Egmondse redders in nood werden in het zonnetje gezet Gevarieerd werk bij Galerie Amber PAGINA 14 UITKIJKPOST - 22 FEBRUARI 1995 Herinrichting 't Loo (1) Herinrichting 't Loo (2) Noordhollandse fietsvierdaagse lifi Agenda Open Huis Donderdag 23 februari Oversteekplaats beter beveiligd Raad Egmond Een baby... een verandering in je leven Tijdelijke verandering van busroutes 164 en 166 Prijsuitreiking Egmonds Bloemenzee 1995 staat in teken van watersnood Egmondjesmaat Egmond pakt overtredingen bestemmingsplan buitengebied aan Noordhollandse natuurweek Leerlingen basisscholen als hyacintenkwekers Extra themamiddag voor kankerpatiënten en hun naasten Bridgeclub Sans Atout Bedrijfshuisvesting Plattelandsvrouwen Optreden Rock Comics bij Bonhoeffer College Excursie door essehakhoutbos Bloedafname-avond Rode Kruis Limmen Belastinghulp FNV NCVB Heiloo Cursus reanimatie Het Felle Stootje Schaken in Limmen Schaken in Limmmen Een eigen bedrijf beginnen? Gezellig weekend in Bob's Turbo Saloon Ingezonden HEILOO - De suggestie, die de WD tijdens de raadsvergadering van Heiloo op 6 februari aan de voorzitter deed bij het debat en besluitvorming over de inrichting van het buitengebied 't Loo, tot invoering van baatbelasting kan onder een politieke zelfmoord worden gerangschikt. Burgemeester Schoof nam die voorzet maar al te graag aan. De winkeliers in Heiloo zullen zeer goed op hun tellen moeten passen, dat bij elke verfraaiing er geen nieuw belastingbiljet in hun bus valt. Maar niet alleen de winkeliers, ook de bur gers. In de politiek is het zo, dat alvorens men tot iets wil overgaan, er eerst een proefballonnetje wordt opgelaten. Boekhandel Deutekom was de eerste in Heiloo die de „eer" mocht hebben om een „verzoek om bijdrage" aan het winkelplein 't Loo te ontvangen. Dat de winkelier niet om de uitbreiding en pleinvorming heeft gevraagd, sterker nog, niet tot het winkelcentrum wordt gerekend en op een visueel slecht punt is komen te zitten, daar gaat men gemakshalve aan voorbij. Verbaas u niet als er een voorstel tot het invoeren van een baatbelasting gaat komen. De gemeentewet kent overigens nog een paar belastingwetten. Het buitengebied 't Loo moet een prestige-object gaan worden, welke woongenotschade de omgeving ook gaat krijgen en welke extra verkeersoplossing de gemeente ook denkt te gaan ontwikkelen, het aantal voertuigen zal alleen maar toe nemen en door de „auto te gast" ook de overlast. En of de meerkosten van het plan nu uit potje A of uit potje B gaan komen, het blijft een bedrag (of wordt het uiteindelijk nog hoger?) eh is gemeenschapsgeld. WD, Heiloo 2000 en Groen Links hebben dat niet begre pen. Stichting Heiloo Houden Zo! Ingezonden HEILOO - Nu de kruitdampen van de behandeling in de raad van de herin richtingsplannen van 't Loo zijn opge trokken wil Heiloo 2000 de burgers hel derheid verschaffen over het door haar ingenomen standpunt. Er is door ons nadrukkelijk gekozen voor een kwali tatief goed plan en ook het daarbij betrekken van gebieden die direct aan 't winkelcentrum grenzen. Op die wijze wordt een samenhangend gebied in ontwikkeling gebracht. Passend binnen die samenhang was het voor Heiloo 2000 was het vanzelfsprekend, dat door de ontwikkeling rond 't Loo wat gedaan moest worden voor het terug dringen van verkeersoverlast voor de bewoners van de Kerkelaan. In overleg met alle betrokkenen zullen nu de diverse mogelijkheden bezien worden waarvan aanfluiting van de Raadhuis- weg-Noord op de Kennemerstraat er één is. Bij de ontwikkeling van de plannen moest wel in het oog worden gehouden dat naast de opbrengsten van de grond- verkoop aan Dela zoveel mogelijk uit de bestaande begroting de gelden beschikbaar kwamen voor zowel de beoogde kwaliteit als de uitbreiding van het gebied. Wij vonden het in dat verband zelfsprekend dat de (pro jectontwikkelaar die in de toekomst het gebied Raadhuisweg/Zuid gaat ont wikkelen voor een bedrag van tenmin ste f 250.000,gaat meebetalen voor de herinrichting van 't Loo. De ontwik kelaar heeft daar immers een groot voordeel van. Verder vinden wij het