info Black Metal Festival in Buk Buk Z& zeguf&v cfafr iAjteA PAGINA 6 UITKIJKPOST-10 MEI 1995 c<faafr -Wü/7 aan c/er TAA/r&t Stadswachten Snelheidscontroles Duinexcursie VVD Heiloo Pilgrims in de Buk Excursie ouderen naar het Zwanenwater Open dag bij de Terriërs Foresters speelt nacompetitie VVD Heiloo PvdA vierde 1 mei D66 Heiloo Speciaalbier proeverij bij H.S.Y. TY Heiloo Ziektekosten en verzekering Gezond eten en toch lekker... Thuistest voor senioren c/oor Eigenlijk had ik besloten er maar niets over te schrijven. Alleen al de gedachte dat we vandaag de dag stadswachten nodig hebben in ons dorp Heiloo doet me huiveren. Enerzijds omdat het door het woord zelf iets lijkt dat ons van buitenaf wordt opgedrongen. In de rest van de wereld kunnen stads wachten nodig lijken, maar toch zeker niet in Heiloo! Maar omdat wij zo meegaand zijn en ons het lot van de buitenwacht aantrekken, stellen we ook maar drie wachters aan. Drie mensen aan het werk en dus een kostenbesparing in'de uit keringensector. Ondanks alle wilde bezuinigingsplannen hadden we die uitkeringen toch wel kunnen beta len in Heiloo, maar solidariteit heeft nu eenmaal z'n prijs. Anderzijds is Heiloo toch geen stad waarover de wacht gehouden moet worden? Het is toch een heel gemoedelijk woon-, recreatie- en slaapdorp, waar iedereen lief voor elkaar is? Ja, ook ik lees in de wekelijkse politieberichten dat .er meer en meer auto's worden gesto len en openbare gebouwen ver nield. Laatst nog, de auto van een kennis was de volgende ochtend verdwenen. Nu weet ik van hen dat ze regelmatig op stap gaan met de auto. Dus dacht ik: die hebben hun auto ergens laten staan en zijn lopend of per taxi thuis gekomen. Niet dus. De wagen stond gepar keerd bij hun huis. Een dubbele verleden tijd, want inmiddels zal het geval op z'n vier wielen wel ergens in Oost-Europa rondrijden. Maar wat kunnen stadswachten tot stand brengen, dat dit soort dingen niet meer gebeuren? Met z'n drieën waken over het dorp, wachten op boeven en dieven, ze in de kraag vatten en aan de politie overdra gen? Net zoiets als de hondewacht, die ervoor moet zorgen dat het populaire huisdier z'n behoefte op de door ons aangewezen plaats doet. Je ziet hem nooit - maar ik heb dan ook geen hond. De grote vraag is natuurlijk wat ordeverstoring, aanstootgevend gedrag, vernielzucht enzovoort wer kelijk is; aan welke gedragingen storen wij ons, dat we op anderen en dus op onszelf moeten laten pas sen. Stel je voor, je bent naar een leuk feestje geweest op Koninginnedag en moet ontzettend nodig naar de wc. Naar de bosjes is de eerste gedachte en terwijl je daar je hele lichaam voelt ontspan nen word je in de kraag gevat door een 'bosjeswacht', die iedereen die buiten het aangewezen potje piest op de bon slingert. Nog maar net bekomen van de schrik sta je voor de voordeur van je eigen huis. Een beetje in de war - de vorige gebeurtenis en de aanlei ding daartoe nog in hoofd, lijf en leden - sta je te klungelen met je sleutelbos. Die deur wil maar niet open. Tikt opeens een 'huizen- wacht' op je schouder en vraagt wat je helemaal aan het doen bent. Na een onzekere uitleg mag ik mijn huis in. Val ik tenslotte dood op de bank neer, druk op de knop van de afstandsbediening en laat de muziek van De Dijk door de wal van nevels dringen. Halverwege de cd klinkt opeens enorm kabaal in de gang. De 'geluidwacht' heeft m'n voordeur geforceerd: 'Burengerucht, meneertje, die muziek uit of u op de bon!' Ik kies eieren voor m'n geld, zet het appa raat uit en ga naar bed. En natuur lijk komt er nogmaals bezoek: de energiewacht' met de opmerking 'Hoe ik het in m'n hoofd haal om het wc-licht te laten branden!' Het is dat ik onder invloed ben en de 'alcoholwacht' me