Nieuwbouw aan Pastoor van Muijenweg: gevarieerde woningbouw en nieuw Trefpunt De Springschans in het nieuw A.J.V0S C1000 Voordeelmarkt 0.69 Stichting Jeugdtheater 18+ speelt 6De trappen van het AM-tejater' 1 krop sla Magere varkenslappen 1 kilo 5.98 BE0DINGHOUSE HOESLAKEN KADO* 3888SS APRIL 1995 55® ....5i5-5-5:5::-. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AAST RE KEN 60e JAARGANG NO .14 Aktie voor straat kinderen in Bolivia jr Waterschap verzorgt onderhoud Kanaaldijk Collecte Simavi Palmpaas-concert in Willibrord Verfrissende face-lift voor uw interieur Christenvrouwenbond IN WINKELCEN1 rRUM 'T HOEKSTUK CEES HACHMANG LOODGIETERS RIJKSWEG 127, LIMMEN, TELEFOON 02205-3401 SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Workshop handlezen Damesbridgeclub Sans Atout Art-weekend bij Inzet Amels v/h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 i ■■•••ia .y.v.v.w.'- •-•-v.y.y.y.v ^•v.y.y.y.y.-.v. XvMvM De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mnvprijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Vorige week vrijdag pre senteerde de gemeente Heiloo, in aan wezigheid van vertegenwoordigers van De Stolp, de Woningstichting Heiloo, de Stichting Ouderwerk Heiloo en de ouderenbonden, de nieuwbouwplan- nen voor de Pastoor van Muijenweg. De locatie voor het omvangrijke plek - rekening houdend met de situering midden in het dorp - is ontstaan door het vrijkomen van een drietal scholen: de voormalige Agnesschool, de Maria- Lidwinaschool en het Cornelis Dreb- belcollege. Het totale gebied valt binnen het bestemmingsplan Stationsomgeving. In dit gebied zullen, startend in mei, socia le huurwoningen, premie-huurwonin gen en vrije-sectorwoningen gebouwd worden. Ook is er-ruim plaatsgemaakt voor een nieuw Trefpunt voor ouderen in Heiloo. tVoor de herinrichting van het gebied is van de provincie Noord- Holland in het kader van het Fonds voor de Stads- en Dorpsvernieuwing. Reacties ingepast De plannen voor de Pastoor van Muijenweg zijn reeds in juli 1994 in theater De Beun aan de bevolking gepresenteerd. Op basis van alle reac ties zijn de plannen aangepast, zoals een lagere woondichtheid, lagere bouwhoogte, geen grote vijver en hand having van zoveel mogelijk reeds aan wezig groen. Het definitieve plan is gebaseerd op vele aspecten, uitgangs punten en reacties c.q. wensen. Bij de aanpak van het gebied is op vele zaken gelet. Zo wordt er bij de uitvoe ring aan stedebouwkundige wensen tegemoet gekomen en zullen er nieuwe riolering en een nieuw wegdek komen. Ook zal een aantal verkeersdrempels worden gelegd in de aangrenzende buurten om deze gebieden in de 30 km- zóne rondom de Pastoor van Muijenweg te betrekken. Daarnaast is er ook het nodige functionele groen, terwijl een vijverpartij niet alleen mooi voor het oog is, maar ook dienst doet om het grondwaterpeil in de omgeving mede te beheersen. Dit laatste is nog wel eens een probleem in aangrenzen de straten als De Rookamer en derge lijke. Vier fasen De uitvoering van de plannen zal in vier fasen verlopen. Allereerst wordt er gebouwd op het terrein van de voorma lige Agnesschool, dan de straatkant van het terrein van de Maria-Lidwina- school, vervolgens het plein van het Cornelis Drebbelcollege en tenslotte de achterzijde van het M,aria-Lidwina- terrein en de westkant van de Cornelis Drebbel-grond. In totaal worden 46 sociale huurwonin gen gebouwd, -waarvan 16 eenheden bestemd worden voor bewoners van HEILOO - Op 8 april organiseert de Werkgroep Kerk en