verantwoord om een fonds dat via grondverkopen in de vele (bestemmingsplannen is gevormd en dat bijna f 4.000.000,— bevat in bescheiden mate (nog geen f 200.000,— daarvoor aan te spreken. Dit fonds is immers gevormd om voorzieningen van algemeen nut en direct verband houdend met de groei van de gemeen te te kunnen betalen. De financiering van de plannen vonden wij degelijk en vaststaat dat door deze plannen de rekening niet via belastingverhoging op het bordje van de burger wordt gelegd. Heiloo 2000 wil in dat verband nu reeds kenbaar maken een tegenstander te zijn van het mogelijk op termijn invoe ren van betaald parkeren. Waar Heiloo 2000 van mening is dat, met behoud van een kritische instel ling, bij de inrichting van het gebied rond Loo kwaliteit mag worden nage streefd, stonden wij op het standpunt dat bestaande kwaliteit t.w. de drie populieren voor de Witte Kerk daaraan niet geofferd mogen worden. Waar Heiloo 2000 zich altijd heeft sterk gemaakt voor het behoud van karakte ristieke elementen in ons dorp was voor ons bij het bepalen van een eind oordeel over het totale plan het hand haven van die karakteristieke bomen een noodzaak. Nu over enkele maanden het gebied rond 't Loo gereed is moet volgens Heiloo 2000 de gemeente de aandacht richten op de verdere ontwikkeling van het andere centrum in deze gemeente t.w. het Stationscentrum. Heiloo 2000 vindt dat ook in dit gebied de attractie- waarde voor het publiek verhoogd moet worden. Fractie van Heiloo 2000 Wie met de fractie van Heiloo 2000 over dit en andere onderwerpen van gedachten wil wisselen kan op woens dag 1 maart om 19.00 uur terecht in het gemeentehuis. Wanneer er voorafgaand aan de fractievergadering een spreek uur is. SCHOORL - Tourclub Le Champion organiseert van 27 tot en met 30 juni voor de negende maal in successie de Noordhollandse fietsverdaagse. Evenals in voorgaande jaren zal Schoorl de centrale startplaats zijn en wel bij restaurant De Viersprong in het hart van de gemeente. De afstanden die per dag moeten worden gefietst zijn naar keuze 40,60 of 100 km. Het start- geld bedraagt bij voorinschrijving f 15,00. Inschrijven op de dag zelf kost f 20,00. Een informatiefolder is beschik baar bij G. van Tuyl, Kapellaan 21 te Heiloo, tel. 02205 1990. EGMOND - Mensen van de Reddings Brigade, de Brandweer en de WV hebben zich tijdens de watersnood bij zonder verdienstelijk gemaakt en waren een van de eersten die ter plek ke aanwezig waren. Burgemeester E. Brommet bedankte deze mensen vori ge week voor hun grote inzet. „Egmond heeft hartverwarmend gere ageerd" aldus Brommet. Er waren op een gegeven moment zoveel aanmel dingen, dat er geloot moest worden wie er mee mocht, het ging snel en spon taan. Ook de mensen die onderdak ver schaft hebben kregen van de gemeente Egmond een bedankje. „Slechts één sprak er over geld verder bood ieder een spontaan onderdak aan" zegt Brommet. De VW coördineerde alles en maakte menig extra uurtje, niet denkend ooit nog eens bij een watersnoodramp betrokken te zijn. Het bleek dat alle plannen, voor als er wat gebeurt, goed werkten. Als blijk van waardering werd voor al deze mensen een bijeenkomst georga niseerd en na de dankbare woorden van Burgemeester Brommet kreeg ieder een bloemetje en een aandenken mee naar huis. c - \sX De leden van de brandweer werden in de bloemen gezet. Mw.v.Leeuwen Mensend. 09.00-10.00 NIVONtek. 09.30-11.30 s.o.h. Franse les 09.30-11.30 Mw. Elzinga yoga 09.30-10.30 N.v.v.H. gewest bijeenk. 10.30-16.30 NIVON enc.painting 13.30-15.30 Stng.eigenwon.bez.Alk. 20.00-22.00 NIVON Origami/vouwgr. 20.00-22.00 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 H.B.C.bridgecl.Heiloo 20.00-23.00 Vrijdag 24 februari Pl.La.Vr.volksd. 09.00-10.30 s.o.h. volksd. 11.00-12.00 N.v.v.H. damesbridge 09.30-11.30 Pl.La.Vr.volksd. 