs van deelname en ver dere informatie. HEILOO - Vrijdag 27 januari is er een DJ wedstrijd. Je kan hier je dj presenta tie testen en de tendenz trofee 1995 win nen. Je kan je uiterlijk 20 januari inschrijven voor de wedstrijd en er kan geoefend worden op zondag 20 januari. Dus als je tussen de 12 en 16 jaar bent en het je leuk lijkt dj te zijn kom, het dan proberen. Tendenz is op vrijdag ge opend van 20.00-23.30 uur en de entree is dan 1,00 en we zijn op zondag geo pend van 14.30-17.00 uur. Stichting Noordhollands Glorie organi seert een jaarlijks terugkerend popcon cours, waarvan de voorrondes en Finale verspreid over verscheidene podia in Noord-Holland plaatsvinden. Elk podi um houdt één of meerdere voorrondes voor beginnende bands. De winnaar van deze voorronde(s) gaat naar de Fi nale. De Finale wordt gehouden in de hoofdstad van de provincie, dat wil zeg gen: Haarlem (Patronaat, 14 mei 1995). Voor de bands betekent dit alles: - de kans om eigen repertoire te presenteren aan publiek - het opdoen van podiumer varing (finalebands maken kans nog een keer door een podium geboekt te wor den) - goede publiciteit (via de stichting en via de podia, echter ook: aanwezig heid van pers en popprogrammeurs bij de finale - voor de finalisten: prijzen ter ondersteuning, zoals studio tijd, foto- sessie's, publiciteitscursus, jaarabonne ment op muziekbladen e.d. De podia (datum nog onbekend), Buk Buk voor rondes 11 en 18 maart (finale 1 april). Inschrijvingen: beginnende bands kun nen zich inschrijven bij bovengenoemde podium. De uiterlijke inschrijfdatum voor een vooronde is gemiddeld twee weken voordat deze plaatsvindt. HEILOO - Hoe vaak zeggen mensen niet dat ze best wel eens een beeld voor hun tuin willen maken? Voor beeldhou wen hoef je niet echt 'sterk' te zijn, al zou men dat al gauw denken. Er bestaan verschillende soorten steen, van speksteen, (zeer zacht) tot marmer en graniet (hard). Er kan natuurlijk ook gewerkt worden met hout. Tijdens deze cursus leert u omgaan met verschillende materialen en technieken, die betrek king hebben op het beeldhouwen en/of boetseren. Het menselijk lichaam, die ren of een gevoel zijn uitgangspunt voor de te maken beelden. De cursus wordt gegeven onder leiding van een bevoegd docente en is geschikt voor beginners en gevorderden. Er bestaat een mogelijk heid om uw beeld(en) te laten gieten in brons. Op zondag 22 januari om 15.30 uur is er een expositie beeldhouwen in wijkgebouw 'De Ypsalon' in Ypestein. 10 lessen (evt. verlening mogelijk) Tijd: 19.30-21.30 uur Kosten: 100,00 (excl. materiaal, aanschaf in overleg). Start: vanaf 23 januari. Beeldhouwen in Ypestein. HEILOO - Modebeelden III, kleding van 1700 - 1900. De culturele commissie Heiloo heeft het voornemen een excursie naar deze een- malgie tentoonstelling in het Schie- landshuis in Rotterdam te organiseren op dinsdag 14 maart a.s. Op de bo venste verdieping geeft "Modebeelden" aan de hand van kostuums een beeld van de sociale geschiedenis van de vrouw, dat wil zeggen het ideaal waa raan zij geacht werd te voldoen. De vrouw moest in haar huis geborgenheid scheppen voor haar man, die in de op komende industriële maatschappij het hoofd boven water moest zien te hou den. Niet alleen leuk voor dames, maar voor ieder die in cultuurhistorie geïnte resseerd is. Na het bezoek kan men nog de stad ingaan; het museum ligt pal in het centrum van Rotterdam. Omdat vervoer per auto erg duur is, dient deze excursie