niet te pakken heeft kunnen krijgen, maar in nuchtere toestand had ik toch even naar m'n wachtende honkbalknup pel gegrepen. Al die goed bedoelde wachten, die over mijn gezondheid waken. Het is nu nog een stadswacht, maar wat zal er volgen? Het is toch eigenlijk om je dood voor te schamen, dat we in ons dorp wachten nodig heb ben. En we kunnen ons met z 'n allen inderdaad gaan zitten scha men, maar veel zin heeft dat niet. Slechts één hoeft er niet mee te doen en het probleem van het 'mijn én dijn' steekt de kop op. Stadswachten in Heiloo: misschien had ik er eerder over moeten schrij ven, dan was het nooit zover geko men. Want met geen enkel idee kreeg ik tot dusver ook maar een teentje aan de grond: lekker blijven zweven in naïviteit. De komst van de stadswachten is realiteit; eerst nog als proef, maar geloof me, ten slotte wordt bewezen dat we niet zonder kunnen. Hebben we weer een nieuwe functie gecreëerd en niet eentje, waarop ik trots ben. HEILOO - Hoe hard mag ik hier eigenlijk? 't Is hier toch honderd. Ik wist niet hoe hard ik hier mocht, er staan helemaal geen borden. Enkele veel gehoorde opmerkingen van bestuurders die op een snelheidsover treding zijn betrapt. Is het werkelijk zo ingewikkeld? Volgens ons niet, maar we zullen voor degenen onder u die het niet precies meer weten de feiten even op een rijtje zetten. Het basisprincipe is: binnen de bebouw-de kom 50 km/uur en buiten de bebouwde kom 80 km/uur. Nederland zou Nederland niet zijn als hier geen uitzonderingen op waren. De uitzonderingen zijn: op een woonerf 5 Na 6 km/uur (wettelijk omschreven als stapvoets). Verder binnen een 30- km zone 30 km/uur. Buiten de bebouwde kom op een autoweg 100 km/uur (vier- BAKKUM - WNF comtie Alkmaar- Bergen organiseert een avond duin excursie met als thema Duin - Natuur - Water, welke plaats vindt op donderdag 18 mei. Vertrek om 19.30 uur vanuit De Hoep te Bakkum. In het PWN duingebied van Bakkum is er o.l.v. bekwame gidsen speciaal voor leden van het WNF een rondwandeling van 1 1/2 uur uitgezet. Wij zien dan met eigen ogen veranderingen in de natuur in dit unieke natuurgebied. Hierna volgt een bezoek met dialezing in het gloednieuwe bezoekerscentrum De Hoep. Er kunnen deze avond maximaal 30 leden/donateurs mee, dus snel opge ven bij: A. v.d. Leij, tel. 072-334462 of T. Droge, tel. 072-610349. HEILOO - Twee belangrijke zaken zul len in juni in de gemeenteraad aan de orde komen: de voorjaarsnota en het meerjarenbeleidsplan '96-'99. Onderwerpen, die vragen kunnen oproepen. Daarnaast begint de kernta kendiscussie op gang te komen. De VVD-gemeenteraadsfractie houdt dinsdag 16 mei om 20.00 uur spreekuur in het gemeentehuis, ingang Raadhuis- weg. Vragen en opmerkingen zijn uiter aard vrij, maar opgave vooraf aan de fractiesecretaris G.J. Stokreef (tel. 338445) of mevr. J.M. Cahn-Vogel (tel. 332520) werkt een snelle en complete beantwoording in de hand. kant blauw bord met witte auto) en op een autosnelweg 120 km/uur (vierkant blauw bord met daarop in wit geschei den rijbanen en ongelijkvloerse kruis ingen) De hierboven genoemde maximum snelheden zijn zogenaamde regiem snelheden, d.w.z. de snelheid geldt voor een bepaald gebied of voor een bepaal de weg, zondat dat dit middels snel heidsborden is aangegeven. Uiteraard kan zowel binnen als buiten de bebouwde kom, middels borden een afwijkende maximum snelheid worden aangegeven. Bijvoorbeeld: een snel heidsbeperking van 100 km/uur op een 120 km-weg. Een snelheidsbeperking van 70 km per/uuur op een 100 km-weg bij nadering van een kruising, enzo voort. Verder zijn er nog voertuig-gebonden maximum-snelheden. Bromfietsen en invalide voertuigen mogen binnen de bebouwde kom nooit harder rijden dan 30 