Fractieleden blij met commentaar Heilooërs Voortgang buiteninrichting 't Loo. I I HEILOO, MOOI WONEN IN HET GROEN par^Zo:^ II [p II tü J l "Help ons en zeg 't voort, zeg 't voort" 1 Bouwplannen aan de Pastoor van Muijenweg HEILOO »wnft, in PAGINA 4 UITKIJKPOST - 29 MAART 1995 Afgelopen woensdagavond22 maartwas er in het Open Huis een openbare politieke hoorzitting onder voorzitterschap van de fractievoorzitters om te praten over de toekomst van Heiloo. De burgers van Heiloo konden voor de hoorzitting hun vragen en meningen kwijt bij de verschillende fracties. Om 20.00 uur begon de hoorzitting die goed bezocht werd. De avond leverde genoeg informatie op om in de gemeenteraad op zinvolle wijze de discussie over de strategienota van Heiloo af te ronden. De strategienota is een beleidsplan voor de toekomst van Heiloo. Daarin komt de koers te staan die de gemeente de komende jaren wil volgen. In zijn vergadering van 3 april wil de gemeenteraad de strategienota vaststellen. Met het vaststellen van de strategienota stelt de gemeente ook de kaders vast van het takenpakket van de gemeente. Dit maakt het mogelijk om later te bekijken of de werkzaamheden die de gemeente nu doet in de toekomst ook nog gewenst zijn. Aanleiding strategienota Het maken van de strategienota heeft een drietal redenen: 1. Nederland is bestuurlijk in beweging. Er is een grote druk om gemeenten groter te laten worden. Heiloo kan daar de ogen niet voor sluiten. 2. Heiloo zal de komende jaren 2.6 miljoen (grofweg 5% van de totale begroting) worden gekort op inkomsten van het rijk. Hoe lossen we dat samen op? 3. Onze inwoners en daarmee ook onze wensen en behoeften veranderen. Wat willen we met ons Heilöo over 20 jaar? In het begin van de avond werd de zaal uitgenodigd om in algemene zin iets te zeggen over de bijeenkomst. Het bleek dat de concept strategienota voor veel mensen erg vaag was. Niet concreet genoeg. Heilooërs willen best meepraten maar dan wel over een kant en klaar plan dat voorzien is van prijskaartjes. Het antwoord van de politiek: "Juist om te voorkomen dat je alleen maar over geld praat zijn we begonnen met deze visie op de toekomst van Heiloo". Vandaar ook de keuze voor de slogan "Fijn wonen in 't groen" als uitgangspunt voor de discussie. Een positief uitgangspunt waar iedereen het mee eens is. Vier thema's Aan de hand van de vier thema's Wonen, Sociaal profiel voorzieningen, Werken en Bestuurlijk profiel werd verder van gedachten gewisseld. 1WONEN Politiek en inwoners waren het er over eens dat Heiloo vooral moet bouwen voor de eigen inwoners. Er is veel gesproken over de wijze waarop de doorstroom het beste gerealiseerd kan worden. Bouwen voor jongeren, of juist voor ouderen zodat die huizen vrijkomen. Een reactie over het missen van een subdoelstelling "het verkeer" werd opgepakt. Over "Wonen in het groen" werd opgemerkt dat we moeten opletten op wat er om ons heen gebeurt. In samenwerking met omringende gemeenten moeten we zorgen dat we in Heiloo niet op een groen eiland komen te wonen. 2. SOCIAAL PROFIEL EN VOORZIENINGEN Op de voorzet van de gemeente om mensen die gebruik maken van voorzieningen ook zelf een deel daarvan te laten betalen bleek dat de inwoners van Heiloo best wel meer willen betalen. Maar dan moet wel duidelijk zijn waarvoor. En er hoort een gedegen minimabeleid bij. En er ontstaan nieuwe wensen. Nieuwe ontwikkelingen, zoals de voorzieningen voor kinderopvang, kwamen aan de orde. Dit punt zal zeker door de fracties meegenomen worden. Er werd geopperd dat als je zou inleveren op cultuur (lees bijvoorbeeld de bibliotheek, de Beun en de muziekschool) dat dat een slechte zaak is voor de inwoners van Heiloo. 3. WERKEN Echte werkgelegenheid zit niet in Heiloo; het is er in beperkte mate in de omgeving (HAL) maar toch vooral in de randstad. Het thema Werken leverde weinig gespreksstof op. Wel werd de suggestie gegeven om een verkeerscirculatie plan te maken. Daar zou bezuiniging (bijvoorbeeld onderhoud wegen) in kunnen worden gevonden. 