Lustrum Ypestock Popfestival op zondag 11 juni Gratis naar De Dijk, Yan Dik Hout en vele anderen A.J.V0S C1000 Voordeelmarkt ra 4/ FLORALE m ;[:"l j>u '^mV) Wethouder opent nieuw KGA-depot Perssinaas appelen Varkens fricandeau Junior Kamer doneert aan De Vijfhoek 4 kilo 5.00 Redactieacquisitie en administratie: Geen Uitkijkpost ontvangen? 8S8SSB SS j Drukkerij uitkijkpost bv OMSTREKE M 60e JAARGANG NO 7 JUNI 1995 °e Dijk. (foto Jaap y Expositie bij Inzet ^TE Yolksdansinstuif bij Pridini Bedrijven viswedstrijd kilo van 14.98 voor8.98 IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK Heiloo - Zaandam Amels v/h v.d. Ridder Makelaardij o.g. CEES HACHMANG LOODGIETERS Handbal-instuif voor de jeugd bij Foresters De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 330 175 Telefax: 072 335 644 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Buiten deze uren is de redactie telefonisch bereikbaar: 072 339 849 of 072 331 081 Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175. '•-V.V.V.V .WWV. WW. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot 'jeBrand 20 Bro''u''T HEILOO - Zondag 11 juni 1995: een bijzondere dag in de gemeente Heiloo. Op die dag namelijk wordt voor de vijf de keer het Ypestock Popfestival gehouden. Een lustrumfeest, dat door de organisatoren van Stichting Festival Heiloo is aangegrepen om er een groots spektakel van te maken. Met topacts als De Dijk, Van Dik Hout en The Bob Color in de line-up van het festival - naast nog zeven andere for maties - moet dat zonder meer lukken. Maar niet alleen het dubbele program ma op twee podia zal zorgen voor een feestelijke dag, ook het bij programma rondom de tent, die wordt opgetrokken nabij bedrijventerrein De Oude Werf, biedt volop mogelijkheden voor ont spanning. Onder meer komen er een markt en diverse kinderactiviteiten. De bestuursleden van Stichting Festival Heiloo zijn al sinds maandag 13 juni vorig jaar bezig met de organisatie van het vijfde Ypestock-festival. Daags na de editie van 1994, op een min of meer geïmproviseerde locatie toch weer goed voor meer dan 4.000 bezoekers, werd contact opgenomen met het management van De Dijk: deze band zou en moest de hoofdact van 1995 moeten worden. Na de nodige onder handelingen werden de contracten in het najaar ondertekend en gaat aan staande zondag een wens van het vol tallige bestuur, vele medewerkers en vaste bezoekers in vervulling. De Dijk zal als ware uitsmijter het laatste woord hebben. De Blauwe Schuit Hoe vooruitziend de keuze voor De Dijk is geweest, werd in de herfst en winter aangetoond: de cd 'De Blauwe Schuit' werd een ongekend succes voor de band, die al vanaf 1981 langs de Nederlandse podia trekt. Ook singles konden rekenen op veel airplay en haalden de Top 50. Het succes is enigs zins vergelijkbaar met dat van de elpee 'Wakker in een Vreemde WereldV dat in 1987 werd beloond met de Zilveren Harp van de Stichting Conamus. De single 'Mag het licht uit' werd en wordt door duizendkoppige menigtes meege zongen. Tijdens de finale van Ypestock zal dat niet anders zijn. De organisato ren verwachten vele duizenden fans, zowel van De Dijk als van de overige bands, en hebben een uitgebreid draai boek samengesteld om voor een per fecte dag te zorgen. Voor de enorme hoeveelheid mensen, die wordt verwacht, is er overigens alle ruimte. In samenspraak met de gemeente Heiloo en de Stichting Noordhollands Landschap is voor de derde keer een nieuwe locatie gevon den. De eerste drie jaren bivakkeerde het muziekminnend volkje uit Heiloo en wijde omgeving op bedrijventerrein De Oude Werf. Vorig jaar was dat, wegens nieuwbouw- De brug naar het muziek-walhalla van