Leerlingen Orkesten Festival AyiA Aal y<«z> jpps f ■P PAGINA 6 UITKIJKPOST - 29 MAART 1995 Maffia van Heiloo Jeugdtheater Heiloo speelt 'Alice in Wonderland' Handwerktentoonstelling Musical in De Beun UW Heiloo zoekt vrijwilligers Bond van Plattelandsvrouwen Jamsessie Buk Buk ■rrtrcrbfrrzt? Tweede voorronde 5*B in Buk Buk Uitmarkt Heiloo 1995 Claw Boys Claw in Buk Buk Clubscene in Buk Buk Politieberichten Basedenz Tendenz oa/f ytor&f Als schrijver van stukjes in de krant is het goed om zo nu en dan weer eens stil te staan bij de zin, de strek king en het mogelijke gevolg van die werkzaamheden. Dat werd me afgelopen week duidelijk na een op zich heel vervelend voorval in de sporthal in Heiloo. Tijdens een Thai Boks Gala aldaar ontstaan ongere geldheden en worden uiteindelijk schoten gelost, waarbij een man gewond raakt. Ik vernam dit de volgende morgen via een andere l, een persbericht was nog niet om vangen. Later die ochtend werd door gemeente en politie gezamenlijk een persbijeenkomst belegd, waarin men de zaak - om wild-west verha len te voorkomen - wilde toelichten en informatie verschaffen voor zover die op dat moment voor han den was. Dat bleek nog niet al te veel. Zeker was dat er niet op mogelijke feiten vooruit gelopen werd: eerst onderzoeken, dan hier aan mogelijk conclusies verbinden. Ik hoorde de uitleg aan en werd vervolgens door een tweetal aanwe zige collega's volkomen verbaasd met hun vragen aan burgemeester en politiemensen. De suggestieve vragen waren daar bij bepaald niet van de lucht en men leek er wel op uit om een pracht verhaal te creëren in plaats van verslag te doen van de nare gebeurtenis. Zo trekt een Thai Boks Gala per definitie crimineel volk, hoorde ik, en mag het als een soort risico-wedstrijd beschouwd wor den. De bezoekers hadden minstens gefouilleerd moeten worden en een klein legertje breed geschouderde sportschooljongens had de zaal moeten bewaken. Wellicht had de gemeente het Gala moeten verbie den omdat - zo bleek op het laatste moment - een demonstratiewed strijd van het omstreden Free Fight- kaliber aan het programma was toegevoegd. Het ging me allemaal wat snel en vooral veel te ver. Natuurlijk is het ieders goed recht om vragen te stel len en te zoeken naar mogelijke verbanden. En wanneer er zaken scheef zijn, dan mag, nee moet je daar ook, wel verslag van doen. Maar het mag natuurlijk niet een- zijdig gebeuren. En die indruk kreeg ik enigszins tijdens de bijeen komst afgelopen maandag. Het viel tenslotte wel mee hoe het in andere media gepubliceerd werd, maar ik had op een zeker moment het idee dat men de gemeente Heiloo de schuld in de schoenen wilde schui ven. Als eigenaar van de sporthal - en actueel: voor hoe lang nog? - had men voorzorgsmaatregelen moeten treffen. Ja nog even! (En het gaat me er echt niet om om de gemeente vrij te pleiten, zo dat al nodig is.Tijdens een sportevenement ontstaat er een handgemeen en één van de betrok kenen trekt een pistool en lost een aantal schoten. Hoe je het me ook zult vertellen: degene die geschoten heeft is de dadiger en dient gepakt en gestraft te worden. En pas als je door zorgvuldig onderzoek zou kunnen aantonen dat er een ver band bestaat tussen het sportevene ment, de eigenaar van de zaal en het incident, dan mag het vingertje richting gemeente geheven worden, vind ik. Hoe dat vingertje omhoog moet, wisten de bezoekers van de discus sie-avond vorige week in het Open Huis maar al te goed en beter dan mijn collega's afgelopen maandag. De strategische visie van de gemeente Heiloo stond ter discussie en achter de tafel zaten de zes frac tievoorzitters van de Heilooër gemeenteraad eensgezind te wezen. Het was dat er nog aardig wat publiek was toegestroomd en dat een deel daarvan absoluut niet uit was op een tam avondje luisteren met een kopje koffie voor en na. Dit is allemaal