Vijftig jaar vrije mei' iï| Expositie in Het Trefpunt ■§■11 Gazelle Expresso fiets van 1995 fAc/eA S Z& z&^evv atats Koninginnedag Stem in beweging Ingezonden Gratis boodschappen- race bij C1000 Voorlichting voor ouders door Brijder Stichting Fietsen door de duinen Expositie Slotkapel DRINGEND VERZOEK Radio 80 en The Beatles Politieberichten PAGINA 6 UITKIJKPOST - 26 APRIL 1995 A/aa/)-Wt/rt aast (/er 9/Ara/ Ik kan me vaag nog iets herinneren van Koninginnedag 1994. 's Ochtends was ik al vroeg uit de veren - niet bepaald een gewoonte op een vrije dag. Maar ik had n\e voorgenomen een rondje door het dorp te maken en bij alle activitei ten een kijkje te nemen. Dat zouden de fotografen van de Uitkijkpost ook doen en dan zou ik in staat zijn de woensdag daarna te zorgen voor wat toepasselijke teksten bij Koninginnedag in BeeldHet weer was niet slecht en op de fiets ped delde ik in anderhalf uur het dorp rond. Overal was het een drukte van belang. Nerveuze organisato ren, handelende kinderen, darrende honden tussen het gewoel van benen. Ik dronk hier een kopje koffie, klet ste daar wat met bekenden. (Wat zijn er trouwens veel bekenden op zo'n dag!) Toch wel voldaan stapte ik aan het eind van de ochtend m'n huis weer binnen. En vanaf dat moment laat mijn herinnering me in de steek. Want natuurlijk ben ik ook nog naar het Oranjebal geweest in het begin van de avond en was ik aan het eind van de avond niet alleen moe, maar wat er allemaal gebeurd is... Het enige wat ik zeker weet is dat ik niet de enige was. En ik hoorde later dat het alle maal zo gezelligen heel amusant was. Dit jaar ga ik het toch anders doen. Natuurlijk werk ik het vaste och tendprogramma weer af, want de fotografen hebben hun toestellen reeds geladen. Maar 's middags blijf ik ditmaal serieus, laat me niet verleiden door wie of wat dan ook. Ik speel de razende reporter', zoals A res de Wit me een jaar of wat geleden noemde, toen ik nog op een wit bromscootertje door het dorp toerde. Dat was voor de tijd waarin iedere 16-jarige puber verplicht zo'n gevaar op twee wielen moest aanschaffen om maar niet bij z }n maatjes achter te blijven. Nu heb ik geen vervoermiddel met motor, dus doe ik m'n ronde op de fiets of zelfs lopend, maar vang me niet op dat laatste. 's Avonds ben ik dan alleen maar moe van de belevenissen en ik val in slaap op m'n eigen waterbed. Niet in het bed van een ander, zoals me laatst overkwam. Het was onschuldiger dan men kan denken: gewoon een beddenruil om te ont dekken wat het verschil tussen het ene soort waterbed en het andere is. Dat doe ik niet meer. Oost west, thuis best. Cabaretgroep Don Quishocking zong eens in een lied over wc's, dat je nergens zo lekker zit als op de wc-pot thuis. Na de vakantie van hun leven, boordevol belevenissen en impressies, komen zelfs de meest ervaren wereldreizi gers weer lekker thuis in hun eigen huis'. En dus rust je ook het beste uit in je eigen bed. Of op de bank natuurlijk. Want nu herinner ik me weer dat ik na het rondje door oranje Heiloo vorig jaar met een boek op de bank ben gaan liggen en na een bladzijde of wat in een diepe slaap wegzonk. De laatste weken krijgen we weer aller lei folders in de bus van meubelgi ganten, die hun nieuwste collecties willen slijten. Ik weet dat het moment aanstaande is, daar de veren aan de onderkant van de bankzitting onherstelbare schade opgelopen hebben, en dus kijk ik die boekjes door. Maar het zijn banken van andere huizen, geeneen is mijn bank en ik huiver bij de gedachte mijn lekker-lui-liggen- lezen-domein te moeten missen. Hoewel we het misschien niet wil len, zijn we toch op vele fronten enorme