km/uur en buiten de bebouwde kom nooit harder dan 40 km/uur. Vrachtauto's, autobussen en motor voertuigen met aanhangwagen mogen nooit harder rijden dan 80 km/uur. Dit geldt buiten de bebouwde kom. Binnen de bebouwde kom is uiteraard de maxi mum snelheid 50 km/uur. Landbouwtrekkers en motorvoertui gen met beperkte snelheid mogen nooit harder rijden dan 25 km/uur, zowel binnen als buiten de bebouwde kom. Waarom dit hele verhaal over maxi mum snelheid, zult u zich afvragen. Om de volgende redenen: Veel ongevallen ontstaan door het rijden met te hoge snelheden en bovendien is het zo, dat de letsels ontstaan tengevolge van ongevallen ernstiger zijn naarmate de snelheid toeneemt. Daarom heeft de politie district Noord-Kennemerland Oost (gemeenten Langedijk, Heerhugowaard, Schermer, Graft-De Rijp, Heiloo, Limmen en Akersloot) besloten de komende tijd extra aan dacht te besteden aan de snelheid en dus snelheidscontroles uit te voeren, zowel binnen als buiten de bebouwde kom. U bent dus gewaarschuwd. Houdt u aan de snelheid. Doet u dit niet, dan loopt u grote kans gecontroleerd te worden, waarna een boete volgt. De boetes kunnen erg hoog oplopen en in extreme gevallen kan zelfs uw auto of rijbewijs worden ingenomen. In het jaar 1994 werden er in NKO ruim elf duizend bestuurders geverbaliseerd voor een snelheidsovertreding. Dit jaar tot op dit moment al weer ruim 3500. Zorg dat u er niet bij bent, niet alleen om een boete te ontlopen, maar ook in het belang van de verkeersveiligheid. De formatie Samael is één van de drie optredende formaties in Buk Buk op vrijdag 12 mei. HEILOO - Vrijdag 12 mei organiseert Buk Buk de Black Metal Battle. De bands die meedoen zijn Samael, Sentenced en Evisceration. Kaarten zijn te koop bij Centerdisc en natuurlijk in de Buk. De kaarten kosten f 10,00 per stuk. De in 1992 opgerichte harde en melodi euze deathmetal band Evisceration zal als eerste de zaal wakker schudden. Evisceration heeft al op diverse festi vals als Overkill en Hollands Metaal opgetreden. Ook heeft Evisceration de befaamde Big Buk Buk Band Battle gewonnen. Met deze prijs op zak moch ten zij meedoen aan het Noordhollands Glorie. Vervolgens is er de Zwitserse band Samael. In 1987 werd de band Samael opgericht door de broertjes Vorphalack (zang en gitaren) en Yytras (drums) en bassist Masimiseim. Al snel bracht Samael haar debuut uit, 'Midieval Prophecy'. De plaat werd spoedig gevolgd door 'Worship Him' (1990) en 'Blood Ritual' (1992). Vlak voordat de band haar vierde cd opnam, deed of keybords Rodolphe zijn intrede. Dankzij Rodolphe wist Samael het wonderbaarlijke album 'Ceremony of Opposities' te creëeren. Na een toer met Cannibal Corpse in zowel Europa als de Verenigde Staten steeg het aantal fans massaal. Vervolgens is de muziek aan Sentenced. Deze Finse band, die black - metal speelt, staat garant voor een por tie echte kneiterharde muziek. Dit fes tival mag je gewoon niet missen. HEILOO - Zaterdag 13 mei is er voor u de Pilgrims met in het voorprogram ma I Travel. Wij gaan om 21.00 uur open en I Travel The Pilgrims beginnen ongeveer om 22.00 uur. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar bij Centerdisc en de Buk. Kaarten kosten per stuk f 12,50. De viermansformatie I Travel wist vijf jaar geleden al de deur op een kier te zetten naar media en publiek. Ondanks lovende kritiek bleef de doorbraak echter uit. Sinds een jaar is I Travel 'on the road again' en handelt zo'n vier optredens per week af, gegeven door heel Nederland. De band heeft de wor tels in de Amerikaanse folkrock liggen. Bob Dylan en Neil Young zijn grote inspiratiebronnen. Door de meerstem mige, geniale zang en muzikale eenheid creëert de band toch een eigen identi teit. The