Drukke vijfde mei in Egmond 1 ^4 f Opnieuw kampioenschap Foresters 8 OPEN DAG PAGINA 12 UITKIJKPOST-10 MEI 1995 Politieberichten HEILOO - Op een parkeerterrein aan de Omloop werd in een personenauto ingebroken. Uit de auto werden twee jassen ontvreemd. In deze jassen bevonden zich o.a. een rijbewijs, kente kenbewijs en een geldbedrag. Op de Noordervaart in Stompetoren werd een personenauto aangetroffen die gestolen was vanaf de Kuilenaar. Op de Schuine Hondsbosschelaan werd een bromfiets ontvreemd. Het frame werd teruggevonden in de bosjes bij het hertenkamp. De eigenar mist de twee sterwielen, motorblok, stuur en bescher mkappen Op de Kanaalweg werd een vluchtheu vel door een personenauto aangereden. De bestuurder van de personenauto hield niet genoeg rechts. Daardoor raakten de linkerwielen van de auto de middengeleider met als gevolg dat de bestuurder de controle over zijn voer tuig verloor. Er was schade aan de vluchtheuvel en personenauto. Bij een rijwielzaak aan de Stationsweg werd op een ATB fiets een proefrit gemaakt. Tot op heden is de man niet teruggekeerd. Een aangifte van ver duistering werd opgenomen. Bij een bouwkeet aan de Ypersteiner- laan werden een zevental rijplaten weg genomen. Door een getuige werd een kenteken genoteerd van de vrachtwa gen die met de platen wegreed. Het onderzoek is gaande. Bij een sportzaak in het winkelcentrum 't Loo werd ingebroken. Via het dak en een dakkoepel werd toegang tot de winkel verschaft. Een enorme hoeveel heid kleding werd weggenomen. Op het Zandstuk werd een personen auto van het merk Opel type Kadett kleur blauw ontvreemd. De auto stond voor de woning geparkeerd. Op de kruising Kennemerstraat- weg/Oud Kennemer-straatweg werd een bromfietser aangereden. Bij het afslaan liet de bestuurder van de auto de op het fietspad rijdende bromfietser niet voorgaan. Er was aanzienlijke schade aan de bromfiets. Gelukkig geen letsel. In een pand aan de Westerweg werd een hennepkwekerij ontdekt. Een groot aantal planten, lampen e.d. werd inbeslaggenomen. De planten werden vernietigd. Het onderzoek is gaande. In een woning aan de Laan van Zeeman werd ingebroken. De dader werd overlopen door de bewoner die net thuis kwam. De bewo ner trachtte de dader te acherhalen echter zonder resultaat. Ook is nog doo de politie naar de dader gezocht echter zonder resultaat. Uit de woning wordt niets vermist. In enkele kamers van een Motel aan de Kennemerstraatweg werd ingebroken. Bij verschillende kamers stond de bui tendeur open vanwege het mooie weer. Vermist worden o.a. creditcards en een geldbedrag. Op de Zeeweg werd op 7 mei van 12.45 uur tot 13.30 uur een snelheidscontrole gehouden. De maximumsnelheid is daar 50 km. Aantal passanten 271. Aantal overtredingen 66. De hoogst gemeten snelheid was 91 km!! Op de Vennewatersweg werd van 13.45 uur tot 14.15 uur een snelheidscontrole gehouden. De maximumsnelheid is daar 50 km. Aantal Aantal passanten 87. Aantal overtredingen 33. De hoogst gemeten snelheid was 104 km! Vanaf de Westerweg werd een bedrijfs auto ontvreemd. Het betrof hier een auto van het merk VW type GOlf kleur blauw. In de auto bevonden zich diver se goederen. In de periode van 1 t t/m 7 mei werden 5 fietsen ontvreemd. Hockeyvereniging zaterdag 13 mei a.s. van 10.00 - 12.00 uur jeugd v.a. 6 jaar WELKOM Grote Moederdag-orchideeën- show bij Ranzijn ALKMAAR - Op 11, 12 en 13 mei organiseert Ranzijn tuin dier een orchideeënshow waar de 'Phalaenop- sis' centraal staat. Voor deze show heeft Ranzijn de orchideeënshow vereniging Noord-Holland-Noord uitgenodigd. Zij geven op 11 en 12 mei van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag 13 mei van 10.00 tot 17.00 uur aan alle geïnteresseerden deskundige informatie over de verzor ging van orchideeën. Iedereen die graag iets meer wil weten over deze bij zondere plant kan donderdag, vrijdag of zaterdag terecht op de Omval in Raad stemt in met project Stadswachten HEILOO - De gemeenteraad van Heiloo had afgelopen maandag een betrekkelijk korte agenda af te werken. Maar wel een agenda met enkele inte ressante onderwerpen. Over de vast stelling van de grondprijzen in de omgeving van het station werd niet echt gediscussieerd. De raad kon zoch wel verenigen met een kavelprijs van ca. f. 10.000.