BOSCH l'li'l mm Alles dicht timmeren om inbraak te voorkomen? Boordevol aanbiedingen JSTitó&SÏSSSg „ij Fantastisch weekend voor HSV lï ASSURANTIËN Telefax. 072-339172 Hoogheemraadschap van Uitwaterende Sluizen in Hollands Noorderkwartier. UITKIJKPOST - 26 APRIL 1995 Terrein Rijvereniging Heiloo geopend Cursus bij Stichting YVao-Aaw-Ug-belangen Middag met de KRO P.V. Luchtpost De Duif en De Zuidwester voetbalkampioen Van der Borden eerste Alkmaarse Era- makelaar Kwaliteit van de dienstverlening - f Voor een goed en eerlijk advies voor al uw verzekeringen, hypotheken, sparen en pensioenen. Iedere donderdag - adviesavond van 19.00 tot 21.00 uur. Op 19 april 1995 is aan Handelsonderneming en Textieldrukkerij HOB te Heiloo een vergun ning verleend ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren. De vergunning heeft betrekking op het lozen van huishoudelijk en bedrijfsafvalwater, afkomstig van haar bedrijfs vestiging aan de Handelsweg 6 te Heiloo. Het afvalwater wordt via de gemeentelijke rio lering en de rioolwaterzuiveringsinrichting Heiloo geloosd in het Noordhollandsch Kanaal. De beschikking en de andere van belang zijn de stukken liggen voor u van 27 april 1995 tot 8 juni 1995 ter inzage: - bij de afdeling Vergunningverlening en Handhaving van Uitwaterende Sluizen, Lingerzijde 41 te Edam elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur; - in de Openbare Bibliotheek van Edam, Dijkgraaf Poschiaan 8, alleen op maandag van 18.30-21.30 uur; - in het gemeentehuis van Heiloo. Een ieder die eerder bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking heeft ingebracht, kan tot 8 juni 1995 tegen de beschikking beroep instellen. Het beroepschrift moet u richten aan de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Als u beroep instelt kunt u ook de voorzitter van voornoemde afdeling vragen een voorlopi ge voorziening te treffen. De beschikking treedt in werking op 8 juni 1995 of op het moment dat op het verzoek om voorlopige voorziening is beslist. Het dagelijks bestuur, Edam, 20 april 1995. Hanging-baskets een noviteit bij Ranzijn H.S.V. C3 kampioen Paaswedstrijd Hoekstuk HEILOO - Afgelopen zondag was het een heugelijke dag voor de Landelijke Rijvereniging Heiloo en omstreken. Na veel zelfwerkzaam heid was het terrein aan het Male- voort zoverdat de officiële opening verricht kon worden. Deze hande ling was uitbesteed aan sportwet houder Juup Wuijster-Schudde- boom. Rondom de opening was er een uitgebreid programma, waaron der demonstraties dressuur (foto). een-kap geven armaturen met energie besparende lampen gemonteerd op een hoogte van circa 2,5 meter, voldoende en gelijkmatig licht. Bij vrijstaande hui zen is een armatuur in het midden van elke gevel een goede oplossing. Zo'n lamp kan ook voorzien zijn van een fotocel (schemerschakelaar); dan gaat de lamp automatisch aan als het donker wordt en weer uit als het licht wordt. Ook kunt u denken aan verlichting die automatisch aanspringt als er iemand het tuinpad oploopt. Als u niet thuis bent is het een goed idee om toch de indruk te geven dat er wel iemand thuis is. Zorg voor wat lichtpuntjes in huis. Eén schemerlamp je in de huiskamer is echter niet vol doende, daar trapt geen inbreker meer in. Om het er zo normaal mogelijk te laten inzien moeten meerdere vertrek ken in het huis verlicht zijn. Het is mogelijk om gebruik te maken van schakelklokken. Laat bijvoorbeeld de verlichting in de huiskamer om midder nacht uitschakelen terwijl vervolgens een lampje in de slaapkamer aan gaat. Het vermogen van de lampen hoeft niet groot te zijn. Het gaat alleen om het effect dat het licht naar