Hernieuwde Hema een stuk groter Ine Veen exposeert bij de Hema Sparta 300 Ponystar: kinderkeus '95 m PAG|NA 8 UITKIJKPOST - 29 MAART 1995 De sleutelbloem (Primula) een lust voor het oog Schildklierstichting Oppositie-nieuws Jan Hemmer: Stedehjk Museum d<; schoonste bakker van Heilooër Bridgeclub Opbrengst Reumacollecte Open universiteit Bridgeclub Sans Atout Vrouwenrechten zijn mensenrechten Noord-Holland Jaarvergadering UW Boekenmarkt Info-uur D66 Egmonds Podium Inzamelingsaktie Roemenië Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) Sportief voorjaar bij Zeeman Nieuwe actie van Lenny Bloemiste John Moen geeft u beter zicht op de zomer HEILOO - Een Primula is een mooie vaste plant die zowel in de tuin als in de woonkamer een vast plaatsje verdient. De plant is gemakkelijk te verzorgen, toch valt het niet altijd mee een geschikte plaats te vinden waar ze opti maal tot hun recht komen. Op een ver keerde plaats in de tuin of huiskamer doen ze het beslist niet. Eén van de hoveniers van Ranzijn tuinN& dier heeft u hierover graag advies. Primula's komen van oorsprong uit bergachtige gebieden. Uit bijvoorbeeld het hooggebergte van India, Zuid West China, Japan, Pyreneeën en de Alpen zijn enkele culturen afkomstig. In deze gebieden treft men de primula vaak in een behoorlijk vochtige grond. Vandaar dat zij het in de Nederlandse tuinen ook het beste doen onder deze omstan digheden. Vooral de soorten, die afkomstig zijn uit de Alpen moeten 's winters een heel goed gedraineerde standplaats hebben, anders rotten ze snel weg. Een mengsel van klei en humus garandeert bijna altijd goede resultaten. Primula's kunnen gemakkelijk ver meerderd worden. Dit kan door de meeste soorten direct na de bloei te delen. Botanische primula's kunnen ook uit zaad worden vermeerderd. Dit doet men, in februari, door potten met zaadjes van de primula te planten. Deze potten worden bedekt met voch tig mos en geplaatst onder koud glas in de schaduw. Het grondmengsel kan het beste vermengd worden met scherp zand en turfmolm. De pot moet steeds voldoende vochtig gehouden worden. Omdat de zaaipotten beslist koel moe ten staan, kan het vrij lang duren voor dat het zaad kiemt. Het invriezen van de zaadjes in een ijsblokje alsvorens ze te zaaien bevordert het ontkiemen beslist. Als de zaadjes zijn ontkiemd kan er verspeend en uitgeplant worden. Een bijzondere primula is de primula acaulis tegenwoordig ook wel de pri mula vulgaris genoemd. Deze plant is één van de weinige stengelloze sleutel bloemen. Van oorsprong komt deze soort uit de Europese alpenweiden. Dit is de reden dat de cultuur het beste gedijt op een koele met leem vermeng de bosgrond in de schaduw van bij voorbeeld heesters. De bloemen van dit plantje zijn lichtgeel met een donker der oog. In maart tot april worden deze opvallend mooie, vrolijke bloemen getoond. Deze plant is één van de vele planten uit het assortiment van het tuincentrum Ranzijn tuin dier aan de Omval. De hoveniers .geven u graag advies over de verzorging, bemesting en juiste plaats van de plant. ALKMAAR - De Schildklierstichting, werkgroep Noord-Holland-Noord, organiseert in samenwerking met het Medisch Centrum Alkmaar een voor lichtingsbijeenkomst voor schildklier patiënten en geïnteresseerden. Deze bijeenkomst is op woensdagavond 12 april van 19.30 tot 21.30 uur in de Gehoorzaal van het Medisch Centrum Alkmaar, Wilhelminalaan 12, Alkmaar. Het thema van deze avond is: de te snel werkende schildklier (hyperthyreoïde) en de behandeling met radio-actie jodi um (de slok). De sprekers van deze avond zijn de heer W. Bronsveld, inter nist, en mevrouw A. van Dongen, nucleair geneeskundige. Er is ruim schoots gelegenheid om vragen te stel- len. De kosten voor deze avond zijn f 5,00 per persoon (koffie en thee is gratis). Als u meer informatie wilt of als u deze avond wilt bijwonen, dan kunt u zich vóór 1 april aanmelden bij het Informatiecentrum van het Medisch Centrum Alkmaar, telefoon: 072 483500 of bij mevrouw T. Zaal, werk groeplid van de Schildklierstichting Noord-Holland-Noord, telefoon: 02518 51235. HEILOO - Het blijft stuivertje wisse len aan kop, want deze week verloor Cor van Etten zeer verrassend van Piet Manni, die zelfs in het eindspel de over winning mocht bekronen met een zeer uitgediepte combinatie met een zeer fraai dame-offer. Fraai was ook de overwinning van Jan Jaap Langereis op Petrocevic die in de Caro-Kan goed fout ging, en daar ook de nederlaag aan te danken heeft. Hans Hassing blijft naar boven kijken en won nu van Willem de Ruig. Wie ook punten, moet gaan halen is H. Maas, want de onder ste rijen komen helaas in beeld voor deze gedegen le elftal speler. Een speler, die we helaas niet meer zul len aantreffen aan het schaakbord. Bij Oppositie is P. van der Werff sr, die helaas overleden is op woensdag 15 maart. Een sterke schaker, die zelfs in zijn jonge schaakjaren in Bloemendaal heeft gespeeld en die club speelde toen hoofdklasse. Op 77-jarige leeftijd leek hij nog moeiteloos mee te draaien in de hoogste klasse van Oppositie. Zijn ster ke eindspelkennis was altijd een lust voor ogen om te zien. Uitslagen: Cor van Etten-Piet Manni 0- 1, de Jager-v.d. Werff jr. 1/2-1/2, Folkertsma-Kerst 1-0, Heeringa-Bos 1- 0, de Ruig-Hassing 0-1, Langereis- Petrecevic 1-0, Jonkheer-Jongkind 1/2- 1/2, Ligthart-Kracht 1/2-1/2, Maas- Bosma 0-1. In de B-poule won Tuinstra van Oosterbaan en dreigt daarmee de Top- 5 binnen te lopen. Een man die dat zeker wil is Richard Sauer, die nu won van Hans Ebregt. Ook Vonk weer met zwart won zijn partij tegen Lamberts. Aan de kop gaan Kleijn, Sauer, Plas als goede 3e, Koenders en Ebregt. Zaterdag 8 april is weer het Oppositie Rapid Schaaktoernooi! Ook voor de jeugd zijn er weer aparte groepen en voor de prijswinnaars zijn er fraaie prij zen in natura te winnen. Opgave bij P. Folkertsma, tel. 072-2335821 of bij dhr. Moll, tel. 072-330485. U speelt in groe pen van 6 tot 25 minuten per partij. Kosten f 10,00 per persoon. Aanvang 10.45 uur in het Open Huis. De heer en mevrouw Van Schaik bij de heropening van het uitgebreide Hema-filiaal. HËILOO - Ook de Hema heeft zijn winkel heropend. Er is een flink stuk bijgekomen en er is een heel gezellige lunchroom bijgekomen. Dit laatste bleek al direkt een groot succes te zijn, vanaf het eerste moment zag men volle tafels en stoelen. Bovendien is er een expositie van het werk van Jean Thomassen. Doordat er meer ruimte is gekomen is het assortiment ook uitge breid en alles is heel overzichtelijk. De afdeling mode, die vroeger een beetje weggedrukt zat, komt nu volle dig tot z'n recht door de ruime presen tatie. Elk schap is voorzien van een bord waarop duidelijk te lezen valt wat het biedt zodat zoeken overbodig is gewor den. Er is een mooie afdeling zijden, katoenen kussentjes bijgekomen. De doe het zeiver en de tuinierder zullen hier veel van hun gading vinden. De gebakafdeling is rijk voorzien van allerlei heerlijkheden maar wie