wmmmw** DOORBIJTEN NOG EVEN IN GESPREK MET... VOORTGANG VAN DE BOUW DISCO HEILOO GEOPEND LAATSTE LOODJES VOOR DE SLAGER EN DE BAKKER VOOR BONS SCHOENMODE PAGINA 10 UITKIJKPOST-10 MEI 1995 mmmm. Piet Hein werkt al negen jaar in Disco Heiloo. Eerst als partti mer in het weekend, de laatste 6 jaar in vaste dienst. De heer Spaan kocht met Disco Heiloo - nu anderhalf jaar geleden - zijn derde CD-zaak. Drie CD-zaken en een magazijn betekenen volgens Piet Hein een sterk aanbod, veel service en groter inkopen, dus voordeli ger, ook voor de klant. Disco Heiloo heeft bovendien een groot aanbod in videofilms. Wat betreft CDI en CD-rom is het aanbod nog beperkt. Volgens Piet Hein komt dit omdat dit produkt nog niet op massaproduktie is afgestemd. Zodra dit voor een groter publiek toegankelijk wordt, speelt Disco Heiloo hier uiteraard op in. Voor Piet Hein Hulskamp - medewerker van Disco Heiloo - is letterlijk een wereld open gegaan. Met de verbouwing van het pand is de zijde van het Middenplein geheel open gehouden. Dit geeft een heel ruim beeld en zeker nodigt het de bezoeker uit om binnen een kijkje te nemen. Het interieur is geheel vernieuwd en heel overzichtelijk gewor den. Prachtige schappen, uitgevoerd in beukenhout en kunst stof in mintkleur. Door de nieuwe indeling was het mogelijk de collectie met maar liefst 20% uit te breiden. Er wordt heel hard gewerkt aan entree 1zo noemt men de entree aan de zijde van het Witte Kerkje in bouwtermen. Men wil rond 16, 17 mei deze ingang open stellen voor het publiek. In de loop van deze week zal het grootste gedeelte van de vloer voorzien zijn van tegels. Deze worden 's nachts gelegd en de pas gelegde tegels worden met boardplaten afgedekt om ze enigszins te ontzien. Ook het inwassen gebeurt in de nacht. Zo kon het gebeuren dat vorige week in een snackbar in Alkmaar een heer een bestelling doorgaf aan de dame achter de toonbank geschreven op een vloertegel. Een andere bezoe ker, bekend in 't Loo, herkende de tegel en vroeg aan deze heer of hij werkzaam was in 't Loo. Het bleek inderdaad een tegelzetter te zijn die de gehele nacht doorgaat en zo rond het middernachtelijk uur honger kreeg. Omdat in Heiloo de snackbars om die tijd gesloten zijn heeft hij koers moeten zet ten naar Alkmaar om voor hem en zijn collega's iets te eten te halen. Wanneer men op zoek is naar een bepaalde CD of een speci fiek nummer op een CD is het mogelijk dit via het nieuwe computersysteem op zeer snelle wijze op te vragen. Tevens beheert deze computer de voorraad en zorgt voor de afreke ning. Kortom, plezierig werken in een mooie entourage. Wij wensen Piet Hein en de familie Spaan veel succes. Het Open Huis, de gemeenschapsruimte boven 't Loo, is momenteel aan de beurt wat verbouwen betreft. Dit wil niet zeggen dat zij tot heden ver schoond bleven van rommel. De heer Keijsper, beheerder van Het Open Huis, vertelt een en ander over een jaar afzien. Meteen al in het begin van de verbouwing is men gestart met het aanleggen van de sprinklerinstallatie. In Het Open Huis was een dubbel net noodzakelijk omdat men met een hoog schuin lopend plafond zit. Na de sprinklerinstallatie heeft men de entreepartij aangepakt. Dit betekende dat de liftschacht en het trappenhuis op een andere plaats moest komen. Bovenop de liftschacht was het ketelhuis van Het Open Huis geplaatst en alvorens de lift verwijderd kon worden moest eerst het ketelhuis weg. De ruimten van Het Open Huis zelf worden opge knapt. Men moet het in het vervolg met een kleine zaal minder doen. Twee van deze kleinere ruimten zijn bij elkaar getrokken tot een grotere. De opper vlakte verandert niet, de indeling wordt wel anders. Wat betreft lichtinval heeft men veel in moeten leve ren. (Jitzicht op de pleinen vanuit de zalen is er niet meer. Slechts de overloop naar de zalen bestaan nog uit glas. Deze zijn vanuit het winkelcentrum te zien en geven daar een leuk effect. De foyer krijgt een nieuw plafond en wanden en deze worden in lichte tinten uitgevoerd. De aannemer zal ongeveer vijf weken in Het Open Huis aan het werk zijn, daarna wordt het de taak van de beheerder en zijn medewerkers voor de finishing touch. Al met al zal het de gehele zomervakantie duren. De opening zal zijn rond 20 augustus, dus na de vakanties. Een nieuw seizoen in een nieuw Open Huis mét een nieuw huisnummer. Dit is namelijk veranderd van 19 in 22. De heer Keijsper wil met nadruk de bezoekers van Het Open Huis - 25.000 per jaar!! - bedanken voor hun medewerking en geduld dat zij op wisten te brengen. Omdat de verbouwing van het centrum in de avonduren en zelfs 's nachts doorgang vond, moesten de Verenigingen en clubs onder veel lawaai hun werkzaamheden uitvoeren. Voor enkele vereni gingen was het zelfs niet mogelijk om in die tijd van de faciliteiten van Het Open Huis gebruik te maken. De heer Keijsper dankt ook hen voor het getoonde begrip. De entree heeft een enorme verbetering ondergaan. Het geheel is licht en ruim en uiteraard voor de bezoekers veel gemakkelijker bereikbaar. De "noodtoestand" van Slagerij Kees Burger en Croissanterie lie de France zit er bijna op. Op 18 mei a.s. openen zij beiden hun nieuwe zaak. De gevel die nu nog afgeschermd is met veel plastic doet al heel veel moois vermoe den. We zullen het nog even af moeten wachten voor we weten wat er achter zit. Voor de heer en mevrouw Bons van Bons Schoenmode moeten deze maanden wel de moeilijkste maanden uit hun schoenverkopende carrière zijn. Omdat de nieuwe entree naast hun winkel wordt gerealiseerd ondervinden zij hier ontzettend veel last van. Zij heb ben al een keer hun toevlucht moeten zoeken in de voormalige zaak van Livera, daarna weer terug naar hun eigen onderkomen waar het nog steeds echt behelpen is. Het zal nog wel enige tijd duren voordat de entree gereed is en zij aan hun eigen inrichting kunnen gaan werken. De verkoop blijft ondanks deze moeilijke omstandigheden gewoon doorgaan. De heer en mevrouw Bons hebben en houden een optimistische en positieve kijk op de zaak. Zij zeggen eenvoudig: er komen betere tijden, voor ons en voor onze r klanten. ti|1jllf|rryrr-i..ü...'i"i rnrntffM/fmillMmm

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 12