buiten toe heeft. Inboedelverzekering Hoe goed de verzekering ook is, voor komen is natuurlijk altijd beter. Bij een inbraak gaat het niet alleen om de spul letjes maar ook om het onprettige gevoel dat er een onbekende in je huis is geweest. Maar voor de materiële schade biedt de inboedelverzekering uitkomst. Die verzekering moet dan natuurlijk wel in orde zijn. Helaas blijkt vaak dat iemand onderverzekerd is, dan komt het verzekerde bedrag niet overeen met de waarde van de inboe del. Dat heeft ook gevolgen voor de uitkering. Een voorbeeld: wie voor f 100.000,00 aan spullen heeft en maar voor f 50.000,00 is verzekerd, is 50% onder- verzekerd. Bij schade, ook al is die klei ner dan de verzekerde waarde, krijgt u dan ook maar 50% van het schadebe drag uitgekeerd. Ga dus regelmatig na of de verzekerde som nog in overeen stemming is met de waarde van de inboedel. Door verzekeraars is een sys teem ontwikkeld waarmee u in een paar minuten een goede indruk kunt krijgen van de waarde van de inboedel: de inboedelmeter. Wie gebruik maakt van de inboedelmeter bij het bepalen van de verzekerde som, krijgt boven dien van de verzekeringsmaatschappij de garantie dat onderverzekering niet meer voor kan komen. Ook voor de verzekeringsmaatschap pijen is het voorkomen van schade van groot belang. Daarom is het Verzekeraars Instituut voor Preventie opgericht. Bij dit instituut is de brochu re 'Inbraakpreventie voor het woon huis' verkrijgbaar. U kunt de brochure aanvragen door een briefkaartje te stu ren aan: Verzekeraars Instituut voor Preventie, Postbus 61, 3720 AB Bilthoven. Meer informatie is ook ver krijgbaar bij Bosch Assurantiën, Heerenweg 234A te Heiloo (tel. 335285). Hoeveel mensen zullen al niet gezegd hebben, dat het omgaan met computers niets voor hen is. Toch hebben velen na de eerste afwerende reactie er toch aar digheid in gekregen om met een com puter te werken. Vooral nadat zij een EWA-cursus 'Omgaan met de compu ter' hadden gevolgd. In het nieuwe sei zoen 1995-1996 is het weer mogelijk om zo'n cursus te volgen. Het volgen hier van biedt tevens de mogelijkheid om gelijktijdig ook de beheersing van de Nederlandse taal wat bij te spijkeren. De cursus is in het bijzonder bedoeld voor mensen met een opleiding onder Mavo-niveau. Wilt u meer over deze cursus weten, kom dan op 11 mei naar de informatie bijeenkomst in het gebouw van de Stichting Aow-Aaw-Ug-belangen Heiloo en omstreken aan de Westerweg 294 (naast het Trefpunt). De aanvang .is om 19.00 uur. Voor meer informatie kan men ook het EWA bel len: 072 129324. Op aanvraag kan u dan het programmaboekje met alle EWA- cursussen thuis ontvangen. De Stichting Wao-Aaw-Ug-belangen organiseert op 17 mei in haar onderko men aan de Westerweg weer een grote klaverjasdrive, waarbij vele mooie prij zen gewonnen kunnen worden. Deze drive begint om 13.30 uur. HEILOO - Op 2 mei om 14.00 uur komt de KRO in het Trefpunt om voor de KB O Heiloo een nostalgisch pro gramma te verzorgen, waarin van eer tijds bekende KRO persoonlijkheden tegen gehore worden gebracht. Ook wordt er een videoband vertoond. Daar tussendoor wordt er gesproken over het belang van een Katholieke Radio Omroep en over de samenwerking met de andere omroepen. U kunt ook uw vragen stellen de omroep betreffende. De presentatie wordt afgesloten met een quiz waarvoor kleine prijsjes beschikbaar zijn. Het geheel duurt ca. 2 uur en is duidelijk niet bedoeld als ledenwerfactie. Wij hopen op deze bij zondere middag veel leden te ontmoe ten, want het belooft zeker een interes sante en gezellige bijeenkomst te wor den. Uw huis dichttimmeren om inbraak te voorkomen? Er