Uitkijkpost GEBOREN! Firma Laan bestaat 40 jaar MS drukkerij intcrcanl PAGINA 10 UITKIJKPOST - 8 FEBRUARI 1995 Hoe vaak worden er in uw bedrijf documenten ver menig vuld i g d Hoe veel kopieën worden er voor uw vereniging gemaakt? En hoeveel tijd en moeite kost dit? Het is voor u gunstiger uw ko pieerwerk over te laten aan een specialist op dat gebied. Boven dien kunt u daardoor de kosten van uw kopieerwerk makkelijk in de hand houden. Bij Drukkerij Uitkijkpost BV be schikken wij niet alleen over een moderne Kodak Ektaprint co- pier, maar ook werken wij met aantrekkelijke, vaste prijzen. (Afhankelijk van de oplage). Bovendien geven wij u razend snelle service als het om ko pieerwerk gaat (losse vellen, boekjes, bloks, enz.). Ook bij grotere oplagen kunnen wij in principe binnen een dag de kopieën aan u leveren. Maar onze service houdt niet op bij het kopieeren. Van te voren adviseren wij u graag over de vormgeving en maken desge wenst de modellen kop i eer- klaar'. Op het gebied van de af werking zijn de mogelijkheden talrijk: verzamelen, vouwen, hechten, ringbanden, omslagen, enzovoort. Informeert u eens vrijblijvend over de mogelijkheden op het ge bied van kopieëren van docu menten bij Drukkerij Uitkijkpost BV te Heiloo. Belt u gerust voor meer informatie over mogelijk heden en tarieven of voor het ma ken van een afspraak. Aantallen 1 9 0,20 10 - 59 0,18 60 - 99 0,15 100 - 249 0,12 250 - 499 0,11 500 - 749 0,10 750 - 999 0,09 1000 - 1999 0,08 2000 en meer 0,07 Rechte Hondsbosschelaan 22 - Hejioo Telefoon 072-330175 Fax no. 072-335644 Openingstijden; maandag t/m donderdag: 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag: 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur De nieuwste kollektie geboortekaartjes van Intercard is uit! Met o.a. kaartjes van 100% recycled papier. Stap eens bij ons binnen. Wij tonen u graag vrijblijvend de uitgebereide kollektie. Ook de tekst kunnen wij met u samenstellen. MUZIEKSCHOOL HEILOO Hans v.d. Burgh in Buk Buk Stap eens binnen in de wonderbaarlijke wereld van het Jac. P. Thijsse College monocon Gerard Joling opent financieel dienstencentrum Vondelstaete 35e Antiekade Alkmaar d.d. 10, 11 en 12 februari 1995 Jeugdtheater Heiloo speelt Alice in Wonderland Dialezing over de Griekse beschaving in het Kachelmuseum Junior Kamer Alkmaar scoort met Culinair Plaza PERFECT kopieerwerk Prijs A4 (80 grams) 1-zijdig Voor gekleurd papier en voor een kwaliteit zwaarder dan 80 grs gelden afwijkende prijzen. Bovengenoemde p rijzén zijn exclusief 171/2% BTW. DRUKKERIJ UITKIJKPOST B.V. RECHTE HONDSBOSSCHE LAAN 22 POSTBUS 68,1850 AB HEILOO TELEFOON: 072-330175 TELEFAX: 072-335644 Het Veld 1.1852 QQ Heiloo Tel. 072-332460 HEILOO - Vanavond, woensdag 8 fe bruari, om halftcht is er een gewone" speelavond. Leerlingen van Peter Duin- meijer, docent gitaar, zullen het pro gramma verzorgen. Als ik schrijf gewone", dan berijpt u wel dat een speelavond niet voor iedereen zo ge woon is. Veel leerlingen vinden het uit ermate moeilijk om voor publiek te spelen. Sommigen willen het helemaal niet. Hoewel wij het niet dwingend voorschrijven, vinden wij het erg be langrijk dat muziekleerlingen zich regel matig presenteren. Het is niet eens zo erg overdreven als ik zeg: ze kunnen niet vaak genoeg voor publiek optreden. Het mes snijdt aan verschillende kan ten; de leerling zorgt er voor dat er goed gespeeld wordt, de leerling leert op de