3F De Dijk, The Bob Color en Van Dik Hout ontnemen Heiloo op zondag 11 juni haar rust Patricia Duineveld-Coolegem wint essay-wedstrijd gemeente Guus Hoekstra wint BP-truck iA aeA Z£ zeqaM/ PAGINA 6 UITKIJKPOST - 12 APRIL 1995 Hollandse trots Weerbaarheidstraining Plantenverkoop Damland van Hier en Daar MoGoJoKo Jaarvergadering UW Het is zover! Drukkerij uitkijkpost bv (c/aa/> -LPi/tt aan (/er fflorst Had u er het afgelopen weekend ook last van? Neeniet van de ver moeienissen van een week werken de naweeën van een wilde zaterdag avond, een avondje kaarten bij de buren of het opnieuw niet door gaan van het lang verwachte con cert van Claw Boys Claw in het plaatselijke jongerencentrum. En niet van het tegenvallende weer op zondagzodat de strandwandeling niet doorging en u zich maar schaarde onder de honderden kij kers en een paar kopers in winkel hof 't Loo. Nee, daar had ik in ieder geval geen last van. Wat mij overviel, een halve dag als een blok aan m'n been hing, was de verplaatsing van de Batavia van Lelystad naar Amsterdam. Ik voel de me acuut Michiel de Ruyter en stond als Hollands Trots', als een rots in de branding bedacht op schipbreuk tijdens deze eerste reis, op de brug van de replica van het schip en heerste over de wereld zeeën, te beginnen bij het Veluwemeer. Het kostte me niet al te veel moeite. Op de werf van de Batavia ben ik de afgelopen jaren een aantal keren geweest. En als parttime-vakantieschipper stond ik wel eens aan het roer van een oer- Hollandse klipper. In een psychologisch getint boek heb ik ooit iets gelezen over mis plaatst schaamtegevoel. Zeg maar dat je je schaamt voor iets, dat je niet zelf hebt gedaan of gezegd. Een ander is de oorzaak, maar je trekt het je zo aan, dat het iets van jezelf wordt. Ik had dus last van misplaatste Hollandse Trots'. Aan de Batavia heb ik niets bijgedragen anders dan een paar tientjes entree. Maar het was 'mijn schuit', die daar met een vaartje van niks naar Amsterdam dobberde. Ik was duidelijk niet de enige. De nieuwsuitzendingen werden gister middag gedomineerd door de Batavia. Er ontstonden files en een weg werd zelfs afgesloten. Kunt u zich nog herinneren dat het Nederlandse voetbalteam Europees kampioen werd? Dat was ook zo'n geval van misplaatste trots: ruim twintig goed betaalde profs winnen een toernooi en iedere Nederlander is ineens de beste van Europa. Plezier en blijdschap, okay, maar die vormen van nationale gekte...? (Overigens, dat Ajax de beste voet balploeg van Nederland heeft en kampioen zal worden, tja, dat weet ik natuurlijk al jaren. Als gehaaide fan - zou zo'n stadion er in het echt anders uitzien dan op de televisie? - snap ik niet echt waarom Feyenoord en PSV af en toe mogen winnen. Afgelopen zondag 7-0: de Ajacieden hebben even laten weten dat ze van iedereen met groot ver schil kunnen winnen. Dat ze het niet elke week doen, dat is een vorm van beleefdheid van 'mijn team', waar ik wel 'trots' op ben.) De Hollandse Trots' blijkt ook maar weer eens bij een andere tak van sport: het niet uitrijden van Formule I-wedstrijden. Jos Verstappen zou vriend en vijand verrassen als hij op een dag de finish haalt, kan niet schelen in wat voor auto of op hoeveel wielen. Nu hou ik absoluut niet van welke vorm van motorsport dan ook (hooguit auto rijden op weg naar een vakantiebestemming), maar dat je anderhalf uur zit te kijken naar auto's die uit de bocht vliegen, begrijp ik werkelijk niet. Maar goed, zo'n racewedstrijd is nog te overzien. Wat dacht u van een partijtje cricket via de BBC. Dagen achtereen kan je kijken naar een testmatch. Ik heb wel eens het gevoel dat als ik een paar