l Start realisatie Oosterbos J> Gemeente Heiloo op de bres voor energiebesparing ■lil f -■j&M' 4a Nieuws uit de regio Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer. Percentage per Partij - PS '95 CDA 20.9 PVDA 15.3 Percentage per Partij - TK '94 ill I Éi Ingediende bouwaanvragen Provinciale Statenverkiezingen Forumdiscussie tussen jong en oud Monumentenwet PAGINA 4 UITKIJKPOST - 15 MAART 1995 T f HEILOO Op 22 maart a.s. zal de start worden gegeven voor de realisatie van het Oosterbos. Deze hele dag zijn er in het nieuw aan te leggen bos aller lei aktivifeiten. Wat is er dan zoal te doen? De Boomplantdag Dit jaar doet Heiloo op 22 maart a.s. weer mee aan de Boomplantdag. Nu de gemeente bezig is met de realisatie van het Oosterbos, is er weer een ouderwetse boomplantdag. De gemeente zal deze dag samen met 300 leerlingen van de basisscholen uit groep 5/6 en 6 bomen planten in het nieuw aan te leggen bos. 19 9S w J ^Urbes<^ De Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie en de gemeente organiseren deze dag. Aan de kinderen zal worden uitgelegd waarom en welke bomen zij gaan planten. Eerste boom Oosterbos Op 22 maart a.s. zal ook de eerste boom in het Oosterbos worden 'geplant'. Het gemeentebe stuur is heel blij met het feit dat begonnen kan worden met de realisatie van het Oosterbos. Aan dit feit zal een feestelijk tintje worden gege ven. Rond 12.00 uur zal in het Oosterbos de officiële handeling worden verricht, ledereen is hierbij van harte welkom. V Werkgroep Natuür- en Milieu-educatie Voor allerlei zaken zoals wonen, werken of sporten, hebben we energie nodig: gas en elektriciteit voor verlichting, verwarming, venti latie en apparatuur. Energiebesparing is nodig en mogelijk. De gemeente Heiloo wil het ener gieverbruik in Heiloo de komende jaren zo veel mogelijk terugdringen. Daarvoor bereiden B&W een plan voor dat zich richt op de belangrijkste groepen van energiegebruikers. Op 20 december 1994 heeft het college van Burgemeester en wethouders besloten op welke groepen van energiegebruikers de gemeente zich in de toekomst vooral zal rich ten voor (extra) activiteiten op het gebied van energiebesparing. Plan voor energiebesparing De gemeente Heiloo maakt deel uit van het Samenwerkingsverband Noord-Kennemerland: Akersloot, Alkmaar, Bergen, Egmond, Graft-De Rijp, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk, Limmen, Schermer en Schoor!. De elf gemeenten in dit samenwerkingsverband gaan actief aan de slag met energiebesparing. Energiebesparing is niet nieuw voor Heiloo. In het verleden zijn samen met de energiebedrij ven al bepaalde acties uitgevoerd. De gemeente werkt nu aan het opstellen van een plan voor energiebesparing. Dit plan is onder deel van de door het rijk aan de gemeenten opgelegde milieutaken. Het plan wordt opge steld door Bureau SME uit Nijmegen, in nauw overleg met de gemeente en in samenwerking met de Novem (Nederlandse Onderneming voor energië en milieu) en de energiebedrij ven. Een zaak van iedereen Energiebesparing is een zaak van iedereen die in de gemeente woont en werkt. Voor haar beleid onderscheidt de gemeente verschillen de groepen met eenzelfde soort energiever bruik: de doelgroepen van energiebeleid. Een voorbeeld van zo'n groep is 'industrie' of 'woningbouw'. Iedere doelgroep kan op zijn manier bijdragen aan energiebesparing. Natuurlijk doet de gemeente zelf als eerste mee, door bijvoorbeeld energie te besparen in haar eigen gebouwen. Kiezen voor partners in energiebeleid Het plan voor energiebesparing moet te reali seren zijn en resultaat opleveren. De gemeen te kan zich daarom niet op alle groepen tege lijk richten, maar moet een keuze maken. Bijvoorbeeld een doelgroep die veel energie gebruikt en ook veel kan besparen, of een groep waar de gemeente veel invloed op heeft. De gemeente Heiloo zal zich de komen de tijd richten op de volgende doelgroepen: bestaande woningbouw; handel/horeca; scho- len/onderwijs; gemeentelijke gebouwen en openbare verlichting; nieuwbouw woningen. Om iedereen te motiveren en niet voor voldon gen feiten te plaatsen, zijn er al verschillende vertegenwoordigers van deze groepen bena derd of zullen nog benaderd worden om hun mening te geven. Men verwacht dat de bereidheid en de mogelijkheden, aanwezig zijn om actief mee te werken aan energiebe sparing, groot zal zijn. De gemeente zal met de gekozen groepen gezamenlijk afspraken maken voor energiebesparing in de komende jaren. In het plan voor energiebesparing zal komen te staan wat de gemeente van elke groep, en van zichzelf, verwacht. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M. van Wijk, i telefoon 072-313 225. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn op een aanvraag om een vergunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) positief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescher ming van het milieu, Interweld LastechniekIndustrieterrein Oosterzij 7, 1851 NV HEILOOvoor het oprichten en inwerking hebben van een lasbedrijf op het perceel Industrieterrein Oosterzij 7,1851 NV HEILOO De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere op de zaak betrekking hebbende stukken lig gen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 16 maart 1995 tot en met donderdag 13 april 1995 iedere werkdag van 08.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdag avonden van vrijdag 17 maart 1995 tot en met vrijdag 7 april 1995 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afde ling Milieu) kosteloos een mondelinge toelich ting op de stukken worden verkregen. Na 13 april 1995 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM (milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisgeving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo. Diegene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig in een aparte brief verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting worden gehouden. Tijdens deze zitting kunnen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisselen met het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijken/vijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. iiliiliiiiiïiiii II li l 1 Rest 7.1 AOV/O 3.7 GRL 5.5 D 66 10.5 WD 37.0 Op 8 maart jl. zijn de verkiezingen gehouden voor de Provinciale Staten. In Heiloo was het opkomstpercentage 57,6%. Landelijk lag het gemiddelde op 50%. In onderstaande schijf zijn de percentages aangegeven per partij. Om ter vergelijk een beeld te krijgen over de stemkeuze bij de Tweede Kamer-verkiezingen in mei 1994 staat de schijf van deze verkiezingen erbij afgebeeld. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voor nemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Krommert 2, F.J.J. v.d. Laarschot - veran deren en vergroten woonhuis De Krommert 59, R.M. Haanraads - plaatsen garage Kennemerstraatweg 272, Ver. Natuurmonumenten - oprichten/plaatsen van een berging/carport. Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde periode: 1. Nationaal Reuma Fonds 12 maart tot en met 18 maart 1995 2. SIMAVI 19 maart tot en met 25 maart 1995. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Op zondag 19 maart a.s. vindt er vanaf 14.00 uur in BukBuk, Pastoor van Muyenweg 12 een forumdiscussie plaats tussen ouderen en jon geren. Als thema staat centraal de vraag hoe mensen van verschillende generaties aankij ken tegen maatschappelijke problemen van deze tijd. Het forum staat onder voorzitterschap van de heer A. Pleizier en is verder samengesteld uit zes 'gewonemensen uit Heiloo, jong en oud en alles er tussenin. Zij zullen hun mening geven en met het publiek in de zaal in debat gaan. Na afloop geeft de heer C.J. Zemel, psycholoog, deskundig commentaar op het geen naar voren is gebracht. De forumdiscussie wordt omlijst met een optreden van een workshopgroep improvise rend toneel: Theatersport. ledereen die geïnteresseerd is, is welkom. De toeaana is aratis. Bij de Sector Grondgebied/afdeling VROM is de volgende aanvraag om vergunning ex arti kel 11, lid 2 van de Monumentenwet 1988 ingekomen: Kennemerstraatweg 272Heiloo Het plan bestaat uit het oprichten/plaatsen van een berging en carport bij de portierswoning op het landgoed "Nijenburgh". De aanvraag bestaat uit een tekening van de gewenste toestand. De genoemde tekening ligt vanaf 16 maart a.sgedurende veertien dagen ter inzage bij de afdefing Bouw- en Woningtoezicht, Gemeentehuis, Raadhuisplein 1 in Heiloo van 08.00 uur tot 12.30 uur en na telefonische afspraak (tel. 313 218). Belanghebbenden kunnen gedurende deze termijn eventuele bezwaren schriftelijk naar voren brengen. De bezwaarschriften dienen te worden gericht aan Burgemeester en Wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Politieberichten Een nieuwe speelgoedwinkel Pennendokter bij de Schrijverij Vrijwilligers Vacaturebank Dinnersclub 55+ Veel te zien bij Inzet Informatierubriek mei cis bv ©'80 Rest 4.9 CHRS. 23.7 PVDA 19.6 ALGEN. 