- voor woningen (totaal 39 stuks) in de sociale huursector, een kavelprijs van ca. f. 19.000.- voor de woningen (totaal 23 stuks) in de pre miehuursector en een kavelprijs van f. 129.000.- voor de geschakelde wonin gen (totaal 14 stuks) in de vrije sector. De WDer Stokreef vond dat laatste wel erg veel. Omgerekend een m2-prijs van f. 525.-. Brusselse toestanden noemde hij het, waarop wethouder mevr. Wuijster gevat constateerde dat Heiloo absoluut niet minder is dan Brussel. Nieuwbouw Trefpunt In het bouwplan rond het stationsge bied is ook de bouw van het nieuwe Trefpunt begrepen. Het nieuw te bou wen pand aan de Pastoor van Muijenweg krijgt volgens de plannen een oppervlakte van 920 m2 (tegen thans 600 m2). De stichtingskosten bedragen f. 1.7 miljoen. Het college stelt voor om daarvan in één keer f. 1.4 miljoen van af te schrijven. Dit bedrag wordt gedekt uit o.m. de grondexploita tie van dat gebied. De jaarlijkse lasten voor het Trefpunt zullen daarna onge veer f. 41.000.- bedragen. De ouderen- organisaties betalen daarvan f. 25.000.-, de rest (f. 16.000.-) wordt aanvullend gesubsidieerd. Deze aanvullende subsi die wordt echter in 10 jaar afgebouwd. Het onderhoud van het gebouw zal door de woningstichting worden ver zorgd. Diverse frakties (GroenLinks, D66 en CDA) konden zich wel verenigen met de afschrijving ineens, maar stelden wel de vraag of deze methode dan ook voor andere welzijns-accommodaties kun nen gelden. Dhr Pleizier (GroenLinks) stelde voor een fonds voor wegvallende kapitaalslasten te vormen om zodoen de een voorziening voor latere vervan ging te creëren. Het college zegt toe later op deze problematiek terug te komen. Mevr. Worm (CDA) bepleitte meer gemeentelijke bemoeienis bij de verdeling van de ruimten, maar wet houder mevr. Wuijster wil juist zo wei nig moegelijk bemoeienis met de huur ders hebben. De PvdA (Van IJperen) vond dit voorstel een goed voorbeeld van samenwerking tussen gemeente en burger. Mevr. Geerling (WD) noemde het voorstel een goed staaltje van bestuurlijke vernieuwing. Zij vroeg nog eens naar de 'aflopende subsidie' te kij ken. Ook D66 (Van Halem) had vragen over de afbouw van de aanvullende subsidie. Hij vond dat je dat in de sub sidienota moet meenemen. Voor Heiloo 2000 (Bos) was het nog maar de vraag of de SOH en Ouderenbonden wel de lasten zouden kunnen opbren gen. Wethouder mevr Wuijster heeft er echter het volste vertrouwen in dat de huur kan worden opgebracht. Om de Ouderenbonden even op adem te laten komen, wil het college de afbouw van de subsidie pas per 1-1-1999 laten ingaan. Het voorstel kreeg vervolgens de goedkeuring van alle partijen. Egelshoek Ook op de locatie Egelshoek zal in de toekomst worden gebouwd. Het colle ge stelt voor om een geselecteerd aan tal projectontwikkelaars via een prijs vraag hun visie over de ontwikkeling van dit gebied te geven. Uiteraard zijn de door de gemeente gestélde raftd- Het vierde zaterdagteam van TV Het Vennewater in de door sponsor Jan Bolten beschikbaar gestelde kleding. Vennewater-team heeft titel binnen bereik HEILOO - Een uitgelaten stemming zondagavond op het park van tennis vereniging Het Vennewater. Het eerste gemengde team, toch een beetje het uithangbord van de club, had de beslis sende wedstrijd tegen concurrent Santana II gewonnen. Met 5-3. En daarmee nemen de Heilooërs in de vijf de klasse een voorsprong van vijf pun ten. Daarmee lijkt het kampioenschap binnen bereik. Marc van Tuin en Inge van Soest won- voorwaarden daarbij uitgangspunt. De voorbereidingskosten bedragen f. 150.000.