Kunstfestijn in Benedictusschool Jonge Heilooënaars nemen deel aan NK computertypen Falkland Toneel presenteert 'Verzet uit noodzaak' in Beun Ze zekere c/at /Asc/eA PAGINA 6 UITKIJKPOST-8 MAART Kinderogen Metamorfose massage cursus Cursus 'Vrouwen van David' bij Vrouwenraad Heiloo Doe-dagen vrouwen projekt met aal- elektrotechniek Vrouwengilde St. Monica Voorlichting over bevallen Lezing over Dag Hammerskjöld DISNEY WORLD FLORIDA Reuma raakt iedereen Headline fanclubavond Themamiddag voor kankerpatiënten Demonstratie bij Inzet Theatersport in Buk Buk c/aa/> ZZ/rtt /Hi/i. c/er fflar#/ 'Kijk, een paard met een jas aan!' Zo'n zinnetje, gezegd door een kind, kan dagenlang mijn humeur bepalen. En in de goede zin wel te verstaan. Hoe vaak razen wij immers als vanzelfspre kend met een auto door een landschap zonder aan iets anders te denken dan de bestemming? Met welk een noncha lance fietsen we over wegen en paden naar werk of winkel zonder oog te heb ben voor wat vlak langs de route staat of passeert. Wij hoeven de wereld - en zeker niet alleen bedoeld in de letterlij ke zin van het woord - niet meer te ont dekken. We zijn geprogrammeerd, her- cnnen, registreren en gaan bij het vol gende kruispunt linksaf. Soms ben ik gedwongen om te kijken met kinderogen. Dan zie ik in de weg- opbreking. en bergen zand en stenen weer een prachtig speelterrein. Dan is de onverwachte sneeuw van vrijdag avond geen hindernis, maar een reden om op zaterdagochtend naar de slee te grijpen. Dan worden vaders en moe ders opa's en oma's, die voorlezen uit een boek, en kijken drie generaties, ver strengeld op de bank, naar de nieuwste videofilm van Disney. Het genieten is intens en er lijkt geen einde aan te komen. Het tikken van de klok is een geluid op de achtergrond, niets meer, en zeker geen registratie van de tijd. In gedachten zie ik het schilderij 'Het voortduren van de herinnering' van Salvador Dali met z'n smeltende uur werken in een woestijnlandschap. In kranten lezen we verhalen over mil- jardenverliezen en -winsten, worden mensen na een kwart eeuw of meer trouwe dienst ontslagen, woeden oorlo gen voort en vallen er talloze slacht offers. Op vrijdag en zaterdag lees ik minimaal drie kranten per dag. Nee, geen beroepsmatige interesse. Ik ben geïnteresseerd in verhalen over kunst en cultuur, over reizen en landen hier ver vandaan. En na al die woorden van anderen ga ik in gedachten op reis, schrijf de boeken waarover ik lees, maak de schilderijen die ik aanschouw. Niets nieuws onder de zon. Ik herken, registreer en ga bij de kruising linksaf. Nu en dan weet ik me los te maken van dat vaste programma. Het afgelopen weekend bijvoorbeeld. Ik stapte 's och tends in de trein naar Amsterdam en ging naar de RAI. Meer dan 200 stands met allerhande nieuws op fietsgebied. Er was in de afgelopen weken een vaag fietsplan ontstaan en ik wilde wel eens zien wat er zoal op de markt is. Veel, weet ik nu. Want na een half uurtje beurs zag ik door de fietsen mijn reis niet meer. Ik had me nog zo voorgeno men het rustig aan te doen, alles te bekijken en relevante folders te verza melen. Met alle informatie mijn eigen reis op te bouwen, een oorspronkelijk plan te creëren. Ik heb het nog een half uur volgehouden. De laatste zin van een gesprek met een fietsenhandelaar uit Limmen, met liefde voor het vak, kwam terug in mijn gedachten: 'Doe ze de groeten maar van me in Amsterdam'. Ik besloot het massale van de beurs te ontvluchten en te compenseren met een beetje kunst in het Stedelijk Museum. Om via de tentoongestelde kunstwerken het stemmetje van dat zelfde kind te horen: 'Wat een gekke koe is dat!' En dus stond ik met mijn museumjaarkaart een kwartier in de rij om naar binnen te mogen. Twee zalen glimmende