Holland International schuift een deurtje op gio voor een kind FEESTELIJKE OPEN DAG ZONWERING SLAAP V.O.F HOLLAND INTERNATIONAL REISBURO IS UIT HAAR JASJE GEGROEID. Feestelijk afscheid voor Guda Schaap Expositie van Jan en Greetje Grijpma na fte vy/e1 Daarom zijn wij verhuisd naar Raadhuisweg 11. Wij vieren dit op 10 juni om 10.00 tot 15.00 uur met een en nodigen u uit voor een bezoek aan ons splinternieuwe reisburo. OOK VOOR DE KINDEREN IS HET FEEST! Een cleurplaatwedstrijd met als hoofdprijs eenechte wigwam. Kom en laat e schminken tussen 12.00sn 15.00 uur Limoiade en een grabbelton Politieberichten La Frontéra in Buk Buk fjrrrf ^fTn'0rtrrrr:ff(iry 07 H<tnory Info-uur D66 Nivon wandelt rondje Marken AVO-collecte Babybeurs in Alkmaar DRINGEND VERZOEK Foresters '71:200 leden Zwembad Loos Collecte Amnesty Sinds 1948 fabriceren wij alle soorten: Knikarmschermen Zonneschermen (80 dessins, 30 uni kleuren) Markiezen (nieuw of vernieuwen) Rolluiken (in alle uitvoeringen) Jaloezieën Lamelgordijnen Alles voor uw VELUX raam Horren K OMN0 ïïm$hw® UITKIJKPOST - 7 JUNI 1995 HEILOO - Op een pad tussen de Spoorlaan en de spoorlijn werd een personenauto aangetroffen die de dag ervoor was gestolen vanaf De Krommert. Vermoedelijk is de auto bij een snelkraak bij een juwelier in Alkmaar gebruikt. Het rechterportier- slot werd geforceerd en vervolgens werd het contactslot verwijderd. In een woning aan Boekestein werd ingebroken. Aan de tuinzijde van de woning werd het draairaam van de woonkamer geforceerd. De gehele woning werd vervolgens doorzocht. Weggenomen werden o.a. fotocamera met toebehoren en sieraden. Nabij de kruising van de Kennemer- straatweg met de Dompvloetlaan vond een aanrijding plaats tussen twee fiet sers. Een man op een racefiets wilde een kind op een fiets inhalen. Hij belde maar het kind ging niet genoeg opzij zodat een aanrijding niet meer voorko men kon worden. De man en het kind raakten bij de aanrijding licht gewond. Op een parkeerplaats van Malevoort nabij de bibliotheek werd op 30 mei een personenauto van het merk Zastava, type Yugo 45, kleur wit met kenteken PP-19-FZ aangereden. De veroorzaker is daarna weg- cq doorge^ reden. Eventuele getuigen worden ver zocht met de politue in contact te tre den, telefoonnummer 072 337676. Op de Kanaaldijk werd een brandende personenauto aangetroffen. Er zat nie mand in de auto. De brandweer heeft de brand geblust. De auto was te Zaandam ontvreemd. VAn 14.30 tot 15.15 uur en van 15.45 uur tot 16.15 uur werd op 31 mei een snelheidscontrole gehouden op de Kennemerstraatweg. Aantal gecontro leerde voertuigen 217. Aantal overtre dingen 6. De hoogst gemeten snelheid was 67 km per uur. Tijdens een surveillance werden 4 bestuurders gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Een bestuurder bleek teveel gedronken te hebben. Tegen de man werd een proces verbaal opgemaakt. Op verzoek van diverse fietsers, die dagelijks gebruik maken van het toeris tisch fietspad van de Zandersloot en last overvinden van bromfietsers, werd er controle gehouden. Tweemaal werd een procesverbaal uitgereikt. Op de Westerweg Werd een hekwerk door een personenauto aangereden. Hierdoor werden drie betonnen paal tjes en draadwerk van het hek bescha digd. De veroorzaker reed na de aanrij ding door. Het kenteken werd geno teerd. De veroorzaker werd opge spoord. Uit een tuin van<een vakantiehuisje aan Het Koningsveld