-, hetgeen volgens het college niet hoger is dan bij de gebruikelijke procedure. Hoewel sommige politieke partijen in oorsprong wat vreemd tegen een prijsvraag aankeken, was men nu unaniem van mening dat deze methode geen hogere kosten met zich mee brengt, maar wel kwaliteits-verhogend kan werken. D66 wilde de voortgang nog koppelen aan een accoord met de Foresters. Ook Heiloo 2000 onderkent het belang van een goéde afwikkeling met Foresters, maar vindt verdere voortgang toch belangrijk. Na enige discussie kon de raad zich met het voorstel verenigen. Bedrijventerrein Boekelermeer Voor de voorbereiding van dit bedrij venterrein vraagt het college een kre diet van ca. f. 74.000.-. Dit geld zal t.z.t. via de grondprijs worden terugontvan gen. Maar niet het krediet maar het convenant dat Heiloo met Alkmaar heeft afgesloten stond centraal in de discussie. Volgens het college dient dit convenant als basis voor een samen werkingsovereenkomst met Alkmaar. Deze overeenkomst zal door de raad moeten worden goedgekeurd. Maar zo gemakkelijk liet de raad zich niet over tuigen. Het convenant was getekend door het college namens het gemeente bestuur en het gemeentebestuur is de raad. Mevr. Wuijster erkende dat de ondertekening niet correct was en is bereid het convenant in de volgende commissie- en raadsvergadering te behandelen. Zij dringt er echter wel op aan het krediet beschikbaar te stellen, want het ambtelijk apparaat is nu al bezig. Met deze uitleg kon de raad wel leven en ging daarom accoord met het voorstel. Landelijk gebied Om ongewenste ontwikkelingen te voorkomen stelt het college voor een viertal voorbereidingsbesluiten m.b.t. het landelijk gebied te nemen, hetgeen door de raad wordt onderschreven. Rioleringen Op de agenda stonden ook nieuwe ver vangingen en aanpassingen van de rio lering vermeld. De totale kosten hier van bedragen ca. f. 1,7 miljoen. Aangezien deze vernieuwingen zon dermeer noodzakelijk zijn gaat de raad met het voorstel accoord. Heiloo krijgt stadswachten Ter bestrijding van het vandalisme wil het college starten met een proef inhoudende de inzet van stadswachten. Als belangrijkste aandachtspunten gel den voorshands de gemeentelijke eigendommen (schoolgebouwen) en de winkelcentra. Vooralsnog wordt uitge gaan van het inzetten van drie stads wachten gedurende 24 uur per week per stadswacht. Voor dit project vraagt het college een krediet f. 26.000.-, dat betaald moet worden uit het budget sociale vernieuwing 1995. De eensge zindheid van de raad ten aanzien van dit project was verrassend. Wel waren er nog de nodige vragen. D66 vroeg zich af of de burger zich door bescher ming van gemeentelijke eigendommen veiliger zal voelen. Mevr. Schoutsen- Bolten ziet de stadswachten als oog- en oorfunctie van de politie en denkt dat de veiligheidsgevoelens wel zullen toe nemen. Wethouder Bos stelt dat de gecreëerde werkgelegenheid kan uitlo pen in echte banen b.v. bij de veilig heidsdiensten. En ter geruststelling aan D66: de stadswacht zal zich niet uitslui tend richten op gemeentelijke eigen dommen. Ook na de proefperiode van één jaar wil het college graag doorgaan met dit project. Zoals gemeld, de raad was eensgezind én schaarde zich dan ook achter het vöorsteh Alkmaar. De Phalaenopsis komt van oorsprong uit de vochtige oerwouden