'trn-ho ra Nog geen duidelijkheid over inrichtingsplan voor 't Loo Jan Beumer: de laatste echte melkboer neemt afscheid Operettevereniging brengt 'Der Zigeunerbaron' DE GOEDKOOPSTE MAGERE YOGHURT VAN NEDERLAND! vanaf donderdag 2 februari a.s. MAKELAARDIJ O.G. ^n^koop CEES HACHMANG LOODGIETERS Winter AmelS v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. <U ieu&ite NU VOORJiUKf PRIJZEN Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 's Lands Beste Magere yoghurt pak l liter Snelle ingreep voorkomt nakomelingschap Tweedehands boekenmarkt in 't Trefpunt NU BIJ C1000: 1 FEBRUARI 1995 N I E UWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTRE KEN 60e JAARGANG NO 5 Metal in Buk Buk Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) Van keukenkruid tot oude boerenbloem Nieuwbouw Drukkerij Uitkijkpost vordert Geslaagd Faso-kamerorkest geeft concert in Willibrord Gezocht: forumleden voor paneldiscussie Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo ASSURANTIËN B Tel 072 331895, Fax: 072 338209 TAXATIES Aanleg - Onderhoud - Gas - C.V. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. B O U T/ I Q U E BERGEN HEILOO HOORN In-Wear Turnover Oilily Sandwich Sissy Boy NVM UAK£LAAA HEILOO - Ook dit jaar geven diere nartsen in Alkmaar en de regio reductie op het castreren en steriliseren van ka ters en poezen. Deze aktie loopt van 13 februari t/m 24 februari. De groot scheepse aktie is ook nu weer op touw gezet en financieel mogelijk gemaakt door de dierenbescherming. Van de Dierenbescherming ontvangen de aan de aktie deelnemende dierenartsen een subsidie per te behandelen kat. Een en ander komt dit maal neer op een „zach te" prijs van 45,00 per castratie en 90,00 per sterilisatie. Uiteraard is ste rilisatie ondanks de korting prijziger dan castratie, omdat de bijbehorende operatie relatief ingrijperder is. De Die renbescherming verwacht ook dit maal weer hoog te scoren. En dat is ook no dig. Ieder jaar komen er weer zo'n 90.000 kittens bij, waarvan minstens de helft in het zogenaamde zwerfcircuit of in de plaatselijke asiels belanden. Dat sterilisatie of castratie leidt tot in dolentie met een zekere hang naar vet zucht bestrijden we met klem. Echt waarneembare gedragsveranderingen komen nauwelijks voor. Wel wordt poes op dén duur wat huiselijker en dus gezelliger. Maar daar kan geen echte kattenliefhebber bezwaar tegen hebben. Voor inlichtingen kunt u altijd bellen met de Dierenbescherming. Secr. mevr. Schoehuijs-de Vries, tel. 072 119998. HEILOO - De Stichting Ouderenwerk Heiloo heeft besloten om voortaan iede re eerste zaterdagmorgen van de maand (dus niet meer vrijdagmorgen) een 2e hands boekenmarkt te houden in haar gebouw 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Hiermee hopen wij voor iede reen de toegankelijkeheid te kunnen vergroten. De eerstvolgende verkoop dag is zaterdag 4 februari van 9.00 tot 12.00 uur. Er zijn weer veel interessante boeken tegen prijzen vanaf 1,00 per stuk te koop. De opbrengst is bestemd voor aanschaf van materiaal voor de door de Stichting georganiseerde sociaal culturele activiteiten. Wat doet met niet meer gebruikte boe ket-Vaak heb je boeken in de kast, die je niet meer leest, wel weg wilt doen, maar niet weg wilt gooien. Veel mensen zoeken een goede bestemming voor hun boeken. De Stichting Ouderenwerk Hei loo is blij met uw boeken waarvan de opbrengst nuttig besteedt wordt en waardoor voor andere ouderen weer materiaal en hulpmiddelen gekocht kunnen worden. Indien u contact met ons opneemt, halen wij de boeken op! Het adres is: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Hei loo, telefoon 33 12 97 (bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 