gewoontedieren. Een vaste plek aan tafel, de auto op dezelfde parkeerplaats en als een boterham met kaas en pindakaas eenmaal goed bevallen is, haal het dan niet in je hoofd om het een volgende keer vies te vinden. Wat de boer niet kent, dat vreet-ie niet... Net even anders: Wat de boer vreet, daar lust- ie een leven lang pap van. We heb ben allemaal van die vaste eigen aardigheden. Sommige om te lachen en dus herkenbaar, andere juist vreemd en bizar. Onder welke categorfe Koninginnedag valt, weet ik even niet. Maar een eigenaardige dag vind ik het wel. Neem nu die mas sale trek naar Amsterdam of Alkmaar om de afgedankte troep van een ander te kopen. Eerst wordt je massaal in een trein gepropt of kan je geen parkeer plaats vinden. De kosten van de reis maken het voordeel van de eventuele aankopen alweer onge daan. Dan ga je je te buiten aan het nodige drink- en snaaiwerk, loop je jezelf een slag in de rondte en je schoenzolen aan gort en aan het eind van het liedje ga je met een toch niet helemaal voldaan gevoel weer op huis aan. Om te lachen of bizar? Het voorgaande is een feest op de automatische piloot: altijd weer het zelfde. En omdat het één keer leuk is geweest, doe je het blind telkens weer Ik dus niet. Ik ga het dit jaar eens helemaal anders doen. Niet vroeg uit de veren, niet met een boek op de bank. Geen Oranjebal, geen vreemde bedden om in te sla pen. Ik blijf op Koninginnedag 1995 lekker thuis. Vrijdag haal ik vier oranje tompouces bij de Hema, ik koop een oranje likeurtje, haal worteltjes in huis. Ik zet de televisie aan en ga met m 'n vlaggetje op een stoel zitten en kijk en zwaai naar de koningin, de prinsen en prinses sen. Ik ga me die dag eens echt oranje voelen. Als Nederland van avond in en tegen Tjechië wint, dan zit de stemming er alvast in. Op zondag 30 april doe ik alles nog eens dunnetjes over en bereid me voor op een rode eerste mei. Daarna heb ik een dag of vier om Zweeds wittebrood in te slaan. Ik hoef he allemaal niet eens zelf te bedenken: dat doen de onderne mers ongevraagd voor mij. Vindt u het maar een saai plan, maar neemt u me desondanks serieus? Dan kent u me werkelijk niet, want als ik het voorgaande uitvoer, ben ik zo gek als wordt beweerd. Laten we er dan met z Vz allen toch liever maar dat zelfde feestje als vorig jaar van maken. Hoef ik me niet in bochten te wringen om op te vallen. Op Koninginnedag zijn we immers allemaal een beetje gek - omdat het kan, moet en mag in Nederland. Herinneringen van Nico Majolée Op 8 mei 1945 bracht De Nieuwsbode als laatste nieuws, dat 's middags waar nemend burgemeester F.H.van Kinschot was geïnstalleerd. 'Meisjes en jongens van de Uloschool brachten een aubade, terwijh de NBS (Binnenladse Strijdkrachten) aangetreden was'. Ook valt te lezen, dat die middag de eerste Canadezen Heiloo zijn gepasseerd. Er gebeurde nog meer in het Heiloo van die dagen. Zo werden de foute bur gemeester Swaalf en zijn twee wethou ders opgepakt door een arrestatieploeg en de stormbrigade, die met 'stanguns' gewapend was. Het College van B&W werd opgeborgen in een kamertje van het gemeentehuis. Nico Majolée laat De Nieuwsbode zien, waarin voor 9 mei het bevrijdings feest wordt aangekondigd. ,,'s Morgens om half elf is er een samenkomst van alle inwoners op het sportterrein achter Hollands Roem. Des middags om 3 uur zang van alle schoolkinderen bij het Raadhuis, ter wijl om 7 uur 's avonds eveneens bij het Raadhuis muziek wordt gespeeld door de plaatselijke muziekcorpsen St Caecilia en Eensgezindheid'. Het enthousiasme uit die dagen over de herwonnen vrijheid is na 50 jaren weg geëbd. De democratie, die in 1945 her steld