van Azië, tot aan Australië toe. In deze tropische temperaturen gedijen de planten het beste. De kamertemperatuur (18 a 20 graden celcius) is dan uitstekend geschikt voor de orchidee. Ook de voor de Phalaenopsis gewenste luchtvoch tigheid (50-70%) komt overeen met de gemiddelde huiskamer. Het is wel heel belangrijk dat een orchidee niet in de tocht staat. Als hiermee rekening wordt gehouden kan men jarenlang plezier hebben van deze plant. De naam van de Phalaenopsis is afge leid van het grieks: phalaina is betekent nachtvlinder en opsis staat voor gelij kend. Het is duidelijk dat deze naam slaat op de vlinderachtige bloemen. Deze bevinden zich in een losse tros en staan samen met de dikvlezige blade ren ingeplant in de korte wortelstok. Omdat de plan in de natuur op of aan bomen groeit bestaat deze wortelstok ook nog uit schijnwortels. Deze lucht wortels dienen om voedingsstoffen uit de lucht op te nemen. Bijmesten hoeft daarom dan ook alleen maar in de zomer. In deze periode kan elke 14 dagen wat speciale orchideeënmest toegevoegd worden. Om in drogere perioden in de natuur te overleven hebben orchideeën bladeren met een dikke huid. Zij kunnen ook in de stengelknollen water en voeding opslaan. Orchideeën worden in een heel luchtig materiaal geplant in plaats van gewone potgrond. De wortels mogen namelijk niet te lang nat blijven. Bij het watergeven moet men erop let ten nooit koud water over de bladeren te sproeien, dit geeft lelijke vlekken. Ook is belangrijk dat de planten niet te veel water krijgen. Eens per week water geven of onderdompelen, waar bij er absoluut geen water in de ompot mag blijven staan, is voldoende. Als u meer informatie wilt over de ver zorging, voeding, vermeerdering van orchideeën of als u verschillende soor ten wilt zien kunt u 11, 12 en 13 mei terecht bij Ranzijn tuin dier. Aan de Omval is dan een unieke orchideeën show te zien en deskundigen staan u graag te woord. Team de Haas Zomeravondvoetbal HEILOO - De nieuwe gedaanteverwis seling heeft zich aangediend, het voor malige 'The Railway, is in een nieuw rood/geel tenue gestoken door Rogier Nolta van onze nieuwe sponsor Team de Haas. Ook onze altijd aanwezige voorzitter dhr. Karei Beers heeft ons elftal ook dit jaar van een flinke dona tie voorzien. Dit feit inspireerde de ploeg behoorlijk want halverweg de competitie staan zij fier ,op kop, dit mede door inbreng van nieuw talent waar ook door andere clubs flink op geaasd werd. Het credo om te blijven winnen is inge geven door speler/coach Marco de Laat, die na het alweer 10-jarig bestaan van onze club gaarne de beker met de grote oren binnen wil halen. Wij als Team de Haas hebben hier alle ver trouwen in. U ook? Dan zijn aanmoe digingen van supporters een prima aan vulling, het programmablad wordt u gratis toegezonden na een telefoontje op nr. 338711! Regionaal kampioen- Bloemschikken nen hun enkelpartijen gemakkelijk, hun twee teamgenoten weerden zich goed maar verloren toch. De dubbels werden gedeeld, zodat de tussenstand 3-3 was. De gemengd dubbels moesten dus de beslissing brengen. De nervosi teit droop er aan beide kanten van het net van af, maar uiteindelijk wonnen de Vennewaters beide keren. Daarmee komt hun totaal aantal punten na vier speeldagen op 28. Gemengd II week van zijn gewoonte af om met 5-3 te winnen, het werd tegen Spatter 3 nu zlefs 7-1. Bijzondere ver melding verdient de prestatie van Rob Jansen, die alle drie partijen won en maar drie servicebeurten verloor. Alleen de damesdubbel ging verloren. Maar dat brengt de kampioensaspira ties van het team niet in gevaar. Logeerprojekt ALKMAAR - Er is goed nieuws vanuit het Logeerprojekt Noord-Kennemer- land: er zijn op dit moment een flink