werden 17 heesters uit de tuin ontvreemd. Tijdens een surveillance op 1 juni werd een bromfiets uit het verkeer genomen. De bromfiets reed op het fietspad van de Kennemerstraatweg met een snel heid van 75 a 80 km per uur. Uit het technisch onderzoek bleek dat het geen bromfiets maar een motor betrof daar de cilinderinhoud meer dan 50cc betrof. De bestuurder krijgt een proces verbaal o.a. ook voor het niet hebben van een rijbewijs. Door een bewoner van de Groenelaan werd gezien dat er ingebroken werd "in de woning van de buren. De politie was snel ter plaatse, doch de dader(s) waren reeds gevlogen. In de voortuin van de woning werden een viskoffer en twee vuilniszakken met audio-apparatuur aangetroffen die de daders vermoede lijk hadden klaargezet. Door een keu kenraam te forceren werd toegang tot de woning verschaft. Tijdens een verkeerscontrole werd een bestuurster van een motor gecontro leerd. Ze bleek geen rijbewijs te heb ben. Zij kreeg een proces-verbaal. Op de kruising Westerweg-Kuillaan ontstond een aanrijding tussen twee bromfietsters. De oorzaak was het plot seling afslaan van een bromfietser, ter wijl deze werd ingehaald. Een bestuur ster liep lichte verwondingen op. Op een sportterrein aan Het Zevenhuizen werden weer eens zinloze vernielingen verricht. Ondermeer wer den twee dug-outs vernield. De luilak-nacht in Heiloo is rustig ver lopen. Er werden enige vernielingen gepleegd, o.a. werden twee lantaarnpa len afgebroken. Op de kruising Willibrordusweg naar het parkeerterrein bij 't Loo ontstond een aanrijding tussen een personen auto en een fietser. De afslaande perso nenauto verleende geen vrije doorgang aan de fietser. De fietser werd met ver woningen aan het hoofd naar het zie kenhuis overgebracht. Na behandeling kon hij naar huis. Uit de aula op de begraafplaats aan de Holleweg werden een versterker en een CD-speler weggenomen. Het betreft hier vermoedelijk een inslui- ping. Twee jongens, 17 en 18 jaar uit Heiloo werden op heterdaad aangehouden nadat ze elk een fiets hadden gestolen uit de NS-stalling aan de Stationsweg. Tegen hen wordt procesverbaal opge maakt. Er werden deze week 5 fietsen ont vreemd. Twee fietsen werden aange troffen. Gevonden voorwerpen: diverse sleu tels, witte enveloppe met geldbedrag, rode portefeuille inh. o.a. biebpas en calculator, lege gasfles en rode brand blusser, herenhorloge metallic, heren- bril in groene koker, zakje Hema inh. kleurboeken en kinderondergoed, CD Pa'La Conga, portemonnee Nike, por temonnee rood model rugzak, heren horloge merk Maui, sportschoen wit universe maat 35, portemonnee beurs model bruin, jack mouwloos legermo- tief. HEILOO - Zaterdag 10 juni wordt het podium vrijgemaakt voor La Frontéra. Om binnen te komen betaal je f 5,00. De aanvang is om 21.00 uur. Dit trio werd ternauwernood tweede bij de Big Buk Buk Band Battle. La Frontéra speelt ijskoude rock met alleen eigen nummers. De bassist en gitarist blinken uit in speltechniek en gevoel voor melodie. De heren weten met een drie mansbezetting van Jos Commandeur op gitaar en zang, Michiel van Horssen op drums en Cyril Wijte op de bas een dijk van een sound neer te zetten. Peuterleidster Guda Schaap met een aantal peuters op het plein van Olleke. HEILOO - Dinsdag 30 mei werd bij peuterzaal Olleke op feestelijke wijze afscheid genomen van Guda Schaap. Guda werd 's morgens met paard en wagen van huis opgehaald