liever iets hartigs heeft komt bij de Hema ook ruimschoots aan zijn trekken. De afde ling wijnen mag ook gezien (geproefd) worden. De Hema is een zaak waar iedereen zich thuis Voelt. Wederom is er een prachtige zaak in de winkelhof 't Loo geopend. HEILOO - Uitslagen. Dinsdag 21 maart: A-lijn: Klerk-Stark 63.00, Fam. Kraakman 56.20. B-lijn: fam. v.d. Laan 59.90 fam. v. Brunschot 59.40. Donderdag 23 maart: A-lijn: de Bruyckere-Stark 63.30, Berkman-v.d. Vlies 61.30. B-lijn: Fam. Nieuweboer 57.30, fam. Koot 56.30. C-lijn: v.d. Molen-Staal 61.70, fam. v.d. Dijk 60.00 D-lijn: Brand-Hendrikse 58.30, Velzeboer-Ursem 54.90. HEILOO - De actie voor het Nationaal Reumafonds in het kader van de lande lijke inzameling in de week van 13 t/m 18 maart heeft in Heiloo een bedrag opgebracht van f 11.366,50. Vorig jaar f 11.222,65. Het geld wordt onder meer besteed aan wetenschappelijk onder zoek, individuele hulp aan reumapa tiënten, aangepaste vakanties, subsidie aan reumapatiëntenorganisaties en verenigingen. Het bestuur richt zijn welgemeende dank tot leden van het plaatselijk comité, tot de collectanten en tot ieder die door een financiële ondersteuning tot het welslagen van de collecte heeft bijgedragen. Mocht u door omstandig heden de collectant gemist hebben, dan kunt u alsnog uw bijdrage storten op postgiro 324 of banknummer 70 70 70 848 t.n.v. Het Nationaal Reumafonds te 's -Gravenhage. Wilt u meer weten over het werk van het Nationaal Reuma fonds? Bel of schrijf naar: Statenlaan 128, 2582 GW Den Haag, tel. 070 3503231. ALKMAAR - In het studiecentrum Alkmaar van de Open Universiteit wordt op 29 maart een informatie avond georganiseerd van 19.00 - 22.00 uur. Deze avond is speciaal bedoeld voor afgestudeerden van het hbo die verder willen studeren. De consulent, mw. drs. C.W. Rosier, zal informatie geven over vrijstellingsmogelijkheden. Om 19.30 uur is er een debat tussen dhr. drs. M. van Luik, bedrijfskundige en dhr. drs. J.N. Leppink, bedrijfseco noom. Zij zullen ieder vanuit hun eigen discipline de bedrijfskundige en bedrijfseconomische kanten belichten van een praktijkvoorbeeld. Dit pro gramma-onderdeel is met name inte ressant voor diegenen die twijfelen tus sen bovengenoemde vakgebieden. Er is ook informatie over doorstuderen in cultuurwetenschappen, natuurweten schappen, rechten, sociale wetenschap pen en technische wetenschappen. Adres: Open Universiteit, Brillesteeg 11,1811 CS Alkmaar, tel. 072 155114. HEILOO - Uitslagen maandag 27 maart: A-lijn: fam. Schaffer 57,1% 2. fam. v. Diepen 56,3% B-lijn: 1. fam. v.d. Klis 62,1% 2. Haafkens-v. Zomeren 61,7% C-lijn: 1. Kuiper-Sijls 61,7% 1. Bennink-Roozen 55,8% D-lijn: 1. Kat- Smit 62,5% 2. Fam. Boersen 55% E- lijn: 1. Ds. de Jong-de Winter 62% 2. Ds. Bolweg-Beerepoot 58,3% F-lijn: 1. Tensen-v. Linden 57,8% 2/3 Ds. Beentjes-Visser en Bonnewit-Theune 56,3%. ALKMAAR - Op zondag 2 april orga niseert het Stedelijk Museum Alkmaar in samenwerking met de Historische Vereniging Holland een koffielezing. Paql Knevel spreekt dan in de schut- terszaal van het museum over de Hollands schutterijen. De titel van zijn lezing luidt: 'Papegaaien en snaphanen. Omver de belevingswereld van 17e- eeuwse schutters'. De lezing begint om 12.00 uur en duurt tot circa 13.00 uur. Het museum is vanaf 11.30 uur geopend. De toegangs prijs bedraagt f 5,00. De toegang voor de leden van de Historische Vereniging Holland en van de Vereniging Vrienden van het museum is gratis. Reserveren is niet