Twee dagen expositie Limmen Creatief 29,- 24,s 89,- 27; Dusseldorperweg 58 Limmen 02205 1278 Liever Live in De Lantaarn im EXPERT, PAAR WORD JE WIJZER VAIU. 95 50 gemeente UITKIJKPOST - 8 MAART 1995 PAGINA 15 - Walt Disney in de bibliotheek Expert verdwijnt Collecte reumafonds kofiezetters nu vanaf WALKMANS OM MEE WEG TE LOPEN Kies uit alle bekende merken tegen dejaagste prijs.Zo zijn er al diverse merken Walkman's vanaf WHIRLPOOL CRISP MAGNETRON Nu slechts VOOR UW VEILIGHEID ROOKMELDERS Kwaliteit nu voor PHILISHAVE Nu vanaf INSTALLATIE MATERIALEN DIVERSE VERLICHTING KORTING KLOKRADIO Tijdens deze verhuizings opruiming heeft u al een klokradio voor MIELE STOFZUIGER Kompakt. Met krachtige turbo kompressor motor en vele extra voorzieningen, tijdens deze verhuizings -opruiming vanaf T.I.O.S. Informatie over bouwvergunningen Gebruik artikel 19 Veranderende benadering bestuursrechter Artikel 19 alléén voor urgente en noodzakelijke bouwplannen Nieuwe criteria artikel 19 Aantonen urgentie en noodzaak Herziening oude bestemmingsplannen Aangevraagde bouwver gunningen/meldingen Verleende bouwvergun- ningen/bouwtoestemmin- gen Wet persoonsregistratie Wet Milieubeheer Ontwerp-beschikking Nieuws van B&W Deze miniaturen - en vele andere - hebben een speciale plaats tijdens de expositie Limmen Creatiefhet komend weekend op twee locaties in de gemeente. LIMMEN - De traditionele expositie 'Limmen Creatief wordt dit jaar voor de 21ste keer gehouden op zaterdag en zondag 11 en 12 maart. Met het oog op de steeds groeiende deelname van cre atief ingestelde Limmers en ex- Limmers is in een vroegtijdig stadium besloten om de expositie op twee loca ties te houden en wel in cultureel cen trum Vredeburg en het op steenworp afstand gelegen party-centrum St. Maarten, aan de Dusseldorperweg. Nieuw op 'Limmen Creatief' zijn podi umkunsten. Zondagmiddag tussen 14.30 en 16.30 uur zijn er korte optre dens van de jazz-ballet groep Limmen en zal Harry Mooij diep in zijn muzi- kaal-repertoire duiken, waarbij zijn nichtje Marieke Mooij zich niet onbe tuigd zal laten. Bakkerij Bakker geeft tijdens de expositie dagen demonstra ties in het versieren en opmaken van paaseieren. De podiumkunsten en demonstraties zullen hoofdzakelijk plaatsvinden in het party-centrum, ter wijl het tentoonstellingsgebeuren zich voornamelijk zal concentreren in Vredeburg. Het jaarlijkse evenement van de stich ting Culturele Raad Limmen mag zich verheugen in een record aantal van ruim 50 deelnemers. Zoals gewoonlijk is er weer een breed scala aan kunstzin nige uitingen te bewonderen en in som mige gevallen ook te koop. De schilde rijen zijn kwantitatief het sterkst verte genwoordigd. Daarnaast is er veel moois te zien op het gebied van kera miek, sculptuur en diverse vormen van kunstnijverheid. Heel bijzonder is de inzending van de heer J. Huisman. Voor zijn verzameling van zelfgemaakte modellen, oude wagens en karren is een ereplaats in Vredeburg gereser veerd. De expositie 'Limmen Creatief' weer spiegelt naast kwaliteit, vooral ook de gedrevenheid en het enthousiasme van Limmer kunstenaars en begaafde hob byisten. Elk jaar weer trekt zij vele bezoekers uit de wijde omgeving, die hierdoor niet zelden worden gestimu leerd hun al dan niet sluimerende talenten aan te wenden voor creatieve activiteiten, waarvan de resultaten dan weer over enkele jaren in Limmen of elders te zien zijn. 'Limmen Creatief' zal geopend worden door de hr. R. van der Storm, secretaria van de culturele raad Limmen en is beide dagen gratis toegankelijk van 11.00 - 17.00 uur. LIMMEN - In de bibliotheek van Limmen is in maart en april een pre sentatie te zien van bekende Disney- figuren. Walt Disney is over .de hele wereld beroemd om zijn tekenfilms. Groot en klein, jong en oud, iedereen kent ze en houdt ervan. In de boeken vind je alles wat de films zo geliefd heeft gemaakt, spanning, avontuur, romantiek en natuurlijk de prachtige illustraties. Aladdin, Sneeuw witje, Dombo, Peter Pan, de Reddertjes en Bambi, alle bekende boeken en video's zijn nu te leen in de bibliotheek. Tijdens de openingsuren bent u van harte welkom. LIMMEN - Het filiaal van Expert De Graaf aan de Dusseldorperweg te Limmen sluit medio april. Het bedrijf is van mening dat men met de vestigingen in Castricum en Wormerveer beter kan inspelen op de vraag van de