weken oefen ik het spelletje zo mee speel. Dat heb ik nou ook ten aanzien van golf, waaraan evenzeer vele honderden televisie-uren besteed worden. Wat je vooral in beeld krijgt zijn de namen van de spon sors en het over het speelterrein heen en weer golvende publiek. Deze sport, die ik - eerlijkheidshal ve - nog nooit beoefend heb, geniet een nog immer groeiende populari teit. Op het toeristeneiland Bali worden ten gunste van de dollars banen aangelegd. Een woonwijkje Lustrum Ypestock Popfestival in Heiloo gaat plat en de armoede wordt wat verder landinwaarts geschoven. In Nederland is de situatie even wat anders, maar ook hier zullen er heel wat plannen klaar liggen voor de aanleg van golfbanen. Misschien zelfs wel in Heiloo! Werden we een jaar of wat niet ver rast met het wilde plan om in de omgeving van de Noorderneg een hotel en een golfbaan te realiseren? Het bleef bij geruchten en ik heb er al tijden niets van gehoord, dus zal het plan wel in het ronde archief dan wel een roestige lade verdwe nen zijn. Maar de golf lief hebbers uit onze gemeente hebben het toch wat serieuzer opgevat, zo is me uit anonieme bron gemeld. Kom je nu op een doordeweekse avond of in het weekend in bij voorbeeld de Noorderneg, dan is het raadzaam een helm te dragen. Er wordt daar namelijk door menigeen regelmatig geoefend op de perfecte afslag. En oefenen houdt in dat het lang niet altijd goed gaat. Misschien moet er maar ergens een afgebakend landje komen met een net er omheen. Een soort los-loop-gebied voor golfers, zoals we die ook kennen voor hon den: betreden voor eigen risico. Nee, ik hou het maar op een beetje rennen en fietsen. Dat zijn ideale sporten om in je eentje te beoefe nen, waarvoor je niet te gek veel attributen nodig hebt en gewoon gebruik kunt maken van de open bare weg. En met name het fietsen is een ideale televisiesport. Je zet het electronische kastje aan, geluid uit. Dat laatste is heel wezenlijk, want anders dendert Mart Smeets uren lang door de kamer, alsof hij zelf op een fiets zit. Je stopt een cd in je installatie, pakt een boek en gaat lekker lui op de bank liggen lezen. Je valt een kwar tiertje in slaap, neemt een kopje koffie. Elk half uur kijk je even of er in een zonnig land nog doorge trapt wordt. En na de finish zet je met een tevreden gevoel de televisie uit: het boek was prachtig en is uit en de beste Hollander dobberde als 48ste over de streep. Maar je weet daarbij zeker dat je het niet beter had gedaan. Goed zo, jongen, ik ben trots op je. Van Dik Hout opent het jaarlijkse popmuziekfeest onder de naam Ypestock op zondag 12 juni in Heiloo. (Foto Jelle Mulder). HEILOO - In de Uitkijkpost van 15 maart heeft een hele pagina gestaan met informatie over het strategie- en kerntakenonderzoek dat momenteel door de gemeente wordt uitgevoerd. In dat kader bent u niet alleen uitgeno digd deel te nemen aan de openbare politieke hoorzitting in het Open Huis op 22 maart maar ook aan de essay wedstrijd 'Het Heiloo waar ik wil wonen'. Hieronder treft u de winnende inzending aan van mevrouw P. van Duineveld-Coolegem. Deze inzending heeft gewonnen omdat vanuit een zeer persoonlijke invalshoek de visie op ons dorp is verwoord. Hef Heiloo waar ik wil wonen. Kattenbergkriebels, die kreeg ik toen ik zes jaar geleden naar Langedijk ver huisde. Telkens weer als ik van Langedijk naar mijn familie in Heiloo ging, dan ter hoogte van Nijenburg begon het weer te kriebelen, hoor! Maar ja, net getrouwd, een heerlijk huis, een leuke baan en toch niet tevre den? Als geboren en getogen Heiloose, na 24 jaar je dorp verlaten, dat is niet niets. Maar goed, het gevoel