14.00-15.30 Begel.orkest v.N.H. 20.00-22.00 NIVON Determineren 20.00-22.00 Oppositie schaken jeugd 19.30-20.30 Paddenwerkgroep 20.00-22.00 Zaterdag 25 februari Ned. bridgebond 10.00-18.00 Maandag 27 februari s o.h. Ta'i Chi 08.30-10.30 s.o.h. Ta'i Chi 10.45-11.45 s.o.h. Astrologie 09.45-11.45 Spaanse les 09.00-12.00 NIVON Doe-middag 13.30-15.30 j Rode Kruis Welfare 14.00-16.00 Pl.La.Vr.zang 14.00-15.30 Sans Atout bridge 19.30-23.30 NIVON aquarel.gev. 20.00-22.00 Falkland toneel rep. 20.00-23.00 E.H.K. klaverjassen 20.00-22.00 H.A.F. fotocl.Heiloo 20.15-22.45 Dinsdag 28 februari G.T.H. gym 09.00-11.00 NIVON aquarel.beg. 09.30-11.30 Nieuw leven zang 20.00-22.00 NIVON boekb. beg. 20.00-22.00 Oppositie schaken 20.00-23.00 H.B.C. bridge 20.00-23.00 Woensdag 1 maart Sans Atout bridge 13.00-16.30 NIVON Kalligrafie 20.00-22.00 Falkland toneel rep. 20.00-23.00 Crohnver.verg. 20.00-22.00 Rotarycl.Heiloo 19.00-21.00 Deze foto werd gemaakt door Roel Zuidema, eerste hoofd van de J.R Hasebroekschool. EGMOND - De voetgangersover steekplaats bij de kruising Zeeweg- Burgemeester Nielestraat wordt voor schoolgaande kinderen veiliger gemaakt. Dit heeft het gemeentebe stuur van Egmond op verzoek van het schoolteam en de medezeggenschaps raad van de openbare basisschool de Driemaster besloten. Door de over steekplaats aan te passen worden de risico's die de schoolgaande kinderen lopen beperkt. De aanpassingen aan de voetgangers oversteekplaats bestaan uit het plaatse lijk verbreden van het trottoir en van de middengeleiding. De oversteekleng- te verkort hierdoor van twaalf meter tot tweemaal drie meter. Door de mid dengeleiding te verbreden ontstaat er een ruime opstelruimte. Palen gaan deze ruimte veilig afschermen. Het schoolteam en de medezeggen schapsraad van de Driemaster heeft ook verzocht een tweede oversteek plaats die op de schoolroute ligt te beveiligen. Dit betreft de oversteek plaats hoek Voorstraat-Prins Hendrik straat. Op dit moment wordt onder zocht of dit knelpunt op een andere manier extra beveiligd kan worden. In dit verband gaan de gedachten bijvoor beeld uit naar het inschakelen van ver- keersbrigadiers. Hierover is overleg gaande met de medezeggenschapsraad. EGMOND - Op maandag 27 februari houdt de gemeenteraad van Egmond haar maandelijkse openbare vergade ring in de raadzaal van het gemeente huis aan de Zwartendijk in Egmond aan Zee. De vergadering begint om 19.30 uur. Wie de volledige agenda en de bijbehorende stukken wil inzien kan hiervoor terecht bij de gemeentevoor- lichter J. van Woezik op kantoordagen tussen 9.00 en 12.00 uur. EGMOND -Als je een baby hebt ver andert je leven. Ineens is er iemand bij. De baby vraagt aandacht en verzor ging. Gelukkige gevoelens worden afgewisseld door bijvoorbeeld zorgen en vermoeidheid. Deze nieuwe verant woordelijkheid vraagt om een verande ring en aanpassing van je ritme. Hoe kun je hiermee omgaan? Hierover organiseert Regionale Thuiszorg een themabijeenkomst. Aan bod komen onder andere: dagindeling als je een baby hebt en ouderschap, prettige en moeilijke kanten. U krijgt informatie en wisselt van gedachten met andere ouders van baby's. Twee wijkverpleegkundigen Ouder- en Kindzorg leiden de bijeenkomst. De bijeenkomst is maandag 6 maart van 14.00-16.00 uur in het wijkgebouw aan de Prins Hendrikstraat 20 te Egmond aan Zee. Er is géén oppas aanwezig! Er wordt een bijdrage gevraagd van f 5,00. U kunt zich aanmelden door tussen 8.30 en 9.00 uur of tussen 12.30 en 13.30 uur te bellen met 02206-7297 (maan dag, dinsdag, donderdag, vrijdag) of 02206-1444 (woensdag). U kunt op deze nummers ook terecht voor meer informatie over de bijeenkomst. EGMOND - Gedurende minimaal vijf weken vanaf vandaag kan de NZH niet de gebruikelijke service verlenen op de lijnen 164 (Egmond aan Zee - Castri- cum) en 166 (Egmond aan Zee - Heiloo - Alkmaar). In verband met een omlei ding in Egmond aan den Hoef kan de bus vertraging oplopen. Dit betekent dat de aansluiting van de lijnen 164 en 166 op de NS-vertrektij- den in Heiloo en Castricum niet gega randeerd kan worden. Busreizigers wordt geadviseerd hiermee rekening te houden bij het plannen van hun reis. Het omrijden van de lijnen 164 en 166 is noodzakelijk in verband met de afsluiting van de Herenweg in Egmond aan den Hoef tussen de Egmonder- straatweg en de Heilooër Zeeweg. EGMOND - Op