en naar haar werk gebracht. Bij peuterzaal Olleke aangekomen stonden de kinderen al op juf Guda te wachten. Ook de kinderen van de kleuterklassen van basisschool De Duif waren hierbij aanwezig. Tijdens de ochtend kreeg Guda van de kinderen en haar collega's een aantal geschenken aangeboden. Om elf uur begon de poppenkast. De peutertjes van Brammetje waren hiervoor ook uitgenodigd. Vanaf ongeveer kwart voor twaalf kwam de stroom receptiebezoekers op gang. Velen hadden de moeite geno men om Guda bij deze gelegenheid te feliciteren. Ze werd beladen onder bloemen en kadootjes. Door de voorzitter van de Stichting Kinderspeelzalen Heiloo, één van haar collega's en een vertegenwoordigster van de ouders werden woorden van grote waardering voor Guda en haar werk uitgesproken. Met al deze hart verwarmende blijken van belangstel ling hebben wij op een fijne manier afscheid genomen van Guda als peuter leidster; wij weten zeker dat ze met veel genoegen op deze dag zal terug kijken. HEILOO - Het reisburo Holland International gaat, na 30 jaar op dezelf de plek té hebben gezeten, verhuizen. De zaak werd veel te klein en het pand er naast, dat een stuk groter is, was nog vrij dus werd er besloten een deurtje verder te gaan. Bovendien is de Raadhuisweg veel meer bij het winkel centrum betrokken dan voorheen het geval was. Wilt u gaag weten hoe het nieuwe kan toor er uit ziet, dan bent u op zaterdag 10 juni van harte welkom. U kunt dan tevens meedoen aan de vlaggenprijs- vraag. Doet u mee, dan ontvangt een reischeque van f 10,00. Het nieuwe kantoor is voorzien van de nieuwste apparatuur die u snel van alle informatie voorziet. Exclusief- voor Holland International zijn er maar liefst 50.000 voordelige vliegtarieven voor bestemmingen over de hele wereld. Verandering Toen Holland International begon in Heiloo werden er hoofdzakelijk busrei zen geboekt, men ging toen meestal eenmaal per jaar op vakantie. Later kwam de wintersport erbij. Spanje kreeg steeds meer bekendheid en vlie gen bleek toch wel veel sneller te gaan en men zag over de hele linie de vlieg reizen toenemen. Puck Koomen zwaai- bij Holland dat jaren de in die tijd de scepter International en heeft gedaan. Zij werd opgevolgd door Helga Brugman. Zij vertelt hoe het reisgedrag enorm veranderd is. De wereld komt steeds dichterbij en het reizen steeds goedkoper. Had je vroeger echte top- maanden. Tegenwoordig is het het hele jaar door druk, aldus Helga. Amerika wordt steeds betaalbaarder, Thailand is in opkomst. Men gaat steeds verder. Ook de aktieve vakanties worden pop ulairder, zoals tuinreizen, fietsvakan ties, kastelenreizen, wandel, golf- en duikvakanties. Al deze variatie brengt veel documentatie met zich mee. Elke reisorganisatie wil graag laten zien wat zij allemaal te bieden heeft. Dat is de reden dat Holland International meer ruimte nodig heeft. Het nieuwe kan toor is uitgerust met een extra balie. Voor wie even moet wachten, is er een videohoek waar u met een kopje koffie naar uw vakantieland kunt kijken, voor de kinderen is er een legohoek. Holland International Heiloo is totaal vernieuwd en heeft als derde in Nederland een modelinrichting. Over tuig u zelf op 10 juni. V a 3ÉÉI Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 10.00- 18.00 uur. Zaterdag 10 juni De Springschans (J.P. Hasebroek- school), Sluijsweijdt 9. Tussen 9.00- 11.30 uur. Ook gebruikte kleding. Iedere woensdag Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw in de Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 12.00- 18.00 uur. Woensdag 7 juni Fanfare-showband Heiloo, huis-aan- h u isactieYeste in-Dompvloetlaan. