AM m Jeugdviscursus De Vroegte Wint A.J.V0S Skarnaval en BukEnd in Buk Buk 49,50 peek C1000 Voordeelmarkt Dirk-Jan Ranzijn speelt bij opening nieuwe zaak familie Braam juwelier diverse Benetton horloges Kipfilet Kiwifruit SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Base-dance in Tendenz Amels v/h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Zeiss Skylet biedt wintersporter en automobilist meer veiligheid Leden Ijsbaan Heiloo gratis naar De Meent ;ees hachmang loodgieters Tendenz-nieuws Beveiliging amfibieën in Heilooërbos gestart Wereldgebedsdag Forumdiscussie met jong en oud 'Een hart voor Polen' daagt Heilooënaars uit Belastingdienst bezoekt Heiloo Nouveauté in het nieuw Bingo in Plan Oost nü met volledige garantie Kilo van 17.48 voor 1 1 >08 IN WINKELCEh schaal 6 stuks 1 «70 «JTRUM 'T HOEKSTUK Naamsverwisseling Cursus Filosofie 22 FEBRUARI 1995 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AAST RE KEN 60e JAARGANG NO. 8 Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Zaterdag 25 februari is er een spetterende Carnavals-party voor alle kinderen uit de groepen 8 van de basisschool. Lekker uit je bol gaan. En voor de kinderen die verkleed gaan te eng vinden, hebben wij vast nog wel een feestmuts of -neus. Een spetterend begin van de krokus-vakantie. Tijd 19.30-22.00 uur en de entree is natuur lijk gratis. NVM HHIHr [makelaar Kennemerstraatweg 1 29 Heiloo - 330332 De jeugdleden van De Vroegte Wint kunnen nu deelnemen aan een speciale cursus. HEILOO - De jeugdafdeling van De Vroegte Wint stelt zich ten doel kinde ren op een verantwoorde manier te leren vissen. Dit wil zeggen, dat zij ver antwoord moeten leren omgaan met de vissen, met de natuur om de waterkant en, natuurlijk, met elkaar. Het bekend ste middel om dit doel te bereiken zijn de jeugdviswedstrijden die 's zomers worden georganiseerd. Een ander, nieuwer middel is de jeugdinfo: een informatiekrantje voor jeugdleden van DVW waarin veel te lezen staat over vissen en hun leefomgeving. En het nieuwste middel, waarmee DVW dit jaar van start gaat, is de jeugdviscursus! De jeugdviscursus is bedoeld voor jeugdleden van DVW: je moet een jeugdvergunning (f 7,50) hebben. Het aantal plaatsen voor dit jaar is beperkt, dus wie het eerst komt... Jeugdleden die vorig seizoen al lid waren, hebben inmiddels een schrijven ontvangen. Zij genieten om begrijpelijke reden de eer ste voorkeur. Je gaat beestjes vangen, hengels optuigen en heel veel leren over vissen. Je gaat vooral praktisch aan de gang, maar er is ook een heus leerboek. Je komt zogezegd op de leuk ste school van Nederland terecht! Bij een geslaagde opleiding hoort natuur lijk een officiële afsluiting, een diploma dus! Voor verdere informatie kun je terecht bij Handy Fish aan de Kennemerstraatweg en bij de heer G. Schouten, tel. 072 332597. Het voorjaar komt eraan! Voor velen is dat hét moment om de hengels uit de kast te halen. De nieuwe vergunningen liggen reeds voor u klaar bij handy Fish aan de Kennemerstraatweg. Ook de voor volwassenen (én kinderen die met twee hengels of één speciale hengel wil len vissen) benodigde sportvisakte s hier verkrijgbaar. HEILOO - Ook dit jaar kijkt u wellicht weer uit naar een zorgeloze winter sportvakantie. Dat deze dagen niet zon der risico's zijn wordt keer op keer bewezen door het grote aantal gips- vluchten. Volgens opticiens kan de terugreis in veel gevallen aangenamer verlopen; Skylet zonnebrilglazen zor gen namelijk voor een veiligere vlucht op de skipiste. Het zicht van veel skiërs wordt beperkt door de zon. Dit komt doordat zonlicht een sterke blauwe zweem heeft die andere kleuren benevelt. Deze nadeli ge werking van de zon op ons