van heim wee probeer je weg te stoppen, maar die kriebels werden maar erger. Eindelijk in 1994 werd mijn droom Guus Hoekstra liet er geen gras over groeien en kroop direct achter het stuur van de Mercedes Benz Truck. HEILOO - Zaterdagmiddag was bij BP verkooppunt Hein Zonneveld aan de Westerweg in Heiloo de prijsuitreiking van de schitterende BP Mercedes Benz Truck. Al weken stond dit prachtige stuk kinderplezier te pronken in de shop van Hein Zonneveld. Voor de her opening op 11 maart waren er huis aan huis folders verspreid, waarin men een deelnameformulier vond om mee te dingen naar de truck, een bouwdoos van de truck of een prachtige barbiep op. Veel kinderen stonden gespannen te wachten, vergezeld van ouders, grootouders en vrienden. Er waren honderden inzendingen waar men zich op het hoofdkantoor van BP over heeft gebogen om één hoofdprijswinaar en 15 2e prijswinnaars te selecteren. De 2e prijswinnaars zijn: Kim Duinmeijer, Milan Martensen, Marlon de Vos, Maarten Slinger, Maartje Brink, Robbert v.d. Steenhoven, Puck de Wit, Tim Wagenaar, Margot Dieke, Jeroen Pronk, Dave v.d. Brink, Vincent de Nooyer, Marit Molenaar, Benno Kaandorp en Bianca Weeteling. En de hoofdprijs -de Mercedes Benz Truck- is gewonnen door Guus Hoekstra, 31/2 jaar, Werkendelslaan te Heiloo, met de naam Ukkie's Trucky. Beduusd nam Guus de gelukwensen en de prijs in ontvangst. Maar dat duurde niet lang. Al na vijf minuten zat hij als een volleerd chauffeur aan het stuur te draaien en hing vervolgens heel gerou tineerd uit het raam om te kijken of z'n wielen goed stonden! Aan het einde van de prijsuitreiking was er voor iedereen nog een mooie poster van de truck en een versnape ring. Al met al een geslaagd festijn. Verder was er deze week nog de verlo ting van de enorme ijsbeer van Vicks. Diegene die de juiste naam van de ijs beer (bekend van de t.v. reclame) had den ingevuld, konden meedingen naar deze mooie pluche beer. Prijswinnares is geworden: Jaqueline Vlotman uit Heiloo. De naam van de ijsbeer is: Gert-Jan. werkelijkheid; ik ging weer terug naar Heiloo met mijn man en inmiddels twee binken rijker. Maar dat ging niet zonder slag of stoot, bijna een jaar lang heb ik vrijwel iedere week huizen bezocht. Wij wilden graag een niet té oud huis en voor een nieuwbouwwo ning kwamen wij niet in aanmerking. Daar gold immers de regel, weg uit Heiloo en niet economisch gebonden, helaas dan is er voor u geen nieuwe woning bij. Toch jammer, dat zo'n mooi dorp met het vele groen en de talrijke voorzieningen haar beleid met betrek king tot oud-inwoners niet iets versoe pelt. Wie weet kan Heiloo in de toe komst ook voor hen weer iets gaan betekenen. Uiteindelijk hebben wij dan wel een héérlijke stek gevonden. Het is net alsof ik een tweede jeugd beleef heerlijk rennend met mijn jon gens door het Heilooër bos, zie ik mij zelf ook weer gaan als kleine meid tus sen pap en man. Een hele fijne jeugd heb ik gehad, opgegroeid aan het Dokterslaantje; boodschappen doen in 't Loo, dagelijks zwemmen in 'Het Baafje' en op gym bij Doves. Helaas verloor ik vroeg mijn moeder en zie je hoe betrekkelijk alles is. Een tastbare herinnering aan mijn moeder is er altijd gebleven, namelijk de kastanjeboom voor 't Loo. Die heeft zij ooit als jong meisje geplant in de tuin van haar ouderlijk huis aan de Heerenweg. Mede, door die boom is Heiloo juist daarom zo bijzonder voor mij. Zomer 1994 wordt mams kastanje, in verband met de verbouwing van het winkelcentrum, verplaatst. Steeds brui ner werden de bladeren en krulden helemaal door de droge, warme zomer op. Menigeen voorspelde, dat alle moeit voor niets zou zijn. Diep