4. BESTUURLIJK PROFIEL Doordat Heiloo zelf de discussie over samenwerken met omliggende gemeenten begint was een reactie uit de zaal dat de gemeente de inwoners aan het voorbereiden is op een fusie. Helder is dat de inwoners niet zitten te wachten op een grotere afstand met het bestuur. De identiteit van Heiloo is belangrijk. Volgens de politiek stuurt Heiloo zeker niet aan op een fusie. Maar voor het beter en goedkoper uitvoeren van gemeentelijke taken kan samenwerking voordeel opleveren. Voor bepaalde zaken als het opstellen van een milieurapportage of het nadenken (en vuist maken) over de groene buffer tussen HAL en IJrhond moet je de krachten wel bundelen. Blij met de reacties In de afronding van de discussie kregen de raadsleden mee dat de gemeente niet altijd alles zelf hoeft te doen. Het blijft wel van belang dat de gemeente voorwaarden weet te scheppen en een open oor heeft voor de behoeften van de burgers. "Zorg dat er betrokkenheid blijft met de inwoners". Een opdracht vanuit een zakelijk standpunt was dat de gemeente eerst zelf moet kijken waar bezuinigd kan worden: "Zo gaat dat ook in je eigen huishouden". 1 Aan de kant van de fracties leek het erop dat er een grote mate van overeenstemming is over de strategienota. Voor wat betreft de uitgangspunten en doelstellingen is dat ook zo. Aan het einde van de bijeenkomst gaven de diverse fractievoorzitters echter te kennen dat bij de afweging van keuzes en de uitwerkingingen van de strategienota de tegenstellingen tussen de politieke partijen weer flink naar boven zullen komen. De raadsfracties zullen de, soms verrassende, opmerkingen vanuit de bevolking zeker betrekken bij het vaststellen van de definitieve strategienota. Collecte Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde periode: 1. Stichting Hulp Kindertehuizen Roemenië 26 maart tot en met 1 april 1995. 2. Nationaal Fonds Kinderhulp 2 april tot en met 8 april. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergunning te ver lenen aan bouwondernemer Marcel Muyres West B.V. te Alphen aan den Rijn voor de bouw van 46 sociale huurwoningen (fase A en B) op de lokatie van de voormalige Maria- en Lidwinaschool aan de Pastoor van Muijenweg, waarvan 14 wooneenheden bestemd worden voor bewoners van het gezinsvervangende tehuis "De Stolp". Voorts zullen 23 premie huurwoningen en 14 vrije sectorwoningen, als mede een trefpunt voor ouderen aan de noordkant van de Pastoor van Muijenweg wor den gerealiseerd (fase C en D). Bovengenoemde bouwplannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 30 maart 1995 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 313 215) Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Kennemerstraatweg 436, Hollands Roem Stoomwasserij - uitbreiding bedrijfsruimte; Vennewatersweg 2B, G.R Groot Beheer B.V. - veranderen bedrijfshal. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bpuwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de num mers 313 217 of 313 216. Op 6 februari jl. is in de gemeenteraad beslo ten om tot uitvoering van de buiteninrichting over te gaan. Wat is er sindsdien gebeurd?? Om tot uitvoering van de werkzaamheden over te kunnen gaan moet er eerst een bestek en bestektekeningen worden gemaakt van het ontwerp van de buiteninrichting van het archi- tektenburo Van der Goes. De planning is, dat deze technische tekenin gen gereed zijn in week 13. Vervolgens kan dan aanbesteding van de werkzaamheden plaatsvinden. De daadwerkelijke uitvoering kan dan eind april van start gaan. De werkzaamheden zullen gefaseerd worden uitgevoerd. Het ligt in de bedoeling aan de achterzijde van 't Loo, bij de Willibrordusweg, te starten. Vandaar uit zal naar de voorkant van het win kelcentrum van beide kanten af worden gewerkt. Het streven is de werkzaamheden af te ronden omstreeks de bouwvak in de maand juli. Openingstijden 't Beestenboetje Het dierenparkjë en 't Beestenboetje rn het gemeentebos zijn op de volgende dagen en tijden geopend: - iedere woensdag van 13.00 - 16.00 uur; - iedere eerste zaterdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur en van 13.00- 15.00 uur. Vooruitlopend op deze werkzaamheden zijn reeds een aantal bomen rond 't Loo verplaatst en verwijderd. De grote bakken waar de bomen hebben gestaan zullen weer worden gefatsoeneerd en tijdelijk met éénjarige planten worden gevuld. Na afronding van de werkzaamheden zullen in het najaar de bomen weer terug worden geplaatst en nieuwe bomen geplant worden zoals is aangegeven op de ontwerptekening van het buro Van der Goes. Avondopenstelling gemeentehuis De gemeenteraad heeft op maandag 3 april a.s. haar volgende vergadering. Voorafgaand aan deze raadsvergadering zul len verschillende afdelingen van het gemeen tehuis van 18.00 - 20.00 uur geopend zijn voor de inwoners van Heiloo. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht: - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Indien u graag met leden van de raad en/of het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling, wordt u verzocht vooraf gaand aan deze avond persoonlijk contact met hen op te nemen. G HEILOO si G AGENDA VOOR RAADSVERGADERING D.D. 3 APRIL 1995 1Loting volgorde van stemmen over zaken. 2. Eventuele mondelinge mededelingen. 3. Vaststelling beknopt verslag raadsvergadering d.d. 6 maart 1995. 4. Ingekomen stukken. 5. Vaststelling strategische missie Heiloo. 6. Aanvraag zendvergunning lokale omroep. 7. Nemen van bekostigingsbesluit in verband met herinrichting 't Loo. 8. Overname Kanaaldijk door waterschap Het Lange Rond. 9. Begrotingswijzigingen. Data Raadscommissies april 1995 Commissie Bestuurszaken maandag 10 april 1995 Commissie Welzijnszaken en Burgerij dinsdag 11 april 1995 Commissie Grondgebiedzaken woensdag 12 april 1995 eventueel met een uitloop naar donderdag 13 april 1995. In de Uitkijkpost van 5 april a.s. staan de agenda's van deze commissies. De commissievergaderingen beginnen, tenzij anders vermeld, om 20.00 uur en worden gehouden in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Burgerlijke stand Informatie t/m 23 maart 1995 Geboorten Claire, dochter van E.A. van de Riet en J. Landman Robbi, dochter van C.J.A. Groefsema en E.W.G. Verwer Reinout R.RM., zoon van RC. Slinger en G.J.M. Polman Milo J., zoon van A.J. Blei en M.A.C. Dorrestein Elders geboren Tjeerd R., zoon van R. Melchers en J.C. van der Sluis Margaret L., dochter van D.E. Parkhurst en K.L. Bartel Albert R, zoon van W. van Kiel en N. Stevens Mariska C., dochter van I.V.A. Wesselingh en A.M. van der Veer Rick, zoon van J. Beuckens en S.H. Brouwer Jasper T.J., zoon van J.T.H. Dorrestein en I.C.M. Borst Huwelijksaangiften R. Vilters en A.J.M. Huismans J.G. Biesheuvel en A.C. Allewijn R.F. van Dijk en M.E. Koelewijn E. Koomen en C.C.A. Adrichem Huwelijken J.W.T.A. Elders en M.H. Hageman Overleden S. Spaander C. Otte, e.v. van Olthuis Pieters, C. Elders overleden G. Geuzebroek, weduwe van Van der Wal R Henselmans, weduwe van Admiraal J.J. Blauw G. Glandorff, weduwe van Baijards V.J. Keijsper J.V. van der Vegt J.H. de Waard A.G. Groot, e.v. Portegies Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot 12.30 uur ÜEUFIi DRINGEND VERZOEK Het UNESCO Centrum Nederland geeft voorlichting over de UNESCO en zamelt geld in voor UNESCO-projecten. Onze lentewens in 1995: watervoorziening voor meisjesschool in Bobo-Dioulasso, Burkina Faso, en inrichting kindercentra in Jenin, Westelijke Jordaanoever. Vraag de informatie en maak een bedrag over. Help ons: "Zeg 't voort, zeg 't voort". Geef de wereld een toekomst: begin met de jeugd! UNESCO Centrum Nederland 4 Informatierubriek -y De raad Burgerzaken ifiiif Dé redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan alle schrijvers en .schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN *IJ DE BEKENDE ADRESSEN? '.Cfit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Oranje Nassaulaan 5, 1075 AH Amsterdam

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4