Italiaanse auto's. Vele zalen voor mij niet echt toegankelijke moder ne kunst zonder kinderstemmen. De museumwinkel, de best bezochte ruim te: 'Kijk, een kaart. Ik heb vandaag aan kunst gedaan'. Een half uur later stond ik alweer buiten in de regen. De honger was niet gestild, slechts toegenomen: op naar de Kalverstraat, De Slegte en De Bijenkorf. Gestaag vulde ik mijn tas met behulp van een plastic kaartje bij de kassa. Uren leesplezier, meende ik, en ik was terug bij af. Herkennen, regi streren en bij de kruising linksaf. Een dag later deed ik mooie kleren aan om op visite te gaan. Een belofte uit het verleden zou worden ingelost en ik zou voor het eerst in mijn leven konijn gaan eten. Nu heb ik op deze plaats al meer dere keren blijk gegeven van mijn lief de voor de kookkunst en lekker eten en het zou me weinig moeite kosten om dat nu weer te doen. Maar dat moet wachten tot een andere keer. (Een maand of wat geleden at ik voor het eerst wild. Met in gedachten mijn vroegere lidmaatschap van een politie ke partij, die bij de begrotingsbehande ling steevast tegen het jachtrecht stem de, ontdekte ik dat ik het voorgescho telde menu lekker vond. Na koeien, paarden, varkens en kippen nu dus ook wild toegevoegd aan mijn smaakgeheu- gen: hazerug, konijn in het zuur of met een zoete saus, ik draai er mijn hand niet meer voor om. Alleen de vissen nog en ik ben een op-en-top omnivoor. De strijd tussen genot en principes woedt hevig. Vanavond maar weer eens tahoe met groente. Niet als goedmaker- tje, maar omdat dat ook lekker is.) 's Avonds niet al te laat kwam ik thuis. Een borrel toe had ik afgeslagen. Ik was op tijd in Heiloo om naar het optreden van Tröckener Kecks in Buk Buk te gaan. Herkennen, registreren en bij de kruising linksaf. Want ik had nog geen concert van deze band in Heiloo gemist. Maar ik ging niet. Ik deed mijn mooie kleren uit, trok m'n badjas aan en nestelde me met één van m'n nieu we tweedehands boeken op de bank. 'We passeerden de kleine dessa die ik nog van vroeger kende en waar ook nu kinderen speelden' schreef Hans Vervoort in 1985 in zijn roman 'Zwarte rijst'. Mijn gedachten dwaalden af naar de dwaze tocht door Amsterdam, zo volwassen, zo doordacht. 'Wees kinder lijk, niet kinderachtig' was de lijfspreuk van mijn vader. En op mijn netvliezen zag ik het kind dat volledig in de ban de fictieve schilderskleren uittrok en met de tekening naar me toe kwam. 'Kijk, een paard met een jas aan. Want hij heeft het koud.' HEILOO - In maart/april geeft Anne Boekei een cursus metamorfose-voet- hand-hoofd-massage. De cursus duurt vier vrijdagavonden en kost f 70,00 en wordt gegeven aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Metamorfose massage is eenvoudig te leren en wordt gebruikt, enerszijds om een algeheel gevoel van moeheid of onwelbevinden weg te halen, anders- zijds om gevoelens van gejaagdheid te kalmeren. Beide gevoelens funktione- ren als een soort rolluik tussen je ont spannen ik en de buitenwereld. Metamorfose massage prikkelt de ophaalknop. Inlichtingen en inschrij vingen tel. 072 339163. HEILOO - 'Vrouwen van koning David' is de titel van de nieuwe cursus die op donderdag 16 maart bij de Federatieve Vrouwenraad Heiloo van start gaat. Het is een bijbels-literaire cursus waarin teksten worden gelezen over Michal, Abigail en Bathseba. Deze drie vrouwen van koning David wor den besproken in de bijbelboeken 1 en 2 Samuël en 1 Koningen, maar treden ook op in bewerkingen van moderne auteurs. Onder leiding van cursusleidster Marianne Willems-Hendrix zullen de deelneemsters verschillende van deze teksten bestuderen. Doel is enerzijds een leeswijze ontwikkelen die recht doet aan de ervaringen van vrouwen, anderzijds oog leren krijgen voor de