zijn ook andere oplossingen zeer wel mogelijk. HEILOO - Natuurlijk is voorkomen beter, maar niemand wil zijn huis hele maal dichttimmeren en veranderen in een soort bunker om inbraak te voor komen. Vaak is met eenvoudige maat regelen al heel veel ellende te voorko men. Gemiddeld wordt iedere twee-en-een- halve minuut ingebroken of ontstaat er brand in een particuliere woning. Vaak kunnen eenvoudige maatregelen die ook helemaal niet zo duur hoeven te zijn, of zelfs helemaal niets kosten, al heel wat ellende voorkomen. Om te beginnen is natuurlijk het hang- en sluitwerk van belang. Een aantal orga nisaties heeft samen met de politie en fabrikanten eisen opgesteld waaraan een inbraakwerend slot moet voldoen. Een goedgekeurd slot is herkenbaar aan één, twee of drie sterren. Hoe meer sterren er op staan, hoe zwaarder de eisen die er aan gesteld worden. Maar behalve goede sloten, dieven klauwen, kierstandhouders en andere hulpmiddelen, zijn ook enkele organi satorische maatregelen van belang. 'De gelegenheid maakt de dief zegt het spreekwoord en inderdaad is dat waar, want een open raam, een deur op een kier of een sleutel in de bloempot, zijn wel erg uitnodigend voor ongewenste gasten. Maak maar eens een kritische wandeling door en rond uw huis en bekijk met de ogen van een inbreker de mogelijkheden om binnen te komen. Houd daarbij in het achterhoofd dat inbrekers altijd haast hebben en niet gezien willen worden. Deuren en ramen die achter bomen of struiken verborgen zitten zijn een genot voor d(e inbreker. Hij kan ongestoord zijn gang gaan want niemand kan hem zien. Zorg dus dat ramen en deuren zichtbaar blij ven voor de omgeving. Verlichting Ook goede beveiligingsverlichting kan bijdragen aan het weren van inbrekers. Maar het installeren ervan is maat werk. Voor rijtjeshuizen of twee-onder- HEILOO - Zaterdag 22 april was er weer een duivenvlucht vanuit Kapellen (B). De duiven werden om 11.10 uur gelost met een Noord-Oosten wind. 179 Duiven namen deel aan dit concours. De afstand was ongeveer 140 km. De eerste duif maakte een snelheid van ongeveer 78 km per uur. De prijzen werden als volgt verdeeld: 1.2.9.26.27. E. Maat 3.11.34.35. Comb. Molenaar 4.5.10.16.24.25.28. J. Telleman 6.13.30. F. Kaandorp 7.15.33 S. Bakker 8. J. Pepping 12.20.21.22.29.31.32. Comb. Oosterveer 14.17.18.25. P. Hopman, 19. comb. Jan Ranzijn. HEILOO - Op 12 en 20 april hebben er in respectievelijk Rotterdam en Zwolle bijeenkomstenplaatsgevonden onder de noemer 'Kwaliteitscarrousel'. Deze bijeenkomsten hadden betrekking op de kwaliteit van de publieksdienstver lening. De gemeente Heiloo had een aandeel in deze 'Kwaliteitscaroussel'. In samenwerking met SGBO - het bureau dat voor de gemeente Heiloo het rapport 'In goed overleg' samen stelde - nam de gemeente deel aan de informatiemarkt van de VNG-bijeen- komst 'De kwaliteitscaroussel'. De bij eenkomst was bedoeld voor bestuur ders en ambtenaren, die zich dagelijks met de publieksdienstverlening in hun organisatie bezighouden en die zorg hebben voor de kwaliteit van deze dienstverlening. In een korte inleiding kregen de aan wezigen tijdens een workshop onder andere informatie over de invulling die de gemeente Heiloo aan het onder werp in de praktijk geeft. Voornaamste punt van aandacht tijdens de informa tiemarkt was het onderzoek naar de relatie burger-bestuur en de betekenis van de publieksdienstverlening. In een Kwaliteitsmap, die speciaal voor deze bijeenkomsten was samengesteld, vond men uiteenzettingen over verschillende onderwerpen: kwaliteit in bestuur, kwa liteit in dienstverlening, personeel en organisatie in relatie tot