I j<4 lepeziekte Gezondheidscentrum Ontwerp bestemmingsplan "Stationsomgeving" Afsluiting Stationsweg Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer Voorbereidingsbesluit Wet milieubeheer Heiloo werkt aan de weg Heiloo, fijn wonen in het aroen. PAGINA 4 UITKIJKPOST - 7 JUNI 1995 lllll G HEILOO De tijddat iepen ziek kunnen worden komt er weer aan. Wij willen u informatie geven over de iepeziekte en over de manierwaarop u kunt handelen. Wat is iepeziekte? De iep is gevoelig voor iepeziekte. Dit is een ziektedie ontstaat doordat de iepespintkever boven- en ondergronds besmettingsgevaar oplevert. Deze kevers vliegen uit als het onge veer 20° C is en worden dan aktief. De ziekte zet zich voort tussen stam en bast. Als de bast dus verwijderd is van de stamdan kan de ziekte zich niet verder verspreiden. Hoe herkent u de iepeziekte? Midden in het voorjaar/de zomer ziet het blad van een gezonde iep er fris en groen uit. Een zieke iep vertoont herfstkleuren. Het blad ver kleurt van geel tot bruin en valt af. Kenmerkend voor een zieke iep is dus: verdorrend blad en stervende takken in de zomer. Wie moet de zieke iep bestrijden? Tot 1991 heeft de plantenziektekundige dienst van het Rijk zich bezig gehouden met de bestrijding van iepeziekte. De gemeente heeft deze taak over moeten nemen. Het gevolg hiervan is, dat in de Algemene Plaatselijke Verordening Heiloo 1992 beschreven staat, op welke manier met de bestrijding van iepeziekte moet worden omgegaan. Wat moet u doen? Wij vragen u om snel te reageren naar de gemeente als u een zieke iep constateert. Wanneer het gaat om een melding op particu lier terrein, dan krijgt de eigenaar een brief van de gemeente. Van hem wordt dan verwacht, dat hij deze boom binnen twee weken kapt. En daar blijft het niet bij. De stam moet ook van de schors worden ontdaan (geschild), waarna de schors vervolgens in de groene rolemmer kan worden gedaan. De reden, dat de zieke iep geschild èn dat de schors tenslotte in de groen bak gedaan moet worden is, dat niet geschilde houtblokken een ideale broedplaats vormen voor de iepespint- kevers. Het schillen is dus van groot belang, omdat larven op een iep zonder schors niet kunnen leven. Geschilde iepen, dus iepehout zonder schors, kunnen zonder problemen als haard- hout worden bewaard. Wat moet u nog meer weten? Als het gaat om iepeziektebestrijding op parti culier terrein, meent het gemeentebestuur, dat iedere burger daarvoor zelf verantwoordelijk is en dus voor eigen rekening actie moet onder nemen. U kunt daarvoor terecht bij enkele plaatselijke hoveniersbedrijven: - L&J Stoop, de heer J. Stoop; telefoonnummer: 02262 - 2844; - Combi-groen B.V., Arend de Winter: telefoonnummer: 072 - 334 079. De gemeente is vanzelfsprekend verantwoor delijk voor de zorg van haar eigen iepenbe stand. Hieraan heeft zij haar handen vol. Wel is het zo, dat medewerkers van de afdeling Groen en Landschap ook "kijken" en speuren naar zieke iepen op particulier terrein en bij opsporing nagaan of de eigenaar de nodige maatregelen heeft genomen. In 1994 zijn er 125 iepen op gemeentelijk ter rein en circa 675 iepen op particulier terrein verloren gegaan. Dit zijn forse aantallen. Door u vroegtijdig op de hoogte te brengen over iepeziekte, kunt u snel actie ondernemen. Hoe sneller de zieke iep verwijderd wordt, hoe min der groot het smettingsgevaar is! Voorkomen is beter dan genezen! Als u waardevolle iepen in uw tuin heeft staan en u wilt geen risico nemen om de iep te ver liezen, dan kunt u de iep(en) laten injecteren. Er is een bedrijf, Heidemij bv., dat dit kan en mag doen. Zij gebruiken het middel "Trigger". Het is een biologisch middel, dat de gezonde bomen voor één jaar beschermt tegen iepe ziekte. Het volgend jaar is opnieuw een behan deling nodig. Het middel moet toegediend worden in de periode half mei-eind juli. Voor deze behandeling kunt u contact opnemen met Heidemij uitvoering, telefoon: 055 - 667 722. Nadere informatie: Wilt u meer weten of een geval van iepeziekte opgeven, dan kunt u terecht bij de afdeling Groen en Landschap op telefoonnummers 072 - 313 233 of 072- 313 234. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn op een aanvraag om een vergunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) positief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescher ming van het milieu, A.F. Hink, Westerweg 90, 1852 AK HEILOO, voor het in werking hebben van een timmer manswerkplaats op het perceel, Westerweg 90, 1852 AK te HEILOO De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere op de zaak betrekking hebbende stukken liggen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 8 juni 1995 tot en met donderdag 6 juli 1995 iedere werkdag van 08.00 tot 12.30 uur alsmede op het Politiebureau, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdagavonden van vrijdag 9 juni 1995 tot en met vrijdag 29 juni 1995 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afde ling Milieu) kosteloos een mondelinge toelich ting op de stukken worden verkregen. Na 6 juli 1995 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, worden ingezien na afspraak met de afdeling VROM (milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisgeving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig in een aparte brief verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting worden gehouden. Tijdens deze zitting kunnen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisselen met het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Heiloo, 7 juni 1995. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland maken bekend, dat zij bij besluit van 23 mei 1995, nr. 95-711751 goedkeuring hebben ver leend aan het besluit d.d. 16 mei 1995 van burgemeester en wethouders van Heiloo, tot vaststelling van de wijziging van het bestem mingsplan "Zuid-Oost ll"(wijziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bestaand uit een wijziging van de plankaart). Tegen het besluit van Gedeputeerde Staten kunnen belanghebbenden met ingang van 8 juni 1995 gedurende zes weken beroep instel len bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Dit besluit treedt in werking daags na afloop van de zojuist vermelde beroepstermijn. Echter, binnen deze beroepstermijn kan tevens een verzoek om voorlopige voorziening bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak worden ingediend, in welk geval het besluit niet in werking treedt voordat op dat verzoek is beslist. Gedeputeerde Staten voornoemd. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en arti kel 3:12 van de Algemene Wet bestuursrecht bekend dat vanaf 1 juni 1995 gedurende vier weken voor een ieder ter visie ligt het ontwerp- bestemmingsplan "Stationsomgeving" op de afdeling VROM tussen 08.00 en 12.30 uur of anders na een telefonische afspraak. Dit ontwerp-bestemmingsplan, globaal gele gen rondom de winkels rond het station, het De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat burgemeester en wethouders hebben besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het perceel Vrede noord 121. Het besluit ligt met de daarbij behorende teke ning voor een ieder ter inzage in het gemeen tehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Het besluit zal in werking treden op donderdag 8 juni 1995. Heiloo, 2 juni 1995. Trefpunt aan de Westerweg en het terrein van de voormalige schoolgebouwen aan de Pastoor van Muyenweg, heeft als belangrijkste doelstelling de ontwikkeling van de Stationsomgeving tot tweede centrum van Heiloo door concentratie van winkelvoorzienin gen en de realisering van woningbouw. Gedurende de ter visieligging kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze kenbaar maken c.q. naar voren brengen aan de gemeenteraad van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Heiloo, 23 mei 1995. Collecte Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna ver melde periode: 1.