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school-/werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Heiloo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331 840 of 02206 3525. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Geen plastic zakken. De Springschans, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren, tussen 8.45 - 15.30 uur (in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43. Brengen tijdens de schooluren. Ook gebruikte kleding. Muziekschool Heiloo, Het Veld 1. Tussen 9.00 - 12.00 uur en 14.00 - 19.30 uur. Alle dagen Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook gebruikte kleding, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Handbalvereniging De Foresters, con tainer op sportpark De Egelshoek, Laan van Muijs. HEILOO - De D66 gemeenteraads fractie in Heiloo wil graag weten wat er onder de inwoners van Heiloo leeft. Daarom houdt zij maandelijks een info-uur. U kunt hier uw mening kwijt over zaken, die u aanspreken en/of vra gen stellen over het gemeentelijk beleid en het D66-standpunt t.a.v. diverse onderwerpen. Het eerstvolgend info-uur is op woensdag 7 juni in het gemeentehuis. Aanvang 19.30 uur. Aansluitend op dit spreekuur verga dert de D66-(steun)fractie vanaf 20.00 uur over de onderwerpen, die in de gemeenteraadsvergadering van 12 juni aan de orde komen. Ook deze D66-ver- gadering is openbaar en vanzelfspre kend heeft iedere aanwezige spreek recht. Wilt u meer informatie over D66? Bel: 334695 (afd. secretariaat) of 335443 (fractiesecretariaat) HEILOO - Zoals gebruikelijk sluit de afdeling Heiloo het winterseizoen weer af met een 'wandeling over gras'. Op zondag 11 juni is gekozen voor een 'Rondje Marken'. De wandeling over het dijkpad biedt aan de ene kant een mooi uitzicht op het IJsselmeer, aan de andere kant liggen de weilanden met Roze- en Moeniswerf en hunzwartge- teerde huizen. Vertrek per openbaar vervoer om 9.16 uur per trein naar Amsterdam en ver der per bus naar Marken; aankomst aldaar om ca. 10.50 uur. Degenen die per eigen vervoer komen vertrekken van het NS-station Heiloo om 9.30 uur. Op Marken verzamelen bij de Havenbuurt, waar eerst koffie wordt' gedronken. Bij de vuurtoren is een strandje met picknickplaats waar een rustpauze wordt ingelast. Lunchpakket zelf meenemen. N De gehele tocht is ca. 11 km, dus ook voor minder geoefende wandelaars niet te lang. Bij slecht weer kan de tocht worden ingekort en/of een bezoek aan het museum worden gebracht. Kosten: reiskosten, consumpties en eventueel entree museum zijn voor eigen rekening. Opgeven uiterlijk vrij dag 9 juni bij Ina Bennen (tel. 072- 336427); b.g.g. bij Reina Mulder (072- 333127). Tevens vermelden of men per auto of per openbaar vervoer komt, dan wel wil/kan meerijden met anderen tegen vergoeding van een meerijders- prijs. HEILOO - AVO Integratie Gehandi capten houdt in de week van 11 t/m 17 juni de nationale AVO-collecte. Sinds 1927 zet de vereniging zich in de meest uitgebreide zin in voor integratie van mensen met een handicap. Want AVO zet zich ook in voor geheel of gedeelte lijk arbeidsongeschikten en ouderen. Om deze mensen te helpen houdt de vereniging zich