Samenleving samen met de Radboudschool bij win kelcentrum 't Loo een schoenpoets- en ramenlap-aktie voor straatkinderen in Bolivia. De kinderen zullen van 11.00 - 16.00 uur uw schoenen poetsen op het pleintje bij de ING-bank en bij de uit gang bij Gall Gall. Op de parkeerter reinen zullen kinderen autoruiten was sen. De opbrengst van deze aktiviteiten is bestemd voor een opvanghuis voor straatkinderen in Santa Cruz, Bolivia. De straatkinderen krijgen daar eten, kleding, medische verzorging en leren een vak als timmerman, metaalbewer ker of leerlooier. Wij hopen dat de kin deren veel werk zullen hebben! HEILOO - Zo te zien kunnen ze er wel om lachen, de heer en mevrouw Van Schalk van de Hema in 't Loo. Vorige week zouden ze, zo meldden wij in het onderschrift bij de foto, ook al gezamenlijk gekiekt zijn in hun fonkelnieuwe zaak. Maar helaas, op die foto figureerden ande ren. Dit maal is er geen twijfel moge lijk. Proost! De maquette van het plan Pastoor van Muijenweg. Het gebouw linksonder is het huidige Brunogebouw. In het midden rechts het nieuwe Trefpunt en daarboven de aan te leggen vijverpartij. gezinsvervangend tehuis De Stolp. De overige zijn vooral bedoeld voor star ters en doorstromers in de Heilooër woningmarkt. Voorts zullen er 23 pre mie-huurwoningen komen; daarvan worden er 15 zodanig gebouwd, dat ze makkelijk aanpasbaar zijn voor de woonwensen en -eisen van ouderen. Tenslotte zullen 14 vrije-sectorwonin- gen alsmede een nieuw trefpunt voor ouderen worden gerealiseerd. Wat betreft de huurprijzen gelden de volgende bedragen. De eenheden voor bewoners van De Stolp (2 kamers) kos ten f 542,00 per maand. De driekamer woningen voor starters, doorstromers en ouderen kosten tussen de f 699,00 en f 810,00 per maand. Voor de 8* eenge zinswoningen zal een maandhuur van f 1.030,00 in rekening worden gebracht. De koopprijzen van de vrije-sectorwo- ningen zullen naar verwachting uitko men op een bedrag tussep de vier en vijf ton. Trefpunt In januari van dit jaar heeft de gemeen teraad van Heiloo ingestemd met de uitgangspunten voor het te voeren accommodatiebeleid ten aanzien van welzijnsaccommodaties in Heiloo. Daarbinnen valt ook het onderkomen voor het ouderenwerk. De drie organi saties, die in Heiloo actief zijn: Anbo, KBO en Stichting Ouderenwerk, bar sten min of meer uit het huidige onder komen, 't Trefpunt in een voormalige school aan de Westerweg. Het zijn vooral groeistuipen, die de behuizing te klein maken: een toenemend aanbod van activiteiten voor een omvangrijker wordende doelgroep. Op dit moment zijn de vorderingen ten aanzien van een nieuwe accommodatie, gemakshalve nog maar even het nieu we Trefpunt genoemd (of de naam blijft is momenteel nog niet duidelijk), in een ver gevorderd stadium. Het nieuwe Trefpunt is een essentieel onderdeel van de bouwplannen op de Pastoor van Muijenweg en kan naar verwachting na de zomer van 1996 reeds in gebruik genomen worden. Om te komen tot een programma van eisen voor de nieuwe accommodatie voor ouderen is er een werkgroep samengesteld. In de werkgroep zitten vertegenwoordigers van natuurlijk de ouderenorganisaties, de projectontwik kelaar, de architect en van de gemeen te Heiloo. Deze manier van overleg voeren past binnen de wens van het gemeentebestuur meer naar buiten te treden en betrokkenen daadwerkelijk in te schakelen bij het vaststellen dan wel uitvoeren van gemeentelijk beleid. De gemeente is vol lof over de inbreng van de ouderenorganisaties. 