mogelijk. HEILOO - Onder deze leus wordt tot en met 15 september 1995 door Amnesty International wereldwijd actie gevoerd voor de bescherming van mensenrechten van vrouwen. De direc te aanleiding voor deze speciale lang durige actie voor vrouwen is het bijeen komen van de vierde VN Wereldvrou wenconferentie. De centrale doelstelling in deze actie zal zijn het stoppen en voorkomen van het ernstige en systematische geweld dat veel overheden plegen tegen vrou wen. Verder dringt Amnesty aan op de verbetering in een aantal landen van de waarborgen ter bescherming van de rechten van vrouwen. Hun rechten die nen, voor zover dat nog niet is gebeurd, te worden vastgelegd in internationale verdragen. Nog belangrijker is dat de regeringen die de verdragen onderte kenen en ratificeren deze ook werkelijk naleven. Amnesty zal in de wandelgangen lob byen bij regeringsvertegenwoordigers om mensenrechten centraal te laten staan tijdens de conferentie. Mensenrechten van vrouwen dienen de aandacht te krijgen van de internatio nale gemeenschap. In de slotverklaring zouden mensenrechten voor vrouwen een centrale rol moeten innemen. Niet verfijnde retoriek en loze beloften die nen de boventoon te voeren, maar de conferentie moet een daadwerkelijke katalysator blijken te zijn die tot actie en snelle inwilliging van beloften zal leiden. De Wereldwinkel heeft voor de maand mei een etalage ter beschikking gesteld voor 'Vrouwenrechten zijn mensen rechten'. HEILOO - 'Waar voedsel gemaakt wordt, moet hygiëne heersen. Dat geldt bij u in de keuken, omdat u uw huisge noten graag het beste voorzet. Bij ons in de bakkerij is het al niet anders, want ook wij voelen ons verantwoordelijk voor uw welzijn'. Dit zegt Echte Bak ker Jan Hemmer. 'Schoon werken en creatief vakman schap moet je bij elke hap kunnen proeven. Vinden wij!' gaat hij door. 'Maar we wilden het ook eens van een ander horen en lieten strenge EEG- keurmeesters onze bakkerij van boven tot onder kritisch beoordelen. En onze bakkers zijn nauwkeurig beoordeeld bij het maken van uw dagelijkse brood je en al dat andere goede der aarde'. Met glans het bakker Jan Hemmer en zijn medewerkers de keuring door staan, waarna vorige week het keur merk werd ontvangen. Een kroon op hun werk en tegelijkertijd een nieuwe uitdaging: 'We hebben direct een broodje gebakken dat uniek is in de EEG'. Een naam voor het broodje is er nog niet. De klanten mogen dat bepa len. In de winkels aan Kennemerstraatweg en Heerenweg is hiervoor een speciale kaart beschik baar. Bovendien kan men het nieuwe brood je eerst gunstig geprijsd proeven. Bij de Uitkijkpost van deze week vindt men een speciale broodzak. Wie met deze zak naar een van de winkels komt pro fiteert van de gunstige aanbieding. De aktie (naam en gunstig geprijsd proe ven) loopt tot en met zaterdag 8 april. HEILOO - Op donderdag 6 april wofdt in verzorgingshuis Overkerck de jaar vergadering van de Unie van Vrijwilligers gehouden. De vergadering begint om 13.45 uur. De heer Bakker zal namens de gemeente Heiloo die middag een lezing verzorgen en uitleg geven over de nieuwe wet: voorzienin gen, gehandicapten. Aan het einde van de middag zal de heer Steenhuis, direk- teur van verzorgingshuis Overkerck, voor belangstellenden een rondleiding geven door het nieuwe zorgcentrum naast Overkerck. Het einde van de ver gadering is gepland om 16.30 uur. HEILOO - Zaterdagmorgen 1 april, van 9.00-12.00 uur is er weer de beken de boekenftiarkt in ons gebouw 