Heiloo op zondag 11 juni. Het weiland erachter biedt die dag ruimte voor Ypestock. projecten, niet meer mogelijk en werd uitgeweken naar een stuk grasland aan de zuidzijde van de nieuwe wijk Ypestein. Op voorhand was bekend dat dit een eenmalige keuze zou zijn. Dit jaar keert Ypestock terug in de nabij heid van de Heilooër bedrijven op De Oude Werf. Een groot weiland, begrensd door de Rijksweg A9, de woonwijk en het bedrijventerrein, wordt in gereedheid gebracht voor het grootste gratis muziekfeest van Noord- Holland boven het Noordzeekanaal. Gratis toegankelijk De gratis toegang is vanaf het eerste moment een uitgangspunt geweest bij de organisatie van het Ypestock Popfestival. Eén keer per jaar moet iedereen in de gelegenheid zijn om een groots muziekspektakel in Heiloo mee te maken: geen drempels of andere belemmeringen voor een feestelijke dag. Tegelijkertijd vraagt dat veel cre ativiteit van bestuur en medewerkers. Veel tijd is besteed aan het maken van afspraken met talloze bedrijven, die met geld, diensten en/of goederen hun medewerking verlenen. Daarnaast heeft een zuinige werkwijze in de afge lopen jaren gezorgd voor een reserve, die dit jaar aangewend wordt voor het uitgebreide lustrumprogramma van Ypestock. In het programma is De Dijk natuurlijk een grote publiekstrekker. Maar dat geldt ook voor andere formaties, die geboekt zijn. Zo was er nauwelijks dis cussie over de keuze voor The Bob Color. Al tweemaal eerder beklom de formatie rond zanger, podiumdier en 'uitslover' Rob Wiedijk het Ypestock- podium en telkens ging het publiek uit z'n dak. Opnieuw heeft de band een metamorfose ondergaan, maar de muziek blijft een aanstekelijke mix van funk, swingende rock en wat al niet meer. Alvorens The Bob Color als derde band op het hoofdpodium in het hart van het festival optreedt is de uit Alkmaar en omstreken afkomstige for matie 20 Brothers House te beluisteren geweest. Jaren '90 muziek ten voeten uit, die in 1993 onderscheiden werd met de Grote Prijs van Nederland. Frontman René Lenting zal er met zijn muzikanten in een altijd verrassende uitdossing aanstekelijk op los rappen. Van Dik Hout: dé ontdekking De opening van het Ypestock Popfestival is voorbestemd voor de ontdekking van 1994: Van Dik Hout. Deze formatie, die haar basis heeft in Den Helder, heeft menigeen verbaasd met single-successen als 'Stil in mij' en Alles of niets', afkomstig van het naar de band vernoemde debuutalbum, dat nog steeds in de verkooplijsten prijkt. De vele optredens en de daarop vol gende lovende recensies tonen steeds weer aan dat Van Dik Hout een 'blijver' is. Stevige muziek met creatieve tek sten, die veel verder gaan dan 'ik hou van jou en blijf je trouw'. Die stevige muziek komt overigens terug bij de buitenlandse act van Ypestock, de Amerikaanse band The Brandos. Traditionele muziekstijlen, met een hoofdrol voor de banjo, wor den gecombineerd met gedreven rock. In het najaar trok de band in Nederland de aandacht met singles als 'Not a trace' en 'The light of day' en een groot aantal optredens in het grote zalen-circuit. Naast deze vijf bands op het 'grote podium' zullen nog vijf formaties optreden tijdens Ypestock 1995. Het zal op 11 juni derhalve maximaal tien minuten stil zijn in de enorme tent op het festival-terrein, die ruimte biedt aan minimaal 6.000 bezoekers: ook alweer een verdubbeling ten opzichte van de vorige edities. Op het 'kleine podium' keren groepen terug, die eer der op Ypestock te zien en te beluiste ren waren, zoals No Licence en Rumly Poplin. Daarnaast zijn er drie debutan ten: The Black Light Sofa, winnaar van de Ypestock-prijs tijdens de Heilooër voorronde van