Feestlied PAGINA 20 UITKIJKPOST-17 MEI 1995 HEILOO - Als je 12 1/2 jaar bestaat ga je feestvieren, dat gaat theater de Beun a.s. vrij dagavond en zaterdag ook doen, maar niet alleen. Op deze dagen staat het theater gratis open voor iedereen. Er is van alles te zien, toneel, muziek, dans, film. We plaatsen hierbij een lijstje waarop u kunt zien hoe laat u aan wezig wilt zijn om uw favoriete onderdeel te bekijken. De Beun heeft 300 plaatsen maar wie het eerst komt, het eerst maalt. Martin Affourtit zal vrijdagavond en zaterdag a.s. de verschillende onderdelen aan elkaar praten. De volksmuziekschool vult 'de gaatjes' op. Lichtbak Bijna elke Heilooër weet, na al die jaren, waar theater de Beun zit, mocht dat bij een enkeling toch niet het geval zijn, kom dan vrijdagavond of zaterdag eens een kijkje nemen. Heiloo heeft een alleraardigst theater, tegenover win kelhof 't Loo, binnenkort duidelijk zichtbaar, want er komt een lichtbak bovenop het theater met de naamsaanduiding, een kado van de Rabobank Heiloo-Limmen, iets waar we reuze blij mee zijn. Geleidelijk aan wordt het steeds drukker in de Beun, de verenigingen, de Filmliga, de beroepsvoorstellingen, en alles wat zich verder nog aandient, men weet steeds beter de weg naar dit theater(tje) te vinden. Het is heel ple zierig dat tegenwoordig de kassa elke middag geopend is van 13.30-17.00 uur (behalve zaterdag en zondag). Zelfs buiten de regio heeft de Beun een goede naam. Maar men moet roeien met de riemen die men heeft en dat is beperkt. Opening Toen de Beun 12 1/2 jaar geleden geopend werd was het één groot feest in Heiloo. Klaas Koomen was toen de stuwende kracht achter de festiviteiten. Elke groep die zich wilde pre senteren deed mee. Uit alle delen van Heiloo verzamelde men zich voor theater de Beun. Het was een grote happening en we vierden vier dagen feest. Nu doen we het op een wat bescheidener manier, maar niet minder feeste lijk. Kom allen vrijdagavond en zaterdag (de hele dag) naar theater De Beun (Willibrordusweg 2) en vier met ons, het 12 1/2 jarig bestaan. Falkland Toneel Falkland Toneel als vaste gebruiker van de Beun doet graag mee met deze jubileumvoor stelling. Door Falkland weten veel kinderen (en ook ouderen) de weg naar het theater te vinden. Op deze dag presenteert Falkland zich met een scene uit de succesvolle produktie 'Een heel klein circus' gespeeld in 1991.Om 10.25 uur en 's middags om 15.05 uur zullen uit deze voorstelling twee clowns de meest malle fratsen uithalen. Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo Eén van de verenigingen, die het jubileumpro gramma van theater De Beun op sportieve wijze luister bij zal zetten, is gymnastiek- en turnvereniging Heiloo. G.T.H. is drie jaar gele den ontstaan uit een fusie tussen de twee toen malige gymnastiekverenigingen, Doves en Klimop, en zij behelst circa vijfhonderd leden. Kinderen vanaf 2 1/2 jaar zijn al op hun eigen manier bezig met gymnastiek en verder is er voor elk wat wils bij G.T.H.zoals callanetics,, aerobics, trampolinespringen etcetera. Paradepaardje van de vereniging is de keur- ploeg, waarin de meest getalenteerde turnsters bij elkaar gebracht zijn. Deze meiden, aange vuld met nog enkele anderen, zullen de demonstraties verzorgen in De Beun, en wij beloven u, dat u zich niet zult vervelen. TMK Nijenburg Tamboer- en Majorettekorps Nijenburg zal bij veel inwoners van Heiloo bekend maar ook onbekend zijn. Ons korps bestaat uit een majorette groep en een lyra-tamboergroep. De majorette groep zijn 15 meisjes