K waliteit voor een scherpe prijsl m Jan van Rijckenborghschool houdt open dag in Heiloo R Willibrordschool 20 jaar in Boekestein rv: m Open weeksluiting bij Meander Simavi helpt dorpen in Zuid-India Bart Smit, een lusthof voor kinderen Fancy fair in De Duif Inloopdag Springschans BEHA'S ASICS RUNNINGSCHOEN BADHANDDOEK 7 tRfcLV* vv DAMES SOKJES BONNIE DOON 2 fEUGDMODE RIGHT RIGHT SWEATSHIRT SPIJKER- BROEK r GUMtftNTKDBlUE DAMES SLIPS NYLON REISTAS BAD- OF DOUCHEGEL Voor gezellig windelen in die leuke Binnenstad van Alkmaar hoeft u niet verder te gaan dan... KOFA bhikbü I het Anmm warenhuis mm langesiraat 66, Alkmaar. Meer kansen voor natuur Dubbelconcert in Slotkapel Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goederen kunnen worden afgege ven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Ophalen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty Inter national afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kunnen worden voor (poli tieke) gevangenen. Iedereen kan hier aan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (333094) of Jan Moolhuijsen (334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inleveradres: Wereldwinkel, Stations weg 105 te Heiloo, maandag 13.30- 17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00- 12.00 en 13.30-17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Openbare Bibliotheek Heiloo In het kader van de boekenweek draagt de Schrijfster Fleur Bourgonje voor uit eigen werk op maandag 20 maart, aan vang 20.00 uur. Muzikale omlijsting door Edmée van den Dungen (zang) en Marianne Mulder (piano). Toegangskaarten a f 10,00 verkrijgbaar in de bibliotheek. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Trefpunt, Westerweg 294, tijdens kan tooruren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Poppentheater Dibbes Poppenvoorstelling op 29 maart, aan vang 14.30 uur. Jeugdfilm op 25 maart, aanvang 19.00 uur. Inlichtingen en/of reserveringen: Poppentheater Dibbes Jeugdfilmhuis Akersloot, Wilhelmina- plein 3, Akersloot, tel. 02513 13447. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 9 april: Er was eens een sprookje (beeldendekurst en litera tuur). Stedelijk Museum, Doelenstraat 5, Alkmaar. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zater dag en zondag 13.00-17.00 uur. Expositie in Limmen In maart en april: expositie van schilde rijen van Heieen van der Lem in het gemeentehuis van Limmen, te zien tij- dens de openingsuren. Expositie in De Loet Tot en met 21 maart is in verzorgings huis De Loet in Heiloo (Plan Oost) een expositie te zien van de amateurschil- dergroep Siena (aquarellen, tekenin gen, acryl- en olieverfschilderijen), dagelijks tussen 10.00-16.00 uur. Galerie Nu Tot en met 2 april kan men in Galerie Nu, N. van der Veenstraat 48 te Castricum een expositie bekijken van het werk van Anne-Bé Talirz (schilde rijen en etsen) en José Crombach (keramische beelden) tijdens de ope ningsuren: donderdag tot en met zon dag van 13.00-17.00 uur. Expositie Hotel Merlet Tot 3 april is in Hotel Merlet in Schoorl een expositie van het werk van Riky Schellart te zien (schilderijen en beel den). Katholiek Vrouwengilde Limmen Woensdag 15 maart: reisverslag over Tibet door mw. Baltus, aanvang 20.00 uur in het partycentrum Sint Maarten. Galerie De Kapberg Tot en met 2 april kan men in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef het werk zien van Jos Apeldoorn (dorpsgezichten in olie verf), Erik Baart (acryl op paneel-schil derijen) en Huug Zentveld (menselijke figuren in olieverf) tijdens de openings uren op zaterdag en zondag van 13.30- 17.