juiste wijze omgaan met spanning en tenslotte de luisteraar beleeft er ook ge noegen aan. Zaterdag a.s. is in de Muziekschool Heiloo een studiedag voor HARP. De harpite Ernestine Stoop geeft de leerlin gen van Marjan Deiman (onze harp- docente) openbare lessen. Aan het einde van de dag gaan alle leerlingen ook ge zamenlijk spelen. Omstreeks 15.45 uur is de slotpresentatie van die dag. Zowel bij de speelavond, als de presentatie za terdag a.s. bent u hartelijk welkom. De toegang is, als altijd, gratis. Tot ziens. HEILOO - Na vorig jaar een zeer suc cesvolle toer te hebben gehouden met zijn band Gruppo Sportivo, rockt Van- denburg er even tussenuit met een Com mercial Break. Samen met een stelletje gezellige zomerjurkjes, bestaande uit minimaal drie dames, brengt Vanden- burg weer pure pop van ongekende klasse. Swingen, huilen en gieren komen aan bod tijdens het optreden. Jazzy grunge muzak, ambient mood .funk en beat- folk, metalsongs van de CD 'Commer cial? Break me the Back need open!! vormen de basis. Bas en drums worden beroerd door Gruppo's Yosha Marghe- rita en Nicolette Lie van The Marshmel- lows. Wat deze commercial break allemaal precies te bieden heeft weet je pas als je 'm dit keer niet wegzapt. Za terdag 11 februari is onze zaal geopend vanaf 21.00 uur. Voor binnenkomst be taalt u 10,00. ALKMAAR - Een nieuw gebouw met een hedendaagse indeling: elke leeftijds groep krijgt zijn eigen söhool in de school. Op de tweede verdieping zullen de brugklassers les krijgen. Hier komen de wiskunde 'werk-lokalen' en practi cumlokalen zoals verzorging, allen inge richt volgens de nieuwe eisen van de basisvorming. Op de bovenste verdie ping het studiehuis voor de bovenbouw leerlingen: veel practikumlokalen en studieruimtes. De eerste verdieping is voor de tweede en derde klassers met het decanaat en bibliotheek. School is niet alleen een 'werkplaats' maar ook een 'ontmoetingsplaats' voor leer lingen. Je kunt er opleidingen volgen voor ma vo, havo en vwo (met Latijn) en er zijn ook leerlingen die examen doen in extra vakken zoals muziek en tekenen. Er is een organisatie van een goede leer lingbegeleiding, zoals hulp bij het leren (huiswerkklas, studielessen, hulplessen en een keuzebegeleiding (beroepskeuze) en persoonlijke begeleiding (cursus zelf vertrouwen). Er heerst een schoolkli maat met duidelijke leefregels, maar waarin veel aandacht is voor de indivi duele leerling: een "veilig klimaat" met geborgenheid en gezelligheid. Drama- produktie, muziekavonden, sporttoer nooien, disco-avonden, kamperen, uitwisseling met buitenlandse scholen (Spanje-Engeland). Dit vind je allemaal bij het Jac. P. Thijsse college. «sön «ncf®8! m Presentatie van de firma Laan op een beurs. HEILOO - Velen onder u zullen mis schien niet weten wat de firma Laan voor een bedrijf is. Als de zaak dan 40 jaar bestaat en de heer Aris Laan 65 jaar wordt is dat een goede reden hier aandacht aan te besteden. De firma Laan is gevestigd aan de Haesackerlaan 9 en houdt zich bezig met grondstoffen voor het maken van ijs en horeca beno digdheden. De heer Laan nam 40 jaar geleden het bedrijf van zijn vader over die een ijsfa briek en een aantal ijskarretjes in Den Helder bezat. Na de oorlog begon Laan sr. een ijssalon in Alkmaar op de hoek van de Koorstraat, tevens had hij een bereidingsplaats op de Holleweg tegen over de achterkant van de Winkelhof 't Loo. Geen wonder dus dat zoonlief ook in ,,het ijs" ging. Deze zag niet zoveel in een ijssalon, hij wilde liever de handel in. Na het behajen van zijn HBS- diploma begon hij dan ook met de ver koop van artikelen die met ijs te maken hadden, zoals papieren bekertjes en bindmiddel. De zaken gingen goed en dus werd de zaak uitgebreid. Er kwam personeel bij en het assortiment werd groter. Intussen was de alleen'vertegen woordiging verkregen van Monocon, een firma die ijsbekertjes maakte. Dochter Agnes vertelt hierover: ,,Die bekertjes waren destijds erg zwaar, dat komt omdat ze voor een grootdeel uit parafine bestonden. Nu zijn ze van een heel licht materiaal en wegen bijna niets". De ruimte aan de Haesackerlaan bleek weldra te klein en werd aangepast, iets wat nog een paar keer zou gebeuren. Italianen In de jaren 40 tot 50 kwamen de Italia nen, beroemd om hun heerlijk ijs, op de Nederlandse markt en begonnen in de grote steden met ijssalons en dat bete kende dus concurrentie. Maar als het handelen je in het bloed zit probeer je hier iets aan te doen. Aris Laan ging samen met een collega naar Italië om daar, de markt te verken nen. Toendertijd nog niet zo'n eenvou dige zaak als nu. Na het bezoeken van een aantal ijsfa brieken werd Laan importeur van o.a. Italiaanse grondstoffen en weer breidde het assortiment zich uit met vruchten pasta's om ijs van te maken, Italiaanse amarenokersen en amarettikoekjes om mooie coupes mee te maken. Horeca Thans levert Laan al jaren aan de hore ca, er werd weer een stukje bijgebouwd en een opslagruimte elders in Heiloo ge vonden. Menige suikerpot of schaal die u in de horeca tegenkomt zal uit de stal van Laan komen evenals koffiezetappa raten, hotelporcelein, bestek en koffie zetapparaten. Er wordt door heel Nederland geleverd. In totaal werken er bij firma Laan zo'n 15 mensen. De verkoop wordt verzorgd door o.a. drie buitendienstmedewerkers en de heer Klaas Klaver. Deze laatste helpt bij het opstarten van nieuwe on dernemers die, een ijssalon willen be ginnen. De heer Aris Laan heeft nu, na 40 jaar het bedrijf overgedragen aan zijn zoon Theo Laan. Laan is een geremomeerd Heiloos be drijf dat z'n sporen heeft verdiend. Het jubileum wordt in stilte gevierd. Gerard Joling opent financieel dienstencentrum. Jeugdtheater speelde Alice in Wonderland. ALKMAAR - In ontmoetingscentrum "De Rekere" wordt van 10 t/m 12 fe bruari a.s. de 35e Antiekade/Alkmaar georganiseerd. Deze beurs is in de regio in de loop der jaren een begrip gewor den, de eerste 30 beurzen werden in de voormalige veilinghallen gehouden, maar omdat dit niet meer mogelijk is, zijn de organisatoren tijdelijk uitgewe ken naar "De Rekere", Muiderwaard 396, Huiswaard I. Alhoewel deze loka- tie aanzienlijk kleiner is dan de Veiling hallen, trekt ook deze beurs altijd veel publiek, waaronder natuurlijk fervente verzamelaars, mensen die op zoek zijn naar een bepaald stukje antiek en na tuurlijk ook door diegenen, die zeggen "toch ftiaar even gaan kijken, je weet het maar nooit". Nu, dat is waar, want ook de organisatie weet nooit, wat door de deelnemende antiquairs deze maal weer wordt meegenomen en tentoon gesteld. In ieder geval een groot aantal meubels in allerlei stijlen. Lampen te kust en te keur, porceleinen voorwerpen vervaardigd van Meissner porcelein, frans bisquit, japans imari, engels por celein van diverse fabrikaten, chinees porcelein en natuurlijk niet te vergeten Hollands porcelein en aardewerk. De