Open Dag Heiloo C1000 Voordeelmarkt A.J.V0S Eerste fase BP-station voltooid De Loet ving evacués uit Tiel op A. Meertens-Wiltens viert 25 jarig jubileum Heilooërs aan start NK schaatsen jr. in Groningen Woensdag 15 februari juwelier Prei 1.49 9.98 Leuke gouden Zirkonia oorknoppen Runderriblappen 8 FEBRUARI 1995 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 60e JAARGANG Video-film op grootbeeld over Nepal Extra voorstelling van jubilerende Hanswijckers Avro zoekt jeugdige kandidaten voor "de confetticlub" Amels v/h v.d. Ridder Makelaardij o.g. ff - Lezing over kinderen en opvoeding Noordhollands kamerkoor brengt Messiah Nederlandse Bond Plattelandsvrouwen Kienavond Steun de actie "Watersnood 1995 in Nederland" J-JL f PETRUS CANISIUS COLLEGE 's Middags 's Avonds PETRUS CANISIUS COLLEGE S HACHMANG LOODGIETERS ^r- nu per paar 1 kilo voor kilo voor IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Expositie Raffaele Nigita bij Inzet" Nivon-vakanties 1995 Gevonden voorwerpen Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: (JSfl van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Een verslag van Nico Mantel van een drieweekse reis die we op eigen gelegenheid ondernamen, leverde een schat aan unieke beelden op. Deze prachtige documentaire is voorzien van originele Nepalese muziek en gesproken commentaar. De film willen we u'laten zien op woensdag l maart a.s. in de kerk 't Kruispunt", Maas Geestera- nusweg in Heiloo, aanvang 14.00 uur. Voor nadere informatie: tel. 072-332867. EGMOND - De première heeft nog niet eens plaatsgevonden en nu al is de jubileum-produktie van de Egmondse Jeugdmusicalvereniging uitgegroeid tot een daverend succes. Door de enorme druk op de kaartverkoop heeft het bestuur van de Hanswijckers besloten om op zaterdag 18 februari om 12.30 uur een extra voorstelling in te lassen. De Hanswijckers boekte gedurende de afgelopen 25 jaar vele successen. Musi cals als ,Tom Sawyer', ,Tien is te veel' en nu ,Sjakie en de chocoladefabriek'. De extra voorstelling van zaterdag 18 februari is het bewijs dat deze musical vereniging na 25 jaar nog steeds spring levend is. De afgelopen weken zijn tal van uren besteed aan de laatste loodjes. Bijna 100 kostuums, meters lange de cors en tal van attributen moeten er voor zorgen dat de Hanswijckers stralen als nooit te voren. Kaarten zijn verkrijg baar bij Zuivelhandel Joop Lemmink, Egmond aan Zee. Sigarenmagazijn Jan Twisk in Egmond aan den Hoef of tele fonisch bij Rina v.d. Reep, tel. 02206 4627. HILVERSUM - Voor een optreden in het jeugdprogramma "De Confetti club" zoekt de Avro op korte termijn kandidaatjes tussen de 9 en 12 jaar die een leuke of speciale act op de televisie willen laten zien. Kun je bijvoorbeeld op je handen lopen en tegelijkertijd spaghetti eten? Of beoefen je een speci ale vechtsport? wil je een spannende circus-act laten zien? Speel je heel erg goed op een muziekinstrument? Of wil je graag naar de studio komen met je fa voriete (huis)dier? Zo ja, schrijf dan een briefje naar de AVRO, De Confetticlub, o.v.v. De Ver- zoekenman, Postbus 2, 1200 JA Hilver sum. In het briefje moet duidelijk naam, leeftijd en telefoonnummer ver meld worden. Voor meer informatie kun je ook bellen naar de AVRO, tele foonnummer 035 - 717 500. Vraag dan naar Gertruud. 