I I Lokale Radio Wijziging in termijn van geboorteaangifte wmm Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer. Ingediende bouwaanvragen Verleende bouwvergunnin gen en geaccepteerde mel dingen bouwvoornemen Overhangende takken Stemmen in de file Ingang werkplaats een dag gesloten Nieuw bouwplan PAGINA 4 UITKIJKPOST - 8 MAART 1995 G G HEILOO Als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt zal over enkele maanden gestart kunnen worden met lokale radio in Heiloo. Al in het laatste beleidsprogramma stond betreffende lokale radio het volgende opgenomen: Bij particulier initiatief vanuit de Heilooër bevolking wordt lokale omroep posi tief tegemoet getreden. In de B&W-vergadering van 28 februari jl. heeft het college besloten de raad voor te stellen positief te adviseren over de aanvraag vergunningverlening voor de lokale radio van de Stichting Omroep Heiloo. Naast de aanvraag van Stichting Omroep Heiloo liep ook de aanvraag voor gebiedsuit breiding van de zendvergunning naar Heiloo van Radio Egmond. Het college stelt nu voor positief te adviseren voor Stichting Omroep Heiloowaarbijcon form de Mediaweto.a. vooral gelet is op de samenstelling van de programmaraad. De nota Lokale Radio in Heiloo wordt bespro ken in de raadscommissievergadering Bestuurszaken van 13 maart a.s. Definitieve besluitvorming vindt plaats in de raadsverga dering van 3 april 1995. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn op twee aanvragen om een vergunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) positief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu, BandenservicebedrijfJan de Bandenman" (J.L. van Stipriaan) Industrieterrein Oosterzij 2, 1851 NT HEILOO, voor het in werking hebben van een banden-servicebedrijf op het perceel Industrieterrein Oosterzij 2, 1851 NT te HEI LOO Burgemeester en Wethouders van Heiloo; Brandweerkazerne Brandweer Heiloo, Heerenweg 28/Raadhuisweg 3 A, 1851 KS HEILOO, voor het in werking hebben van een Brandweerkazerne op het perceel Heerenweg 28/Raadhuisweg 3 A, 1851 KS HEILOO De aanvragen, ontwerp-besluiten en andere op de zaak betrekking hebbende stukken liggen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 9 maart 1995 tot en met donderdag 6 april 1995 iedere werkdag van 08.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdagavonden van vrijdag 10 maart 1995 tot en met vrijdag 31 maart 1995 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afde ling Milieu) kosteloos een mondelinge toelich ting op de stukken worden verkregen. Na 6 april 1995 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, worden inge zien na afspraak met de afdeling VROM (milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisgeving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo. Diegene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig in een aparte brief ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd wor den gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventu ele bezwaren in te dienen. Vennewatersweg 25. W.J. Jonker - plaatsen schuur Westerweg 169, T.W.C. Hoog eland - vergroten dakkapel Haesackerlaan 47, R. Kaandorp - vergroten woonhuis en dakkapel Vennewatersweg 2B, G.R Groot Beheer B.V. - veranderen bedrijfshal een openbare zitting worden gehouden. Tijdens deze zitting kunnen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisselen met hét bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Heiloo, 8 maart 1995. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Rosendaal 28, A.A. Troost - vergroten woon huis Keldercroftlaan 1, F.P. Schouten - plaatsen hobby/bergruimte Vrede noord 31, W. Poelsma - plaatsen dakka pel Arklaan 18, K.J. van Leeuwen -plaatsen dakka pel Westerweg 258, A.A.M. Kosters - vergroten bedrijfpand (winkel) met een tweede bouwlaag Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de beuwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Met ingang van 1 januari 1995 is er een wijzi ging in de termijn van geboorteaangifte. De zinsnede zaterdagenzondagen en algemeen erkende feestdagen niet meegerekend komt te vervallen. Dit betekent dat als de termijn van geboorte aangifte eindigt in het weekeinde of op een algemeen erkende feestdag, er slechts geboorteaangifte gedaan kan worden tot en met de daaropvolgende werkdag. Als daar door de termijn daadwerkelijk tot één dag beperkt zou worden mag ook op de daarop volgende werkdag geboorteaangifte geschie den. Enkele voorbeelden: a) Een kind wordt op woensdag geboren. Dus de termijn verloopt op zaterdag. De aangiftetermijn wordt dan verlengd tot en met maandag. b) Een kind wordt op donderdag geboren. Dus de termijn verloopt op zondag. De aan giftetermijn wordt dan verlengd tot en met maandag. Er blijven dus maar twee dagen over om daadwerkelijk geboorteaangifte te doen. c) Een kind wordt op vrijdag geboren. Dus de termijn verloopt op maandag. De aangiftetermijn wordt dan verlengd tot en met dinsdag omdat er anders maar één dag voor geboorteaangifte over zou blijven. Ook nu resteren er maar twee dagen om daad werkelijk geboorteaangifte te doen. d) Een