kramen met de sieraden zijn ook al tijd volop in de belangstelling, de voor werpen vervaardigd van brons zijn niet goedkoop, maar het is een bezit voor je leven. Kristallen en glazen sier- en ge bruiksvoorwerpen, ze zijn er. De pop penkramen en/of kramen met oud speelgoed, verheugen zich niet alleen in de belangstelling van de jeugd, ook de volwassenen kiikerï hun ogen uit. Koperen gebruiksvoorwerpen zoals o.a. ketels, haardstellen etc., het zijn vooral in de wintertijd voorwerpen die in de belangstelling staan. Prachtige (reis)- ikonen, krissen, zilveren thee- en koffie- serviezen, de uurwerken en klokkestel- len, het zijn vaak ware kunststukken uit het verleden. Er zijn ook vaak prachtige speeldozen, niet goedkoop, maar als je een liefhebber bent, vervelen ze nooit en hier bestaat geen top 10 van! Garantie Bij aankoop van een artikel van 200,00 of hoger kunt u van de anti quair een garantiecertificaat verlangen. Wij hebben de heer Burger, beëdigd taxateur, bereid gevonden om zaterdag, 11 februari van 11.00-17.00 uur meege bracht antiek van de bezoekers te taxe ren. De taxatieprijs bedraagt 2,50 voor maximaal 2 stukken. HEILOO - "Alice in Wonderland" gespeeld in "de Beun" op zaterdag en zondag 4 en 5 februari jl. Een sprookje uit het boek, geschreven door Lewis Ca- roll is een wonderlijk gegeven. In het boek is het al een drukte van belang, maar om dat op het toneel als musical te doen is wel heel erg ondernemend. Het verhaal is bij de meesten wel bekend. Alice geraakt al lezende aan de vijver waterkant in een fantasiewereld ver zeild. In een snel tempo verschijnen en verdwijnen vijf Alice's in evenzo vele opeenvolgende leeftijden en vele situa ties. Ook de decors in de meest leuke vormgeving en de prachtige kostuums voor -zes en negentig rollen- van eigen makelij, niets dan lof. In maar liefst negentien liedjes met ei gen tekst en muziek, live gespeeld door Cas Himmelreich en Peter Broersen, werden de toeschouwers groot en klein in de sprookjeswereld meegevoerd. Heel apart zijn de scenes van 'De Dolle Theevisite', de 'Speelkaarten' en wie kent Hopie Dompie het ei niet? Zesen negentig rollen, door tweeendertig kin deren gespeeld, gezongen en gedanst. Grime, decors, licht en geluid, prima verzorgd door 18 m/v. Als je iemand moet benoemen, doe je een ander te kort. Ik kan dan ook vertellen dat in vier totaal uitverkochte zalen genoten is van het begin tot het einde, onder de be zielende regie van Martin Affourtit. Voor wie deze kans gemist heeft, en een ieder die deze voorstelling nog wel eens wil zien, dat kan! Op 23 en 24 september a.s. is er een re prise. De kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van "de Beun" op alle werkda gen van 13.30-17.00 uur vanaf 1 maart a.s. ALKMAAR - Donderdag 26 januari was het dan zover, het multifunctioneel dienstencentrum Vondelstaete werd om 17.30 uur officieel geopend. Onder be langstelling van een groot aandeel geno digden werd de opening verricht door Noordhollands zanger Gerard Joling, die door het ontsteken van een groot vuurwerk Vondelstaete voor geopend verklaarde. Aanwezig was de crème de la crème van de grote verzekeringsmaat schappijen, die zich allen door de topdi rectie en medewerkers van hun bedrijf lieten vertegenwoordigen. Drs. E. Frie se, hoofddirecteur Leven van Aegon hield een interessante toespraak, waarin hij het voor Nederland unieke One- Stop-Shopping-concept van het Finan