OPENING VOORTGANG VAN DE BOUW. TERUG NA 35 JAAR VAN ZAKEN TOERKOOP REIS- BURO ZONVAART NAAR 'T LOO. PAGINA 12 UITKIJKPOST-7 JUNI 1995 touroperators - die zich geza menlijk sterk maken in de reis wereld. De drie medewerksters van het reisburo, onder leiding van chef de buro Marlies Meiners, hebben grotendeels de nieuwe inrichting bepaald onder toezicht van een binnenhuisarchitect. Het meubilair wordt uitgevoerd in zwart, bordeaux en hout en krijgt een sjieke uitstraling. In het nieuwe kantoor krijgt men tevens de beschikking over een nieuw computersysteem waar mee men sneller en accuraat kan werken. De laatste weken is de renovatie van \t Loo duide lijk in de laatste fase gekomen. De afwerking van wanden en vloer zijn vorige week afgerond en het is nu aan de mensen van de verlichting en accessoi res om de finishing touch aan te brengen. In de komende weken wordt gewerkt aan de inrichting van het nieuwe pand van Toerkoop Reisburo Zonvaart aan de zijde van Het Witte Kerkje. De mogelijkheid om de wer kruimte te verdubbelen is de belangrijkste reden van verhui zing van de Raadhuisweg naar de overzijde. Eigenaar Pieter Kuijs had al heel lang zijn zinnen gezet op een plaatsje in 't Loo en is dan ook zeer verheugd dat zijn wensen wat dat betreft kunnen worden ingewilligd: strategisch gelegen op een zeer mooi punt in Heiloo. De verlichting bestaat uit weggewerkte spots en aan de wanden zijn lampen aangebracht in de vorm van fakkels. Wanneer de verlichting brandt geeft dit een sfeervol geheel. Wij mochten daar even getuige van zijn tijdens het proefdraaien. Voor een totaalplaatje moeten we een paar maanden wach ten of het moet een keer heel slecht weer zijn, zodat ook de verlichting gaat branden. Onze voor keur gaat dan toch uit naar een paar maanden wachten. De openingsdatum is nog niet bekend. Zodra hierover meer duidelijkheid is berichten wij u hierover op deze pagina. Wij wensen de heer Kuijs en zijn medewerksters veel succes met de werkzaamheden en verhui zing. Na 35 jaar keert Vishandel Schong terug naar de plaats waar indertijd de heer H. Schong sr. met een haringstal stond. Vorige week is Entree I voor het publiek geopend. Overigens is dit de bouwtechnische naam voor deze entree. De winkeliers noemen deze entree vaak "De entree bij het Witte Kerkje". Echt plezierig binnen komen is het aan die zijde nog niet. In verband met de werkzaamheden van de gemeente aan het weg dek, is het ploeteren door zand en over tijdelijk aangelegde platen. Reisburo Zonvaart is een van de 160 Toerkoopvestigingen in ons land. Een onafhankelijke organi satie van reisburo's - dus niet verbonden aan een van de grote Aan de zijde van het Witte Kerkje, naast de nieuwe entree, start Huib Schong jr. met zijn vriendin Yvette een gloednieuwe zaak. Uiteraard worden zij met raad en daad ter zijde gestaan door de heer en mevrouw Schong sr. Tenslotte is mevrouw Schong al gedurende 25 jaar het gezicht van Vishandel Schong. Aan de zijde van Het Witte Kerkje van 't Loo wordt door de aannemer de laatste hand gelegd aan de nieuwe panden. Deze zijn kortgeleden opgeleverd aan resp. Vishandel Schong, Restaurant Kok en Reisbureau Toerkoop/Zonvaart. Ongetwijfeld zullen ook hier weer een paar prachtige zaken verschij nen. Langzaam maar zeker krijgt het een en ander vorm. Lopend in het centrum zijn de complimenten van het winkelend publiek niet van de lucht. Na vele ontberingen voor de klanten de laatste maan den, wordt het zo zoetjesaan genieten in 't Loo! De nieuwe zaak krijgt een moderne aan kleding in de kleuren terra cotta, groen en creme met groen/witte bedrijfskleding. De zaak wordt zodanig ingedeeld dat de werkruimte waar de vis wordt schoon- en klaargemaakt in open verbinding is met de verkoopruimte. Zo behoudt men het con tact met de klant. Het huidige assortiment ondergaat een stevige uitbreiding met o.a. een saladebar diverse belegde broodjes en zullen er meer exclusieve vissoorten voorradig zijn, zoals krab, kreeft, gamba's, inktvis, etc. 3 ben eindelijk rust na een paar 3 enerverende maanden van ver- m huizen, kamperen, weer verhui zen en niet te vergeten stoffen, poetsen en nog eens poetsen. Wat betreft de toekomst heeft men grootse plannen. De heer Schong jr. wil zich gaan toeleggen op de verkoop van kleine menuutjes, zoals een kant en klaar bord met een vissoort, frites en salade. Deze kan dan ter plaatse genuttigd worden. Aan de lange rij van reeds geo pende of heropende zaken zijn de afgelopen weken weer een paar namen toegevoegd. Flandria heeft een enorme uit breiding ondergaan met het in gebruik nemen van de verdie ping. Foto Ook bij De Deel is men in rustiger vaarwater gekomen. De familie Boerlage heeft samen met hun medewerkers alles op alles gezet om afgelopen woens dag tijdig de champagne te kun nen laten vloeien. Wij wensen uiteraard al deze ondernemers veel succes in hun nieuwe en vernieuwde panden. Wat betreft de kwaliteit verandert er niets. Deze was altijd al meer dan prima. Vooral op het gebied van haring is Vishandel Schong een begrip. Bijna 50 jaar verkoop van vis, elke dag vers aangevoerd vanuit IJmuiden. Vishandel Schong valt niets meer te leren!! Foto De heer en mevrouw Bons van Bons Schoenen heb

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 12