per autobus van 50 personen te worden georganiseerd en kan alleen doorgaan als wij op zo'n 48 deelnemers HEILOO - Het voorstel van het ge meentebestuur van Heiloo om de drie populieren die bij de Witte Kerk staan te kappen, wordt door de PvdA afgewe zen. De argumenten die de gemeente daarvoor heeft, kloppen niet en kunnen worden gekwalificeerd als gelegenheid sargumenten. Uit een door deskundigen uitgevoerd onderzoek blijkt dat de po pulieren niet ziek zijn en op de huidige plaats wel 80 tot 100 jaar kunnen wor den. Dit kan dus geen reden zijn om de ze bomen te kappen. Nee de reden moet elders worden gezocht. Die ligt volgens de PvdA in de herinrichting van het bui tengebied Winkelhof 't Loo. Ook tegen dit plan heeft de PvdA grote bedenkingen. De verkeerssituatie zal in de omgeving van 't Loo door de aanleg van een plein waar de auto "als gast" over heen mag rijden in de ogen van de PvdA slechter worden. De ruim 2000 auto's per dag die daar over de Heere- weg rijden, zullen over het plein moeten rijden of een alternatieve route gaan zoeken via de van Aostastraat of Kerke- laan. Ook de verkeersveiligheid op het plein waar zoveel auto's over heen gaan rijden zal slechter, worden. De aanpassing van de kruising Raad- huisweg/Heereweg brengt met zich mee dat de drie populieren moeten worden gekapt. Het zal duidelijk zijn dat de PvdA tegen deze aanpassing is omdat zij daar de noodzaak niet van inziet. Niet om verkeerstechnische reden noch uit planologisch oogpunt, is deze aan passing noodzakelijk. Tenslotte stelt de PvdA grote vraagte kens bij de financiering van dit plan. Reden voor het PvdA raadslid Aad van IJperen om in de commissie grondge biedzaken -die woensdag 18 januari haar vergadering houdt- vragen te stel len en zo nodig voorstellen in te dienen om de herinrichtingsplannen van de ge meente niet door te laten gaan. Ook zal hij voorstellen de populieren niet te kappen. HEILOO - Nu al weer bijna een jaar ge leden tijdens de gemeenteraadsverkie zingen stemde ik voor het eerst van mijn leven op een plaatselijke partij. Ik had zoals zovelen, geen vrede met de gang van zaken tot op dat moment. Eigenlijk waren enkele incidenten aanleiding voor mijn keuze. Een politieke aardverschuiving volgde daar waar het om de samenstelling van de raad en het college ging. Hoopvol gestemd wachtte ik de ontwikkelingen af, maar wat gebeurde er! De zeggings kracht van de partij waarop ik mijn hoop gevestigd had is van een gering ge halte, waardoor het college in hoofd zaak gedirigeerd wordt door één wethouder. Een wethouder die naar zich toetrekt waarmee „gescoord" kan worden en afstoot waarmee geen eer kan worden ingelegd. Anoloog met het bovenstaande zag ik tot mijn verbazing tijdens de laatste raadsvergadering in plaats van wethou der Wuijster-Schuddeboom, wethouder ten Hoope, met veel praten maar weinig zeggen, het agendapunt: „krediet woonwagenkamp" behandelen. Het halsstarrig vasthouden door de VVD aan een goedkopere maar armtierige bouw van het woningencentrum toont weinig visie, maar zegt wel veel over hoe men staat t.o.v. de woonwagenbewo ners en de bewoners van plan Ypestein. Over de uitbreiding van het winkelcen trum „Het Loo" is in het verleden veel geschreven. Op dit moment is de herin richting van de omgeving van „het Loo" aan de orde. Hierbij komt de zorg van de VVD t.a.v. de financiën goed van pas komen. Uitgangspunt was destijds dat de kosten van de gehele her inrichting gedekt