1 29 Dekensmatrassen en bedden voor de Loetiedereen hielp mee. Een uitje voor de evacués naar Egmonds bloemenzee. HEILOO - Wat is er vorige week dins dagavond gewerkt in de Loet om alles in gereedheid te brengen voor de komst van de evacué's. Er werden zo'n 30 mensen uit Tiel ver- wachtl Via Beverwijk kwamen bewo ners en personeel van verzorgingstehuis, Walstede, doodmoe tegen half twee 's nachts in de Loet aan. Maar hun bedje stond gespreid. Een geweldige samen werking met Overkerck de Willibrordus Stichting en de gemeente zorgden voor een warme opvang. Dat voor het onderkomen voor de Loet was gekozen kwam omdat hier i.'v.m. renoveringsplannen al anderhalf jaar een opname stop is, dus stonden er ka mers leeg. Het verhuisbedrijf de Graaf en Zn. uit Alkmaar vervoerde belange loos bedden van de Stichting naar de Loet, personeel van Overkerck kwam hulp aanbieden en iedereen was druk in de weer om deze mensen, die al twee da gen onderweg waren te ontvangen. Van gemeente zijde was er voor iedereen een doos bonbons en een platte grond van Heiloo. Er was ook personeel uit het verzor gingstehuis uit Tiel meegekomen, deze waren zo vermoeid dat het personeel van de Loet en Overkerck besloot ze maar eerst te laten slapen. Zij zouden het werk wel overnemen. Direkteur van Baar zei: Enkele mensen waren flink overstupr, het riep veel associaties met de oorlog op en deze gevoelens kwamen Mevrouw A. Meertens-Wiltens viert zilveren jubileum. HEILOO - Op 1 maart is het precies 25 jaar geleden dat mevrouw Meertens toe trad tot het bestuur van de Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg. Sinds dien is zij een begrip in het bejaar- denwerk. Ter gelegenheid van dit jubileum is er op woensdag 1 maart een receptie van 16.30-17.30 uur waar iedereen in de ge legenheid wordt gesteld haar met dit heugelijke feit te feliciteren. Wat is het voor een vrouw, die zich 25 jaar geheel vrijwillig inzet voor dit werk? Er zijn aan mevrouw Meertens duidelijk twee kanten. Laten we met de zakelijke en leidinggevende kant begin nen. Door haar inzet is er heel veel tot stand gekomen in Heiloo wat deed zij allemaal: Bestuurslid van de Platte landsvrouwen, mede oprichster Federa tieve Vrouwenraad, organisatie bustochten bejaarden, nieuwbouw bij de Loet. Hadden ouderen vroeger een klein kamertje in 1990 werden van twee kamertjes een grote gemaakt met eigen douche en toilet ook met de vijftien zorgwoningen (aanleunwoningen) heeft mevrouw Meertens veel bemoeienis gehad. ,,Je zou denken, nu moet ik er toch maar eens mee ophouden, maar ik ga toch nog maar even door", zegt me vrouw Meertens, hoewel dit nog maar een greep is uit hetgene ze gedaan heeft. ,,Op een bewoner na, mevrouw v.d. Wal en een personeelslid Paulien Huls kamp, heb ik iedereen in de Loet opge- nomen',' aldus mevrouw Meertens. Moeder Maar er is ook mevrouw Meertens, de moeder van de Loet, maar niet alleen daar, ook thuis is zij de moeder waar al les omdraait, het is daar de zoete inval iedereen is altijd welkom en kan als het moet een hapje mee eten en vindt er al tijd een gewillig oor. Zij wordt hierin gesteund door haar man Cor. Hoewel mevrouw Meertens er om bekend staat goed van de tongriem te zijn gesneden en voor iedereen altijd alles regelt, heeft ze erveel meer moeite mee om over zich zelf te praten. Ondanks dat zij toch in haar jonge jaren liefst vijftien jaar aan de Groningse toneelvereniging ,,De Mollebonen" was verbonden (ook als voorzitter) en al een aantal jaren met de heer Verhaal met Oud en Nieuw een voordracht als Thomasvaer en Pieternel houdt waar directeur P. van Baar de