I I Onroerende-zaakbelastingen 1995 HEILOO, MOOI WONEN IN HET GROEN Bestemmingsplan "Centrumgebied 't Loo" G I HEILOO Ingediende bouwaanvragen Koninginnedag 1995: Vrijmarkt in Heiloo WINKELSLUITING OP KONINGINNEDAG (zaterdag 29 april 1995) Verleende sloopvergunningen Verleende bouwvergunnin gen en geaccepteerde mel dingen bouwvoornemen Nieuwe bouwplannen PAGINA 4 UITKIJKPOST - 19 APRIL 1995 G G H T HEILOO TARIEVEN Volgende week (week 17) worden de aansla gen Onroerende-zaakbelastingen voor het belastingjaar 1995 (voorheen Onroerend-goed- belastingen) verzonden. De gemeenteraad heeft de tarieven vastge steld op 2,70 per waarde-eenheid van x 3000,-- voor gebruikers van onroerende zaken en op 3,30 voor de eigenaren. Dit is een lichte stijging ten opzichte van 1994. TIJDSTIP De gebruiks-leigendomsituatie op het tijdstip 1 januari 1995 bepaalt wie de aanslag krijgt. Verhuizingen of verkopen na 1 januari hebben dus geen invloed op de aanslagen van dit jaar. Wél geldt dat u altijd uw verhuizing tijdig moet doorgeven aan de afdeling bevolking, ook verhuizingen binnen de gemeente. Meer informatie over de berekening van de hoogte van de aanslag treft u aan op de bij sluiter bij het aanslagbiljet. BEZWAREN Tegen de aanslag kunt u binnen zes weken na de dagtekening van het aanslagbiljet bezwaar maken bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA HEILOO. De ver plichting tot betaling wordt niet zonder meer opgeschort door het indienen van een bezwaarschrift. BETALINGEN Op het biljet vindt u informatie over deze wijze van betaling. Op uw verzoek treffen wij met u een betalingsregeling, die afwijkt van de op het aanslagbiljet vermelde betalingstermijnen. Daan/oor moet u contact opnemen met de financiële administratie tel. 072 - 313 156. BETALINGSMOEILIJKHEDEN Het is niet mogelijk kwijtschelding te krijgen. Wél is een bijdrage in het kader van het gemeentelijk minimabeleid mogelijk. Inlichtingen hierover kunt u inwinnen bij de afdeling Sociale Zaken tel. 072 - 313 195. Voor meer informatie kunt u terecht bij de belastingadministratie, kamer 129 van het gemeentehuis, tel. 072 - 313 122/313 153, 's morgens van 08.00 tot 12.30 uur. VOORJAAR EN TUINAFVAL In het voorjaar krijgt de tuin vaak een grote beurt. Nieuwe schuttingen, terrassen, bielzen, gazons e.d. worden aangebracht. De groene rolemmer bewijst goede diensten. En is het tuinafval te groot voor de rolemmer dan bun delen we het afval voor de grofhuisafvaldienst. Echter niet alles kan zomaar als tuinafval wor den aangeboden. Er zijn wel degelijk een aan tal spelregels. Regel 1. Oude schuttingen, verhardingen, bielzen, gras zoden, overtollige grond, boomstronken e.d. zijn géén normaal tuinafval, maar moeten wor den beschouwd als "bouw- en sloopafval". U moet dan zelf voor afvoer/verwerking zorgdra gen, b.v. via de Regionale Stortplaats aan de Kanaaldijk 13a, alhier. Ook open op de eerste zaterdag van de maand van 10.00 - 11.30 uur; stortkosten worden u in rekening gebracht Regel 2. Gooi geen bloempotten (steen of plastic), kar tonnen dozen, klein puin e.d. in de groene rolemmer; het verstoort het cömposteringspro- ces en vermindert de kwaliteit van de com post. Regel 3. Gooi nooit tuinafval in de grijze rolemmer. Als het wordt aangetroffen wordt deze niet geleegd. Regel 4. Bundels normaal tuinafval kunnen tot 2 m3 als groftuinafval worden aangeboden via tel. 33 00 01, van maandag t/m woensdag van 08.00 t/m 12.00 uur. Regel 5. Indien u niet wilt wachten op de grofhuisafval dienst, dan kunt u het ook zelf wegbrengen naar: AFVALBRENGPLAATS van de REINIGING Rosendaal 2, alhier openingstijden: ma. t/m do. 08.00 - 16.