cieel Dienstencentrum Vondelstaete met vijf bedrijven benadrukte. Tevens maakte de heer Friese een analyse van de toekomstige functie van de tussen persoon. Hij benadrukte, dat om te overleven de tussenpersoon steeds pro fessioneler zal moeten zijn en meer gespecialiseerd. Ook voor de klant is het van het grootste belang, dat hij geadvi seerd wordt door zeer bekwame profes sionals. In dat opzicht is het MKB (Midden- en Kleinbedrijf) vaak nog on derbelicht door de tussenpersoon. Uit een marktonderzoek dat Aegon heeft laten uitvoeren is duidelijk naar voren gekomen, dat aan het MKB door de tus senpersonen niet voldoende professio nele aandacht wordt besteed. Drs. Friese besloot met een aantal marketin gadviezen naar de bedrijven, waarbij hij ondermeer onderstreepte dat het ver standig is om met speerpunten naar de markt te treden en de juiste doelgroepen te benaderen om succes te hebben. Vuurwerk Door de slechte weersomstandigheden kon het vuurwerk met de naam Von delstaete, welke Gerard Joling tot ont steking zou brengen, helaas geen doorgang vinden. Hierna kreeg Gerard Joling, die de ope ning geheel belangeloos verrichtte, een cheque van maar liefst 2.500,00 ten bate van het familiehuis van het MCA en een flinke hoeveelheid speel- goedkado's. Aan de oproep van de directie van Von delstaete om als openingskado speel goed voor het familiehuis van MCA mee te nemen, werd door de genodigden ruimschoots gehoor gegeven. Als waar dering voor deze geste werd Gerard Jo ling een prima doorlopende reis- en ongevallenverzekering aangeboden door Holland Noord Verzekeringen, één van de bedrijven die in gebouw Vondelstaete gevestigd zijn. De volgen de bedrijven vindt u in financieel dienstencentrum Vondelstaete. Holland Noord Vefzekeringen, TRC Pensioenfonds, Vondelstaete Makelaar dij, Het Hypotheekhuis, Vondelkrediet. ALKMAAR - Op zondagmiddag 12 fe bruari wordt in het Nederlandse Kachel museum aan de Alkmaarse Bierkade wegens groot succes weer een dialezing gehouden over de Griekse beschaving. Dit keer gaat het over de Griekse goden en tempels. Waar en hoe vereerden de Grieken hun goden en welke goden ver eerden ze. Na de lezing is er natuurlijk gelegenheid het Kachelmuseum te be zoeken. De lezing wordt gehouden van 12.00 tot 14.00 uur in het Kachelmu seum, Bierkade 10 in Alkmaar. Bij veel belangstelling ook van 15.00 tot 17.00 uur. De kosten bedragen 12,50 per persoon. Aangezien maximaal 22 men sen de lezing kunnen bijwonen dient men zich vóór vrijdag 8 februari telefo nisch op te geven bij M. in 't Veld (071 213977). Het Kachelmuseum is in de winter iedere zondagmiddag van 12.00 tot 16.00 uur geopend. Elke 2de zon dagmiddag van de maand is er iets bij zonders te doen in het Kachelmuseum. Op zondag 12 maart zijn er rondlei dingen. ALKMAAR - Junior Kamer Alkmaar (JKA) is onderscheiden als actiefste Ka mer van Nederland. De award werd uit gereikt tijdens de jaarlijkse Conferentie van Kamers in Breda. Junior Kamer Alkmaar kreeg de award vooral voor de organisatie van het Alkmaar Culinair Plaza. Voorzitter Patrick Aulbers van JK Alkmaar nam uit handen van Dick Gaasbeek, voorzitter van de Federatie, de hoogste Junior Kamerprijs in ont vangst. Het Alkmaar Culinair Plaza scoorde hoog in het juryrapport, omdat het een project is met hoge waarde voor de Kamer zelf en voor de gemeenschap binnen de stad of streek. •v

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 10