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 20 maart: sjoelavond in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: tel. 333218 of 335652. Galerie Amber Limmen Tot en met 26 maart kan men in Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen kijken naar het werk van Roelf Zuidema (fotografie) en Hans Verschoor (objecten, keramiek, stoe len) tijdens de openinsguren op don derdag, vrijdag en zaterdag tussen 14.00-17.00 uur. Alkmaars Symfonie Orkest Zaterdag 18 maart: concert door het Alkmaars Symfonie Orkest in De Vest, aanvang 20.15 uur. Op het programma werken van Poulenc, Haydn, Strategier en Brahms. Medewerking verlenen Mariëtte van Dam en mannenkoor Orpheus. Entree f 15,00 (kaarten ver krijgbaar bij De Vest). Activiteiten Anbo/Kbo Heiloo Donderdag 16 maart: gezellige voor jaarsmodeshow, aanvang 14.00 uur, entree f 2,00. Woensdag 22 maart: dansen, aanvang 14.00 uur, entree f 2,00. Donderdag 23 maart: klaverjasdrive, aanvang 13.30 uur, entree f 2,50. Woensdag 29 maart: sjoelen en scrab ble, aanvang 14.00 uur; tevens verkoop kaarten voor de bustocht naar Fries land op 20 april, kosten f 50,00 per per soon. Plattelandsvrouwen Heiloo Maandag 20 maart: lezing met dia's over het bakkersvak toen en nu door de fam. Spil van het Bakkerijmuseum te Medemblik. Aanvang 20.00 uur in de zaal van de gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat. Introducé's beta len f 2,50 entree. Stichting Doorstroom Zaterdag 18 maart: verkoop van twee dehands spullen ten bate van een waterproject in Uganda tussen 9.30 en 15.00 uur op het adres Koningsweg 36 te Akersloot, georganiseerd door de Stichting Doorstroom. Inlichtingen: 02513-12778 of 14957. Bob's Turbo Saloon Vrijdag 17 maart: optreden door André Hazes met medewerking van Rendez Vous en Willeke Alberti, entree f 40,00. Zaterdag 18 maart: optreden door Bit Machine, entree f 10,00. Bob's Turbo Saloon, Westerwerf, Uitgeest, tel. 02513-15150. Koffieconcert Zondag 19 maart: koffieconcert door Ellen en Linda van Baar (dwarsfluit en harp) in het Stedelijk Museum Alkmaar, aanvang 12.00 uur (zaal open vanaf 11.30 uur). Entree f 7,50 (inclu sief museumbezoek en een kopje kof fie). Laatdienst Zondag 2 april: Laatdienst met oecu menisch karakter in de Kapelkerk, hoek Laat-Kapelsteeg te Alkmaar, aan vang 12.00 uur. Thema: ontwaken tot een andere wereld, lijden en opstaan in psycho-analytisch perspectief'. Inlichtingen: 113082 of 124760. Klaverjasdrive EHK Maandag 20 maart: open klaverjasrdri ve van klaverjasvereniging EHK in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Opgeven vanaf 19.30 aan de zaal of telefonisch via nr. 334056 of 334366. Vrouwengezondheidscentrum Dinsdag 21 maart: start van de cursus 'Opkomen voor jezelf bij Vrouwen gezondheidscentrum Truitje, Wielin- genweg 235 te Alkmaar. Inlichtingen aanmelding: tel. 624001 (werkdagen 9.30-12.30 uur; b.g.g. 02208-98260). Voorjaarsweek Vrouwen 60+ Maandag 1 tot en met donderdag 4 mei: voorjaarsweek voor vrouwen 60+ bij de volkshogeschool Bergen met als titel 'Verhalenderwijs', waarbij de ver halen over de periode '40-'45 centraal staan. Inlichtingen: 02208-94541. Modellen van de beste merken vanaf 42.95 voor Gel 121 lady Gel 122 heren van 199.00 voor Diverse kleuren. 