tekst voor schriift. HEILOO - Eindelijk is het zover! De eerste fase van de verbouwing is vol tooid. Vanaf morgen zijn bij BP Auto- rette Hein Zonneveld de nieuwe pompen operationeel en is de noo- dopstelling aan de Westerweg verdwe nen. Alleen de LPG-pomp blijft nog Wi week op de noodopstelling. Bij deze Multi Product Pompen kunt u alle benzines (euro95, Super Plus en Su per) en natuurlijk Diesel tanken. U hoeft niet meer te zoeken bij welke pomp u moet tanken: elke pomp kan uw auto bedienen. L.P.G. blijft alleen verkrijgbaar bij een aparte pomp. Alle medewerkers van Autorette Hein Zon neveld zien u graag terug in hun ver nieuwd bedrijf. Nadat de afwerking voltooid is gaan zij natuurlijk feestelijk heropenen. Dit zal plaats vinden op 11 maart a.s. Over deze festiviteiten kunt u woensdag 8 maart een pagina grote ad vertentie tegemoet zien in deze krant! nu weer boven. Het is toch triest dat je dat moet meemaken". De telefoon stond niet stil in de Loet on geruste familieleden wilden weten of ie dereen goed was aangekomen. Een vermoeiende nacht voor de evacué's en het personeel maar wel met een voldaan gevoel. Uitstapje Wat is het toch goed, dat als de nood aan de man is, mensen van alles doen om het een ander naar de zin te maken. De heer Spruit, die vlak bij de Loet woont, had voor de mensen uit Tiel een uitstapje naar Egmond Bloemenzee ge organiseerd. Busonderneming Bak reed ze er naar toe, daar kregen ze koffie met gebak en een bos bloemen en kon er ge noten worden van de geuren en kleuren van de bloembollen. De Rabobank Heiloo-Limmen maakte dit allemaal mogelijk. En zo vergat men heel even de nare dingen van de laatste dagen. Maandagmiddag kondende evacué's weer naar huis terugkeren en waren zeer te spreken over de opvang in Heiloo. Rampenplan Toen de gemeente een brief ontving van de commissaris van de Koningin of zij (eventueel) lokaties zouden weten voor mensen en vee ging men aan het inven tariseren. Men dacht in eerste instantie niet aan Heiloo, tot er van de Loet uit gebeld werd. Toen bleken de papieren plannen ook in de praktijk heel goed te werken. Op uitnodiging van de Stichting voor natuurgeneeskunde Arbor Vitae ver zorgt Piet van Diepen uit Ursem op maandag 13 februari in de Gerefor meerde Kerk, Noordergeeststraat 9 te Heiloo, een avond over „Kinderen en opvoeding". De aanvang is om 20.00 uur en de entreeprijs bedraagt 10,00. Op deze avond zal Piet van Diepen d.m.v. helderziende waarnemingen pra ten over ziekte en gezondheid bij kinde ren in relatie tot de opvoeding. Hij zal praten over „fouten" die al vanaf de bevruchting, zwangerschap en geboorte bij de opvoeding van kinderen gemaakt worden. Voor inlichtingen kunt u bellen met 072 330523. BERGEN - Op vrijdag 17 februari a.s. zal het Noordhollands Kamerkoor o.l.v. Dirigent Klaas Venneker het ma gistrale Werk van G. F. Handel, de Mes siah ten gehore brengen. Het Noord hollands Philharmonisch Orkest ver zorgt de begeleiding, solisten zijn Jane Oakland-sopraan, Ans van Dam-alt, Robbert Overpelt-tenor, Bas Ramse- laar-bas. Het concert zal plaatsvinden in de Petrus en Pauluskerk te Bergen (NH), aanvang 20.15<uur. Kaarten voor het concert zijn verkrijgbaar bij boek handel Thomas te Bergen NH, boek handel Leysen te Schoor 1, en aan de kerk. De prijs bedraagr 25,00, CJP/65 20,00. V.l.n.r. Jeroen LuteRoos Dieleman, Marco KramerKathelijne Oud hof. HEILOO - A.s weekend staan alle schijnwerpers gericht op onze nationale