die elke woensdagavond onder leiding van juf Marjon Untied hun beste beentje voorzetten. Dat wil zeggen, dat eerst de beginnelingen om kwart voor zeven aan de beurt zijn tot ongeveer kwart over zeven. Daarna komen de grotere meisjes erbij om tot half acht samen iets te doen. Vanaf half acht tot acht uur is dan voor de grotere meisjes. Hoewel 15 meisjes al een heel aantal is, juf marjon zal het best leuk vin den als er toch nog nieuwe meisjes bij zouden komen. Om acht uur is het dan tijd voor het Tamboer en lyra korps. Dit bestaat uit 21 man, welke onder leiding van de heer Ben Bosman, -sinds mei 1994 onze instructeur- er stevig tegenaan gaat. Dit stevig tegenaan gaan levert ook resultaat op. Wat te denken van het in de wacht slepen van vier bekers tijdens het bloe mendagen Muziekfestival afgelopen 30 april te Anna Paulowna. De mooiste van de vier was de 1ste prijs voor het defile samen met de wis selbeker. Het hele korps was dan ook best te spreken over de geleverde prestatie. Vindt u het leuk om nader kennis met ons te maken dan kan dat. Elke woensdagavond zijn wij vanaf half zeven tot half tien aanwezig in het Bruno gebouw aan de Pastoor van Muyenweg, (Buk-Buk). Verders kan u altijd contact opnemen met onze secretaresse, mevr. E. Lenting, telefoon 336509. Ter gelegenheid van het twaalfeneenhalf jarig bestaan van Theater De Beun is er een feestlied geschreven op de melodie van 'het land van Maas en Waal'. Hiermee zal de vrijdag- en de zaterdagavond feestelijk worden afgesloten. De muziek zal verzorgd worden door harmonie orkest Caecilia en fanfaremuziekvereniging Eensgezindheid en het lijkt de organisatie ontzettend leuk als alle aanwezigen het lied meezingen. Refrein: In een klein theater bij 't Heilooër bos. feest de jub'lende bevolking er naar hartelust op los. Wat is er aan de hand dan? Vanwaar al dat tumult? Waarom is de Beun vandaag in slingertjes gehuld? Ja, we dansen en we zingen en we feesten met elkaar, want die goeie ouwe Beun bestaat al twaalfeneenhalf jaar. Couplet: Het Asta-theater was na zoveel jaar te oud, dus werd er in Heiloo een nieuwe schouwburg opgebouwd. Een plek voor amateurtoneel en ook professioneel. Theater voor een breed publiek op een nieuw toneel. Vok en Connie Keysper beheren deze tent Bekijk ze maar eens nader, als u ze nog niet kent. Programmeringkaartverkoop, het licht, het onderhoud. Behalve met elkaar zijn ze ook met De Beun getrouwd. Herhaling refrein Couplet: Verenigingen van Heiloo; ze vinden hier een thuis. Falkland en Caecilia; ze spelen in dit huis. Regelmatig filmliga, musical, ballet; Het staat garant voor kwaliteit, maar ook voor dolle pret. Niet alleen theater, maar ook een goede sfeer De stoelen zitten lekker; 't is gezellig ied're keer Dat geldt ook voor de pauzes: met een drankje in de foyer Hopelijk gaat De Beun nog veel theaterjaren mee. Herhaling refrein. Pridini: volksdans achter de duinen Iedereen kan dansen, jong, oud, man of vrouw, het maakt niet uit. Bij de volksdansver eniging 'Pridini' in Heiloo doen zo'n 80 perso nen aan volksdans, en zang, de jongsten 3 jaar oud, en de oudsten? Met veel plezier wordt er bijna 15 jaar al, wekelijks in diverse niveaugroepen volksdans les gegeven. Je hoeft er niet eens klompen voor aan, sterker nog: je kunt het in je norma le outfit doen. Op dinsdagmiddag tussen 16.00 en 17.00 uur danst de kleutergroep o.l.v. Yvonne Klaver in gebouw 'Ypsalon'. Kinderen van 3 tot 6 jaar leren daar over het algemeen speldansjes aan. Zij zullen hiervan een aantal laten