1,7 Miljoen In het nieuwe pand aan de Pastoor van Muijenweg is ten behoeve van de oude ren 920 vierkante meter beschikbaar. Dat is ruim 300 vierkante meter meer dan in het huidige^ Trefpunt aan de Westerweg. De totale stichtingskosten van het nieuwe Trefpunt bedragen 1,7 miljoen gulden. Het merendeel van het bedrag wordt gedekt uit de opbrengst van de grondverkoop ten behoeve van woningbouw aan de Pastoor van Muijenweg. De rest wordt gefinancierd door de gemeente. Het gebouw bevat onder meer een grote zaal ten behoeve van grote activi teiten. Deze zaal is met paneelwanden in kleinere ruimten te verdelen. Daarnaast zijn er een biljartzaal met zes biljarts, een ontmoetinsruimte met een bar en een terras aan de wegkant, een infobalie, twee leslokalen en diver se kantoor- en bergingsruimten. Bij het ontwerp van het gebouw als wel bij de indeling is vanzelfsprekend rekening gehouden met een goede toegankelijk heid voor minder validen. Z-mtM A i i. - De sportteams van De Springschans in hun nieuwe outfit. HEILOO - Vrijdag 7 april begint het schoolvoetbalkampioenschap voor de Heilooër basisscholen. Het is voor de zevende keer dat dit unieke toernooi wordt georganiseerd. Zowel de jongens als de meisjes treden in het (voetbal) strijdperk. De Springschans reageerde bijzonder verheugd, toen een aantal mensen bereid bleek de school in een gloed nieuw sportjasje te steken. De firma's De Boer Staal (Uitgeest), Bowling Heiloo, Schong Schilderwerken (Lim- men/Heiloo) 'en stukadoorsbedrijf gebr. de Nijs (Heiloo) hebben De Springschans een geweldige (sportieve) dienst bewezen. En dat de leerlingen enthousiast zijn over dit gulle gebaar bewijst de foto wel. HEILOO - Ingewikkeld is het wel een beetje. Op 1 januari 1993 is de zorg voor de Kanaaldijk overgegaan van rijk naar gemeente. En een jaar eerder (1-1- 92) is een waterschapswet in werking getreden, die bepaalt dat het gewenst is een waterschap ook de zorg voor de op de waterkeringen gelegen wegen te geven. Vandaar dat waterschap Het Lange Rond per 1-1-95 de weg wil overnemen. Het college heeft daartegen geen bezwaar. Wel moet de gemeente f. 105.000.- aan achterstallig onderhoud betalen (in 1993 heeft de gemeente hiervoor f. 55.000.- van het rijk ontvan gen). En voorts zal elk jaar f. 11.000.- vanuit de van het rijk ontvangen gelden worden doorgesluisd naar het water schap. Allèen, zo laat het waterschap weten, het onderhoud laat nog even op zich wachten. Dat gebeurt pas bij het verrichten van andere onderhouds werkzaamheden. Nu maar hopen dat dit niet te lang duurt. De raad kon zich overigens met het voorstel van het col lege verenigen. KENNEMER STRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOORHOUDEND: KEN NEMER STRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 8OO AG ALKMAAR HEILOO - In de week van 19 t/m 25 maart hield Simavi haar collecte. Deze collecte, die in het teken stond van de aanleg en verbetering van drinkwater voorzieningen in ontwikkelingslanden, bracht in Heiloo een bedrag op van f9.524,40. Simavi is een particuliere hulporganisa tie en is dus uitsluitend aangewezen op financiële steun vanuit de Nederlandse samenleving. Alle giftgevers en collec tanten worden hartelijk bedankt voor hun bijdrage. Ook in 1995 kan er uit de collecte-opbrengst in Heiloo, evenals in het voorgaande jaar, weer gezorgd wor den voor een betere watervoorziening in zes dorpen vqn Tamil-Nadu (Zuid- India). HEILOO - Op zondag 9 april, Palmpasen, geven drie verschillende koren een concert in de grote zaal van