9.00-17.00 uur en vrijdag van 9.00-12.00 uur). HEILOO - De gemeente heeft haast met de inrichting van het gebied rondom het vernieuwde winkelcentrum. Men wil als het kan de werkzaamheden rond de bouwvakantie afgerond hebben. Daar om werd maandag jl. een extra vergade ring van de commissie Grondgebied ingelast, met als enig agendapunt dit onderwerp. Het oorspronkelijke ba sisplan is inmiddels aangevuld met een aantal toegevoegde deelplannen. Of zo als burgemeester Schoof het zei: We zijn nu twee jaar bezig en van lieverlee komen er wensen. Het basisplan wordt bekostigd uit de opbrenst van de grond. Voor de toege voegde plannen moet aparte financie ring komen. B en W willen daartoe ondermeer f. 250.000 uit de toekomsti ge opbrengst van het plan Raad huisplein Zuid daarvoor alvast gebruiken. Andere kosten kunnen wor den betaald uit de lopende (meerja- ren)begroting, maar voor een deel ook uit de 'reserve bijzondere elementen'. Dhr. Pleizier (GroenLinks) vindt ge bruik van gelden uit dat reservefonds niet passen. Dat is voor alle inwoners en niet voor de (her-)inrichting van par keerterreinen. Hij bepleitte invoering van betaald parkeren om die kosten te dekken. Hij vroeg extra aandacht voor gescheiden paden voor fietsers en voet gangers. Daar mag wat hem betreft wel wat extra geld voor worden uitgetrok ken. Dat geldt ook voor de stalling van fietsen, maar de kosten voor de stalling van winkelwagentjes dienen door het grootwinkelbedrijf te worden bekostigd en niet door de gemeente. Dat laatste was ook de wens van dhr van IJperen (PvdA). Deze zette echter grote vraagtekens bij de vóórfinancie ring uit het plan Raadhuisplein Zuid. Dat is oneigenlijk gebruik. Inmiddels is er door winkels alweer goed verbouwd. Welke planschade kunnen we dan ver wachten? Een belangrijk punt was ook de verkeersveiligheid op het centrale plein. Onduidelijkheid voor de wegge bruikers is niet weggenomen. Hij wil HEILOO - Voor de echte death, groo vy, doom en metal fans heeft Buk Buk wel iets heel bijzonders in het program ma. Celestial Season met in het voor programma Altar. Deze uit Nederland afkomstige bands zullen je haren doen headbangen. Als er een band intensief en met volle kracht in hun muziek op gaat is het Altar wel. In juli 1992 nam Altar de demo "And god created satan to blame his mistakes" op. Wereldwijd werd deze demo bekend en in de afgelo pen 2 jaar zijn er dan ook meer dan 1200 verkocht. Niet veel Jater werd de CD "Youth Against Christ" uitge bracht. Deze wordt nu ook flink ver kocht en is misschien wel op weg naar jou. Vervolgens is er Celestial Season met hun slepende groovy doom metal. De in 1990 opgerichte band kreeg na hun de buutdemo "Promises" binnen no-time een platencontract aangeboden. Dat Celestial Seasoti die aanbieding verdien de bewijzen ze met de CD "Forever Scarlet Passion". Beïnvloed door My Dying Bride en Cathedral weet Celestial Season hun bombastische sfeermuziek een eigen draai mee te geven. De trage doom bevat een scherpe gitaargeluid. Een zweverige viool en een depressieve zang maken Celestial Season tot een sfeermuziek die jou zeker rode oortjes zal bezorgen. Wil je dit alles meemaken en eens een avond opgaan in deze mu ziek, kom dan langs zaterdag 4 februa ri. De entree bedraagt 10,00, en van 21.00 uur tot 2.00 uur zijn we geopend. HEILOO - In de regionale en landelijke dagbladen is er de laatste tijd nogal wat aandacht besteed aan de Wet Voorzie ningen Gehandicapten (WVG). Iedere gemeente is verplicht om regels voor wat betreft de voorzieningen aan gehan dicapten van alle leeftijden, dus ook ou der dan 65 jaar, vast te leggen. Voor de kleine HAL (Heiloo, Akersloot en Lim- men) is er