topschaatsers die deelnemen aan het we reldkampioenschap in Italië. Helaas staat het Nederlands Kampioenschap voqr junioren in de schaduw door het W.K. Desalniettemin doen maar liefst drie Heilooërs mee en één Limmenaar aan het NK junioren. Bij de heren senioren probeert Marco Kramer als lid van jong Oranje door te stoten naar de kern ploeg. Kwaliteit heeft hij, maar het zal een moeilijke opgave worden, want het komt er op neer dat hij een week later bij het NK all round in Assen een kern ploeglid uit de kernploeg zal moeten rij den. De dames Oudhof en Dieleman moeten de strijd in hun categorie direct opnemen tegen jong Oranje. Geen een voudige opgave, maar zij zullen er alles aan doen om direct achter jong Oranje te eindigen. De deelname van Katelijne Nedhof is zo wie zo al een prachtige prestatie omdat zij zich het afgelopen seizoen meer op de marathon had ge concentreerd. Tot slot probeert Jeroen Lute zich in de kijker te rijden. Met nog drie deelnemers van de Alkmaarsche ijs baan in deze jongste categorie moet hij zorgen voor de continuïteit van het suc cesvol presteren van de Noord Holland Noord schaatsers. Zolang ze het over haar werk heeft gaat het goed, maar over haar eigen gevoe lens kan ze moeilijk praten. We vroegen daarom direkteur van Baar hoe het is met zo iemand samen te werken. „Het is een kanjer van een vrouw. Ik ken haar uiteraard in de werksituatie, maar ook privé. We bellen elkaar elke ochtend om te spreken wat er zakelijk in de Loet omgaat" aldus van Baar. Het besturen vandaag de dag is een heel verschil met 25 jaar geleden en dat is ook voor mevrouw Meertens niet altijd even eenvoudig. Soms zijn wij het hele maal niet met elkaar eens maar blijkt dat zij het gelijk niet aan haar zij heeft, dan geeft zij dat ruiterlijk toe" zegt van Baar. Vaste ploeg Een voorbeeld vroeger werkte je met een vaste ploeg nu zijn er veel partti- HEILOO - De afdeling Heiloo van de Ned. Bond van plattelandsvrouwen houdt op woensdag 15 februari a.s. zijn jaarvergadering. Na de pauze komt dhr. Kramer, slager in Heiloo, één en ander vertellen over de bereiding van zijn vlees met kruiden van de firma Verstegen, sa men met iemand van deze firma. Ook worden er lekkere hapjes klaar gemaakt en vindt er een verloting plaats. De bij eenkomst is in de Geref. Kerk in de Noordergeeststraat, aanvang 20.00 uur". AKERSLOOT - Handbalvereniging Koophome Meervogels '60 organiseert vrijdag 10 februari a.s. weer haar jaar lijkse traditionele kienavond. De opbrengst van deze gezellige avond is bestemd voor de jeugd van onze vere niging. Want zoals u weet: de jeugd heeft de toekomst en dit geldt natuurlijk ook voor onze nog steeds groeiende ver eniging. De handbalsport is nog altijd populair bij de jeugd. Natuurlijk is er ook een loterij maar het gaat om het kienen met de mooie prijzen. Iedereen is welkom bij dit prijzenfestijn. De aan vang is 20.00 uur, zaal open: 19.30 uur. De plaats is onze handbalkantine aan de Boschweg. De toegangsprijs is 3,00. De toegangsbewijzen zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij: A. Verzijde, Beet- hovenstraat 44, H.. Schrier, Molenpas 3, T. Hylkema Hoocamp 88. Komt allen, tot ziens tot vrijdag 10 februari. HEILOO - A.s. zaterdag 11 februari 1995 organiseert het Chinees-Indisch Restaurant "Lotus" te Heiloo een lo pend buffet. De opbrengst van het lo pend buffet van deze avond wordt aan de actie "Watersnood 1995" ge schonken. Deze actie zal plaatsvinden