gezichts veld kan worden opgevangen door een bril te dragen die het blauwe licht tot de juiste hoeveelheid reduceert. Het belang van dit laatste toont de zoge naamde „Blue-Blocker" aan, die in de brillen voor piloten wordt gebruikt. Zoals uit de naam al blijkt blokkeert de „Blue-Blocker" het blauw helemaal. Zeiss Skylet zonnebrilglazen maken echter gebruik van een ,blauwlichtdem- per'. Deze demper bant het blauwe licht niet helemaal uit, maar reduceert het tot de juiste hoeveelheid. Hierdoor houden alle kleuren (ook het blauw) een optimale werking en blijven ze natuurgetrouw. Dit leidt tot onvermoe de contrasten in het totale beeld. Maar ook bij mist en bewolking verhogen Skylet het contrast en verbeteren zij het zich aanmerkelijk. Daarom is Skylet bij uitstek geschikt voor gebruik op de skipiste, maar ook in het verkeer bewijst Skylet uitstekende diensten. Als u binnenkort op wintersport gaat kunt u bij Heiloo Optiek te Heiloo naar 'een vrijblijvende demonstratie van Skylet. Deze zonnebrilglazen bieden bescherming tegen UV en zijn gemaakt van kunststof. Het materiaal heeft een gering gewicht en een grote breukbe stendigheid. Skylet zonnebrilglazen zijn met of zonder sterkte te verkrijgen. HEILOO - Zoals blijkt uit een adver tentie elders in deze Uitkijkpost stelt het bestuur van de Ijsbaan Heiloo haar leden in de gelegenheid een keer gratis te gaan schaatsen op kunstijsbaan De Meent in Alkmaar. Dit als compensatie voor het ontbreken van natuurijs deze winter. Vanaf heden kunnen de sei zoenkaarthouders '94-'95 tegen inleve ring van hun kaart daarvan gebruikma ken. KENNEMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 3305S0 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. HEILOO - In Tendenz kan je 24 febru ari helemaal uit je dak gaan. Lekker gek doen. Er is namelijk een carnaval party van 20.00 tot 23.30 uur. En de entree is f 1,00. Zondag 26 februari kan je gewoon lekker de hit-krant lezen. Tafelvoetballen of gezellig kletsen. Tendenz-club is van 14.30 tot 17.00 uur open. En de entree is gratis. Als je je in de krokusvakantie verveelt kan je ook bij Tendenz terecht. Dinsdag 28 februari kan je lekker gaan beach- ballen om 14.00 tot 16.30 uur en de entree is f 0,50. Woensdag 1 maart komt er een springkussen om te gaan disco- jumpen van 19.30 tot 22.00 uur. De entree is f 1,50. Als je dan bij gekomen bent van al dat gespring kan je "rustig" gaan computeren op donderdag 2 maart. Want er is een computer-game van 14.00-16.30 uur en de entree is f 0,50. Als je nou nog verveelt in de kro kus-vakantie weten wij het ook niet meer. MAKELAARDIJ O.G. Zeeweg 20,1852 CR Heiloo Tel. 072 331895 Fax: 072 338209 AAN EN VERKOOP HYPOTHEKEN ASSURANTIËN TAXATIES De formatie Goat is één van de vier bands, die optreden bij Buk Buk in Heiloo. HEILOO - Zaterdag 25 februari is het Skarnaval in Buk Buk. Op deze zater dag speelt Marga Foggo met in het voorprogramma The Bouncers. We zijn geopend vanaf 21.00 uur en de entree bedraagt f 10,00. Om kleine bands uit de regio een kans te geven podiunervaring op te doen organiseert podium BukBuk elke laat ste zondag van de maand het zoge naamde Bukend concert. Deze maand zullen op zondag 26 februari maar liefst vier bands acte de presence geven. Als eerste speelt de uit Alkmaar en Heiloo afkomstige deathmetal forma tie Nocturnal Silence. Vervolgens is het de beurt aan BukBuk's huisformatie Goat om hun voorlopig laatste optre den te geven. Deze vier man sterke rock 'n roll machine heeft te kennen gegeven er voorlopig, onder andere wegens werkzaamheden in andere bands, mee op te houden. Daarna zullen de Mind Peak Surfers uit de kop van Noordholland een vette pot funkmetal crossover ten