werd, heeft het moeilijk. Steeds minder kiezers maken van hun rechten gebruik en ook de vergaderingen van politieke partijen worden slecht bezocht. Overal wordt naarstig gezocht naar andere vormen dan de tot nu toe gebruikelijke om met de kiezer in con tact te blijven. Niet altijd lukt dat. Nico Majolée (84) beleefde de meida gen van 1945 intens mee. Hij werd na de bevrijding secretaris van de plaatse lijke SDAP; hij was lid van het 'kiescol lege', dat de Noodraad moest samen stellen en een jaar later kwam hij als lid van de PvdA in de> eerste gekozen gemeenteraad van na de oorlog. Naast zijn dagelijks werk als tandtechnicus en de politiek hield hij toezicht op een aantal politieke delinquenten. „Ik heb getracht om die zeven jonge mensen weer terug in de maatschappij te bren gen. Ik probeerde ze werk te bezorgen in de Zaanstreek. De bedrijven wilden wel, maar vaak kwamen ze toch niet aan de slag, omdat het personeel tegen was. Uit de gesprekken, die ik met ze had, bleek me dat de omstandigheden vaak de oorzaak waren, dat ze fout waren geweest. Zoals die jongen, die met z'n 18e uit huis werd gestuurd, zon der geld en zonder werk. Hij nam dienst bij de Duitsers om onder dak te zijn". Te vurige spreker In 1947 hield de PvdA in Heiloo het eerste na-oorlogse Meifeest. De bijeen komst werd gehouden in De Rustende Jager aan de Kennemerstraatweg. Nu staat er het politiebureau. Majolée her innert zich nog de spreker. Die hield zo'n gloedvol betoog, dat de oud- SDAPers opsprongen en spontaan De Internationale aanhieven. „Dat gaf problemen, want de vrijzinnig democraten van Oud en de leden van de Nederlandse Volksbeweging, die ook tot de PvdA behoorden, maakten daar bezwaren tegen. In latere jaren werd een film vertoond van de Arfi, dat was de filmdienst van het NVV. We hadden ook een muziek- en zanggroep je 'De Rode Klanken'. Het was eigen lijk een strijkensemble, maar ik speel alleen mandoline en banjo. Eigenlijk wilde ik niet meedoen, want zo'n tok- kelinstrument temidden van violen en een cello klinkt natuurlijk niet. Maar ze wilden me toch hebben. We hebben toen afgesproken, dat ik wat minder enthousiast zou tokkelen". In 1935 vierde Nico Majolée zijn eerste 1 Meifeest in Heiloo. Daaraan waren al twaalf meivieringen vooraf gegaan. Maar die beleefde hij in zijn geboorte stad Leiden. De SDAP in Heiloo had toen - net als nu de PvdA - twee gemeenteraadsleden. Dat waren Henk Keesman en Piet Gr'eeuw. In 1946 kreeg de PvdA vier zetels. De raad bestond uit 13 personen. Majolée was daar een van. Er was in die eerste na-oorlogse jaren ook een kindermeifeest van de PvdA. Er werd een film vertoond en de vrouw van Majolée, die een gymnastiek- en balletklasje leidde, verzorgde de dans om de Meiboom. En vanzelfsprekend werd dat ondersteund door Nico met zijn getokkel op mandoline en banjo. „De kinderfeesten werden gehouden in het oude Kunst- en Sportgebouw. Dat Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goederen kunnen worden afgege ven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Ophalen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kunnen worden voor (poli tieke) gevangenen. Iedereen kan hier aan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (333094) of Jan Moolhuijsen (334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inleveradres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemerstraatweg 464 is iedere eer ste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Openbare Bibliotheek Heiloo Op de thematoren staan materialen over het thema 'Molens'. Maandag 1 mei in zorgcentrum Overkerck: voorlezen en muziek rond het thema 