aantal logeergezinnen beschikbaar! Dat betekent dat er aan kinderen met een verstandelijke handicap, die bij hun ouders (of in een pleeggezin) wonen, de mogelijkheid geboden kan worden om een paar dagen per maand in een gezin te logeren waar op een professio nele manier opvang geboden kan wor den. In elk logeergezin is namelijk altijd minimaal één persoon aanwezig met opleiding en ervaring in de zorg voor mensen met een verstandelijk handi cap. Er zijn gezinnen beschikbaar voor grote en kleine kinderen, kinderen met een meervoudige handicap, en eventu eel ook voor volwassen mensen met een verstandelijke handicap. De vol wassenen kunnen desgewenst ook logeren in een gezinsvervangend tehuis in de regio. Sommige logeergezinnen hebben zelf kleine kinderen of schoolkinderen, maar er zijn ook logeergezinnen zon der kinderen, of andere, minder tradi tionele gezinnen beschikbaar. Ook een alleenstaande kan voor sommige logé komt logeren, bijvoorbeeld een of twee weekends per maand, elke maand een midweek enz., met een maximum enz., met een maximum van 7 dagen per maand. Voor vakanties is overleg met de coördinator mogelijk. Aanmeldingen van logés en logeerge zinnen kan zowel telefonisch als schrif telijk, bij Logeerprojekt Noord-Kenne- merland, coördinator mogelijk. Aanmelding van logés en logeergezin nen kan zowel telefonisch als schrifte lijk, bij Logeerprojekt Noord-Kenne- merland, coördinator: Corine Burger, p/a SDG, postbus 9416, 1800 GK, Alkmaar, tel. 072 152768. Het succesvolle zaalvoetbalteam van De Foresters. HEILOO - Het gaat goed met het zaal voetbalteam van autorijschool Erik Berkman. Vorig jaar begonnen 7 jonge Heilooënaren als vriendenteam in het 11e. Door kampioen te worden in de 4e klasse werden zij bevorderd tot het 8e team. Het gaat steeds beter, want zij zijn dit jaar kampioen geworden. Dit na een spannende competitie tegen leuke teams uit de regio Noord-Holland. Het veelbelovende team gaat volgend jaar spelen in de le klasse. Dankzij sponsor Erik Berkman is dit allemaal mogelijk gemaakt. Friezendag. schap HEILOO - Dinsdag 2 mei organiseerde de KMTP in het raadhuis in Limmen het Regionaal Kampioenschap Bloem schikken voor Amateurs. De bloem stukken werden tentoongesteld met de expositie 50 jaar Bevrijding Limmen. Er waren deelnemers uit de Egmon- den, Heerhugowaard, Hoorn, Den Helder, Zaanstreek en Heiloo. Heerhugowaard veroverde opnieuw de wisselbeker. Heiloo eindigde op de derde plaats. Voor het verplichte stuk kreeg Annie Vos de le prijs en Marga Plat de 2e prijs. Voor het vrije werkstuk met het thema 'bevrijding' kreeg Marijke Bruijn de le prijs en Annie Vos de 2e prijs. De Gor Kamer prijs bestaande uit een prachtige aquarel beschikbaar gesteld en geschilderd door Magda Bakker ging naar Truus Krimp voor haar arrangement met tulpen. De bloemstukken werden gejureerd door Piet Swart uit Medemblik en Lisa van Vliet uit Akersloot. Blumex sponsorde de bloemen en dankzij de prima mede werking van Meta Overberg van het gemeentehuis kunnen we terugzien op een zeer geslaagd evenement; Gezamenlijke sportdagen basisonderwijs HEILOO - Op maandag 15 en dinsdag 16 mei is het weer zover: de jaarlijkse sportdagen voor de leerlingen van de groepen 6 t/m 8 van het basisonderwijs in Heiloo vinden dan plaats. Evenals de voorgaande jaren wordt om de sportie ve eer gestreden bij het peanutbal- en slagbaltoernooi (velden Double Stars en Vennewater) is er een prestatieloop in het park achter de Ronge, wordt er gehockeyd bij de Terriërs en badmin ton gespeeld bij het Vennewater en zijn er vaardigheidsproeven op het terrein van Trias. Dit laatste vindt alleen plaats op dinsdag 16 mei; 's ochtends voor de leerlingen van het R.K..