gehore bren gen. Kenmerkend hierbij is het gefre akte echo pedaal op de microfoon van zanger Robin. En last but not least is daar Spleen om de laatste overgeble ven spijkers uit de planken te punkroc- ken. Aanvang 15.00 uur. Toegang gratis. HEILOO - Aangezien de weersom standigheden (zacht en regenachtig) ideaal zijn voor paddentrek is de Paddenwerkgroep Heiloo zaterdag 18 februari begonnen met de beveiliging voor amfibieën tegen het verkeer in het Heilooërbos. Het is voor het eerst in acht jaar dat in Heiloo zo vroeg wordt begonnen met de beschermingsmaatre gelen. De eerste padden en kleine watersalamanders zijn al gesignaleerd en als deze trend doorzet kunnen voor 15 maart al honderden dieren geteld en in hun paaigebied zijn aangekomen. Van 15 februari tot eind april zal het verkeer komende uit Alkmaar en rij dend over de Westerweg vanaf 19.00 uur worden geconfronteerd met een dranghek ter hoogte van de Wester- weg/R. Frederiklaan. Automobilisten wordt dan verzocht via het Blockhove- park naar de Kennemerstraatweg te rij den. Als optimale beveiliging staat ook ten westen van de Kuillaan, een drang hek. Zoals bekend is de Kuillaan de trekroute van de amfibieën en vormt als er toch gemotoriseerd verkeer plaatsvindt een dodelijke barrière. Op de Zanderslootweg wordt een gaas- strook ingegraven. Het werk zal twee maanden duren, maar bij een vlot lopende paddentrek is het goed moge lijk dat half april al het een en ander kan worden opgeruimd. Op vrijdag 24 februari houdt de werk groep vergadering in het Open Huis van 20.00-22.00 uur. Wij beginnen met de videofilm „Amfibieën in Limburg". Leden en vrienden van de Padden- werkgroep worden hiervoor uitgeno digd. Na de videofilm volgt de pauze en het huishoudelijk gedeelte van de ver gadering. Financiële steun en hulp in het bos is heel erg welkom. Alle hulp komt ten goede aan de bescherming van de amfibieën. Inlichtingen: 072 330324. Reknr. Werkgroep 1205.13.811 Rabo Heiloo t.n.v. PWG Heiloo, Giro bank 269978. HEILOO - Met als thema "De aarde woning voor alle mensen" hebben Ghanese christenvrouwen de liturgie voor de viering samengesteld voor wereldgebedsdag op vrijdag 3 maart. In de verhalen, die de Ghanese christen vrouwen ons laten horen zit veel pro blematiek, waarmee wij in Nederland vandaag rechtstreeks te maken hebben, namelijk: het vluchtelingen- en asiel zoekersprobleem. Maar nu horenwe het van de andere kant, vanuit het land waar mensen wegtrekken door de slechte economische situatie en hoe zij zelf omgaan met de mensen, die afge wezen zijn en terugkeren. Graag nodi gen wij u uit deze oecumenische viering bij te wonen, die wordt gehouden op vrijdag 3 maart om 16.00 uur in de Dagkapel van de Moeder Godskerk aan de Holleweg. HEILOO - Zondag 19 maart organise ren Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo, Anbo en Kbo en de Stichting Ouderenwerk Heiloo in theater BukBuk van 14.00 - 17.00 uur een forumdiscussie. Doel van deze forum discussie is te onderzoeken hoe mensen van verschillende generaties over bepaalde maatschappelijke vraagstuk ken. Het forum, onder voorzitterschap van dhr. A. Pleizier, bestaat uit 'gewone' Heilooërs, jong of oud en alles daartus sen; zij zullen hun mening geven en met het publiek in de zaal in discussie gaan. De forumdiscussie wordt omlijst met een optreden van een workshopgroep improviserend toneel. De toegang is gratis. Eventuele nadere informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tele foon 331297 of Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo, telefoon 335242. HEILOO - Mede door de inspannin gen van de stichting Een hart voor Polen onderhoudt de gemeente Heiloo nauwe contacten met de Zuidpoolse