Pilgrims had met haar eerste album 'Once to Everything' meteen de schaapjes op het droge. Het publiek was wakker geschud door deze nieuwe topper. Een band met een verrassend firs geluid. Het tweede album 'Red' pakte steviger uit. Deze sloeg nog beter aan en het publiek verscheen-inmiddels met drommen tegelijk voor het podi um. Nog steeds grijpt de band terug naar inspiratiebronnen uit de jaren '70 als Jimi Hendrix en David Bowie. Een muzikaleode aan deze tweede op het podium is dan ook geen ordinaire cover, getuige de Pilgrims-versie van 'Wild Thing' en 'Heroes'. Het enkele maanden geleden op de markt versche nen album 'Hurrah' vormt een verza meling gedreven rocksongs, geschreven door zanger Reniet Vrieze en zonder franje gearrangeerd door de hele band. Een even moderne als tijdloze produc tie. Het resultaat kun je nu beluisteren. Het nieuwe zelfvertrouwen van de band staat luid en duidelijk vermeld in haar biografie met de woorden: 'The Pilgrims bewijst zich simpelweg als één van de meest relevante Nederlandse rockbands van de jaren '90'. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goederen kunnen worden afgege ven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Ophalen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kunnen worden voor (poli tieke) gevangenen. Iedereen kan hier aan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (333094) of Jan Moolhuijsen (334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inleveradres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemerstraatweg 464 is iedere eer ste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Openbare Bibliotheek Heiloo Afsluiting van de kinderjury op woens dag 17 mei met medewerking van de schrijfster Lieneke Dijkzeul. De bibliotheek is gesloten op donder dag 25 mei. In de maanden mei, juni, juli en augustus is de bibliotheek op zaterdag gesloten. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Trefpunt, Westerweg 294, tijdens kan tooruren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Zaterdag 6 mei: geen verkoop. De eerst volgende boekenmarkt is op zaterdag 27 mei. Poppentheater Dibbes Poppenvoorstelling op 13 en 17 mei, aanvang 14.30 uur. Inlichtingen en/of reserveringen: Poppentheater Dibbes Jeugdfilmhuis Akersloot, Wilhelminaplein 3, Akersloot, tel. 02513 13447. Galerie Amber Vanaf 4 mei is in Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen een expositie te zien met werk van diverse kunstenaars uit de Chinese provincie Yunnan. Openingstijden: donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Wijk vereniging Plan Oost Vrijdag 12 mei: klaverjasdrive, aanvang 19.45 uur. Alle activiteiten vinden plaats in het Oosthonk, De Oostkanter 14 te Heiloo. Avondtoertocht Le Champion Dinsdag 16 mei: fietstoertocht van Le Champion over 30 km. Start tussen 18.30 en 19.00 uur vanaf café Du Passage, Scharlo 1 te Alkmaar. Inlichtingen: 02510-25311. Bond van Plattelandsvrouwen Limmen Dinsdag 16 mei: slotavond met gour met in De Lantaarn vanaf 18.30 uur; alleen voor leden. Sociëteit Alleenstaanden Maandag 15 mei: creatieve avond o.l.v. mw. R. Heikens in het Open Huis, aan vang 20.00 uur. Inlichtingen: 333218 of 335652. Excursie Nivon Heiloo Zondag 14 mei: In aansluiting op de lezing een bezoek aan de expositie De Dijk Te Kijk. Vertrek: 10.55 uur vanuit Alkmaar (bus 150); 11.20 uur verzame len bij bushalte Munneleweg te Camperduin. Inlichtingen en opgave: Hennie Hoving, tel. 337736. Tweemaal Van Bleisem Van 14 mei t/m 5 juni: expositie van Siem van Bleisem (mystiek realisme) en Herman van Bleisem (abstract) in de Pancratiuskerk te Oosterblokker; openingstijden: zaterdag en zondag (en 2e pinksterdag) van 13.00-17.00 uur. Concert Sine Nomine