gelulwas wel de meest direct omschrijving van de strategische visie; een pleidooi voor meer aandacht voor de verkeersvei ligheid bleek tenslotte een van de weinige blijvende aanpassingen, zoals in het raadsvoorstel (behan deling maandag 3 april) is te lezen. Nog voor de discussie-avond plaats vond heb ik op deze plek in de Uitkijkpost al mijn vraagtekens gezet, mijn vingertje geheven. De avond heeft het niet kunnen veran deren. En waarom niet? Op de eer ste en ook belangrijkste plaats omdat we als Heilooënaars pas in zo'n laat stadium geïnformeerd zijn, dan een avondje de illusie van meepraten krijgen en tenslotte moe ten wachten op een volgende bij eenkomst, die ook wel weer belegd zal worden vlak voordat de raad een besluit moet nemen. 'En meneer Ze zeggen dat je gek bent, heb je dat ook gezegd die avond?' 'Nee, natuurlijk niet: ik had het veel te druk met aantekeningen maken 'Juist ja'. 'Ja, wacht eens, ik heb het wel gezegd. In de pauze en na afloop aan de bar. Toen hoefde ik niet te schrijven'. 'Zo'. 'Wat nu 'zo'? Ik hoef toch niet altijd iets te zeggen. Dat kunnen anderen toch wel doen?' 'Ja ja'. Einde discussie, einde gesprek in een wandelgang en op naar de publieke bespreking van de kernta ken in Heiloo - en dus de mogelijke bezuinigingen. Die laatste waren de grote 'afwezigen' op de avond in het Open Huis. Iedere aanwezige wilde wel zijn of haar visie geven, maar had moeite met al die abs tracte begrippen. Concrete zaken, daar moet het (ook) om gaan. Dus: betaald parkeren bij 't Loo om de bibliotheek open te houden; algehele huisdierenbelasting ten bate van het muziekonderwijs; afschaffing van de vergoeding voor raadsleden voor extra ope ningsuren van zwembad Het Baafje; het gemeentebosje kappen en de grond verkopen voor woningbouw. Met de eerste drie voorstellen zou ik kunnen leven, want dat kost mij in ieder geval niets. Het laatste voorstel is wat lastiger. De grond wordt duur verkocht en dus maak ik geen kans. Bovendien fiets ik er bijna dagelijks doorheen op weg naar m'n werk. Nu woon ik in Ypestein en komt mijn werk daar binnenkort naartoe. Blijf ik wonen waar ik woon en maak ik een rondje door het toekomstige Oosterbos, kan het gemeentebosje alsnog plat. Dat Oosterbos zal een pracht wor den. Ter gelegenheid van het plan ten van de eerste boom werd door de gemeente getrakteerd op een champagne glaasje groene limona desiroop met miniraalwater. De wind was beduidend sterker dan die glaasjes: dat wordt lekke ban den over een jaar of wat. En dat is dan de schuld van de gemeente Heiloo, want die heeft gezorgd dat die glazen gebruikt werden. Waarom glas en geen plas tic, want in het weerbericht stond dat het ging waaien. Men had het kunnen weten. Misschien heeft de gemeente wel een deal gesloten met de fietsenmakers in Heiloo en zijn er links en rechts wat steekpennin gen betaald. Ja de maffia slaat kei hard toe in onze gemeente. Als ik bij die informatie nu eens wat leuke vragen bedenk, dan kan dat nog een spraakmakend stukje worden in de krant! En helaas zijn er nog heel wat mensen, die blind geloven wat er op papier wordt gedrukt. HEILOO - Een musical-bewerking naar het gelijknamige boek van Lewis Caroll door Martin Affourtit, Cas Himmelreich, Caroline van Rhijn en Marja Schoonheyn. Alice belandt na haar val door het konijnehol in Wonderland, waar zij van de ene verbazing in de andere valt. Hier ontmoet zij onder andere de meest eigenwijze en tegendraadse die ren, drinkt ze toverdrankjes, volgt ze de raad van een rups op, komt ze in aanra king met de gekte van de hoedemaker en de Maartse Haas en de boze harte - koningin. Via een wijze soepschildpad, de tweeling Tiedeldie en Tiedeldom en de arrogante Hompie Dompie belandt ze uiteindelijk in de bloementuin. 