maatschappelijke realiteit van de bij belse verhalen en de rol van de vrouw daarin. Ook wordt gekeken naar de betekenis die de verhalen kunnen heb ben voor de vrouw van vandaag. De cursus bestaat uit zes bijeenkom sten van tweeëneenhalf uur, die plaats vinden op donderdagmorgen in f Het Open Huis boven winkelcentrum 't Loo. De eerste bijeenkomst is op 16 maart, de volgende telkens een week later, maar er is rekening gehouden met een week paasvakantie. Dankzij subsidie van de gemeente bedragen de totale kosten voor de cursus 'Vrouwen van koning David' f 30,00. Een stu diemap met de te bestuderen teksten is daarbij inbegrepen. Wel wordt de deel neemsters gevraagd zelf een bijbel en schrijfgerei mee te brengen. Voor opga ve en inlichtingen kunt u bellen met mevrouw C.K. Overwater (telefoon 072-335312). HEILOO - Op 14,16 en 23 maart wor den er Doe Dagen in Amsterdam- Noord en Heiloo gehouden voor vrou wen die interesse hebben in een oplei ding in de metaal- en elektrotechniek. De nieuwe opleidingen starten in sep tember 1995. Dit speciale projekt is voor vrouwen met een VBO /LBO/MAVO diploma van 16 t/m 26 jaar die geen technische vooropleiding hebben. De opleiding is gratis. Op donderdag 16 maart en donderdag 23 maart kunnen vrouwen die geïnte resseerd zijn in een elektro opleiding langskomen voor een Doe Dag bij Smea, Westerweg 83a in Heiloo. Voor vrouwen die interesse hebben in een metaalopleiding is er op dinsdag 14 maart een Doe-Dag bij Stork, Ketelstraat 2 in Amsterdam Noord. Op deze Doe Dagen krijgen de vrouwen informatie over de opleidingen, een rondleiding in het bedrijf en de gele genheid om een werkstuk te maken. Sinds 1986 bestaat het projekt van Stichting O+O: 'Vrouwen maken het in de metaal- en elektrotechniek'. De vrouwen krijgen in dit projekt een jaar langer de tijd om de landelijk erkende opleidingen van het VEV (Elektro) en de SOM (Metaal) te volgen. Bij het Damland College in Zaandam wordt de theorie gevolgd. Uiteraard mogen de vrouwen familie, vriend of vriend(in) meenemen naar deze Doe Dagen. Opgeven voor deelname aan deze dagen: 020-6936803 (Anke Meijer). HEILOO - Na onze gezellige spellen- avond van 22 februari is de volgende ledenavond op woensdag 15 maart, aanvang 20.00 uur in 't Trefpunt aan de Westerweg. Dan komt mevr. Adje Keulen-Deelstra de avond voor ons verzorgen. Zij kan heel boeiend over haar ervaringen en belevenissen uit haar schaatscarrière vertellen. Daarom mag u deze avond zeker niet missen. Introducées zijn van harte welkom. Op 8 maart, Internationale Vrouwen dag vindt een bijeenkomst plaats in de Gereformeerde Kerk, Noordergeest straat, aanvang 20.00 uur. Het thema is 'Vrouwenemancipatie van Heiloo tot Beijing'. Deze bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk. Prachtige werkstukken zijn er twee dagen lang te zien in de Benedictusschoolwaar de bewoners van Plan Oost hun creativiteit aan de buitenwacht tonen. HEILOO - Houdt u van kunst? Wilt u eens zien wat mensen in hun vrije tijd voor kunstzinnige uitspattingen heb ben? Kom dan op zaterdag 11 maart of zondag 12 maart naar de Benedictus school in Heiloo (plan Oost). Amateur kunstenaars uit Plan Oost en omgeving zullen dit weekend hun werken ten toon stellen. De school zal dienst doen als galerie, of, zo u wilt, museum. Team en ouders van de Benedictus school ervaren al jaren dat leren en cre ativiteit uitstekend samen gaan. Sterker nog: elkaar positief beïnvloeden. Door het organiseren van een kunstttentoon- stelling wil men dit idee uitdragen. In deze tijd van verzakelijking is een beet je extra aandacht voor creativiteit een goede zaak. Dat veel mensen dit onderstrepen blijkt uit het grote aantal deelnemers. Ruim 40 mensen zullen hun werken exposeren. De variatie in het