in mijn hart wist ik wel beter, die boom, die haalt het! Schitterend als ik nu langs het modern verbouwde Loo fiets, de bladeren toch groen zie kleuren en bijna niet kan wachten, totdat straks die mooie witte kaarsen weer bloeien. Een traantje pink ik weg en ik denk, die boom heeft het toch mooi gered! U ziet beste lezer, wonen in Heiloo vindt u misschien zo gewoon. Maar laat ik u zeggen, dat u zich als inwoner van Heiloo een bevoorrecht mens mag noe men. Geniet dus allemaal lekker deze zomer van al dat moois dat Heiloo rijk is, opdat u net zoveel kriebels als ik zult krijgen. Patricia Duineveld-Coolegem ALKMAAR - Drie dagen lang bezig zijn met een weerbare en kwetsbare houding opbouwen in jezelf en tegen over de ander. Bij weerbaarheidstrai ning gaat het om je in jezelf heel en sterk te voelen, zodat je 'de ander' tege moet kan treden, vanuit de zekerheid dat jij weet wie je bent. Iedere cursist brengt zelf situaties in, die we onder de loep nemen en waar mee we aan het werk gaan. Je traint hiermee het vermogen om moeilijke situaties in te schatten, ze te beoorde len en ernaar te handelen. Je leert risi co's te nemen en nieuwe contacten aan te gaan. Er wordt gewerkt met stem, lijfwerk en spel. De bedoeling is dat je inzicht krijgt in je eigen ingebrachte situaties en meerdere manieren erva ren hebt om er mee om te gaan. Deze workshopdriedaagse is op 11, 12 en 13 mei. Informatie en opgave: Gré Braaksma, tel. 072 124014. BERGEN - Op dinsdag 11 april start de jaarlijkse verkoop van planten van de Stichting Damland bij de Garve (natuurvoedingswinkel) aan de Nesdijk te Bergen. Er zijn vlinder- en bijenplanten, heemplanten en zaden te koop: Ook kunt u er originele, verras sende paasstukjes en terra cotta scha len met diverse bloeiende plantjes kopen! Een leuk idee voor een cadeau! De opbrengst is bestemd voor het vogelopvangcentrum Damland. Voor het werk in de tuin zoeken wij medewerkers (vrijwilligers) voor mini maal 4 uur per week, eventueel alleen in de zomermaanden (april, mei, juni, juli en augustus). Voor meer informatie kunt u bellen naar: Vogelopvangcentrum Damland, Nesdijk 20h, Bergen, tel. 02208 97053 (ma t/m vr. van 9.00-16.00 uur, tel. 072 114369 (Evelien) en tel. 072 613742 (Gittie) HEILOO - Zondag 11 juni 1995: een bijzondere dag in de gemeente Heiloo. Op die dag namelijk wordt voor de vijf de keer het Ypestock Popfestival gehouden. Een lustrumfeest, dat door de organisatoren van Stichting Festival Heiloo is aangegrepen om er een groots spektakel van te maken. Met topacts als De Dijk, Van Dik Hout en The Bob Color in de line-up van het festival - naast nog zeven andere for maties - moet dat zonder meer lukken. Maar niet alleen het dubbele program ma op twee podia zal zorgen voor een feestelijke dag, ook het bij programma rondom de tent, die wordt opgetrokken nabij bedrijventerrein De Oude Werf, biedt volop mogelijkheden voor ont spanning. Onder meer komen er een grote markt en een kinderkennis. De bestuursleden van Stichting Festival Heiloo zijn al sinds maandag 13 juni vorig jaar bezig met de organisatie van het vijfde Ypestock-festival. Daags na de editie van 1994, op een min of meer geïmproviseerde locatie toch weer goed voor meer dan 4.000 bezoekers, werd contact opgenomen met het management van De Dijk: deze band zou en moest de hoofdact van 1995 moeten worden. Na de nodige onder handelingen werden de contracten in het najaar ondertekend en gaat op 11 juni a.s. een wens van het voltallige bestuur, vele medewerkers en vaste bezoekers in vervulling. De Dijk zal als ware uitsmijter het laatste woord heb ben. De Blauwe Schuit Hoe vooruitziend