Zondag 21 mei: concert door het kamerkoor Sine Nomine uit Alkmaar in de Ned. Hervormde Kerk aan de Duinweg te Schoorl, aanvang 15.00 uur; entree f 15,00. Het programma bestaat uit muziek uit de barok en uit de twin tigste eeuw; met medewerking van con trabas Erik Winkelmann. Inlichtingen/reserveringen: 155611 (na 19.00 uur). Op leven en dood Tot eind juli in bezoekerscentrum De Hoep de expositie 'Op leven en dood' over verschillende doodsoorzaken bij dieren. Openingsuren: dinsdag tot en met zondag 10.00-17.00 uur. Inlichtingen: 02518 62235. Cantina Architectura Zondag 14 mei om 14.00 uur: presenta tie van muziek en literatuur in de Cantina Architectura, Geestersingel 11 te Alkmaar. Presentatie Ton Verplanke. Gratis toegang. Inlichtingen: 113265. HEILOO - De Culturele Commissie van de ANBO, KBO en de Stichting Zwanewater organiseert dinsdag 16 mei een excursie Het Zwanewater, een uniek natuurreservaat. Het is 600 ha groot en sinds 1973 in het bezit van de Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten. Wij krijgen een rondleiding van ca. twee uur door zeer ervaren gidsen van de ver. tot behoud van Natuurmonu menten. Wij rekenen op ongeveer 40 deelnemers. De kosten zijn inclusief vervoer, entree en rondleiding f 12,00 per persoon. Na de rondleiding ^kan men lunchen en eventueel nog wat wandelen in de duinen aldaar. Het is de bedoeling om ongeveer 15.30 uur thuis te zijn. De auto's vertrekken om 9.45 uur vanaf 't Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo. Opgave en bewijs van deelna me na betaling van de kosten bij B.M. Dekker, Ewisweg 108, tel. 333248. HEILOO - Ben je sportief en vind je het leuk om samen met leeftijdsgeno ten in een team te zitten? Kom dan naar de open dag van hockeyvereni- ging de Terriers op zaterdag 13 mei. Deze dag is speciaal bedoeld voor jon gens en meisjes van zes tot ongeveer twaalf jaar. Dit is een prima gelegenheid om kennis te maken met de hockeysport. Onder begeleiding van deskundige trainers worden er vaardigheidsoëfeningen en hockeyspelletjes gedaan. De jeugd van zes en zeven jaar wordt in een speciale groep opgevangen. Hockey is een teamsport en vereist samenwerking. Daarom zien wij het als belangrijke taak kinderen te leren rekening te houden met elkaar. De jeugd speelt van jongsaf aan in een team. Beginnende kinderen spelen in een zestal, dan in een achttal en vanaf ongeveer tien jaar speel je in een echt elftal. Iedere zaterdagmorgen worden er wedstrijden gespeelt in competitiever- abnd. Alle teams hebben een coach die de kinderen de hele ochtend begeleidt. Eenmaal per week train je met je eigen team onder leiding van deskundige trainers en leer je de basisvaardigheden van het hockeyspel. De club hecht ook veel waarde aan de sfeer tijdens het spel en ook daarbui ten. Daarom zijn er een paar keer per jaar gezellige feestjes in het clubhuis. Ben je enthousiast geworden? Kom dan op zaterdag 13 mei om 10.00 uur naar de open dag van de Terriers. Zorg ervoor dat je sportkleding aan hebt, de hockeystick krijg je van ons te leen. Na afloop, om ongeveer 12.00 uur is er limonade en een traktatie! Wil je na deze open dag nog eens kijken of hoc key iets voor jou is, dan kun je nog twee keer gratis meetrainen. HEILOO - Het zondagteam van Foresters speelde zijn laatste wedstrijd uit tegen HBC uit Heemstede en verl oor met 3-2. Zoals de meeste wedstrij den dit seizoen was de Heilooër forma tie veruit het meest in balbezit de aan vallen verrassend en creatief. Dat de kansen niet verzilverd worden is een detail maar voor het resultaat van doorslaggevende betekenis. De doelpunten werden gemaakt door Robert Kemmere en Walter Hoeben. Het laatste woord was van HBC die in de laatste minuut not 3-2 maakte, de