het ontmoetingscentrum van Psychia trisch Centrum Willibrord. Het concert begint om 15.00 uur en zal om onge veer 17.00 uur afgelopen zijn. De toe gang is gratis en iedereen is van harte welkom. De drie koren zijn: Xingcoop uit Alkmaar, Gemengd Goed uit Amster dam, M/V Thans, ook uit Amsterdam. Het zijn alle drie gemengde koren. Zij zullen een breed scala van liederen, a- capella alswel met piano-begeleiding voor ons zingen, van o.a. Charles Chaplin, George Gershwin, George Sheaning, John David en vele anderen. HEILOO - Het blijft elke dag wat lan ger licht. De ramen kunnen weer open. De centrale verwarming kan omlaag. Het huiskrijgt een grote schoonmaak beurt. Kortom, het is vooijaar. Ook de tijd waarin veel mensen weer de doe- hetzelf-kriebels krijgen en hun interi eur een verfrissende face-lift geven. Als u daar ook aan toe bent, kunt u nu bij Bolten Verf Wand aan de Westerweg 259 te Heiloo heel wat nieuwe ideeën opdoen. Tijdens de Opfris Weken staat de Verf Wand speciaalzaak geheel in het teken van het voorjaar. Dus u ziet er veel behang, stoffen en gordijnen in frisse, vrolijke en romantische dessins. Wilt u combineren? Ga dan gerust af op uw eigen gevoel en voorkeur, maar vraag voor de zekerheid ook de Verf Wand specialist om een deskundig kleur/combinatie-advies. Niets is name lijk zo moeilijk als het combineren van kleuren. Bovendien hebben ze bij Verf Wand computergestuurde verf- mengmachines, waarmee ze exact de kleur kunnen aanmaken die u wenst. Daarnaast zijn er veel behang- en gor- dijncombinaties die al mooi op elkaar zijn afgestemd. Zowel qua kleur als patroon. Ouderwetse service Vanzelfsprekend vindt u bij Verf Wand ook al het noodzakelijke gereed schap. En een behangtafel krijgt u zelfs gratis te leen. Ook gratis is het opmeten van gordijnen, lamellen, rolgordijnen en jaloezieën. Zo'n ouderwetse service krijg je tegenwoordig niet overal. Bij Verf Wand vinden ze dat echter van zelfsprekend. Net als het uitvoerig adviseren van klanten. Elke doehetzel- ver wil tenslotte een professioneel ogend eindresultaat. Pas dan ben je tevreden. De Opfris Weken bij Verf Wand worden gehouden tot 30 april. HEILOO - De leden van de afdeling Heiloo van de Nederlandse Christen vrouwenbond hebben de afgelopen tijd tweemaal een interessante voordracht gehad. Eerst was het mevrouw Kuro- kawa, die op levendige wijze vertelde over 'Het leven van de modale Japanner'. De laatste avond was een reis aan de hand van schitterende dia's en een boeiende uitleg door ds. Ouwendijk naar 'Kathedralen in Zuid- Engeland'. De volgende avond, op 25 april, een zeer Hollands onderwerp. Een vertegenwoordiger van het Waterschap in Edam houdt dan een lezing over het thema 'Hoe houden we onze voeten droog?'. MAKELAARDIJ O.G. Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo Tel. 072 331895 Fax: 072 338209 AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN ASSURANTIËN TAXATIES Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. AANB Tïïïura BIJ AANKOOP VAN N ÉÉNPERSOONS MATRAS VANAF «400,- WINKELWAARDE fl 39,- 100% KATOEN 5 VERSCHILLENDE KLEUREN IN DE MATEN 80 x 200 CM 90 x 200 CM 90 X 210 CM OF DE HELFT VAN DE WINKELWAARDE) Vrijdag koop- avond, llppl 's maandags iMIp gesloten. Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte De 18-plus musicalgroep, binnenkort in theater De Beun. HEILOO - Op vrijdag 7 april en zater dag 8 april speelt het jeugdtheater 18+ de musical 'De trappen van het AM- tejater' in theater De Beun. Hoewel de groep uit jonge mensen bestaat is dit geen kindervoorstelling, zij zijn voort gekomen uit het jeugdtheater en vor men nu een eigen groep, die uit veer tien mensen bestaat. Verleden jaar speelden zij de musical 'stemmen uit het hiernamaals' en dit jaar dus 'De trappen van het AM (abstract-muziek) tejater. De stukken worden zelf geschreven en van muziek voorzien. Deze laatste musical is van Timo Bakker en Stephanie Elte. 'Het gaat over een theatergroep die een stuk speelt dat over een sekte gaat, dus eigenlijk twee stukken door elkaar', aldus Timo. Het AM-tejater (de toneelgroep, die gespeeld wordt) lijkt in het begin één grote familie iedereen kan het heel goed met elkaar vinden. Maar, na ver loop van tijd krijgt iedereen toch wat meer pretenties en ontstaat er een enigszins vijandige stemming. De sekte die de groep speelt is genaamd Victimations en speelt door dit alles heen, want dat is het stuk waar dit groep mee bezig is, een maatschappij kritisch stuk. Ook de muziek is zelf gemaakt en op band gezet. Deze qiusical is serieus gek, met muziek, liedjes en een eigen gemaakte choreografie. Timo heeft ook de muziek gecomponeerd en op band gezet in de studio van Coos Grevelink. Ook de kostuums zijn zelf gemaakt. Het is ambitieuze, enthousiaste groep jonge mensen die bezig is een eigen publiek op te bouwen. Het is daarom alleszins de moeite waard eens naar ze te gaan kijken. De kaarten kosten f 12,50 p.p. en zijn te verkrijgen aan de kassa van Theater De Beun van 13.30- 17.00 uur. HEILOO - Op zondag 23 april geeft Anne Boekei een workshop Handlezen in Heiloo aan de Kennemerstraatweg van 10.00-17.00 uur. De workshop is een 'dagje' Handlezen, 5 lessen van een uur, afwisselend theorie en praktijk. De workshop is bedoeld voor beginners. Voor informatie over kosten en inhoud: tel. 072 339163. HEILOO - Uitslagen woensdag 29 maart: A-lijn: 1. dms. Bakker-de Waal 62.50, dms. Slob-Schaffer 62.50 2. v.d. Linden-Gieles 55.83 B-lijn: 1. dms. Hoogland-Mulder 58.75 2. dms. Poland- Lus 58.33 C-lijn: 1. dms. Toby-Toby 65.63 dms. Frugte-Krul 53.65 dms. Hendrikse-v.d. Molen 57.81 2. dms. Ravens-Owens 55.73. E-lijn: 1. dms. Huibers-Bakker 61.40 2. dms. Hutten-v. Os 56.77. HEILOO - In het weekend van 8 en 9 april worden bij Inzet een grote collec tie grafiek, schilderijen en kunstposters tentoongesteld. De grote verscheiden heid in het aangeboden werk maakt het voor iedereen, die op zoek is naar iets origineels interessant. Niet alleen moderne grafiek, maar ook authentie ke etsen zijn te bezichtigen. Daarnaast is er prachtig werk te vinden van Trix Sterkman-Douwes uit Heiloo. Zij werkt met olieverf, vaak gemengd met andere materialen, waarmee een ongekende variatie bereikt wordt in de werkstukken. De hier getoonde schil derijen zijn daar duidelijk een neerslag van. Allerlei elementen uit de natuur zijn voor haar "een persoonlijke inspira tiebron geweest tot het maken van dit werk. Ook zijn er werken te bezichtigen van Pieter Colijn, gemaakt met olieverf op papier. Pieter wordt geïnspireerd door landschappen en stadsgezichten uit de directe omgeving. Dat kunstposters trend zijn, mag blij ken uit de grote variëteit uit het andere aangeboden werk. Zeker interessant om in het weekend even langs te gaan. Inzet, Raadhuisweg 10, Heiloo is dage lijks geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Vrijdag tot 21.00 uur en zaterdag tot 17.00 uur. Zondag 9 april open van 12.00 tot 17.00 uur. AÈi Heiloo - 330332

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1