maandag 6 februari hebben de lieer Brommet, burgemeester van de gemeente Egmond en de direc teur van de Rabobank De Egmonden, de heer Röhling ter afsluiting van de bolbloemenshow in Egmond-Binnen de prijsuitreiking gedaan. Tijdens de prij suitreiking staat de burgemeester in zijn speech nog even stil bij de watersnood. De helft van de opbrengst van de bol bloemenshow komt namelijk ten goede van het Nationaal Rampenfonds ten be hoeve van de getroffenen door de wa tersnood. De burgemeester deelt mee dat de gemeente Egmond, in nader overleg, het toegezegde bedrag aanvult tot een afgerond bedrag. De heer Röh ling deelt mee dat de Rabobank de Eg- monden dit bedrag aanvult met 2.500,-. Dit is het bedrag dat de Ra bobank voor de show garant staat. De wisseltrofee voor de beste groep tul pen heeft de burgemeester uitgereikt aan de firma Gebr. Hopman. Dhr. Röhling heeft de wisseltrofee voor^de beste groep narcissen uitgereikt aan de firma Job v.d. Pol. Deze firma heeft ook de prijs voor de beste totale inzen ding in de wacht gesleept en heeft tevens de publieksprijs ontvangen. De organisatie van de bolbloemenshow is in handen van de Stichting Egmonds Bloemenzee. De show is vanaf 1 februa ri tot en met 6 februari te zien geweest in het dorpshuis De Schulp te Egmond- Binnen en heeft ruim8.300 bezoekers getrokken. De gemeente Egmond heeft als proefge- meente deel genomen aan het Proefpro ject Handhaving Bestemmingsplannen Buitengebied. Het eindrapport geeft aan dat er in de gemeente Egmond 49 afwijkingen van het bestemmingsplan Buitengebied zijn waargenomen. De ge meente Egmond heeft het advies gekre gen om in achttien gevallen geen nadere actie te ondernemen. Bij 29 lokaties moet de gemeente een nader onderzoek instellen. Voor twee van de onderzochte gevallen was de procedure voor vergun ningverlening reeds gestart. Het college van de gemeente Egmond heeft naar aanleiding van dit rapport besloten, om ook de gevallen waarvan de projectgroep adviseert geen nadere actie te ondernemen, deze afwijkingen ook nader te onderzoeken. Indien mo gelijk pakt de gemeente ook deze over tredingen aan. De strandpaviljoens en de post van de Egmondse Reddingsbrigade ten hoogte van Egmond aa Zee zijn voor het zo merseizoen aangesloten op de riolering van de gemeente Egmond. De eigenaren voeren de werkzaamheden zelf uit en betalen ook de aanlegkosten. De uitvoe ringswerkzaamheden vinden plaats in nauw overleg met de sector Ruimte en Groen van de gemeente Egmond. De strandpost van de Egmondse Reddings brigade wordt ook op het rioolnet aan gesloten. Deze kosten komen voor rekening van de gemeente. Met de kam peerverenigingen gaat de gemeente Eg mond overleggen over de mogelijke aansluiting van de kampeerhuisjes op het strand. BERGEN - Van 13 tot en met 19 augustus organiseert VHS Bergen weer de jaarlijkse natuurweek, ditmaal met als titel 'Natuur las naaste buur'. In de afwisselende natuur van Bergen (duin, bos en open polderlandschap) wordt verkend welke basis nodig is om ook in dorp en stad natuur tot ontwikkeling te brengen. Ook dit jaar werken weer een groot aantal (natuur)organisaties mee, die elk vanauit hun eigen invalshoek kennis en ervaring inbrengen. Voor kin deren is er een aangepast programma. Voor nadere informatie over deze leer zame en ontspannende zomerweek kunt u bellen met VHS Bergen, tel. 02208 94541. LIMMEN - Vijfjaar geleden werden de eerste exposities bij Galerie Amber in Limmen gehouden. Het eerste jaar was er alleen kunst aan de wanden, later kwam daar keramiek bij, soms beelden en/of sieraden. Omdat Galerie Amber dit jaar vijfjaar bestaat, zullen de expo sities extra feestelijk zijn. Het spits wordt afgebeten door Roelf Zuidema, een fotograaf uit Edam. In zijn zwart/wit foto's probeert hij de stil te te vangen. Stille dorpswegen in de polder, weerspiegelingen op de glim mende neus van een auto, voortgezet in het water van een gracht, bomen in de mist. Het is vooral de sfeer die uit de foto spreekt, waar hij waarde aan hecht. Het Noordhollands landschap heeft zijn liefde, maar ook in andere gedeelten