60 x 110 cm, van 19.95 nu voor Leuke dessins en kleuren, van 10.95 nu 4 voor Maten 128 t/m 176. Alle maten Maten 116 t/m 164. Alle maten van katoenen tricot. Maten 38/46, van 6.95 nu 2 voor in zwart of aubergine, van 55.00 voor Pour Hommes 300 ml. van 19.95 voor Op onze 'Parfumerie-afdeling' ontvangt u bij aankoop van een M A R B E R T HUID- OF LICHAAMSVERZORGINGSPRODUKT een tube PEELING CREME t.w.v. 34.50 KADO rvwi n mmm spruyt Kinderen van de Jan van Rijckenborchschool buigen zich over hun schilderwerk. HEILOO - De Jan van Rijckenborgh school in Heiloo aan de Trompenburg 4 is een basisschool met een streekfunc- tie, gericht op individueel en kleinscha lig onderwijs. Het is een school met een specifieke levensbeschouwelijke visie met betrekking tot de opvoeding en begeleiding van uw kind. De school maakt deel uit van de stichting 'Scholen van het Rozenkruis', met scholen in Heiloo, Hilversum en Duiven. De schooldeuren staan in principe wijd open voor alle kinderen, maar opdat het verschil van sfeer tussen thuis en school zo gering mogelijk zal zijn is het wenselijk en noodzakelijk dat de ouders achter de filosofie staan zoals het Rozenkruis deze uitdraagt en het eens zijn met onze onderwijsvorm en die kunnen en willen ondersteunen. Levensbeschouwelijk onderwijs De Jan van Rijckeborghschool wil door middel van overdracht van kennis, inzicht en vaardigheden en een harmo nieuze wisselwerking tussen bestuur, leerkrachten, ouders en kinderen, het kind zó begeleiden dat het zijn open heid behoudt en zo goed mogelijk beschermd wordt tegen invloeden die deze openheid teniet kunnen doen. Dit is in essentie de kerngedachte waarin de school haar bestaansrecht en doel stelling vindt. Het levensbeschouwelijk onderwijs Wordt op onze school niet nadrukkelijk gegeven, doch komt voornamelijk tot uitdrukking in het samenwerken met elkaar, dus kinderen, leerkrachten, ouders en bestuur. De werksfeer op school is zeer bepalend voor de verde re ontwikkeling van het kind. De bege leiders van het kind trachten dan ook door een juiste levenshouding de juiste sfeer op te bouwen, waarbij een rustige leef- en werkomgeving een zeer belangrijk element vormt. Individueel onderwijs Individueel onderwijs staat bij de Jan van Rijckenborghschool hoog in het vaandel. Het is namelijk van groot belang dat een kind zicht op harmoni euze wijze kan ontwikkelen. Een onon derbroken leerproces is hierbij een voorwaarde. Ieder kind moet zich op haar/zijn niveau en in haar/zijn tempo kunnen ontwikkelen zonder daarbij geforceerd te worden. Dit geldt voor zowel snelle als trage leerlingen. Allen krijgen stof aangeboden die is aange past aan zijn/haar kunnen. Om u te kunnen informeren over ons onderwijssysteem, de organisatie, de samenwerking met de ouders, enzo voort, zien wij u graag op de informa tie-avond, welke gehouden wordt op woensdag 22 maart om 20.00 uur op de Nieuwe Gracht 114 in Alkmaar. Om u de sfeer van de school te laten proeven hebben wij een open dag gepland op vrjdag 31 maart van 17.00-21.00 uur in de school aan de Trompenburg 49 te Heiloo. HEILOO - Op vrijdag 17 maart houdt c.b.s. de Duif weer haar jaarlijkse fancy fair. Stond die in voorgaande jaren in het teken van Walt Disney en de Oud hollandse kermis, dit jaar is het thema Piraten. Er zal dan ook een heus onder water-lokaal te vinden zijn (een variant op het Spookhuis), terwijl de rommel markt (speelgoed en boeken) natuur lijk niet zal ontbreken. Bovendien kun nen de kinderen aan allerlei piraten- spelen meedoen (o.m. schat verover en). Uiteraard is het fameuze Rad van Avontuur weer aanwezig en zal de inwendige mens