zien tijdens hun optreden op 20 mei, 's middags. Voor kinderen van 6 tot 12 jaar dansen in hun eigen groep op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur o.l.v. Ellen Heibloem in de 'Hofdijk'. Deze groep houdt zich bezig met 'echte' volksdans. Zij laten het publiek tijdens de festiviteiten rond de jarige Beun, op 20 mei 's ochtens genieten van een serie dansen uit Griekenland. Voor volwassenen, die ontspannen willen dan sen is er op woensdagavond een beginners- groep, van 19.30 tot 20.45 uur, en voor gevorderden een groep van 20.15 tot 22.00 uur, in de 'Hofdijk' o.l.v. Ellen Heibloem. Plezier en gezelligheid staan in deze groepen bovenaan. De demonstratiegroep bestaat uit dansers die mensen willen laten meegenieten van het ple zier dat zij in het volksdansen hebben. Zij oefenen twee maal per maand op vrijdag avond van 19.30 tot 22.30 uur o.l.v. Annemiek Pauptit. Deze groep houdt zich ook bezig met het bestuderen en vervaardigen van de eigen kostuums. Naast dansers maken ook zangers deel uit van de demonstratiegroep. Deze laatsten repeteren ontspannen, in huise lijke kring, 2 maal per maand op maandag avond. De demonstratiegroep brengt vrijdagavond naast Russische zang ook dans uit het gebied rond Archangelsk. Op zaterdagavond kunt u kijken en luisteren naar dans uit Israël, liedjes uit diverse landen, en als klap op de vuurpijl een serie uit de Jordaan, spelend rond 1920, waarin de komplete groep, dansers, zangers en orkest op het toneel staat. 'Pridini' heeft een speciale band met het jarige theater de Beun. Dansers liepen al mee in de optocht die werd gehouden ter gelegenheid van de opening van het theater. Enkele jaren was het ook het eerste echte toneel waar de groep op stond, en vele optredens volgden. De Beun, met haar beheerders heeft in de harten van de Pridini demonstratiegroep een warm plekje, en zij feliciteren het theater van harte met het behalen van deze mijlpaal. Muziek- en balletschool Heiloo Allereerst wil de muziek- en balletschool Heiloo het Theater De Beun van harte felicite ren met het jubileum en de wens uitspreken dat het theater nog zeer lange tijd een centrale plaats zal innemen in de professionele en ama teurkunst in Heiloo. Om de felicitatie en wens voor de toekomst kracht en luister bij te zetten heeft de muziek- en balletschool Heiloo een flink aantal optre dens voorbereid. Eigenlijk hebben de medewerkers en leerlingen van de muziek- en balletschool het al erg druk in datzelfde weekeinde. Zaterdag 20 mei is de Nationale Dag van de Muziek. Traditiegetrouw is dat ook de OPEN DAG, de eerste dag van de inschrijving voor het nieuwe seizoen. Die Open Dag houdt in dat in alle lokalen les wordt gegeven (op alle instrumenten), docen ten druk in de weer zijn met de nieuwe leerlin gen, de ensembles gedurende de dag optreden in de hal van de school en in de balletafdeling aan de lopende band demonstratie- en 'mee- demonstratie- en 'mee-doen-lessen' worden gegeven. Maar er is ruimte gemaakt en de school is op verschillende momenten bij het jubileumfeest in De Beun aanwezig. Het meest in het oog springend zijn de bijdra gen van de ballet-afdeling. Jacqueline Bil- Burger, de docente, heeft groepen terdege voorbereid op de korte voorstellingen op zaterdagmorgen en zaterdagmiddag. Nog maar enkele maanden geleden stonden de bal letleerlingen op hetzelfde podium om een ander feest nog meer aanzien te geven. Nu zijn zij alweer uitgenodigd. Er is keihard gewerkt om er een goede voorstelling van te maken. De muziekafdeling zorgt