van Nederland maakt hij zijn foto's. Hans Verschoor exposeerde al eerder bij Galerie Amber (samen met de Castricumse kunstenaar Cor Heeck). Hij is een beeldend kunstenaar die ver rast door de veelzijdigheid van zijn kunst-^Zijn drang tot verbeelding komt via verschillende technieken tot uiting in zijn keramiek, objecten en meubels. In de objecten en keramiek maakt Hans Verschoor gebruik van tekens, die verwijzen naar de symbolen uit schrift loze culturen. Door deze manier van werken krijgen de objecten de beteke nis en uitstraling van een ritueel voor werp. Het werk van Roelf Zuidema en van Hans Verschoor is te zien van 23 febru ari tot 26 maart bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 in Limmen. Openingstijden zijn: donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00-17.00 uur. HEILOO - Alle kinderen van groep 6 van de Heilooër basisscholen kregen enkele weken geleden een hyacinten- bol, die moest worden opgekweekt. De keurders van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde haal den 14 dagen later alle bollen weer op en stelden ze tentoon in de Gerefor meerde Kerk. Wat rook het daar heer lijk! Veel kinderen hadden nog een mooie bloementekening gemaakt of een bloemplakwerk en zo werd het een heuse tentoonstelling. De belangstel ling was groot op zaterdag 4 februari en terecht, want er waren hele fraaie hya cinten te bewonderen. Waaronder het verhaal van Cindy, die heel veel moeite heeft gedaan voor een mooie bloem, maar toch buiten de prij zen bleef. Wij hebben nog wel een pechprijs over en die verdient zij vol gens ons. Wil die Cindy daarover even opbellen (337747), want je schreef in je brief niet op welke school je zit. De prijzen werden verdiend door: Meander: 1. Rinaldo, 2. Marieke Poetsèma, 3. Casper Zorg; Freinetschool: 1. 'Jip van Zoonen, 2. Sophie van Zomeren, 3. Monique Heyne; Radboudschool: 1. Rob Hoebe, 2. Yvonne de Vries, 3. Frank Hoogeboom; Sint Willibrordschool: 1. Ruben van Tricht, 2. Jennifer Duynmayer, 3. Mariska Agterberg; Sint Benedictusschool: 1. Janneke Bakker, 2. Maartje Huystee, 3. Martin Oudshoorn; Paulusschool: 1. Eveline Disseldorp, 2. Maarten Slinger, 2. Jozua; Springschans: 1. Bnor Fatah, 2. Jennifer Hoogentfonk, 2. Hester de Vries, 3. Thomas Jan, 3. Korneel de Jong; Zuidwest: 1. Rens Bakker, 1. Amber Crompton, 2. Hidde Brugmans, 3. Richard Hectors. Er waren nog twee pechvogeltjes die een prijs kregen en de winnende school bleek de Paulusschool. Zij mogen dit jaar de wisselbeker in de school zetten. ALKMAAR - Het Medisch Centrum Alkmaar en de Regionale Thuiszorg houden een serie van acht themamid dagen voor kankerpatiënten en hun naasten. Het thema van de vierde bij eenkomst is: omgaan met spanning. Vanwege de grote belangstelling voor dit onderwerp is een extra themamid dag georganiseerd op dinsdag 28 febru ari. De bijeenkomst is van 14.00 tot 16.00 uur in het gbouw van de Regionale Thuiszorg, Gasthuisstraat 2, Alkmaar (Centrum). Bij iedere bijeenkomst is een deskundi ge aanwezig. De gastspreker van deze middag is de heer H. West, fysiothera peut en bewegingstherapeut. Veel men sen met kanker en hun naasten voelen zich gespannen door de angst en de onzekerheid die de ziekte met zich meebrengt. Tijdens deze bijeenkomst leren de deelnemers hoe ze met span ning kunnen omgaan. Door praktische oefeningen ervaren ze zelf waar span ning in het lichaam aanwezig is en wat ze er aan kunnen doen. Er is ruim schoots gelegenheid om vragen te stel len. Aan het bijwonen van deze middag zijn geen kosten verbonden. Het maximale aantal deelnemers per middag is zeven tien. Als u meer informatie wilt of als u deze middag wilt bijwonen, dan kunt u zich aanmeldei? bij het Informatiecen trum van het Medisch Centrum Alkmaar, tel. 072 483500. HEILOO - Uitslagen maandag 19 februari: A lijn 1. fam. v. Diepen 62,1 2. ds. Bakker-de Waak 55.8 B lijn 1. fam. Kuyt 66,7 2. Mw. v.d. Linden - Pippel 57,9 %;C lijn 1. v.d. Berg -de Groot 62,5 2. Kuiper - Zijp 60 D lijn 1. Bennink - v. Roozen 64,6 2. fam. v.d. Vlies 54,2 E lijn ds. Hardeveld - Post 60,4 2. Fagel - Maat 