de keuze voor De Dijk is geweest, werd in de herfst en winter aangetoond: de cd 'De Blauwe Schuit' werd een ongekend succes voor de band, die al vanaf 1981 langs de Nederlandse podia trekt. Ook singles konden rekenen op veel airplay en haalden de Top 50. Het succes is enigs zins vergelijkbaar met dat van de elpee 'Wakker in een Vreemde Wereld', dat in 1987 werd beloond met de Zilveren Harp van de Stichting Conamus. De single 'Mag het licht uit' werd en wordt door duizendkoppige menigtes meege zongen. Tijdens de finale van Ypestock zal dat niet anders zijn. De organisato ren verwachten vele duizenden fans, zowel van De Dijk als van de overige bands, en hebben een uitgebreid draai boek samengesteld om voor een per fecte dag te zorgen. Voor de enorme hoeveelheid mensen, die wordt verwacht, is er overigens alle ruimte. In samenspraak met de gemeente Heiloo en de Stichting Noordhollands Landschap is voor de derde keer een nieuwe locatie gevon den. De eerste drie jaren bivakkeerde het muziekminnend volkje uit Heiloo en wijde omgeving op bedrijventerrein De Oude Werf. Vorig jaar was dat, wegens nieuwbouwprojecten, niet meer mogelijk en werd uitgeweken naar een stuk grasland aan de zuidzijde van de nieuwe wijk Ypestein. Op voorhand was bekend dat dit een eenmalige keuze zou zijn. Dit jaar keert Ypestock terug in de nabijheid van de Heilooër bedrijven op De Oude Werf. Een groot weiland, begrensd door de Rijksweg A9, de woonwijk en het bedrijventer rein, wordt in gereedheid gebracht voor het grootste gratis muziekfeest van Noord-Holland boven het Noordzee kanaal. Gratis toegankelijk De gratis toegang is vanaf het eerste moment een uitgangspunt geweest bij de organisatie van het Ypestock Popfestival. Eén keer per jaar moet iedereen in de gelegenheid zijn om een groots muziekspektakel in Heiloo mee te maken: geen drempels of andere belemmeringen voor een feestelijke dag. Tegelijkertijd vraagt dat veel cre ativiteit van bestuur en medewerkers. Veel tijd is besteed aan het maken van afspraken met talloze bedrijven, die met geld, diensten en/of goederen hun medewerking verlenen. Daarnaast heeft een zuinige werkwijze in de afge lopen jaren gezorgd voor een reserve, die dit jaar aangewend wordt voor het uitgebreide lustrumprogramma van Ypestock. In het programma is De Dijk natuurlijk een grote publiekstrekker. Maar dat geldt ook voor andere formaties, die geboekt zijn. Zo was er nauwelijks dis cussie over de keuze voor The Bob Color. Al tweemaal eerder beklom de formatie rond zanger, podiumdier en 'uitslover' Rob Wiedijk het Ypestock - podium en telkens ging het publiek uit z'n dak. Opnieuw heeft de band een metamorfose ondergaan, maar de muziek blijft een aanstekelijke mix van funk, swingende rock en wat al niet meer. Alvorens The Bob Color als derde band op het hoofdpodium in het hart van het festival optreedt is de uit Alkmaar en omstreken afkomstige for matie 20 Brothers House te beluisteren geweest. Jaren '90 muziek ten voeten uit, die in 1993 onderscheiden werd met de Grote Prijs van Nederland. Frontman René Lenting zal er met zijn muzikanten in een altijd verrassende uitdossing aanstekelijk op los rappen. Van Dik Hout: dé ontdekking De opening van het Ypestock Popfestival is voorbestemd voor de ontdekking van 1994: Van Dik Hout. Deze formatie, die haar basis heeft in Den Helder, heeft menigeen verbaasd met single-successen als 'Stil in mij' en 'Alles of niets', afkomstig van het naar de band vernoemde debuutalbum, dat nog steeds in de verkooplijsten prijkt. De vele optredens en de daarop vol gende lovende recensies tonen steeds weer aan dat Van Dik Hout een 