30 Enthousiaste jeugdtheaterleden, de meer dan 100 kostuums, de inventieve decors en verrassende effekten maken deze musical meer dan de moeite waard om naar te gaan kijken. Na haar succesvolle voorstellingen in februari heeft Stichting Jeugdtheater Heiloo besloten drie reprises van deze fantasierijke en bijzondere produktie bij te boeken. Data en tijden van de voorstellingen: zaterdag 23 september om 15.00 en 20.15 uur. Zondag 24 sep tember om 14.00 uur. Lengte van de voorstelling: 2 1/2 uur. Kaarten kosten f 8,50 per persoon en zijn vanaf 1 april 1995 verkrijgbaar aan de kassa van theater De Beun, Willebrordusweg 2 te Heiloo. Telefoon 072 333156. Openingstijden kassa: op werkdagen van 13.30 tot 17.00 uur. SCHOORL - De handwerkcommissie van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Noord- Holland organiseert ook in haar 40- jarig jubileumjaar weer een handwerk tentoonstelling. Deze jaarlijkse ten toonstelling zal worden gehouden van zaterdag 1 april t/m maandag 3 april. Op deze expositie worden werkstuk ken getoond, die in het afgelopen sei zoen door de voorwerksters en leden van 85 leden van 85 afdelingen van de Bond zijn gemaakt. De voorwerksters hebben daartoe eerst een opleiding gevolgd en vervolgens de door hen opgedane kennis aan de leden doorge geven. Het resultaat hiervan is dat er ongeveer 850 verschillende handwer ken van allerlei technieken worden geëxposeerd. Er worden ook demon straties gegeven in verschillende tech nieken. Zeer fraaie werkstukken zijn te bewonderen, daarom is een bezoek aan de tentoonstelling meer dan waard. Noord-Holland staat in den lande hoog aangeschreven. Naast deze expositie wordt er een over zichtstentoonstelling gehouden van het werk van de quiltgroep 'De Bondte Rije'. Deze quiltgroep viert in 1995 haar 10-jarig jubileum en staat vanaf de oprichting o.l.v. mevr. N. Berkhouwer- Sijbrands. Ook dit jaar wordt de ten toonstelling gehouden in Dorpscen trum 'De Blinkerd', Heereweg 150, Schoorl. De openingstijden zijn: zater dag 1 april van 9.30 - 17.30 uur. Zondag 2 april van 9.30 april van 9.30 - 17.30 uur. Voor niet leden van de Bond van Plattelands HEILOO - Komend weekend vindt de première van de nieuwste musical van de SJTH 18+ groep plaats in theater De Beun. 'De trappen van het AM-tejater' is een musical over de harde, professio nele theaterwereld. De akteurs en aktrices van het Abstrakt Muziek Tejater, die voor het eerst samenwer ken, worden gevolgd tijdens de repeti ties van de muziektragedie 'Victima- tions', een hoogdravende en pretenti euze produktie. De meesten van de AM-Tejatermakers willen met hun pro duktie hogerop komen in de theater wereld. Maar ook romances en andere persoonlijke verwikkelingen blijken een reden tot 'trappen'. De 18+ groep van SJTH bestaat nu twee jaar. De groep is opgericht door spelers van het jeugdtheater die te oud werden om nog langer bij de jeugd groep te blijven. Ze zijn verder gegaan met het maken van musicals, waarbij ze tekst, muziek, decors, kostuums en dans zelf voor hun rekening nemen. Vorig jaar debuteerde de 18+ groep met de succesvolle musical 'Groetjes uit het hiernamaals', een leuk, fantasie vol verhaal met veel showelementen. Met 'de trappen van het AM-Tejater' heeft de 18+ groep gekozen voor een wat serieuzer verhaal. Maar ook in deze produktie zorgen de nodige komi sche scènes en scherpe dialogen voor een afwisselend en leuk avondje uit. 