gebodene is groot: aquarellen, olieverfschilderij en, houtsnijwerk, knipwerk en vele andere technieken zullen te bewonde ren zijn. Opvallend is dat vele anonie me kunstenaars werk van heel behoor lijk niveau leveren. Het is leuk dat ook de bekende kunste naar Jan Giling zijn bijdrage zal leve ren. De heer Giling is ouderraadslid geweest van de school en heeft het logo van de school ontworpen. Er zullen ook enkele oud-leerlingen exposeren waar onder Ralph de Lange die regionaal al enige bekendheid als kunstschilder heeft verworven. Dat de heer M.W. Maas, oud-hoofd van de Benedictus school, heel wat creatieve pijlen op zijn boog heeft zal u na een bezoek aan de expositie duidelijk zijn. Hoewel de expositie een ongedwon gen, gezellig karakter zal krijgen, zal er toch heel wat moois te bewonderen zijn wat een bezoekje meer dan waard is. De tentoonstelling is beide dagen geo pend van 13.30 tot 17-30 uur. De orga nisatie is blij met de sponsoring door de ABN-AMRO bank en lijstenmakerij Inzet. Zonder deze bijdragen zou de expositie niet mogelijk zijn geweest. ALKMAAR - Donderdag 16 en dins dag 21 maart houdt het Verloskundig Samenwerkingsverband Noord-Hol land Noord een voorlichtingsavond over bevallen. In het samenwerkings verband zijn alle gynaecologen, huisart sen en verloskundigen uit de regio Alkmaar vertegenwoordigd. De bijeen komsten vinden plaats in het Medisch Centrum Alkmaar, Wilhelminalaan 12, Alkmaar van 19.30 tot 21.30 uur. Als u wilt komen, kunt u zich aanmelden bij het Informatiecentrum van het Medisch Centrum Alkmaar, telefoon 072 483500. HEILOO - Bij de Stichting Centrum Metamorphose, Westerweg 185 te Heiloo, wordt op zondag 12 maart een inleiding gehouden over de Zweed Dag Hammarskjöld. De aanvang is 10.30 uur. Ansluitend wordt werk van Hammarskjöld voorgelezen en bespro ken. De entree bedraagt f 20,00. Men wordt verzocht zich tevoren aan te mel den via tel. 338446. Dag Hammarskjöld leefde van 1905 tot 1961. Hij was ondermmer econoom, politicus en tweede secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Hij kreeg postuum de Nobelprijs voor de Vrede. Op dit moment is het een ware rage om met het gezin naar het paradijs voor jong en oud, Disneyland Parijs te gaan. Dat is niet zo verwonderlijk, want sinds Disneyland Parijs bestaat, zijn er conti nue diverse aanbiedingen. In de winter periode, d.w.z. januari t/m maart mogen zelfs kinderen t/m 11 jaar gratis mee (de akkommodatie en maaltijden zijn dan gratis!). Het in de "Sunny State Florida gele gen Disney world is óók toegankelijker geworden. Sinds 2 november is er een rechtstreekse verbinding met lucht vaartmaatschappij Martinair naar Orlando. Naar Disneyworld is het dan nog ongeveer 10 minuten rijden met de auto. Reismedewerkster Madeion Balfoort van Rabobank Reizen Heiloo-Limmen (kantoor Westerweg) heeft dat aan den lijve ondervonden door afgelopen november deel te nemen aan een Walt- Disney studiereis naar Florida. Tijdens de 8-daagse reis zijn alle pret parken van Walt Disney aangedaan en zijn er diverse themahotels bezocht. Er zijn in totaal 13 themahotels, alle vlakij de pretparken gelegen en alle met een andere stijl en ander thema. Er is bij voorbeeld een toeristenklasse hotel, het "Disney All Star Resort", waar levensgrote honkbalknuppels, rugby- helmen enz. door het complex te vin den zijn. Het is typisch Amerikaans. Verder is er het "Grand Floredian Resort", dit is te vergelijken met het Disneyland Hotel in Parijs, het is super deluxe en heel mondaine. Het Disney Wilderness Lodge Resort is een heel mooi nieuw hotel waarvan de entoura ge in de sfeer ligt van de diverse natuurparken dat Amerika rijk is. Er zijn daar ook kampeermogelijkheden en men kan er met de camper tere9ht. Het lijkt op het