zusterstad Swietochlowice. Zakelijk, maar ook op sport- en cultureel gebied, is er een band ontstaan. De jaarlijkse uitwisselingen, waarbij al vele Heilooër verenigingen en instellingen bij betrok ken zijn, geven dat steeds weer aan. Maar ook de stichting Een hart voor Polen heeft een hechte band met Swietochlowice. Al acht jaar lang komt er iedere zomer een groep kinderen van 10 tot 13 jaar naar Heiloo voor een gezónde, leerzame en ontspannen vakantie. Zij worden ondergebracht bij gastgezinnen. De komende zomer wordt voor de negende maal een groep kinderen uit het zwaar vervuilde Swietochlowice in onze gemeente verwacht. De stichting daagt Heiloo uit om deze kinderen een beetje warmte en gezelligheid te geven in de periode van woensdag 5 tot en met zaterdag 22 juli. De stichting bege leidt de gastouders en geeft hen de gelegenheid iets van de Poolse taal te leren. Tijdens het verblijf van de kinde ren in Heiloo wordt zorg gedragen voor wat gezamenlijke activiteiten. Een tweede uitdaging is er voor de mensen, die niet als gastgezin kunnen optreden. Want om de doelstelling waar te maken heeft de stichting niet alleen gastgezinnen nodig. De vakantie voor de kinderen is slechts mogelijk wanneer er voldoende financiële mid delen zijn om de buskosten en de kos ten voor de activiteiten te betalen. Wie derhalve niet als gastouder kan optre den, wordt uitgedaagd een bijdrage te storten op girorekening 521266 ten name van secretariaat Een Hart voor Polen te Alkmaar onder vermelding van 'Vakantie Poolse kinderen'. Voor meer informatie of voor opgave als gastgezin kunt u terecht bij J. Rood, De Moestuin 19, 1852 J,G Heiloo, tel. 335297. HEILOO - Heeft u problemen bij het invullen van uw aangifte-formulier en zou u daar best wat hulp bij kunnen gebruiken? Dan bestaat nu voor u de mogelijkheid om gebruik te maken van: het spreekuur welke georgani seerd wordt door de rijksbelastings dienst op, maandag 6 maart en dinsdag 7 maart van 13.00-16.00 uur in het gebouw van Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294 te Heiloo. Het spreekuur is met name bedoeld voor mensen, die minder goed in staat zijn naar het hoofdkantoor van de belas tingdienst te komen. Om langdurig wachten te voorkomen dient u vooraf telefonisch een afspraak te maken bij de belastingdienst, tel. 072-271108, onder vermelding van uw sofinummer. Dit sofinummer is te vin den op het uitgereikte aangiftebiljet. Overigens kan u elke dag terecht voor informatie en advies op het hoofdkan toor van de belastingdienst te komen. Om langdurig wachten te voorkomen dient u vooraf telefonisch een afspraak te maken bij de belastingdienst, tel. 072 271108, onder vermelding van uw sofi nummer. Dit sofinummer is te vinden op het uitgereikte aangiftebiljet. Overigens kan u elke dag terecht voor informatie en advies op het hoofdkan toor van de Belastingdienst, Robobons- weg 1 te Alkmaar, telefoon 271111. Ook bestaat er de gratis belastingtele foon: 06-0543. HEILOO - Nouveauté heeft in het kader van de vernieuwing van 't Loo haar zaak compleet veranderd. Een gezellig zitje waar u op uw gemak een patroon uit kunt kiezen is er bij geko men, een nieuwe toonbank en een rui mer aanzien vallen het eerste op. Het kleinvak is flink uitgebreid grote keuze in lint, kant en band. Op grote borden is alles makkelijk te bekijken. Ritsen zijn er nu in extra lengtes. Nieuw zijn ook de brede stoffen 2.40 m en 2.80 m handig voor het maken van gordij nen, daarbij zijn dan embrattes in dezelfde kleur. Voor de kinderkamer zijn er schattige stofjes met o.a. olifan tjes. Voor de zomer ziet men kreukelstofjes voor leuke rokken en daarbij gladde stoffen voor het maken van een giletje. In de