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Voor jong en oud zijn er weer veel interes sante boeken en platen tegen prijzen vanaf f 1,00 per stuk te koop. De opbrengst is zoals gebruikelijk bestemd voor aanschaf van materiaal voor de door de Stichting georganiseerde soci aal culturele activiteiten en goede doe len. Heeft u nog oude boeken en tijdschrif ten en vindt u weggooien zonde, dan hebben wij een goede bestemming voor uw boeken. Indien u contact met ons opneemt, halen wij de boeken op! Ons adres is: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, Heiloo, tel. 331297. De Stichting Ouderenwerk Heiloo is blij met uw boeken waarvan de opbrengst nuttig besteed wordt voor goede doelen. HEILOO - De D66-gemeenteraads- fractie in Heiloo wil graag weten wat er onder de inwoners/verenigingen e.d. van Heiloo leeft. Daarom houdt zij maandelijks een info-uur. U kunt hier uw mening kwijt over zaken, die u aan spreken en/of vragen stellen over het gemeentelijk beleid en het D66-stand- punt t.a.v. diverse onderwerpen. Het eerstvolgend info-uur is op woensdag 29 maart in het gemeentehuis. Aanvang: 19.30 uur. Aansluitend op dit spreekuur verga dert de D66-(steun)fractie over de onderwerpen, die in de de gemeente raadsvergadering van 3 april aan de orde komen. Ook deze D66-vergade- ring is openbaar en vanzelfsprekend heeft iedere aanwezige spreekrecht. Wilt u meer informatie over D66? Bel: 334695 (afd. secretariaat) of 335443 (fractiesecretariaat) EGMOND - Het podium van de Slotkapel in Egmond aan den Hoef is vrij voor Egmondse musici. De Stichting Gebruik Slotkapel organi seert op zondag 23 april een concert door en voor Egmonders. Wij weten dat er heel veel muziekliefhebbers zijn in de Egmonden, actief zowel als passief. Wij zijn op zoek naar beiden! Actieve musici van acht tot tachtig jaar, die zich willen laten horen, kunnen contact opnemen met de heer Wim Noteboom (02206 2387). De passieve muzieklief hebbers kunnen zich een plaats reser veren via telefoon 02206 2033, 2387 of 5973. HEILOO - Het Rode Kruis Alkmaar gaat 17 april naar Roemenië met een hulptransport. Zij gaan naar een kin derziekenhuis en een tehuis voor gees telijk en lichamelijk gehandicapte kin deren. Medewerkers van het Rode Kruis zullen vrijdag 31 maart en zater dag 1 april een inzamelingsaktie hou den in Albert Heijn Heiloo. Zij doen een beroep op u, wilt u hen helpen te helpen? HEILOO - In de media is de laatste tijd nogal wat aandacht besteed aan de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). Iedere gemeente is verplicht om regels voor wat betreft de voorzie ningen aan gehandicapten van alle leef tijden, dus ook ouder dan 65 jaar, vast te leggen. Deze wet is op 1 april 1994 in werking getreden. Dat is nu dus al bijna een jaar geleden. In de kleine HAL (Heiloo, Akersloot, Limmen) is er een WVG-platform. In dit platform hebben vertegenwoordi gers van verschillende gehandicapten organisaties en ouderenbonden zitting genomen, zoals de ANIB (Alg. Ned. Invaliden Bond) de BOSK (Ver. voor motorisch gehandicapten en hun ouders), de VOGG (Ver. Ouders Ver standelijk Gehandicapten), de Chro nisch Zieken, de ANBO (Alg. Ned. Bond Ouderen), de KBO (Kath. Bond Ouderen), de Ned. Ver. v. Blinden en Slechtzienden, het SWOL (Sticht. Welzijn Ouderen Limmen) en de WAO-Belangengroep. Dit platform is regelmatig met de ver tegenwoordigers van de gemeente in gesprek over de WVG. Per 1 april 1995 is deze wet een jaar in werking, en zal deze wet geëvalueerd