Davy Crockett park in Parijs maar dan veel groter. Er zijn natuurlijk nog meer hotels bezocht, maar hiervan is een verslag gemaakt dat ter inzage ligt bij de Rabobank op kantoor Westerweg. Disney World Florida is 60 km. groot en telt 3 pretparken, te weten The Magie Kingdom, Epcot center en The M.G.M. studio's. Al deze parken zijn bezocht. In het Magic Kingdom draait alles natuurlijk om Mickey Mouse en zijn vrienden. Er is een parade waarin diverse figuren op straat met muziek optreden. Je kunt gebruik maken van de diverse spannende - maar ook voor kinderen minder gevaarlijke attracties. Het park is opgedeeld in diverse the ma's; avontuur, het midwesten, fanta sie, het land van de toekomst en de hoofdstraat waar je leuke Pinkeltjes met souvenirs vindt. Een wervelend park! In de M.G.M. -studio's worden diverse tekenfilms van Disney opgenomen, bij voorbeeld "Beauty and the Beast". Je kunt er een kijkje nemen in de TV-stu dio's en misschien kom je er wel je favoriete filmster tegen! Verder zijn er diverse attracties, die alles met film te maken hebben, zoals special effects, een Muppet 3-D show en The Twilight Zone of Terror, een lift die 13 meter naar beneden valt! In Epcot Center draait alles om de toe komst. Men wordt op een educatieve, maar toch leuke manier geïntrodu ceerd in "Future World". De bezoeker kan kennismaken met energie, dromen, het menselijk lichaam en de aarde. De World Show Case is een permanente wereldtentoonstelling waar diverse lan den uitgebeeld zijn, gesitueerd rondom een groot meer. Net even buiten het Disney Resort vindt men Seaworld en Typhoon Lagoon. Dit zijn ook parken van Disney. Seaworld is het huis van de zee otters, orka's en zeeleeuwen. Er wor den diverse shows opgevoerd die alles met water te maken hebben! De dieren zijn allemaal goed getraind en het is ontzettend leuk om te zien! Typhoon Lagoon is het zwemparadijs van Florida. Het is één grote tropische tuin met surfmuziek. Er zijn diverse superglijbanen, stroomvernellingen en watervallen. Na het bezoeken van al deze parken is dat een verademing en aangezien het in Florida praktisch het hele jaar mooi weer is, is het altijd toe gankelijk. Het leuke van een vakantie naar Disneywprld is dat er zoveel nog om het park heen te doen is. Er zijn diver se dinershows, zoals Arabian Nights, een wervelende show met optredens van diverse soorten paarden. In Church Street Station te Orlando zijn diverse bars. Het is één grote straat in de sfeer van begin 20e eeuw. Zeer gezellig. En uiteraard zijn er in Florida diverse "shoppingmalls". In the Florida Mall, dat ook vlakbij Disney ligt, kun je heer lijke koopjes krijgen. CD's zijn zeer goedkoop en kleding en schoenen ook. Het winkelcentrum is geheel overdekt en het is er heerlijk koel...(Lekker als je een week in de hitte hebt gelopen...) Het is een fantastische ervaring die Madeion Balfoort van Rabobank Heiloo-Limmen heeft opgedaan tijdens deze week. Tenslotte wil de vakantie reiziger optimaal geadviseerd worden in zijn of haar keuze en wat is makke lijker als de reismederk(st)er zelf naar de vakantiebestemming is geweest... De Rabobank biedt diverse arrange menten naar Disney World, al voor f 1.600,- p.p. Dit is de vliegreis Orlando, 7 overnachtingen in een Disney Hotel en 5 dagen onbeperkt entree tot boven genoemde attractieparken. Op de kantoren Westerweg (te Heiloo) en Kerkweg (te Limmen) kunt voor informatie en boekingen terecht en uiteraard is er een volledig verslag van de gemaakte studiereis aanwezig! Telefoonnummers kantoor Westerweg: 072 - 335344 en kantoor Kerkweg 02205 -2044. HEILOO - Ruim 400.000 Nederlan ders lijden aan een lichtere of zwaarde re vorm van reuma. Hiervan zijn er zo'n 50.000 gehandicapt. Reuma is een verzamelnaam voor