Koninginnedag 1995 Vrijmarkt in Heiloo Programma Bevrijdingsdag 5 mei 1995 Heiloo 1995) Winkelsluiting op Koninginnedag (zaterdag 29 april Programma Dodenherdenking 4 mei 1995 Heiloo Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemens: Wet milieubeheer Culturele uitwisseling Heiloo en Swietochlowice Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer. Ingediende bouwaanvragen Nieuw bouwplan PAGINA 4 UITKIJKPOST - 26 APRIL 1995 Ic^h 'r£- I HEILOO Op Koninginnedag zaterdag 29 april 1995 wordt er een grote vrijmarkt in Heiloo gehou den. Net als vorig jaar is de vrijmarkt op het Raadhuisplein. Het hele parkeerterrein wordt gebruikt om iedereen aan een plekje te kun nen helpen. De organisatie is in handen van de ouderraad Sint Radboudschool in samen werking met afdeling Welzijnszaken van de gemeente. De vrijmarkt is op zaterdag 29 april 1995 van 10.00 - 13.00 uur en is bedoeld voor alle kinderen van de basisscholen in Heiloo. Dus jongens en meisjes haal de zolder leeg, ruim je kamer op en verdien op de markt alvast een zakcentje voor de vakantie. Je kunt ook gewoon muziek komen maken of lekkere eetwaren, die je natuurlijk zelf gemaakt hebt, verkopen. Er is limonade en snoep voor iedereen en kof fie voor de ouders. Natuurlijk is er ook muziek. Het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia zal van 10.00 - 12.00 uur zorgen voor een goed stuk muziek. Ook zal de draai-orgelman zich laten horen bij het terras van Blakborn. Op 30 april is het altijd Koninginnedag, maar omdat het dit jaar op een zondag valt, vieren we het nu op zaterdag 29 april. Feest dus op zaterdag 29 april. Alle winkels zijn deze dag gesloten. In Heiloo mogen alleen de tuincentra op Koninginnedag, zaterdag 29 april, geopend zijn. Op grond van de Winkelsluitingswet is het namelijk verboden een winkel op Koninginnedag geopend te hebben. Het colle ge van burgemeester en wethouders kan vrij stelling van dit verbod voor alle of bepaalde winkels in de gemeente verlenen. Voordat burgemeester en wethouders tot het verlenen van een dergelijke vrijstelling over gaan, zijn zij verplicht advies van de Kamer van Koophandel in te winnen. 18.00 uur: Vlaggen halfstok. Vanaf dit tijdstip tot zonsonder gang zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Particulieren worden verzocht deze gedragslijn te volgen. 19.40 uur: Stille tocht. Omstreeks dit tijdstip vertrekt vanaf de Bergeonstraat hoek Holleweg de stille tocht naar het monument "De Man van Vught". Wij nodigen iedereen uit aan deze stille tocht deel te nemen. 19.50 uur: Aankomst van de stille tocht bij het monument. Harmonie Caecilia zal toepasselij ke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van "The last post" door een solist van Showband Heiloo, zal om 20.00 uur: twee minuten stilte in acht worden genomen.. Na deze stilte zal door de burge meester namens het gemeentebe stuur een krans bij het monument worden gelegd. 20.10 uur: Na het bloemen leggen wordt de plechtigheid besloten met het gezamenlijk zingen van twee cou pletten van het Wilhelmus. Het belooft een gezellig feest te worden. Kom dus allemaal, al is het maar eventjes, kijken op het Raadhuisplein. Tot zaterdag 29 april 1995. De Kamer van Koophandel heeft ten aanzien van 29 april geadviseerd alleen vrijstelling te verlenen voor de tuincentra in de gemeente. Burgemeester en wethouders hebben dit advies overgenomen, mede omdat ook andere gemeenten in de omgeving, Alkmaar, Heerhugowaard en Langedijk alleen winkel openstelling voor tuincentra op zaterdag 29 april a.s. toestaan. Andere winkels dan tuincentra die voor het publiek geopend zijn op 29 april overtreden de Winkelsluitingswet en riskeren een hechtenis van ten hoogste zes maanden en/of een geld boete van maximaal vijfentwintigduizend gul den. De politie van Heiloo zal op 29 april a.s. extra aandacht besteden aan winkels die zonder toestemming geopend zijn. ca. 20.25 uur: Vanaf dit tijdstip zal er een Muzikale Herdenkingsbijeenkomst tot plaatsvinden in de Witte Kerk, met o.m.: 21.30 uur - welkomst-lherdenkingswoord burgemeester Schoof; - gedicht van Bas Warnars (winnaar van de schrijfwedstrijd van Artsen zonder Grenzen). Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Vennewatersweg 25, W.J. Jonker - plaatsen schuur Groot Barlaken 48, J.H. Vrolijk - vergroten woonhuis Boekenstein 62, L. Sinke - vergroten woonhuis en plaatsen carport Holleweg 99, J.H.P. Blokker - vergroten woon huis Winkelcentrum 't Loo 10, Flandria b.v. - veran deren winkel Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aan vraag voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben besloten vergunning te verlenen aan: Handelsonderneming Beers v.o.f., Handelsweg 6, 1851 NX HEILOO voor het inwerking hebben van een zeefdrukkerij, gelegen op het perceel Handelsweg 6, 1851 NX HEILOO Het besluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van 27 april 1995 t/m 8 juni 1995 iedere werkdag vanaf 08.00 tot 12:30 uur alsmede op het Politiebureau aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdag avonden van 28 april 1995 t/m 5 mei 1995 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de Afdeling VROM kos teloos een toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerp-besluit niet gewijzigd). Beroepstermijn: De beroepstermijn bedraagt zes weken en vangt aan na datum van deze kennisgeving. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Tegen een besluit staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten verbon den. Natuurlijk persoon f. 200,-- verzoek voorlopige voorziening f. 200,-- instellen beroep Rechtspersoon f. 400,- verzoek voorlopige voorziening f. 400,- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Op 5 mei start in Wageningen een landelijke fakkelloop. Lopers vanuit heel Nederland gaan in estafette terug naar hun eigen woonplaats. Daar zal het bevrijdingsvuur worden ontstoken. Ook vanuit Heiloo gaat een ploeg deze dag op pad. Rond 13.00 uur worden zij bij het Bowling Centrum verwacht. Voor de kinderen is er deze dag een ballon nenwedstrijd. Om 12.00 uur worden zij bij het Bowling Centrum verwacht, waar zij hun ballon en een drankje krijgen. Als de lopers zijn gearriveerd gaan zij met de In de week van 28 april tot 4 mei a.s. vindt er weer een culturele uitwisseling plaats tussen Heiloo en Swietochlowice. Leden van de volksdansgroep Pridini en de Schaeckelsingers zullen in Polen diverse voor stellingen geven. De schilders van Tintoretto zullen de mooiste plekjes in de omgeving van Swietochlowice vereeuwigen. De gemeente Heiloo wordt tijdens deze uitwis seling vertegenwoordigd door de heer Ten Hoope, portefeuillehouder Stedenband en de heer Mulder, loco-gemeentesecretaris. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn op een aanvraag om een vergunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) positief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescher ming van het milieu. H. Schong, Rondelaan 16, 1851 ZL HEI LOO, voor het oprichten en in werking heb ben van een Vishandel op het perceel Winkelhof 't Loo 18, 1851 HT HEILOO De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere op de zaak betrekking hebbende stukken liggen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 27 april 1995 tot en met donderdag 25 mei 1995 iedere werkdag van 08.00 tot 12.30 uur alsmede op het Politiebureau, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdagavonden van vrijdag 28 april 1995 tot en met vrijdag 19 mei 1995 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afde ling Milieu) kosteloos een mondelinge toelich ting op de stukken worden verkregen. Na 25 mei 1995 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, worden inge zien na afspraak met de afdeling VROM (milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisgeving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo. Diegene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig in een aparte brief ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting worden gehouden. Tijdens deze zitting kunnen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisselen met het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Heiloo, 26 april 1995. kinderen in looppas naar het Putje bij de Wittt Kerk. Daar zal de burgemeester het bevrij dingsvuur ontsteken en kunnen de ballonnen de lucht in. In de Uitkijkpost van 3 mei volgt meer informa tie. Afvalstoffen Afvalstoffen Proefdraaien huisvuilcentrale De nieuwe Huisvuilcentrale komt binnen enke le maanden gereed. Voordat er proefgedraaid kan worden, moeten de drie verbrandings ovens eerst worden gereinigd. De huisvuilcen trale heeft laten weten dat bij dit reinigen en proefdraaien enige overlast kan optreden in de vorm van geluidsoverlast. Dit wordt veroor zaakt doordat de ketels en leidingen, d.m.v. stoom onder hogedruk, worden schoongebla- zen. Uit veiligheidsoverwegingen gebeurt het na werktijd, zodat de geluidsoverlast in de vroege avonduren zal kunnen worden waargenomen. De werkzaamheden zullen enkele avonden plaatsvinden. Met de eerste oven wordt naar verwachting op 1 mei a.s. begonnen. Op 1 juni volgt de tweede en 1 juli a.s. de laatste. Collecte Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna ver melde periode: 1. Nederlandse Hartstichting 23 april tot en met 29 april 1995. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd wor den gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventu ele bezwaren in te dienen. Commandeurslaan 15, P van der Zei - plaatsen dakkapel Kerkelaan 48, M. Molleman - vergroten woon huis Hoogeweg 28, C. W. van Westerop - plaatsen woonhuis en garage Stationsweg 5, V.F.A. van Slagmaat - verande ren en vergroten woonhuis. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te ver lenen aan de fam. Burger te Heiloo voor het vergroten van de woning en dakkapel op het perceel Trompenburg 30. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 27 april gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afde ling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerde bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur i i k. 1 L JL Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4