HTü mmm Veel succes! 'Heiloo in de oorlog': expositie Oud Heiloo in de Oude Pastorij Legio mogelijkheden bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo Goedgestemd voorjaarsconcert Eensgezindheid in muziekschool Het is goed toeven in Het Roode Hert Sport verbroedert ook bij ondernemers hulst betimmeringen "b.v. Restaurant Veldt en banketbakkerij C. van Velzen Interieurs Oirschot b.v. UITKIJKPOST - 26 APRIL 1995 Bevrijdingsdag: ook bij de Echte Bakker Lopen voor Polen Verbouwing postkantoor VVD-kamerlid Henk van Hoof in Heiloo 4 mei: herdenkingsfeest bij O.L. Vrouw Ter Nood Tendenz nieuws Bouwbedrijf Kuijt Westzaan b.v. telefoon 075 289097 Admiraal BV -Uitgeest 02513 12333 verbouw projektinrichting van harte gefeliciteerd met de opening van de nieuwe zaak in 't Loo, Bedankt voor de prettige samenwer king en het prachtige eindresultaat. lifttechniek Ton Muileboom Horeca - inrichtingen EGMOND A/D HOEF Tel: 02206 - 3451 Keukeninterieur Een geëmotioneerde heer Ranzijn opende in De Oude Pastorij de exposi tie 'Heiloo in de oorlog HEILOO - De heer H.C. Ranzijn, oud verzetsman te Heiloo, opende zater dagmiddag in de Oude Pastorij een bij zonder interessante tentoonstelling over hoe het Heiloo in de oorlog is ver gaan. Aan de hand van foto's, kranten, boekjes e.d. geeft het een duidelijk beeld uit die tijd. Ranzijn hield een geëmotioneerde toe spraak. 'Na twee vrij rustige jaren in het begin van de oorlog, werd in 1942 begonnen met de jodenvervolging en de verplichte tewerkstelling van de Nederlandse burgers. In Heiloo vorm de zich toen een groep mensen die zich hier tegen verzette. Na enige tijd gebeurde dit in combinatie met Alk maar. Er ontstond een knokploeg, die overvallen deed op bijvoorbeeld distri butiekantoren en gevangenissen. In deze ploeg zaten onder anderen Frits Conijn, en de heren Zonderhuis en Bakker. Frits Conijn werd in 1944 gefusilleerd in Vught. Zonderhuis en Bakker werden in hun huis doodge schoten'. Ranzijn sprak zijn waardering uit naar de gemeente voor de naamstelling. Matthijs Zonderhuisweg en Dick Bakkerhof. Hierna ging het gezelschap de tentoon stelling bezichtigen. Verhalen kwamen los, men herkende mensen op foto's. Er kwamen emoties los. Wie enigszins geïnteresseerd is in Heiloo in die perio de mag deze tentoonstelling niet misen. De Oude Pastorij is geopend op dins dagavond van 19.00-21.00 uur en zater dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Restaurant Het Roode Hert in het karakteristieke pand in Velzen-Zuid. VELSEN - In het oude gedeëlte van Velsen-Zuid vindt u het restaurant Het Roode Hert. In deze omgeving waan je je even een eeuw terug. Pittoreske huis jes, oude lantaarnpalen en rust. Hier is het dat Chris en Marianne Jansen, twaalf en een halfjaar geleden een res taurant in een gerestaureerde herberg uit 1591 begonnen die past in deze omgeving. De sfeer in het restaurant sluit daar helemaal op aan. Het enige dat ons aan deze tijd doet herinneren is, dat als men het straatje uitkijkt men grote moderne schepen door het Noordzeekanaal ziet varen, een heel verrassende ervaring. Het Roode Hert is aangesloten bij het Relais Du Centre een gastronomisch middelpunt in dorp en stad. Bedrijven, die hierbij aangesloten zijn, zitten meestal in karakteristieke oude panden waar de patron ook de keukenmeester is en diens echtgenote de rol van gast vrouw vervult. De menukaart ziet er goed uit en wordt een paar keer per jaar gewijzigd. Zo staat nu de aspergetijd er weer aan te komen en Het Roode Hert heeft daar zo haar eigen ideeën over. Ook voor lunches kunt u hier terecht. Het menu wisselt dagelijks kan 'op maat' worden aangeboden. Ook buiten de kaart om zijn er specialiteiten te bestellen. De wijnkaart is heel uitgebreid en is de grote liefhebberij van Chris Jansen. Het Roode Hert is van hieruit makke lijk te vinden. Als u door