-onderwijs en 's middags voor de leerlingen vain het openbaar en neutraal bijzonder onder wijs. Op die dag vinden ook de estafet tewedstrijden plaats waarbij dus de titel 'snelste school van Heiloo' valt te ver dienen, kortom alle leerlingen van de groepen 6 t/m 8 uit Heiloo zullen zich die dagen sportief meten. De Sportcommissie, vakleerkrachten, leer krachten, hulpouders en alle andere betrokkenen hebben veel tijd gestoken in voorbereiding en uitvoering en we hopen natuurlijk dat de weergoden die dagen meewerken, zodat het program ma niet een week hoeft te worden ver schoven. Tot dit laatste wordt alleen bij zeer slecht weer overgegaan. Bent u dus 15 of 16 mei in de gelegenheid te komen kijken, dan bent u van harte welkom op genoemde sportaccommo daties. Welfare-verkoop Nederlandse Rode Kruis HEILOO - Donderdag 11 mei en vrij dag 12 mei, beide dagen van 9.00-17.00 uur, heeft de Welfare van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Heiloo een verkoop van haar hand- werkartikelen bij de winkel van Albert Heijn in het winkelcentrum Het Loo in Heiloo. Ook deze keer is er weer een ruime keuze aan handwerkartikelen zoals: kleine en grote tafelkleden, schorten, baby truitjes, babysokjes, kin dertruien, speelgoed, kussens, etc. Van de opbrengst van deze verkoop wordt door de Welfare weer een nieuw mate riaal aangeschaft, zodat de deelneem sters aan deze handwerkmiddagen kunnen blijven handwerken. Nieuwe deelneemsters aan deze hand werkmiddagen zijn van harte welkom. Inlichtingen hierover kunt u krijgen bij de verkoop in Het Loo of iedere woensdagochtend van 10.00-12.00 uur bij het Nederlandse Rode Kruisge- bouw aan het Slimpad 16c, Heiloo, of telefonisch op nummer 072-333399. Jaarvergadering 1995 De afdeling Heiloo van het Neder landse Rode Kruis heeft op 25 april jl. weer haar jaarlijkse algemene leden vergadering gehouden, waarin door het bestuur verantwoording is afgelegd voor de aktiviteiten van het afgelopen jaar. In het gepresenteerde jaarverslag 1994 werd ook de financiële gang van zaken in de rekening van baten en las ten vastgelegd, ondersteund door het rapprt van onze accountant. Het jaar verslag werd bij acclamatie door de aanwezigen goedgekèurd. De vergade ring hechtte ook haar goedkeuring aan het voorstel van het bestuur om f 5.850,00 ter beschikking te stellen aan een drietal projecten nl. Steun aan Tsjetsjenië met 50 voedselpakketten, een voorziening aan het vacantiehuis Valkenberg en een project ,Hulp aan straatkinderen in Colombia'. Tijdens de vergadering reikte de voor zitter met een toepasselijke speech aan de dames R.C.H. Mulder-Oudgenoeg J. Poppes-de Booy de onderschei- Het verhaal van je leven BERGEN - Ook deze zomer organi seert VHS (Volkshogeschool) Bergen van 18 t/m 22 juli op haar schitterende terrein weer een verhalenweek voor 60+ vrouwen. In onze samenleving met haar steeds technologischer communi catie is het belangrijk om zo nu en dan op verhaal te kunnen komen, samen met anderen, op je eigen verhaal. Oudere vrouwen hebben veel te vertel len. Hun verhalen zijn rijke bronnen van waarden en zingeving voor de komende generatie. In deze zomer week gaan we onder andere na hoe dit erfgoed doorgegeven kan worden, op een ontspannen, creatieve en inspire rende manier. Voor meer informatie en opgave kunt u bellen naar VHS Bergen, telefoon 02208-94541. HEILOO - Op zondag 14 mei organi seert de Hippische club Egmond in samenwerking met 'Phryso', het Friese Stamboek Noordholland, op de terrei nen van de landelijke rijvereniging Heiloo e.o. aan het Maalwater4 te Heiloo dressüurwedstrijden. Aan deze wedstrijden nemen uitsluitend paarden van het Friese ras deel. Naast de diver se dressuurrubrieken, worden er ook menproeven