niet worden vergeten. Ditmaal zullen de baten van de fancy- fair ten goede komen aan een bijzonder (toepasselijk) doel: de inrichting van een schoollokaal in een dorp in Oeganda. Na jaren van oorlog moeten de inwoners van dit Afrikaanse land veel zaken weer van de grond af aan opbouwen. Dat is ook het geval met de lagere school in het dorp Mabombwe, waaran de ouders zélf al vier lokalen hebben gebouwd. Er moeten echter nog vier lokalen bij komen en daar is geld voor nodig. De Religious Society of Uganda wil hen helpen bij de bouw en inrichting van die vier lokalen. Alleen de inrich ting van e,en lokaal kost al f 2.555,00. Dat is dan ook het bedrag dat de Duif met haar fancy fair hoopt te halen. Gezien de opbrengst in vorige jaren geen onmogelijke opgave mits ieder een komt! U bent van harte welkom tussen 17.00-20.00 uur op vrijdag 17 maart op Mariënstein 1,80, Heiloo. HEILOO - De openbare basisschool De Springschans houdt op 21 maart een inloopochtend voor belangstellen den. Deze dag willen we geïnteresseer den onze school graag laten zien. Vanaf 9.00 uur staan ouderraad, leerkrachten en leerlingen gereed om u te ontvan gen. De Springschans is ontstaan uit een fusie van de Vondelschool en de Hasebroekschool. Wij willen u graag eens in de gelegenheid stellen, kennis te maken met onze nieuwe, bruisende school. De schoolleiding zal die ochtend het een en ander vertellen over de werk wijze van de Springschans. U kunt rondkijken in alle groepen en zien hoe de leerlingen van de school aan het werk zijn. Tevens is er dan gelegenheid voor het stellen van vragen aan de leer lingen en leerkrachten. We noemen het opzettelijk geen open dag, omdat we ervan uitgaan dat het in principe elke dag mogelijk moet zijn, de school binnen te lopen. We houden als het ware elke dag een open dag. Heeft u 21 maart geen tijd, komt dan gerust een andere keer eens langs. Wilt u wat uitvoeriger praten met leerkrach ten of schoolleiding maakt u dan even een (telefonische) afspraak. Er wordt Op de Springschans op twee locaties les gegeven, respectievelijk aan de Breedelaan (centrum) en de Sluijsweydt (oost). De telefoonnum mers van beide locaties zijn: Breedelaan 331327, Sluijsweydt 331550. Op beide vestigingen bent u 21 maart van harte welkom. W///W///M Voor de weeksluiting wordt bij obs Meander altijd hard gerepeteerd. HEILOO - Vanaf heden kunnen ouders die een basisschool voor hun kind moeten kiezen weer terecht bij de verschillende scholen om hun kind aan te melden. Natuurlijk is het maken van een goede schoolkeuze voor uw kind geen gemakkelijke opgave. Er hangt immers veel van af. Niet alleen het geboden onderwijs is van belang maar zeker ook de sfeer die heerst school. Om een klein beetje van die sfeer te kunnen proeven willen wij u van harte uitnodigen om eens een kijkje te komen nemen bij één van de weekslui- tingen. De eerstvolgende vindt plaats op vrijdag 17 maart vanaf een uur of drie 's middags. Groep 1/2 van juf Nel verzorgt dit keer de weeksluiting, en zoals dat op de Meanderschool gebrui kelijk is, maken de kinderen altijd veel werk van hun optreden. Er wordt enthousiast gezongen, gedanst en toneelgespeeld. De Meanderschool bevindt zich in Ypestein, aan de Hucht 2. Het nieuwe logo van de rk-basisschool Willibrord, dat onlangs werd onthuld. HEILOO - Op vrijdag 10 maart luidde de Willibrordschool het Willibrordjaar in met een aantal feestelijke gebeurte nissen. Om negen uur werd op de grote speelplaats het feit herdacht dat de school