een WVG-platform. In dit platform hebben vertegenwoordigers van verschillende gehandicapten organi saties en ouderenbonden zitting geno men, zoals de ANIB (Alg. Ned. Invaliden Bond), de BOSK (Ver. voor motorisch gehandicapten en hun ou ders), de VOGG (Ver. Ouders Verstan delijk Gehandicapten), de Chronisch Zieken, de ANBO (Alg. Ned. Bond Ou deren), en de WAO-belangen. Het platform is regelmatig met de verte genwoordigers van de gemeente over de WVG in gesprek. Per 1-4-1995 is deze wet een jaar in werking. Zoals u in de krant heeft kunnen lezen is er in de ge meente Heiloo een aanzienlijk bedrag overgebleven van het budget voor de WVG. Het platform wil heel graag in contact komen met mensen welke vanaf april '94 via de gemeente een voorzie ning hebben aangevraagd en gekregen of waarvan de aanvraag voor een voor ziening is afgewezen. U kunt uw reacties schriftelijk sturen aan: Het platform WVG H.A.L. p/a N.H.N. Bosck, Romplaan 18, 1852 BR Heiloo*. HEILOO - Keukenkruiden zelf kweken is niet voor iedereen een plezierig kar weitje in de tuin, maar ze zijn wel pr achtig en daarom heeft de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde de heer H. Hoeksma uitgenodigd hiero ver aan de hand van zijn dia's te komen vertellen. Daarnaast bespreekt hij een aantal vaste planten en bijzondere één jarigen. U wordt rondgeleid door zijn boerentuin, vlindertuin, rozentuin, kruidentuin en historisch hofje. Na een scala van heerlijke geurende soorten en gelukbrengde planten komen wij bij de fleurige zomerse beelden van ouderwet se voorbeeldtuintjes met boerenbloe- men en andere historische gewassen, zoals pioenrozen, anjelieren, stokrozen, teunisbloemen en nog veel meer. In een korte natuurfilosofische beschouwing gaat de heer Hoeksma in op het verband tussen mens, dier en plant. Wij nodigen u uit voor deze dia-causerie op dinsdag 14 februarie om 20.00 uur in de grote zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo. Toegang gratis. Wie zo nu en dan op het Bedrijven terrein De Oude Werf komtzal zien dat de nieuwbouw voor Druk kerij Uitkijkpost gestaag vordert. Natuurlijk zorgen de weergoden ook hier voor het (liever niet) nodi ge oponthoudmaar desondanks gaan de metselaarsdakleggers en vloerstorters rustig door met hun werkzaamheden. Regen en kou heb ben gezorgd voor een kleine vertra gingr„ maar zoals het er nu voor staat zal het toch mogelijk zijn om eind april de overstap van de Rechte Hondsbosschelaan naar De Oude Werf te maken. We houden u op de hoogte. KENNEMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 8OO AG ALKMAAR Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis geiden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Velen zullen hem missen, Jan Beumer, 32 jaar is hij melkboer ge weest. Hij kende het wel en wee van zijn klanten. Had altijd tijd voor een praat je, maar dat past allemaal niet meer in deze tijd. De jongeren zijn vaak over dag niet thuis en halen alles in een keer bij de supermarkt. Maar de ouderen vinden het jammer, ïn 1963 werd de zaak aan de Burenweg overgenomen van W. Spaan. Een goed lopende zaak. Jan en Evert Beumer hebben samen met vrouw Tinie, hard gewerkt, maar ze vonden het leuk. Tinie hielp in de winkel en de mannen deden de ronde. ,,Ik wist in het begin van toe ten nog blazen. Komt er een man de winkel binnen en vraagt om een num mer 6, zeg ik, „maar nummer 6 is aan de overkant, maar hij bedoelde baby voeding", vertelt Tine Beumer. Later was er ook nog een slijterij bij, de tijden werden zwaarder en er moest brood op de plank komen. Tinie en Evert beslo ten naar de markt in Amsterdam te gaan, naar de Albert Kuyp om kaas te verkopen, iets wat ze tot op de dag van