'De trappen van het AM-Tejater' wordt 7 en 8 april in Theater De Beun te Honderden muzikanten komen in aktie tijdens het Leerlingen Orkesten Festival van Caecilia. Op 17.30 uur. Maandag 3 Heiloo gespeeld. Kaarten zijn verkrijg i7^n ,,,,r kaar kjj ^35^ m de Beun. Voor reserveringen of informatie kunt u ook vrouwen bedraagt de entreeprijs f 5,00, terwijl leden op vertoon van hun lid maatschapskaart f 3,50 verschuldigd zijn. bellen, telefoon: 072-333156. HEILOO - De Unie van Vrijwillers (UW) in Heiloo zoekt vrijwilligers voor de volgende projekten: Huiskamerprojekt in verzorgingstehuis Overkerck. Hulp wordt gevraagd voor de woensdagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur. Dan drinken de deelnemers (voor namelijk bewoners van 'Overkerck') na de gymnastiek een kopje koffie samen met de vrijwilligers. Belangrijk daarbij is het kontakt tussen hen. Vriendschappelijk contact: deze keer worden vrijwilligers gevraagd voor de oudere mensen in gezinsvervangend tehuis De Stolp. Deze mensen hebben weinig of geen familie en krijgen daar door nauwelijks bezoek. De bedoeling is dat de vrijwilliger met een deelnemer bijvoorbeeld een stukje gaat wandelen, fietsen, een spelletje doet en/of een kopje thee drinkt. Hulp wordt gevraagd voor een dagdeel in het weekend. Watergymnastiek: Dit projekt is bedoeld voor 65-plussers, die tijdens de oefeningen in het water en/of met omkleden hulp nodig hebben. Deze aktiviteit vindt o.a. plaats op de vrijdag morgen in zwembad 'Loos' onder lei ding van een instruktrice. Voor deze ochtend worden vrijwilligers gezocht voor ongeveer 1 '1/2 uur. Na afloop kun nen deelnemers en vrijwilligers even uitrusten onder het genot van een kopje koffie of chocolademelk. Het vrijwilligerswerk bestaat voor een groot deel uit: praten met en luisteren naar de deelnemers. Mocht dit dankba re werk u aanspreken dan kunt u kon- takt opnemen met mevrouw E.J.E. van Tuyl, telefoon 02205-1990 of mevrouw W.R Klamer, telefoon 02205-4112. HEILOO - Het ééndagsbestuur had het echtpaar Spil van het bakkerijmu seum uit Medemblik uitgenodigd de avond te verzorgen. Beiden, afkomstig uit een bakkersfamilie, vertelden op een gezellige manier bver hun vak en hoe het vroeger reilde en zeilde in de bakkerij. Ondertussen waren beiden bezig een grote taart te versieren, waarbij veel bruikbare tips werden verteld. Bij de koffie kon van de taart geproefd wor den. Na de pauze werd een dia-serie over het bakkerij-museum vertoond. Met een leuke kwis tot slot kwam een einde aan deze fijne avond. HEILOO - Op zaterdag 1 en zondag 2 april organiseert het Heilooër Harmo nie-orkest Caecilia het 12e Leerlingen Orkesten Festival. Dit jaar zullen er 21 orkesten deelne men met ruim 600 muzikanten. Zij zuL len beoordeeld worden door een vakju ry, die wederom bestaat uit de heren Kees Vlak en Theo Jansen. Door de jury zal gelet worden op muzikaliteit, spelplezier en presentatie. De heren Vlak en Jansen jureren al jaren dit fes- HEILOO - Zondag 2 april is er weer een Jamsessie waar iedereen die een instrument bespeeld aan mee kan doen. Ook als je vind dat je leuk kan zingen ben je van harte welkom. Dus zondag 2 april om 15.30 uur. De entree is gratis. Dit alles gaat onder leiding van Herman de Jager en zijn huisband. Deze Jamsessie is een maandelijks terugkerend item dus als je 2 april niet kan is er 7 mei en 4 juni nog een kans om je muzikale talenten te laten horen. Schroom niet, pak je instrument en kom naar de Buk Buk. Vrijdag t/m maandag Hckeyvereniging De Terriërs, kantine sportcomplex Het Vennewater. Vrijdag en maandag 20.00-22.00 uur; zaterdag en zondag 11.00-17.00 uur. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 10.00- 18.00 uur. Zaterdag 1 april Benedictusschool, J.R Hasebroekweg 21. Tussen 9.00-11.30 uur. Ook gebruik te kleding. BSC Double Stars Heiloo, parkeer plaats sportpark Het Vennewater. Gehele dag, ook zondag. Iedere woensdag Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw in de Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 12.00- 18.00 uur. Woensdag 5 april Fanfare showband Heiloo, huis-aan- huis actie Ypestein - Dompvloetlaan. Dozen en/of bundels gereéd zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school-/werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Heiloo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331 840 of 02206 3525. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Geen plastic zakken. De Springschans, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren, tussen 8.45 - 15.30 uur (in de schuur). De Zuidwester, Boëkenstein 43. Brengen tijdens de schooluren. Ook gebruikte kleding. Muziekschool Heiloo, Het Veld 1. Tussen 9.00 - 12.00 uur en 14.00 - 19.30 uur. Alle dagen Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook gebruikte kleding, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Handbalvereniging De Foresters, con tainer op sportpark De Egelshoek, Laan van Muijs. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goederen kunnen worden afgege ven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Ophalen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Zaterdag 1 april: maandelijkse verkoop tussen 10.00-14.00 uur in het pand aan het Victoriepark 2 te Alkmaar. De opbrengst is deze maand bestemd voor het opstarten van een vrouwencoöpe ratie in Guinée in Centraal Afrika. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty Interna tional afdeling Heiloo brieven samen gesteld, die overgeschreven en verzon den kunnen worden voor (politieke) gevangenen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (333094) of Jan Moolhuijsen (334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inleveradres: Wereldwinkel, Stations weg 105 te Heiloo, maandag 13.30- 17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00- 12:00 en 13.30-17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kenne- merstraatweg 464 is iedere eerste zater dag van de maand geopend tussen 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Openbare Bibliotheek Heiloo Vrijdag 31 maart: verkoop van afge schreven materialen, zoals boeken, cd's, tijdschriften en video's. Tussen 15.00- 17.30 uur verkoop jeugdmaterialen; tussen 18.00-20.30 uur materialen voor volwassenen. Prijzen: jeugdboeken f 1,50, boeken voor volwassen f 3,00 en cd's f 5,00 per stuk. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Trefpunt, Westerweg 294, tijdens kan tooruren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Poppentheater Dibbes Poppenvoorstellingen op 1, 5, 8 en 22 april, aanvang 14.30 uur. Jeugdfilm op 22 april, aanvang 19.00 uur. Inlichtingen en/of reserveringen: Poppentheater Dibbes Jeugdfilmhuis Akersloot, Wilhelminaplein 3, Aker sloot, tel. 02513 13447. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 9 april: Er was eens een sprookje (beqldendekunst en litera tuur). Stedelijk Museum, Doelenstraat 5, Alkmaar. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zater dag en zondag 13.00-17.00 uur. Expositie in Limmen In april: expositie van schilderijen van Heieen van der Lem in het gemeente huis van Limmen, te zien tijdens de openingsuren. Galerie Nu Tot en met 2 april kan men in Galerie Nu, N. van der Veenstraat 48 te Castricum een expositie bekijken van het werk van Anne-Bé Talirz (schilde rijen en etsen) en José Crombach (keramische beelden) tijdens de ope ningsuren: donderdag tot en met zon dag van 13.00-17.00 uur. Expositie Hotel Merlet Tot 3 april is in Hotel Merlet in Schoorl een expositie van het werk van Riky Schellart te zien (schilderijen en beel den). Vrouwengezondheidscentrum Vrijdag 7 april: start cursus 'Positief denken'. Woensdag 12 april: start cursus 'De taal van het lichaam'. Vrouwengezondheidscentrum Truitje, Wielingenweg 235 te Alkmaar. Inlichtingen/aanmelding: tel. 624001 (werkdagen 9.30-12.30 uur; b.g.g. 02208-98260). Voorjaarsweek Vrouwen 60+ Maandag 1 tot en met donderdag 4 mei: voorjaarsweek voor vrouwen 60+ bij de volkshogeschool Bergen met als titel 'Verhalenderwijs', waarbij de ver halen over de periode '40-'45 centraal staan. Inlichtingen: 02208-94541. Paaspakketten voor Polen Donderdag 30 maart: gelegenheid voor het inleveren van (paas-)pakketten voor familie of vrienden