'Mei'. Boekv&rkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Trefpunt, Westerweg 294, tijdens kan tooruren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Poppentheater Dibbes Poppenvoorstelling op 10,13 en 17 mei, aanvang 14.30 uur. Inlichtingen en/of' reserveringen: Poppentheater Dibbes Jeugdfilmhuis Akersloot, Wilhelmina- plein 3, Akersloot, tel. 02513 13447. Expositie in Limmen In april: expositie van schilderijen van Heieen van der Lem in het gemeente huis van Limmen, te zien tijdens de openingsuren. Galerie Amber Tot en met 2 mei is in Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen een expositie te zien met werk van Noémi Szabo (keramische schalen) en Nadjezjda van Ittersum (diverse tech nieken). Openingstijden: donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur; tijdens de bloemendagen ook de overige dagen open van 14.00-17.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Maandag 1 mei: Harmke de Kruijk ver zorgt een spreekbeurt in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: tel. 333218 of 335652. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 28 april: bingo-avond, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 2 mei: repetitie jeugdkoor De Blommenkinders, van 19.00-20.00 uur. Woensdag 3 mei: naailes, aanvang 10.00 uur. Vrijdag 5 mei: bridgedrive, aanvang 19.45 uur. Alle activiteiten vinden plaats in het Oostho'nk, De Oostkanter 14 te Heiloo. TC Hogedijk Vrijdag 28 april: racketavond voor beginners en (ver)gevorderden. Avondtoertocht Le Champion Dinsdag 9 mei: fietstoertocht van Le Champion over 30 km. Start tussen 18.30 en 19.00 uur vanaf café Du Passage, Scharlo 1 te Alkmaar. Inlichtingen: 02510-25311. ALKMAAR - Ons geluid is de spiegel van ons innerlijk. Drie dagen lang bezig zijn met je lijf en je geluid betekent door kunnen gaan op dingen die je tegen komt en de tijd kunnen nemen voor jezelf. Wanneer je een wekelijkse cursus niet zo makkelijk kunt volgen, dan is een workshop-weekend je kans. We werken aan: binnen/buitengelui den; de stemopbouw vanuit de grond en de vormgeving in de ruimte; het los laten van controle; de expressie van de vocale en de fysieke mogelijkheden; het lichaam als ontvanger en als zender. Deze workshop is op 19, 20 en 21 mei aan de Verdoesstraat 2a te Alkmaar. Informatie bij Gré Braaksma, tel. 072- 124014. De heer N. Majolee. is later het Asta-theater geworden en weer later gesloopt voor 't Loo. Het was een heel gebeuren. Mijn vrouw en ik kwamen uit de AJC. We wisten, wat er gedaan moest worden. Mijn vrouw maakte de linten voor de Meiboom. Het was ook voor onszelf een groot feest". Mooiste tijd De mooiste tijd in de PvdA noemt Majolée de periode, dat Eijsink naar Heiloo kwam. Hij was adjunct-direc teur van de Wiardi Beckmanstichting. „Toen we hem kandidaat stelden als wethouder, ontstond er een rel met de WD. Daar was ir.Tomson de grote man. Hij was wethouder en hij werkte bij een landbouworganisatie. Die maakte bezwaar, dat hij teveel weg was voor de gemeentepolitiek. Hij werd min of meer voor de keuze gesteld. De WD probeerde onze kandidaat voor het wethouderschap weg te stemmen. Maar dank zij stemmen van de KVP is hij het toen toch geworden". Na 2,5 jaar vertrok Eijsink uit Heiloo om burgemeester in de Groningse plaats Bellingwolde te worden. Mede door de invloed van Jan Berger, die als partijlid landelijke bekendheid had en in Heiloo was komen wonen, werd Majolée als kandidaat van de PvdA niet tot zijn opvolger gekozen. De vergaderingen van de gemeente raad heeft hij 23 jaar voor De Uitkijkpost, 1,5 jaar voor de uit het verzet voortgekomen Vrije Alkmaarder (de Alkmaarse Courant mocht de eerste