I I (Onkruidbestrijdings middelen in plantsoenen en op bestratingen Meer kansen voor Heilooër werkzoekenden Stoken van houtkachels en open haarden Een groenbericht Ingediende bouwaanvragen PAGINA 4 UITKIJKPOST - 22 FEBRUARI 1995 G HEILOO Binnenkort zal in Heiloo een gedeelte van de bestratingen met onkruidbestrijdingsmiddelen moeten worden behandeldom een al te uit bundige groei van onkruiden in het komende voorjaar te beperken. Hierbij is het van belang het huidige verzorgingsniveau te handhaven. Met onkruiden worden bedoeld kruiden die zich ontwikkelen op plaatsen waar dit niet gewenst is. Het gebruik van onkruidbestrijdingsmiddelen wordt in Heiloo steeds verder teruggedrongen. Afgelopen jaar zijn er geen onkruidbestrij dingsmiddelen meer in de plantsoenen gebruikt. Ook dit jaar zal dat niet gebeuren. In oudere wijken is de beplanting inmiddels zover uitgegroeid, dat onkruiden weinig groei kansen hebben en bestrijdingsmiddelen geheel achterwege kunnen blijven. Daarnaast wordt bij aanleg van plantsoenen gekozen voor beplantingen die zelf de concurrentie met onkruiden goed aankunnen. Daarbij komt ook de veranderde waardering van veel mensen voor onkruiden in plantsoenen. Sommige soor ten vindt men tegenwoordig zelfs mooi. Toch blijven er plaatsen waar toepassing van onkruidbestrijdingsmiddelen niet kan worden gemist. Met name geldt dit voor de goten en parkeerplaatsen in/langs trottoirbanden, even als voor vluchtheuvels en sierbestrating. De goten moeten onkruidvrij zijn, zodat de afwate ring optimaal blijft. Sierbestrating rond winkel centra wordt bespoten om eventuele gladheid te voorkomen. Bij bestratingen wordt de nadruk gelegd op het voorkomen van onkruidgroei door al in het voorjaar te gaan spuiten. Daardoor zijn de hier voor benodigde middelen het minst schadelijk. Bovendien zou bestrijding van reeds opgeko men onkruiden dorre planten opleveren die het beeld van straat en plantsoen niet verfraaien. In het najaar van 1993 is de gemeente gestart met mechanische onkruidbestrijding; het gebruik van een onkruidborstel. De resultaten zijn positief. Chemische onkruidbestrijding wordt in Heiloo uitsluitend door speciaal daarvoor opgeleide en gediplomeerde personen uitgevoerd, leder jaar wordt een bestrijdingsmiddelenplan opgesteld. In dit plan staat precies aangege ven welke middelen worden toegepast en waarvoor. De gemeente kiest uitsluitend uit middelen die wettelijk zijn toegestaan. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Groen Landschap, de heer K. Hartland, telefoon 313 234. De uitkeringsgerechtigden (ABW'ers en RWW'ers) die langer dan één jaar werkloos zijn kunnen via de Videotex-terminal, de geautoma tiseerde vacaturebank het vacature-aanbod op het gemeentehuis van Heiloo zelf inzien. De medewerker van de afdeling Sociale Zaken en de consulent van het arbeidsbureau zijn op de hoogte van alles wat zich op de arbeids markt afspeelt en van de beschikbare vacatu res. Beide medewerkers kunnen samen met de cliënt bepalen wat de afstand tot de arbeids markt is of dat er bijvoorbeeld nog een oplei ding nodig is om in aanmerking voor een baan te komen. In het wachtgedeelte van de afdeling Sociale Zaken staat een videotex-terminal. De Haardvuur geeft warmte en sfeer. Veel mensen vinden het daarom prettig een open haard of een houtkachel te stoken. Vooral in de winter, maar ook in het voor- en naseizoen als de cen trale verwarming nog niet of niet méér nodig is. Zo'n houtvuur is er in veel gevallen voor de gezelligheid, want er zijn nog maar weinigt woningen die voor de verwarming helemaal afhankelijk zijn van een houtkachel of open haard. Nadelen Omdat vuur de gewoonste zaak van de wereld is, staat niet iedereen stil bij de nadelen die er aan kleven: - de rook uit open haarden en houtkachels vervuilt