'blijver' The Brandos: de buitenlandse inbreng tijdens Ypestock 1995. is. Stevige muziek met creatieve tek sten, die veel verder gaan dan 'ik hou van jou en blijf je trouw'. Die stevige muziek komt overigens terug bij de buitenlandse act van Ypestock, de Amerikaanse band The Brandos. Traditionele muziekstijlen, met een hoofdrol voor de banjo, worden gecom bineerd met gedreven rock. In het najaar trok de band in Nederland de aandacht met singles als 'Not a trace' en 'The light of day' en een groot aan tal optredens in het grote zalen-circuit. Naast deze vijf bands op het 'grote podium' zullen nog vijf formaties optreden tijdens Ypestock 1995. Het zal op 11 juni derhalve maximaal tien minuten stil zijn in de enorme tent op het festival-terrein, die ruimte biedt aan minimaal 6.000 bezoekers: ook alweer een verdubbeling ten opzichte van de vorige edities. Op het 'kleine podium' keren groepen terug, die eer der op Ypestock te zien en te beluiste ren waren, zoals No Licence en Rumly Poplin. Daarnaast zijn er drie debutan ten: de winnaar van de Ypestock-prijs tijdens de Heilooër voorronde van Noordhollands Glorie, de Heilooër band Means of Grace en de formatie The Porcupines, in Heiloo en omstre ken al vele jaren zeer bekend. HEILOO - Nu we alweer een paar maanden in 1995 verder zijn is het goed om weer eens wat van ons te laten horen. Alle feestelijkheden rondom ons jubileum zijn inmiddels voorbij, maar stil zitten doen we niet. We hebben na de vele activiteiten van het afgelopen jubileumjaar weer wat meer ruimte in ons repetitieschema gekregen. En het is de bedoeling dat u daar iets van merkt als u onze vieringen bezoekt. De afge lopen weken hebben we besteed aan de voorbereiding van de Paaswake, de vie ring die MoGoJoKo ieder jaar verzorgt. Het belooft iets moois te worden. We hopen u dan ook allen te zien zaterdag 15 april om 21.00 uur. De andere twee vieringen voor de zomervakantie zijn op zaterdagavond 13 mei en op 17 juni. Ons combo bestaat nu uit twee toetse nisten en een drummer. Deze jongens zijn sinds een half jaar bij het koor en we zijn echt blij met ze. We zijn echter nog steeds op zoek naar een enthou siaste gitarist. Als u iemand kent, of misschien voelt u zichzelf wel aange sproken, is diegene van harte welkom bij onze repetities op vrijdagavond om 20.00 uur in de kelder onder de Moeder Godskerk. Een gitarist maakt ons combo compleet, en het zou goed zijn als we er snel één vinden. Hoewel het huidige koor bestaat uit zo'n 80 leden is uitbreiding van het zin gende ledenaantal op dit moment een goed idee. Vooral onze jongens kunnen best wat versterking gebruiken. Iedereen die het leuk lijkt om deel uit te maken van ons koor en in ieder geval 15 jaar is kan gewoon eens langskomen of bellen (Ineke Zonneveld, 072- 114423). Gezelligheid verzekerd, dus waarom niet? Veel medewerkers en medewerking Met een zo druk programma is er ajles aan gelegen om het festival in goede banen te laten verlopen. Met inmiddels meer dan honderd medewerkers is alles zo goed mogelijk voorbereid. Naast de bezetting van de bar, inclusief een 'tapcarrousel' buiten de tent, zijn de medewerkers actief rond het podi um en op het terrein en de toegangs routes. In goed overleg met gemeente, politie en brandweer zijn zaken als vei ligheid en parkeergelegenheid gere geld. Ook de bedrijven van De Oude Werf staan welwillend ten opzichte van het Ypestock Popfestival. Een aantal van hen treedt dan ook op als sponsor, samen met vele andere muziekminnen- de ondernemers uit Heiloo en daarbui ten. Op zondag 11 juni 'raakt Heiloo haar rust even kwijt', een kreet uit het verle den, maar binnenkort