tijd na de oorlog niet verschijnen) en 13 jaar voor Het Vrije Volk verslagen. Veelal nachtwerk, want direct na afloop van de raadsvergade ring moest de tekst worden geschreven en naar de kranten gebracht. Naast het werk in en rond de gemeen teraad was Majolée actief in het Nivon; hij was een van de initiatiefnemers van het bouwen van het eerste verzorgings huis De Oude Pastorij, Huize Klein Kooimeer en De Loet en andera voor zieningen voor ouderen. Hij was betrokken bij de bouw van de nieuwe bibliotheek. De historie van Heiloo had zijn belangstelling en zo was hij ook te vinden bij de eerste mensen van de ver eniging'Oud Heiloo'. Hij leidde vakan tiedagen en vertelt trots, dat soms zelfs 425 ouderen uit Heiloo met elf auto bussen op stap gingen. In de gemeentelijke indicatiecommissie gaf hij gedurende twaalf jaren adviezen over mogelijkheden van alarmering, opname in verzorgingshuizen, dagver zorging en warme maaltijden voor ouderen. Het gemeentebestuur onder scheidde hem voor al dat werk met de zilveren erepenning en Juliana gaf hem een onderscheiding in goud. In die dagen werd opgemerkt: 'Zeg je Heiloo, dan zegje Majolée!' Op de praalwagen „M'n eerste meifeest was in 1923 in Leiden. Ik herinner me, dat er voor het 7e leerjaar gedemonstreerd werd. Want arbeiderskinderen gingen toen als ze elf of twaalf waren van school. Werken mochten ze nog niet en zo kwamen ze in het luchtledige te hangen. Ik zat in de mei-optocht op een praalwagen voor een gesloten schooldeur". De Leidse AJC-jeugd trok op 1 mei 's morgens om 6 uur naar de voorzitter van de plaatselijke SDAP mr.D.A. van Eek. Hij wordt door Majolée een 'Wibaut- man' genoemd. Hij kwam uit een bekende, welgestelde familie. „Met vaandels en muziek trokken we naar zijn villa op de grens van Leiden en Oegstgeest en brachten hem een aubade, 's Middags gingen we achter de muziek van Nieuw Leven de binnen stad in. Bij de christelijke krant op de Hooigracht zongen ze 'Leve Willemien; alle socialen in de wasmaschien". Nog steeds heeft Nico Majolée aan dacht voor de plaatselijke en landelijke politiek. Als je hem in het dorp tegen komt, dan kun je rekenen op de vraag: "Begrijp jij nou, dat ze dat-én-dat gedaan hebben?". En dan volgt een betoog, waar weinig tegen valt in te brengen. Over een paar dagen komt de PvdA in Heiloo weer bijeen. Op 1 mei in het Open Huis 's middags van 2 tot 4 uur. Enkele mensen is gevraagd om iets te vertellen over het heden en het verle den. Uit de 'Nieuwsbrief' van de PvdA afde ling Heiloo, april 1995. HEILOO - De Expresso van Gazelle is bij de opening van de FietsRai gekozen tot fiets van het jaar 1995. Reden voor de bekroning was volgens de jury 4 de nieuwe, verfrissende, strakke en moder ne vormgeving en de zorgvuldige afwerking'. Naar het oordeel van de jury rijdt de fiets stabiel, stuurt goed en kan tegen een stootje. De fiets is vooral bedoeld voor het stadsvervoer. Opvallend aan de Expresso is het verschil in grootte van de wielen en de bijpassende stuurtas, die ook als rugtas te gebruiken is. De fiets van het jaar 1995 zal voorlopig in een gelimiteerde oplage worden gefa briceerd. Een andere Gazelle, de Medeo hybri de-fiets, is tweede geworden bij dezelf de verkiezing. Beide fietsen zijn te bewonderen en natuurlijk verkrijgbaar bij Bosman Tweewielers aan de Westerweg in Heiloo. HEILOO - Bij de C1000 in winkelcen trum Het Hoekstuk in Heiloo is vorige week de Gratis Boodschappen Race van start gegaan. Dit is een even origi nele als spectaculaire actie, die in totaal vijf weken duurt. De actie geeft elke consument die 40 gulden aan bood schappen besteed recht op een gratis produkt; bij 80 