I Inrichting buitenruimte 't Loo door de raad vastgesteld I I I m I HEILOO Ingediende bouwaanvragen U u Bijzondere commissiever gadering Bestuurszaken Aanlijngebod voor honden in de Zuiderneg PAGINA 4 UITKIJKPOST - 8 FEBRUARI 1995 G G HEILOO Wat gaat het kosten? Er zijn vragen gesteld over de financiering van het planhet gebruik van stenen van de Kennemerstraatweg voor 't Loo en de status van het winkelcentrum. Daarover zijn misverstanden ontstaanreden waarom we daar nog even apart op in gaan. Positie winkelcentrum De uitbreiding van het winkelcentrum is nooit bedoeld om meer bezoekers uit de regio te trekkenmaar een aantrekkelijk winkelcentrum voor Heiloo te realiseren inclusief een plezierig buiteninrichting. Behoud van de positie van het winkelcen trum, inclusief zijn huidige functie voor de omliggende gemeenten, Egmond, Akersloot en Limmen, is en blijft de opzet. Financiering Reeds eind 1992 is er sprake geweest van een basisplan. In een commissievergadering over het centrum plan gehouden op 26 januari 1993 is een tekening getoond, waarop diverse plandelen rondom het winkelcentrum afzonderlijk stonden aangegeven, alsmede per plandeel een daarbij behorende begroting. Er is toentertijd besloten een basisplange bied vast te stellen. De inrichting van dit basisplangebied was begroot op ca. 1,5 miljoen exclusief B.T.W. en technische en administratieve kosten. Deze kosten moes ten worden betaald uit de grondopbrengst van de verkoop aan Dela (de eigenaar/ver huurder van het winkelhof 't Loo). In dezelf de commissievergadering is afgesproken, dat een bijdrage van de ontwikkeling Raadhuisweg-zuid (het gebied van de ING- bank tot aan het gemeentehuis) ten behoe ve van de inrichting 400.000,= zou bedragen. Hierin is opge nomen 150.000,= voor herinrichting van het par keerterrein nabij het gemeentehuis. Na het realiseren van de verbouwing Raadhuisweg-zuid blijft derhalve over ten behoeve van de buiteninrichting 't Loo een bijdrage van de Raadhuisweg-zuid van 250.000,=. In de loop van het proces, vanaf eind jaren 80, tot de vorm welke het ontwerp van de buiteninrichting nu heeft, zijn diverse wen sen van burgers, college en raadscommis sie in het plan gebracht. U heeft dit vorig jaar in De Beun en tijdens exposities in het gemeentehuis kunnen zien. Dit had tot gevolg een uitbreiding van het basisplan met, zoals dit genoemd werd, eventueel toe te voegen plandelen en eventueel extra toe te voegen plandelen. Voor deze toe te voegen plandelen zijn apart dekkingsmiddelen aangegeven, zoals gewone dienst, kapitaaldienst, verkeers knelpunten en de reserve bijzondere ele menten bedoeld voor voorzieningen ten algemeen nut). Gebruikte materialen De buiteninrichting van 't Loo bestaat voor een groot deel uit bestaande gebakken materialen. Gebruikte gebakken materialen in het juiste formaat voor de inrichting zijn bijzonder duur. In de te herstraten straat, waar een deel van deze stenen vandaan komen, wordt een ander formaat toegepast en nieuw aangekocht. Nieuwe gebakken materialen zouden niet passend zijn in de buiteninrichting van 't Loo. Overigens zal wel verrekening plaatsvinden van de te maken kosten voor de aan te kopen mate rialen. Het totaal van het krediet van 162.000bedoeld voor deze herstrating zijn uiteraard niet de kosten van het gebak ken materiaal. Dit is maar een klein onder deel van het krediet. Derhalve zal het u duidelijk worden, dat het vastgestelde basisplangebied betaald kan worden uit de opbrengsten. De belastingen hoeven voor het centrum plan niet omhoog!! Meer winkelplezier voor hezelfde geld dus. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd wor den gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventu ele bezwaren in te dienen. Van Aostastraat 12, T.W.M. Bakker - vergroten woonhuis Middelhof 35, J. Pottinga - vergroten badkamer De renovatie van winkelhof 't Loo begint vaste vormen te krijgen tot een fraai winkelcentrum voor Heiloo en de Heilooënaren. Zo mooi als het winkelcentrum wordt, zo aantrekkelijk wordt ook de buiteninrichting rondom het win kelcentrum. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 6 februari ingestemd met het voorgelegde plan voor die buiteninrichting. Aan de definitieve plannen liggen ten grond slag het ontwerp van de architect, reacties uit de bevolking, uitgangspunten en wensen van de raadscommissies en de gemeenteraad. Hiermee krijgt Heiloo een aantrekkelijk winkel centrum, Heiloo waardig. Hoe gaat het er uit zien? Het stuk Heerenweg dat wordt begrensd door de Witte Kerk en de Van Aostastraat wordt als winkelerf ingericht. Dat wil zeggen dat het gebied een verblijfsfunctie krijgt. De auto is er 'te gast' en mag er niet parkeren. Om dit gebied een eigen identiteit te geven wordt het bestratingsplan uitgevoerd in een mooi patroon. De vakken hierin worden gevuld met rode stenen. Dit bestratingsplan loopt door in het aanliggen de winkelgebied van de Raadhuisweg en tot de parkeerplaats tussen Albert Heijn en 'De Beun'. Het patroon 'verbindt' alle winkels als het ware met elkaar waardoor er één winkelge bied ontstaat. Om de verbinding tussen de van Aostastraat en de Raadhuisweg-zuid duidelijk te maken wordt over een rechte lijn de bestrating van vakken met rode stenen afgewisseld met vak ken gevuld met blauwgrijze stenen. Tussen Hema en Blokker wordt de bestrating onderbroken door een cirkelvormig plein. Dit plein vormt het 'hart' van het winkelgebied en het wordt geheel omgeven met bankjes die rond één helft onder mooie dakplatanen komen te staan. Op dit plein kunnen in de toe komst allerlei festiviteiten gehouden worden (muziekoptredens, weekmarkt, Koninginnedag etc.) Bij de 'Konkelboet' komen een zonneterras en een mooie trappartij. De trappartij loopt in twee richtingen uit in een muur van ca 40 cm hoog. Op deze muur en in de rest van het gebied komen mooi vormgegeven straatlantaarns te staan die ervoor zorgen dat het gehele gebied 's avonds goed verlicht wordt. Tot slot wordt de hele inrichting gecomple teerd door de aanwezigheid van zorgvuldig gekozen plantenbakken, vuilnisbakken, natuur lijk voldoende fietsenstandaards en twee over dekte gecombineerde opstellingen voor fiet sen en winkelwagens. Naar aanleiding van wensen van de raadscom missie zijn op het oorspronkelijke ontwerp enkele wijzigingen aangebracht. Uiteindelijk is gekozen om in het ontwerp de bestaande drie populieren bij het witte kerkje te behouden. In het ontwerp zijn verkeersmaat regelen in de vorm van fietsroutes en op het zogenaamde "prunuslaantje" (het schuine laantje over het parkeerterrein tussen De Beun en 't Loo) een fietsstrook opgenomen. De fietsroutes bestaan uit één meter brede fietsstroken in een rode kleur uitgevoerd. De fietsstrook over het "prunuslaantje" bestaat uit een twee meter brede strook. Door middel van deze stroken en bewegwijzering wordt de zogenaamde Loo-as route benadrukt. Wanneer is het klaar? Het ontwerp van de architect wordt nu omge zet in bestek en tekeningen, die benodigd zijn om tot uitvoering te komen. Het ligt in de bedoeling om medio maart/april te starten met de uitvoering. Tijdens de uitvoe ring wordt zoveel als mogelijk de fasering van de bouwwerkzaamheden gevolgd. De werkzaamheden van de inrichting van de buitenruimte zullen als alles meezit ca. 6 maanden in beslag nemen. Afronding zal plaatsvinden ongeveer een maand na de zomervakantie. Verdere informatie Als u geïnteresseerd bent geraakt en u wilt de hier afgebeelde tekening eens in kleur en op normale grootte zien dan bent u tijdens de openingsuren van harte welkom in de boven hal van het gemeentehuis. Ook voor de beant woording van eventuele vragen staan wij graag tot u beschikking. U kunt daan/oor bellen met de heer M.C. Achterberg, tel. 313 204 of de heer R Twisk tel. 313 215 van de sector Grondgebied. Op dinsdag 7 februari a.s. vindt er een bijzon dere commissievergadering Bestuurszaken plaats over Bestuurlijke Vernieuwing. De verga dering vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis van Heiloo vanaf 20.00 uur, oude ingang Raadhuisweg. Aanhakend bij de Eindrapportage bestuurlijke vernieuwing en enkele actuele discussies zijn er voor deze avond twee thema's gekozen, waarop door externe sprekers inleidingen gegeven zullen worden. Om 20.00 uur wordt gestart met een inleiding en aansluitende discussie door de heer J.R van Vree, hoofd voorlichting van de gemeente Wierden, over de relatie burger-bestuur. Vanuit zijn ervaringen spreekt hij over klantgericht werken, strategie-ontwikkeling en problemen die men daarbij tegenkomt. Om 