gereden. Bij voldoende belangstelling zal er ook over een licht springparcours worden gesprongen. De Friese paarden zijn door hun hou ding en hun diepzwarte kleur, de volle manen en staat op zich een lust voor het oog. Op zondag 14 mei kan men dit nationa le ras ook aan het werk zien. Er zijn circa 80 starts. Het belooft een aantrek kelijk schouwspel te worden. Iedereen is van harte welkom. De toegang is gra tis. De dressuurwedstrijd begint om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 14.30 uur, waarna de menproeven worden afgelegd. -•;x- F s I EGMOND - In alle drie de dorpskernen van Egmond was op 5 mei het nodige te beleven. Het startsein werd gegeven in Egmond-Binnen, waar burgemeester Brommet de eer te beurt viel om de nieuwe muziektent te openen. Kort daarna ging de optocht van start, met diverse wagens en voer tuigen. De tocht trok via Egmond-Binnen en Egmond aan den Hoef ten slotte naar Egmond aan Zee. en ding uit voor 20 jaar trouwe dienst (gesp in brons). Mevrouw Louweret, coördinatrice Welfare complimenteer de hen ook voor hun langdurige inzet en overhandigde hen een feestelijk- bloemstuk. De aftredende secretaris is bereid gevonden nog enige maanden, tot ca. 1 oktober, zijn werkzaamheden voort te zetten, aangezien er nog geen opvolger gevonden kon worden. De voorzitter doet een dringende oproep voor een candidaat voor deze belangrijke func tie. Gegadigden kunnen zich wenden tot het bestuur voor nadere inlichtin gen, tel, 072 333397; Landelijke fietsdag ook in Heiloo HEILOO - De landelijke fietsdag, die dit jaar plaats vindt op zaterdag 13 mei, biedt dit jaar een keuze uit meer dan 200 routes van 30 tot 35 km. Vanaf heden is bij de WV Heiloo een route beschrijving te koop voor vijf gulden. Op de landelijke fietsdag zelf kunt u dan tussen 9.00 en 13.00 uur star'.en bij de VW Heiloo aan de Heerenweg in het Stationscentriim. Daar ligt voor kinderen, die meedoen, een leuke ver rassing klaar, aangeboden door de nationale postcode loterij. Evenals de voorgaande 21 jaren fietst u ook in 1995 voor een goed doel. De Nederlandse Hartstichting doet dit jaar specifiek onderzoek naar vrouwen en hart- en vaatziekten. Een deel van de opbrengst van de landelijke fietsdag komt ten goede aan dit project, bekend onder de naam 'Hartenvrouw'. Het is de bedoeling van de WV's en de ANWB-vestigingen om u een dagje uit aan te bieden. Het gaat dus niet om kilometers vreten, maar óm de ont spanning. Genieten van het Noordhollands Landschap met de voor onze streek zo typerende duinen en bollenvelden en natuurlijk zo de natuur in uw eigen omgeving ontdekken. Zo ontvangt de familie Veldt u graag op hun kaasboerderij De Franschman aan de Herenweg in Bergen. Dit is één van de deelnemers aan de actie 'De Boer Op', welke gelijktijdig met de nationale fietsdag wordt gehouden. Als u na deze heerlijke buitendag voor 17.00 uur wel licht moe maar zeker voldaan bij het eindpunt van de fietsroute aankomt, wacht u een mooie herinnering. Kortom, om de landelijk fietsdag kan niemand heen. Een routebeschrijving is op maandag, woensdag*of vrijdag tus sen 15.00 en 17.00 uur voor vijf gulden verkrijgbaar in het VW-kantoor. Voor inlichtingen kan men bellen: 072- 335588. Nieuw bij Optiek John Moen: Esprit Oogmode HEILOO - De collectie brilmonturen en zonnebrillen van John Moen in 't Loo is sinds kort uitgebreid met het toonaangevende designmerk Esprit. Dit merk, dat in Nederland tot nu toe bekend is op het gebied van kleding- mode, heeft de vertegenwoordiging van de design collectie oogmode exclusief ondergebracht bij de landelijke vereni ging van kwaliteits-opticiens 'oog merk'. Opticien kunt u vanaf nu in onze optiekzaak kennis maken het deze unieke