gulden twee produkten, bij 120 gulden drie, enzovoort. Het gratis produkt mag door dé consu ment direct meegenomen worden van uit de winkel. Wekelijks kan men kie zen uit vier verschillende produkten. In de eerste week waren dat ondermeer Friesche Vlag Halvamel en Brillant kokosmakronen. Hoe hoger het aankoopbedrag, hoe meer gratis produkten kunnen worden meegenomen. Volgens C1000-onderne- mer J. Overbeke heeft de Gratis Boodschappen Race enkele leuke ele menten. Ten eerste: de consument moet zelf tellen om te weten hoeveel gratis produkten uit het schap mogen worden gehaald. Daarbij gaat het steeds om een veelvoud van 40 gulden. Rekenmachientje meenemen dus. Ten tweede: elke week kan men kiezen uit weer vier andere gratis produkten. Welke produkten dat zijn, staat aange geven in de C1000-voordeelkrant en in de winkel. De C1000 verwacht een grote drukte. Het is een originele cam pagne, die nog nooit eerder in Nederland heeft gespeeld. De laatste aktiedag is zaterdag 27 mei. Overigens is het goed om te weten, dat een beste ding van viermaal 10 gulden ook een artikel waard is. In de winkel is een Gratis-artikelen-spaarkaart verkrijg baar. Een aantal van de houten voorwerpen, die tentoongesteld werden in Het Trefpunt aan de Westerweg. HEILOO - Op zaterdag 22 en zondag 23 april werd in het Trefpunt aan de Westerweg in Heiloo een expositie gehouden van werkstukken gemaakt door de deelnemers aan de verschillen de creatieven cursussen van de Stich ting Ouderenwerk. De tentoonstelling werd geopend door mevrouw Schoof, die aansluitend een rondgang langs de getoonde werkstukken maakte. De bezoekers konden van alles bewon deren: aquarellen, olieverf- en acryl- schilderijen, beelden, poppen, papierar chitectuur en houten voorwerpen, zoals poppenhuizen, garages en zelfs een -stolpboerderij op schaal. Het was heel fijn om vast te stellen dat er voor oude ren in Heiloo zoveel mogelijkheden zijn om hun creativiteit te uiten en hiermee tevens sociale contacten te onderhouden dan wel te leggen. ALKMAAR - In het kader van de actie Brijdert u mee! houdt de Brijder op maandag 1 mei een voorlichtingsbij eenkomst voor ouders en verzorgers met opgroeiende kinderen. Tijdens deze avond wordt de problematiek rond alcohol, drugs en gokken bespro ken van opgroeiende kinderen. Daarna komt de wijze hoe ouders hiermee om kunnen gaan, uitgebreid aan bod komt. De avond begint met een korte inlei ding op het thema Opvoeding in relatie tot alcohol- en drugsgebruik. Medewerkers van het consultatiebu reau voor Alcohol en Drugs en mede werkers van de preventie-afdeling van de Brijder, zullen deze avond aanwezig zijn om ouders en verzorgers (individu eel) te woord te staan. Deze avond wordt gehouden in het pand van de Brijder aan de Emmastraat 111 te Alkmaar. De voorlichtingsactiviteiten beginnen om 19.30 uur. U bent welkom vanaf 19.00 uur. Voor alle bezoekers ligt een uitgebreid informatiepakket klaar. Echter, de plaats waar de voorlichting wordt gehouden biedt slechts ruimte aan een beperkt aantal personen. Om teleurstellingen te voorkomen wordt u derhalve verzocht u telefonisch aan te melden wanneer u deze avond wilt bij wonen. U kunt dit doen bij de afdeling Voorlichting Preventie, telefoon 072 272803. Voor nadere informatie kunt u eveneens contact opnemen met deze afdeling. CASTRICUM - Vanuit het bezoekers centrum De Hoep in Castricum wordt op drie dagen in de meivakantie de fiet- sexcursie 'Van zeeduin naar strandwal' georganiseerd. Op zondag 30 april, woensdag 3 mei en zondag 7 mei is de start hiervan om 10.00 uur. De fiets tocht heeft een lengte van ongeveer vijftien kilometer. Onder leiding van een