dat de pauzes aange naam kunnen worden doorgebracht. Vrijdag en zaterdag zullen leerlingen solo, of met 1 of 2 anderen van zich laten horen. Voor de muziek- en balletschool Heiloo zien de jubileum-dagen er als volgt uit: In theater de Beun: vrijdag 19 mei: in de pauze optreden door muziek-leerlingen. Zaterdag 20 mei: in de pauzes, optredens door muziek-leerlingen. Begin ochtend-pro gramma: optreden ballet-afdeling. Begin mid dag-programma: optreden ballet-afdeling. In het gebouw aan Het Veld 1: zaterdag 20 mei 10.30-14.30 uur, demonstraties, openbare lessen, optredens ensembles en inschrijven leerlingen. In de balletstudio Marienstein 178a: zaterdag 20 mei: 11.00-14.30 uur: demonstraties, voor beeldlessen en 'mee-doen-lessen', iedereen welkom. U ziet het: de muziek- en balletschool heeft het erg druk, maar u komt ook bijna tijd te kort om alles mee te maken. Als u er niet aan toe komt om ons op zaterdag te bezoeken, dan bent u ook in de week en weken erna ook nog van harte wèlkom. U kunt ook bellen voor informatie: (072) 332460. Inschrijven voor les sen, zowel muziek als ballet, dient altijd schrif telijk te geschieden. Programma-overzicht Jubileum Theater de Beun Vrijdagavond 19 mei 1995: 20.15-20.20 uur: 20.20-20.35 uur: 20.40-21.25 uur: 21.30-21.50 uur: Pauze 22.15-23.15 uur: 23.15- uur: Martin Affourtit opent de avond. Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo Jeugdtheater Heiloo 18 Pridini Eensgezindheid Fanfare Showband Afsluiting met Beunlied Zaterdagochtend 20 mei 1995: 10.00-10.03 uur: Martin Affourtit opent de dag. 10.05-10.20 uur: Balletschool. 10.25-10.40 uur: Falkland-Toneel 10.45-11.00 uur: Filmliga Pauze 11.25-11.40 uur: 11.45-12.00 uur: 12.05-12.35 uur: 12.35- uur: Pridini Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo JTH Afsluiting ochtend Lunchpauze Zaterdagmiddag 20 mei 1995: 14.30-14.03 uur: Martin Affourtit opent 14.05-14.20 uur: Balletschool 14.25-14.40 uur: Majorettes 14.40-15.00 uur: Caecilia 15.05-15.20 uur: Falkland-Toneel Pauze 15.45-16.00.uur: 16.05-16.35 uur: 16.40-16.55 uur: 17.00-17.15 uur: Filmliga Jeugdtheater 18+ Pridini Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo 17.15- uur: Afsluiting van de middag Dinerpauze Zaterdagavond 20 mei 1995: 20.15-20.20 uur: 20.20-21.15 uur: 21.20-21.40 uur: Pauze Martin Affourtit opent de avond Jeugdtheater 18+ Pridini 22.05-23.00 uur: Caecilia en Nijenburg 22.45- uur: Afsluiting met Beunlied Caecilia en de Beun Wij, de trompettisten, klarinettisten, saxofonis ten, hoornisten, trombonisten, tubaïsten, bary- tonisten, bassisten, hoboïsten, fagottisten, flui tisten, paukenisten, solisten, en egoïsten, zoals de drummer, de grote tromslager en de diri gent, van zowel van het A- als het jeugdorkest van het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia feliciteren Theater de Beun en alle medewer kenden van harte met dit jubileum. De Beun, begin tachtiger jaren met inspraak van het culturele verenigingsleven van de grond gekomen, heeft zijn waarde binnen Heiloo bewezen. Het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia heeft altijd een uitstekende relatie met de medewer kenden van de Beun gehad. Wij denken dan aan de programmacommissie, maar vooral aan Vok en Conny Keysper, die met vakman schap, rust, geduld en humor de generale repetities en de concerten op een fantastische wijze begeleiden (zij wonen er echer niet, hoe wel?) Onze nieuwjaars- en onze voorjaarscon- certen, en soms andersoortige optredens heb ben af en toe ingewikkelde