de Velser-tun- nel bent, helemaal rechts aanhouden, langs Beeckestein, bij de stoplichten linksaf en dan ziet u de borden Het Roode Hert staan. Zondag en maandag zijn ze gesloten, tel. 02250 15797. HEILOO - Volgende week herdenken we de vijftigste bevrijdingsdag en voor al ook wordt dit feit gevierd. Immers vrijheid is een groot goed. Zo denkt Echte Bakker Jan Hemmer er ook over. Een halve eeuw geleden haalden de Nederlandse bakkers het Zweedse wit tebrood uit de oven. Men genoot ervan. Het wordt nu weer genieten. Van vers gebakken Zweeds wittebrood en ook van andere smakelijke bevrijdingspro- dukten. Speciaal voor de warme bakkers in Nederland is er een cd samengesteld. Topartiesten zingen over vrijheid. Een collectorsitem van de erste soort.. Alle klanten van Echte Bakker Jan Hemmer maken bovendien tien dagen lang kans op een bevrijdingsprijsje. Voor de jeugd is er een kleurplaat en zijn er ballon nen. In de winkels van Hemmers is het dan ook feest. Ga maar eens kijken in de vestigingen aan de Kennemer- straatweg en Heerenweg in Heiloo. Daar is ook meer informatie verkrijg baar over de speciale bevrijdingspro- dukten van de Echte Bakker. ALKMAAR - Reeds enige jaren heeft De Alk, een school voor zeer moeilijk lerende kinderen in Alkmaar, contact met een school voor verstandelijk gehandicapten te Swietochlowice in Polen. De school in Swietochlowice is een arme school en er is dan ook nau welijks geld voor leermiddelen om goed onderwijs te kunnen geven. Daarom organiseert De Alkm op woensdag 26 april een Alkmwandel- tocht onder het motto: Lopen voor Polen. Er kan gestart worden tussen 18.00 en 18.15 uur. De mtart is vanaf het schoolplein van De Alk aan de Van Harenlaan 5 te Alkmahr. Deelname kost f 2,50 p.p. Dit geld komt nagenoeg volledig ten goede aan de school in Swietochlowice., Er zijn twee routes uitgezet: 2,5 km en 5 km. Na afloop krijgt iedere deelnemer een herinnering, drinken en kan men genieten van de muzikale medewer king van jeugdorkest Caecilia uit Heiloo. HEILOO - Op 8 mei start de verbou wing van het postkantoor M. Zonderhuisweg 1 in Heiloo. Als gevolg van de uit te voeren werkzaamheden zal het postkantoor M. Zonderhuisweg te Heiloo tijdelijk gehuisvest worden aan de voorkant van het huidige post kantoor. In verband met de verhuizing is het postkantoor op maandag 8 mei en maandag 12 juni gesloten. Klanten van deze vestiging zijn op deze dagen wel kom bij de postkantoren 't Loo te Heiloo (openingstijden 13.00-17.00 uur) en aan de C.F. Smeetslaan te Castricum (openingstijden 9.00-17.30 uur). In de tijdelijke huisvesting wordt een giromaat geplaatst. Op 8 mei en 12 juni zal de giromaat buiten gebruik zijn. De postbussen blijven normaal bereikbaar voor het afhalen van post buscorrespondentie. Naar verwachting zal de verbouwing 5 weken duren. De opening van het ver nieuwde postkantoor is gepland op dinsdag 13 juni. De verbouwing is een onderdeel van een grootscheepse resty ling van alle postkantoren en posta gentschappen. In hoog tempo moderni seert postkantoren BV haar vestigin gennetwerk. De postkantoren worden ingericht volgens een nieuw commer cieel concept. Als gevolg daarvan wordt de inrichting van de postkantoren ingrijpend aangepast. Zo maken de loketten met glasafscheiding plaats voor open balies. In 1997 zullen ruim 2000 postkantoren en postagentschap pen volgens de nieuwe formule zijn verbouwd. Onder leiding van dirigent Henk van Veldhuizen verzorgde Eensgezind heid een concert in de muziekschool Heiloo. HEILOO - Het was een feestelijk gebeuren afgelopen zaterdagavond in de muziekschool van Heiloo. Het bestuur van Muziekvereniging Eens gezindheid was er weer in geslaagd een zeer gevarieerd programma samen te stellen waarin naast het voorjaarscon cert van de vereniging ook nog een hulde plaatsvona van een zeer gewaar deerd oud-trombonist en