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd wor den gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventu ele bezwaren in te dienen. Keldercroftlaan 28, K. Marks - vergroten woon huis Lijnbaan 1a, R.A.M. Hageman - vergroten woonhuis Westerweg 196, RW. Beers - vergroten dakka pel Boekenstein 93, R. Zijlstra - vergroten woon huis Op Koninginnedag zaterdag 29 april 1995 wordt er een grote vrijmarkt in Heiloo gehou den. Net als vorig jaar is de vrijmarkt op het Raadhuisplein. Het hele parkeerterrein wordt gebruikt om iedereen aan een plekje te kunnen helpen. De organisatie is in nanden van de ouderraad Sint Radboudschool in samenwerking met afdeling Welzijnszaken van de gemeente. De vrijmarkt is op zaterdag 29 april 1995 van 10.00 - 13.00 uur en is bedoeld voor alle kinderen van de basisscholen in Heiloo. Dus jongens en meisjes: haal de zolder leeg, ruim je kamer op en verdien op de markt alvast een zakcentje voor de vakantie. Je kunt ook gewoon muziek komen maken of lekkere eetwaren, die je natuurlijk zelf gemaakt hebt, verkopen. Er is limonade en snoep voor iedereen en kof fie voor de ouders. Natuurlijk is er ook muziek. Het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia zal van 10.00 - 12.00 uur zorgen voor een goed stuk muziek. Ook zal de draai-orgelman zich laten horen bij het terras van Blakborn. Het belooft een gezellig feest te worden. Kom dus allemaal, al is het maar eventjes, kij ken op het Raadhuisplein. Tot zaterdag 29 april 1995. yJ\ N T In juni 1992 werd het plan voor herinrichting van het centrum gepresenteerd tijdens een inspraakavond in het 'Kruispunt'. De inwoners van Heiloo en alle andere betrokkenen konden hun bezwaren uiten en suggesties leveren. Gedurende 3 maanden na de inspraakavond was er gelegenheid om schriftelijk te reageren op de plannen. De gemeente presenteerde de aangepaste plannen op 16 en 17 december 1992 in de bovenhal van het gemeentehuis. In juni 1993 hebben de uitbreidingsplannen voor winkelcentrum 't Loo in het kader artikel 19 WRO twee weken ter inzage gelegen. Een ieder was in de mogelijkheid om eventuele bezwaren kenbaar te maken. Op 19 mei 1994 presenteerde architect Van der Goes onder de namen "Het centrum", "De verbinding" en "Het contrast" tijdens een voor lichtingsavond een drietal inrichtingsvarianten voor het winkelgebied. Naar aanleiding van de vele reacties heeft het college besloten tot de uitwerking van model "Het centrum" met inpassing van het terras uit model "De verbin ding". Op 6 februari jl. heeft de gemeenteraad besloten tot uitvoering van het uiteindelijke plan. De uitvoering zal binnenkort ter hand genomen worden. Aan al deze bovenstaande plannen heeft het ontwerpbestemmingsplan "Centrumgebied 't Loo" ten grondslag gelegen. In het kader van de vereisten van inspraak is het college verplicht om, alvorens het ontwerp bestemmingsplan ter vaststelling aan de raad aan te bieden, eventuele belanghebbenden te informeren. Daarnaast is de gemeente verplicht om in het kader van de wet milieubeheer bij de provincie Noord-Holland een verzoek tot 'vaststelling van een hogere waarde' in te dienen voor alle woningen langs wegen waar sneller dan 30 km per uur mag worden gereden en waar de voor keursgrenswaarde van 50 dB(A) wordt over schreden. Ook in dit verband is de gemeente verplicht om eventuele belanghebbenden te informeren. In verband met het bovenstaande is een infor matie-avond gepland op maandag 24 april a.s. in het 'Kruispunt', Frederica's Hof/hoek Maas Geesteranusweg. De avond vangt aan om 19.00 uur. Het ontwerp-bestemmingsplan met de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 20 april 1995 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur. (Op andere tijden alleen na telefonische afspraak, 313 215). Tijdens de informatie-avond en de periode van ter inzage legging kan iedereen schriftelijk zijn/haar eventuele opmerkingen kenbaar maken. Op 30 april is het altijd Koninginnedag, maar omdat het dit jaar op een zondag valt, vieren we het nu op zaterdag 29 april 1995. Feest dus op zaterdag 29 april a.s. Alle winkels zijn deze dag gesloten. In Heiloo mogen alleen de tuincentra op Koninginnedag, zaterdag 29 april, geopend