klanten. Alvorens het besluit tot verhuizing van de activiteiten werd genomen, heeft Expert De Graaf nog wel onderzocht of men de zaak in Limmen kon uitbrei den dan wel aanpassen aan de eisen van de tijd. Dit bleek niet mogelijk en dus is besloten de activiteiten onder te brengen in de filialen in Castricum. Medewerkster I. van Diemen-van Kes- sel blijft - in Castricum - in dienst van Expert De Graaf. LIMMEN - In de week van 13 t/m 18 maart zal weer de jaarlijkse collecte gehouden worden voor het reuma fonds. Reuma is na hart- en vaatziekten nummer twee. Iedereen kan reuma krijgen, jong en oud. Het Nationaal Reumafonds trekt grote bedragen uit voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting, onderwijs en individuele hulp. Met betere medicijnen en behan delmethoden neemt de kwaliteit van het leven toe. Help de reumabestrij ding. Geef uw bijdrage aan de collec tant. De formatie Liever Live treedt op in De Lantaarn. LIMMEN - Liever Live is een band die haar naam waar maakt. Een concert met de meest populaire nummers.uit de hitparades aangevuld met klassiekers uit de top-100 allertijden, aangepast aan elke situatie. Een show waar niets aan ontbreekt, een perfecte geluids- en lichtinstallatie en een goede podium presentatie. Kortom, die moet je eens gezien en gehoord hebben. Iedereen die het al kent zal dit 'Liever Live-gevoel' nooit meer kwijtraken, want in 1995 is de show uitgebreid met nieuwe computer gestuurde lampen en een ware video-grootbeeld projectie op het podium. Op grootbeeld zullen tij dens de nummers zelfgemaakte video clips getoond worden die geheel bij die nummers passen. Liever Live is zondag 12 maart vanaf 18.00 uur te horen in De Lantaarn. De band verleent ook haar medewerking aan de grote Karaoke- finale, die dezelfde avond wordt gehou den. VERHVIZINOS UIMIIUG V7///A in tegen ae laagsie 599; j&"«sSir Expert De Graaf LIMMEN - Op de regio kampioen schappen toestelturnen in Amsterdam boekte T.I.O.S., een opmerkelijk succes in de categorie D meisjes (1985). Twee turnsters, Martina Kaandorp en Janine Dirkson werden resp. tweede en vierde met 32,55 en 31.70 punten. Zij trainen o.l.v. Carolien Welboren en Els Lemmens. Door dit succes zullen ze uit komen op de Provinciale kampioen schappen. Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 02205-1456 Voor het bouwen van bijvoorbeeld een bijkeukeneen garage of een woning moet u bij de gemeente een bouwvergunning aanvragen. De gemeente is bij de beoordeling van de bouwaanvraag wettelijk verplicht om deze te toetsen aan het geldende bestemmingsplan. Zo'n bestemmingsplan regelt op een voor eenieder bindende wijze de bouw en de gebruiksmogelijkheden van de grond en de opstallen. Bouwwensen van de aanvragers van een bouwvergun ning zijn vaak in strijd met het geldende bestemmings plan (bijvoorbeeld omdat de oppervlakte te groot is, of omdat de nokhoogte van een bouwwerk soms te hoog is). In dat geval zou het bouwplan in eerste instantie op formele gronden moeten worden gewei gerd. De gemeente heeft echter een aantal bevoegd heden om voorbij te gaan aan deze voorschriften van het bestemmingsplan. Eén van deze bevoegdheden betreft de vrijstelling op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening. Voor deze vrijstellingsbevoegdheid maakte het ge meentebestuur gebruik als het betreffende bouwplan als passend binnen het beleid werd beschouwd, en belangen van derden (bijvoorbeeld de buren) niet one venredig werden geschaad. Inmiddels heeft de Rechtbank te Alkmaar er nadruk kelijk op gewezen dat een dergelijke handelwijze niet is toegestaan. Een schorsing en uiteindelijke vernietiging van de bouwvergunning is het gevolg. Dit betekent dat u dan niet mag bouwen en mogelijk inmiddels (door bestel ling van materialen of anderszins) schade heeft onder vonden. De rechter acht het gebruik van de vrijstellingsbe voegdheid als omschreven in artikel 19 alléén toege staan als het bouwplan als urgent en noodzakelijk kan worden gekwalificeerd. Bovendien moet het plan passen binnen een beleidsvisie en mogen belan gen van derden niet onevenredig worden ge schaad. Ook andere Rechtbanken in Nederland hebben zich op deze wijze uitgesproken. Door deze uitspraken en de daaruit voortvloeiende grote financiële risico's wijzigt de gemeente Limmen de toepassing van haar artikel 19-procedures. Vanaf heden