twintig jaar geleden verhuisde van de Westerweg naar de wijk Boekenstein. Daarna onthulden de oudste en jongste leerling de nieuwe naamborden van de school. Vooraf hadden de ouders, leerlingen en leerkrachten het pas gecomponeerde schoollied van dhr. M. Prein gezongen. Daarna maakte een ieder zich op voor de vossejacht, die dankzij het mooie weer, de capriolen van de leerkrachten en de inzet van de ouders voor veel ple zier zorgde. Na afloop liet de koffie zich dan ook goed smaken. Voor de leerlingen stond er limonade en een versnapering klaar, 's Middags was er voor groot en klein een voorstelling in de Beun van de theatergroep Samba Salad. Het werve lend non-stop muzikale avontuur voer de de kinderen uit hun stoelen en swin gend werd de dag besloten. EGMOND - Vanaf 1 maart 1995 kun nen grondgebruikers met grasland een 'ruime jas'-overeenkomst sluiten in het kader van een proef met de 'ruime jas'- methode. De 'ruime jas' bestaat uit een groot gebied (In Bergen-Egmond- Schoorl) ca. 2300 ha) waarbinnen op maximaal 400 ha een zogenaamde 'ruime jas'-overeenkomst kan worden gesloten. Het gaat om een proef voor grondgebruikers met grasland binnen het herinrichtingsgebied Bergen-Eg- mond-Schoorl. De overeenkomsten kunnen geheel vrijwillig gesloten wor den voor het behoud en dè ontwikke ling van zowel de weidevogels als de planten. In Bergen-Egmond-Schoorl hebben veel boeren aangegeven moeite te heb ben met de invulling van het natuurbe leid in hun gebied. Daarom hebben zij begin 1993 een gebiedsvisie 'Land- en Tuinbouw betreffende de herinrichting Bergen-Egmond-Schoorl' opgesteld. In deze gebiedsvisie pleiten zij onder andere voor toepassing van de 'ruime- jas'-methode om daarmee het draag vlak voor agrarisch natuurbeheer te vergroten. De provincie Noord- Holland heeft ingestemd met het toe passen van de 'ruime-jas'-methode in Bergen-Egmond-Schoorl. Op dit moment is het zover dat de eerste con tracten in het kader van de proef met de methode gesloten kunnen worden. De 'ruime jas'-overeenkomsten zijn er enerzijds op gericht om het moment van maaien of beweiden uit te stellen en ervoor te zorgen dat de omstandig heden voor de weidevogels zo optimaal mogelijk zijn, of anderzijds om de bemesting terug te dringen en zo de omstandigheden voor de planten zo gunstig mogelijk te beïnvloeden. Er kan gekozen worden uit diverse pak ketten, zodat voor iedereen de meest ideale situatie kan worden gezocht. Maar omdat er maar zo weinig hectares beschikbaar zijn is het wel: wie het eer ste komt, die het eerst maalt. De aan vragen worden namelijk behandeld op volgorde van binnenkomst. De 'ruime jas'-overeenkomst wordt gesloten met het Bureau Beheer Landbouwgronden te Haarlem (tel. 023 301264). HEILOO - Simavi viert dit jaar haar 70-jarig bestaan en vraagt bij die gele genheid opnieuw aandacht en steun voor waterprojecten en andere projec ten op het terrein van de gezondheids zorg in ontwikkelingslanden. In 1994 werd op ruim 650 plaatsen een water voorziening tot stand gebracht, dan wel verbeterd. Tussen 500.000 en 700.000 mensen kregen zo de beschikking over verantwoord drinkwater op acceptabe le afstand. Simavi besteedde ruim één miljoen gul den aan deze watervoorzieningen, een bedrag dat geheel door particulieren gevers en het bedrijfsleven werd bij eengebracht. Gelet op het grote bereik, het belang van goed water in 4e gezondheidszorg en de relatief geringe kosten (per persoon tussen de 1 en 2 gulden) staat de landelijke collecte van 1995 