3.3 GROEN 3.1 DEMOC. 16.3 WD 29.2 Collecte HEILOO - Vanaf een erf van een woning aan de Dokterslaan werd een radiator weggenomen. Twee mannen liepen het erf op en laadden de radiator in een auto. Het kenteken van de auto werd genoteerd. Het onderzoek is gaande. Op het Vierkant werd van een perso nenauto alle vier banden lek gestoken. De auto stond geparkeerd op het gara gepad van de woning. Bij een warenhuis werd een winkeldief aangehouden. Getracht werd een cein tuur weg te nemen. Proces verbaal werd opgemaakt. Op een parkeerplaats aan de Kanaal- weg werd op 7 maart een personenauto van het merk Opel type Astra kleur blauw tussen 19.30 en 22.30 uur aange reden. De veroorzaker is daarna door gereden. Mogelijke getuigen worden verzocht met de politie contact op te nemen, telefoonnummer 072-337676. Op het Malevoort nabij de kruising met de Vennewatersweg werd een lantaarn paal aangereden. De veroorzaker is mogelijk ook op 7 maart, door de glad heid geslipt en tegen de lantaarnpaal aangereden. De veroorzaker is daarna doorgereden. Mogelijke getuigen wor den verzocht met de politie contact op te nemen, telefoonnummer 072 337676. Bij een warenhuis werd nogmaals een winkeldief aangehouden. Getracht werd een potje schoensmeer te ont vreemden. Proces verbaal werd opge maakt. Iri de muziekschool aan het Veld werd ingebroken. Via een klapraam werd toegang verschaft. In een van de kan toorruimtes bevond zich een kluis. Vermoedelijk is deze kluis met behulp van een steekwagentje naar buiten gereden en in een gereedstaande auto gezet. In de kluis bevond zich een geld bedrag, diskettes en verzekeringspapie ren. Op het rijwielpad van de Westerweg kwam een fietser ten val. De fietser werd door een passerende bromfietser geraakt. De fiets raakte beschadigd. De fietser had enkele schaafwondjes op zijn gezicht en knie. De bromfietser reed door. In een winkel aan de Hoefsmid werd een winkeldief aangehouden. Hij had getracht twee stofdoeken en een knip tang weg te nemen. Proces verbaal werd opgemaakt. Op de Westerweg werd op 9 maart een personenauto van het merk Audi type 80 kleur beige tussen 9.00 en 14.00 uur aangereden. Eventuele getuigen wor den verzocht met de politie in contact te treden telefoonnummer 072 337676. Op de Kennemerstraatweg werd op 10 maart een alcoholcontrole gehouden. Aantal gecontroleerde bestuurders 10. Eén bestuurder bleek teveel te hebben gedronken. Proces verbaal werd opge maakt. Een personenauto die geparkeerd stond nabij het Loo werd opengebro ken. Met een schroevendraaier werd het rechterportierslot geforceerd. Weggenomen werd de autoradio. Op de Burenweg werd een bromfiets van het merk Vespa kleur grijs voorzien van grijze sterwielen en chroomkleuri- ge spatborden ontvreemd. De brom fiets was op slot gezet met een staalka bel. In een caravan op een bungalowpark aan de Slootenslaan werd ingebroken. Het keukenraam van de caravan werd met een schroevedraaier opengebro ken. Ontvreemd werden een kleurente' levisie, videorecorder en handgereed schap. In een woning aan de Oosterzijweg werd ingebroken. De inbraak is waar schijnlijk gepleegd tussen 23 februari en 8 maart. Aan de voorzijde van de woning werd een slotplaat en een cilin der van een deur afgebroken. Vermist wordt een geldbedrag. Bij winkelcentrum het Hoekstuk werd een bromfiets ontvreemd. Het betrof hier een bromfiets van het merk Honda Type Vision kleur zwart. De diefstal werd op 11 maart gepleegd tussen 15.00 en 16.45 uur. Bij het Maalwater werd een personen auto opengebroken. Met een scherp voorwerp werd een portiergreep gefor ceerd. Weggenomen werd een autora- dio-cd-speler. Ingezonden HEILOO - Zaterdag 11 maart was de opening van een nieuwe winkel in 't Loo. Bart Smit opende zijn deuren op de eerste verdieping boven de Hema. Met veel reclamefolders werd de ope ning aangekondigd. Alles was er aan gedaan om het zo gezellig mogelijk te maken. Clowns waren er om ballonnen uit te delen en voor ieder was er een mooie pet. Het was prachtig. Maar toch is er een groot probleem! Bart Smit, een speciaalzaak in speel goed. Maar niet