zo'n 200 aandoe ningen van het bewegingsapparaat. Een aantal van deze aandoeningen kan ernstige en blijvende klachten veroor zaken die niet altijd tot het bewegings apparaat beperkt blijven. Gezien het totaal aantal patiënten is reuma, na hart- en vaatziekten, volksziekte num mer twee! Iedereen kan reuma krijgen, jong en oud, man en vrouw. Dat reuma een typische ziekte is van alleen oudere mensen mag dan ook als achterhaald beschouwd worden. Jongeren met reuma zijn vaak genoodzaakt hun levenswijze aan te passen. Omdat er zoveel reumatische aandoeningen bestaan is een algemeen beeld van het ziekteverloop en de gevolgen ervan moeilijk te voorspellen. Maar in ernsti ge gevallen grijpt het diep in op het dagelijkse leven, zowel lichamelijk, sociaal als psychisch. Nationaal Reumafonds Het Nationaal Reumafonds trekt grote bedragen uit voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting, universitair onderwijs, individuele hulp en aange paste vakanties. Want met betere medi cijnen en behandelmethoden neemt de kwaliteit van het leven toe. Via univer sitair onderwijs kunnen artsen de ziek te sneller herkennen en schade aan gewrichten zoveel mogelijk beperken. Dankzij individuele hulp kunnen patiënten bijzondere voorzieningen aanschaffen om zelfstandig(er) te blij ven leven. En met de aangepaste vakanties kunnen reumapatiënten, eventueel met hun gezin, genieten van een vakantie in het speciale vakantie centrum Groot Stokkert te Wapenveld. Of van een ontspannende reis naar bin nen- en buitenland. Over de ernst, omvang en sociale gevolgen van reuma bestaan helaas veel misverstanden. Want reuma kost de samenleving veel geld door ziekte verzuim, thuiszorg en bijzondere aan passingen. Juist in een tijd van bezuini gingen maakt het Reumafonds zich sterk voor de ruim 400.000 Nederlan ders met reumatische aandoeningen. Daarom is voorlichting een belangrijke taak. Want reumapatiënten zijn niet zieliger maar verdienen wel een steun tje in de rug. Vaak meer dan een klein steuntje. Collecte De geldmiddelen voor reumabestrij ding worden hoofdzakelijk door parti culieren en het bedrijfsleven bijeenge bracht. Een andere inkomstenbron bestaat uit erfenissen en schenkingen. De jaarlijkse collecte wordt gehouden van 13 t/m 18 maart en steunt alle reu- mapatinten: jong en oud, man en vrouw. Help de reumabestrijding, geef uw bijdrage aan de collectant(e) of maak een bedrag over op bankreke ningnummer 70.70.70.848 of giro 324. De twee kandidaten achter het beeldscherm en hun begeleidster tijdens een training bij Dompvloet. HEILOO - Joyce Tervoort (16) en Martin Ranzijn (14) uit Heiloo dingen zaterdag 11 maart te Zaandam mee naar de titel Nederlands kampioen computertypen. Als team van Domp vloet Opleidingen zullen zij de eer ver dedigen op de 15e nationale wedstrij den computertypen. Naast computerty pen zijn er die dag ook de wedstrijden tekstproduktie op de PC en steno. Natuurlijk moet je al goed kunnen typen voor je mee mag doen met de wedstrijden. Je moet toch wel een zeke re kans maken, anders kun je net zo goed thuisblijven. Joyce en Martin heb ben allebei een afgeronde opleiding (computer)typen en Joyce heeft boven dien ook al de nodige ervaring met tekstverwerking. 