59,2 F lijn 1. fam. G.Toby 54,9 2. mw. v. Toornburg - Bonnewit 54,2 AKERSLOOT - Speciaal voor onder nemers in de branches ambacht, repa ratie en kleinindustrie organiseren de Kamers van Koophandel in Alkmaar, Haarlem, Hoorn en Zaandam op dins dagmiddag 14 maart een bijeenkomst over het onderwerp bedrijfshuisves ting. Onderzoek heeft uitgewezen dat drie van de vier ondernemers niet geheel tevreden zijn met hun huisves tingssituatie. In de dagelijkse gang van zaken komt het er echter meestal niet van de knelpunten eens serieus te inventariseren en te kijken hoe de bedrijfshuisvesting is te verbeteren. Tijdens de bijeenkomst wordt aan de hand van een bedacht praktijkvoor beeld duidelijk gemaakt hoe de toets werkt. De deelnemers gaan gezamen lijk met de toets aan de slag. De bijeen komst heeft dus het karakter van een workshop. Nadien kan de ondernemer de toets voor het eigen bedrijf uitwer ken. De bijeenkomst op 14 maart wordt gehouden in Motel Akersloot. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met de afdeling Handelsvoorlichting van de Kamer, mevrouw A. Kerssens, tel. 072-195761. HEILOO - De afdeling Heiloo van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen hield op 15 februari haar jaar vergadering. Na het toelichten van de verschillende verslagen en de goedkeu ring hiervan, vertelde de heer Heringa van Verstegen over specerijen, de oogst en toepassing hiervan. Slager Kramer deelde samen met zijn vrouw en zoon allerlei hapjes uit en demonstreerde de bereiding van een roerbakmaaltijd. De heer Heringa vertoonde ook nog een film over de verbouw van specerijen. Al met al een boeiende avond voor de aanwezige leden van de afdeling. CASTRICUM - Op vrijdag 24 februari zal voor leerlingen van het Bonhoeffer College aan de Pieter Kieftstraat te Castricum het Amerikaans-Engelse duo Rock Comics optreden. Hun pro gramma 'Rock clocks' is letterlijk en figuurlijk een levendig vervolg op de lessen muziek en engels van de school. Met de twee presentatoren wordt een reis door de tijd gemaakt, waarbij zowel belangwekkende gebeurtenissen als diverse 'muziekhelden' de revue passeren. Veel muziek wordt live gespeeld, zodat de show zonder meer aantrekkelijk is voor de leerlingen. CASTRICUM - Het PWN beheert een aantal hakhoutbossen. Het gaat om essehakhout, een zeldzaam type hak hout in de duinstreek. Het betreft Broekakkers in Egmond-Binnen en het Krengenbos en Lugtenakkers op de grens van Castricum en Heemskerk. Deze laatste hakhoutbossen behoor den in het verleden tot het grote hak houtcomplex rond kasteel Marquette. Gedurende de krokusvakantie van 25 februari t/m zondag 5 maart organi seert het bezoekerscentrum De Hoep een aantal' hakhout-excursies naar het Krengenbos en Lugtenakkers. Bij vol doende deelname (tenminste 10 perso nen) zal op zaterdag 25 februari, woensdag 1 en zondag 5 maart een excursie plaatsvinden. De deelnemers worden door deskundige PWN-mede- werkers geïnformeerd over het typi sche beheer in die gebieden. Deelnemers wordt aangeraden laarzen of waterdicht schoeisel te dragen. Deelname aan de hakhoutexcursie kan alleen met een deelnemersbewijs. Die bewijzen zijn a f 2,50 per persoon, van dinsdag tot en met zondag dagelijks van 10.00 - 17.00 uur in bezoekerscen trum De Hoep, Johannisweg 2 te Castricum, (tel. 02518 62235) verkrijg baar. Kinderen tot 6 jaar kunnen gratis mee. De excursies starten op de par keerplaats Berkenbos, de ingang tot de camping Geversduin. LIMMEN - Het Rode Kruis in Limmen organiseert op maandag 6 maart een donor-bloedafname-avond, waarvoor iedere gezonde inwoner van 18 tot en met 69 jaar zich kan opgeven. Immers, u heeft 5 tot 6 liter gezond bloed en als u daarvan een halve liter afstaat, merkt u daar zelf niets van, terwijl daarmee een zieke of gewonde kan worden gered. U weet misschien niet dat er dagelijks duizenden transfusies worden gegeven met bloed en uit bloed bereide produk- ten, zowel ter behandeling als ter voor koming van ziekten, bij operaties etce tera. Helpt u dus het Rode Kruis helpen en kom op 6 maart (tuusen 18.30 en 20.30 uur) of