kind wordt op zaterdag geboren. Dus de termijn verloopt op dinsdag. De aan giftetermijn wordt niet verlengd omdat er reeds twee dagen zijn om daadwerkelijk geboorteaangifte te doen. Deze tijd van het jaar is het een geschikte tijd voor het snoeien van struiken en bomen. De gemeentelijk dienst is volop aan de gang om met het snoeiplan in de hand heesters en bomen te snoeien voor een gezond heester en bomenbestand. Uitgangspunt is om veilige verkeerssituaties te verkrijgen; overzicht op kruispunten en veilige fiets- en voetpaden. Maar daarbij is wel de hulp van iedereen nodig. Veel groen van de particuliere tuinen grenzen aan het openbaar gebied. Overhangende takken kunnen overlast opleve ren voor de gebruikers van het openbare ter rein. Wees attent en snoei takken die over de open bare weg heenhangenü De voetganger, fietser en overige gebruikers zullen het waarderen. De chemokar staat op 14 maart 1995 in het dorp Deze maand wordt u weer in de gelegenheid gesteld om uw klein chemisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten verwerken. De gemeente zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vra gen over chemisch afval terecht. Wilt u weten waar en op welk tijdstip u de che mokar kunt vinden? Raadpleeg dan de achterkant van de GFT- ophaalkalender. U kunt hierop overigens ook nog eens beknopt terugvinden welke stoffen tot het klein chemisch afval behoren. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna ver melde periode: 1. NOVIB/UNESCO 5 maart tot en met 11 maart 1995 2. Nationaal Reumafonds 12 maart tot en met 18 maart 1995. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Expositie in het gemeentehuis van Heiloo De expositie in de gangen en hal van het gemeentehuis van Heiloo is op dit moment van het werk van het echtpaar Greetje en Jan Grijpma. Er staan beeldhouwwerken van Jan Grijpma en er hangen schilderijen van Greetje Grijpma. Ook is er de combinatie te vinden van het werk van Jan Grijpma waarachter Greetje Grijpma een 'luik' gemaakt heeft dat iets vertelt over het model. De expositie duurt tot en met 15 maart 1995 en is te bezichtigen tijdens de openingsuren van het gemeentehuis. Om te voorkomen dat u bij het stemmen van daag 8 maart, voor de Provinciale Verkiezingen in de file komt te staan, raden wij iedereen aan die overdag kan, de tijd tussen 17.00 en 19.00 te vermijden. Dit geldt vooral bij het stembu reau in Ypestein. De ingang van de werkplaats, opslag, van de gemeente aan het Rosendaal is op donderdag 9 maart a.s. aan deze zijde voor één dag gesloten. Dit in verband met werkzaamheden ter voorbe reiding van de installatie van het Klein Gevaarlijk Afval(KGA-)-depot. U wordt verzocht deze dag gebruik te maken van de ingang aan de Kanaalweg. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te ver lenen aan de heer Th. Schouten te Heiloo voor het plaatsen van een agrarische berging op het perceel Boekelermeerweg 9a. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 9 maart 1995 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefo nische afspraak via tel.nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 13 maart 1995 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende agendapunten: - Lokale Radio in Heiloo - Eindrapportage Bestuurlijke Vernieuwing Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 14 maart 1995 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Opzet en uitvoering Periodiek Overleg Welzijn - Verzelfstandiging sporthal - Overheveling vergoeding van Maria Lidwinaschool in reserve opgeheven basisscholen. Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken vindt plaats op woensdag 15 maart 1995 om 20.00 uur, in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Verzoek camping Heiloo tot het bouwen van ca. 33 vakantiebungalows - Brief van de Vereniging van Windturbine eigenaren in Noord-Holland. Uitgangspunt voor de duur van de commissie vergadering is tot 23.00 uur. Indien de verga dering na dit tijdstip nog niet is afgelopen, zal gebruik worden gemaakt van de reserve avond donderdag 16 maart a.s., 20.00 uur. Burgerlijke stand Informatie t/m 1 maart 1995 Geboorten Ben, zoon van J.F.W. Reus en C.S.C. van der Groef Theodorus J.R, zodn van C.PJ. Teeling en H.J. Kroon Jochem P, zoon van T.L.M. Schaap en N.J. Boogaard Elders geboren Jelle PC., zoon van PC. Hopman en S.M. Hoogvorst Simon, zoon van E. Papa en W. Visser Sharon, dochter van R. Nowee en S. van Weelderen Tamar S., dochter van R.A.M. Blom en M.E. van Zijl Huwelijksaangiften F. Koster en B. Geurts G. Vleeming en V.E.J. Lammers H.M. Lind en I. Mooij Huwelijken R. Brouwer en PE.A. Ligthart M. Schipper en M.T. Spaans J.T.M. Mens en K.A. Rutkowska A.E.J. Tendijck en G.M.J. Kraakman Overleden M.J. Boeree, weduwe van Van Goor T. Komen, weduwe van Edel P Wassenaar H.M. Camp J. Wijker Elders overleden D. van der Molen H.P Heijligenberg, weduwe van Leegwater J.C. Boomsluiter Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek Afvalstoffen Collecte Expositie Commissie Commissie Commissie Burgerzaken

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4