weer uiterst actu eel. Muziekliefhebbers zullen in grote aantallen naar het Ypestock-terrein komen en wellicht hun dag van het jaar beleven. De verdubbeling van het festi val op alle fronten vraagt om een ver dubbeling van de belangstelling. Juist in het jaar dat Heiloo stil staat bij het feit dat Willibrord 1300 jaar geleden, in 695, een kerk stichtte ifi het dorp en ter gelegenheid waarvan diverse activitei ten worden georganiseerd, past een grootschalig muziekspektakel uitste kend. Dat de Stichting Festival Heiloo ook bij de organisatie van de '1300 Jaar'-activiteiten een trekkersrol speelt, mag ^een verbazing heten. Maar de topattractie voor alle medewerkers vindt plaats vanaf half twee 's middags op de tweede zondag van juni: Ypestock 1995 met tien bands op de planken en natuurlijk gratis toeganke lijk. HEILOO - Op donderdag 6 april werd in verzorgingshuis Overkerck de jaar vergadering van de Unie van Vrijwilligers (UW) gehouden. In zijn openingswoord benadrukte de voorzit ter, de heer E. van Beusekom, het grote belang van het vrijwilligerswerk. Binnen een groot aantal projekten bevordert en verleent de UW maat schappelijke hulp door vrijwilligers. Tijdens de vergadering werd afscheid genomen van het bestuurslid mevr. A. van Tuyl en van het P.R.-lid mevr. I. Niessink, en enkele projektleiders(sters). Vervolgens werd aan 15 nieuwe medewerkers de UVV- speld uitgereikt. Opvallend was, dat zich hieronder slechts 1 man bevond. Binnen de UVV-projekten is er ook voor de mannen voldoende werk beschikbaai. Bijzonder informatief was de voordracht van de heer D. Bruin van de gemeente Heiloo over de toepassing van de Wet Voorzieningen Gehandi capten (WVG), die per 1 april 1994 in werking is getreden. Het blijkt, dat velen niet of onvoldoende op de hoog te zijn van de mogelijkheden van deze wet. De gemeente zal eind april begin mei starten met een uitgebreide voor lichtingscampagne. Na de pauze werd een rondleiding ver zorgd in de nieuwe vleugel van ver- zorginsthuis Overkerck, waarvan de officiële opening medio mei 1995 zal plaatsvinden. Drukkerij Uitkijkpost bv gaat er met aJ haar hebben en houwen vandoor. Vanaf woensdag 19 april a.s. zijn het kantoor en de drukkerij aan de Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo verleden tijd. Vanaf die dag is het bedrijf gevestigd op bedrijventerrein De Oude Werf in Heiloo. Om de verhuizing optimaal te. laten verlopen moeten wij ons produktie- schema enigszins aanpassen en wel als volgt: de drukkerij is gesloten van dinsdag 18 t/m vrijdag 21 april, het weekblad Uitkijkpost zal gewoon verschijnen, echter de in- levertermijn voor advertenties en ALKMAAR ALKMAAR Drukkerij uitkijkpost bv De Hoefsmid 5 Heiloo STATIONSWEG KENNEMERSTRAATWEG RIJKSWEG A9 I KANAALWEG DE OUDE WERFl YPESTEIN I DE HOEFSMID INDUSTRIE TERREIN DE OUDE WERF HAARLEM I LIMMEN kopij voor de krant van woensdag 19 april is gesteld op vrijdag 14 april tot 15.00 uur. Van later aangeleverd materiaal kan de plaatsing niet beloofd worden, voor het bespreken van drukwerk en/of de aanlevering van kopij en advertenties kunt u vanaf maandag 24 april a.s. op het nieuwe adres terecht. (Het postadres blijft ongewijzigd.) Drukkerij Uitkijkpost bv blijft in de week van de verhuizing telefonisch bereikbaar onder nummer 072 3301 75. Wij rekenen op uw begrip bij deze voor ons heugelijke gebeurtenis en hopen u in de toekomst te kunnen begroeten in ons nieuwe bedrijfspand. Met vriendelijke groeten, direktie personeel. Vanaf 24 $pril 1995: De Hoefsmid 5 1851 PZ Heiloo telefoon 072 (5)330175 fax 072 (5)335644

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6