konstrukties met beeld, licht, geluid of samen met andere ver enigingen, maar altijd komen we tot een goede afronding. Vok en Connie ook gefelici teerd met 'jullie' theater. Het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia is een jonge, 70-jarige muziekvereniging. Door een goed beleid op gebied van opleiding en muzi kale vorming is onze vereniging de laatste 15 jaar uitgegroeid tot een grote club met in totaal 112 leden. Er zijn 2 orkesten, t.w. het jeugdorkest met 48 en het A-orkest 57 leden en 7 adspirant-leden op de volksmuziekschool. De HAFA-opleiding (Harmonie/Fanfare) op de muziekschool geeft onze leden een prima gele genheid om op een betaalbare wijze muziekon derwijs, afgerond met een A- en B-examen te volgen. Mocht u, jong of oud, overwegen een blaasinstrument of slagwerk te gaan bespelen, en u wilt dat ook nog samen met anderen doen, neem dan kontakt op met mevr. M. Domper (072-339132). Zij is binnen het bestuur die de opleiding behartigd. Elke dins dagavond hebben beide orkesten hun repeti ties in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muyenweg. Het jeugdorkest begint al om 18.45 uur, gevolgd door het A-orkest om 20.00 uur. Kom gerust eens kijken en luiste ren. De 18+ groep feest mee De 18+ groep van Stichting Jeugdtheater Heiloo draagt ook een steentje aan het feest ter gelegenheid van het twaalfeneenhalf jarig bestaan van theater de Beun. Zowel vrijdag avond als zaterdagavond zal de groep onge veer drie kwartier op het toneel staan. De 18+ groep bestaat uit 14 jonge talenten die graag bezig zijn met theater maken. De spelers werken zelf enthousiast aan decors, kostuums, dans, tekst en muziek. En met suc ces. Na de musical 'Groetjes uit het Hiernamaals', die in mei 1993 is opgevoerd, heeft de groep afgelopen april haar tweede musical op de planken gezet: 'De trappen van het AM-Tejater'. Het publiek was dol enthou siast en de kritieken lovend. Tijdens het feest in de Beun zal de 19+ groep de leukste en mooiste liedjes uit de twee musi cals brengen, inclusief een dosis dans, drama en enthousiasme. De liedjes zijn op eigenzinni ge wijze aan elkaar verbonden door een ver rassende tekst, waardoor een oog- en oorstre- lende creatie is ontstaan. Het feest in De Beun is een mooie gelegenheid om kennis te maken met de 18+ groep en alle andere verenigingen die optreden, dus grijp uw kans. Of u nou sporadisch of fervent Beunganger bent (misschien bent u nog nooit binnen geweest). U mag op dit feest in theater De Beun niet ontbreken. Stichting Jeugdtheater Heiloo De Beun, een niet weg te denken theater in Heiloo. Maar wat is een theater zonder de mensen, die daarin werkzaam zijn. Vok en Connie Keijsper zwaaien de scepter in 'hun' theater. De jarenlange bijzonder prettige samenwerking tussen Vok, Connie en ons jeugdtheater schept een band. Op 19 en 20 mei dus feest. In de Beun. Jeugdtheater Heiloo voert op 20 mei om 12.05 uur en 16.05 uur een scène uit 'Alice in Wonderland' op. Voor wie deze sprankelende en verrassende musical in februari jl. niet heeft kunnen zien dus nu de kans om hiervan een kleine indruk te krijgen. Op 23 en 24 september a.s. speelt jeugd theater Heiloo drie reprises van 'Alice in Wonderland'. Kaarten hiervoor zijn reeds vanaf 1 april 1995 aan de kassa van theater De Beun verkrijgbaar. Jeugdtheater Heiloo wenst De Beun een onvergetelijk feest-weekend toe en hoopt in de toekomst haar 25-jarig jubileum ook mee te vieren. Vier feest met theater De Beun

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 20