kwaliteit, stra tegie- en kerntakenonderzoek, de deel name door Heiloo aan de internationa le groenprijs en het beleids- en beheersinstrumentarium in Heiloo. HEILOO - Afgelopen vrijdagmiddag vonden op de velden van HSV de fina les van de plaatselijke basisschoolkam pioenschappen plaats. Tijdens de voor rondes hadden de teams van Zuidwester A en C, Springschans A en B, de Duif en de Radboud zich geplaatst voor de finalerende meisjes. Op grond van het vertoonde spel leek de Duif favoriet. Het team van de Duif startte voortva rend via duidelijke overwinningen op de Springschans B en Zuidwester C werd de finale bereikt. In de andere poule spitste de strijd zich toe tussen de teams van de Zuidwester A en Springschans A. Beiden klopen de Radboud meisjes. In het onderlinge duel werd gelijk gespeeld, op grond van een beter doelsaldo plaatste de Zuidwester A zich voor de finales en werd de Springschans A verwezen naar de strijd om plaats drie en vier. In een spannende finale nam de Duif een 1-0 voorsprong, maar de meisjes van de Zuidwester A knokten zich terug in de wedstrijd en wonnen uitein delijk verdiend met 2-1. Woensdag 26 april speelt dit team tegen de St. Jozefschool uit Egmond aan den Hoef om een plaats bij de provinciale kam pioenschappen. De eindstand was: 1. Zuidwester A 2. de Duif 3. Springschans A 4. Springschans B 5. Zuidwester C 6. Radboud. Bij de jongens hadden de teams van Springschans A en B, De Duif, Willibrord, Meander en Zuidwester A zich geplaatst voor de finaleronde. Het team van Zuidwedster bereikte de fina le na strafschoppen tegen de Radboud. De Willibrord en de Meander klopten beide het jonge ,team van de Springschans B. In het onderlinge duel werd gelijk gespeeld. Daarom moest het doelsaldo beslissen. De Meander had met 5-0 de Springschans B versla gen en de Willibrord met 4-0. De Meander plaatste zich dus voor het eerst in haar bestaan voor de finale. In de andere poule liet de Duif de teams van Springschans A (2-0) en Zuidwester A (3-0) achter zich. Het team van de Springschans A klopte de Zuidwester A en plaatste zich voor de strijd om plaats drie en vier. In de finale was de Duif als favoriet gestart, maar het jeugdige team van de Meander wenste zich niet zomaar geslagen te geven. Ook na verlenging was de stand gelijk, 1-1. Strafschoppen moesten beslissen over het kampioen schap. Uiteindelijk bleek de Duif iets gelukkiger dan het team van de ir iIW.mWii Tl 'lAjfflf -r-ma rv^-v W W -f f v&w».mm. f f m*^ llr/* n De meiden van de Zuidwester: kampioen van Heiloo. De jongens van De Duif voetbalden als de besten. Meander (4-3). De Duif speelt woens dagmiddag tegen de kampioen van de Egmonden de St. Jozefschool uit Egmond aan Zee. De winnaar plaatst zich voor de provincialekampioen- schappen. Deze vinden plaats op 10 mei op de velden van Kolpingboys in Ouddorp. De eindstand van de finale was: 1. De Duif 2. Meander 3. Willibrord 4. Springschans A 5. Zuidwester A 6. Springschans B. In de verliezersronde werden de teams van de Benedictus jongens €n meisjes eerste. De Benedictus-meisjes klopten in de finale de Willibrord na strafschop pen en de Benedictus jongens sloegen de Radboud met 2-0. De eindstand van de verliezersronde was: Jongens: 1. Benedictus 2. Radboud 3. Zuidwester C 4. Zuidwester B 5. Freinet 6. de Duif B. Meisjes: 1. Benedictus 2. Willibrord 3. Zuidwester B 4. meander 5. Freinet 6. de Duif B. Het hele toernooi speelde zich af in een sportieve sfeer en werden deskundig begeleid door officiële KNVB scheids rechters. ALKMAAR - De Alkmaarse Make laardij Van der Borden sluit zich per 1 mei aan bij ERA Nederland. ERA is een internationale