zouden worden door de opbrengsten van de verkoop van de grond. We zullen zien! Tijdens de ver kiezingsstrijd, vorig jaar, wierp dhr. R. Bos, van de PvdA, zich op als persoon lijk beschermer van de populieren bij het Loo. Thans ligt er het voorstel om deze bomen te verwijderen. Waar is R. Bos en waar is zijn visie? Was het toch een goedkope stunt met "het groen" als inzet. Hoe de herinrichting ook mag plaatsvinden, hopelijk zal de verkeers veiligheid vooropstaan. B. Blank Swing Delight. HEILOO - Op zondag 22 januari wordt er in wijkgebouw De Ypsalon in Ype stein een concert gegeven, jazz van vier tot zes. Het combo "Swing Delight" is een hechte en enthousiaste groep die lekkere gevarieerde, maar altijd swingende mu ziek maakt. De door trompettist Piet Bood geleide band bestaat uit gelouterde muzikanten die blijkens het gestaag groeiende aantal optredens, in relatief korte tijd een breed publiek voor zich gewonhen heb ben. Deze optredens vinden plaats op loka- ties die qua karakter al even gevarieerd zijn: "Swing Delight" speelt veelvuldig in middelgrote zalen, maar is met door "latin en pop" beïnvloede jazz muziek, waar het speelplezier altijd vanaf straalt, juist een ideale partner voor re cepties, huwelijksfeesten en bedrijfsma- nifestatiesü "Swing Delight" wordt gevormd door: Helma Bliek: zang. Henk Schouws: toetsen en accordeon. Jan Weis: drums. Bert Groeneweg: bas en gitaar. Cor Jae gers: alt-, tenor-, en baritonsax. Piet Bood: trompet, bugel en percussie. Voor informatie en boeking kunt u te recht bij zakelijk leider: Cor Jaegers, Wattstraat 17, 1171 BR Badhoevedorp, tel./fax. 020-6597961. kunnen rekenen. De prijs voor vervoer, rondleiding en toegang komt dan op f 26,00 per persoon. In verband met het tijdig en zonder groot financieel risico kunnen bespreken van de bus en de rondleiding dienen wij uiterlijk zaterdag 11 februari a.s. te weten, of wij op vol doende deelnemers kunnen rekenen. Daarom: wanneer u mee wilt met deze excursie, haalt u dan een deelnamefor mulier bij onderstaande adressen, B.M. Dekker, Ewisweg 108, tel. 333248, M.W. Maas, Termijen 117, tel. 333764. HEILOO - De afdeling Heiloo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen ontvangt op de afdelingsbijeenkomst van 18 januari a.s. een diëtiste van de Nederlandse Hartstichting die adviezen geeft over goede voeding, het inkopen en bereiden van voedsel dat verant woord is voor hart- en bloedvaten en te vens smakelijk is. Aanvang 20.00 uur in de Gereformeerde kerk in de Noorder geeststraat. HEILOO - Op zaterdag 21 januari 1995 geeft Anne Boekei een workshop - Handlezen- van 10.00-17.00 uur. De workshop is een 'dagje' Handlezen, 5 lessen van een uur, afwisselend theorie en praktijk oefenles. Deelnemers die nen wat astrologische voorkennis te hebben. Prijs incl. koffie -lunch- sten cils f. 100,00. Voor informatie 072-339163. Liefhebbers voor een workshop op zon dag (b.v. mensen die ook op zaterdag moeten werken) mogen bellen. Bij vol doende belangstelling wordt ook zo'n dag georganiseerd. HEILOO - Men denkt al gauw aan ha mers en beitels die nogal fysieke kracht vereisen als het om beeldhouwen gaat. Er zijn verschillende steensoorten zoals marmer, albast of graniet. Voor begin ners bestaat er een zachtere eenvoudig te bewerken steensoort nl. speksteen. Tijdens deze kursus leert u omgaan met materiaal en gereedschap. De opdrach ten kunnen zowel vrij als naar de natuur zijn. Alvorens het echte werk in steen begint, gaat u een kleimodel boetseren. Later kunt u ook eens een andere steen soort proberen. De didactische benade ring is individueel, waardoor de groep uit zowel beginners als gevorderden kan worden samengesteld. 