een verjaar dag gevierd werd van een trouwe eup- honium-speler van de vereniging. Reden temeer dat Miss M.T.R uitgeno digd werd om samen met haar Rabbitfood Jazz Band de avond feeste lijk af te sluiten. De donateurs van de vereniging waren met vele anderen getuigen van een onvergetelijke avond welke weer op een originele manier werd ondersteund door de heer Koelemaij. Het was duidelijk hoorbaar dat HEILOO - Het VVD-Tweede Kamerlid Henk van Hoof spreekt maandag 1 mei om 20.30 uur op een openbare bijeenkomst van de afde ling Heiloo van de VVd in restau rant Klein Varnebroek aan De Omloop 22 tegenover zwembad Het Baafje). Het onderwerp is (De VVD en het paarse kabinetNa de inleiding van Van Hoof is er volop gelegenheid tot discussie. Eensgezindheid meer in haar mars heeft dat enkele jaren geleden nog ten gehore werd gebracht. Dirigent Henk van Veldhuizen wist op een unieke manier het orkest dat uit een fanfare bezetting bestaat te stimuleren tot een orkest met veel dynamiek, een goede ritmiek en veel fraseringen. In het begin liet de zuiverheid nog wat te wen sen over, maar nadat iedereen goed was ingespeeld was ook de zuiverheid goed. Doordat het orkest momenteel nog niet geheel in balans is vanwege enige onderbezetting in het zacht- koper werd de typische volle bugel klank enigszins onderdrukt door de grote saxofoonsectie die de vereniging momenteel heeft. Wat de muziekkeuze betreft heeft de speciaal opgerichte muziekcommissie van de vereniging haar diensten bewe zen. De heer Dulmers had voor dit con cert enkele succesnummers van het 'Fanfareorkest der Limburgse Jagers' cp het programma gezet waarmee hij in dit dienstplichtige korps in Duitsland dagelijks succes mee behaalde. Zo was het goed gearrangeerde 'Abba Gold' met bekende hits van de Zweedse pop groep Abba ook tijdens dit concert van Eensgezindheid een succes. Ook 'Variazioni in Blue' van de CD 'Night- flight for a Mission', een compositie van Ron Sebregts, viel bij het publiek goed in de smaak. De aanleiding van het feest van deze avond was de verjaardag van de heer Bart Jansen die al ruim 20 jaar bij de vereniging zijn muzikale diensten heeft bewezen. Als klein jongetje is hij begonnen op de bugel, maar al snel bleek hij meer talent te hebben voor het grotere wefk op de euphonium. Ook de altijd lachende negenenzeven tig jarige heer Dirk van Schagen was deze avond een reden voor feest. Vele jaren heeft hij ook voor Eensgezind heid zijn muzikale en bestuurlijke dien sten bewezen. Hij was echter geen lid van de vereniging, maar als de vereni ging een bestuurder voor een bus nodig had was 'Ome Dirk' bereid het stuur van de bus in handen te nemen. Om het een en ander goed te vieren werd voor dit voorjaarsconcert Miss M.T.R gevraagd om voor de nodige vrolijke noten te zorgen. Geslaagd was het zeker, want ook enkele leden van Eensgezindheid konden het weer niet laten enige improvisaties ten gehore te brengen tezamen met de Rabbitfood Jazz Band. Het publiek kon bovendien niet meer stilzitten en begon spontaan een Quik-Step te dansen. Speciaal voor mensen deze avond gemist hebben verzorgt Eensgezind heid op vrijdagavond 19 mei een soort gelijk programma in theater De Beun. Zaterdag 20 mei tijdens de 'Dag van de muziek' zal de vereniging op de open dag van de muziekschool aanwezig zijn zodat u zich nader kunt informeren over het lidmaatschap en de keuze uit het instrumentarium van de vereniging. HEILOO - Als je 55 jaar bent of net even ouder, ben je nog te jong voor het ouderenwerk. Is dit een terechte veron derstelling? De deelnemers aan de sociaal culturele activiteiten van de Stichting Ouderenwerk Heiloo weten wel beter. Het is in onze tijd zo slecht nog niet om tot de categorie 'ouderen' te behoren, immers er worden ouderen hedentendage legio mogelijkheden geboden om actief te blijven deelne men aan tic