Noordhollands Glorie, de Heilooër band Means of Grace en de formatie The Porcupines, in Heiloo en omstreken al vele jaren zeer be kend. Veel medewerkers en medewerking Met een zo druk programma is er alles HEILOO - Vorige week donderdag werd op de gemeentewerf aan de Rosendaal het nieuwe depot voor KGA (klein gevaarlijk afval) geopend. Met de realisering van dit project beschikt de gemeente Heiloo over één van de meest moderne depots in de regio. Wethouder Tom ten Hoope, die de opening verrichtte, was er bepaald trots op. „De KGA-inzameling werd gestart in 1980. De opslag werd verwerkt in een verfkast, daarna werd het verpakt in dozen en afgevoerd naar Rotterdam. Pas vijf jaar later kreeg het meer vorm toen een begin werd gemaakt met gespecialiseerde opleidingen voor de medewerkers. We zijn als gemeentebe stuur verheugd te kunnen vaststellen dat de medewerkers nu met deze KENNEMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: O7-2. - 330550 KANTOORHOUDEND: KEN NE ME «STRAATWEG 33 POSTBUS 2 6 3, 1 800 AG ALKMAAR gevaarlijke stoffen kunnen opereren onder de meest gunstige omstandighe den", aldus Ten Hoope. De wethouder toonde zich verheugd over de uitbreiding van de mogelijkhe den voor de burgers om hun KGA gescheiden van het 'normale' huisvuil in te leveren. „Buiten het feit dat de chemokar op dins- en woensdagen de twaalf over Heiloo verspreide locaties bezoekt, kan men nu ook op de gemeentewerf terecht. En dat geldt niet alleen voor Heilooënaars, maar ook voor inwoners van Akersloot, Egmond en Limmen. Ik hoop dat velen in Heiloo en in de regio dit depot steeds beter weten te vinden opdat de scheiding van klein gevaarlijk afval nog sterker zal toenemen". De voorbereiding tot de realisering van het depot begon zo'n anderhalf jaar geleden, de daadwerkelijke bouw start te begin maart 1995. Het depot bestaat uit drie ruimtes: een kantoor, een sani tair deel en een voorsorteer-deel. Verder is er een lichtstraat voor het uit en overladen en het depot zelf met een vloeistofdichte vloer. Het depot wordt omgeven door een twee meter hoog hek. Voor de medewerkers van de gemeente is de komst van het nieuwe depot absoluut geen luxe: er is een goed werkbare situatie ontstaan, die voldoet aan de hoogste eisen. Wethouder Tom ten Hoope, verborgen achter de gemeentevlag en staand op een plastic kratje, opende het KGA-depot. HEILOO - Conny van Dongen uit Heiloo exposeert bij Inzet. Haar aqua rellen kenmerken zich door een natuurlijk en vrolijk kleurgebruik. Gonny heeft altijd als liefhebberij geschilderd. Zij volgde lessen bij o.a, Mary Koekenbier en Marianne Eugster. Hoewel zij ook landschappen schildert, boeien bloemen haar het meest. Eerdere exposities o.a. in het Medisch Centrum Alkmaar en in Koog aan de Zaan. U kunt haar werk van dinsdag t/m zaterdag bezichtigen bij Inzet, Raadhuisweg 10 te Heiloo. Als los katern bij deze Uitkijkpost, 4 pagina's informatie over Fijn Wonen in het Groen, de Entente Florale en het werk van Heilooër Groenvoorzieners. MAKELAARDIJ O.G. Zeeweg 20,1852 CR Heiloo Tel. 072 331895 Fax: 072 338209 AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN ASSURANTIËN TAXATIES ego or) aan gelegen om het festival in goede banen te laten verlopen. Met inmiddels meer dan honderd medewerkers is alles zo goed mogelijk voorbereid. Naast de bezetting van de bar, inclusief een 'tapcarrousel' buiten de tent, zijn de medewerkers actief rond het podi um en op het terrein en de toegangs routes. In goed overleg met gemeente, politie en brandweer zijn zaken als vei ligheid en parkeergelegenheid gere geld. Ook de bedrijven van De Oude Werf staan welwillend ten opzichte van het Ypestock