toezichthouder van het PWN fietst men door verschillende landschappen, met name van het Noordhollands Duinreservaat. Start- en eindpunt is bezoekerscentrum De Hoep aan de Zeeweg te Castricum. De tocht is geschikt voor geïnteresseerden vanaf 12 jaar. Aanmeldingen en informatie bij De Hoep, telefonisch bereikbaar onder nummer 02518 62235. EGMOND - In het kader van 50 jaar bevrijding wordt in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef een expositie gehouden. Na een oproep aan de bevolking zijn er veel originele voor werpen aangeboden, zoals een bevrij- dingsrok, een spinnewiel, een noodka- cheltje, allerlei documenten uit die tijd, huisvlijtartikelen en vele andere attri buten. De historicus Jan Lute laat een uitgebreide serie foto's en andere inte ressante documentatie zien uit zijn archief. De expositie wordt geopend op vrij dagavond 28 april (19.30 uur) door de heer J. Groot en is tot 10 mei elke dag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen die de expositie willen bekij ken kunnen een afspraak maken met de heer J. Lute (02206-6848). De rodactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WALT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Bij voorbaat dank! De redactie. EGMOND - Vanaf aanstaande zondag presenteert Radio 80 zes zondagen ach ter elkaar 'The Classic Beatles'. In deze zes-delige radiospecial zult u de mooi ste platen van The Beatles voorbij horen komen, aangevuld met alle sing les die ze ooit uitbrachten. Ook zal Radio 80 diverse 'bootlegs' ten gehore brengen en staan we natuurlijk stil bij het bezoek van The Beatles aan Nederland. Iemand van de Beatle fan club zal diverse verhalen vertellen uit het Beatlestijdperk. Bovendien zal er in de uitzending een prijsvraag zitten waarbij een Beatles-cd naar keuze valt te winnen. De uitzendingen zullen plaatsvinden op zondagavond tussen 21.00 en 22.00 uur op Radio 80. Het geheel zal worden gepresenteerd door Peter de Kort. Wizzl in Heiloo? HEILOO - Reeds in de Structuurvisie- nota van oktober 1992 vermeldt het gemeentebestuur over het stationscen trum 'uitbreiding met enige stationsge bonden voorzieningen (horeca, kiosk, nieuwe fietsenstalling onder het sta tion) is denkbaar'. In het concept bestemmingsplan 'Stationsomgeving' van 15 juni 1994 wordt hierop in zover re terug gekomen met de vermelding 'Dynamisch inrichtingsplan voorplein station' van de NS januari 1993. In de gemeentelijke informatierubriek in de Uitkijkpost van 25 januari 1995 staat: 'Het gemeentebestuur heeft besloten na publicatie medewerking te verlenen aan het verzoek van de NS te mogen experimenteren met de ver koop van consumptieve artikelen (b.v. koffie, broodjes) aan treinreizigers'. Thans zou het gemeentebestuur van Heiloo geen medewerking willen verle nen. Hoe zit het dan met de voorge schiedenis? Overigens is het een zeer vreemd argu ment, die de NS hanteert om de onac ceptabele kaartverkoopkosten te druk ken. Die zitten reeds in de vervoerkos ten. Of wordt door de NS al een voor schot genomen op een extra tariefsver hoging. En hoe is de verkoop van arti kelen op een station als Heiloo te rij men met de per 1 januari 1995 ingega ne NS-regels? Het station Heiloo is een voornamelijk snelle forensen-instap- halte en niet te vergelijken met hoofd stations. De Stationsomgeving Heiloo heeft alles reeds wat de NS denkt te gaan doen: kranten en tijdschriften, brood jes, brood, koffie, ontwikkelen van film rolletjes, schoenreparatie, levensmidde len, versnaperingen, horeca en bloe men, enz. Stichting Heiloo Houden zo! HEILOO - Uit een klaslokaal van een school aan de Breedelaan werden een portemonnee en een