nog beter, meldt u van tevoren aan bij E. Admiraal, tel. 02205-2391, waarna u een oproep ontvangt, zodat u niet lang hoeft te wachten. HEILOO - Ook dit jaar kunnen de FNV-leden hun belastingformulier gra tis laten invullen. De belastinggroep Heiloo verleent dit extra stukje FNV- service. Invulling alleen na telefonische opgave op dinsdag 28 februari van 14.00-16.00 uur en donderdag 2 maart van 17.00-19.00 uur; telefoon 332683. Controleert u zelf goed of u wel het juiste belastingformulier heeft ontvan gen. Meer informatie hierover in de toelichting bij het formulier van de belastingdienst. HEILOO - De januari-bijeenkomst van de afdeling Heiloo van de Nederlandse Christenvrouwenbond was tevens de jaarvergadering. Uit de gepresenteerde verslagen bleek dat het ledental op peil is gebleven en dat men het nieuwe jaar vol goede moed is begonnen. Na de pauze liet de heer Schekkerman veel mooie dia's zien van het prachtige Noord-Holland. Zijn onderwerp 'Hoe goed ken je je provincie?' viel bij allen zeer in de smaak. Met een gezellige quiz werd de avond besloten. De volgende bijeenkomst is op dinsdag 28 februari. Die avond zal mevrouw Kurokawa uit Leiden vanaf 20.00 uur het één en ander vertellen over 'Het dagelijkse leven van de gewone Japanner'. De avond wordt gehouden in de zaal van de gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat. Voor niet- leden is de toegangsprijs f 2,50. HEILOO - Eind september begin oktober starten de Ouderenbonden, de ANBO en de KBO, met een cursus reanimatie. In verband met de organi satie kunt u zich hiervoor nu reeds opgeven. De cursus wordt gegeven door een medewerker van de Hartstichting op twee dinsdagmidda gen van 14.00-16.00 uur in het Trefpunt. Ook niet-leden kunnen hieraan mee doen. Kosten voor leden f 12,50 en voor niet-leden f 25,00. Ieder jaar sterven er veel mensen aan een hartinfarct. Deskundige hulp kwam te laat. Als u deze cursus volgt, bent u misschien degene, die niet machteloos hoeft toe te kijken. In ieder geval kunt u zeggen, dat u gedaan heeft, wat u kon. Om op de hoogte te blijven van de ont wikkelingen, is het goed om na de beginnerscursus twee keer per jaar op herhaling te gaan. Dit kan ook in het Trefpunt. De eérstvolgende herhalings cursus is op 4 april. Kosten voor niet- leden f 8,00 en voor leden f 4,00. Aanvang 14.00 uur in het Trefpunt, zij ingang. Opgave voor beide cursussen bij de heer J. Bakker, Zeekamplaan 29, 336247. HEILOO - Op 6 februari werd in La Strada door de leden van damesbiljart club Het Felle Stootje een inhaalronde gespeeld. De uitslagen zijn: Truus - Marja 3-1, Tiny - Vroon 0-3, Annie - Thea 0-3, Truus - Annie 0-2, Marja Thea 0-3, Vroon - Thea 0-3. De stand aan kop is momenteel als volgt: 1. Marja 37 pnt, 2. Truus 34, 3. Annie en Ella 32, 5. Marjolein 30. LIMMEN - Vredeburgs koploper is nog steeds clubkampioen J. Admiraal. Dankzij de oude vechtjas J. Limmen is het gedrang aan de top echter aanzien lijk heviger geworden. In de Siciliaan die op het bord kwam voelde Limmen zich uitstekend thuis terwijl Admiraal bovendien zijn dag ftiet had. De volle winst was voor Limmen die met L. Zentveld nu de grootste bedreiging voor de koploper vormt. Opvallende winst was er ookL voor G. Hes die F. Nijman klopte en daarmee zijn lange klim bleef voortzetten. In de B-groep riep R. Denekamp V. Deen tot de orde. De eerste plaats is hier weliswaar nog voor laatstgenoemde maar het punten- verschil is minimaal. Ook C. Out die van W. Könst won en R. Limmen zijn hier nog werkelijke concurrenten. C. Pepping blijft de C-regio aanvoeren. W. Kaandorp en R. Termes volgen op schootsafstand. De uitslagen zijn: A: R. Rommel - E. Stolp 1-0, G. Hafkamp - B. De Waard 1- 0, T. Schut - J. Zentveld 0-1, K. Aafjes - P. v.d. Heijdt 0-1, J. Tebbens - H. Druijven 1-0. J. de Graaf - R. v.d. Storm jr. -, H. Levering - G. Pouw 0-1,T. Al - A. Duijkersloot 1-0, M. Custers - N. Admiraal 1-0. B: R. Lammers E. Kramer 1-0, W. Pepping - B. Kos 1-0, N. Glas - K. Kramer -, L. de Boer - L. Winder 0-1. C: L. Admiraal - J. Valkering 1-0, M. Beentjes - C. Pepping 0-1, J. Duin - P. Mooij 0-1, S. Meijer - W. Kaandorp 0-1, H. Zomerdijk - W. Koot 0-1, V. Dolman - R. Termes 0-1, P. Evenhuis - N. Admiraal 1-0, P. Evenhuis - R. Mooij -. LIMMEN - SV Vredeburg kwam vrij dag 10 februari in de ontmoeting met Bakkum dankzij overwinningen van J. Admiraal, L. Zentveld en O. van Buuren aan de eerste drie borden en een zege van J. Limmen aan het zesde op 4-3 te staan. De benjamin R. Rommel had toen de teamwinst op zijn bord (het vierde). Hij had uiteraard aan remise voldoende maar wikkelde keu rig af naar winst van het volle punt, zodat Vredeburg met 5-3 won en, naar het zich laat aanzien voor de tweede klas behouden zal blijven. Intussen werden er 17 partijen in de A- en B-groep gespeeld waaronder die van nieuwkomer H. Brak, die zijn komst in de A-groep begon met een zege op T. Al. De uitslagen zijn: A: T. Al- H. Brak 0-1, P Vlaar-K. Aafjes 1-0, J. Zentveld-B. de Waard 1-0, R. v.d. Storm jr.-Duijkersloot 1-0, M. Sturk-G. Hafkamp 0-1, J. de Graaf-H. Levering 1-0, B. Kerkhof-M.Out 1-0, B. v. Diermen-G. Pouw 1-0, F. Nijman-P.v.d. Heijdt 1-0.@1 B: M. Bos-J. Kramer 1-0, C. Out- E.Kramer 1-0, V. Deen-R. Lammers 1- 0, L. Winder-L. v.d. Eng 1-0, K. Kramer- B. Kos 0-1, R. Limmen-W. Könst 1-0, N. Glas-L. de Boer 0-1, W. Koenekamp- W.Pepping 0-1; C: J. Valkering-V. Dolman'1-0, R. Termes-N. Admiraal 1- 0, W. Koot-S. Meijer 1-0, W. Kaandorp- W. Meijer 1-0, P. Mooij-M. Beentjes 1-0, C. Pepping-M. Kos 1-0, L. Admiraal-J. Duin 0-1, S. Meijer-J. Kaandorp 0-1. AKERSLOOT - Een eigen bedrijf beginnen is nog altijd de droom van velen. Elk jaar starten er in Nederland zo'n 35.000 nieuwe bedrijven, waarvan blijkens onderzoek na 5 jaar nog maar 50% actief is. Een gebrekkige voorbe reiding en het ontbreken van de nood zakelijke kennis van het ondernemen is hier vaak de oorzaak van. Er wordt teveel gelet op kansen en te weinig gekeken naar de problemen. Een goede voorbereiding kan de kans van slagen van het bedrijf aanzienlijk ver groten. Daarom organiseert het Insti tuut voor het Midden- en Kleinbedrijf Noordwest-Holland (IMK) in samen werking met de Kamer van Koophan del te Alkmaar de cursus „Een eigen bedrijf beginnen?" Tijdens zes zaterdagen doorlopen de deelnemers onder leiding van ervaren adviseurs een praktisch programma. Veel aandacht is er voor een planmati ge aanpak waarin de deelnemers het eigen ondernemingsplan kunnen uit werken. De commerciële aspecten van het ondernemen, het opstellen van een financiële begroting en het trainen van de verkoopvaardigheden staan daarbij centraal. Want de starter die vooraf leert veel gemaakte fouten te vermij den, heeft meer kans van slagen. Daarnaast biedt de cursus ruimte voor eigen inbreng. De cursusgroepen zijn klein genoeg voor ruime individuele aandacht en groot genoeg voor een interessante uitwisseling van ervarin gen. De cursus „Een eigen bedrijf begin nen?" is op de zaterdagen 25 maart, 1, 8,22 en 29 april en 13 mei van 10.00 tot 16.00 uur in Motel Akersloot. Voor nadere inforjnatie en/of aanmeldingen kunt u contact opnemen met de Kamer van Koophandel te Alkmaar, Anita Kerssens, telefoon 072195761 of het IKM Noordwest-Holland te Zaandam. Juully Ruyters, telefoon 075 310954. UITGEEST - Het komend weekend is er zowel vrijdag als zaterdag veel gezel ligheid in Bob's Turbo Saloon in Uitgeest. Op vrijdag treden, zoals eer der rreds aangekondigd in de Uitkijkpost, niemand minder dan De Havenzangers en Corry Konings op. Alle bekende nieuwe en oude hits zul len klinken. Vanaf 21.00 uur kan men terecht voor een heus Hollands feest, .dat tot 03.00 uur zal duren. De entree bedraagt f 15,00. Zaterdag 25 februari is er een optreden door de formatie Talk of the Town, bekend van het nummer 'The la-la song'. Een optreden dat swingt van het begin tot het eind en wie dus van fees ten houdt, is verplicht van de partij. Ook deze avond is de entree f 15,00. De openingstijd van Bob's Turbo Saloon is ditmaal van 01.00 tot 05.00 uur. Vanaf 22.00 uur kan men terecht in Turbo 2000. Voor meer informatie: 02513 15150.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 14