'Dat was ook de reden dat ik dit jaar meedoe met het onderdeel Tekstproduktie op de PC'. Martin is in december jl. geslaagd voor het diploma computertypen. Ook hij weet al zo goed met de computer om te gaan dat hij ook een kans heeft bij dit onderdeel. Joyce mag zich met recht een 'typewed- strijddier' noemen. Zij doet dit jaar voor de 3e maal mee. Omdat zij nog geen 17 is, valt zij nog steeds in de jong ste categorie. Vorig jaar had ze twee fouten teveel gemaakt, waardoor ze de reis naar Wenen miste, waar jaarlijks dê internationale Jeugdkampioenschap pen plaatsvinden. Deze wedstrijden worden georganiseerd door UNESCO. Aan het eind van deze maand brengt Falkland Toneel Verzet uit nood zaak in theater De Beun. HEILOO - Het verhaal speelt zich af in Canada, 1942. Na twintig jaar keert Anna Brunner met haar gezin terug naar haar ouderlijk huis waar haar moeder en broer nog wonen. JÜrgen, Anna's man, zit in het Duitse verzet tegen de nazi's. Hij wil met hun komst naar Canada zijn vrouw en kinderen in veiligheid brengen. In het huis logeren echter ook de Italiaanse graaf Tino Vicenzo Corleone en zijn Canadese vrouw die öm duistere redenen uit Europa zijn gevlucht. De sfeer tussen de gasten is gespannen. Als JÜrgen naar Europa terug wil gaan, omdat hij vernomen heeft dat zijn beste vrienden uit het verzet zijn opgepakt, dreigt Tino hem te verraden. JÜrgen heeft geen keus. Hij doet wat hij vindt dat hij doen moet, uit noodzaak! Dit stuk laat zien, anders dan de mees- UITGEEST - De alom bekende pop formatie Headline zal zaterdag 18 maart in The Gate te Uitgeest een spec taculair concert geven. Naast veel rook- en vuurwerk, een prachtige lichtshow en veel verkleedpartijen zal Headline exclusief voor deze avond ook een set spelen met alleen eigen werk. Tijdens deze set zal Headline vergezeld zijn door de body-paint dance art onder lei ding van Lilian Visser uit Heerhugo- waard. Op deze avond zal de fanclub o.a. de cd 'Heads or Tales', T-shirts en boxer- shorts verkopen. Ook zal de tweede uitgave van het fanclubblad te verkrij gen zijn. The Gate opent zijn deuren om 20.30 uur. Iedereen is van harte welkom en natuurlijk is deze avond gratis toegankelijk voor de leden van de fanclub. Wilt u ook lid worden van de fanclub, stort dan f 15,00 op gironr. 7150931 t.n.v. fanclub Headline te Winkel. Toegangsprijs voor niet-leden f 10,00. te stukken over de oorlog, dat er ook Duitsers waren die niet mee deden en geprobeerd hebben de macht van de nazi's te breken. Bruno Tide was zo'n Duitser. Het stuk wordt opgevoerd op vrijdag 31 maart en zaterdag 1 april om 20.15 uur in theater De Beun, nabij winkelhof 't Loo in Heiloo. Entree: f 10,00, donateurs f 5,00, C.J.R en 65+ f 7,50. Kaarten zijn twee weken van tevoren verkrijgbaar bij de volgende adressen in Heiloo: Reisburo Holland International (Raadhuisweg) Boek handel Avis (Stationsplein), Sigaren magazijn 't Hoekstuk (winkelcentrum 't Hoekstuk), Sandy's Bloemidee (Grosmarkt Ypestein) en Theater De Beun, maandag t/m vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Voor meer informatie en reserveringen kunt u zich wenden tot Jaap Schuuring, tel. 072 115511. ALKMAAR - Het Medisch Centrum ALkmaar en de Regionale Thuiszorg houden een serie van acht themamid dagen voor kankerpatiënten en hun naasten. Het thema van de zesde bij eenkomst is: seksualiteit en intimiteit bij kanker. Deze bijeenkomst is op dinsdagmiddag 14 maart van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van de Regionale Thuiszorg, Gasthuisstraat 2, Alkmaar (Centrum). Bij iedere bijeen komst is een deskundige aanwezig. Er is ruimschoots gelegenheid om vragen te stellen. Aan het bijwonen van deze middag zijn geen kosten verbonden. Het maximale aantal deelnemers per middag is zeventien. Als u meer infor matie wilt of als u deze middag wilt bij wonen, dan kunt u zich aanmelden bij het Informatiecentrum van het Medisch Centrum Alkmaar, telefoon 072 483500. Ook dit jaar heeft Nederland weer een uitnodiging ontvangen voor deelname aan de wedstrijden in Wenen. Er wor den in totaal vier jeugdkandidaten uit gezonden. Joyce: 'Ik ben eigenlijk wel heel snel. Normaal typ ik bijna 300 aanslagen per minuut. Maar voor iedere fout die je maakt gaan er 100 aanslagen af. Je mag maar 1/2 procent van je totaal aantal aanslagen fout hebben. Dat is dus niet veel. Je moet dus niet alleen snel, maar ook heel nauwkeurig werken'. Joeke Spierings van Dompvloet Opleidingen en voorzitter van de wed- strijdcommissie probeert elk jaar kan didaten enthousiast te maken voor deelname aan de wedstrijden. 