portefeuille ont vreemd. In de portemonnee en de por tefeuille bevonden zich betaalpasjes en cheques. Bij een kledingzaak op de Heerenweg werd de vermissing ontdekt Van twee japonnen. De japonnen hadden een waarde van f 398,00 per stuk. Op de Willibrordusweg werden twee vrouwen aangehouden die er van ver dacht werden artikelen te hebben gestolen bij een supermarkt in 't Loo. Nadat zij waren overgebracht naar het politieburo bekenden zij dat zij die dag enkele diefstallen hadden gepleegd in Heerhugowaard, Langedijk en andere winkels in 't Loo. In totaal hadden de vrouwen voor ongeveer f 1000,00 weg genomen. Zij worden ook verdacht van diefstal van twee trainingspakken gepleegd op 18 maart in een sportzaak in 't Loo. Het onderzoek is gaande. Op de Kennemerstraatweg werd ee'n bromfietser aangereden. Een automo bilist reed achteruit de uitrit van zijn woning af en verleende geen voorrang aan de bromfietser. De bromfietser klaagde over pijn in zijn rug. Bij een garagebedrijf aan de Oude Werf heeft men geprobeerd 5 auto's open te breken. De materiële schade was groot. Bij een motorzaak aan de Kennemer-, straatweg werd een bromfiets ont vreemd. De bromfiets stond op het ter rein van de motorzaak gestald. In het Open Huis in 't Loo werd inge broken. Vermoedelijk zijn de daders via een trap aan de oostzijde van 't Loo naar boven geklommen. Daar werd een deur naar de keuken ingetrapt. Weggenomen werden snoepgoed en sigaretten. In een kantoortje en een instructielo kaal van de technische dienst van Willibrord werd ingebroken. De twee klapramen werden geforceerd. Er wordt niets vermist. Van een naast het gebouw staande (reserve) brandweer auto werden enkele onderdelen verwij derd. Uit een kleedkamer van een sportcom plex werd een portemonee ontvreemd. In de potemonnee bevonden zich o.a. een geldbedrag en een bankpas. In de Wereldwinkel op de Stationsweg werd ingebroken. Een toegangsdeur werd geforceerd. Op dit moment is nog niet bekend wat er weg is. In het kantoor vaa een camping aan de Westerweg werd ingebroken. Een raam van de zijkant van het pand werd gefor ceerd. Vermoedelijk wordt alleen een geldbedrag vermist. In een winkel aan de Heerenweg werd ingebroken. Het slot van de voordeur werd geforceerd. Een geldbedrag werd weggenomen. Bij een school aan de Dors werd getracht brand te stichten. Een verlich tingsarmatuur bij de hoofdingang werd in de brand gestoken. Een bescherm- kap werd daarbij vernield en er was rookschade aan de luifel. Op de Heerenweg in de omgeving van het Löo werd gecontroleerd op het par- keergedrag. Er werd 5 maal een proces verbaal opgemaakt. Tijdens de surveillance werden enkele bestuurders gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Eén bestuurder bleek teveel te hebben gedronken. Tegen de man werd proces verbaal opgemaakt. Op de Holleweg werd getracht een per sonenauto te ontvreemden. De diefstal is niet gelukt omdat de auto was voor zien van anti-diefstal beugels. Dit gold niet voor een personenauto die geparkeerd stond nabij de begraaf plaats op de Holleweg. Deze auto werd wel gestolen. Op de Kennemerstraatweg vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Oorzaak van de aanrijding was het niet voldoende- afstand bewaren. Kort hierna reed een van de bestuur ders een voetgangster aan de op voet gangersoversteekplaats op de Heerenweg. De vrouw brak hierbij haar been. Het rijbewijs van de bestuurder werd ingenomen. De auto werd aan een technisch onderzoek onderworpen. Tegen de bestuurder werd proces verbaal opgemaakt. In de periode van 13 t/m 23 april wer den 5 fietsen ontvreemd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6