toegankelijk voor iedereen. Ouders met een kinderwagen of met een rolstoel kunnen niet boven komen. Het eerste beeld zaterdagoch tend bij de roltrap. Vaders staan bene den met een kinder- of wandelwagen bij de roltrap en de moeders gaan maar alleen even naar boven. Onze dochter zit in een rolstoel en wilde ook even naar boven, maar ...niet met de roltrap maar met de lift. Helaas, daar is niet aan gedacht. Een lift is niet aanwezig dus de rolstoel kan niet naar boven, evenals de kinder- of wandelwa gens. De eerste reactie van de bedrijfs leider: 'Daar hebben we niet aan gedacht, het is een klein foutje'. Naar mijn idee een grote fout. Een winkel op de eerste verdieping en niet toeganke lijk voor iedereen is naar mijns inziens niet compleet. M. Scholten HEILOO - Zaterdag 25 maart heeft de Schrijverij wederom de Pennendokter in huis. In de penshop ontvangen wij een specialist in repareren en restaure ren van vulpennen, de heer Gjald Schippers. Van 11.00 tot 16.00 uur bent u van harte welkom om uw pen, die een mankement vertoont, aan de pennen dokter te laten zien. Gjald Schippers kan u vervolgens een reparatie-advies geven om het schrijf instrument weer goed te laten functio neren. Kleine reparaties waaronder ook schoonmaken van de pen worden direct uitgevoerd. Bovendien is ,de schrijfwarenspecialist in staat om een taxatie van de huidige waarde van uw schrijvende eigendom vast te stellen. Het is bijzonder interessant om van Gjald Schippers te horen of met uw vulpen via de meest geschikte penpunt een eventueel betere schrijfprestatie is te leveren. Met deze activiteit toont De Schrijverij wederom op het gebied van pennen de specialist te zijn. HEILOO - Wie op zoek is naar een zin volle vrijetijdsbesteding, in contact wil komen met anderen of zich wil voorbe reiden op betaald werk - om maar een paar mogelijkheden te noemen - kan zich in verbinding stellen met de Vrijwilligers Vacaturebank Heiloo. De WH is behulpzaam bij het vinden van een goede plek voor een vrijwilliger (jong/oud, man/vrouw) en kan informa tie geven over de organisaties, die de vrijwilliger zoekt. Iedere eerste vrijdag van de maand is men van 13.30 tot 15.30 uur welkom voor een informatief gesprek in Het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo, tel. 331297. Voor meer informatie kan men bellen met Lida van der Poll, tel. 337410. Momenteel worden voor de volgende werkzaamheden vrijwilligers gezocht: hulp bij het zwemmen door ouderen en gehandicapten, een penningmeester voor een jongerengroep, medewerkers voor een natuur- en milieugroep, hulp bij de werkzaamheden in het herten kampje, oppas bij thuiswonende dementie-patiënten, vriendschappelijk huisbezoek en een medewerker voor excursies op cultureel gebied. HEILOO - Komende zondag komt de dinnersclub weer bij een van de deelne mers smikkelen. Ook u, alleenstaande 55-plusser, kunt deelnemen aan de Dinnersclub 55+. Eens per maand bij één van de drie andere deelnemers een gezellig dinertje hebben dat zelf is toe bereid. Aanmelden bij het coördinatie punt. Aktief, trefpunt voor 55, Westerweg 294, Heiloo, tel. 331297. HEILOO - Sinds enige tijd staat het marmeren van muren, meubelen en papier weer volop in de belangstelling. Joop Muller gaf op zaterdag 11 maart een demonstratie van de diverse tech nieken, die toegepast worden op papier, bij Inzet aan de Raadhuisweg. Gedecoreerd papier wordt o.a. ge bruikt voor het zelf maken van postpa pier, felicitatiekaarten en passe par- touts. Maar ook voor kleine wandver sieringen. De mogelijkheden van de toegepaste technieken zijn oneindig. Vanaf zaterdag 11 maart exposeert Pieter Colijn bij Inzet. Pieter Colijn is 38 jaar geleden in Alkmaar geboren en heeft vanaf zijn 12e jaar les gehad, van o.a. Cor van Heeck, Han de Koning en Leo Poelmeijer. Zijn werk bestaat uit olieverf op papier, composities, land schappen, stillevens en mensen in hun omgeving. Opvallend in zijn werk is de ontdekte omgeving. Vormgegeven in kleur en beweging, waarbij de nadruk op expressie en emotie ligt. Ook kunt u het werk van mevrouw Apeldoorn uit Heiloo bezichtigen bij Inzet. Het is haar eerst expositie. Ongeveer zeven jaar geleden begon zij met schilderen en is nog steeds aktief in club ACKV in Alkmaar. Haar pastels J kenmerken zich door warm kleurge bruik.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4