gaan worden. Ook bij de evaluatie is het platform betrokken. Zoals u onlangs in de krant heeft kunnen lezen is er in de gemeen te Heiloo een aanzienlijk bedrag over gebleven van het budget voor de WVG. Het platform wil graag in contact komen met mensen welke vanaf april 1994 via de gemeente een voorziening hebben aangevraagd en gekregen, of waarvan de aanvraag voor een voorzie ning is afgewezen. Deze vraag is gericht ,aan alle mensen in de kleine HAL- gemeenten. U kunt uw reacties schrif telijk sturen aan: Het Platform WVG, p/a Romplaan 18,1852 BR Heiloo. Ine Veen met haar driedimensionale schilderijen met bladgoud en edelste nen. HEILOO - Niet alle vernieuwingen zijn verbeteringen. In een vernieuwde winkelhof Het Loo zal geen plaats meer zijn voor kunstmarkten zoals die 15 jaar werden gehouden. In verband met brandweervoorschriften behoort dat nu tot de verleden tijd maar positief is natuurlijk de nieuwe expositieruimte in de Hema. In de maand april kunt u er werk van Ine Veen bekijken. De spiksplinter nieuwe koffieshop in de Hema zal ongetwijfeld veel publiek trekken, zeker in de maand april als men de wanden gaat volhangen met werk van Ine Veen. De oud actrice-bal let danseres en nü kunstenares werd gevraagd om haar medewerking, en zoiets weigert de sociaal voelende Ine nooit. Haar werk met bladgoud, edel stenen en diverse soorten verf vindt steeds meer liefhebbers. Ine was met haar werken in winkelhof het Loo een vertrouwd gezicht en een publiekstrekker. Na de verbouwing is er geen ruimte meer voor kramen en kunstmarkten en daarom is de exposi tieruimte in de Hema een ideale oplos sing. Geïnteresseerden die werk willen kopen kunnen dat bij de klantenservice in de zaak regelen. Ine's werk begint ook in andere circuits de aandacht te trekken. Haar beeld schone werk met Anna Pavlova in de stervende zwaan kwam de Uitgeverij van Soeren en co. in Amsterdam onder ogen. Ze besloten de afbeelding van het schilderij te gaan gebruiken voor een biografie over de beroemde ster die in mei in de boekwinkels zal liggen. In de maand april hangen er schitteren de sprookjesfiguren en bloemcreaties in halfedelsteen en bladgoud op de manier zoals alleen zij ze kan vervaar digen. Er is niets plezierigers dan naar zulke mooie dingen kijken onder het genot van een kopje koffie of thee en zo'n overheerlijk gebakje. HEILOO - In uw Zeeman textiel Supers zult u de komende maanden weer heel wat nieuwe mode en huis- houdtextiel kunnen vinden. Het totale pakket zorgt voor een aantrekkelijk ogende winkel waar u graag uw voor deel zult komen halen! Dit voorjaar kunt u kiezen uit een bijzonder groot assortiment mode en huishoudtextiel, ontworpen door Zeeman's eigen sty- lingafdeling. Als 'rode draad' door de collectie is het thema 'sportief veelvul dig terug te vinden. In het huishoudtextiel zien we dat bij Zeeman de eco-trend een vaste plaats heeft verworven. NBaast de, voor al het huishoudelijk gebruik geschikte, wafel doeken, thee- en keukendoeken kunt u uw huis nu goed schoonmaken, gehuld in een effen of gestreept eco-schort. Onlangs werd de zeer succesvolle bad doekenset geïntroduceerd in de kleu ren mint, roze, wit en blauw; een com plete set, bestaande uit een washandje, handdoek en douchelaken. Ook op het gebied van de confectiegoederen staat Zeeman zijn mannetje. De collectie confectie voor het hele gezin kenmerkt zich door een bijzondere sportieve uit straling. Sportieve heren Ook de herenkleding is dit jaar sportief