21.00 uur vindt er een inleiding, met aan sluitende discussie, plaats door de heer S. Haring a van KPMG (voorheen VB accountants) over de beleids- en beheersinstrumenten die de raad ten dienste staan in het concept 'stu ren op hoofdlijnen'. Hij zal, uitgaande van de informatiebehoefte van de raad, aangeven welke momenten en mogelijkheden van stu ring er zijn. Vanaf 22.00 uur is er de afrondende bespre king van de Eindrapportage bestuurlijke ver nieuwing. Heiloo, 3 februari 1995 In de Zuiderneg geldt een aanlijngebod tussen 1 januari en 16 mei 1995. In dit losloopgebied geldt voor deze jaarlijkse periode een aanlijngebod voor hondén om te voorkomen, dat de rust van vogels en vee, in de tijd dat zij jongen verwachten of hebben, verstoord wordt. De aanlijnperiode is vermeld op de borden die in het losloopgebied staan. Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken vindt plaats op woensdag 15 februari 1995 om 20.00 uur met een uitloopavond op donder dag 16 februari 1995, in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Prioriteitstelling aandachtspunten verkeers veiligheid; - Overname Kanaaldijk door Waterschap Het Lange Rond; - Aanbrengen natuurlijke oevers; - Bomendunplan; - Financiële rapportage per 1 december 1994; - Aanschaf software ARIS t.b.v. grof huisvuil registratie; - Herziening grondprijs bedrijventerrein De Oude Werf; - Intrekking subsidieverordening Stads-en dorpsvernieuwing/particuliere woning verbetering; - Verkoop deel opslagterrein Rosendaal aan autobedrijf Paul Admiraal. Uitgangspunt voor de duur van de commissie vergadering is tot 23.00 uur. Indien de verga dering na dit tijdstip nog niet is afgelopen, zal gebruik worden gemaakt van de reserve avond op donderdag 16 februari, 20.00 uur. Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 13 februari 1995 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende agendapunten: - Financiële rapportage per 1 december 1994 - Richtlijnen Voorjaarsnota 1995, Meerjarenbeleidsplan 1996-1999 en begroting 1996. Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 14 februari 1995 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Evaluatie Minimabeleid 1994/uitvoering minimabeleid 1995 - Nieuwbouw/tekening Het Trefpunt - Financiële rapportage per 1 december 1994 - Vaststelling inkomsten/uitgaven openbaar basisonderwijs over 1991 - Verzoek Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs Heiloo voor herstel constructiefouten dak basisschool De Duif. Expositie in het gemeentehuis van Heiloo De expositie in de gangen en hal van het gemeentehuis van Heiloo is op dit moment van het werk van het echtpaar Greetje en Jan Grijpma. Er staan beeldhouwwerken van Jan Grijpma en er hangen schilderijen van Greetje Grijpma. Ook is er de combinatie te vinden van het werk van Jan Grijpma waarachter Greetje Grijpma een 'luik' heeft gemaakt, dat iets ver telt over het model. De expositie duurt tot en met 15 maart 1995 en is te bezichtigen tijdens de openingsuren van het gemeentehuis. G G Burgerlijke stand Informatie t/m 26 januari 1995 Geboorten Chantal N., dochter van J.C.S. Molenaar en J.R.C. Bakker Sophie F., dochter van M.L. Witkamp en J.M. Witkamp Bodhi M., zoon van J. Ie Belle en E.J.C. Buisman Jurr, zoon van RW.M. Leering en A. Beekhuis Elders geboren Anne E.W., dochter van RJ. Holthaus en R.J.J. Bosma Anouk C., dochter van H.J.M. Meijs en E.H.M. Scheeren Tony, zoon van A.J. Schipper en A.C. van Helvert Robin, dochter van E.RH. van de Nesse en J. Heijnis Femke V., dochter van J.S.J. Pragt en C.T.M.C. van de Riet Huwelijksaangiften t/m 26 januari 1995 A.E. Jensch en J.A.J. Vendel J.T.M. Mens en K.A. Rutkowski S.H. Kuiper en E. Haagsma Overleden t/m 12 januari 1995 M.M. de Waard J. Beets F. Groenewegen van Wijk, e.v. Volger M. Langereis I G.M. Zwarthof, e.v. Zander Elders overleden N.C. Waal R Schets, e.v. Wessel T.H. Noot, e.v. Wognum Overleden t/m 26 januari 1995 J.J. Rutgers H.J. Lases A. Speur, weduwe van Dirks E. Vader, weduwe van De Graaf Elders overleden J. van 't Holt J. Huese, weduwe van Hoekstra Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot I2.30 uur Informatierubriek architeMenburo van Commissie Commissie Commissie Expositie Burgerzaken

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4