in Polen bij de familie Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo tussen 13.00-20.00 uur. Informatie: tel. 331802. Tennisclub Hogedijk Vrijdag 31 maart: racketavond voor alle speelsterkten, aanvang 19.00 uur. Grafiekbiennale 1995 Vrijdag 14 april t/m zondag 28 mei: Alkmaarse Grafiekbiennale 1995 met exposities van grafische kunst in het Stedelijk Museum, Galerie Dijk 1, De Vest, Kunstuitleen Alkmaar en Galerie Wilbee's; gemeenschappelijk thema '50 Jaar Vrijheid'. Rebekkahloge Donderdag 30 maart: open avond bij de Alkmaarse Fides Rebekkahloge in het logegebouw, Varnebroek 17a te Alk maar, aanvang 20.00 uur. Klaverjasclub EHK Maandag 3 april: open klaverjasdrive van EHK in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Inschrijven vanaf 19.30 uur in de zaal of telefonisch bij K. Knegt (334056) of D. Leurink (334366). Stichting Doorstroom Zaterdag 1 april: verkoop van tweede hands spullen voor een waterproject in Uganda; tussen 9.30-15.00 uur op het adres Koningsweg 36 te Akersloot. Koffieconcert in Castricum Zondag 2 april: koffieconcert door fan fare orkest Emergo en Musiccalgroep Castricum in het Bonhoeffer College te Castricum. Aanvang 11.00 uur. Entree f 7,50, incl. koffie. Kaartverkoop aan de zaal. Op het programma muziek uit diverse musicals. Christenzakenlieden Maandag 3 april: bijeenkomst vande Chrisfenzakenlieden in De Alkmaarse Poort, Omval 72 te Alkmaar, aanvang 20.00 uur. Gastspreker is Tjerk van der Veen, zakenman in Nieuw Zeeland en nu wonend "in Friesland. Inlichtingen: 02290-15573. Galerie De Kapberg Tot en met 2 april kan men in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef het werk zien van Jos Apeldoorn (dorpsgezichten in olie verf), Erik Baart (acryl op paneel-schil derijen) en Huug Zentveld (menselijke figuren in olieverf) tijdens de openings uren op zaterdag en zondag van 13.30- 17.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 10 april: paasstukjes maken o.l.v. de fam. Schavemaker in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: tel. 333218 of 335652. Galerie Amber Limmen Zie artikel elders in deze Uitkijkpost. Laatdienst Zondag 2 april: Laatdienst met oecu menisch karakter in de Kapelkerk, hoek Laat-Kapelsteeg te Alkmaar, aan vang 12.00 uur. Thema: ontwaken tot een andere wereld, lijden en opstaan in psycho-analytisch perspectief'. Inlichtingen: 113082 of 124760. tival en doen dat ieder jaar met veel plezier. Uiteraard horen bij dit festival ook prij zen. Wethouder R. Bos zal deze prijzen op zondagmiddag om ongeveer 17.40 uur uitreiken. Het orkest met de beste beoordeling ontvangt een wisselbeker, terwijl ieder orkest naar huis zal gaan met een kadobon, beschikbaar gesteld door diverse sponsors. Het festival wordt gehouden in de volksmuziekschool aan 't Veld te Hei loo. Aanvang zaterdag 1 april om 11.30 uur en zondag 2 april om 11.00 uur. De entreeprijs bedraagt f 2,50. Programmaboekje, tevens entreebewijs is aan de zaal verkrijgbaar. HEILOO - De tweede avond van de Big Buk Buk Battle (5XB) brengt weer zeven beginnende bands in de spot lights. Zaterdag 1 april om 21.00 uur. De entree bedraagt f 5,00 en we zijn open om 21.00 uur. Dit keer krijgen bands als La Frontera en Bowling for Leftovers de eer om mee te dingen naar een plek op Noord Hollands Glorie. Eerst zullen ze natuurlijk in de finale van de 5XB moeten zien te komen. Zullen zij op kunnen boksen tegen de winnaars van de eerste voor ronde? De driehoofdige jury zal er nog een zware kluif aan krijgen. HEILOO - De eerste Uitmarkt Heiloo zal worden gehouden op zaterdag 2 september. In en rond de openbare bibliotheek en het winkelcentrum Het Hoekstuk zal een overzicht worden gegeven van wat Heiloo op cultureel en educatief gebied aan zijn inwoners te bieden heeft. Hierbij zal met name aan dacht worden geschonken aan het nieuwe seizoen (1995/1996). Het