14 lessen op donderdag, 19 januari '95 t/m 21 april '95. Er is nog plaats voor enkele kursisten. Leiding: Hanneke van Leeuwen. Kosten 120,- per kursus, excl. materiaal. Ochtendkursus: 9.30 - 12.00 uur. Middagcursus: 13.00 - 15.00 uur. Plaats: 'Hofdijk' Mariënstein 178, Heiloo. Inlichtingen: Jan de Bruin, 072 333005. Het Veld 1.1852 GQ Heiloo Tel. 072-332460 HEILOO - Na een korte onderbreking vanwege de kerstvakantie gaan wij ver der met de speelavonden. Het eerste zijn de leerlingen van Jack Kat, leraar saxo foon en ensemble, aan de beurt. Naast enkele samenspelgroepen bestaande uit gevorderde leerlingen, leidt Jack Kat ook enkele groepen "Beginnend Sa menspel". De ensembles "Beginnend Samenspel" bestaan uit leerlingen die slechts één jaar instrumentale les achter de rug hebben. Het is buitengewoon leuk om die groepen aan het werk te zien en te horen! Maandag 23 januari om half acht kunt u dit "feestje" mee beleven. Volgende woensdag, 25 janua ri om zeven uur, is de jaarlijkse instru mentenparade. Op die avond proberen wij zoveel mogelijk verschillende instru menten door iets gevorderde leerlingen te laten zien en horen. Zij spelen kleine, korte stukjes zodat de avond niet te lang wordt. Wij beginnen ook een half uur eerder dan gebruikelijk, omdat de in strumentenparade bedoeld is voor de jongste leerlingen van de school, de Oriëntatieklas-leerlingen. Maar..zoals bij elke Muziekschool activiteit mag ie dereen komen. Ook als u een kind heeft, dat (nog) geen leerling van de Muziekschool is, bent u met of zonder kind(eren) van harte welkom. Let u op de gewijzigde aanvangstijd van de in strumentenparade: zeven uur. Alle an dere speelavonden: half acht. Tot ziens. In Lirhmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. HEILOO - Siena is een bestaande groep van 11 amateurschilders die op indivi duele wijze onder begeleiding van do cent A.R. Hijmans technieken als aquarelleren, gouache, acryl, olieverf en pastel leren. De cursus wordt gegeven op maandaga vond. Deze avonden zijn gezellig maar ook leerzaam. Het gaat om een per soonlijke manier van kijken. Siena wil de gemaakte werken expose ren zodat hun persoonlijke manier van schilderen aan het publiek getoond wordt. Er worden aquarellen, tekenin gen, acryl- en olieverfschilderijen ge toond. De expositie is geopend van 30 januari tot 22 maart a.s. Deze is de ge hele week te bezichtigen van 10.00 tot 16.00 uur in verzorgingstehuis De Loet, de Loet 1, 1851 CR Heiloo. HEILOO - Onder leiding van een be voegd docente krijgt u in de eerste we ken les in de techniek van het aquarel leren en/of schilderen, kleurenleer en perspectief. De werkstukken die u gaat maken in de latere lessen kunnen zowel vrij als natuurgetrouw zijn. Op locatie schilderen is vorig jaar erg goed beval len, misschien weer een idee voor dit jaar? Aan het eind van iedere les zal het werk in de groep besproken worden, zodat de cursisten een beter zicht krijgen op het werk van zichzelf en anderen. De bege leiding is individueel, waardoor de groep uit zowel beginners als gevorder den kan worden samengesteld. 