duurdere stoffen is er gepatchw- orkte zijde in schitterende kleuren ook zijde in prachtige felle kleuren, versierd met pailletten. Kortom, de keus is heel groot geworden en geeft inspiratie tot het maken van vele dingen. HEILOO - Zoals iedere maand is er ook de vierde vrijdag van februari weer een bingo-avond in 't Oosthonk aan De Oostkanter te Heiloo. Vrijdag 24 febru ari vanaf 20.00 uur worden de zes regu liere en natuurlijk de superronde gespeeld. Naast de vaste activiteiten is er in de maand maart ook nog een extra feest avond. Deze is gepland op zaterdag 11 maart. Medewerking wordt verleend door Jumbling Dice, terwijl er ook een speciale verrassing op het feestmenu staat. Daarover meer een volgende keer. HEILOO - Als volgende week donder dag de nieuwe zaak in de Winkelhof 't Loo van de familie Braam opengaat, zal toetsenist Dirk Jan Ranzijn dit fees telijk gebeuren muzikaal omlijsten. De derde CD van Dirk Jan werd in oktober officieel ten doop gehouden en loopt goed. „My musical dreams" vindt bij het publiek grote aftrek. Musicals als The Phantom of the Opera, Anatevka, Sound of music en nog veel meer worden graag gehoord. Op deze CD vindt u allemaal bekende melo dieën uit deze musicals. Het gaat goed met toetsenist Ranzijn, onlangs werd er van hem muziek uitge zonden op BBC II. Intussen wordt er al weer hard gewerkt aan een vierde CD. Promotie Ranzijn gaat ook een nieuw instru ment, dat in Duitsland is gemaakt, pro moten. Hij zal hiermee promotie reizen maken door Oostenrijk, Zwitserland en natuurlijk Duitsland. „Het was niet eenvoudig dit nieuwe instrument onder de knie te krijgen. Ik heb er veel en lang op geoefend maar het is een geweldig instrument met dui zend en één mogelijkheden", zegt Ranzijn. Het bijzondere van zijn pres tatie is, dat hij alles zelf doet. Soms is dat best eens frusterend want de men sen geloven dat niet. U kunt Dirk Jan Ranzijn beluisteren in de Winkelhof 't Loo op donderdag 2 maart van 16.00-18.30 uur. Vrijdag 3 maart van 16.00-20.30 uur en zaterdag van 11.00-16.00 uur in de nieuwe Bruna Winkel van de familie Braam. HEILOO - In de cursus filosofie gaat het erom dat we nadenken over con crete, door onszelf beleefde, voorvallen uit het dagelijks leven. Daarover is goed na te denken en door er over na te denken kunnen we wat leren. We gaan dus niet 'zweverig' en 'abstract' zitten praten over zaken waarvan we niet eens weten of ze bestaan. Omdat we samen filosoferen, teren we de gedach ten van anderen kennen. Daardoor worden ook onze eigen gedachten hel derder. In de cursus filosoferen we volgens de methode van een filosoof uit de Griekse oudheid, Sokrates. Het is bij deze cursus niet nodig dat u iets van filosofie weet. Het is zelfs een voordeel als u er helemaal niets van weet! Om met veel plezier en succes aan de cursus deel te nemen is het alleen nodig dat u beschikt over het gezonde verstand dat wij allemaal hebben. Daarnaast is het uiteraard nodig dat u eens langer en dieper wilt nadenken dan wij gewoon lijk doen. Voor meer informatie kunt u bellen met de docent: Hans Bolten, tel. 072 338477. Dirk-Jan Ranzijn, drie dagen lang met live optredens in de nieuwe winkel van Bruno in 't Loo. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vv Vraag offerte! HEILOO - Twee weken geleden maak ten wij in de Uitkijkpost melding van de snelle en daadkrachtige hulp bij de opvang van evacués uit Tiel in Heiloo. J. de Graaff Verhuizingen uit Heiloo stel de hiervoor een vrachtwagen beschik baar. Per abuis werd echter een ver keerde naam vermeld. Op deze foto klimt de heer De Graaff juist de wagen in om matrassen en dekens in te laden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1