'Ze moe ten er wel wat voor over hebben. Zo'n vijf weken van tevoren begin ik met de training. De kandidaten komen dan elke week op het instituut om te oefe nen op wedstrijdniveau en moeten dan ook nog heel veel thuis oefenen. Maar degenen die meedoen 'gaan er dan ook voor'. Het is leuk om te zien hoe fana tiek ze dan worden. Hoe ze 'balen' van iedere fout die ze maken, en ook hoe erg ze het vinden als ze op de training niet voldoende scoren'. Martin Ranzijn doet voor het eerst mee dit jaar. Hij is nog maar 14 jaar, maar hij is erg sportief ingesteld. Zo heeft Martin als hobby schaken. Dat doet hij elke week en op 7 maart schaakt hij zelfs tegen Hans BÖhm. Martin vindt het een uitdaging om ook deze vorm van 'sport' eens in wedstrijdverband uit te oefenen. Het maken van snelheid en het niet maken van fouten is onder werp van gesprek als je Martin en Joyce met elkaar hoort praten. Op 11 maart typen Joyce en Martin 2 proeven van elk 10 minuten. Ze moeten naar eigen inzicht de beste inleveren. Er wordt niet alleen tekst ingevoerd, maar zij moeten ook eenvoudige opmaakfunc- ties uitvoeren, zoals vet, onderstrepen, spatiëren enz. In juli 1995 vinden de wereldkam pioenschappen plaats in Amsterdam. Naast mogelijke uitzending naar Wenen kunnen de besten ook in aan merking komen voor deelname aan deze wereldkampioenschappen typen, PC-auteurcorrecties en tekstverwerken voor professionals. Deze worden even eens georganiseerd door Intersteno Groep Nederland. De wereldkam pioenschappen vinden plaats tijdens het 41e Interstenocongres in de Vrije Universiteit van Amsterdam. Er wor den deelnemers uit zo'n 30 landen ver wacht. Voor iedereen die interesse heeft in het Interstenocongres heeft Joeke Spierings congresbrochures klaarlig gen. Deelname aan het congres staat open voor iedereen. Brochures kunnen kosteloos worden opgehaald bij Dompvloet Opleidingen te Heiloo. Degenen die er meer van willen weten, kunnen altijd bellen: 330936/339880. Vraagt u dan naar Joeke Spierings. HEILOO - Bij Lijstenmakerij Inzet aan de Raadhuisweg verzorgt Joop Muller zaterdag 11 maart een demon stratie van diverse technieken op het gebied van papier marmeren. Tevens kan men vanaf die dag schilderijen van Alkmaarder Pieter Colijn bekijken, ter wijl ook het we^k van mevrouw B. Apeldoorn uit Heiloo te zien is. HEILOO - Op zondag 19 maart is er theatersport in Theater Buk Buk in Heiloo. Deze theatersportwedstrijd wordt gespeeld door jongeren en oude ren uit Heiloo. Zij hebben een korte cursus gehad en zullen hun improvisa tiekunsten op deze dag voor het publiek vertonen. Theatersport is een unieke combinatie van toneel, improvisatie en sport. In een theatersportwedstrijd dagen twee teams elkaar uit tot het spelen van gemproviseerde scenes. Een meedo genloze jury geeft punten in de catego rieën inhoud, techniek en amusement. Omdat het publiek suggesties geeft Voor de scenes (door het noemen van lokaties of titels of personages) is improvisatie gegarandeerd. Het publiek mag ook zijn stem uitbren gen over wat hij de best scene vindt. Het team met de meeste punten is win naar, maar dat is niet belangrijk. Beide teams winnen als het een leuke wed strijd is geweest. Je bent verzekerd van een leuke mid dag als je op zondag 19 maart naar Buk Buk komt om deze fantastische vorm van toneel te bekijken en te beoorde len. Het begint om 14.15 uur, je bent vanaf 14.00 uur welkom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6