10 lessen (evt. verlenging mogelijk) Tijd: 19.30-21.30 uur. Kosten: f 100,00 (excl. materiaal, aanschaf in overleg) Start: 25 januari. Voor meer informatie en opgave: Iris Fernee, tel. 072-338223. Yellow Plastic Whistle Birds treden op in de Slotkapel. EGMOND - YPWB is een amateur gezelschap dat voornamelijk a-capella werken brengt. Liederen uit de dertiger en veertiger jaren, barbarshop num mers, songa van de Baetles, een enkele negrospiritual en andere meerstemmige, maar goed in het gehoor liggende wer ken en werkjes komen voor op het re- pertoir. Men probeert het publiek een zo hoog mogelijke muzikaliteit te bieden in een gevarieerd programma. In de voorstel lingen worden de luim en de scherts ech ter niet te vergeten. Er valt dus ook wat te (glim)lachen. De groep bestaat uit zes mannen, allen in de gevaarlijke leeftijd van rond de 40-f. Harry (Firat Tenor/Leas Tenor) en Roel (Lead Tenor/Bariton), Trom- pert en Leo Bisschop (Bas) zijn de Alk- maarders binnen de YPWB. Uit Heiloo komen Johan-Willem de Jong (Bas) en Hans van der Laan (Firat Tenor), de Egmond-Binnen Peter Trompert (Lead Tenor/Bariton) is de zesde van het stel. Zij hebben elkaar gevonden in een hob by die sinds 1988 met de nodige passie wordt beleefd en beleden. Het optreden vindt plaats in de .(ver warmde) Slotkapel te Egmond aan den Hoef op zondag 22 januari en begint omJ5.00 uur. De entree-prijs bedraagt 10,00 (koffie en koek in de pauze in begrepen). Reservering is mogelijk via telefoon 02206-2033/2387/5973. HEILOO - Zaterdag 11 en zondag 12 maart wordt een tweedaagse improvisa tiecursus georganiseerd, voor jongeren en ouderen. Het weekend daaropvol gend, op zondag 19 maart, zal het ge leerde in de praktijk gebracht gaan worden voor publiek. In de cursus zullen de jongeren en de ouderen gezamenlijk een spoedcursus theatersport krijgen. In eerste instantie worden basisvaardigheden getraind die voor toneelimprovisatie onontbeerlijk zijn. Denk hierbij aan samenspel, ge bruik van fantasie en het spelen van ver schillende types. In het tweede deel van de workshop leren de deelnemers een gevarieerd aanbod van theatersport spelvormen. In de theatersportwedstrijd op 19 maart zullen de oudere deelnemers van de cur sus strijden tegen de jongere deelne mers. Beide teams dagen elkaar uit tot het spelen van geïmproviseerde scenes aan de hand van suggesties van het pu bliek. Een meedogenloze jury geeft punten in de categorieën inhoud, tech niek en amusement. Het publiek mag meebeslissen over wat zij de beste scene vindt. Het team met de meeste punten is winnaar, maar dat is niet belangrijk. Beide teams winnen als het een leuke wedstrijd is geweest. Interesse? Deelne mers kunnen zich opgeven bij: BukBuk in Heiloo, tel.nr. 072-335242, bij Frans Langendijk of Mariska Ruiter, of bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel.nr. 072-331297, bij Dhr. Zeeman. HEILOO - "Aktief" trefpunt voor 55 organiseert in het nieuwe jaar een cursus kunstgeschiedenis waarbij schil der-, beeldhouwkunst en architectuur aan de orde komen. Gedurende negen bijeenkomsten maakt u, kennis met zo wel oude als moderne kunst. Op het programma staan o.a. stijlkenmerken, kunstbeschouwingen (kijken naar kunst) en een voorbereiding op een ex cursie naar Alkmaar. Een belangrijk punt is dat u een rijkere beleving van de beeldhouw- schilder- en bouwkunst krijgt. Na iedere les krijgt u een infor matieblad uitgereikt waarin u de behan delde stijlen termen en literatuur nog eens op een rijtje ziet staan. Als cursusdag is gekozen voor de zon dagochtend, van 10 tot 12 uur en wij zijn blij dat