makelaarsorganisa tie, die de makelaar en zijn relaties diverse voordelen biedt. De organisatie is een jaar actief in Nederland, en heeft inmiddels een netwerk van 30 onafhan kelijke makelaarskantoren aan zich gebonden. Van der Borden is de eerste Alkmaarse makelaar die zich bij de organisatie aansluit. Het ERA-lidmaatschap is een aanvul ling op dat van de Nederlandse Vereniging voor Makelaars (NVM). Iedere Era-makelaar moet ook lid zijn van de NVM, maar de aansluiting bij ERA geeft nog meer voordelen voor de makelaar, koper en verkoper. Bijvoorbeeld bij onverwachte storin gen, gebreken of schade kan de koper zich tot een jaar na aankoop beroepen op het Koper Garantie Plan, een repa ratiegarantie. De verkoper heeft onder andere baat bij de Service Verplichting. Als de ERA-makelaar.niet al zijn des kundigheid en capaciteiten inzet om de transactie maximaal te begeleiden, heeft de verkoper het recht de opdracht in te trekken. Van der Borden maakt ook gebruik van de Presentatie Service en het Doorverwijzingssyteem. Een geavan ceerd computerprogramma toont een kan de Alkmaarse makelaar daarvan ook een print leveren. Het Doorverwijzingssy teem is speciaal voor kopers die een huis zoeken buiten hun woonplaats. Zij worden automatisch in contact gebracht met een ERA-collega in de toekomstige woonplaats. Op donderdag 27 en vrijdag 28 april introduceert Makelaardij Van der Borden de voordelen van het ERA-lid maatschap tijdens de Bedrijven Kontakt Dagen Noord-Holland Noord in tenniscentrum 't Goede Veld in Alkmaar. Daar zijn ook medewerkers van de afdelingen verzekeringen en makelaardij aanwezig. Het herken- Het was een ware prijzenregen voor jong en oud op de slotavond van het HEILOO - Natuurlijk vindt een ieder die wat HSV-bloed in zijn aderen heeft het jammer dat de zo zwaar bevochten promotie naar de 2e klasse voor het eerste elftal al 'weer zo vlugt teniet is gedaan. Maar dat alles kon niet verhin deren dat aan één van de belangrijkste peilers van HSV, de jeugdopvang, weer een geweldige injectie werd toege diend. En daarvoor gebruikt HSV jaar lijks haar fancy-fair. Een evenement dat wederom een oud record deed ningslogo van ERA wordt toegevoegd sneuvelen. aan het bedrijfslogo. Zo kan het Bijzonder gezellig was het al zaterdag- publiek de Alkmaarse ERA-makelaar avond waarbij uitgaande jongeren de goed herkennen. weg naar de HSV kantine weer wisten te vinden. De vele spelen maar vooral het rad van avontuur hadden gretig aftrek. Met armen vol prijzen keerde menigeen huiswaarts. De zondagmid dag was in grote trekken voor de jong- sten van ons dorp die met hun ouders een leuke middag beleefden. Maar vooral werd er uitgekeken naar de zon dagavond bekend om de trekking van de loterij. In slechts vier weken tijd zal de HSV- jeugd kans om 10.000 loten in Heiloo te verkopen. Dank is de HSV jeugdlei- ding dan ook verschuldigd aan de inwo ners van Heiloo die door het kopen van loten nog steeds, begrijpen dat HSV nu Heerenweg 234A 1851 KZ Heiloo Telefoon 072-335285 RECHTSBIJSTAND PENSIOENEN Lid V.A.K. al 65 jaar zorgt dat de jeugd van het dorp kan worden opgevangen. De trek king van de loterij werd verricht door de topscorer van de eerste divisie betaald voetbal, de AZ-voetballer John Mutsaers. De 25 prachtige prijzen met als eerste prijs een video camera met toebehoren vonden al spoedig de weg naar de nieuwe eigenaars. Daarna vroeg het rad van avontuur tot na mid dernacht weer alle aandacht. Toen de laatste bezoeker huiswaarts was gekeerd kon de organisatie, die vele dagen keihard hieraan hadden gewerkt, terugzien op een bijzonder geslaagd weekend. HSV is klaar om