o.a. bezig met: vorming en scholing; het realiseren en bevorde ren van arbeid en het verlenen van bemiddeling terzake; financiële hulp verlening; bevorderen van recreatiemo gelijkheden; en projecten. Een belangrijk integratieproject van AVO is de 'AVO-Stoel'. Een doordacht projekt. Veel mensen zijn beperkt bij het lopen van grote afstanden. Ze blij ven daardoor noodgedwongen thuis als vrienden of kennissen een gezellig dagje uitgaan. De voorzieningen in die rentuinen, musea, pretparken, enzo voort zijn voor mensen met een handi cap niet goed. Dit kan anders als de AVO-stoelen worden ingezet, en dit gebeurt al op 30 verschillende locaties. Het gaat hier om een eenvoudige duwrolstoel. Voor een vijfguldenstuk kan de stoel voor de duur van het bezoek aan park of evenement worden gebruikt. Als de stoel wordt terugge bracht, krijgt men het muntstuk retour. Eigenlijk het bekende systeem van de winkelwagentjes. Deze AVO-stoel moet natuurlijk overal in Nederland komen. De AVO-collectant komt vol gende week aan de deur. Steun het werk van AVO! Voor meer informatie: AVO Integratie Gehandicapten, t.a.v. de heer A. Porte, Postbus 850,3800 AW Amersfoort, tele foon: 033-753344. ALKMAAR - Op zaterdag 17 juni houdt Regionale Thuiszorg de allereer ste babybeurs in Cultureel Centrum de Vest in Alkmaar. In circa 50 stands vindt u alles op het gebied van zwan gerschap en baby. Tussen 10.00 en 16.00 uur bent u van harte welkom; de toe gang is gratis! Dit is de eerste keer dat Regionale Thuiszorg deze beurs houdt. Regionale Thuiszorg komt hiermee tegemoet aan een wens van velen. Alles op het gebied van baby's is daar te zien. Dat betekent dat u in één middag veel ideeën kunt opdoen wat anders veel meer tijd zou vergen! Om wat voorbeelden te noemen. Een drukkerij toont geboortekaartjes, een bank geeft informatie over spaarrege lingen en u krijgt uitgebreide voorlich tingen over borstvoeding/flesvoeding en luiers. Een doe-het-zelfwinkel heeft volop ideetjes voor de babykamer. De speel-theek is ook aanwezig met voorbeelden van babyspeelgoed. Om 12.00 en 14.00 uur wordt een video over contacten met de baby vertoond. Kortom, alle informatie van geboorte tot ontwikkeling, van voeding tot ver zorging is op deze babybeurs aanwezig. De (kinder)kledingzaken Pieternel, Snootz en Mon Petit verzorgen een wervelende modeshow met kleding voor moeder en baby om 11.00, 13.00 en 15.00 uur. Gratis kaartjes voor die show zijn aan de balie van de vest ver krijgbaar. U kunt gerust uw andere kind(eren) meenemen! Laten ze vooral hun (zieke) pop of beer meenemen. Een poppendokter in de kraam van de wijk verpleging kijkt ze na en geeft ze mis schien wel een pleister! Kinderen kun nen ook worden geschminkt. Een kin derboekhandel heeft samen met de provinciale bibliotheek een spannende ontdekkingsreis door een leesboek in petto en er wordt ook een aantal keren voorgelezen. Er is een puzzeltocht langs de stands met prijzen en bij de diëtisten kunnen zij zelf popcorn maken. Een man met buikorgel en handpop loopt ook rond om de kinde ren te vermaken. Een fragment van Romeo en Julia' door het echtpaar Grijpma uit Heiloo. AMSTERDAM - Vanaf vrijdag 9 juni zal de compositie 'Romeo en Julia' per manent worden tentoongesteld in Café-Restaurant Dantzig, Zwanen burgwal 15 te Amsterdam, naast Het Muziektheater. Het gaat om vijf bron zen portretten van dansers van Het Nationale Ballet, geboetseerd