mevrouw Thea Keijzer als docente bereid is gevonden op de zon dagochtend deze cursus te willen ver zorgen. De cursus start op zondag 5 februari 1995 om 10.00 uur en wordt gehouden in het Trefpunt, Westerweg 294 in Hei loo. De kosten bedragen f 85,-. Voor opgave/inlichtingen: "Aktief" 55 tel.: 331297 op werkdagen van 9 tot 12 uur. HEILOO - Na afgelopen zaterdag tij dens de CDA-fietsronde diverse kon takten gehad te hebben met inwoners en organisaties krijgt u nu weer een kans om CDA fractieleden te ontmoeten en wel donderdagavond 19 januari in het Open Huis van 19.30 tot 21.30 uur. Van 20.00 tot 21.00 uur staat reeds een af spraak. Kwamen wij afgelopen zaterdag naar u toe, nu raad ik u aan naar ons toe te komen met uw vragen en sug gesties. Voor verdere inlichtingen E. Schoutsen-Bolten, tel. 334319. EGMOND - Wie worden Mister en Miss/Mrs. Gala tijdens Egmonds Bloe menzee en mogen met partner gratis naar "The Phantom of the Opera" eind maart in Scheveningen? Of wat te den ken van een verrukkelijke "High Tea" in het exclusieve Amstel hotel voor de winnaars van de tweede prijs. De derde prijswinnaars blijven dichter bij huis en worden na een kopje koffie met gebak en een frisse strandwandeling verwend met een viergangen diner in het LIDO in Egmond aan Zee. Egmonds Bloemenzee staat dit jaar in het teken van "Gala, een kleurrijk te nue" en de deelnemers aan deze unieke verkiezing kunnen dat thema naar eigen inzicht gebruiken tijdens hun presenta tie. Na deze verkiezing wordt de dag af gesloten met een schitterend bloemen- bal, dat uiteraard wordt geopend door Mr. en/of Mrs. Gala 1995. De Gala verkiezing wordt gehouden op zaterdag 4 februari ca. 19.00 uur. Deelname 7,50 per persoon, dit is incl. gratis toegang tot de beurs en show. Wilt u daarna ook naar het Bloemenbal dan wordt de prijs 12,50. Niet-deel- nemers betalen voor het unieke bloe menbal slechts 15,00 per persoon. Natuurlijk is er ook weer een zelfmaak- modeshow. Voor nadere informatie en/of opgave kunt u zich wenden tot: Gijsje Teunissen, Slotweg 2, 1934 CN Egmond a/d Hoef tel.: 02206-1274. Ben jij tussen de 8 en 14 jaar, houdt je van leuke kleding en zou je wel eens ju rylid van ee modeshow willen zijn? Dan is dit je kans: om de 5e zelfmaakmodes how tijdens de Egmondse Bloemenzee (2 tot 6 februari) een extra feestelijk tintje te geven, zal er voor het eerst een kinderjury gevormd worden. 3 Jongens en of meisjes tussen de 8 en 14 jaar zulr len hun favoriete model kiezen en uite raard ook de speciale kinderprijs uitreiken. Schrijf in een brief, waarom juist jij in de kinderjury zou moeten zitten. Wij nodigen de drie meest gemotiveerde kin deren uit, om op 4 februari in de kinder jury te komen zitten. Als je mode leuk vindt, dan begrijp je, dat je dit niet mag missen. Pak gauw de pen en schrijf een briefje naar Gijsje Teunissen, Slotweg 2, 1934 CN Egmond aan den Hoef. Je moeite wordt in ieder geval beloont met een vrijkaartje voor de Bloemenshow op zaterdag 4 februari. Een van de schilderijen van Carry Borst-Ladiges. HEILOO - Vanaf heden tot 16 februari 1995 kunnen belangstellenden de kleuri ge schilderijen van Carry bewonderen. Ze maakt graag gebruik van aquarel met gemengde techniek zoals inkt en pastel. Ook olieverf ontbreekt niet op haar pallet. In deze toch wat donkere dagen is het plezierig om naar de vrolij ke en met plezier gemaakte werken te kijken. Carry heeft al vier exposities in o.a. Amsterdam, Bergen, Heerhugo- waard