Popfestival. Een aantal van hen treedt dan ook op als sponsor, samen met vele andere muziekminnen- de ondernemers uit Heiloo en daarbui ten. Op zondag 11 juni 'raakt Heiloo haar rust even kwijt', een kreet uit het verle den, maar binnenkort weer uiterst actu eel. Muziekliefhebbers zullen in grote aantallen naar het Ypestock-terrein komen en wellicht hun dag van het jaar beleven. De verdubbeling van het festi val op alle fronten vraagt om een ver dubbeling van de belangstelling. Juist in het jaar dat Heiloo stil staat bij het feit dat Willibrord 1300 jaar gele den, in 695, een kerk stichtte in het dorp en ter gelegenheid waarvan diver se activiteiten worden georganiseerd, past een grootschalig muziekspektakel uitstekend. Dat de Stichting Festival Heiloo ook bij de organisatie van de '1300 Jaar'-activiteiten een trekkersrol speelt, mag geen verbazing heten. Maar de topattractie voor alle medewerkers vindt plaats vanaf half twee 's middags op de tweede zondag van juni: Ypestock 1995 met tien bands op de planken en natuurlijk gratis toeganke lijk. Het terrein Het terrein van Ypestock Popfestival is eenvoudig bereikbaar. Vanuit Alkmaar rijdt men over de Kennemerstraatweg Heiloo in, bij de vierde stoplichten linksaf (Kanaalweg); vanuit Uitgeest /Limmen gaat men in Heiloo bij de eer ste stoplichten rechtsaf (Kanaalweg). Op de Kanaalweg wijzen borden de weg naar het terrein. Gelet op de grote publieke belangstelling is het aan te bevelen per fiets of met het openbaar vervoer naar Heiloo te reizen. Vanaf de NS-stations Heiloo, Alkmaar en Castricum, alsmede het busstation in Egmond aan Zee, rijden busjes van de firma Zwart pendeldiensten naar het terrein op De Oude' Werf tegen een geringe vergoeding per persoon. HEILOO - Op vrijdag 9 juni organi seert volksdansvereniging Pridini een instuif in gebouw Ypsalon in Ypestein in Heiloo. Onder het motto ,De 50ste juni, wordt kinderen verzocht een zelf gemaakte rood, wit, blauw, oranje hoed of pet op te zetten. Volwassen bezoe kers worden verwacht in kleding van de jaren vlak na de bevrijding, of een cre atie in rood, wit, blauw of oranje. De avond start met een speciaal jeug- duur, van 19.00 tot 20.00 uur, voor kin deren tot 12 jaar, maar natuurlijk zijn ook oudersen familieleden dan wel kom. Vanaf 20.00 uur is iedereen die wel eens wil volksdansen uitgenodigd om mee te komen doen. Meer informa tie 072 335427, dagelijks tussen 17.00 en 18.00 uur. HEILOO - De jaarlijks terugkerende viswedstrijd voor verenigingen en bedrijven wordt dit jaar gehouden op zondag 25 juni. Men kan per team (3 personen) meedoen. Het inleggeld is f 10,00 per team. Gaarne te voldoen bij inschrijving voor 11 juni! Enige belangrijke punten: Viswater: grote recreatie vijver Heiloo-west, ver zamelen: parkeerplaats zwembad Het Baafje om 7.30 uur, wedstrijd van 8.00- 11.00 uur. Na afloop gaan we naar de sporthal voor de prijs uitreiking en de (grote verloting). Opgeven bij J. H. v. Willigen, Holleweg 59, tel. 3341Ö4; J. Oosterling, Patrijsakkers 28, tel. 330934; D. Oosterling, Groot Barlaken 37, tel. 333701; G. Mooij, Holleweg 102, tel. 331686. NVM MAKELAAR Kennemerstraatweg 1 29 Heiloo - 330332 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. «««.WWW v,\,: ALKMAAR - De serviceclub Junior Kamer Alkmaar (JKA heeft op woens dag 31 mei 20.000 gulden aan de Stichting Vrienden van De Vijfhoek gedoneerd. Het geld is bijeen gebracht door de organisatie van het derde Alkmaar Culinair Plaza (ACP) in sep tember vorig jaar. De opbrengst daar van was zo groot (120.000 gulden) dat JKA nog regelmatig geld kan schenken aan regionale instellingen. De Vijfhoek is een therapeutisch cen