door Jan Grijpma; die staan voor een vijftal lui ken, waarop Greetje Grijpma gebou wen van Verona heeft geschilderd. Dantzig, het trefpunt van een cultureel geïnteresseerd uitgaanspubliek, zocht al geruime tijd naar een visuele aanslui ting tussen het etablissement en de opera- balletvoorstellingen in Het Muziektheater, en meent dat nu te heb ben gevonden: De compositie 'Romeo en Julia' bestaat uit vijf bronzen portretten van solisten van Het Nationale Ballet; zij afgebeeld. De koppen zijn gemaakt door Jan Grijpma uit Heiloo; het vijf luik is van de hand van Jan's echtgeno te Greetje. Deze compositie is perma nent opgesteld in Dantzig. De compositie is de neerslag van hun herinnering aan de stad Verona en aan de voorstelling van het ballet 'Romeo en Julia' op 3 januari 1992, uitgevoerd in Het Muziektheater door Het Nationale Ballet; het ballet is gecreëerd door Rudi van Dantzig in 1967, op muziek van Sergej Prokofjev uit 1938. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Bij voorbaat dank! De redactie. HEILOO - Het komend voetbalsei zoen, waarin Foresters '71 haar 25-jarig bestaan viert, zal aanvangen met een record aantal leden. Inmiddels heeft Foresters '71 maar liefst 213 leden onder dak. Tenminste 26 teams (16 heren-, 5 dames-, 4 veteranen- en 1 jeugdteam) zullen de nieuwe kompeti tie ingaan. Hiermee zal Foresters '71 bij de grootste zaalvoetbalverenigingen van Nederland behoren. De afgelopen week kon het 200e lid worden begroet. Het was Sorija Kooy uit Heiloo. Zij maakt deel uit van het nieuwe Dames 5. Een team met jonge enthousiaste meiden. Natuurlijk werd Sonja Kooy door Foresters '71 in de bloemetjes gezet. Het 12e team van Foresters '71 uitko mend in de reserve 4e klasse, kan nog enkele spelers gebruiken. Belangstellenden kunnen zich wenden tot Jean Buter, Holleweg 63 te Heiloo, tel. 072 333168. HEILOO - Op dinsdag 30 mei was er weer diplomazwemmen voor de kinde ren van zwembad Loos voor het A- en staan voor een vijfluik, in acrylverf (4 B-diploma. Onder supervisie van de meter breed, 1,32 meter hoog), waarop Middeleeuwse gebouwen uit Verona in ochtend-, middag- en avondlicht zijn heer Scholtens van de Nationale Raad Zwemdiploma's deden de kinderen uit stekend hun best. Na een strenge selec tie was het niveau van het afzwemmen bijzonder hoog. Je kon de spanning van de gezichtjes aflezen, het ging allemaal prima en na afloop gaf de heer Scholtens het verlossende woord: iedereen was geslaagd. De geslaagden zijn: A-diploma: Esther Bakkum, Bram Beernink, Sjoerd van Daalen, Mark Dirkson, Qurine Heesterbeek, Erik Jan van Ishoven, Linda Kosters, Thomas van Neuren, Ricky v.d. Peet, Aimy Pouw, Jan Pieter Schouten, Mark Smit, Nanci Zentveld, Doris Sinnige. B-diploma: Dennis Andriesse, Alex Bonnet, Jozefien van Haaren, Suzan Kaandorp, Leanne Noom, Jorrit Nijmeijer, Imre Schurerer, Anne Stoop, Maarten Tervoort, Anna van de Weide. HEILOO - Amnesty International was aangenaam verrast over de opbrengst van de collecte, die gehouden werd op vrijdagavond 2 juni bij 't Loo. De opbrengst bedraagt f 864,40. Iedereen die daaraan zijn bijdrage heeft geleverd hartelijk dank. Gratis opmeten en vrijblijvende prijsopgave. ZAANDAM HEILOO 075 - 16270S □72 - 335531 giro «6.77.67 alle banken 70.70.70.198 CS &rY' Ons nieuwe adres is: Raadhuisweg 11 1851 JA !eiloo# tel. 072 332414

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 10