en Zuid-Scharwoude achter de rug, allen met veel succes. EGMOND - Op zondag 22 januari 1995 organiseert, de Trimloopcommissie van Le Champion de jaarlijkse Midwinter- duinloop vanuit Egmond Binnen. De Midwinterduinloop is een trimloop die voor een groot gedeelte in het Noordhollands Duinreservaat wordt ge houden. Ondanks het terughoudende beleid dat PWN voert met betrekking tot sportaktiviteiten in het natuurgebied wordt voor Le Champion een uitzonde ring gemaakt en kunnen wij ook dit jaar weer op ons vertrouwde parcours terecht. Het parcours doet de naam van de loop geen geweld aan, een flink aantal dui nen dienen 'genomen' te worden over grotendeels, onverharde paden. De loop voert zowel door bos- als duinterrein. De organisatie zorgt voor EHBO op het parcours alsmede verzorging halverwe ge en bij de finish. Deelnemers aan de trimloop kunnen kiezen uit drie afstanden, te weten 4, 7,5 en 16,1 kilometer. Men kan inschrijven in sporthal De Schulp in Egmond Bin nen, alwaar tevens kleed- en douchege legenheid beschikbaar is. Het inschrijf geld bedraagt voor allen f 4,00 inclusief de verplichte duinkaart entte verloting. Alle afstanden starten om 10.30 uur in de nabijheid van de sporthal, de in schrijving opent om 9.30 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met Ruud van der Meer, telefoon 02987 - 5700 ('s avonds). AKERSLOOT - Dames sen.l.-Havas 1 20-11. Havas ook kandidaat voor de bovenste plaats bood afgelopen zondag weinig tegenstand aan Meervogels. Meervogels had vanaf het beginsignaal het beste van het spel en kwam met doelpunten maken eindelijk weer op gang. Halverwege eerste helft bij de stand 5-4 kwamen de dames pas goed op gang en werd de vrijheid op de hoe ken benut. Ruststand 12-5. Na rust een fel verdedigend Meervogels met snelle aanvallen die produktief afgerond wer den. Bij de stand 15-6 nam Meervogels wat gas terug, niettemin werd Havas met een grote nederlaag naar huis gestuurd. De doelpunten kwamen van Monique Kerssens 9x6 strafworpen El len Tiebie 5x, Wendy Zandbergen 3x, Sivlia Overpelt 2x, Mirjam Kerssens lx. Heren sen. 1 - Tonegido 1 21-15. Voor de nipte nederlaag afgelopen zon dag hebben de heren zich volledig gere vancheerd en de eerste helft van de zaalkompetitie succesvol afgerond. Meervogels startte furieus, en de over winning tekende zich de eerste helft al af. Cees Brandjes lange tijd onzichtbaar was er weer op de cirkel en scoorde vijf maal. Tonegido altijd een tegenstander die nogal eens overtredingen begaat werden door de twee scheidsrechters goed begeleid. Ruststand 10-4. Na rust moest Meervogels het accent leggen- op het verdedigen, Tonegido werd sterker, Meervogels beging de fout de aanvallen te snel af te ronden wat Tonegido de gelegenheid gaf tot 21-14 te naderen. Het gehele team scoorde maar de topscorer was Cees Brandjes. AKERSLOOT - Koningsweg 36, Aker sloot. Elke le en 3e zaterdag van de maand van 9.30 uur tot 15.00 uur. Heeft u nog spullen beschikbaar? Dan kunt u kontakt opnemen met: Wil Broersen 02513 12778 of Ben Schagen 02513 14957. ALKMAAR - Het Binnenstadscentrum organiseert zaterdag 28 januari, weder om een grote rommelmarkt. Vanaf 10.00 tot 16.00 uur kunnen kooplusti gen struinen tussen c.a. 60 tafels met spannende spullen. Dit gebeuren vindt plaats in buurthuis De Eenhoorn, Ver- dronkenoord 44 te Alkmaar. Voor meer informatie en inschrijven: tel. 072-117578.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 8