over grote deel van de benaderde Heilooër organisaties heeft toegezegd zijn mede werking te zullen verlenen. Deelnemende culturele organisaties zijn o.a. Heilooër volksdansgroep Pridini, Muziekschool Heiloo, Falkland toneel, Stichting Jeugdtheater Heiloo, Fanfare Showband (trompetterkorps Heiloo) en het Heilooër Harmonie orkest Caecilia. Daarnaast hebben onder meer de Fanfare Muziekvereni ging Eensgezindheid, de Oratoriumver eniging Nieuw Leven en de Stichting Noordhollands Balletcentrum toege zegd één of meerdere optredens te zul len verzorgen. Op educatief gebied zijn ook een groot aantal organisaties aanwezig met een informatiestand. Zo verlenen o.a. hun medewerking: Open Universiteit, Volksuniversiteit Castricum, Teken- en Schildervereniging 'Tintoretto', Mode vakschool 'Maritas' en Stichting Educatief Werk Alkmaar en omgeving. Organisaties of particulieren, die geen verzoek hebben ontvangen hun pro gramma te presenteren tijdens de Uitmarkt Heiloo 1995, worden uitgeno digd te reageren en voor 15 april con tact op te nemen met de onderstaande organisatoren. De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo, Het Malevoort 13, 1852 KZ Heiloo (contactpersoon dhr. R. de Graaf, tel. 330670) en de Stichting Ouderenwerk Heiloo (contactpersoon mevr. B. Swart-Hubee, tel. 331297). HEILOO - Gelukkig, Claw Boys Claw komt alsnog in Buk Buk. Zaterdag 8 april om 21.00 uur. Uiteraard is uw kaartje gewoon nog geldig. Helaas kon Claw Boys Claw niet doorgaan afgelo pen zaterdag 18 maart. Dit kwam, door dat de vrouw van de gitarist moest bevallen. Tja, dan blijft zelfs Claw Boys Claw thuis. Wij hopen dat u niet veel overlast heeft ondergaan en dat u als nog kan genieten zaterdag 8 april. HEILOO - Op 31 maart is er weer een Clubscene in de Buk Buk. Deze bij menigeen al bekende party zal bestaan uit een vaste club Dj wil een uitgeno digde dj. Dit keer zal Dj Gemini (oude ex bekende uit de hakwereld) op deze avond draaien, deze jongen heeft aardi ge bekendheid opgedaan in de hardco- rewereld en heeft zich nu toegelegd op de rustiger mellow en trance muziek. Ook deze avond zal het weer in het teken staan van mello, dance en trance muziek. Ook deze avond zal het weer in het teken staan van mellow, dance en trance en de special light effects. De entree is geheel gratis dus. HEILOO - Op de Westerweg werd een korte bromfietscontrole gehouden. Enkele bromfietsers werden geverbali seerd. In een personenauto die geparkeerd stond op het Stationsplein werd inge broken. Uit de auto werd een porte monnee met inhoud ontvreemd. Het linkerportierslot werd met een scherp voorwerp geforceerd. Op 17 maart werd uit een personen auto die geparkeerd stond op de Hoefsmid een autotelefoon ontvreemd. Het linkerportier werd geforceerd. Op de A9 verloor een personenauto al rijdende een linkerachterwiel en een deel van de as. Dit gebeurde vlak voor een inhalende motorrijder die alles gelukkig kon ontwijken. Aan de auto werd een technisch onderzoek verricht. Conclusie van dit onderzoek leverde op dat de auto rijp was voor de sloop. Tegen de bestuurder werd proces ver baal opgemaakt. Bij het Hoekstuk werd een lantaarn paal door een personenauto aangere den. De veroorzaker reed daarna door. Door een getuige werd de bestuurder herkend. De bestuurder bleek gedron ken te hebben. Zijn auto werd in beslag genomen en zijn rijbewijs werd inge vorderd. De auto wordt aan een tech nisch onderzoek onderworpen. Tegen de bestuurder wordt procesverbaal opgemaakt. Op de Westerweg vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Aan beide zijden van de Westerweg stonden geparkeerde auto's. Beide auto's trachtten door de rijden maar een aan rijding kon niet meer voorkomen wor den. Een van de bestuurders is daarna doorgereden. Op 22 maart omstreeks 04.30 uur werd tijdens de surveillance een brandlucht