vandaag nog doen, nu samen met hun dochter Lia. Jan zette in z'n eentje de zuivelhandel voort, in sneeuw en ijs, bezocht hij z'n klanten. Zoals gezegd de concurentie was moordend en zo'n elf jaar geleden ging Jan met een SRV wagen door Plan- Oost rijden. Dat was iets comfor tabeler. Nu deed de gelegenheid zich voor op z'n zestigste eruit te stappen en die kans greep hij met beide handen aan. Na tuurlijk laten de klanten hem niet zo maar gaan, maar dat is nog een verrassing. Vervelen zal hij zich niet. Paarden zijn z'n grote hobby. Als kind opgegroeid op een boerderij is hij gek met paarden. „M'n vriend heeft een boerderij op Egmond. Daar ga ik nu wat vaker naar toe. En z'n nichtje Sop- hietje (3) zal ook wel de nodige aan dacht van Jan vragen en dat vindt hij helemaal niet erg. Langs deze weg wil Jan Beumer al z'n klanten heel hartelijk bedanken voor de prettige samenwerking. Het doet best een beetje pijn maar dat zal hopelijk snel slijten. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! voorts de populieren bij de Witte kerk gehandhaafd zien. Dhr Bos (Heiloo 2000) gaf aan dat de problematiek rond de populieren gevoe lig ligt. Hij respekteert de zakelijke ar gumenten van het college om deze bomen te vervangen door lindebomen. Heiloo 2000 heeft altijd gepleit voor be houd van het dorpskarakter en daarom zullen we voorzichting met veranderin gen moeten omgaan. Er zijn harde ar gumenten nodig om hierin mee te gaan en die zijn er momenteel niet. Verder wil hij, los van de financiën, loyaal mee werken met de totstandkoming van het inrichtingsplan. Dhr Borst (CDA) vraagt aandacht voor o.m. de verkeersproblematiek. Wat zijn de gevolgen voor tuindorp? En hoe vin den we een adekwate oplossing voor de Kerkelaan? Hij ontraadt het openstellen van de RaadhuiswegNoord. Het CDA staat niet onwillig tegenover betaald parkeren, maar dhr Borst vindt dat eerst maar eens een jaar moet worden bezien hoe alles verloopt. Ook hij wil de polulieren behouden, ondanks dat lin den mooi kunnen zijn. Problemen had hij met de financiering. Er is niet vol daan aan evenwicht tussen kosten en opbrengsten. De voorfinanciering uit het plan Raadhuisweg Zuid vindt hij een dubieuze wijze van financiering. Mevr. Hoogland (D66) was vooral ver baasd over de haast van het college. Was het uitgestippelde tijdspad niet goed? Ten aanzien van de verkeersmaa tregelen merkt zij op dat die zeker niet beogen het terugdringen van de auto mobiliteit, met alle gevolg voor overlast aan omwonenden. Nadruk dient te wor den gelegd op fietsers en voetgangers, aldus mevr. Hoogland. De fietroutes zijn gevaarlijk door de beklemming tus sen de vrachtwagens. Ook zij is voor be houd van de populieren. Betaald parkeren (op termijn) wordt niet afge wezen. Voor wat de financiële kant be treft vindt zij dat het plan butgetneutraal moet worden uit gevoerd. HEILOO - Onze plaatsgenoot Bert Out, studeerde deze week af aan de Universi teit van Amsterdam voor de studie Or ganisatie en Beleid, vakgroep Sociologie. Nd het succes van vorig jaar met 'La fille de Madame Angot' (foto) brengt de HOV dit jaar 'Der Zigeunerbaron op de planken van De Beun. HEILOO - Op vrijdag 24, zaterdag 25 februari, vrijdag 3 en zaterdag 4 maart speelt de Heilooër Operette Vereniging voor de eerste keer in haar 43-jarig bestaan "Der Zigeunerbaron" van ope rettekoning Johann Strauss jr. in thea ter De Beun te Heiloo. Tevens zal er een voorstelling gegeven worden in theater De Nieuwe Slof te Beverwijk op zater dag 11 maart. Solistische medewerking wordt verleend door Lyda van Zijl, Gré Olbers, Danielle Boven, Marry Danko, Jos de Wit, Dick Zijlstra, Peter Boven, Jan Winkelaar en Frits Hogerheyde. Muzikale