samenleving. Ruim een kwart van de inwoners van Heiloo is 55 jaar en ouder. Ongeveer 25 jaar geleden werd de Stichting Ouderenwerk in het leven geroepen. Zij is daarmee één van de eerste en oudste organisaties in Heiloo die het plaatselijke ouderenwerk ter hand nam. In de loop der tijd heeft de stichting aan de wieg gestaan van veel van wat wij nu als vanzelfsprekend ervaren. Zo nam zij, om enkele voor beelden te noemen, het initiatief tot de alarmering, de dagverzorging en het groepswonen voor senioren (nu 'Het Alternatief geheten). De Stichting Ouderenwerk Heiloo heeft tot doel te bevorderen dat oude ren zo lang mogelijk zelfstandig kun nen blijven functioneren in de samenle ving. In de beginfase ging het hierbij vooral om indicering en toewijzing van ouderenwoningen. Anno 1995 legt zij zich toe op het vervullen van vier hoofdtaken: het verstrekken van infor matie, het verlenen van diensten, het ondersteunen en ontwikkelen van het ouderenwerk en het organiseren van sociaal culturele activiteiten. Informatievoorziening De Stichting Ouderenwerk Heiloo is onafhankelijk, kent geen betalende leden en is er dus voor de hele bevol king van Heiloo. Hierdoor staat zij als het ware boven alle partijen en is zij de aangewezen instantie voor het geven van objectieve informatie over alles wat met ouderen en ouderenwerk te maken heeft. Om haar informatieve taak goed te kunnen vervullen is er in het Trefpunt aan de Westerweg een Senioren Infocentrum. Verder is het initiatief genomen tot de uitgave van 'de gele gidsen'. In deze serie gidsen waarin de informatie thematisch is gerangschikt, wordt een overzicht gegeven van alle voorzieningen en activiteiten in de regio. Inmiddels is gebleken dat deze gidsen in een grote behoefte te voor zien. Om, het ouderen in de toekomst nog gemakkelijker te maken zowel per soonlijk als telefonisch informatie te krijgen zal het Senioren Infocentrum in het nieuwe Trefpunt een informatieba lie krijgen die continue bemand zal worden. Dienstverlening Er zijn op dit moment drie dienstverle nende activiteiten: Tafeltje Dekje, Graag Gedaan en Vrijwilligersvervoer. Tafeltje Dekjë verzorgt dagelijks een warme maaltijd aan huis meer dan 70 mensen. De maaltijden kunnen ook in het weekend worden bezorgd. Naast gewone maaltijden zijn ook dieetmaal- tijden mogelijk. Informatie hierover kunt u krijgen bij mevr. Huisman- Hoogeland, tel. 331297. Graag Gedaan heeft als doel het op vrijwillige basis verrichten van kleine hand- en spandiensten bij oudere men sen die dat zelf niet meer kunnen, dit kan variëren van boodschappen doen en de hond uitlaten tot een klusje opknappen. Informatie bij de heer Bruin, tel. 333921. Het Vrijwilligersvervoer richt zich op ouderen die mindere goed ter been zijn of anderszins geen gebruik kunnen maken van het openbaar vervoer voor het onderhouden van sociale contac ten, winkelen, avondje uit, enzovoort. Informatie bij de heer Nieuwenhuis, tel. 331390. Ondersteuning en ontwikkeling Misschien wel de belangrijkste taak, die van ondersteuning en ontwikkeling, betreft het in samenwerking met ande ren ontwikkelen van voorzieningen bij gesignaleerde tekorten in het voorzie- ningennieau van ouderen en het onder steunen van individuele ouderen en/of ouderenorganisaties die bij het ontwik kelen van hun activiteiten een beroep op de stichting doen. Zo zijn in het begin van dit artikel een aantal activiteiten genoemd die door haar op de rails werden gezet. Het is uitdrukkelijk haar bedoeling dat een door haar opgestarte activiteit door de deelnemers zelf wordt voortgezet. Zodra zo'n activiteit is 'verzelfstandigd' kan de aandacht op nieuwe zaken wor den gericht. Deze werkwijze houdt bovendien de kosten laag. Sociaal culturele activiteiten Bi} de sociaal culturele activiteiten gaat het in totaal om ca. 60 activiteiten die overdag worden georganiseerd