uitbreiding van onze collectie. Kenmërkend voor de Esprit collectie is de design-filosofie van het merk die kan worden omschreven als subtiel en stijlvol. Ieder montuur is ontworpen vanuit een specifieke visie op oogmode. Voor mannen en vrouwen bevat de col lectie, diverse stijlen die in een ruime variatie aan kleurstellingen leverbaar zijn. De kunststof modellen hebben een zeer speciale uitstraling door de matte oppervlakte-structuur, uitgevoerd in diverse kleurstellingen. U hebt keuze uit een variatie van schildpadstructuur tot matzwart. De metalen monturen van hoogwaardige legeringen zijn leverbaar in diverse uitvoeringen en kleuren. Uniek in de collectie zijn de bijzonder vormvaste en moderne mon- tuurloze glasbrillen. Al met al biedt John Moen met de nieuwe en exclusieve Esprit collectie haar klanten een verfrissend nieuwe kijk op oogmode. Opmerkelijk voor deze kwalitatief uitstekende' collectie merkmonturen zijn de alleszins aan trekkelijke adviesprijzen. In combina tie met de uitstekende oogzorg zoals een perfecte oogmeting, persoonlijke aandacht, individueel advies en betrouwbare nazorg betekent de uit breiding met Esprit een extra reden om uw uiterlijk dit voorjaar een nieuwe uit straling te geven. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - Uitslagen maandag 8 mei: Slotdrive: A-lijn: 1. Ds. Tuinstra 58,8% 2. Mw. Glorie-Mantel 57,9% B-lijn: 1. Haafkens-v. Zomeren 61,6% 2. Mevr. Bremer-Nuyens 60,4% C-lijn: 1. Ds. Hommes-Schouten 68,8% 2. Bennink- Roozen 58,3% D-Lijn: 1. Mw. Dekker en Zn. 56,8% 2. Krieger-Overtoom 56,3% E-lijn: 1. Fam. v.d. Wulp 57,9% 2. Mw. Boersen en Broer 55% F-lijn: L Tensen-v.d. Linden 63,5% 2. Rootjes- Folmer 55,7% Clubkampioen: De Lange-Wensingh. Puntenkampioen: fam. Kuyt, Willem de Zwijger-beker: fam. van der Wulp. Aanslagbiljetten water schapslasten nieuwe stijl HEILOO - De Dienst Centrale Omslagheffing (DCO) in Alkmaar ver zendt eind april 9.200 aanslagbiljetten waterschapslasten-nieuwe-stijl naar de inwoners van de gemeente Heiloo. Het is de eerste verzending van dit jaar naar de ingelanden van een stedelijk gebied. Het is de bedoeling dat de DCO hier mee de reactiestroom peilt van de nieu we opzet van het aanslagbiljet water schapslasten nu de zogenaamde ingeze- tenenomslag is ingevoerd. De DCO wil zo testen of de organisatie rond de te verwachten informatiestroom ade quaat is opgezet. Met het uitbrengen van deze groep aanslagbiljetten is een bedrag van 2 miljoen gulden gemoeid. De Heilooënaren treffen op één biljet de gecombineerde kosten aan van de waterschappen Het Lange Rond (Alkmaar) en Uitwaterende Sluizen in Hollands Noorderkwartier (Edam). De aanslagen bestaan uit 2.700 biljetten (huurders) en 6.500 voor de eigenaren- ingezetenen. De»aanslagbiljetten water- schapslasten-nieuwe-stijl zijn voorzien van informatieve bijsluiters en een opgave van speciale telefoonnummers voor vragen. Eind februari werd met hetzelfde doel een eerste zending naar ingelanden in een landelijk gebied, de gemeente Wieringermeer, gedaan. De reacties vielen hier mee. Na ruim honderd tele fonische reacties van meest algemene aard, werden uiteindelijk 45 bezwaar schriften ingediend. Deze kwamen voornamelijk uit de categorie pachters, die dit jaar als nieuwe groep belasting plichtigen alleen bij waterschap Hollands Kroon is ingevoerd. In de Wieringermeer ging het om 5.000 aan slagen met een totale waarde van bijna 4 miljoen gulden. Na de opgedane ervaringen met de aanslagen Heiloo wordt de rest van de aanslagbiljetten waterschapslasten in de maanden mei en juni aan de gverige inwoners van Noord-Holland boven het Noordzeekanaal verzonden. .V Sg. "~- S, r?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 10