uitgevoerd. Er kan heel wat gesport worden in de herensets, bestaande uit een short met een bijpassend singlet. De heren zijn goed gekleed in één van de Zeeman denim of katoenen broe ken met daarop een katoenen hemd, een makkelijke polo of een mooie swe ater. De uitgebreide keuze overhem den (t/m maat 44!) kunt u vinden in streepdessins of uni, met zowel lange en korte mouw. Voor de dames Onze dameskleding is dit voorjaar uit gevoerd in modieuze kleuren. Er is een grote hoeveelheid blouses, hemdjes, hesjes en gilets. Aan is de keus tussen de uni kleding, bijvoorbeeld een shirt in donkerblauw piqué, of de blouses in een mooie printstot Voor de wat kou dere avonden zijn er fraaie katoenen truien in mooie strepen. Deze kunnen gedragen worden op de bermuda's, de leggings, pantalons, denimbroeken of onze nieuwe crinkle-rokken die gekleurd zijn volgens het tie-and-dye proces. De jurk wordt deze zomer een topper. Juist bij Zeeman vinden we tri cot, katoenen en viscose jurken in tal van modellen voor de jonge sportieve vrouw. Er zijn jurken met spaghetti- bandjes, jurken zonder mouwen, korte mouwen, verlaagde tailles en lange of korte jurken. Op natte zomerse dagen worden we droog gehouden door de modieuze trenchcoates, de sportieve parka's of de wijde swaggers. Voor de jeugd Er is een geweldige keuze aan baby- en peuterkleding zoals tricot setjes, lieve jurkjes, basic jeans, hansopjes, jacks, jas jes en joggingpakken. Deze kleding is over het algemeen uitgevoerd in frisse kleuren en veelal voorzien van sportie ve stiksfls en prints. De wat oudere kin deren kunnen kiezen uit tal van spor tieve modellen in mooie rustige kleu ren, vaak met contrastvlakken. De broeken, shirts, blouses, tuinbroeken, jurken en jacks zijn voorzien van tal van klepjes, zakken, strikjes, picotrand- jes, knoopjes en sportieve opdrukken. Eenvoud is troef maar door net die extra accentjes en het gebruik van soe pele tricot, zachte katoen en mooie sweatstoffen zullen de kinderen graag een keuze komen maken. Daarnaast vinden we in de textiel Supers de bekende kwaliteit kinder-, dames-, en herenondergoed, sokken, sportieve gympen, badkleding, petten en tal van andere leuke artikelen als zonnebrillen en naaigerei. Op dit moment kunt u de nieuwe col lectie Paasartikelen in onze winkels vinden. Met Pasen decoreert u uw huis met versierde paaseieren voor in de paastak, een kipmandje compleet met kuiken of het schattige vogelnestje van twijgen, compleet met twee kuikens. OriZe eieren eten we uit de gezellige pastelkleurige eierdopjes. Kortom, Zeeman voorjaar 1995, de moeite waard! De Sparta 300populair bij de jeugd. HEILOO - De ANWB heeft dit jaar voor de tweede keer de prijs uitgereikt voor de beste kinderfiets van het jaar, de Kinderkeus '95. De winnaar wordt voor de helft bepaald door een vakjury van deskundigen, onder leiding van ANWB's Ferry Smith, voor de andere helft door de echte deskundigen, de kinderen zelf. Die maakten daarvoor dit jaar maar liefst 1000 proefritten. De Sparta 300 Ponystar werd uit de 47 inzendingen gekozen tot de Kinderkeus '95. Dat kwam vooral door de zorgvuldige afwerking en uitvoering van de Ponystar. Algemeen was het positieve oordeel over het remsysteem. Het is een van de elementen die typisch is voor Sparta. De speciale kindvrien delijke remgrepen maakten het ook voor kleinere handen makkelijk de remmen eenvoudig te bedienen. De terugtraprem en twee cantilever velg- remmen werken dan ook uitstekend. Uitstekende