leiding: Wim Noteboom. Re gie: Greet van Halm. Hoewel "Der Zigeunerbaron" in vele gedaanten de Nederlandse podia is ge passeerd, is voor de Heilooër Operette Vereniging de eerste maal mat dit over bekende werk van Johann Strauss jr. op het repertoire is gezet. Sandór Barin- kay, zoon van een verbannen slot voogd, keert terug op het landgoed van zijn vader. Het gerucht gaat dat de vroegere landheer zijn rijkdommen daar ergens verborgen heeft. Dit gegeven is de aanzet tot een reeks verwikkelingen die, tezamen met de on sterfelijke melodieën van Johann Straus, "Der Zigeunerbaron" tot 's we relds beroemdste operette heeft ge maakt. U kent ze wel, "als flotter Geist", "Ja, das Schreiben und das Le- sen", "O habet acht", "Wer uns ge- traut", de "Schatzwalzer" en natuurlijk de overb ^kende ouverture maken dat een bezoék aan deze voor stelling voor u een feest der herkenning wordt. De Nederlandse vertaling van Joop Fransen zal er debet aan zijn dat niet alleen de muzikale gedeelten be kend in de oren klinken, maar ook "het verhaal" voor een ieder duidelijk is. Zoals de H.O.V. dat aan zichzelf ver plicht heeft, is de nodige aandacht besteed aan de decors en de kostuums die weer in eigen ateliers werden ver vaardigd. Evenals de diverse rekwisie ten zal het grime- en kapwerk het niet onaanzienlijke sluitstuk vormen van een verzorgde aankleding. Naast voortreffelijke solisten beschikt het gezelschap over een groot koor dat wordt begeleid door het Zaans Opera- en Operette Orkest. Het gezelschap be schikt al met al voor het uitbrengen van deze editie van "Der Zigeunerbaron" over zo'n sloridge 100 medewerkenden die u in staat zullen stellen om getuige te kunnen zijn van een overvalste Weense operette-avond. Kaarten- voor de voorstellingen in De Beun (ma/vr 13.30-17.00 uur). Infor matie en/of reserveringen voor de voor stelling in theater De Nieuwe Slof te Beverwijk: Frits Hogerheyde, tel.: 072-334275. HEILOO - Het Faso-kamerorkest geeft op woensdagmiddag februari om 14.00 uur een concert in het Ontmoe tingscentrum van Psychiatrisch Cen trum Willibrord. Uitgevoerd worden: Franz Schubert: Ouverture „Die Zwil- lingbrüder", F. Farkaz: Maart Suite, Joh. Brahms: Adagio Op.Ill, M. Ippolitov-Ivanov: Procession of the Sardar. Het Faso is de Federatie van Amateur Symfonie Orkesten. De werk groep Noord-Holland van deze federa tie organiseert jaarlijks een project voor mensen die overdag in de gelegenheid zijn om muziek te maken: het „Dagkamerorkest-project". Als afslui ting van dit project organiseert Faso in samenwerking met Willibrord dit con-' cert. De bewoners van Heiloo en omlig gende gemeenten kunnen dit concert gratis bijwonen. Jan Beumer bracht door weer en wind de boodschappen aan huis in Plan Oost. van HEILOO - Zondag 19 maart organise ren Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo, Anbo en Kbo en de Stichting Ouderen werk Heiloo in theater BukBuk van 14.00 - 17.00 uur een forumdiscussie. Doel van deze forumdiscussie is te on derzoeken hoe mensen van verschillen de generaties denken over bepaalde maatschappelijke vraagstukken. Evenals vorig jaar zoeken wij voor het samenstellen van het forum 'gewone' Heilooërs, jong of oud en alles daartus sen, die het leuk vinden hun mening naar voren te brengen en daar met het publiek in de zaal over in discussie te gaan. De forumdiscussie wordt omlijst met een optreden van een workshop- groep improviserend toneel. Voor aanmelding of nadere informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Wester weg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 33 12 97 of Stichting Jeugd en Jonge ren Heiloo, telefoon 33 52 42.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1