opnieuw in het teken van de ver betering van de drinkwatervoorziening in ontwikkelingslanden. In Heiloo werd het vorig jaar min of meer gericht gecollecteerd voor een aantal dorpen in Tamil Nadu (Z-India). In april reeds kon worden begonnen met het slaan van pompen en op 15 december werd het project afgerond. Uit de collecteopbrengst van Heiloo werden in zeven arme dorpen hand pompen geïnstalleerd. De organisatie WORD (Welfare Organisation for Rural Destitutes) zorgde ervoor, dat de actie goed voorbereid en gecontroleerd verliep. In elke dorpsgemeenschap wer den enkele jongelui en vrouwen opge leid voor onderhoud en reparatie van waterputten en pompen. Het Simavi-comité ontving een uitge breide verslaggeving, die door een accountantsverklaring werd gesteund. In het door WORD aangewezen dis trict staan nóg 48 dorpen op de wacht lijst. Het comité hoopt, dat Heiloo ook in 1995 de verbetering van de drinkwa tervoorziening in zes a zeven dorpen in Tamil Nadu voor haar rekening zal nemen. De landelijke Simavi-collecte is van 20 t/m 25 maart. EGMOND - Op zondag 26 maart om 15.00 uur geven twee Amsterdamse ensembles een concert in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Het pro gramma zal geopend worden door trombone-quartet De Heeren van Aemstel. Zij brengen werken uit een breed repertoire variërend van Renaissance tot hedendaags. Na de pauze brengt het Heraklion Ensemble de 'Gran Partita' van W.A. Mozart. Trombone-quartet De Heeren van Aemstel is opgericht in februari 1994 in Amsterdam, alwaar de leden van het ensemble hun opleiding genoten aan het Sweelinck Conservatorium bij Kees Blokker. De Heeren van Aemstel rich ten zich op een zo breed mogelijk publiek door een zo uitgebreid moge lijk repertoire. Het Heraklion Ensemble is een door studenten van het Sweelinck Conservatorim opgericht kamerorkest. In haar tweejarig bestaan brachten zij werken uit een zeer breed repertoire. Entree: f 10,00 (inclusief de koffie). De kapel is om 14.30 uur open. Reserveren is mogelijk via telefoon 02206 2033, 2387 of 5973. De roltrap brengt de liefhebbers van speelgoed naar de nieuwe vestiging van Bart Smit. HEILOO - Sinds een paar dagen heeft de winkelhof 't Loo er een prachtige speelgoedwinkel bij. Bart Smit, een van de grootste op het gebied van kinder speelgoed met 54 vestigingen door het hele land en nog eens 12 in België. In Heiloo een winkel van 250 m2 bereik baar via een roltrap. Erwin Spier is hier de bedrijfsleider en wordt geassisteerd door drie full-time medewerkers en twee parttimers. Spier vertelt: 'We hebben een snel wis selende collectie, we spelen in op de trend. Zo begint nu bijvoorbeeld de knikkertijd, wij hebben dan een grote sortering knikkers'. Er zijn ook regelmatig aanbiedingen. Wie zo rondloopt, is werkelijk onder de indruk van de grote collectie. Via een huilende babypop zie je' ineens een schap met kinder-cd's en cassettes met liedjes en verhaaltjes; barbie en lego is speelgoed dat nog steeds volop de aan dacht van de kinderen heeft. Wie van puzzelen houdt kan ook zijn hart ophalen, puzzels tot 3000 stukjes. Er is trouwens een hele spellenwond. Het zomerspeelgoed staat ook alweer klaar. Opblaasboten, traktoren, pop penwagens, enz. Nintendo spelletjes en bestuurbare autootjes ontbreken natuurlijk ook niet. Er is zoveel te zien en of nu alleen de kinderen daar zo van onder de indruk zijn? Ga zelf maar eens kijken, u bent wel even zoet bij Bart Smit.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6