HBC-ers waren zelfs blij met zoveel geluk en mogen zowaar nacompetitie spelen. Het zaterdagteam onder leiding van Klaas Baars en Jaap Godijn werden tweede in de competitie die voor hun al weken stil ligt omdat de concurrentie nog het een en ander moesten inhalen. Komende zaterdag 13 mei om 14.30 uur moeten zij tegen MFC een heuse pro motiewedstrijd spelen. Deze wedstrijd wordt gespeeld op ons eigen veld de Egelshoek. Komt allen kijken naar afdclingsvoet- bal waar stevig en menig pittig duel om de bal zal plaatsvinden. Het zou voor deze jongens en hun begeleiding een prima opsteker zijn om te promoveren en volgend jaar op deze voet door te gaan. De jubileum-commissie is voor de tweede maal bij elkaar geweest, het vijftig-jarig bestaan van de Foresters zal volgend seizoen als een rode draad wederkeren. Heel Heiloo zal weten dat Foresters een club in beweging is en niet vies is van presteren en feesten. HEILOO - Tijdens de jaarlijkse alge mene ledenvergadering van de afdeling Heiloo van de WD is met algemene stemmen mr. Ronald A.A. Kool geko zen tot voorzitter als opvolger van J.W. Brinkhuis.. Tevens werd drs. Martin R Post, Baetenburg 105, 1852 TV Heiloo bij acclamatie benoemd tot secretaris secretaris PR. Hij volgt W. Middelbeek op. Beide scheidende bestuursleden waren periodiek aftredend en regle mentair niet herkiesbaar. HEILOO - De afdelingen Akersloot en Heiloo van de Partij van de Arbeid vierden de 1 mei in het Open Huis. De jaarlijkse bijeenkomst had deze keer een bijzonder tintje. De heer N. Majolee werd gehuldigd i.v.m. het feit, dat hij 50 jaar lid van de P.v.d.A was en vanaf de bevrijding (noodraad) vele aktiviteiten heeft ontwikkeld voor de partij en in het algemeen belang in de gemeente Heiloo. Het was een geani meerde bijeenkomst. Na de huldiging in aanwezigheid van familie rondden verschillende aardige attenties dit fees telijke moment af. Daarna hield de heer Ton Bakker van de Stichting Oud Heiloo een boeiend verhaal met een diaprestentatie over Heiloo in vroeger jaren. De heer Cees Kuiper van de afd. Akersloot had veel succes met een gedicht waarin hij op geestige wijze inging op de samenwer king tussen Limmen, Akersloot en Heiloo. Na korte speeches van wethou der R. Bos over de betekenis van de 1 mei-viering, sloten A. van Yperen (raadslid) en C. Kuiper (raadslid Akersloot), de bijeenkomst af met aktuele zaken in de gemeentepolitiek. HEILOO - Op dinsdag 16 mei houdt D66 afdeling Heiloo-Limmen een openbare afdelingsvergadering. Naast de huishoudelijke zaken zal er worden gesproken over de standpunten van de gemeenteraadsfractie van D66 in de gemeenteraad van Heiloo. De vergade ring wordt gehouden in het Open Huis en begint om 20.00 uur. Leden en belangstellenden zijn van harte wel kom. Wilt u informatie over D66, dan kunt u altijd contact opnemen met het secretariaat: tel. 334695. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Niet alleen is er bij HSV oog en oor voor senioren en de vriendenclub, maar ook de junioren krijgen alle ruim te. De Cl maakte daar goed gebruik van en werd, in navolging van de C3, kampioen in z'n afdeling. HEILOO - De stichting vrienden van v.v. H.S.V. organiseert zaterdag 13 mei, voor de tweede keer in het nog prille bestaan een jaarlijkse donateursavond. Was het vorig jaar oud top-arbiter Jan Keyzer, uit het voetbalgekke Volen- dam, die als gastspreker optrad, dit keer hebben we iets geheel anders in petto voor onze al ruim honderd begunstigers. In de voor deze gelegen heid omgetoverde H.S.V.