en waaraan door zo'n 1400 55+ ers wordt deelgenomen. Er is een verdeling gemaakt in creatieve, educatieve, spor tieve en recreatieve activiteiten. De creatieve, educatieve en sportieve activiteiten worden onder de naam 'Actief Trefpunt voor 55+ door de Stichting Ouderenwerk Heiloo georga niseerd. Er is een grote verscheiden heid aan cursussen: van astrologie tot zang, van bloemschikken tot tennis. De activiteiten zijn kostendekkend. Als deelname om financiële redenen niet mogelijk is kan in onderlinge overleg een regeling worden getroffen. De recreatieve activiteiten zoals sjoe len en kaarten vallen onder de oude renbonden. Deelname hieraan staat in principe alleen open voor leden. Informatie hierover kunt u, zoals gezegd, bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo krijgen, maar u kunt zich ook rechtstreeks tot de desbetreffende ouderenbond wenden. Dit zijn de Algemene Bond voor Ouderen (ANBO), tel. 331825, en de Katholieke Bond van Ouderen, tel. 331134. Vrijwilligers De Stichting Ouderenwerk Heiloo is een relatief kleine organisatie met een gering aantal vaste medewerkers. Zij wordt dan ook dagelijks ondersteund door een grote groep enthousiaste vrij willigers. Als u geïnteresseerd bent in het werk van de stichting of anderszins informatie wenst, neemt u dan contact op met de directeur, de heer G.C. Zeeman, tel. 331297. U kunt natuurlijk ook schrijven. Het adres is Westerweg 294,1852 AS Heiloo. HEILOO - Bij gelegenheid van het feit, dat Nederland 50 jaar geleden werd bevrijd, is er op 4 mei om 19.30 uur een plechtige eucharistieviering in de Grote Kapel met medewerking van het gemengd koor. Voorganger is pater C. Holkamp. Om 20.00 uur wordt de dienst voor 2 minuten stilte onderbro ken om de slachtoffers van de oorlog te gedenken. HEILOO - Vrijdag 28 april gaan we (alleen met diegenen die zich hebben opgegeven) naar de studio in Aalsmeer. Daar gaan we 2 opnames bijwonen van het programma 'Liefde is'. Voor diegenen die te laat waren met opgeven is Tendens natuurlijk gewoon geopend met een Dance Party met de beste muziek en prettig gestoorde d.j.'s. Tijd: 20.00-23.30 uur. Entree: f 1,00. Zondag 30 april is er een oranjebal. Het is vanzelfsprekend dat je oranje gekleed komt. Dan zorgen wij voor oranje drankjes en/of eten. Tijd: 14.30- 17.00 uur. Entree is gratis. De sportwinkeliers van Heiloo trokken vele belangstellenden'naar t Loo tijdens de twee sport-themadagen. HEILOO - Sport verbroedert, ook bij ondernemers. Pat hebben de drie grote sportzaken uit Heiloo, te weten Sport Fashion, Sporthuis Helling en Johan Jansen samen met het promotieteam van Winkelhof 't Loo het afgelopen weekend laten zien. Vele activiteiten op sportgebied waren door hen samen op touw gezet en de sportverenigingen uit Heiloo hadden de gelegenheid zich aan de bezoekers van 't Loo bekend te maken. Absolute publiekstrekker was de 8 meter hoge klimwand van Reebok, waarbij het mogelijk was als een pro fessionele bergbeklimmer omhoog te klimmen en daarna abseilend naar beneden te gaan. Verder konden de bezoekers 'putten' op een kleine golf baan en doelschieten met een kans op een prijs. Tijdens een swingende modeshow - met een wel heel bijzondere lady-spea ker - werd sportkleding getoond Van de drie sportzaken en werd het publiek verrast met een turndemonstratie van G.T.H. Meisjes in de leeftijd van 5 tot en met 13 lieten op sprankelende wijze hun kunnen op gebied van turnen zien. Gefeliciteerd! en a vr Bouwkundig ontwerp en tekenburo J.R. Volberda I I T W W C W II II I C IV £0 y-—pp mmmm ZO ETER M EER m 0~79-413014 m 079-410441 De Haven 2 5688 DR OIRSCHOT Telefoon 04997-75437 Installatiebedrijf A.BorstlGUUS DE JONG Sanitair - Water - Verwarming - Dakbedekking Hogedruk rioleringontstopping Reiniging Badkamerarchitektuur Adviezen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 10