geconstateerd op de Heerenweg. Het bleek dat een prullenbak in een café in brand stond. Het brandje kon zonder verdere gevolgen geblust worden zodat erger werd voorkomen. Op de kruising Kennemerstraatweg- Frederica's hof vond een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een bestelauto. De bestelauto liet bij het afslaan de bromfietser niet voorgaan. Er was alleen materiële schade. Op de Kennemerstraatweg werd een alcoholcontrole gehouden. Enkele bestuurders werden gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Een bestuur der bleek gedronken te hebben. Proces verbaal werd opgemaakt. Bij het Hoekstuk werden een hekje en een personenauto aangereden. De ver oorzaker is daarna weggereden richting Oudburgerlaan. Eventuele getuigen worden verzocht met de politie in con tact te treden telefoonnummer 072 337676. Dit voorval geschiedde op 23 maart. Op de Kennemerstraatweg werden van een personenauto alle vier banden lek- gestoken. Bij een supermarkt op de Stationsweg werd een winkeldief aangehouden. Getracht werd een kuipje boter weg te nemen. Procesverbaal werd opge maakt. Uit een woning op de Kwekerij werden een jas met daarin een sleutelbos en een walkman weggenomen Een onder zoek naar de toedracht wordt ingesteld. Uit een personenauto die geparkeerd stond op de Dors werd een cd-autora- dio ontvreemd. Het linkerportierslot wed vernield. Op het Zandstuk werd op 23 maart een rode Renault 19 aangereden. De ver oorzaker is daarna doorgereden. Eventuele getuigen worden verzocht met de politie contact op te nemen tele foonnummer 072 337676. Op de Willibrordusweg werd een bromfiets ontvreemd. De bromfiets stond afgesloten met een kabelslot. Op een parkeerplaats aan het Malevoort werd een grote stapel tak ken in brand gestoken. Zonder gevaar voor de omgeving kon dit uitbranden. Op de Heerenweg vond een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bromfiets. De bestuurder van de perso nenauto stopte voor voetgangers die gebruik maakten van het zebrapad. Dit werd te laat gezien door de bromfietser. Er was alleen materiële schade. Op de Ypersteinerlaan werd van de muur van een woning een plantenbak afgegooid. Op de kruising Warmoezierslaan- Nijverheidsweg werd een lantaarnpaal aangereden. Door de regen was het wegdek ter plaatse nat geworden waar door de personenauto slipte en tegen de lantaarnpaal botste. Tijdens een alcoholcontrole werden 7 bestuurders gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Geen van de bestuurders had alcohol gebruikt. In een winkelpand in het Loo werd ingebroken. Vanwege het afgaan van het alarm moesten de daders het haze- pad kiezen. Er wordt niets vermist. In Vredenoord werd een kanteldeur van een garage opengebroken. Uit de garage werd een snorfiets, bromfietson derdelen en een boormachine wegge nomen. In de periode van 20 t/m 26 maart wer den 6 fietsen ontvreemd. Gevonden voorwerpen: trainingsjack, pauw, oorbel ballon-model, walkman met kleine speakers en diverse sleutels. HEILOO - In Tendenz is op zaterdag 1 april een tropical party voor de leerlin gen van de hoogste groep van de basis scholen, 'oftewel Basedenz in een tropi sche verpakking. Heerlijke zomerse muziek en de sfeer zal dat ook zijn als jullie je zomerkleren alvast uit de kast halen. De tropical party begint om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. HEILOO - Vrijdag 31 maart kunnen de tieners allemaal hun zomerpak aan trekken. In Tendenz aan de Pastoor van Muijenweg 12 is die avond een tropical party. Het duurt van 20.00 tot 23.30 uur, de entree is f 1,00. Tendenz is verder geopend op woens dag, vrijdag en zondag, steeds van 14.30 tot 17.00 uur. Je kan dan naar je favo riete muziek luisteren of een spelletje doen. De entree is dan gratis. De activi teiten zijn voor tieners van 12 tot 16 jaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6