in het restaurant "Lotus" van 18.00 t/m 21.30 uur. De prijs bedraagt 25,00 per persoon (exclusief drankjes). Chinees- Indisch Restaurant Lotus, Winkelhof 't Loo 7-8, 1851 HT Heiloo, tel.: 072-333264, fax: 072-339275. N.B.: re serveren gewenst. mers, herintredende vrouwen, e.d. Het personeel is zich heel goéd bewust van z'n rechten en soms is dat niet helemaal gelijk aan dat van de plichten. Besturen veranderen, werknemers veranderen, maar ook de ouderen zijn veel mondiger geworden. Mevrouw Meertens is spon taan en impulsief en daarbij de enige vrouw in het bestuur. Zij spreekt dan ook over „haar" zes mannen. Van Baar zegt nog: „Zowel mevrouw Meertens als haar man zijn zeer sociaal voelend. Ze heeft veel kennis in huis. We zijn daarom ook blij dat ze nog wil blijven." Hoewel mevrouw Meertens altijd iets voor anderen organiseert, is ze nu zelf „slachtoffer", dat valt niet mee, maar ze heeft beloofd het gelaten over zich heen te zullen laten komen. ■JE gymnasium-atheneum-havo-mavo'(i)vbo Alkmaar-Bergen-Heiloo Centrale administratie: tel. 072 112283 Het PCC: een complete scholengemeenschap, met zes vestigingen in Alkmaar, Bergen en Heiloo, variërend van 250 tot 800 leerlingen. Het PCC: een open katholieke school, waarin niet alleen aandacht is voor studie, maar ook voor culturele en buitenschoolse aktiviteiten. Van 14.00 uur tot 16.00 uur: voor leerlingen van groep 8. Van 18.30 tot 21.00 uur: voor ouders en leerlingen. Sector Vwo/Avo Vestiging Heiloo De Dors 2 -1852 RG Heiloo telefoon 072 332780 Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. MAKELAARDIJ O.G. Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo Tel. 072 331895 Fax: 072 338209 AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN ASSURANTIËN TAXATIES Schilderwerken, Wandafwerking - Kwaliteit en vakmanschap - Eerlijk advies en kosteloze offerte HEILOO - De vrijdagochtend- schilderclub van de kunstenaar Raffaele Nigita houdt een expositie in de lijsten makerij "Inzet", Raadhuisweg 10 te Heiloo. Deze expositie is te bezoeken tijdens de openingsuren van de lijsten makerij "Inzet" gedurende periode maandag 13 februari tot en met zater dag 25 februari a.s. KENNEMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOORHOUDEND: KE N N EME RSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR HEILOO - Het Nivon organiseert naar diverse bestemmingen in het binnen- en buitenland. In de Nivon-reizengids 1995 staan de tientallen groepsreizen ver meld. Voorop bij deze reizen staat het genieten van de natuur en het leren ken nen van andere culturen. Het aanbod behelst een enorm scala aan reizen. Op het programma: fiest- en wandeltrektochten, kampeervakanties, jongerenreizen, tiener- en kinderkam pen, bergsport, zeilvakanties en culture le reizen. Er zijn korte en lange vakanties en ze vinden plaats in de zo mer of in het voor- of naseizoep. Het Nivon biedt reizen aan voor alle leeftij den: kinderen, jeugd, jongeren, volwas senen met of zonder kinderen en ouderen. Het reizenprogramma 1995 staat boor devol informatie en kan (gratis) worden aangevraagd bij het Nivon, Nieuwe Herengracht 119, 1011 SB Amsterdam, tel. 020-6269661, tussen 9.00 en 17.00 uur. HEILOO - Van 20 januari t/m 2 febru ari 1995. Diverse sleutels, kinderschoen blauw rood, leesbril, paraplu opvouw baar, regenpak blauw, sjaal blauw ge blokt - heren bril bruin montuur, horloge swatch geel blauw.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1