de lucht - bij windstil of mistig weer slaan rook en roet deeltjes in de directe omgeving neer - als de schoorsteen niet goed trekt, kan de kwaliteit van de lucht in huis achteruit gaan - en open haarden kunnen maar al te snel rookoverlast voor de buren veroorzaken! Het is duidelijk dat het huishoudelijk houtvuur tje niet alleen maar gezelligheid creëert. Het is daarom wenselijk het stoken van houtkachels en open haarden te beperken. Verstandig stoken Als u toch wilt stoken, doe het dan verstandig en let op de volgende punten: Kies een niet-regelbare houtkachel met net voldoende capaciteit voor de te stoken ruimte. Als u namelijk gesmoord gaat stoken, vindt er onvolledige verbranding plaats en ontstaan extra schadelijke stoffen! Onderzoek of uw schoorsteen schoon is en helemaal voldoet aan de eisen. Gebruik als brandstof uitsluitend onbewerkt hout, dat tenminste één jaar heeft kunnen drogen. Houtbriketten kunnen ook, maar papier- en strobriketten en haardblokken geven te veel luchtverontreiniging. Het verbranden van plastic, rubber, leer, melkpakken en ander (verpakkings)afval is absoluut taboe, omdat deze erg veel onnodi ge en schadelijke luchtverontreinigingen opleveren. U kunt dit afval ook niet verbranden in zoge naamde allesbrandersDeze allesbranders zijn alleen geschikt voor hout of kolen! Pak het hout niet te dicht op elkaar. Er moet voldoende lucht bij kunnen komen. Stop daarom de kachel of open haard (ook als hij goed brandt) nooit helemaal vol. Controleer of goed stookt door op de kleur van de rook uit de schoorsteen te letten. Witte of kleurloze rook wijst op een goede verbranding. Als de rook grijs of blauw is, betekent dit dat de verbranding slecht is en uw vuur veel luchtverontreiniging veroor zaakt. Bij zwarte rook is de luchtverontreini ging nog groter. Door de luchttoevoer te ver groten kunt u voor een betere verbranding en daardoor voor minder luchtverontreiniging zorgen. Stook nooit als het windstil of mistig weer is. De schoorsteen trekt dan namelijk niet en de kans op luchtverontreiniging binnenshuis is dus erg groot. Bovendien, als er geen wind staat verwaait de rook niet. Daardoor veroor zaakt u veel luchtverontreiniging én overlast voor de buren. De as uit de open haard of houtkachel hoort niet bij het groente-, fruit- en tuinafval, maar gewoon in de grijze bak. Klachten Wanneer u klachten heeft over stank, rookover last door uw buren, praat dan eerst met hen. Misschien kunt u samen afspraken maken. Mocht dit écht niet lukken, dan kunt u altijd nog terecht bij de politie of de gemeente. Voor de folder verwijzen wij u naar het gemeentehuis. Bij de balie kunt u er een afha len. gemeente huurt deze terminal van het arbeids bureau. Videotex is een geautomatiseerde vacature bank. Via dit beeldschermsysteem kunnen bezoekers zelf op een snelle manier informatie opvragen over openstaande vacatures. De werkzoekende kan niet alleen de vacatures van het eigen arbeidsbureau bekijken, maar ook van de andere bureaus uit de regio. In het systeem kan de werkzoekende op verschillen de manieren een vacature opzoeken: op leef tijd, opleiding of functie. Er wordt informatie gegeven over het soort baan, de leeftijd, opleidings- en ervaringsei- sen. De naam van de werkgever wordt echter niet vermeld. Heeft een kandidaat interesse in een baan, dan kan betrokkene met het vacatu renummer naar het Job Centre van het arbeidsbureau gaan om meer informatie. Als de kandidaat aan de eisen voldoet, krijgt betrokkene de naam van de werkgever en kan gaan solliciteren. De videotex-terminal kan men inzien tijdens de openingsuren van het gemeentehuis. Voor nadere informatie kunt u contact opne men met de afdeling Sociale Zaken, de heer A. Ebbe telefoon 313 181. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zuilen te zijner tijd wor den gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventu ele bezwaren in te dienen. Boekelermeerweg 7, Th. Shouten - plaatsen landbouwschuurtje. De Blomhof 2, A.J.M. Schouten - vergroten woonhuis. Stationsweg 11, T.C. Kops - vergroten woon huis. Rosendaal 28, A.A. Troost - vergroten woon huis. Laan Eindeloos 5, A.T. van Turenhout - plaat sen dakkapel. Trompenburg 30, J.W. Burger - vergroten woonhuis en dakkapel. Burgerlijke stand Informatie tot en met 16 februari 1995 Geboorten Maaike, dochter van E.N. van Westerop en M.J. de Graaff Wouter, zoon van 0. Jansen en K. Dekker Anouk RM., dochter van W.W. Kaandorp en M.A. Kraakman Elders geboren Jennifer R., dochter van S.R Bruin en L.F. Ost Rob, zoon van J.M. Zomerdijk en M.F.C. Mors Robert A., zoon van F. Koedijk en D.0.A. van Etten Maurits J.W., zoon van M.J.W. Jansz en C.A.M. Willemse Stan R., zoon van A.R. Scholte en J.W.M. Beerepoot Roberto J., zoon van M. Post Laure M., dochter van G. Andriesse en M. Hes Jelle RC., zoon van RC. Hopman en S.M. Hoogervorst Merel A.M., dochter van RC.J. Hagen en M.A. de Vos Charlotte A.M., dochter van J.J. Pallada en C.D.M. van der Lem Luuk, zoon van J.G. Flens en M.C. Grin Mees, zoon van A.H.A. Broekhuisen en J.C. Blokker Jordy, zoon van R.J. Groen en A.M.S. van Berkel Anouk L„ dochter van G.A. Apeldoorn en M.C.J. van Veen Mariska J.J., dochter van R.A. Winterink en M.W.C. Adrichem Huwelijksaangiften RR. Mul en C.A.M. van Driel R.J. Tromp en K. Stüifbergen L.J. Keijser en M.J.E. Kuijper R.M. Molenaar en E. Mulder Huwelijken A. Duivestein en A. Bakker R.J. Blommert en E. Dekker Overleden N. Jongejan, weduwe van Janken T. Visser J. Bakker A. Schoen, e.v. Mus J. Kouwen J.E.M. Jongeling A.M. van Heijningen, weduwe van Schuddeboom Elders overleden A. van Oosterom N. Meines C.A. de Gier M. Veul, weduwe van Kuijper Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna ver melde periode: 1. Leger des Heils zondag 19 februari tot en met 4 maart 1995. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek Burgerzaken Vergunningen Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty Tnternational afdeling Heiloo brievm samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (333094) of Jan Moolhuijsen (334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het nluseum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kenne- merstraatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Openbare Bibliotheek Heiloo Presentatie van materialen in de biblio theek van Overkerck over 'natuurgebie den' en in De Loet over 'treintjes'. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Tref punt, Westerweg 294, tijdens kantooru ren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Poppentheater Dibbes Poppenvoorstellingen op 1, 11, 15, 29 maart, aanvang steeds om 14.30 uur. Jeugdfilm op 25 februari en op 25 maart, aanvang 19.00 uur. Inlichtingen en/of reserveringen: Poppentheater Dibbes Jeugdfilmhuis Akersloot, Wil- helminaplein 3, Akersloot, tel. 02513 13447. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 24 februari: bingo, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 28 februari: zangkoor De Blommenkinders, van 19.00-20.00 uur. Woensdag 1 maart: naailes, aanvang 10.00 uur. Alle activiteiten in Het Oosthonk, Oost- kanter 14, Heiloo. Stedelijk Museum Alkmaar T,ot en met 6 maart: Joyce Ennik (po- lystyreendrukken). Tot en met 9 april: Er was eens een sprookje (beeldendekunst en litera tuur). Stedelijk Museum, Doelenstraat 5, Alkmaar. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, za terdag en zondag 13.00-17.00 uur. Expositie in Limmen Tot eind februari: expositie van schilde rijen van Greetje Roelofszen in het ge meentehuis van Limmen, te zien tijdens de openingsuren. Expositie in Heiloo Tot en met 15 maart: expositie van Greetje Grijpma (schilderijen) en Jan Grijpma (beeldhouwwerken) in het ge meentehuis van Heiloo, te zien tijdens de openingsuren. Expositie in De Loet Tot en met 21 maart is in verzorgings huis De Loet in Heiloo (Plan Oost) een expositie te zien van de amateurschil- dergroep Siena (aquarellen, tekeningen, acryl- en olieverfschilderijen), dagelijks tussen 10.00-16.00 uur. Galerie Nu Tot en met 26 februari kan men in Gale rie Nu, N. van der Veenstraat 48 te Castricum een expositie bekijken van het Etscollectief De Moet uit Castricum (Cor den Enting, Ben Gerits, Marjan Lambeck, Magda Luttikhuizen en Wim Visser) tijdens de openingsuren: don derdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur. Expositie Hotel Merlet Tot 3 april is in Hotel Merlet in Schoorl een expositie van het werk van Riky Schellart te zien (schilderijen en beelden). Stichting Doorstroom Zaterdag 18 februari: verkoop van tweedehands spullen ten bate van een waterproject in Uganda, tussen 9.30 en 15.00 uur op het adres Koningsweg 36 te Akersloot. Katholiek Vrouwengilde Heiloo Woensdag 22 februari: grote spellena- vond voor leden en niet-leden in Het trefpunt, Westerweg, Heiloo, aanvang 20.00 uur. Klaverjassen Meervogels Vrijdag 24 februari: klaverjasdrive in de kantine van Meervogels Handbal aan de Boschweg te Akersloot. Inschrijven va- nat ïy.JU uur, aanvang 20.30 uur. Pakketten voor Polen Donderdag 2 maart: gelegenheid voor het inleveren van pakkettten voor fami lie of vrienden in Polen bij de fam. Vel thuis, Zeeweg 17 te Heiloo tussen 13.00 en 20.00 uur. Meer informatie (o.a. over de kosten) via tel. 331802. Alliance Francaise Maandag 27 februari: literaire lezing in De Kennemer Prins te Alkmaar met als titel 'L'album de familie' door Thierry Bayle, aanvang 20.15 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 2 april kan men in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef het werk zien van Jos Apel doorn (dorpsgezichten in olieverf), Erik Baart (acryl op paneel-schilderijen) en Huug Zentveld (menselijke figuren in oliever0 tijdens de openingsuren op za terdag en zondag van 13.30-17.00 uur. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine sportcomplex Het Vennewater. Vrijdag en maandag 20.00-22.00 uur; zaterdag en zondag 11.00-17.00 uur. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 10.00-18.00 uur. Zaterdag 25 februari Zwem- en poloclub De Spetters, par keerplaats bij zwembad Het Baafje; tus sen 10.00-12.00 uur. Fanfare showband Heiloo, huis-aan- huis actie plan Zuid. Dozen en/of bun dels gereed zetten langs de kant van de weg voor 10.00 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huis actie Blockhovepark. Do zen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 10.00 uur (geen plastic zakken). Iedere woensdag Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw in de Kande laar nabij nr. 12. Tussen 12.00-18.00 uur. Woensdag 1 maart Fanfare showband Heiloo, huis-aan- huis actie Ypestein-Dompvloetlaan. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school-/werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331 840 of 02206 3525. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Geen plastic zakken. De Springschans, Breedelaan 6. Bren gen tijdens de schooluren, tussen 8.45 - 15.30 uur (in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43. Bren gen tijdens de schooluren. Ook gebruik te kleding. Muziekschool Heiloo, Het Veld 1. Tus sen 9.00 - 12.00 uur en 14.00 - 19.30 uur. Alle dagen Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook gebruikte kleding, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Handbalvereniging De Foresters, con tainer op sportpark De Egelshoek, Laan van Muijs.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4