-kantine, ver zorgen wij een zeer gezellige en vooral smakelijke Speciaalbier Proeverij. Deze proeverij zal worden gepresen teerd door Jan Bos Van 'Locus Publicus op Locatie' uit Krimpen a/d IJssel. Jan Bos is een van de grote bierkenners van ons land en trekt wekelijks met zijn 'proeverij op locatie' volle zalen. Wij zijn er dan ook van overtuigd dat we met dit 'proeffenomeen', voor onze vriendenclub een zeer aparte avond hebben weten te organiseren. Heeft u ooit al eens getwijfeld om tot deze gestaag groeiende en H.S.V.-minnende groep van begunstigers te willen beho ren? Welnu, dan is dit een 'dot' van een kans. Door tot actie over te gaan kan je al direct profiteren en deze smaakvolle party als 'binnenkommer' mee te pak ken. Ten tweede, ook heel belangrijk is het dat je dan tegelijk bent aangesloten bij een gezellige groep enthousiastelin gen en waar yind je dat nog anno 1995? En last but not least, met die honderd gulden per kalenderjaar wat de toetre ding kost, steun je bovenal een fantasti sche voetbalclub, een club die al 65 jaar een grote maatschappelijke betekenis heeft voor gans Heiloo. Interesse? Bellen voor een uitnodiging dit alle maal mee te kunnen maken naar, Hans Spaans, tel. 336906 en of Hans Hoetjes, tel. 330859. HEILOO - Competitieuitslagen Dames district competitie van 25 april: Heiloo dames 1 - Uitgeest 1 4-2; Heiloo dames 2 -Alkmaar 1 5-1; Heiloo dames 3 - Noordend 1 2-4; Heiloo dames 4 Kaag 6 6-0. Zondag landelijke competitie van 30 april: Heiloo gemengd 1 - U S 1 3-5; Heiloo gemengd 2 - Warmenhuizen 8-0; Heiloo junioren 1 -Oudorp 2 7-1; Zondag district competitie van 30 april: Heiloo heren 18+ 1 - Westerzijderveld 2 6-0. Zaterdag district competitie van 6 mei: Heiloo heren 1 - Pancras 1 6-0; Heiloo heren 2 - Neck 4 5-1; Heiloo heren 3 - Zeswielen 2 1-5; Heiloo 35+ 1 - Casticum 1 3-1; Heiloo 35+ 2 - Neck 1 3-1; Heiloo 35+ 3 - Pancras 1 2-2; Heiloo 50+ 1 - Marquette 1 3-1. Zaterdag jeugd competitie van 6 mei Heiloo jongens t/m 15 jr. 1 - Assendelft 1 2-4; Heiloo jongens t/m 15 jr. 2 - Westerzijderveld 1 2-4; Heiloo jongens t/m 15 jr. 3 - KZTV 1 1-5; Heiloo meis jes t/m 18 jr. 1 - Koedijk 1 3-3. Zondag landelijke competitie van 7 mei Heiloo gemengd 1 - Hoorn 4 5-3; Heiloo gemengd 2 - Hogedijk 4 3-5; Heiloo jun. 1 - Hogedijk 1 6-2. Zondag district competitie van 7 mei Heiloo hr. 18+ 1 - Marquette 1 2-4. HEILOO - Het bureau van de Stichting Ouderenwerk Heiloo ont vangt regelmatig vragen "over ziekte kostenverzekeringen en de wijze waar op medische kosten kunnen worden terugontvangen. Univé verzorgt in de regio Alkmaar de ziektekostenverzekering van ca 90% van al degenen, die ingevolge de Ziekenfondswet verplicht verzekerd zijn. Daarnaast maken vele ingezete nen gebruik van de particuliere ziekte kostenverzekering van Univé of andere maatschappijen. In deze rubriek wordt volstaan met de ziekenfondsregelingen, zoals deze door Univé wordenn uitge voerd. Verplichte verzekering en A.W.B.Z. Werknemer en uitkeringsgerechtigden met een inkomen tot f. 58.950,- en per sonen van 65 jaar en ouder met een inkomen tot f. 30.950,- zijn bij Univé verzekerd volgens de normen van de Ziekenfondswet. Daarnaast is Univé belast met de uit voering van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). Sommige ziektekosten vallen niet (meer) onder de ziekenfondsverzeke ringen, maar onder de AWBZ. Onder meer geldt dit voor geneesmiddelen en bijzondere medische hulpmiddelen. Maandelijks betaalt iedere verzekerde naast de normale ziekenfonds- of ziek tekosten-premie hiervoor een bedrag van f. 9.35. Landelijk wordt bepaald welke geneesmiddelen voor vergoe ding in aanmerking komen - de zoge naamde geregistreerde middelen. De overige komen voor eigen rekening. Het is dan ook verstandig aan de huis arts te vragen of het voor te schrijven medicijn'tot het geregistreerde bestand behoort. Vitaminen en allerlei andere middeltjes om kwalen te voorkomen vallen