ook het komende ver enigingsjaar weer veel aktiviteiten voor de Heilooër jeugd te kunnen uitvoeren. Dit moet ook voor de ouders een aan moediging zijn hun kinderen in mei (inschrijvingsmaand) aan te melden bij de Heilooër Sport Vereniging. Wilt u meer weten over het lidmaatschap belt u dan de ledenadministratie, mevr. Pronk, telefoon 072 336558. Trekkingslijst HSV loterij in volgorde van le tot en met 25ste prijs: 03519 - 01290 -05042 - 07025 - 09424 - 05924 - 05109 - 06586 - 05395 - 01672 - 00439 - HEILOO - Een nieuwe trend bij de kuip- en terrasplanten is de hanging- basket. Deze kreet, die uit Engeland is overgewaaid, wordt gebruikt voor de ruim begroeide hangmanden die overal in dat land de terrassen en balkons ver fraaien. In veel Engelse dorpen en ste den zijn deze baskets niet meer uit het straatbeeld weg te denken. Vanaf eind april tot aan de eerste vorst ziet men er baskets hangen in allerlei maten met een grote verscheidenheid aan beplan ting. Ranzijn Thuis Dier in Heiloo en Alkmaar heeft deze noviteit nu in huis. Een hanging-basket wordt gevormd door een plastic of metalen hangmand. Het framewerk wordt bekleed met een laag veenmos (Spagnum). Dit mos kan veel water bevatten en zorgt ervoor dat de basket niet uitdroogt. De basket wordt vervolgens rondom beplant met kuip- en terrasplanten en in het midden aangevuld met potgrond. Een eenmaal volgroeide basket geeft een schitterend ruimtelijk effect op het balkon of het terras. Het aantal soorten planten dat voor de baskets geschikt is, is erg uitgebreid. De mogelijkheden om te variëren zijn ein deloos, gedacht kan worden aan een voorjaars-, zomer-, herfst- of kerstbas ket. Een voor de hand liggende vulling is bijvoorbeeld een mand met hangge- ranium's. Enkele van deze planten in HEILOO - Zaterdag kon de vlag in top voor de junioren C3 van de voetbalver eniging HSV. De jongens van trainer/coach Ton Oosterwijk, leider Edwin Baltus en keeperstrainer Paul Zoon behaalden in Akersloot ongesla gen het kampioenschap. Uit de laatste wedstrijd moest 1 punt gehaald wor den. In een spannende wedstrijd, gelijk een Europa-cup finale, wisten de jon gens gelijk te spelen tegen Meervogels. Ongeslagen kampioen met'in 17 wed strijden 61 doelpunten vóór en 24 tegen, een prachtig resultaat. 03438 - 07517 - 04671 - 03231 - 01111 - 09543 - 03582 - 03435 - 02652 - 05990 - 01180 - 08493 - 02978 - -00465. Prijzen künnen tot 1 oktober 1995 worden afgehaald bij J. Scholten, Kerkakkers la te Heiloo, tel, 072 333160. (Lotnummers conform opgave HSV, red. Uitkijkpost). HEILOO - Vorige week reeds kon men in de Uitkijkpost een foto zien van de prijsuitreiking van de paasei-wedstrijd van winkelcentrum Het Hoekstuk. Deze week volledigheidshalve nog de uitslag: Leeftijd 3,4 en 5 jaar: 1. Milou Groot, 2. Patrick Warmer, 3. Bob. Leeftijd 6 t/m 9 jaar:l. Mare Oudhoff, 2. Tessa Meissburger, 3. Stefan Förg. Leeftijd 10,11 en 12 jaar: 1. Bianca Weeteling, 2. Elise de Boer, 3. Helen Klijn. De gemaakte eieren kunnen tot en met aanstaande zaterdag worden afgehaald in het handwerkwinkeltje van Marijke. Daarligt voor iedere deelnemer nog een prijsje klaar. Voor de jongsten een kleurboek, de oudsten een set softbal len en de middengroep een netje knik kers. zo'n mand biedt na verloop van tijd een overweldigende aanblik. Andere bekende kuip- en terrasplanten die zich uitstekend lenen voor gebruik in de baskets zijn: Bacopa, Bidens, Convolvulus, Fuchsia, Impatiens, Lobelia, Lysimachia, Surfinia en Verbena. Ook bollen, bijvoorbeeld blauwe druifjes, zijn zeer geschikt voor een hanging-basket.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 8