moeten alle bouwplannen, die strijdig zijn met het geldende bestemmingsplan en uitsluitend met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kunnen leiden tot een bouw vergunning, aan de volgende criteria voldoen: - het bouwplan moet urgent en noodzakelijk te zijn - het bouwplan moet in overeenstemming met het gemeentelijk beleid zijn - belangen van derden mogen niet onevenre dig worden geschaad. Als aan deze eisen niet kan worden voldaan zal de gemeente de bouwvergunning weigeren. Om inzicht te kunnen krijgen in de urgentie en noodza kelijkheid van uw bouwplan zullen wij u, als het plan in strijd is met het geldende bestemmingsplan, een for mulier toesturen waarop u de urgentie en noodzake lijkheid van het bouwplan kunt beschrijven. Om de bouwmogelijkheden voor aanbouwen en bij gebouwen te vergroten werkt de gemeente met spoed aan de herziening van oude bestemmingsplan nen. Enkéle weken geleden maakten wij in dit verband bekend dat wij van plan zijn alle bestemmingsplannen te herzien voor wat betreft de bouwmogelijkheden voor aanbouwen en bijgebouwen (eenmalige integrale herziening). Deze voorontwerp herziening ligt nog tot 23 maart 1995 ter inzage in het gemeentehuis en de bibliotheek. Desgewenst kunt u in het gemeentehuis tussen 10.00 en 12.00 uur een toelichting op deze plannen krijgen. De volgende bouwaanvragen/c.q. meldingen zijn inge diend: - Oranjezon 3 - bouwen berging - Kopmand 12 - plaatsen tuinhuisje - Enterij 26 - vergroten woonhuis garage - Hogeweg 24 - bouwen serre - Molenweg 19 - bouwen dakopbouw. De aanvragen liggen niet ter inzage. Op dit moment kan tegen de aanvragen geen bezwaar schrift worden ingediend. Burgemeester en wethouders hebben besloten bouw- vergunning/bouwtoestemming te verlenen aan: -* Enterij 24 - verhogen garage - Dusseldorperweg I0I - vergroten dakkapel - Westerweg 56 - vergroten woning - Oosterzijweg 23 - bouwen tuinhuisje - Rijksweg 47 - herplaatsen tweetal muren - Westerweg 86 - bouwen garage. 655) (art. 19 Wet persoonsregistraties, Staatsblad I988, nr. Burgemeester en wethouders hebben: - gewijzigd het reglement van persoonsregistratie identiteitskaarten - vastgesteld het reglement voor de gemeentelijke bevolkingsadministratie. Beide reglementen zijn vastgesteld t.b.v. de uitvoering van gemeentelijke taken. Vanaf heden liggen beide reglementen voor eenieder ter inzage bij de afdeling Burgerzaken, op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur. Wet milieubeheer (art. I3.I) en Algemene Wet Bestuursrecht (art. 3.I9) Bij burgemeester en wethouders is ingekomen de aanvraag om een vergunning ingevolge de Wet milieu beheer van: - Restaurant de Gastronome - voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting t.b.v. een restaurant, Rijksweg I00, Limmen. Ter inzage De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen op de gemeentesecretarie ter inzage elke werkdag van 9.00-12.00 uur; na telefo nische afspraak (telefoon 02205 I456) van 14.00- 16.00 uur en iedere woensdagavond van 17.00-20.00 uur. Desgewenst kan op de gemeentesecretarie (eveneens na telefonische afspraak) een mondelinge toelichting worden verkregen. Bedenkingen Gemotiveerde bedenkingen tegen het verlenen van de vergunning kunnen tot en met 6 april 1995 schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingebracht. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek daartoe moet schrifte lijk tegelijk met de bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Voorts kan eenieder, desgevraagd, tijdens een gedachtenwisseling over bovenvermelde stukken mon deling bedenkingen inbrengen. Dit moet plaatsvinden vóór 31 maart I995. Daarvoor kunt u een afspraak maken met de afdeling Milieu van de technische dienst, telefoonnummer: 02205 I456. Nieuws over de gemeente Limmen kunt u elke woensdag van 18.30 tot 19.00 uur beluisteren in het radioprogramma van de OSU:Gemeentevoorlichting Limmen'. In dit live-programma bespreekt telkens één lid van het Limmer college de belangrijkste agendapunten van de laatste college vergadering. Tijdens de uitzending kunt u bellen (02513 14519) voor een nadere toelichting over een van de onderwerpen. De OSU zendt uit op de FM; via de kabel op 89.0 Mhz en via de ether op 106.7 Mhz. 8 maart 1995, Burgemeester en wethouders van Limmen'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 15