-AVO Integratie Gehandicapten 11 juni tot en met 17 juni 1995 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aan vraag voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben besloten vergunning te verlenen aan; H. Schong, Rondelaan 16, 1851 ZL HEI LOO, voor het oprichten en in werking heb ben van een Visspeciaalzaak op het perceel Winkelhof't Loo 18, 1851 HT HEILOO Het besluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van donderdag 8 juni 1995 t/m donderdag 6 juli 1995 iedere werkdag vanaf 08.00 tot 12.30 uur alsmede op het Politiebureau aan de Kennemer straatweg 356, alhier, op vrijdagavonden van 9 juni 1995 t/m 30 juni 1995 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de Afdeling VROM kos teloos een toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerp-besluit niet gewijzigd. G>S HEILOO Op maandag 12 juni a.s. wordt er gestart met de vervanging van de riolering in de Stations weg, tussen de spoorlijn en de Westerweg, inclusief de kruising met de Westerweg. De werkzaamheden zullen ongeveer vijf weken in beslag nemen. Na de bouwvakvakantie wor den de werkzaamheden voortgezet in de Pastoor van Muijenweg tot aan de Ewisweg. De Stationsweg zal gedurende de totale duur van de werkzaamheden voor het doorgaande autoverkeer worden afgesloten. De bereikbaar heid van woningen, winkels en lof bedrijven voor auto's wordt pas onmogelijk op het moment dat er op de desbetreffende lokatie wordt gewerkt. De voetpaden zullen zoveel mogelijk vrij wor den gehouden. Het doorgaande verkeer zal worden omgeleid. Om de bereikbaarheid van de westzijde van het station te waarborgen wordt de fietsverbin- ding vanuit Hoog en Laagtijdelijk voor auto's opengesteld. Voor vragen omtrent de uitvoering van het werk kunt u contact opnemen met de heer B. de Groot van de afdeling Civiel en Reiniging, telefoon 334 008, die belast is met het dage lijkse toezicht. Beroepstermijn: De beroepstermijn bedraagt zes weken en vangt aan na datum van deze kennisgeving. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Tegen een besluit staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b: de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten verbon den. Natuurlijk persoon 200,-- verzoek voorlopige voorziening 200,-- instellen beroep Rechtspersoon 400,-- verzoek voorlopige voorziening 400,-- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Heiloo, 7 juni 1995. Burgerzaken Burgerlijke stand Informatie t/m 1 juni 1995 Geboorten Job, zoon van R.F. Beintema en J.M.W. van Aken Merel, dochter van RG.M. Hulzink en J.C.M. Verhoeven Bas, zoon van F.S. de Vries en E. Dijst Elders geboren Annemijn M., dochter van G.J. van Driel en M.S. de Flaas Leon, zoon van C.T. Verschure en G.M.M. Slagter Joep M., zoon van B.RM. Molenaar en S.J. Bos Sander, zoon van N.C. Keeman en A.M. Belmonte Munoz Sterre C.W., dochter van R.W. Blok en C.C. Huijmans Remco J., zoon van C.G. Sinnige en A. Mooy Colin, zoon van G.A. Rump en B.M. Breedveld Huwelijksaangiften C.A.R Zoon en A.M.A. Schoorl W.J.G.C. Visser en A.B. Geul R.R. Romeijn en J. Blank H.J.A. Liefting en PD.M. van den Bosch J.RC. Ligthart en A.A.S. Hoetjes Huwelijken R.J. van Dijk en R Damman A.E. Jensch en J.A.J. Vendel C.A. Offringa en E.A. Minnesma J.F. Harder en C.E.M. Kuin H.G. op de Weegh en C. Graas E. Koomen en C.C.A. Adrichem R. Jongkind en E.J. Helsdingen J.R Koppen en G.E. Hammer G. Vleeming en V.E.J. Lammers Overleden Kurpershoek, A. e.v. Prins J.C. Modder J. Slot Elders overleden A.C. Honig, e.v. De Git A. van de Kant Avondopenstelling gemeentehuis Het gemeentehuis is op 12 juni 1995 van 18.00 - 20.00 uur geopend voor de inwoners van Heiloo. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht: - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling, wordt u verzocht vooraf gaand aan deze avond contact met hen op te nemen. De raad Data Raadscommissies juni 1995 Commissie Bestuurszaken - maandag 19 juni 1995 Commissie Welzijnszaken en Burgerij - woensdag 14 juni 1995 Commissie Grondgebiedzaken - donderdag 15 juni 1995 In deze Uitkijkpost van 7 juni a.s. staat de agenda van de commissie Welzijnszaken en Burgerij. De agenda's van de commissie Grondgebiedzaken en Bestuurszaken staan in de Uitkijkpost van 14 juni a.s. Indien de agenda van de vergadering van de commissie Grondgebiedzaken op 15 juni niet is afgewerkt dan zal gebruik worden gemaakt van de reserve-avond 20 juni 1995. De commissievergaderingen beginnen, tenzij anders vermeld, om 20.00 uur en worden gehouden in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 I 3289 Open van 8.00 tot 12.30 uur V Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4