trum voor geestelijk en lichamelijk gehandicapte kinderen. In het Heilooër dagverblijf worden ongeveer 40 kinde ren uit de regio behandeld. De Stichting Vrienden Van de Vijfhoek brengt geld bijeen waarvan voorzienin gen worden aangeschaft die niet onder de bestaande subsidiemogelijkheden vallen. Twee jaar geleden heeft de Stichting een 'snoezelruimte' laten bouwen. In dit speciale vertrek worden de kinderen met rustgevende thera pieën in hun bewegingen en reacties gestimuleerd. In een onlangs aangegane verbintenis tussen JKA en De Vijfhoek is toege zegd dat de opbrengst van het ACP 1995 grotendeels naar de stichting gaat. 'Het geld wordt gebruikt voor de nood zakelijke aanpassing van de bestaande gymzaal tot een speciale therapeuti sche bewegingsruimte. Dat is heel HEILOO - De Handbalvereniging De Foresters houdt zaterdag 24 juni een irtstuifmiddag voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar (en andere belangstellen den). Ben je op zoek naar een dynami sche sport dan moet je eens kennis komen maken met handbal. Tussen 13.30 en 14.30 uur zijn er behen digheidsspelletjes met en zonder bal, onder leiding van trainer en begelei ders. Daarna om ongeveer 14.30 uur zijn er jeugdwedstrijden, waaraan je mee kunt doen. Na afloop krijgen de kinderen pannekoeken en fris, om ook een attentie van de club mee. De Foresters is te vinden aan de Laan van Muijs op sportcomplex De Egelshoek. We hopen op een grote opkomst en een gezellige middag. Heb je vragen van te voren of wil je meer informatie, bel dan met Ingrid Vos, tele foon 072 332223. belangrijk voor een goede behandeling. Totaalkosten: ruim 100.000 gulden. De donatie van nu is een stimulans om eind dit jaar met de aanpassing te kun nen beginnen', vertelt Pieter van der Borden, voorzitter van de publiciteits- commissie Alkmaar Culinair Plaza. Bedrijfsleven Waarom is aanpassing van de gymzaal noodzakelijk? Pieter van der Borden: 'In de huidige gymzaal bestaan de attri buten ondermeer uit wandrekken en klimtouwen. Daar hebben de gehandi capte kinderen natuurlijk niets aan. Deze kinderen hebben behoefte aan een therapeutische bewegingsruimte, waarin speciale toestellen en instru menten staan. Omdat er nu en in de toekomst geen middelen beschikbaar zijn om deze hoogstnoodzakelijke voorzieningen te realiseren, zet JKA zich hiervoor in. Ook hopen we hier mee het regionale bedrijfsleven attent te maken op De Vijfhoek. Het is voor een relatief onbekende instelling namelijk moeilijk om fondsen te wer ven'. In de pauze van een door Junior Kamer Alkmaar aangeboden kinderprogram ma werd de eerste donatie overhan digd. Om één uur 's middags trad in De Vijfhoek 'De Trekwagen' op, een theatergroep die speciale programma's speelt voor (geestelijk) gehandicapten. Om de integratie van gehandicapte en valide kinderen te bevorderen, werden hiervoor ook de kinderen van Junior- Kamerleden uitgenodigd. Doelen Van de opbrengst van het Alkmaar Culinair Plaza 1994 doneerde JKA het leeuwedeel aan twee hoofddoelen: de nieuwe Afdeling Radiotherapie van het Medisch Centrum Alkmaar en de Stichting Familiehuis MCA. Het reste rende bedrag wordt gedoneerd aan subdoelen: bijvoorbeeld De Vijfhoek, maar ook de Grote Kerk van Alkmaar die tot eind 1996 wordt gerenoveerd. De serviceclub heeft voor 5.000 gulden de ramen van de kerk geadopteerd. JKA draagt daarmee bij aan het behoud van een stukje regionaal cul tuurgoed. Dit jaar wordt het Alkmaar Culinair Plaza gehouden in het weekend van 8, 9 en 10 september. Door de medewer king van vele sponsors en vrijwilligers hoopt JKA in 1995 weer net zo'n succes te behalen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1