verlichting De jury had ook veel lof voor de ver lichting van de fiets. Normaal is dat een zwak punt van kinderfietsen. Denken fabrikanten soms dat kinderen na het donker toch niet meer mogen fietsen? Bij de Ponystar is de verlichting heel goed verzorgd. De bedrading is zorg vuldig weggewerkt en het achterlicht is minder kwetsbaar door een speciale beschermbeugel. Ook waren de kinderen erg te spreken over de stevige bagagedrager en de fraaie lichtmetalen velgen. De banden, waarmee de Ponystar standaard is uit gerust, kunnen tegen een stootje. Dat vond de kinderjury een nuttige eigen schap. Samen met de eigentijdse kleur stelling zorgde dat voor de titel Kinderkeus '95. Helemaal verrast met de verkiezing was Sparta niet. Het researchteam van Sparta heeft de afge lopen jaren veel aandacht besteed aan de innovatie van de kinderfiets. Dit heeft geresulteerd in een nieuw kinder fietsmodel in het Sparta assortiment, de Txiko (spreek uit: Chico). Deze fiets, die onlangs werd geïntroduceerd op de Fiets RAI 95, wordt omschreven als de eerste echte kinderfiets. Bij de geome trie van de Txiko, die heel anders is dan van andere fietsen, staat de veiligheid meer dan ooit voorop. Opvallend is dat de maatvoering van de Txiko aansluit op de groeicurve van kinderen. Met deze verregaande vernieuwing is Spar a nu al klaar voor Kinderkeus '96. HEILOO - 'Die verdient een bloeme tje!' is een splinternieuwe actie van Lenny Bloemiste in Het Hoekstuk. Heeft u iemand in gedachten, aan wie u een bloemetje wilt geven? Dan kan dat op kosten van Lenny Bloemiste. Iedere klant die in de zaak in Het Hoekstuk een aankoop doet, heeft recht op een speciale actiekaart. De klant kan op deze kaart invulling aan wie hij of zij een bloemetje wil geven en om welke reden. Eens per maand worden uit de ingevul de en ingeleverde kaarten er twee getrokken. Die twee verzoeken worden gehonoreerd met een bloemetje ter waarde van f 15,00, aan huis Daarbij moet worden opgemerkt de actie alleen geldt voor Heiloo en directe omgeving. Dit is een leuke manier om eens een bloemetje weg te geven en natuurlijk nog leuker om zo eens verrast te wor den met een boeket. Meer informatie over deze actie bij Lenny Bloemiste, de zaak voor bloemen, planten en woon decoraties in winkelcentrum Het Hoekstuk. Bakker Jan Hemmer met de bevestiging van het EEG-certificaat in de hand. HEILOO - De zomer extra aandacht voor uw ogen. John Moen Optiek in 't Loo heeft die extra aandacht in huis. Met specialistisch advies, perfecte oog- zorg en natuurlijk een ruime sortering in eigentijdse monturen. Bijvoorbeeld voor een zonnebril, die wij u deze zomer, compleet met glazen op sterkte, al vanaf f 89,00 kunnen aanbieden. Bovendien hebben wij een bijzonder interessante aanbieding voor brildra gers én niet-brildragers: Zeiss Skylet zonnebrilglazen, al dan niet geslepen op uw eigen sterkte. Geavanceerde Zeiss Skylet glazen zorgen voor veilig heid, comfort en optimale bescherming. Ze beschermen uw ogen namelijk niet alleen tegen UV licht (zoals een gewo ne zonnebril dat doet), maar bieden optimaal, natuurgetrouw en contrast rijk zicht door de unieke 'blauwlicht- demper'. Een ware belevenis voor uw ogen. Met Zeiss Skylet zonnebril gla zen zijn hinderlijke schitteringen voor goed verleden tijd. En dat is wel zo vei lig in het verkeer. Kom snel even langs bij John Moen Optiek. Wij vertellen u graag alles over onze voordelige aan biedingen. t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 8