in geen geval onder de verzeke ring. Voor twijfelgevallen kent Univé een speciaal informatienummer 072- 277593. Aanvullende verzekering Naast de dekking volgens de Zieken fondswet bestaat een keuze uit een aantal aanvullende verzekeringen waarmee U de dekking van de zieken fondsverzekering en de AWBZ kunt uitbreiden. Zo is er een aanvullend basispakket, het uitgebreid pakket en het toppakket. Per 1 januari 1995 zijn de vergoedingen voor tandheelkundige hulp met uitzondering van die voor preventief onderhoud uit het zieken fondspakket verdwenen. In genoemde aanvullende pakketten is standaard een extra dekking voor de kosten van de tandarts opgenomen en deze dek king kan zo nodig verder worden uitge breid. Deklareren en betalen van kosten Voor de verplicht verzekerden regelt Univé met artsen, apothekers, zieken huizen en specialisten zoveel mogelijk rechtstreeks de financiële afwikkeling van kosten, die binnen het verzekerde pakket vallen. De patiënt ontvangt in principe geen nota. Indien U als verzekerde toch een of meerdere nota's ontvangt, dan kunt U een deklaraticformulier invullen en dit formulier tezamen met de nota('s) insturen aan Univé. Deze maatschappij vergoedt de nota uiterlijk binnen 3 weken - zo mogelijk zelfs binnen 2 weken. De verzekerde kan dus in rede lijkheid wachten met het betalen van de ontvangen nota tot de vergoeding is ontvangen. Univé heeft in Alkmaar een kantoor aan de Rogier van der Weijdestraat 1. U kunt daar mondeling of telefonisch alle nodige informatie krijgen, tel. 072- 277377. HEILOO - Ter afsluiting van de serie voorlichtingsmiddagen voor 50-plus- sers komen op 18 mei om 14.00 uur voedseldeskundige Anja Terol en Tineke v.d. Wolf van het diabetisch informatie centrum naar het Trefpunt aan de Westerweg 294. Zij Vertellen daar hoe goed eten, ook smakelijk kan worden toebereid. Voor de aanwezigen is het niet alleen luiste ren, maar ook proeven. Want er worden tal van hapjes klaargemaakt, die op die middag geproefd kunnen worden. De toegangsprijs bedraagt f 3,50 p.p., inclusief koffie, thee en de hapjes. Deze bijeenkomst wordt georganiseerd door de commissie voorlichting senioren van ANBO, KBO en Stichting Ouderen werk Heiloo. HEILOO - De ThuisTest is een belang rijk hulpmiddel om te onderzoeken of u als senior in de toekomst ook nog in uw vertrouwde huis of flat kunt blijven wonen. De test is een duidelijk en han dig boekje met vragen over woonom geving, veiligheid, gebruiksgemak, toe gankelijkheid en aanpasbaarheid. In deze lijst passeren daarmee alle belang rijke zaken voor het zelfstandig wonen de revue. Van bushalte tot deurklink, van verlichting tot drempel, bijna 90 onderwerpen, worden zo behandeld, voorzien van een beknopte toelichting. Wanneer de vragen door u zijn beant woord, kunt u in één oogopslag een van de volgende conclusies trekken. 1. Mijn woning voldoet grotendeels aan alle eisen; 2. Kleine verbeteringen in de woning zijn voldoende; 3. Grote verbe teringen zijn noodzakelijk; 4. Een ande re woning is aan te raden. Achterin het boekje staat beschreven waaru voor verdere hulp en informatie terecht kunt. Het boekje staat verder vol met instructieve tekeningen en foto's. De ThuisTest voor senioren is een initiatief van de drie ouderenbon den ANBO, PCOB en Unie KBO in samenwerking met de Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting. Een exemplaar van de ThuisTest kunt u bestellen door vóóraf f7,50 over te maken op Postbanknummer 32 82 61 t.n.v. Senioenblad/THuisTest te Utrecht. U krijgt het boekje dan auto matisch thuisgestuurd. Overige infor matie is op te vragen bij het Projectbureau Seniorenlabel, Postbus 18003,3501 CA te Utrecht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6