zijn. Op grond van de Winkelsluitingswet is het namelijk verboden een winkel op Koninginnedag geopend te hebben. Het colle ge van burgemeester en wethouders kan vrij stelling van dit verbod voor alle of bepaalde winkels in de gemeente verlenen. Voordat burgemeester en wethouders tot het verlenen van een dergelijke vrijstelling over gaan, zijn zij verplicht advies van de Kamer van Koophandel in te winnen. De Kamer van Koophandel heeft ten aanzien van 29 april a.s. geadviseerd alleen vrijstelling te verlenen voor de tuincentra in de gemeente. Burgemeester en wethouders hebben dit advies overgenomen, mede omdat ook andere gemeenten in de omgeving, Alkmaar, Heerhugowaard en Langedijk alleen winkel openstelling voor tuincentra op zaterdag 29 april a.s. toestaan. Andere winkels dan tuincentra die voor het publiek geopend zijn op 29 april overtreden de Winkelsluitingswet en riskeren een hechtenis van ten hoogste zes maanden en/of een geld boete van maximaal vijfentwintigduizend gul den. De politie van Heiloo zal op 29 april a.s. extra aandacht besteden aan winkels die zonder toestemming geopend zijn. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Heerenweg 73, Woningstichting Heiloo - slo pen fietsenstalling en schuur. Deze sloopvergunningen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inza ge bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Groeneweg 6, A.J. Kareis - plaatsen berging Zevenhuizerlaan 56, R. Mönch - plaatsen dak kapel Groot Barlaken 48, J.H. Vrolijk - vergroten woonhuis Baetenburg 146, P.N.J. Laan - plaatsen berging Rechte Hondsbosschelaan 13, R.H. de Boer - plaatsen (vervangen) schuur Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Burgerlijke stand Informatie t/m 13 april 1995 Geboorten Vincentius J., zoon van M.J. Meijering en J.C.M. van Schalkwijk Evi, dochter van RA. Schilt en M. Hulskes Mike, zoon van R. Wiedenhoff en A.M. Veldman Rianne M., dochter van J. Modder en A.A.M. Heijne Bonnie J., dochter van J.R Liefting en A.E.A. Zuurbier Inge A., dochter van H. Gimbel en A.R. Kruit Barry, zoon van J.C. Kraakman en C.M. Ursem Ruth T., dochter van L.F.M. Spetter en A. Boezewinkel Marjolein T., dochter van RRM. Bakker en M.S. Molenaar Elders geboren Leonardus H.G., zoon van H.J.G. van Zijl en M.A.M. Baltus Cornelis J.N.R, zoon van J.H.M.N. Jadoul en M.B.E. Molenaar Marouscha L., dochter van M.M. Dorenbos Milan, zoon van R. Jonker en M.R Jongejan Nadine A., dochter van H.J.N. Coorens en Y.C. Kort Yoeri, zoon van RA. Buis en E.E.M. Tjebbes Merel, dochter van F.M. van Hooff en J.A. de Jong Noortje S., dochter van K. van Gijssel en M.A. Hanewald Sten J., zoon van T. Polman en I.M. van Vuure Huwelijksaangiften M.W. de Jager en Y.H.M. Knijn J.F. Harder en C.E.M. Kuin B.C.H. Kuipers en A.M. Rood J.M. Warmer en RM. den Beider M.J.S. Kok en J.E.M. Nanne M. Abcouwer en M.G. Uijttewaal Huwelijken F. Koster en B. Geurts M.J. Opdam en I. Pronk Overleden W. Swaan J.M. de Waard, e.v. Bruin H. Spaans Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde periode: 1Nationaal Fonds Sport Gehandicapten 16 april tot en 'met 22 april 1995 2. Nederlandse Hartstichting 23 april tot en met 29 april 1995. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te verle nen: Font. Verschuirlaan 4- vergroten woning en garage Zevenhuizerlaan 89 - vergroten van de woning Ringweg 4 - bouw volière De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplan nen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 20 april 1995 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefo nische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te ver lenen schriftelijk bedenkingen naar voren bren gen bij het college van burgemeester en wet houders van Heiloo', Postbus 1, 1850-AA Heiloo. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek IÉ ïlil Ui sp e i n Burgerzaken Collecte

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4